Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109401) eattila válasza Sipi- (#109400) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy ha mégis, nem túl PC elutasítani :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109402) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109398) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, tudom, sajnos én semmilyen napirajzos rajzon nem tudok nevetni. Nem azért, mert nem értem miről szól, egyszerűen azért, mert nem vicces nekem.

(#109403) JonesC válasza blueboi69 (#109402) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nehéz lehet az élet :D

(#109404) Jahno válasza blueboi69 (#109402) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem, de ezek az újabbak most elindultak a realitás mentén és gyanítom lesz belőle gazdagon:

(#109405) -NoVa- válasza Jahno (#109404) üzenetére


-NoVa-
őstag

Aztán az egyszerű újságíró meg FB kommentelő fennakad a csaj drága óráján, miközben pont azzal semmi baj. A jó óra megfelelően karbantartva egy értéktároló tárgy, egy módja az infláció megkerülésének. A jobb szériák még drágulnak is idővel, a kevésbé felfutottak meg inkább csak kevesebbet veszítenek egységnyi idő alatt a használtpiaci árukból, mint az áruk magában pénzként tárolva. Tanulnának belőle ahelyett, hogy szidják, csak azért, mert kormánytag, még nem feltétlenül teljes hülyeség minden amit csinál :)

(#109406) blueboi69 válasza -NoVa- (#109405) üzenetére


blueboi69
csendes tag

1. fel sem tűnt, hogy ez kormánytag lenne. kiez?
2. én ennyiből nem tudom megállapítani, hogy az milyen óra és drága-e.
3. sosem értettem, hogy mit kell egy órán ennyit buzulni, hogy drága legyen

(#109407) blueboi69 válasza JonesC (#109403) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Magyarország előre megy, nem farhátra. :C

(#109408) Samott válasza -NoVa- (#109405) üzenetére


Samott
addikt

Azert en erzek egy kis ellentmondast a farhat es az ora kapcsan. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109409) Samott


Samott
addikt

A Foo Fighters nagyon raert es csinaltak egy filmet: Studio 666 (Official Trailer) - eleg betegnek tunik. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109410) eattila válasza blueboi69 (#109407) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez ott van :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109411) eattila válasza Samott (#109408) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg a piac és a nő kapcsán.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109412) WiZARD válasza -NoVa- (#109405) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyetértek.

Távol álljon tőlem, hogy védjem ezeket, kevesen gyűlölik jobban nálam ezt a rendszert és az embereit.
Erre az óra témára az ellenzéknek rá kellett mozdulni, ez nem kérdés, jól lehet ezzel hergelni az embereket.

De ha 1 lépéssel hátrébbról nézzük, akkor be kell látni, hogy nincs azzal igazából baj, ha egy ország minisztere, aki havi minimum 5-6k€ körül keres, az egy 4k€ órát hord.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#109413) zetor2000 válasza blueboi69 (#109406) üzenetére


zetor2000
senior tag

Vannak órák - óraszerkezetek - amik irgalmatlan drágák, pedig csak pár fogaskerék meg rugó.
Aki ilyen órát hord, az nem jár piacra, vagy ott nem farhátat vesz... a linkelt márka csak egy a sokból. És ezek mégcsak nem is a leggusztustalanabb órák.

Az igaz, hogy az órásmester 1-2 évet elreszelget egy ilyen szerkezetet, ezek nem tömegtermékek. Persze a taobao-n ilyen és ehhez hasonló - az eredetihez nagggggyon hasonlókat megvehetsz állítólag "fillérekért".

Nem probléma, ha nem ismered az órák világát, ez manapság már csak egy réteget érdekel, és egy igazán szűk réteg, aki ebben vásárlóerőt képvisel. Úgy értem, a 7milliárdból azért vannak, akik megengedhetik, de mégtöbben, akik nem.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109414) zetor2000 válasza WiZARD (#109412) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az órákkal önmagukban semmi baj nincs. :) Azzal se, ha egy random ország minisztere valami csilivili órát villant, bár jobban tenné, ha valami visszafogottat. Abból is vannak szépek és drágák.

Anno örököltem egy órát, valami "Glashütte" felirat van benne. Szétszedtem, megnéztem a szerkezetet, írtam a gyárnak, azt mondták, hogy ez ~50-100€, mert igen keletnémet... amikor nagyfater vette nagyanyámnak házassági évfordulóra, a gyár a keletnémet részen üzemelt. Ha ~5 évvel azelőtt veszi, akkor egy igen tisztességes vagyont örököltem volna. A 20 éves évfordulóra kellett volna megvenni, nem a 25-re :D Vagy sokkal később, de azt sajna nagyapám nem érte meg.
Most ilyen Glashütte felirattal óra ~10K€ alatt nincs, de ami van, az is "Union" márkával van logózva. Amikor érdeklődtem az óra felől, akkor küldtek katalógust és árlistát is, meg valami újságot is vagy 2-3 évig. Abban voltak szépségek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109415) -NoVa- válasza WiZARD (#109412) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Erre az óra témára az ellenzéknek rá kellett mozdulni, ez nem kérdés, jól lehet ezzel hergelni az embereket."

A gond az, hogy a csőcselék már pusztán azért gyűlöl valakit, mert jobban helyezkedett, jobban tanult, jobban választott az életben, és többre vitte, nem kell már más indok, valós ügy mögé. Már nem kell hozzá párttagnak lenni, és csak pár lépés innentől az, hogy ha nem gopnik stílusban megyek a biopiacra, akkor a dühös tömeg megkövez, mert osztályidegen?

(#109416) Samott válasza -NoVa- (#109415) üzenetére


Samott
addikt

Ne mossuk mar ossze azokat akik kemenyen megdolgoznak a sikerert es onerobol ernek el valamit azokkal akik az orszagon eloskodve, a piacon egy percig se megprobalva magukat lopjak dagatra magukat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109417) eattila válasza -NoVa- (#109415) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyire azert nem. Politikusokra ugranak. Nem azokra akik jobban tanultak. Lehet a holgy is tanult, csak a tetteihez kepest tul van fizetve.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109418) WiZARD válasza -NoVa- (#109415) üzenetére


WiZARD
addikt

Sajnos ez pártfüggetlenül jelen van :(

#109416 Samott
A csőcselék szempontjából ugyanolyan gyűlölt mind a kettő.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#109419) Grillo válasza eattila (#109417) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem tudom, a kormányban ki mennyit keres. De szerintem akinek baja van velük, pont nem a fizetésük miatt van. Ha a behajtós cécó során bebukott embereket az ő munkája révén kapták volna el, akkor még meg is tapsolnám.

(#109420) Sipi-


Sipi-
tag

Kisebbik gyereket elvittük dokihoz, mert szerdán lázzal hoztuk haza. Dokinál tesztje pozitív lett, doki meg sem akarta már vizsgálni. Végül azért meghallgatta a tüdejét (doki beöltözve).
Már nincs láza, csak fáradt.
Pont holnaptól változik az eljárásrend és az alsóban is csak 7 nap karantén kell, kontakt személynek meg csak 5. De ránk szerintem még a 10 nap vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109421) hobizoli válasza WiZARD (#109418) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Mártha Imre-t baszogatjak hogy cambridge-i diplomaval, 25 éve top vezetokent mit ert el, amikor egyebkent se csoringer csaladbol szarmazik es fuuu van egy yachtkikotoje (3.5%-ban az ove), meg egy villaja (amit 20 eve vett, sokkal masabb ingatlanarak mellett), meg egy tizeneves Bentley-je (aminel egy uj ID3/Tesla Model3 is dragabb)... de az, hogy a nemzet veje 100Mrd-ert vesz egy bankot hamincparevesen osszekuporgatva ra a dellat, az egyik feleszu agyhalott nyugit se zavarja

es tuti nem a kosztpenzt verte el erre, van ott tobb is

több drón kell ;P

(#109422) Grillo válasza Sipi- (#109420) üzenetére


Grillo
senior tag

Itt a nagyobbik már jól van, kicsit még rekedt, kisebbiknek volt hőemelkedése, de nem nagyon, meg kicsit nyomottabb, asszony köhécsel, nekem elment a hangom napközben, meg néha picit köhögnöm kell, de ennyi.
Gyereknél már azt hiszem az 5. osztálytársra írták a szülők, hogy pozitív.

(#109423) WiZARD válasza hobizoli (#109421) üzenetére


WiZARD
addikt

Sokan felfogni se tudják mit jelent 1-10-100mrd. Nincs nekik lényegi különbség 1milliós óra és 100mrd bank közt, mert már az óra is felfoghatatlanul drága/értelmetlen.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#109424) npera válasza Grillo (#109422) üzenetére


npera
újonc

Jobbulást nektek is!

Itt még várom a teszt eredményét, majd kiderül. Semmi szimptóma nincs jelenleg.

(#109425) eattila válasza Grillo (#109419) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem, a rongy razasuk miatt. Helikopter, hajos kurvinyekek, stb. Szerintem. De lehet tevedek. Meg a kettos merce, hogy masoknak mire van penze es mibol, bezzeg mi….

A tobbivel egyetertek. Ha jot csinalnak azt en is elismerem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109426) zetor2000 válasza WiZARD (#109423) üzenetére


zetor2000
senior tag

1mrd is olyan irgalmatlan pénz, hogy az csak na... 100évig évi 10 milliós éves "fizu", ami ~1milla/hó, és egy fikarcnyit se kamatozott... kevesen élnek 100 évig, és akkor sem újszülöttként kezdik elkölteni a pénzt... azért durván havi nettó 1milla a jelen helyzetben egy tisztességes megélhetést biztosít, akár egy családnak is. Jelenleg sok olyan család van, ahol ennek a közelébe sincsenek, mondjuk 2 kereső mellett.
Ez 100 évig tart...
És akkor "ezeknek" egy mindennapos használati tárgy 1milka, ami olyan, mint másnak a papírzsepkendő, hogy vesz másikat. Csak teljesen más a dimenzió.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109427) zetor2000 válasza eattila (#109425) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt hiszem, mi sem lennénk különbek hasonló helyzetben...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109428) Grillo válasza zetor2000 (#109427) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát ez szerintem leginkább attól függ, mit vagy hajlandó megtenni, hogy odakerülj. Biztos komoly személyiségformáló a társaság, a pénz, a hatalom. Ja és a pénz is. De ha a módszereket nem vagy hajlandó magadévá tenni, akkor mindegy.

(#109429) Samott válasza zetor2000 (#109426) üzenetére


Samott
addikt

Nezopont kerdese, 1 milliard huf az csak 3,2 millio dolcsi. Azert csak egy nem tul nagy lakast tudsz venni pl. New Yorkban. ;) Egy jobbfajta Business Jet 70-80 millio korul kezdodik. :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109430) -NoVa- válasza zetor2000 (#109426) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kiindulópont kérdése, ha van háttértőke és bátorság próbálkozni, akkor bejöhet.

[ Szerkesztve ]

(#109431) hobizoli válasza Samott (#109416) üzenetére


hobizoli
nagyúr

igazabol azt neztem, hogy vhogy igy a NER-n belul, mindenki vmi jo zsiros allami allasban van, egy masik NER-s csaladtagjait alkalmazza az allami cegnel, pl a Nemzeti Bank is

meg nem tudsz olyan NER kozeli vallalkozot mutatani, aki piaci versenyben elert munkakkal erte volna el amit, minden egyes megrendelesuk allami kozpenz kifizetes

semmi olyan, hogy a Si...ns megrendelt egy akarmit es azt felepitettek, es fuuu, csak allami ez, meg allami az

a MAL-s vorosiszap omlesnel a MAV sajat cege megcsinalta a palya ujjapeiteset es 380 millios karteritest kertek a cegtol a birosagon a 1.5km-ert, azaz ~260millio per km
mennyiert is epul majd a kelebiai kinai vonal km-kent... 4.6Mrd?

azert tiz ev alatt talan nem volt 1600%+ az inflacio...


az a szakadek tremtrén is nincs olyan napja, hogy ne rohadna le vmiert, aztan az eredetileg tervezett 5x-ebe kerult

több drón kell ;P

(#109432) Jahno válasza -NoVa- (#109405) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekre én is azt szoktam mondani, hogy hülyék, mert ami nem fér bele a világképükbe vagy 500 forintnál drágább, azon rinyálnak. A karbantartott meg értéktárolós dologhoz nem értek, akad 1-2 ismerős akinek szerintem a szekrényen drágábbak vannak, akad aki direkt replikázik, tudja a fene. Csak legjobb mikor valaki ilyenre rinyál, Neki meg 2x ilyen drága horgászcucca van :F

(#109433) Jahno válasza eattila (#109417) üzenetére


Jahno
őstag

Azokra is ugrálnak.

Qnadammal bent vagyunk egy gyári munkás csoportban, abból tudnánk mit meríteni. Eredetileg vicc csoportnak indult, mint az irodistás, aztán megérkezett az a réteg, aki nem érti a viccet. No, ott rendszeresen kap szájára az irodista, a mérnök, a vezetés, az üzemvezető és szinte folyamatosan megy a rinyálás, hogy mennyi pénzt kapnak a semmiért és ez meg amaz, csak a semmit csinálás és bezzeg a Nagy Munkásréteg.. És ebben az alap suttyó gépkezelői rétegben elég sokan vannak és meg azt hittem, hogy ilyen nem nagyon van, aztán mégis van. Sőt :U

(#109434) Jahno válasza hobizoli (#109421) üzenetére


Jahno
őstag

Itt nem mindig értik, hogy mit jelent az 5 millió vagy a 10 milliárd, vagy mik az arányok. A Yachtra ugrani kell, ha valaki mambójambózik 170x annyi értékpapírt, mint a hajó értéke akkor arról fogalmuk sincs.

Amit múltkor írtam, ráugranak egy cégnél 100milliós BEVÉTELre, hogy pfúúúúúú, hülyére keresik magukat és bezzeg nekünk csak egy szaloncukor jutott karácsonyra. Erre általánosságban azt sem tudod megmagyarázni Nekik, hogy a bevétel az egyik szám, oszt ha látná a rezsiköltséget meg a többit, akkor még jobban kerekedne a szeme. Összevissza vannak ezek bekötve.

(#109435) Jahno válasza Samott (#109429) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért kell L-39est venni, az olcsóbb és legalább poén :C

1 milliárdból idehaza is lehet egy átlagos kecót venni ott a Szöcske tisztás alatti részen, NY-ot meg végképp kár idekeverni. Aztán megnézel egy átlagos családi költségvetést, ahol már nincs hitelre lakás és (mivel úgyis mindenhol a kaja kérdéskör) mi megy el rezsire meg kajára. Akkor kijönnek olyan arányszámok, amiből kiderül, hogy az ország nagy részénél megfejthetetlen, hogy miből is él meg mennyi fekete bevétele van.

(#109436) eattila válasza zetor2000 (#109427) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem de.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109437) eattila válasza Jahno (#109433) üzenetére


eattila
csendes tag

Akkor tévedtem. #mindmeghalunk Vagy hatásos az agymosás, vagy csak ilyen a legtöbb ember.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109438) Samott


Samott
addikt

Magic :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109439) zetor2000 válasza eattila (#109436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos van jobb bérelhető jacht és csinosabb lányok is :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109440) zetor2000 válasza Grillo (#109428) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem az én világom az olyasmi "nyomulás". Én szeretek nyugodtan aludni, és azt szeretem, ha nem b*szogatnak, ha dolgozom, hogy ezt így-azt úgy. Amikor kell valami, ami épp nincs, azt szeretem, ha valahogy megoldjuk, hogy legyen - ha csak átmeneti ideig, akkor is.
A pénz se rossz, persze, ha van... hatalmat sosem éreztem, nem vagyok én "Plankton" :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109441) eattila válasza zetor2000 (#109439) üzenetére


eattila
csendes tag

mindennél van jobb....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109442) Jahno válasza eattila (#109437) üzenetére


Jahno
őstag

Ez szerintem nem agymosás, hanem ilyen réteg.

(#109443) zetor2000 válasza -NoVa- (#109405) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a karóra még csak nem is igazán drága. 1.5M HUF. Benn a városban több, ettől drágább órát is lehet látni. Akár hordva is. Ahogy utána lehet olvasni, a férjétől kapta. Azt meg nem illik, hogy ne hordja. Amúgy a fizetéséből bőven futja egy ilyenre / hó. Sajnos ez egy ilyen cucc, hogy ha kilóg a ruha alól, akkor villan, és sokan felkapják a fejüket rá, hogy 1.5M. Cartier, ami egy felső(bb)polcos divatóra...
Az egyik erre szagosodott insta oldalon nézelődve a Dzsuzsák gyerek kezén egy jóval drágább valami van, de az meg olyan, hogy a csóka vastagon keresett annyit, hogy miért ne vette volna meg? Ha van 100M / hó, én sem a műanyag Casio órákat nézném.
Mondjuk most se azokat nézem. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109444) Jahno válasza zetor2000 (#109443) üzenetére


Jahno
őstag

"Mondjuk most se azokat nézem. "

Én igen, meg a fémet is, de mivel nem hordanám így nem kell. Tegnap még volt egy olcsó teljesen új dobozos verzió, ott azért pár könnycseppet elmorzsoltam.

Kölökkoromban kaptam egy órát ajándékba, most már nem sokat ér, ez pont az a halmaz, ami sem nem gyűjtői, sem nem extra. Akkori órás elemet sem mert benne cserélni, itt pattogtam a különböző szervízek közt, mert "nyugati" és "drága" (1990 előtt is 100ezres nagyságrendben beszéltek). Nem sokat hordtam, itt van doboza, papírja is, mert semmilyen ékszert nem bírok. És elég két komolyabb munkavédelmes filmet megnézni, hogy mire jó egy gyűrű :-D

A Casio az király, de főleg a 7zenés, meg a számológépes. Amit senki nem használt, de menő. Befektetésnek meg legyen Omega vagy a mittomén, még mindig jobban megértem, mint a Playstationnel variálókat.

(#109445) -NoVa- válasza zetor2000 (#109443) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én elbillegek az órapiac alsóbb felén, 1-2 érdekesebb nem mechanikust begyűjtöttem ami inkább kiegészítő timepiece, mint érték, de számít, hogy merjek benne úszni sós vízben meg homokozni a gyerekekkel. Most egy Samsung Watch 4 Classic 46mm van a kezemen, mert ébreszt meg tudok vele Tidalban számot léptetni, hangerőt szabályozni, telefonálni (Knight Rider módra), vérnyomást meg mindent is mér, de órának ez sem számít drágának.

(#109446) zetor2000 válasza Jahno (#109444) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kollegának benn Commodore órája van. :D
Odahaza nagy fan, Pet-től indul a gyűjteménye.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109447) zetor2000 válasza -NoVa- (#109445) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy komolyabb izében azért rám is rámjönne a para, hogy...
De amikor telik rá, akkor más a világ.

Idehaza az Evolveo-t nézegettem, hogy kéne venni valami hazait, de nekem eléggé otrombák, meg nagyok. A többit nem ismerem / nem tudom megfizetni. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109448) Vodike


Vodike
tag

5 nap karanten, covid pozitiv vagyok. Semmi bajom, ugy derult ki, hogy mentunk volna nagyszulokhoz es mindig tesztelunk elotte egyet. Enyem pozitiv, asszonye negativ.

exTiga

(#109449) npera válasza Vodike (#109448) üzenetére


npera
újonc

Gyógyulj meg mihamarabb!

(#109450) npera


npera
újonc
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.