Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109151) Grillo válasza Jahno (#109150) üzenetére


Grillo
senior tag

Figy, vannak az Őrségben bölények. Azok még nagyobbak, és még messzebb van. :DDD

(#109152) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#109153) Jahno válasza Grillo (#109151) üzenetére


Jahno
őstag

Ááááá, ott ráadásul van gomba és színes kis virágos szentkurvaanyják is. Dögivel.

Ennyit azért nem mindig autóznék, így is hosszú lesz az éves átlag. A nagyságrendileg összetákolt listám nyugdíjas korunkig ki fog tartani. Csak be kellene épülnöm nekem is valami kovács-, kanász-, pásztoréletes történetekbe, egyéb falusi libakihajtó életbe.

Bölény amúgy nem annyira képezhető, mint ez a szürkemarha dög. Leszegi a fejét és sötét. Csak egy paca. Bivalynál is azt mondtam, hogy ha kicsit kihúzná magát és lenne nálunk félszürkésfehér Neolux, akkor tán projekt is lehetne belőle :-D

És persze a járulékos lexikális agy, mikor lehet több kunhalmot tudok felsorolni az országban, mint egy átlagos régész. Vagy ha a helyét nem is tudom pontosan, azt igen, hogy melyik hónapban merrefelé áll a tejút és világítanak-e :DDD

(#109154) blueboi69 válasza -NoVa- (#109152) üzenetére


blueboi69
csendes tag

köszi, ez hasznos lesz az inverter bekötésnél! :D

(#109155) -NoVa- válasza blueboi69 (#109154) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szigetüzem!

(#109156) Jahno válasza blueboi69 (#109154) üzenetére


Jahno
őstag

Felétek szerintem nullázott földelés van. Tartószerkezetet viszont lehet becsavaroznám az EPHba, hogy mert csak... Ott azért bármi lehet.

(#109157) Jahno válasza -NoVa- (#109155) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz még olyan, mikor előbb jut eszünkbe róla a katéter, mint a 6mm-es sodrott ződsárga :C

(#109158) blueboi69 válasza -NoVa- (#109155) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3D Abstract Picture of Glass Bottle with Little Island Stock Illustration -  Illustration of nature, water: 123455892

(#109159) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#109160) qnadam válasza -NoVa- (#109159) üzenetére


qnadam
veterán

nekünk családilag volt egy daf 66-unk, variomatic (cvt) váltóval. nem klasszikus automata, a PRND helyett egy irányváltó volt benne, emiatt hátrafelé ugyanolyan gyorsan tudott menni, mint előre. ezért a hátrafelé menős versenyeken ezek az autók külön kategóriában indultak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109161) eattila válasza Jahno (#109150) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb 20 percre innen van vagy 2 csorda.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109162) Jahno válasza eattila (#109161) üzenetére


Jahno
őstag

Napasztmek. Akkor tájolhatjuk. De nekem igényeim vannak. Max. elbaszom :C De nagyon igyekszem.

Már világ pöckét kiolvastam, betájoltam, követem :W Pld. itt is azt nézem, hogy ha befelé mennek, akkor idővel kifelé is:

Ipolynál meg új pásztor van és nem áll össze a fejében, hogy ez nekünk miért jó. Valami alkupozíciót ki kell találni ott is, hogy szóljon ha történés van. Elvégre szép fehér-sárga virágos réten mászkálnak, ami atom giccs.

Aztán mikor ilyesmiket keresek kugli térképet lapozva, hogy nahh, ezek biztos négylábúak, nézzük meg, akkor matekozom, hogy lehet inkább pihenni kellene, de az meg a mérleg másik fele, ha ezt csak így megszállottan lehet jól csinálni:

Pont jó lesz, fel kell mérni. Tavaly a gémeskutakat ismertem fel az árnyékáról, most az ilyen mindenféle ehető csordákat :C

(#109163) Grillo válasza Jahno (#109153) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de temetkezési halmokat emelnek a rézkortól errefelé, nem mindegy, mikori, nem elég tudni, hogy hol van, azért az ember még kettest sem kap. :DDD

A legjobb Zalalövőnél az erdőben a kis római halmok, annak a környékét szépen megcsinálták ilyen parkosra a fák között, raktak rájuk padot, és a boldog családok elfogyaszthatják a kis uzsonnájukat Lucius és Lucretia sírján :D

Ja és tudok bivalyokat Sávolynál is, ha már arra jársz, és nem kellenek a bölények. Vagy voltak szürkék anno Balatonszentgyörgynél és Szemenyénél. Meg lovak.

[ Szerkesztve ]

(#109164) Jahno válasza Grillo (#109163) üzenetére


Jahno
őstag

Zalalövőn nem érdekel, mert nem lehet körbejárni :C Ott meg kell nézni a világhírű Nyina Vasziljevna Mgtsz-t és inni egy stampót mindenki emlékére is.

(#109165) eattila válasza Jahno (#109162) üzenetére


eattila
csendes tag

A nap mogottuk megy le kb. Kunmadaras utan vannak. Nekem utan. Terveztem mar kimenni oda marhat fotozni de meg nem jutottam oda. Volt erre romos haz is. Mogotte ment le a nap. Addig terveztem meglesni, hogy osszedolt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109166) Phülöp válasza Jahno (#109162) üzenetére


Phülöp
addikt

Na, ha mész arra, bírjál már elvinni egy kuksa-t.
Köszi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109167) WiZARD


WiZARD
addikt

Annyira nem új, de most jött szembe és talán még nem vótmá.

Porsche Buda Hazugságok (márkaszervizes élmény)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#109168) Jahno válasza Phülöp (#109166) üzenetére


Jahno
őstag

Bármit is csak rendesen határozzuk meg a helyzeti szinergiákat, mikor egy fröccs mellett rendezzük sorba a digitális projekt felhő-alapú prioritásai ( megfelelően stagnált, monetizált feltételkör) alapján.

(#109169) Bujdy81 válasza Jahno (#109156) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mit jelent, hogy nullázott földelés?

Családi házban elvileg kell rendes földelés, régen - pl. a mi szülői házunknál is - a betonvasra IS rákötötték, meg levertek egy 2-3 méter hosszú vasat. Mostanra azok eléggé rozsdásak, szóval a 30+-os házak esetén a napelem szerelés első lépése egy új földelés kialakítása. Ami van földelő szonda leverését jelenti, vagy elásunk egy nagyobb vasat. Sok helyen utóbbi, mert ha pl. úgyis áttérünk a légkábelről a földkábelre, akkor a kiásott 80-100 centi mély gödörbe már belökünk mellé egy hat méteres szögvasat (jó esetben savállót) és akkor az egy ideig megint jó lesz...

(#109171) zetor2000 válasza Bujdy81 (#109169) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyasmi szokott lenni a nullázott földelés, hogy a lakásba 2 vezető jön be a három fázisból, az egyik fázis, és a 0. A nullavazetőt a kismegszakító táblánál összekötik a védőfölddel, és innen lesz 3 vezeték a lakásban. Fekete a fázis, kék a nulla és sárga-zöld a védőföld.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109172) eattila válasza Jahno (#109168) üzenetére


eattila
csendes tag

Amúgy ha jársz erre, mondjuk Tisza tó környékén, akkor sikíts.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109173) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109169) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Enyémházban föld alatt jön az áram kábel. És 17éve épült.

(#109174) Phülöp válasza eattila (#109172) üzenetére


Phülöp
addikt

Neked viszi a kuksa-t.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109175) eattila válasza Phülöp (#109174) üzenetére


eattila
csendes tag

:R :R :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109176) Phülöp válasza eattila (#109175) üzenetére


Phülöp
addikt

na akkor mondom: van olyan, hogy

1 darab sorozatgyártott kuksa ajándék
2db sorozatgyártott kuksa + 2db villás nyárs csomagban 25eur
kézzel készített, egyedi kuksa 40-100 euróig

válassz

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109177) Bujdy81 válasza Phülöp (#109176) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi az a kuksa?

Ez ilyen fa "bögre"?

(#109178) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Mai törpölésem: mivel nem szoptunk eleget tavaly, ezért idén csinálunk egy új fürdőszobát.

Ennek jelenleg négy fala van, amiből három gipszkarton, egy meg tégla. A zuhanykabint egy olyan sarokba tennénk, ahol mindkét fal gipszkarton (zöld). Már csak az a kérdés, hogy hátfalas zuhanykabin mögött is kell burkoni, vagy elég a felkent szigetelés? Azért kérdezem, mert egy 90x90-es zuhanykabin 2 méter magasságban ugyebár 3,6 nm felület, amit kb. 20 ezer+csempe áron (esetünkben kb. 7500 / nm a csempe) lehet burkolni, tehát egy jelentéktelen 90 ezer az eltérés a burkolásban...

(#109179) Phülöp válasza Bujdy81 (#109177) üzenetére


Phülöp
addikt

igen
eléggé finn cucc
pár éve eattila említette, hogy vágyik rá

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109180) Samott válasza Bujdy81 (#109178) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk a teljesen zart zuhanykabin jarolapon all, de a falak mogotte csak festve vannak. Nincs rajtuk semmi szigeteles, es szaraz az egesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109181) npera válasza Bujdy81 (#109178) üzenetére


npera
újonc

Én mindent is szigetelnék és burkolnék, mert ha kirohad a fal alatta az nem mókás. Lesz elég sok nedvesség ott, ami folyik, meg ami párából lecsapódik.

(#109182) Phülöp válasza Bujdy81 (#109178) üzenetére


Phülöp
addikt

én csempéznék
kabin helyett
tapasztalatból mondom, sokkal egyszerűbb az élet kabin nélkül

[link]

itt falun meg csak egy kihajtható üvegfal van, pont elég mindenre

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109183) Bujdy81 válasza npera (#109181) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A burkolás nem fogja meg a párát, mert cement alapú a ragasztó és a fuga is. Tehát ha burkolok, de nem szigetelek alatta, akkor is elázhat minden hosszú távon. Máshogy mondva: a szigetelés must have. Azt én sem hagynám ki!

(#109184) Bujdy81 válasza Phülöp (#109182) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Két eset van:
1) Van hely: ilyen esetben nálunk sincsen semmi, csak egy pengefal. A képen látható esetben lehet szívni a sín takarítással, stb.
2) Nincsen elég hely: kell valami függöny/ajtó/bármi, hogy ne ússzon a fürdő. Na, itt most ilyen eset van.

Addicionális információ, hogy a víz durván vízköves, kb olyan, mintha Balfi ásványvíz folyna a csapból. Szóval a csempe hamar elszíneződik/fakul. Ezért (is) lenne jó a hátfalas zuhanykabin, az jobban bírja az erősebb vegyszeres vízkőtlenítést elvileg.

(#109185) Samott válasza Phülöp (#109182) üzenetére


Samott
addikt

Oh, nem. Pont a lenyeg vesz el. Az a legjobb a zuhanykabinban hogy kabin, hogy van teteje. Megnyitod a csapot es rogton meleg van benne. Meg a felso esozteto, az is jo dolog. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109186) Samott válasza Bujdy81 (#109184) üzenetére


Samott
addikt

Nem biztatlak, az uvegrol is iszonyat maceras leszedni a vizkovet. Azzal nem lesztek elorebb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109187) Bujdy81 válasza Samott (#109186) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A hátfal műanyag! Az üvegajtó mindenképpen kell, mert kicsi a hely.

(#109188) Samott válasza Bujdy81 (#109187) üzenetére


Samott
addikt

Milyen kabin ez? A sarokelem szokott muanyag lenni a ket hatfal az uveg altalaban. Muanyagrol szerintem meg nehezebb lesz levakarni a vizkovet... es azt kikezdik a vegyszerek is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109189) npera válasza Bujdy81 (#109183) üzenetére


npera
újonc

Oké! Igen, a szigetelést ki ne hagyd.

(#109190) Sipi- válasza npera (#109189) üzenetére


Sipi-
tag

Túl kell tervezni és hűteni!!!

Vagy ez nem az a topik? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109191) Sipi- válasza Bujdy81 (#109184) üzenetére


Sipi-
tag

Kérdezd meg a forgalmazót, de nekem nem tűnik logikusnak a műanyag hátfal alá csempézni. Egyébként ha jót akarsz, akkor nem víztiszta üvegből lévő ajtót vesztek, hanem valamilyen mosott/bordás/fabrik/feneSeTudjaMiAneve. Azon sokkal kevésbé látszik meg a vízkő. Főleg, ha zuhanyzás után a víz nagyját lehúzzátok egy gumis ablaktisztítóval.
Nekünk ilyen a zuhanykabin ajtaja, nem látszik meg rajta a vízkő:

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109192) Phülöp válasza Samott (#109185) üzenetére


Phülöp
addikt

az az esőztető az nagyon nem hiányzik, nem szeretem

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109193) A. Crowley válasza cyberde (#108937) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Én mindig úgy szoktam csinálni, hogy megnézem, mennyi a szakembör. Utána megsaccolom, hogy én mennyi idő alatt csinálnám meg + mekkora megterhelés az adott dolog a szervezetemnek. Aztán megnézem, hogy annyi idő alatt mennyi a munkadíjam. Ha a szakembör olcsóbb, akkor kihívom, én meg pénzt keresek addig.

(#109194) Phülöp válasza A. Crowley (#109193) üzenetére


Phülöp
addikt

nem kalkuláltad bele a tanulási folyamatot, ha úgy adódik

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#109195) Jahno válasza A. Crowley (#109193) üzenetére


Jahno
őstag

És hány elbaszott zuhanykabint számolsz bele vagy egyéb szopószorzót?

(#109196) Jahno válasza zetor2000 (#109171) üzenetére


Jahno
őstag

Az ja, keresni akartam rá jóféle rajzot, de most a Kugli itt erősen orosz oldalak felé optimalizál :-O A földbe leverős földelést a szolgáltató megcsinálja a trafónál és kb. 300 méterenként az oszlopoknál is.

(#109197) Sipi- válasza Jahno (#109195) üzenetére


Sipi-
tag

De utána az az enyhe lenézés a kabinszerelőre - aki végül megcsinálja jól - hogy ezt én is meg tudnám csinálni, de többet keresek ennyi idő alatt, mint Ti :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109198) blueboi69 válasza A. Crowley (#109193) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" én meg pénzt keresek addig."

semmilyen szaGembert nem hagyok felügyelet nélkül dolgozni.

(#109199) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109184) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó lenne egy alaprajz féle,mert nem értem, de a zuhanykabint rühellem. Nálunk is éptett a cucc, tehát csak egy üvegajtó van, a többi csempe.
Én csempéznék.
És beraknék egy vízlágyítót. Nekünk eléggé bevált, azóta nincs sehol vízkő.

(#109200) Jahno válasza blueboi69 (#109198) üzenetére


Jahno
őstag

Vizes srácot szomszéd beengedte, megcsinálta amit kell, este írtam Neki egy SMS-t, hogy köszmá, jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.