Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110551) Jahno válasza WiZARD (#110549) üzenetére


Jahno
őstag

Az ilyen teljes gar mindig érdekes, mert hamar kiderül, hogy a csapágy nincs benne, mert jajj kopó cucc :DD Leaf ezek szerint gazdaságosnak néz ki. Mondjuk 4 évig még nem is szokott olyan sok nyűg lenni, de az biztos, hogy egyiknek sem lesz kipufogóproblémája :C

(#110552) blueboi69 válasza npera (#110548) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A számlákra nem emlékszem, csakhogy szívott vele.
Nyilván abban is van szopás, tuti. Lehet még nem jöttek elő, mert még fiatalok az autók és amíg új, addig nincs nagy tömeges pusztulás.

Amúgy nemtudom, felénk sok elektronyos autó van, már a sarki közértig sem tudok elmenni úgy, hogy legalább egyet, de inkább kettőt ne lássak. Hetente látok teslát is és nem az autópályán...
Nekem baromira tetszik, - apám ioniq-ja is ilyen- hogy elinduláskor semmi hangja nincs. Engem totál felvillanyoz :) Főleg amióta dízelem van :D
Meghogy ha itthon töltöm napelemről, akkor ingyen tankolok bele. Azért ha belegondolok, hogy havi 50ezer elmegy benzinre és azt költhetném másra, akkor az kisebb fizuemelésnek felel meg kb. Priceless.

(#110553) blueboi69 válasza npera (#110550) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, hát ez most azért annyira nem győzött meg. Mellérakhatott volna egy dji képet is....

(#110554) Samott


Samott
addikt

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110555) eattila


eattila
csendes tag

Reggel durva volt, alig volt az iskoláknál forgalom/gyalogos/autó. A lányom osztályából 11-en hiányoznak. Az a fele a létszámnak kb. Sok más iskolában és osztályban is ez a helyzet... Dulva.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110556) Jahno válasza blueboi69 (#110552) üzenetére


Jahno
őstag

Csak mikor azt a havi 50ezrest úgy tudod megspórolni, hogy beleraksz +8 milliót, akkor nehéz lesz /évre kiszámolni a megtérülést, hogy kellőképpen felvillanyozzon.

(#110557) Samott válasza Jahno (#110556) üzenetére


Samott
addikt

Egy 8 millios jarmunel eleve az ertekvesztes tobb mint barmi amit megsporolhatnal. A hasznalt villanyauto iszonyat lutri lesz, mert addigra lejar a biztonsagot jelento gari es az akkupakk (inverter, motor) draga dolog lesz. Raadasul mar ott is haladnak az egybe akku fele, nem lehet majd modulokat cserelve javitani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110558) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110552) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Meghogy ha itthon töltöm napelemről, akkor ingyen tankolok bele."

Évi 12000 km esetén 15 kWh/100 km fogyasztás esetén az éves áramfelhasználás 1800 kWh. Ahhoz azért már kell egy 1,7-2,0 kWp-s napelem rendszer, hogy megtermelje. Csak erre! ;) Azért az sincsen ingyen. Ha most havi 50 ezer megy el üzemanyagra, akkor (480-as áron, 7 literes fogyasztással számolva) kb. 1500 km-t mentek autóval, akkor a fenti számokat 1,5-tel szorozni kell. Plusz a töltési veszteség miatt még kb. 15-20%
Tehát kb. 3 kWp-s napelem rendszer kell, hogy a jelenleg, alacsony mobilitást finanszírozza.

Azért az sincsen ingyen... ;)

(#110559) Bujdy81 válasza eattila (#110555) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Legnagyobb lányomék tegnap 12-en voltak iskolában a 36-ból...

(#110560) Bujdy81 válasza Jahno (#110556) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az +8 millió, sajnos, több is lesz, mert plusz 2-3 millió még a napelem is a tetőre.

(#110561) Jahno válasza Bujdy81 (#110560) üzenetére


Jahno
őstag

Annak a költségvetését nem az autóhoz számolom.

(#110562) -NoVa- válasza Bujdy81 (#110559) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk most kb 50%-os a létszám, mert akik már átestek rajta, mehetnek oltatlanul is. A másik fele vegyesen épp esik, vagy simán szív amiért eddig nem kapott oltást, és nem foglaltak vidéki kórházban közeli időpont.

(#110563) npera válasza blueboi69 (#110553) üzenetére


npera
újonc

Szerintem gondold át, hogy mi a koncepció. Aztán akkor el tudsz indulni valami vonalon. De szerintem ha ránézel az árakra, akkor jó lesz az analóg is. Én maradok analógon amíg csak lehet.

(#110564) npera válasza blueboi69 (#110552) üzenetére


npera
újonc

Én tudnék céges kocsinak egyfajta "előfizetéses rendszerben" lízingelni PS2-t. Akár SR, akár "normál" változatot. De nem vagyok meggyőzve teljesen, hogy lenne-e értelme.

Kocsival alig megyünk, a Versóhoz képest a PS2 belül egy kisautó, kívül meg egy nagy dög. Tölteni csak adhoc tudnám. Az, hogy csendesen megy annyira nem hat meg, a Versónak is alig van hangja.

Hivatalosan asszony vezethetné a PS2-t, de szerintem hamar kiderülne, hogy túl nagy, túl erős, nem lát ki jól belőle vagy valami hasonló indok.

(#110565) blueboi69


blueboi69
csendes tag

A napelem és autó árát abban a pillanatban , hogy kifizettem, azt már megspóroltam előre, korábban. Így nullán vagyok. Tökmindegy, hogy a később spórolt pénzből mikor jönne vissza az ára, azt a pénzt már előre megspóroltam. Feltéve, hogy nem hitelből finanszírozom. Arról nem beszélve, hogy annyit drágulhatnak az energiaárak, hogy lehet felére csökkenne a megtérülési idő. Így is lehet ezt nézni, nem csak úgy,ahogy a közgáz könyvek írják.

Autót eladva van bukó, igen, de tankolások helyett, azt a pénzt félrerakom és akkor 5évvel később veszek másik autót, vagy akármi.

Maga a tudat, hogy leszarhatom azt, hogy mennyit változik a benzinár, gázár az felülír mindent.

A jelenlegi fogyasztásunk 4000kWh évente, most amit feltolnék napelem első körben az a szimulációk alapján termel majd 6000kWh áramot. És akkor ezt a rendszert tudom bővíteni 11000kWh -ig évente. Ebbe bele fog férni a fűtés és az elektronyos autó is.

(#110566) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110560) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ma jönnek az eusolartól felmérni, de tuti nem rendelek tőlük. Tudom, hogy te ajánlottad őket, de neten nagyon rosszakat írnak az ügyfélkezelésről és nekik csak growatt inverterük van, ami nem javítható. Ők is csak cserélik egyben. Pénteken jön még egy másik cégtől felmérés, így lesz 3 ajánlat a kezemben.

Eddigi legdrágább ajánlat volt 3.5M, viszont ez a full tetőt lefedné évente 11MWh termeléssel.
Ahhoz, hogy egy autónak való rendszert kiépíts, lehet akár az a megoldás is, amivel kezdtem szigetüzemű olcsó inverter, 5-8panellel. Ez megvan milla alatt, ha pl az autóbeállót feded le vele. Annyi kompromiszummal, akkor nem este töltöd az autót, hanem amikor süt a nap, a többit megoldod ingyen penny-nél vagy fizetett áramról.

(#110567) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Blueboj!

Most csináltam egy összehasonlítást Anyu házának a napelem ajánlataira: a győztes az egy tetősíkra szerelt, 5,6 kWp rendszer lett, 6 kW-os Huawei inverterrel 2,15 millió HUF.

Ez 382 ezer/kWp. Márciusban emelnek árat. Ez az érték belefér a felúítási projektbe (3+3-as pályázat), igaz?

(#110568) Bujdy81 válasza Jahno (#110561) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pedig azt is hozzá kell venni, mert onnan tankol! ;)

(#110569) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110565) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Így is lehet ezt nézni, nem csak úgy,ahogy a közgáz könyvek írják."' Lehet, csak az ilyen következtetések után fog rossz döntést hozni! ;)

Tudom, hogy a mérnökök csinálnak is valamit (sokszor megkaptam már), de azért hidd el, hogy a közgázon is tanítanak valamit! ;)

(#110570) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110566) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Eddigi legdrágább ajánlat volt 3.5M, viszont ez a full tetőt lefedné évente 11MWh termeléssel." Ez mekkora inverter, milyen/mennyi napelemmel? Mert nem minden cégnek ugyanaz a szám jön ki azonos napelemre éves áram termelésben...

(#110571) Samott válasza Bujdy81 (#110559) üzenetére


Samott
addikt

Ez egy osztaly vagy az egesz iskolaba jarnak 36-an? Mert ha osztaly mar akkor se voltak ekkor osztalyok amikor en jartam suliba, pedig mi a kis generacio vege voltunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110572) Samott válasza Bujdy81 (#110567) üzenetére


Samott
addikt

Forditva kellett volna. 6kW napelem 5-os inverterrel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110573) Sipi- válasza -NoVa- (#110562) üzenetére


Sipi-
tag

Elvileg csak azok mehetnek, akik oltva vannak. Mindegy, hogy 2 hete volt-e Covid-os, akkor is csak az mehet, akinek van legalább 1 oltása.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110574) JonesC válasza Bujdy81 (#110567) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez melyik cég?

(#110575) Sipi- válasza blueboi69 (#110552) üzenetére


Sipi-
tag

Ez az 50ezer autónként értendő?
Vagy a két kocsi helyett lenne egy?

Nekünk is havonta 40-70ezer forintot váltana ki a villanyos, de két autón... Így meg még rosszabb a matek. És csak villanyóráról tudnék tölteni.
Mondogatom asszonynak, hogy menjen olyan helyre dolgozni, ahol adnak céges kocsit, de mindig azt mondja, hogy menjek én :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110576) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110567) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, belefér! 450ezer HUF/kWp a limit!

(#110577) blueboi69 válasza Sipi- (#110575) üzenetére


blueboi69
csendes tag

50k a két autóra összesen. Ez átlag. De azt vedd bele, hogy mi nem járunk dolgozni. Mármint én HO-ban vagyok, asszony meg nem dolgozik. Tehát ha majd neki is be kell járnia dolgozni, akkor ez több lesz. Ebben annyi van,amennyit a környéken elmászkálunk + gyereket visszük oviba.

És az sem kizárt, hogy a két autó helyett lenne egy. Erre majd visszatérünk akkor, amikor asszony is eljár dolgozni. Azért pl ha ő dolgozik és autóval megy, nekem meg el kell ugrani az bölcsibe/oviba/iskolába a gyerekért napközben, akkor kell a második autó. Mármint jó időben lehet bringára pattanni, de ha pl gyerek rosszul lesz, akármi, akkor ez kevésbé nyerő, tőlen, esőben meg pláne nem.
Még az is lehet, hogy 1 elektronyos családi és megtartjuk a kis fiesta-t backup autónak. Vagy azzal jár asszony dolgozni pl. Az keveset fogyaszt, beéri 6literrel és 1.5év alatt csak olajat meg szűrőket cseréltem rajta... nem egy Jahno féle pénznyelő :D

(#110578) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110570) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt nem az ajánlatban számolták, hanem én neten lévő oldalakon, ahol van szimuláció mindenféle paraméter alapján.

EU solarnál, februárban van 25% kedvezményük. Szóval ha te elégedett vagy velük, akkor most érdemes.
Nekem nagyon ellenszenvesek sok szempontból.

(#110579) eattila válasza Bujdy81 (#110559) üzenetére


eattila
csendes tag

Az se gyenge :(

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110580) blueboi69 válasza Samott (#110572) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megmarad a bővthetőség lehetősége.

(#110581) eattila válasza Sipi- (#110573) üzenetére


eattila
csendes tag

Iskola válogatja. Nálunk pl ha letelt a karantén, akkor a gyerek mehet ha tünetmentes. Ha oltott ha nem. Ha oltott és nincs tünet, akkor karantén sincs.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110582) eattila válasza Samott (#110571) üzenetére


eattila
csendes tag

Gimiben 37-en voltunk. 40 leszek idén.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110583) WiZARD válasza blueboi69 (#110566) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha akarsz sok helyről ajánlatot kapni, akkor itt tudsz kérni egyszerűen.

Aztán lehet ár/szimpátia alapján válogatni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110584) Bujdy81 válasza Samott (#110571) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez egy osztály. Kéttannyelvű, szóval sok a jelentkező rá.

(#110585) Bujdy81 válasza Samott (#110572) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha nem számítasz a jövőben fogyasztás növekedésre, akkor igen. De ha most 4kW inverter+5kW napelem lenne, és öt év múlva bővítés kell, akkor az új kiserőmű szerződés, és akkor már nem lesz szaldó elszámolás. Tehát most elég az 5 kW napelem, de előre megvettük a betáp kapacitást.

(#110586) Bujdy81 válasza JonesC (#110574) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Neked nem mondom meg! :P

(#110587) Samott válasza Bujdy81 (#110585) üzenetére


Samott
addikt

Ja hogy meg fer fel napelem. Ok, ugy mar logikus.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110588) A. Crowley válasza Bujdy81 (#110559) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nálunk a fiam omikronos. Itthoni teszt nem mutatta ki, csak PCR.
Ennek köszönhetően hivatalosan is látszik, így az oltatlan tanulóknak is karantén van. :) :D

(#110589) hobizoli válasza Samott (#110524) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a tuzfalon van az alvazszam, ha ott elrohad, akkor reg nagy a baj

2019 elejen tesomnak kifizettem a kocsit, mert ausztriaban akart venni egy masikat, atrendszamoztatni ezt meg jo sokba kerulne, de nem irattuk at, mert minek, ev vegen eladtuk az autot, megvette egy munkatarsam novere
elvittek eredetviszgara ott meg aszondtak hogy oooo, meleg az auto

mindezt ugy, hogy 2009 nyaran vettuk 4.5 eves koraban, azota min 4x volt msuzaki viszgan

na elkezdodott ezzel egy egy tortura
nyilvan visszaadtam a penzt meg a EV arat, hogy oket kar ne erje
2020 tavaszan be kellett mennem a 19ker-i rkp-ra tanuvallomast tenni
nem siettek ok se ezzel
tesom neven van az auto, mindenhova meghatalmazassal kellett menni
telefonon megbeszeltem a szazadossal, hogy a hugi 4 eve kulfoldon el, szoval eleve nem tul kompetens a temaban, meg eppen le van C19 karatenzonva a lakohelyuk, muszakikra is mindig en vittem el, o sajat maga ezt az autot 2014 ota nem is vezette
be, bevittem minden doksit ami letezik, meg az is meg volt hogy akitol mi vettuk az autot o kitol vette, beszelgetunk, egyszercsak mondja tegezodjunk mar inkabb, mert kenylemesebb
tok normalisak voltak, a vegen mondta hogy megprobalnak sietni, de heten is 5-n szereltek le innen, mindenhol kevesen vannak, meg nem foglalja le az autot a kis erteke miatt, mert nem akar extra koltsegekbe verni, csak arra ker hogy ne menjek vele sehova, mert ennek mostantol egy lezart telephelyen kene allnia, ahol napi 800Ft-ert vigyaznanak ra, es ot is seggbe rugjak erte, ha vhol megallitnanak vele
ok, haza, akksi negativ le, jott egy level, hogy menjek el egy igazsagugyi szakertohoz vele 16ker-be vhova, aztan haza akksi ki, es ott alltunk es vartunk
ropke 11 honap mulva lezartak a nyomozast azzal, hogy ismertlen tettes
innentol kezdve nem allitjak vissza az eredeti helyzetet, hanem uj papirokat kell kapnia

na ment a hivatalok kozott ping-pongozas hogy hova is kellene ezzel menni
18ker-i kormanyabalak, aa nem ide kell mennei hanem a 19ker-be mert ott volt
19ker aaa nem ide kell menni, hanem a 18ker-be
18ker aaa nem ide kellett volna jonni, hanem a kozpontiba a 13ker-be a Visegradi utcaba
ott, aaa nem ide kellett volna jonni, hanem a fovarosi kormanyhivatalba
ott, aaa en nemtom ez hogy megy, de kerdezzem meg a Mozaik utcat
Mozaik utca, hat eloszor ott kene, ahol a rendorseg nyilvantartasba vette = 19ker
odamegyek (16:30-ra volt idpontra), hat en ennek most mar nem tudok utananezni, mert a leveltar csak 16h-g van
ezzel visszertunk a kiindulasi pontra, meg mindenhova 3-4 hetes idopontfoglalasok vannak, szoval honapokon at kuldozgetnek csak innen oda...kozben mar reg 2021 lett egy 2019-s ugyrol van szo
erre ott amikor ulok, a mellettem levo ablaknal egy "autonepper" mondja, hogy TSCM alvazszam beutest kell kerni, mert nekem az kell
a 5-s ablaknal ahol o ult meg a 6-s ablaknal ahol en ultem a ket ugyintezo: en errol meg nem is hallottam
na hurra
akkor elkezdtuk, nezni ez mi ez
megbiztunk egy ugyvedet, hogy jarjon ennek utana
1 honap mulva lett egy idopont a Mozaik-ba szemlere
oda kellett egy uj eredetivizsga
sehol nem akartak megcsinalni mert uuu ez rendorsgi ugyes auto, es ha most o ezt megint eszre veszi rajta mert eszre kelll hyoog ujra kezdodik az egesz
kerdeztem toluk, hogy akkor ez az auto most bekerult egy vegtelen ciklusba? le van zarcva nyomzas, ne akarjon olyat eszre venni
megkerestem azt a helyet ahol anno megdolt az auto
csavo megnezte a papir hegyeket amivel jartam, egybol mondta alljak be, kijon, igen ezt en buktattam meg anno, elmondta a folyamatot most mi lesz
odamegyek a Mozaikba egy szemlere, 11800 az atalakitasi engedely, korbefotozzak mindenhol IS, allunk ott hatul az udvaron a szemles mukival ilyet szol:
magunk kozott szolva, szerintem ez az alvazszam amugy teljesen eredeti
(köszi...)
2-2.5ora mulva johettem el, kb egy honap mulva kijott a engedely a beutesrol 365 naptari nap van ra, abba bele esik a muszaki lejarta is, de amugyis teljesen uj kell ra
atnezettem mi az ami kene, hat az a 11 honap helyben allas nem tett jot a kezifeknek
fek azert lett csere hatul
toronycsapagy lengescsillapito rugo par ev kerult bele vadi uj
januar elejen kijott egy level a 18ker-i kormanyablakbol hogy kivonjak a forgalombol az autot mert nem lett megcsinalva a 90 napon belul a TSCM beutes
bementem aznap, hogy nekem a 90 napon belul a Mozaik utca uj hataridot dott erre, es mivel az a legujabb ezert az az ervenyes szerintem
ot ezt nem erdekni(!), mert ok ezt nem kaptak meg
de csokolom, itt van fejleces hivatalos papirjuk a datummal
lefenymasolta, meg hogy majd vissza hiv
masnap fehiv, hogy na jo januar 23 a hatarido (az vasarnap)
eleve nem ertem mi alapjan biralja felul....
januar 24-re volt a idopont a TSCM-re 08:00-ra
szerdan atneztem minden egot-lampat vilagit-e
reggel oda -8.5fok volt, ugy fujt a szel is, mintha muszaj lenne, kozel van a Duna-hoz, kb 50m
ott voltam mar reggel fel nyolckor
beadtam a papirokat, kint kellett varni az udvaron, mert a varoban csak 3 ember lehet bent
kb fel ora mulva behivnak, hogy fizessem be a 16k vizsgadijat, nem lehet kartyaval fizetni csak kp-val 2022-ben, es bejohetek az autoval (addig kint kell allni vhol az utcan, szoval oda hiaba mesz ki, hogy addig abban ulsz, akkor nem tudnak behivni)
be, beallok a hatso keritesnel a vonalhoz, egy tiz perc mulva intettek, hogy menjek be

ott varnak, hogy na akkor minden papirka ide, kulcsot kerjuk, es oda tessek ki setalni az udvarra...
neztem befele, lattam hogy molyolnak vele, aztan jonnek elorebb, aztan elorebb, aztan elorebb, aztan egyszercsak jon egy szerszamos lada, ket szep nagy kalapaccsal
ket elsoajtonal levettek a tomitest es a felso tetolemeznel belevertek az uj TSCM kezdetu alvazszamot
utan meg be kellett mennem megint a penztarhoz bekohogni a 8500-t, utan ki vissza, mar intettek hogy menjek be
tok normalis volt a muki, annyit mondott hogy ezt majd szilikonzsirral kenjem le ket oldalt, meg a kipuff flexi csoelemmel majd kene kicsit foglalkozni, amugy minden teljesen rendben volt vele, es hogy az osszes doksival egyutt menjek a kormanyablakba uj papirokert
mondtam nekik, hogy hajnali 4 ota fent vagyok a ismerosok Mozaik utcas remtortenetei miatt, csak rohogtek...

na haza, atfagyva, be a 18ker-i kormanyablakba, ott megkaptam az uj forgalmit, tegnap kijott a uj torzskonyve is, ugyhogy ez a 2+ eves tortura lezarult vele...


ja meg kozben tavaj aprilis vegen uzembentartoval atvettem az autot, vhogy senkit nem erdekelt, hogy az erdeti alvazszama hivatalosan ervenytelen, siman atirtak

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#110590) Sipi- válasza eattila (#110581) üzenetére


Sipi-
tag

Iskola válogatja.
Elvileg nem lehetne a Prof. Dr. sörmárka Miklós kinyilatkoztatásától eltérni és aszerint csak az oltottak mehetnek suliba, ha fertőzés igazolódik.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110591) Samott válasza hobizoli (#110589) üzenetére


Samott
addikt

Most akkor 4,5 eves koraban lopott autot vettetek es most derult ki? 12 evvel kesobb?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110592) hobizoli válasza Samott (#110591) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem inkabb az, hogy az eleje egy masik autoe

több drón kell ;P

(#110593) Sipi- válasza hobizoli (#110592) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor cserélt volt az alvázszám vagy nem? Meg ezt miért nem vették észre 2009-ben, amikor vettétek? Műszakin nem nézik egyébként, főleg ha olyan viszi akit már láttak többször.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110594) Samott válasza hobizoli (#110592) üzenetére


Samott
addikt

Megjobb, es az volt lopott?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110595) Sipi-


Sipi-
tag

Az emberek meg vannak hülyülve mostanság? Ez már a sokadik autós üldözés az elmúlt 1-2 hét alatt. Most régi swift-et üldöztek a rendőrök

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110596) Samott válasza Sipi- (#110595) üzenetére


Samott
addikt

Micsoda mesterbunozok, a vegen meg helyet is csereltek, hogy a csaja vigye el a balhet. De ha en latom egy youtube videoban, akkor ez a rendoroknek is megvan... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110597) Bujdy81 válasza Samott (#110591) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Vagy csak valaki túlmozgásos volt:

"odamegyek a Mozaikba egy szemlere, 11800 az atalakitasi engedely, korbefotozzak mindenhol IS, allunk ott hatul az udvaron a szemles mukival ilyet szol:
magunk kozott szolva, szerintem ez az alvazszam amugy teljesen eredeti"

Ha a Mozaikban azt mondja a "hivatalból köcsög" szakértő, hogy eredeti, akkor lehet, hogy az?

HZ, nem derült ki semmilyen körözési múlt erre az alvázszámra?
Ezután mehetsz vele külföldre, vagy ez mostantól csak itthonra jó?

(#110598) eattila válasza Sipi- (#110590) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt mondtam én is. Ha oltott, és nincs tünet, mehet suliba. Ha nem oltott, akkor karantén után mehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110599) Sipi- válasza eattila (#110598) üzenetére


Sipi-
tag

Sorry, Nova írta, hogy nálunk aki átesett a covidon, de nem oltott, az is mehet.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110600) hobizoli válasza Bujdy81 (#110597) üzenetére


hobizoli
nagyúr

semmilyen korozes es karkifizetes nem volt ra soha, ezt neztek meg kb eloszor

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.