Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110451) Jahno válasza blueboi69 (#110445) üzenetére


Jahno
őstag

Sebajja, de látod azért Qnál is jöttek-mentek és néha borultak dolgok. HRes részleg abban az időben amúgy is gyönyörű volt, minden is kiderült a síelésről és az olyan céges juttatásokról, amik nekem nem járnak, csak az nem, hogy hova kell mennem dolgozni :-D Mikor még nem foglalkoztak kiszervezéssel, csak már minden sarkon Q-s emberkékbe botlottam.

(#110452) Samott válasza blueboi69 (#110447) üzenetére


Samott
addikt

A kombi mar kaphato egy ideje:

15 millatol indul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110453) Jahno válasza blueboi69 (#110444) üzenetére


Jahno
őstag

Én haveri kört azzal próbálom szoktatni dolgokra, hogy 2-3 nap múlva válaszolok. Most futott le a folyamat ha nem adja ki.

(#110454) eattila válasza Phülöp (#110450) üzenetére


eattila
csendes tag

Ebben csak annyivan, hogy a telefon is csipog. Én is utálom, hogy kb bármikor elér bárki. Mert a telón van skype, messenger, email, stb. szombaton is délutáni szunya ment így a levesbe, mert megrendelő kapcsolattartója akkor gondolt írogatni....
És ha folyamatosan rezeg (kb évek óta nincs rajta hang) az idegesítő...

Van aki meg tudja tenni, hogy nem fogallkozik vele. Engem személy szerint nyugtalanít.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110455) npera válasza -NoVa- (#110448) üzenetére


npera
újonc

Az a vicc, hogy amennyire öklendezem a VW ID4 orrától annyira bejön a Skoda Enyák vagy mi a neve. Gyakorlatilag ugyanaz, csak emészthető formában. Ha lenne 15"-os kerékkel, vonóhoroggal, lemezfelnivel és furgonfehér színben, tetőablakkal és jó rádióval és plüss ülésekkel, akkor azonnal izgalmi állapotba kerülnék. Sima RWD elég, nem kell AWD.

Mondjuk én még a teljesen alap fehér VW ID3-tól is izgalmi állapotba kerültem, hátulról féloldalról ugyanolyan jól néz ki mint a Toyota Verso, ami nagy szám :C

Az megvolt, hogy Norvég(h)ban a Tesla megnyitott 15 supercharger pontot a polgári BEV-ek előtt? Nem mindet, csak 15-öt. És olcsóbb, mint bármi más a legjobb Ionity előfizetést leszámítva.

(#110456) Phülöp válasza eattila (#110454) üzenetére


Phülöp
addikt

Azokat a notofikációkat ki is lehet ám kapcsolni
Akár időzítetten is
Amea-t is megtalálják néha, hogy: írtam messengeren, miért nem válaszolsz? Pedig jó néhányszor jelezte, hogy a Facebook nem elsődleges kommunikációs csatorna, azt akkor nézi, amikor eszébe jut (ritkán).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110457) blueboi69 válasza Sipi- (#110449) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Majd adtok fel feature requestet, amire majd egyszer valaki allokál időt valakinek, aki majd beletol pár hetet, hogy aztán átkerüljön tesztelésre, ahol szintén pár hétig kerülgetik a jira ticketet és ha netalántán nincs semmi hiba, akkor visszakerüljön hozzátok, mint sikeresen megoldott project. Sztem idén ebből nem lesz semmi :D

(#110458) blueboi69 válasza Jahno (#110451) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah, hát az külön vicc volt, te tényleg mindig kibulizod, hogy szopassanak :DDD

(#110459) Bujdy81 válasza Phülöp (#110409) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egyrészt ez pozitív, mert ő is ember, mutatja, hogy ilyen. Másrészt meg ne ilyenre pocsékolja a drága idejét a munkaidőben! ;)

(#110460) eattila válasza Phülöp (#110456) üzenetére


eattila
csendes tag

De akkor nem érnek el, ha SOS van. Abból meg akad néha. nem tervezhető. Meg ez szerencsére az utóbbi 2 évben nemjellemző. Előtte volt, hogy végig skypeoltam a hétvégét, mert a projekt másik gazdája akkor ért rá....

Mondjuk ha éjjel dolgozom, akkor nem szoktak zargatni. Mert 9 után már senki se virgonckodik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110461) blueboi69 válasza Samott (#110452) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jééé tényleg. Megnéztem a configurátort, hát eléggé rossz vicc. Kb 17M-ig el kell jutni, hogy legyen elöl-hátul parkradar..
Jézusom a végén még jobban járok ha az smaxot elektromosítom utólag.... bárcsak már lehetne ilyet csinálni legálisan. :U

(#110462) Samott válasza Phülöp (#110456) üzenetére


Samott
addikt

En ezekrol levagtam magam, a privat eletem, telefonom az en dolgom, ne keressenek rajta, nem is valaszolok ha munka ugyben keresnek. Arra ott a Teams a ceges laptopon, amin elerheto is vagyok munkaidoben. Meg is tanultak merre hany meter.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110463) eattila válasza blueboi69 (#110458) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem Jano csak válságmenedzser. Abban jó is. Ennyi. És az, hogy előre tudja/gondolja hogy hol csúszhatnak el a dolgok, aztán mégis megoldja, az inkább előny. Ide meg megírja, hogy kibeszélje.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110464) eattila válasza Samott (#110462) üzenetére


eattila
csendes tag

mondjuk nekem van fő álálsom, másod állásom, meg magán projektjeim is. Úgy picit nehezebb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110465) blueboi69 válasza Phülöp (#110450) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mert sok üresjárati idő van, néha odanézek.
Másrészt rezeg a telefon, óra, akármi, néha eldobom már a francba, ha idegesít, de akármi is lehet, hogy épp azért ír, mert wc-n ül a gyerek meg puffanás után sír, vagy épp a nagyobbikkal összeveszett valamin, akkor nézzek már rá, vagy menjek már ki, mert csengetett a futár ő meg könyékig pelenkában van, bár ilyenkor inkább kiabál csak, mert nem opció telefont nyomkodni, szóval ja.

(#110466) Sipi- válasza blueboi69 (#110457) üzenetére


Sipi-
tag

Az alap specifikációban benne volt szerintem :)

Juteszembe, Jahno dolgozott már a Q-nál korábban :) És még működik a cég. (bár jobban megy, mióta elment máshova ;] :DD )

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110467) blueboi69 válasza eattila (#110463) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Persze! Csak az ilyet is lehet magasabb szintre tolni, vagy nem ártana, ha ő mondaná, hogy más hol csavarozzon. De nem látunk bele, hogy mennyi szabadsága van a munkában, én nem szeretem ha megmondják, hogy pontosan mit is csináljak. Vagyis csak ritkán várok el ilyet, ha épp nem tudom mit is akarnak.

(#110468) blueboi69 válasza Sipi- (#110466) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kiadták valami ügyfélhez, már nem is tudom hova pontosan. Szóval nem az anyacéget bomlasztotta :D

Az alap spec-ben lehet benne van, csak nem kaptunk hozzá fejlesztői rendszert, egyébként meg elő van készítve a kód.

Dehát tudod jól, hogy a local Jahnóéknak a szervert bekötni a hálózatba az kb 3hónap volt és majdnem az egyik ember keze is odalett, de legalább a vérét adta a sikerért :W

(#110469) Phülöp válasza eattila (#110460) üzenetére


Phülöp
addikt

Arra van egyéb csatorna is. Céges dolgokra illene lennie Slack, miazmás dolognak.
Ha még privát SOS, akkor fel tud hívni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110470) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110422) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az lenne, hogy a track file-t oda tudom adni előre, hogy merre fogunk futni. Asszem gpx formátumban. Az appnak annyi lenne a feladat, hogy mikor elindítom, akkor a telefon GPS jele alapján megbecsüli pár száz méter pontossággal, hogy hol járunk a tracken, hány km telt el, mennyi van hátra, és az előre bevitt rajtidő és szintidő paraméterek alapján számol egy eltelt átlag tempót és egy elvárt tempót a hátralévő útra, hogy meglegyen a szintidő.

track, rajtidő, szintidő mehet előre fix paraméterként nem kell, hogy tudja, hogy az x verseny mikor keződik, vagy bármi ilyesmi...

(#110471) Jahno válasza Sipi- (#110466) üzenetére


Jahno
őstag

Volt ott több is, mert ugye a szépségiparral kezdődött. Milyen szépen előadták a világpiacon, hogy majdnem összedőlt a cég, aztán most már ügyfelek is látják, hogy próbálnak árat emelni mindenféle platformon.

Mondjuk kicsit közvetve csináltam mást, de szerintem blubesszel hamar felhúztátok volna a szemöldökötök, ha Tumorral kicsit félrekattintunk. Vagy csak nem időben, vagy ilyesmi. Most már semmi közöm hozzá, de amire azt mondtam, hogy egyszer csúnyán be fogják szopni, azok jönnek sorba. Majd Tumort kifaggatom.

Ráadásul Voda felé 10+ éve nem jártam, szerintem most az zakózott legnagyobbat a piacon, de valószínű a havi státuszjelentésen nem ilyen zűrösen adják elő a helyzetet.

(#110472) Jahno válasza blueboi69 (#110468) üzenetére


Jahno
őstag

Angliában is így volt, igazgató prüszköl, hogy haladjunk már kötözzem be, oszt helyi erő meg nem enged be a gépterembe. Persze mikor előre kérdeztem, hogy odaát rendben vannak-e a dolgok és jogosultságok, akkor a kérdést sem értették, ne akadékoskodjak. Mindenkinek igaza volt? Ja. Szoptam? Ja. Tudtam, hogy 2 nap múlva és jövő héten is kapok egy hasonlót az arcomba? Ja. Tudsz változtatni? Nem.

Meg a következő 3 betűs, már nem tudom hányan basztak le egy délelőtt, hogy a nagyon fontos hülyegyerekeknek nincs hálózata és jogosultsága és ez a fontos projekt, dolgozni kell, azonnal oldjam meg a loginjaikat. Igaz nevet adni senki nem tudott, de hát az nem is fontos. Onnan már csak 2 nap volt végigrágni a bürokrácián, hogy ha "nincs net"-et ad le hibára, én meg odamegyek az asztalához és éppen YTot néz, akkor net van, hiba nincs. Persze ezt csak a mi szintünkön értik meg, egy projektvezetőnek vagy infó igazgatónak nagyon magas kihívás, és inkább prüszköl meg toporzékol. És meglepődik, ha megunom.

(#110473) Jahno válasza Bujdy81 (#110470) üzenetére


Jahno
őstag

Reggel félálomban nem csináltam csiganyálat, de most lehet megyek tanyára és akkor megalakítom a tesztet. Nem kiabálom el, pénzt már hoztam kiváltani az autót :O

(#110474) eattila válasza Phülöp (#110469) üzenetére


eattila
csendes tag

De nálam ez eléggé össze van mosódva. Nincs cégen kívüli telefonom. Fő melóhelyem ritkán zaklat, amikor nem dolgozom. Ami hétvégén felmerül, az általában privát projektek miatt van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110475) Jahno válasza eattila (#110474) üzenetére


Jahno
őstag

Az egy rendes garázscéges mindenes. Kicsit más. Nekem meg programozni kellene tanulnom sszameg, egyre többet kellene, de azt sem tudom merről kezdjem el. 30 éve nem szórakoztam ilyesmikkel.

(#110476) Sipi- válasza Jahno (#110471) üzenetére


Sipi-
tag

Jaja, hónap elején mindig gyomorremegésem volt nehogy akkor jusson eszetekbe megoldani a világ problémáját :D 8-a után lehet, addigra megérkezik az utalás :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110477) eattila válasza Jahno (#110475) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert garázscég is vagyok :D
Javaslom a nyelv kiválasztást, aztán az alapokat :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110478) Samott válasza Jahno (#110475) üzenetére


Samott
addikt

Python, Ansible? Vagy Javascript, az lassan mindenre is jo lesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110479) Sipi- válasza Samott (#110452) üzenetére


Sipi-
tag

Honnan szednek 18-as acélfelnit a legolcsóbb modellhez? :Y Azt hittem 17-es a max acélfelniből.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110480) Jahno válasza Sipi- (#110476) üzenetére


Jahno
őstag

Hónap eleje még szerintem nem lett volna baj, pont van időnk megoldani. Ha hó végén 28-29 csütörtökre vagy péntekre esett, általában akkor volt nagy rohangálás és mindig egyszerre. Néha volt pár éjszakánk majommelóval, hogy megérkezzen az bitzos...

(#110481) Samott


Samott
addikt

Mer' mennek mint az allatok...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110482) blueboi69 válasza Sipi- (#110479) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó ronda lehet :)
Akkor majd megnézem ezek mennyibe fájnak 5év múlva. Azért néhány extrán nagyon felhúztam magam, hogy képesek érte többszáz ezreket elkérni olyan dolgokért, amik 20éve elérhetőek az autóknál..

(#110483) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110470) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egyszer kéne vagy rendszeresen? Csakmert ami eszembe jutott megoldás, az nem hatékony rendszeresen.

(#110484) WiZARD válasza blueboi69 (#110482) üzenetére


WiZARD
addikt

Az is kedves VW gesztus, hogy még a 230v "töltő" is fizetős extra. (Kiváncsi lennék a Type2 kábelt adják-e hozzá, vagy az is extra-e)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110485) blueboi69 válasza WiZARD (#110484) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Juteszembe, neked van tapasztalatod. Otthoni töltésnél milyen méretű kismegszakító ajánlott. Napelemes szereléskor bővítenék, mégha pénzben eléggé fájó is, de pl nálatok a villanyóránál milyen kismegszakítók lesznek?

(#110486) WiZARD válasza blueboi69 (#110485) üzenetére


WiZARD
addikt

Autó függő, hogy mennyi áramot tud felvenni.
Jövőre készülve 3x32A -rel lett tervezve az autó töltő kiállás. Az más kérdés hogy összesen ennyi áram jön be a házba :DDD
A Leaf 1x32A-rel tud tölteni, a Model3 3x16A-rel. De mind a kettő töltését vissza lehet szabályozni. Árammegosztós töltő tudja figyelni, hogy más fogyasztóknak mennyi kell és csak a maradékot kapja az autó.

Meg van 2 db 1 fázis 20A dugalj, ahova az autóhoz járó 230V töltőt lehet bedugni (ezek max 13A-esek szoktak lenni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110487) blueboi69 válasza WiZARD (#110486) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!
Árammegosztó... hm, ennek utána kell járnom, hogy hol illeszkedik a hálózatba.
Nálam, most 3x16 van, agyalok rajta, hogy mennyire növeljem.
Azt hiszem a 3x32 az már erősen overkill, minden tekintetben :D

(#110488) vkp válasza WiZARD (#110486) üzenetére


vkp
aktív tag

Az a 20A dugalj hogy néz ki?

(#110489) Vodike válasza vkp (#110488) üzenetére


Vodike
tag

Erre én is kíváncsi vagyok, 16 meg 32-esről már hallottam, láttam, szereltem.

exTiga

(#110490) Jahno válasza vkp (#110488) üzenetére


Jahno
őstag

Én 10-X amper felett ezeket szoktam júzerhez kötözni másra is:

(#110491) vkp válasza Jahno (#110490) üzenetére


vkp
aktív tag

Igen, ez 16A, azért kérdezem, hog a 20-as hogy néz ki :)

(#110492) Jahno válasza vkp (#110491) üzenetére


Jahno
őstag

Abból fejből Neutrikot tudok mutatni pont másra, de gondolom az sem baj ha 20 Ampert venne fel és 32re van méretezve (:- Fentinél is úgy van a legtöbb, hogy ha csövig kihajtod, akkor alapban kb. 6 óra a folyamatos terhelhetősége. Sokan ezeket is elfelejtik.

(#110493) npera


npera
újonc

32A az a vörös. 20A nem tudom milyen. Van olyan?

(#110494) Sipi- válasza npera (#110493) üzenetére


Sipi-
tag

Te mekkora amperokat szoktál a quad-on áthajtani egy-egy intenzívebb manőver során?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110495) WiZARD


WiZARD
addikt

Nem lesz 20A dugalj.
20A biztosíték van, meg 3x4mm^2 vezeték, kap egy sima fapad lakossági "16A" dugaljt, és megy bele a max 13A töltő.
Csak nem írtam le ilyen részletesen ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110496) Jahno válasza npera (#110493) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is olyan, hogy sokat megbír, csak a lengő dugóba kötözhető kábellel bír baj lenni:

[link]

(#110497) Jahno válasza WiZARD (#110495) üzenetére


Jahno
őstag

Lakosságit 13-al nem mernék, még ha valami erősebb márkás cucc lenne, akkor talán, de sokszor a dugó miatt konyul le, azzal meg nincs mit tenni. Csoda, ha eddig bírta :-O

És 20 Amperral sem biztosítanám, pont elég ahhoz, hogy valahol kijöjjön a füst. Ahogy a műellenőrtől tanultam: nem a vezetéket biztosítod Te majom, hanem az áramkört.

(#110498) Jahno válasza Sipi- (#110494) üzenetére


Jahno
őstag

Másról szól a csúcs, most már egy számítógépben is 100 rohangál és akadnak egyéb hétköznapi meglepetések. Csak elektronyost lehet feldugod 15 órára. Ott ha a töltőt lehúzod akár csak 4-6 Amperre az is jó lehet, de mivel én is azt szeretném, hogy minél gyorsabban töltsön, így szintén nem kérdés, hogy néha csak kicsit kockáztatnék. Többire meg ott a Honeywell.

(#110499) WiZARD válasza Jahno (#110497) üzenetére


WiZARD
addikt

A dugó azért csak erre van méretezve. (meg van mindben hővédelem, ami letiltja a töltést ha melegszik)

Mintha egyik francia cég csinált volna olyat, hogy a gyári töltő dugójában van egy extra érzékelő, és ha sima dugaljba van dugva akkor csak 10A, ha pedig a hozzá való dugaljba (Legrand Green Up) akkor talán 13A vagy 16A.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110500) Jahno válasza WiZARD (#110499) üzenetére


Jahno
őstag

Dugó igen, csak a villa melegszik és azt nem szokta bírni. Mint egy átlag villanysütő. Az is hamar feketedik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.