Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#109601) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109597) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" meg SK megcsináltam a kerítést, aminek volt 300.000 anyagköltsége, nulla munkadíjjal, akkor is elvileg jön vissza a teljes költség fele. Rosszul tudom?"

Igen, ezt rosszul. Pont azért kell a számla, hogy ne az legyen, hogy te megcsinálod magadnak, az állam meg téríti az anyagköltség felét.

Viszont, azt látom nálad opciónak, hogy az ismerős beszereli a klímát, majd amikor jogosult lesz rá, akkor ad róla számlát.
Úgyis később adjátok le a számlákat, azt meg senki nem tudja ellenőrizni, hogy a klíma akkor került-e fel, amikor a számla íródott. (visszadátumozni nem tudja a számlát, mert akkortól tud kiadni számát, amikor jogosult rá). Ha ellenőrzik, akkor látni fogják, hogy fent van a klíma és van róla papír.

Egyébként én is emiatt kicsit morogtam, mert persze ez is emeli a munkadíjakat. Hiszen van ingyenpénz a vevőnél... Eleve már úgy adják az árajánlatot is, hogy torzítva vannak az arányok és némi anyagköltséget a munkadíj fedez, hogy több pénz jöjjön az államtól...

(#109602) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109600) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mégsem világos minden.

A klímához kell klímaszerelő. Pont tegnap olvastam a hőszivattyúknál. Mivel a gáz, amivel feltöltöd a klímát, ahhoz kell vmi engedély. Tehát kb nem is tudnád a klímát beszerelni.
Most ha csak arra gondolsz, hogy a falra felcsavarozni és elvezetni a csöveit, azt szerintem megteheted.

De a megoldás neked az lesz, hogy az ismerősöd kijön, megcsinálja. Majd amikor tud róla számlát írni, akkor megírja és utána adjátok le a pályázatot, amiben az szerepel, hogy ő végezte a munkát.

(#109603) blueboi69 válasza blueboi69 (#109601) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És egyébként igen, ha van 100k festékre és 300k munkadíjra, akkor ebből visszajön neked 200k.
Ha megveszed te a festéket 100k-ért és kifestes magadnak, akkor nem jár vissza egy forint sem.

(#109604) Bujdy81 válasza blueboi69 (#109603) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Még mindig nem érted. ;)

Festék anyag ktg. 100e, munkadíj 300e
Kerítés anyag ktg. 300e
Burkolás anyag ktg. 150e, munkadíj 300e
Klíma anyag ktg. 350e.

Szumma költsége a felújítási projektnek: anyag 900e, munkadíj 600e, szumma 1500e. Tehát elvileg visszajár 750e. Mivel van minimum 375e munkadíj, ezért ez megvalósulhat.

Ha csak klímás szerelhet fel klímát, akkor kell hívnom egy klímást. Nem azért, hogy legyen munkadíj számla IS, hanem, mert előírás. Felhívok egy klímást, az lesz a legegyszerűbb...

(#109605) eattila válasza blueboi69 (#109603) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. Ha van 100K festék, meg 300K munkadíj, akkor 100/2 és 300/2 jön vissza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109606) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109604) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaaa oké, ezt így egyben nem írtad le, így már más.

(#109607) blueboi69 válasza eattila (#109605) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Volt még vmi megkötés, de az xls szerint így van.

(#109608) Sipi- válasza eattila (#109605) üzenetére


Sipi-
tag

szerk: nem megy még az összeadás ilyen korán reggel :D

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109609) eattila válasza Sipi- (#109608) üzenetére


eattila
csendes tag

True :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109610) Bujdy81 válasza eattila (#109605) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem! Az összköltség fele jár vissza, azzal a megkötéssel, hogy a támogatás fele munkadíj és a másik fele anyagköltség. Tehát ha van 100k festék és 300k munkadíj, akkor 200k jár vissza, mert 100k munkadíj támogatás és 100k anyagköltségtámogatás van.

Ha 70k a festék és 330k az anyag, akkor 140k jár csak vissza.

Szerk.: az összeg neked is 200k a végén, de a számítási metódus más!

[ Szerkesztve ]

(#109611) eattila válasza Bujdy81 (#109610) üzenetére


eattila
csendes tag

A rendeletet nem olvastam, de úgy kommunikálta minden médium, hogy az anyagköltség fele, és a munkadíj fele, max 3 mill.
De lehet pongyolán fogalmaztak, vagy rosszul emlékeszem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109612) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Beszéltem egy klímással. Gyakorlatilag az a helyzet, mint a gázosokkal, hogy hivatalosan csak klímás szerelheti be. Tehát ha én szerelem be SK, akkor az nem (csak) garancia vesztés, de még szabálytalan is. Kell egy klímás, aki ráér februárban...

(#109613) Samott válasza Bujdy81 (#109612) üzenetére


Samott
addikt

Ebben a jo hir az, hogy februarban inkabb ra fognak erni mint a szezonban. Szoval jol idozitesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109614) eattila válasza Samott (#109613) üzenetére


eattila
csendes tag

mondjuk én szezonban sem vártam rá sokat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109615) Sipi- válasza eattila (#109614) üzenetére


Sipi-
tag

Engem meg felhívtak tavaly tavasszal, hogy jönnének karbantartani (zsíros meló, mert 2 kültéri és 4 beltéri egy lakásban).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109616) zetor2000 válasza Samott (#109613) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én még anno tizenéve áprilisban vettem a klímát, akkor még bőven volt szaki, aki ráért, de ahonnan vettem cég, azok küldték a niggereket.
De ja, február még nagyon nem a klímeszerelések ideje, még elég sokan lézenghetnek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109617) eattila válasza Sipi- (#109615) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem azt mondta a szerelő, hogy ha időnként kimosom a belső szűrüket, akkor elég 2 évente behabozni...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#109618) qnadam válasza Vodike (#109557) üzenetére


qnadam
veterán

ki is találtam, hogy mégse megyek futóversenyre, aminek van zárt téri része is, hiába kell elvileg védettségi. annyit nem ér.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109619) qnadam válasza Bujdy81 (#109612) üzenetére


qnadam
veterán

el se adják neked, ha nem hozol papírt a klímástól, hogy ő szereli. ilyenkor kerülnek képbe a külföldről besunnyasztott cuccok meg a papír nélküli klímaszerelők, csak aztán ha úgy adódik, hajtsd be a garanciát, ha tudod.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109620) Bujdy81 válasza qnadam (#109619) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A klímát megkapom, garancia papírt is pecsételik, csak nincs hivatalos beszerelőm.

De akkor ezen még agyalok kicsit...

(#109621) qnadam válasza Bujdy81 (#109620) üzenetére


qnadam
veterán

az mindenképp furcsa, mert a forgalmazók eleve csak akkor szoktak garanciát vállalni, ha szakember szerel, plusz van a klímavédelmes sztori is. persze lehet, hogy változott a dolog az elmúlt pár évben, de nem hinném.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109622) Sipi- válasza qnadam (#109618) üzenetére


Sipi-
tag

Én is így döntöttem. De elsősorban nem a covid helyzet miatt :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109623) npera válasza -NoVa- (#109552) üzenetére


npera
újonc

Ez valami bitang jónak tűnik. Még egyszer :R a részletes tesztért!

Ma nyomattam Igorrrt, jól pergett az AKG K240-el is.

Megjött a lányom első eredménye, az negatív. A fiamé nem jött még meg, a második menet pedig még csak később gondolom.

Tegnap én is elég furán éreztem magam, de nem tudtam egyértelműen azt mondani, hogy beteg vagyok. Kicsit fájt a fejem, mint amikor front van, meg éreztem pár izmomat, mintha izomlázam lenne. És igen dekoncentrált és fáradt érzésem volt, pedig aludtam valamennyit előtte. De semmi láz, semmi köhögés, semmi megfázáshoz hasonló.

Pénteken megyek oltatni magam a harmadikkal...

(#109624) Sipi- válasza eattila (#109617) üzenetére


Sipi-
tag

A korábbi lakásunkban én csináltam a tisztítást. Kompresszorral kifújtam alaposan, utána fújtam bele habot is. Kültérit meg szintén kompresszorral, de a festékfújó résszel toltam bele a vizet is :) Itt csak azért csináltatom hivatalosan, mert még garis és kell a garanciához a klímás ember pecsétje.
Ha letelik a gari, akkor megcsinálom majd én. Van gőztisztítóm, majd azzal nyomok fertőtlenítést :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109625) Sipi- válasza npera (#109623) üzenetére


Sipi-
tag

Tesztet nem csinálsz a 3. oltás előtt?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109626) Jahno válasza qnadam (#109618) üzenetére


Jahno
őstag

Futóversenyre mondjuk én sem.

(#109627) qnadam válasza Sipi- (#109624) üzenetére


qnadam
veterán

a gari miatt (asszem 5 év) én is szakemberrel csináltatom, de a szakember legalább korrektül tényleg kitisztítja a szűrőt, fújkál is bele, gőzzel is tisztít. másoktól szoktam hallani, hogy 8e forintért belefúj egy kicsit és távozik, akkor azért morcos lennék.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109628) qnadam válasza Jahno (#109626) üzenetére


qnadam
veterán

mert felelősségteljes vagy te is, Sipi is!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109629) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#eurotax érdekesség

Találtam embert, aki számolt nekem eurotax értéket.
Kiderült, hogy csak a 200ezer km különbség, 430ezer forintnyi eltérést okoz az autó értékében.
Én kicsit többre számítottam, de végülis lehet ez a piac. :U

(#109630) -NoVa- válasza npera (#109623) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hozzáteszem, egy 20$-os Tanchjim Tanya szebben szól addig amíg nem válik zsúfolttá a szám. Onnantól fordul, és megmutatja a planar, miben erős igazán. Igorrr, vagy Carpenter Brut jellegű zenére igazán jó.

(#109631) Bujdy81 válasza qnadam (#109621) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem változott. Ahogy az sem, hogy ez Magyarország! ;)

Beszéltem egy futótárssal, aki most klímás. Kedden jön ki felmérni, szerintem ő fogja csinálni.

(#109632) Bujdy81 válasza blueboi69 (#109629) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mennyi is az autó értéke? Azaz százalékosan mekkora az eltérés? Mennyi volt az új ára?

Szerintem ezen három szám alapján belátható lesz, hogy miért "csak ennyi" az eltérés...

(#109633) npera válasza Sipi- (#109625) üzenetére


npera
újonc

Nem, kutyaharapást szőrivel....

Ma nem érzek semmi különöset, szerintem csak front volt. Jön megint a hideg átmeneti felmelegedés után.

(#109634) npera válasza -NoVa- (#109630) üzenetére


npera
újonc

Akkor kábé meg is érkeztünk :C

(#109635) npera


npera
újonc

Most írt a rektor, megint van egy covid eset a suliban, a lányom osztályában. De jó móka lesz ez a következő pár hét....

(#109636) qnadam válasza Bujdy81 (#109631) üzenetére


qnadam
veterán

mindent meg lehet oldani, csak ha majd probléma lesz, akkor esetleg a hazai képviselet elhajt a garanciális igényeddel, hogy hol a legalábis beszerelésről a papír. ezért nem szereltettem ismerőssel, inkább egy cég megoldotta az eladást+szerelést, így legalább ha valami elromlik, nem tudnak egymásra mutogatni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#109637) -NoVa- válasza npera (#109635) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kicsicsajnál 2 eddig, meg a fiam óvónője is. Most kapták az enyémek a 2. oltásukat.

(#109638) Jahno válasza npera (#109635) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet az egész földkerekségen ez van, de akkor nézzük a jobbik oldalát, ez most február közepére akkor végigmegy, kint tünettel, vagy nélküle, vagy takonykóron influenzaként.

Mai nap kb. csak olyan ismerősöm van, akiről tippelek, hogy nem döglődik meg pár kölök a suli/óvoda miatt karanténozva. Nagy részük meg pár napos dögrováson.

(#109639) zetor2000 válasza Sipi- (#109592) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aetaire Air160-as a mienk, megnéztem.
A lámppa valami Philips cucc, ezt néha cserélni kell - most épp "villog" a mienk, valszeg elérte az üzemórát, ezen felül légszűrő és ventilátor az, amit még lehet cserélni , mondjuk más nagyon nincs is benne, max némi elektronika a ki/bekapcsoláshoz, meg az időzítéshez.
A leírás szerint megöl minden ilyen kórokozót, legyen az vírus, baktérium stb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109640) zetor2000 válasza blueboi69 (#109629) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen okosságok, hogy a tavalyi évben jelentősen drágultak a használt autók idehaza, az is benne van? Vagy ez a jelenkori ára?
Mert az nem mindegy, hogy egy közel félmilliót futott autót tavaly ilyenkor X forintért vehettél meg, most meg X+n forintért. (ahol 'n' a pozitív számok halmazának tagja :) )

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#109641) npera válasza -NoVa- (#109637) üzenetére


npera
újonc

Itt 12 év alatt nem oltanak még.

(#109642) npera válasza Jahno (#109638) üzenetére


npera
újonc

Két kollégám is megkapta, most már dolgoznak, de még otthonról. Mindkettő nagyon durván köhög és ez nem az a fajta köhögés, amit egy sima influenzával tudok összekapcsolni fejben. Nagyon harákolós a hangjuk, mintha a tüdejüket köpnék ki. Kábé újév óta vannak dögrováson.

Az egyik kábé 40-es, a másik éppen csak 30-éves. És be voltak oltva kettővel már.

Az biztos, hogy ha most már a többség be van oltva, akkor viszonylag enyhébb tünetekkel folyik le, de persze az enyhébb szót a lélegeztetőgépen töltött kómával érdemes összevetni, amikor csövek mennek minden lyukba és néha forgatnak, hogy ne túl sok felfekvési seb legyen.

Szóval azért még így is elég durva tud ez lenni, ha úgy gurított kockát az ember. Van, aki meg csak picit szipog és fáj a feje, aztán kábé kész is.

Most már remélem egyre gyengülő hullámokkal fut majd ez, mert ideje lenne elmúlnia.

(#109643) npera


npera
újonc

Growling Sidewinder vett új gépet DCS-re, aztán egy új VR-headset is ment mellé.

HZ alighanem érti mennyire komoly a konfig, Nova és Blueboi pedig tud ámuldozni a headseten és a grafikán amit kinyom magából.

(#109644) Jahno válasza npera (#109642) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegy, nyáron nem terjed, jössz fröccsni. Pont. Nem is tudom már mit emlegettünk, hogy konkrétan fel kellene vésni a fotós naptárba.

(#109645) blueboi69 válasza Bujdy81 (#109632) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igazad van. Ez egyébként részben jó is nekem, mert mégiscsak más, ha 2x ennyiről kéne alkudozni, mert kisebb összegnél nagyobb a hajlandóság arra, hogy rendezi.
Még ő is emészti dolgot :)

Azt ugye írtam talán, hogy időközben beszart a klímakompresszor. Mármint működik még, csak nem túl bizalomgerjesztő a hangja. El akarja vinni az autót, hogy megcsinálja, de nemtudom hogyan fogom rávenni arra, hogy ne vigye el az autót.

(#109646) Jahno válasza blueboi69 (#109645) üzenetére


Jahno
őstag

És akkor vegyek használt autót (:-

(#109647) Sipi- válasza blueboi69 (#109645) üzenetére


Sipi-
tag

Nem adnám oda biztos. Kiszed 1-2 dolgot, gyorshajtásért megbüntetik, meghúzzák a kocsit amíg nála van, stb. Én bizalmatlan lennék az ember felé már eléggé a helyedben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#109648) blueboi69 válasza Sipi- (#109647) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is az vagyok. :)
Legutóbb még mondta, hogy itt Bp-en az autovillamosságis szerelőnél kicseréli, de azóta izélt, hogy hideg van, meg klímásnak kell a gázt leengedni/feltölteni.
Legrosszabb esetben felajánlom, hogy a klímatöltést kifizetem.
Az a baj, hogy neki ezt tök természetes, mert más odaadja az autóját, hogy megcsinálja és így kapásból nem érti, hogy ezzel mi a bajom. Innen nehéz indulni.
De ez még egyébként ráérhet még, 1-2hónapot, addig csak nem kell klíma.

(#109649) Samott


Samott
addikt

Your order xxxxx has arrived in your country and is on the way to your local post office. It will be with you soon! Order Time: 2021-10-17

Uj rekord, mar azt hittem nem lesz belole semmi. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#109650) Grillo válasza npera (#109633) üzenetére


Grillo
senior tag

Én meg postcovidra fogom, hogy ma konkrétan kevertem a szavakat, és hosszasan kerestem a telefonomat, miközben beszéltem rajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.