Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110401) -NoVa- válasza Samott (#110399) üzenetére


-NoVa-
őstag

Érdekes, én is nemzetközi multiknak dolgozok többnyire, aztán csak kicsit kell mélyebbre nyúlni, és máris elmegy 3-4 hónap azzal, hogy legyen-e egy pont az Apple ID-ben, vagy sem, és miért nincs már kész tegnapra, de mégsem úgy kéne. Más az, amikor egy bejáratott részlegen elvegetálsz, és más, amikor departmentek közötti súrlódásból kapsz kopófelületként épp némi képet. Ha nincs kompetens döntést vállaló manager épp a környéken, akkor mindenki kopófelület.

(#110402) sutszi válasza npera (#110400) üzenetére


sutszi
veterán

Te amúgy főállásban drónokban utazol, vagy ez hobbi?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#110403) Jahno válasza sutszi (#110402) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh aki nem ismeri a portaszolgálatot :C

(#110404) eattila válasza zetor2000 (#110398) üzenetére


eattila
csendes tag

Én is ritkán. Általában tolok bele gombát, sajtot, hagymát, virslit, szalonnát. Néha rákot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110405) Jahno válasza Samott (#110399) üzenetére


Jahno
őstag

Az valami komoly garázscég lesz :-D Esetleg Te vagy az a vonal túlvégén aki nem érti, hogy Szerbia az a sövényen és EUn túl van. Még kizavar Angliába koncepció nélkül, közben teljesen jól el van a mikrovilágában és gyártja a prezit nagy semmiről :C

(#110406) Samott válasza -NoVa- (#110401) üzenetére


Samott
addikt

Az van amit kiharcolsz magadnak. Azzal szorakoznak aki engedi. Sose volt bejaratott reszleghez szerencsem, minden projekt uj kornyezet, uj harc. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110407) -NoVa- válasza Samott (#110406) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor a területed egyszerű. Formos adatbázisos? Ott a világ kerek, az interface specifikált, kutat ásni meg nem kell, hol a kihívás?

(#110408) Samott válasza -NoVa- (#110407) üzenetére


Samott
addikt

Milyen teruletem? Adatbazis, ERP, BI, frontend, backend, devops? Mar minden is voltam, mar mindent is csinaltam. Szarban vannak, eg a haz, odamegyek, rendetrakok es megyek tovabb. Soha nem volt ket ugyanolyan projektem.

Illusztracio :DDD

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110409) Phülöp


Phülöp
addikt

+1 indok Finnország mellett

link

Értékelem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110410) qnadam válasza Phülöp (#110409) üzenetére


qnadam
veterán

ha szükség lenne ilyesmire, nálam is a ceo lapátolná a havat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110411) Jahno válasza Phülöp (#110409) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyire be van csvarodva?

(#110412) blueboi69 válasza Phülöp (#110409) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tehát kevés az alkalmazott :)
Egyébként teljesen emberi.

(#110413) blueboi69 válasza Samott (#110408) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amíg nem volt gyerek, én is ilyen voltam. Azóta zombiként, azt sem tudom milyen meetingeken vagyok épp.

(#110414) Jahno válasza Samott (#110406) üzenetére


Jahno
őstag

Ha belegondolok, hogy főkönyvelőnk a felmondása után 2 hónappal ki tudott harcolni némi távmunkás lehetőséget, ahhoz képest itt a soron mi elég szarul álltunk a járvány előttig.

(#110415) -NoVa- válasza Samott (#110408) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezt mondom, webes formos ERP-s langyos víz, van eleje, vége, bejárt útja, aztán max változik a specifikáció, és új timelinet tárgyaltok. Onnan nézve nem csodálom, ha nem érted az egészet. Algoritmikai kutatós sebességkritikus vonalon az egyetlen specifikáció a határidő, aztán eredmény legyen, meg jól dőlő grafikonok. Ismeretlen új területre becsülj, méretezz, és előre induláskor biztosan tudd, miből mennyi kell majd, vagy a helyi Jahnora szakad a hirtelen beszerzés. 2 hónapos határidős mac project indul, gép épp nincs, az apple 60 napot ad meg kiszállítási időnek, a retail boltoknál nincs készlet, hajrá, stb. Nagypn senki nem lepődik meg, megoldunk mindent, a lehetetlen az alap elvárás, majd release előtt kompromisszumot kötnek, csak Jahno grafomán és kiírja magából a napi őrületet.

(#110416) Jahno válasza -NoVa- (#110415) üzenetére


Jahno
őstag

Ehhez képest most gyanúsan el vagyok 2 éve. Még ugyanaz a főnököm. Ugyanaz a csapásirány. Nem is értem az egészet. Nem callozunk, nincs míting. Idén még semmi tervezett megbeszélés nem volt, aminek végül semmi értelme nincs. Csak csináljuk amit kell. Lehet vihar előtti csend és hirtelen elmúlik, akkor nagyot szopolok az biztos.

Van oktatási cucc, kredit, offline és online anyag felhő, AWS, Azure, minden is. Erre minimál esély az Evonál volt, de azt már nem értem meg. Teljesen más világ. Jó, nincs csocsó, babzsák, ronda pulcsis gyümölcsnap meg semmi hasonló. Játékszoba sincs. Az iroda és az épület kicsit szocreál, de nem sok hátránya van, ezen a 40 négyzetméteren el vagyunk kettenhárman. Néha akár 5 fő is van az emeleten, akkor a konyhában ebédelés az kész tömeg.

Na jó, KVfőzőt időnként saját érdekünkben eltakarítjuk, de abba beszállnak a Unixosok is meg mindenki.

Ilyesmi ritkán fordult elő és ha jól sejtem Amea is pont hasonló pillanatban kapott el a másik gyárban, mikor valami szerszámmal rohangáltam az első napján...

Aztán lehet mondani, hogy ki kell harcolni, de nem tudom mit, általában napi 1-2 olyan szintű agyfasz jutott az átlag niggerre, amiből évente is sok szokott lenni annak, aki csak tankönyvben látott céget.

(#110417) -NoVa- válasza Jahno (#110416) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én most Orosz elméleti matematikusokból vagyok naprakész, a Google-t kellett megírnom de offline, realtime, adatbázis nélkül gyorsra. Van ám annak is algoritmikai háttere, hogy egy homályosan megfogalmazott helyesírási hibákkal nehezített, netán nem létező szavakkal is teleszemetelt keresőkifejezés releváns találatokat hozzon ki nyelvfüggetlenül. Aztán erre becsülj progresst akár félúton, hogy hol tartasz.

(#110418) blueboi69 válasza -NoVa- (#110417) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az ilyenekért maxi riszpekt, hogy kisgyerekek mellett van ilyenre agyi kapacitásod. :R

(#110419) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Androidhoz ért valaki közülünk? Mármint annyira, hogy alapszinten megtanítson rá egy biciklizni tudó majmot (engem)? ;)

Az lenne a feladat, hogy van egy GPS track, amit le akarok futni, mondjuk 50 km. Szintidő 7 óra. És azt szeretném, hogy ha betöltöm előre a track-et és beírom, hogy mikor indultam, akkor a GPS jel alapján tudja, hogy hol járok, milyen átlagtempóval és kiszámolja, hogy a hátralévő távon milyen átlagtempót kell mennem.

Grafika, bármi lényegtelen, csak a funkció számít. Vagy már van ilyen applikáció? :)

(#110420) qnadam válasza Bujdy81 (#110419) üzenetére


qnadam
veterán

inkább csak tipp, locus nem tud ilyet?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110421) Jahno válasza -NoVa- (#110417) üzenetére


Jahno
őstag

Erre még simán lehet időtartamot becsülni, de arra is, hogy specifikáció nélküli egy darab valami elkészülése után meddig tart a tesztelés és a hibajavítás, nyilván az előre nem ismert hibák számának és súlyosságának paraméterei nélkül (:-

(#110422) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110419) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egyszeri használatra kell vagy rendszeresen?
A gps tracket mivel írnád le?
Csakmert lehet lenne rá megoldásom, de nem kell hozzá android appot írni. Viszont ez egyszeri tűzoltásként működhet, de rendszeres használatra nem jó.

7órán keresztül menne a gps a telefonon? Bírni fogja akksival? Milyen időközönként lenne update?

(#110423) Jahno válasza Bujdy81 (#110419) üzenetére


Jahno
őstag

Na, követés miatt nekem is elsőre Locus és társai jutottak eszembe, de még FAQból sem lehetett egyértelműen kitúrni. Max. kipróbálom....

(#110424) qnadam válasza Jahno (#110423) üzenetére


qnadam
veterán

az aktuális tempóból tud jósolni, hogy mikor fogsz odaérni. ha későbbi időpontot mond, akkor gyorsatani kell, ha korait, lassítani :D

garmin órák is tudnak hasonlót

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#110425) Phülöp válasza -NoVa- (#110415) üzenetére


Phülöp
addikt

"az én apukám erősebb"

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110426) Sipi- válasza Jahno (#110421) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt mi úgy csináljuk most, hogy blueboi és csapata megcsinálja a fejlesztést (közben 1-2 embercsere belefér náluk), elkészülnek a többszörösen módosított specifikáció miatt a többszörösen módosított határidőre, majd átadják és mi meg jól nem rakjuk ki élesbe és kezdjük el használni, csak akkor amikor már blueboi-éknál mindenki felmondott vagy már rég elfelejtette, hogy mi is volt ez. Akkor majd megyünk és kérjük a hibajavítást holnapra, amit persze 3 hét múlva rakunk csak ki :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110427) npera válasza sutszi (#110402) üzenetére


npera
újonc

Ez csak hobbi, így mindenfajta komolyabb felelősség nélkül tudok elmélyülni és mindenféle lehetetlen vakvágánnyal kísérletezni. Ha komolyan csinálnám, akkor sokkal jobban kellene érteni hozzá és jóval több időt is kellene vele tölteni.

Még a 80-as években gyerekkoromban láttam egy RC repülőt repülni és akkor fantáziáltam róla, hogy mekkora királyság lenne egy kamerát rakni rá, aztán a földön meg egy TV-n (tudod lekerekített sarkú katódsugárcsöves Jácint TV) látni a kamera képét. Gyakorlatilag az FPV-ről álmodoztam kábé 5-évesen.

Aztán 40+ évesen sikerült megvalósítani az álmot. Van kamera a "repülőn" és a földön egy kijelzőn (sajnos nem Jácint TV) látom a képét....

(#110428) npera válasza blueboi69 (#110355) üzenetére


npera
újonc

(#110429) npera válasza Jahno (#110370) üzenetére


npera
újonc

Nekem a londoni buszok átlagsebessége tetszett. Amikor még ilyesmivel mókáztam, akkor egy tanulmányban 7 km/h-t említettek. Ha jobban kilépsz, akkor "lesétálod" a buszt gyakorlatilag. Jó lehet a közlekedés ott is. Elég csak megnézni Royal Jordanian videóit. Áll minden egy helyben a dugóban.

(#110430) Samott válasza -NoVa- (#110415) üzenetére


Samott
addikt

Nem, felreerted a dolgot. Nem ez az alapveto kulonbseg, hanem az amit mar millioszor megirtunk: a megoldast keresed vagy azt hogy miert nem lehet megcsinalni. Ez a lenyegi kulonbseg Jahno meg mindenki mas kozt.

Az mar mas kerdes, hogy mennyire lehet osszehasonlitani azt a melot amit te csinalsz meg azt amit mi, nalunk keves embernek van lehetosege (es szuksege) hogy olyan melysegben elmelyedjen egy technologiaban mint peldaul nalad. Nalunk folyamatos tanulas van, mert az egesz technologiai kornyezet valtozik. Mast hasznalunk most mint 5 eve es mast hasznaltunk 5 eve mint 10 eve. Nota bene, igazabol olyan fejlesztot is nehez talalni aki nem a legfrissebb kornyezetbe akar beletanulni. Vannak legendak jol kereso fortran fejlesztokrol, de nem ez a jellemzo.

Lehet hogy viszonylag gyorsan kiporgetjuk a melokat es nem ragadunk bele evekre ugyanabba, de a felelosseg, a feladat nagysaga itt se kicsi. Kettovel ezelott egy amerikai ceg teljes faktoralast tamogato szoftverkornyezetet irtuk at korszeru technologiara. Azok a negyedevek vegen milliardos (dollarban) ertekeket mozgattak meg ezzel a cuccal. Eredetileg egy nemet banki rendszert kezdtek hasznalni (evtizedekkel ezelott), azt atforditottak elottunk par evvel egy automata rendszerrel C#/.Net-re, az egesz csomagnak kb. a negyedet hasznaltak valojaban, de fogalmuk se volt hogy a kodbol mi nem kell. Ezt irtuk at .Net backendre es angular frontendre. Nem a technologia jelenti a kihivast ilyenkor hanem a feladat komplexitasa. Amikor a juzer se tudja hogy amit hasznal es az hogy mukodik. Es nyilvan zero dokumentaciojuk volt az egeszhez. Ebbol lett egy agilis projekt teljes devopsos tamogatassal, automatizalt deployyal, automatizalt tesztelessel, ketheti releasekkel.

Nem akarom Jahnot megbantani, de az megint masik kavehaz amit o csinal. Mind jartunk az o cipojeben a karrierunk elejen, de 3-5 evnel senki nem maradt ilyen pozicioban. Nem veletlenul lep mindenki tovabb, neki reges reg devops mernoknek kellene lennie es nem projektorokat telepitgetni targyalokba. Nyilvan ott is van frusztracio, de azt jobban megfizetik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110431) npera válasza Samott (#110408) üzenetére


npera
újonc

(#110432) -NoVa- válasza Samott (#110430) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért írtam példákat meg különbséget, mert ez is nemzetközi multi, mégis olyan terület, amiről semmi manageri koncepció nincs. A salesesek ígérnek egy nagyot, és ezzel meg is adnak egy konkrét deadlinet a projectnek, más koncepció és dokumentáció nincs. Aztán a management lánc meg fontoskodik, és minden segítő próbálkozásuk ellenére a végén pár hozzáértő valamit csak összerak időre. Efféle dolgokból láttál Jahnotól is eleget, és jellemzően félreérted. Megoldja, az a dolga, aztán az ilyen koncepciótlan besegítő fontoskodó dolgokat meg kimorogja magából itt közben, erre te őt értelmezed akadályként és hibásként.
A csavarhúzós odaszerelős vonalat meg szereti, az már az ő egyéni hibája, legalább kézzelfogható eredménye van ott rögtön, és nem visz haza a stresszből.

(#110433) Jahno válasza npera (#110429) üzenetére


Jahno
őstag

Nem véletlenül olcsóbb, így legalább néhány arcot rákényszerítenek, vagy akinek útbaesik.

Nekünk lassan eljutni bármerre és várost nézni jó volt. Meg annó mikor a kevésbé voltunk tájékozott turisták és tömegközös térkép alapján mozogtunk, akkor szerintem sikerült pár 100 méter áthidalható távot menni hosszabb távú busszal, de hát van ilyen (:-

Ehhez képest a 7esnek 1 órás a menetideje, első 7 kilométert 10-15 perc alatt teszi meg. Már gyorsabb. Meg lehet próbálni Gtérképre rárakni és pontosítani, de egy menetben nem fog sikerülni :-P

Most az volt a zűrös, hogy anyós csinált nekünk egy csomó kaját, kocsi nincs, asszony gondolkozott, hogy mi lenne ha tömegközzel elmenne látogatóba. Nettó 4-5 óra a forduló idő, meg némi logisztika, mert a vasútállomás már messzebb van, ahhoz majd akkor jön busz vagy nem jön busz. És ebben a jó időben ha a buszon fűtés helyett huzat is van, akkor végképp elmegy a kedvünk mindentől is.

(#110434) Jahno válasza Samott (#110430) üzenetére


Jahno
őstag

"Lehet hogy viszonylag gyorsan kiporgetjuk a melokat es nem ragadunk bele evekre ugyanabba,"

Ez amúgy mit jelent pontosabban?

Devops meg egyszer majdnem lettem, mikor még menő volt, aztán nem nagyon akarta kiadni, el sem merültem benne, hogy mivel járna.

"de 3-5 evnel senki nem maradt ilyen pozicioban"

Na, ha megnézed akkor szerintem utolsó 2 helyen még a 3at sem értem el.

(#110435) Samott válasza Jahno (#110434) üzenetére


Samott
addikt

De te mindenhol ugyanazt csinalod, az alapjan amiket ide irsz. A devopsot azert irtam, mert az egy egeszseges evolucios lepes lenne abbol amit most csinalsz. Nem irhattam java architectet, mert az nagyon mas.

"Ez amúgy mit jelent pontosabban?" Hogy nem oracle dba-k vagyunk 10+ eve. Vagy eppen patchkabeleket huzunk meg projektorokat telepitunk.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110436) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Tegnap sikerült megszivatni magamat projector kávéfőző új helyre telepítéskor. Bedugtam a Jura-t a konnektorba, csattanás, sötét. Széthúztam azonnal, káromkodva kisétáltam a biztosítéktáblához, semmi sem volt lecsapva. Nézegettem bizalmatlanul, és 10 perc töprengés után ránéztem a növények teljes spektrumú világításának az időzítőjére... Sikerült tizedmásodpercre elkapnom a konnektorba dugással azt a pillanatot, amikor lecsap az időzítő :D

(#110437) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#110438) zetor2000 válasza Samott (#110435) üzenetére


zetor2000
senior tag

A patchkábel dugdálásnak meg a projektor kitelepítésének is meg van a maga varázsa. Én már csak tudom :D Ahogy felénk nevezik, ez a miszacsi, azaz a minden sz*rt is csinálunk.
Néha mobiljavítás, néha rendezvény, néha hálózatépítés ésatöbbi, ami ezzel jár. :D
Fain, változatos, a Jahno féle agymenések lentről-fentről megvannak. Annyival kevesebb a nyűg, hogy nekem nincs indiai kontaktom, aki a nagy routeres/hálózatos könyvet fellapozva kezdené a hibaelhárítást ÁdámÉvától.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#110439) npera válasza -NoVa- (#110436) üzenetére


npera
újonc

Ninja!!!!!

(#110440) Bujdy81 válasza Samott (#110389) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk én voltam a trigger, hogy nem jó a full time home office, szétesik a csapat.
Mi azért több ügyfélnek dolgozunk, a small talk hasznos (lenne). Ezért most kéthetente van egy irodai nap, amikor bemegyünk, ugyanúgy dolgozunk a külön ügyfeleknek, de kávészünetben csacsogunk, meg erősen ajánlott hogy együtt menjünk ebédelni, hogy dumáljunk. Szerintem ez hasznos.

De ez is 90%-kal csökkenti az autó forgalmat a körünkben...

(#110441) Sipi- válasza npera (#110431) üzenetére


Sipi-
tag

hasonló

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110442) blueboi69 válasza Sipi- (#110426) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan!
Annyi, hogy már a csapat is szétesett kb. És állandó csúszás van a helyi Jahno-k miatt, akik nem értenek semmit, cserébe állandóan engedélyekre várnak és nem a megoldást keresik, hanem a kifogásokat :C

Végülis a mostani projectnél fél év alatt sikerült a specifikációt letisztázni, pedig az egész projectre összesen volt ennyi időnk :U :DDD

(#110443) blueboi69 válasza npera (#110428) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem :)

(#110444) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110440) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez egyébként teljesen jó. Amikor utoljára bejártunk, akkor heti 1 nap volt már a végefelé, még a covid előtt. Viszont azt a napot kb végigdumáltuk, kellett ennyi személyes kontakt.

Most a csapatban a fejlesztő magával rántotta a tesztelőt és együtt debuggolnak valamit, idén még szinte nem is beszéltünk és már morogtam, hogy ez így nem jó.

Viszont annyiból jó a HO, meg a rugalmasabb munkaidő, hogy tudok éjjel dolgozni, amikor a család már alszik. Néha amúgy az basz fel, hogy asszony tiszteletben tartja, ha bezárkózom a dolgozóba, de fb-on meg ugyanúgy irogat :C

(#110445) blueboi69 válasza Samott (#110430) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ezt szajkózom már évek óta.

Még kb 5éve be is akartam hozni Jahno-t a Q-hoz üzemeltetésre, mert az egy jól működő valami volt és nem akarta elhinni ,hogy így is lehet dolgozni. Volt interjú is meg minden, de főnök nem értette a szitut, hogy itt van valaki, aki évek óta mindent IS látott már, de mégsem lett valami szakterülete vagy nem fejlődött valamiben és attól tartott, hogy 1-2év múlva tovább áll. Én sem értettem, de beleszólásom nem volt, nem akarták, hogy jöjjön, pedig simán ellett volna évekig.
De az is lehet, hogy Jahno túl kevés pénzt kért, nemtudom :) Sajnáltam, hogy nem jött össze.

(#110446) Samott


Samott
addikt

Bakker, micsoda csoda skoda:

Kupéval és sportverzióval bővül a Škoda villanyautó-kínálata

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110447) blueboi69 válasza Samott (#110446) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aztaaaa!
Tiszta bmw az eleje. Oldalról is egész pofás.
Nemtudom ez mekkora méretű autó, de egy kombi változat jöhetne ebből! Ez az első skoda ami tetszik! :Y

(#110448) -NoVa- válasza Samott (#110446) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez tetszik. Hatótáv rendben, forma jó, a gyorsulása nem digitális gumigyilkos, simán sportos élhető. Alakul.

(#110449) Sipi- válasza blueboi69 (#110442) üzenetére


Sipi-
tag

Akkor ilyenekkel, hogy user kezelés már ne is zaklassunk? :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110450) Phülöp válasza blueboi69 (#110444) üzenetére


Phülöp
addikt

Te miért Facebook-ozol munka közben?
Írogathat bárki, majd megnézed, ha időd van rá.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.