Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#110101) npera


npera
újonc

(#110102) npera válasza Samott (#110096) üzenetére


npera
újonc

Tavaly majdnem meglett a vágóhídon a 700k darab, aztán a következő nagy számot meg majd meglátjuk.

Másik kávéház :B

(#110103) Vodike válasza blueboi69 (#110100) üzenetére


Vodike
tag

Tőlem bekérte a rendőrség, hogy igazoljam a bejelentés óra:perc pontos idejét. Elküldtem amit csak tudtam, megköszönték és többet nem kerestek. Ebből fakadóan úgy gondolom számított a lejelentés és megszívtam volna (bíróságra vagy rendőrségre járkálás, stb), ha nem később jelentem le, mint a bűncselekmény. Egyébként a benzinkút kamera timestampje és az általam küldött bejelentés timestampje közti különbség mentett fel sztem.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#110104) Vodike válasza Vodike (#110103) üzenetére


Vodike
tag

*ha később jelenlem le, mint a bűncselekmény :-)

exTiga

(#110105) blueboi69 válasza Vodike (#110104) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet, hogy az is segített persze, de ha a szerződésben az van, hogy te 15:30kor adtad el és 5perccel később az autópályán vannak matrica nélkül, akkor az lesz a mérvadó. Itt most még a benzinkút felvétele is besegített, mert ott még gondolom látni is, hogy nem te tankolsz.

Jobb ráírni precizen mindent. Amikor az E30-at vitte el a srác, ő sem értette, hogy miért akarom ráírni a perceket is. Mondtam neki, hogy figyi, az autón nincs matrica, itt beülsz, 300m-re felhajtasz a pályára, nem kell menned csak pár percet és lesz kamera ami miatt repül a bünti és nem én fogom azt akkor kifzetni.
Megértette, nem volt gond, nem izélt rajta. Egyébként nem kötözködés miatt kérdezett rá, egyszerűen neki eszébe nem jutott, hogy bármit is trükközzön és rámhárítson. Ezt akkor nem tudtam, azóta gondolom így csak :)

(#110106) eattila válasza blueboi69 (#110105) üzenetére


eattila
csendes tag

Én meg se kérdeztem, hogy mit szólnak hozzá. Írtam és kész. Persze Beton Busmanok voltak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110107) Sipi- válasza Bujdy81 (#110069) üzenetére


Sipi-
tag

Lehet elektronikusan is már sokéve. Ügyfélkapu kell hozzá.
https://regi.ugyintezes.magyarorszag.hu/szolgaltatasok/gepjarmu_online_ugyintezes.html

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110108) Sipi-


Sipi-
tag

Végre lebontottam a karácsonyfát és a díszítéseket. Már csak a teraszon van a világítás meg, azt majd valamelyik nap leszedem még :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#110109) Phülöp válasza Sipi- (#110108) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt meg közben rendes tél van, 2 napja szakad a hó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110110) npera


npera
újonc

Az esélye kicsi, hogy innen valaki pont ezt akarja printelni, de a lehetőség adott..... :B :C

(#110111) Phülöp válasza npera (#110110) üzenetére


Phülöp
addikt

Én azért értékelem :R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110112) WiZARD válasza WiZARD (#110067) üzenetére


WiZARD
addikt

Most hívott a gépész, hogy jönnek hozzánk.
De higgyen el, hogy nem a tegnapi telefonok miatt, hanem tényleg most lett kész máshol, és ő múlt héten is megmondta, hogy tegnap/ma jön, láthatom hogy tartja a szavát. (Ezt tagadta le tegnap)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#110113) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Kis segítség kellene.
Rémlik egy olyan szabály, hogy autót közterületen csak bezárva és rögzített állapotban szabad hagyni, de most ezt sehogy sem találom.

Légyszi segítsetek ebben. :R

(#110114) Samott válasza ezittketto (#110113) üzenetére


Samott
addikt

KRESZ, Várakozás, 41. § (7)

A járművet őrizetlenül hagyni abban az esetben szabad, ha a vezető gondoskodott arról, hogy a jármű önmagától el ne indulhasson és illetéktelen személy azt el ne indíthassa.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110115) eattila válasza WiZARD (#110112) üzenetére


eattila
csendes tag

Csak legyen kész...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#110116) Phülöp


Phülöp
addikt

#viccrovat
#sarki kopkodo

Orbán: Nem szabad úgy akarni a hatalmat, hogy közben az ország érdekei ellen teszünk.

Forrás

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#110117) ezittketto válasza Samott (#110114) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Köszi :R
Közben én is megtaláltam, de sajnos mivel nem pontosan van definiálva az „el ne indulhasson” rész, ezért mindenki úgy értelmezi, ahogyan szeretné :(
Vitapartnerem ezt úgy értelmezi, hogy simán nyitva hagyhatja az autót, csak a kulcsot ne hagyja benne.
Nekem meg rémlik valami eset, hogy valakit azért büntettek meg, mert talán egy kisgyerek a kéziféket játék közben kioldotta és a lejtőn megindult az autó és lett belőle baj.
Na ezt meg tuti nem fogom megtalálni már sehol.. :(
Meg ugye ez alapján szerintem az sem szabályos, hogy az autókat több helyen is úgy parkoltatják, hogy lehessen tili-tolizni, ha útban van.

(#110118) Samott válasza ezittketto (#110117) üzenetére


Samott
addikt

Van meg egy ilyen, de ez szerintem nem torveny csak jotanacs: 4.3. Őrizetlen jármű

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110119) Bujdy81 válasza Samott (#110114) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez bezárás szempontjából szerintem nem egyértelmű.

Mert ha nem zárom be az ajtót, de van benne immobilizer, akkor az jó?
Az nyilván alap, hogy sebességbe teszem/behúzom a kéziféket.

Bár, ha nem zárom be, akkor üresbe lehet tenni, ki lehet engedni a kéziféket.

Szóval mit jelent az, hogy "el ne indíthassa"? Mert ha a motort ne indíthassa el, az ok, de megmozdítani meg lehet.

(én hónapokig tároltam az utcán a 407-est bezáratlanul az utcán)

(#110120) ezittketto válasza Bujdy81 (#110119) üzenetére


ezittketto
csendes tag

(én hónapokig tároltam az utcán a 407-est bezáratlanul az utcán)
Pont ebből kezdődött a vita.
Mert kollégám is ezt mondta, hogy milyen jó náluk a közbiztonság, mert csomószor hagyta véletlenül nyitva a kocsiját, de senki sem nyúlt hozzá.
Én meg erre mondtam azt neki, hogy szerintem szabálytalanul járt el és ezért megbüntethették volna...

(#110121) ezittketto válasza Samott (#110118) üzenetére


ezittketto
csendes tag

nem torveny csak jotanacs
Hát igen csak így sajnos tényleg mindenki úgy értelmezheti, ahogy neki jólesik és az nyer mondjuk egy bíróságon, akinek jobb volt az ügyvédje.. :(

(#110122) Jahno válasza ezittketto (#110120) üzenetére


Jahno
őstag

Ha azt nézegetik, akkor kb. régen rossz. Nálam szerintem előfordul, hogy nem zár be rendesen és nyitható lenne, bár akkor üvölt a riasztó. Nem is tartok benne sok értéket, ha meg már eddig eljutnak, akkor régen rossz. Fitnessz parkolóban egy Q8 veszélyesebb üzem bír lenni lezárva is, főleg ha csomagtartóba dobták a Starbucsos laptopot.

(#110123) ezittketto válasza Jahno (#110122) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ha azt nézegetik, akkor kb. régen rossz
Mondom, hogy rémlik egy olyan eset, ahol így történt egy baleset, hogy nyitva hagyta valaki az autóját és ezért (emlékeim szerint) )egy kisgyerek a kéziféket ki tudta oldani és ezáltal a lejtőn 'elindult' autó balesetet okozott..

(#110124) -NoVa- válasza ezittketto (#110120) üzenetére


-NoVa-
őstag

Máshol azért hagyják nyitva az autót, hogy legalább az ablakokat ne törjék be amikor átkutatják a belteret a helyi drogosok. A gyerek/kézifékprobléma jogos, váltózár lesz itt a szürke zónára a megoldás, főleg automatánál. Manuálisnál úgyis rááll a kuplungra, és gurul, bonyolult ez.

De szerintem a motor elindításáról szól az egész, különben a cabrio már rég be lenne tiltva.

Másik szürke zóna, ha annyira rettegett bűnszervezeti főnök vagy, hogy mindenki tudja, hogy az ott a te autód, és nem piszkál hozzá, akkor a kulcsot is benne lehet hagyni.

(#110125) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110119) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az el ne indíthassa, az szerintem egyértelműen azt jelenti, hogy a jármű önmagától mozog.
A kérdés az, hogy milyen eszközökkel ne tudja elindítani?

Ha az autót nem zárod be kulccsal (riasztóval/távirányítóval) a saját garázsodban, kertedben, akkor lopás esetén a biztosító sem fizet. Ismerettségi körben volt rá példa. Ismerős árulta az autóját és kifigyelték, hogy 2 nagyértékű(átlagnál nagyobb) autója is van. Kimentek ketten, hogy érdeklődjenek az eladó autó iránt, addig két másik bement a házba, leakasztotta a kocsikulcsot, kitolta az autót a garázsból, és ellopták. Részleteiben erről kamerafelvételei is voltak. Kutyát is elkábították. Biztosító meg nem fizetett, mert a tulaj a rendőröknek azt mondta, hogy az autó nem volt bezárva, hiszen a garázsban volt.

Viszont ha te bezárod az autót és ellopják, pl másik kulccsal vagy feltörve az immo-t, akkor tulajdonképpen fizikailag elindították az autót, akkor mit tudsz tenni? :)
Szerintem, amire törvényes és gyártói keretek közt meg tudsz tenni, arra kötelez a kresz. Tehát, lezárod az autót és sebességben van vagy kézifék behúzva vagy mindkettő.

Nálunk az ovi előtt rendszeres, hogy a szülők kinthagyják az autót járó motorral, míg beviszik a gyereket beadni. Az épületbe ugye nem lehet bemenni, de akkoris van 2-3perc amikor nem lát rá az autóra.

Ha kinthagytad a 407-est nyitva, akkor az már nem szabályos. Én a kertben lévő autót nem szoktam lezárni. Sőt, sokszor a kaput sem. :U

(#110126) ezittketto válasza -NoVa- (#110124) üzenetére


ezittketto
csendes tag

különben a cabrio már rég be lenne tiltva.
Először azt gondoltam, hogy hoppá ott a pont.
Aztán belegondoltam, hogy az is zárható..

(#110127) blueboi69 válasza ezittketto (#110126) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazából a legjobb ha parkolás után körbebetonozod az autót.

(#110128) npera


npera
újonc

Nova, pont erre volt szükségem. Most akkor majd tudom korrelálni a motort... :C

(#110129) -NoVa- válasza ezittketto (#110126) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem vagy köteles a tetőt magaddal vinni, Caterham esetén talán nem is része az alapfelszerelésnek. A Trabant Tramp-nál ajtó sincs, csak egy beakasztós lánc, mint a búcsúban a körhintán. Komplexebb ez annál.

(#110130) ezittketto válasza blueboi69 (#110127) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Elvi vita folyt. Csak zavar, hogy egy konkrét KRESZ szabály elküldése utáni is mindkét fél úgy értelmezheti, ahogy neki kedves..

(#110131) -NoVa- válasza blueboi69 (#110127) üzenetére


-NoVa-
őstag



(#110132) ezittketto válasza -NoVa- (#110129) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És ezeket is csak egy sz@ros kar, ami rögzíti, amit bárki kioldhat, vagy ezekben van valai komolyabb, biztonságosabb berendezés is?

(#110133) Samott


Samott
addikt

A Model 3 több mint 25 ezer példánnyal megelőzte a BMW 3-as sorozatát és nagyjából annyi fogyott belőle, mint a 3-as és 4-es BMW-ből együttvéve. Ezzel a legolcsóbb Tesla lett a legnagyobb darabszámban eladott prémium középkategóriás autó 2021-ben.

Borzasztó évet zárt az európai autópiac

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110134) -NoVa- válasza ezittketto (#110132) üzenetére


-NoVa-
őstag

Slusszkulcs, semmi több. Ok, egy fedél nélkül változat Porsche nyitott tetővel már akkor is sipákol ha benyúlsz az utastérbe kívülről, de egy Caterham Seven nem tartalmaz fölösleges alkatrészeket.

Az Atom sincs túltömve:

Ezek pl teljesen legális modern közúti dolgok, minden szabályzásnak megfelelve. Szóval nem sok éves design, mint ez:

(#110135) ezittketto válasza -NoVa- (#110134) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Akkor meg nem értem, hogy hogyan büntethették meg azt az embert.
Biztos rossz volt az ügyvédje.

(#110136) -NoVa- válasza ezittketto (#110135) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyerek tetteiért akkor is felelsz, az mindegy hogy egy létrát borít valakire, vagy egy autót.

(#110137) Bujdy81 válasza blueboi69 (#110125) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Biztosító meg nem fizetett, mert a tulaj a rendőröknek azt mondta, hogy az autó nem volt bezárva, hiszen a garázsban volt."

Mondjuk ettől azért kicsit hánynom kell. Főleg, ha volt kamera felvétel is...

(#110138) ezittketto válasza -NoVa- (#110136) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Az tudom, csak emlékszek, hogy ez volt a hivatkozás, hogy nem volt zárva az az autó.

(#110139) blueboi69 válasza -NoVa- (#110134) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért írtam, hogy a gyári lehetőségekhez képest, tegye ,meg amit tud.

(#110140) hobizoli válasza blueboi69 (#110125) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ez milyen baromsag mar?
Ennyi erovel, ha a garazsban molyosz vmit, es kozben bemegy a Repulos Gizi kiramolni a lakast, akkor nem tortent lopas, mert nyitva volt a lakas a kert felol?

a betortes akkoris betores, ha a labtorlo alatt volt a kulcs es azzal ment be

több drón kell ;P

(#110141) NauTiLUS_HUN válasza hobizoli (#110140) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Szerintem ilyenkor csak lopás és nem betörés.

(#110142) Jahno válasza hobizoli (#110140) üzenetére


Jahno
őstag

"a betortes akkoris betores, ha"

Hááát, meg kellene nézni, mint mindenről erről is tuti van vagy 30 wiki cikk. Bezzegrégen azóta frissült BTKban volt egy olyan, hogy dolog elleni erőszak meg mellé némi rongálás. És máris nem mindegy, hogy lopott/talált/álkulcs vagy felfeszítette az ajtót. Mindenre van paraméter.

(#110143) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#110141) üzenetére


Jahno
őstag

Betörés nem lesz a BTKban, csak olyan, kifosztás, lopás, magánlaksértés, mellé még opciós a rablás is, ha odahaza vagy oszt jónapot, majd valami ügyvédúr összerakja belőle a szakszöveget. Az biztos, hogy nappal kell csinálni, akkor kevesebbet kell ülni :C

(#110144) Samott


Samott
addikt

Megvolt az elso teljes covidos evunk:

Békeidőben soha nem halt meg egy év alatt annyi magyar, mint 2021-ben + A Pénzügyminisztérium elismerte: a járvány hatással volt a nyugdíjkassza egyenlegére

A létszámingadozások hatására a korbetöltött öregségi nyugellátottak létszáma 2021. december hónapban 28 463 fővel lett alacsonyabb az előző év decemberi létszámánál.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110145) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#110144) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Akkor "fiatalodik" az ország? csökken az átlagéletkor? Magyarország előre megy!

(#110146) blueboi69 válasza Samott (#110144) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csodás...

(#110147) Bujdy81 válasza Samott (#110144) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De ki kell emeljük, mert nem mindenki vonja le a következtetést:
NEM a Covid miatt ekkora a többlet halálozás. Azaz nem CSAK a Covid miatt. Hanem 2021-re "szépen" beérett a Coviddal együtt az egészségügy kimerülése/szétrohadása.

Azaz 2020-ban még nem haltak meg nagy létszámban az ellátatlan/kiszűretlen rákosok, 2021-re már igen! Tehát ez azt (is) jelenti, hogy 2022 is durva lesz, mert hiába ül el a járvány, azokat a betegségeket melyek kezeléssel 2-3-5-x évig túlélhetőek lettek volna, kezelés nélkül csak néhány hónapig bírják a betegek.

(Személyes példa: Apu 2016-ban lett diagnosztizálva vastagbél rákkal. A diagnózis nem volt pontos, a sebész a műtét során a keresett helyen nem találta a daganatot, elkezdett "turkálni", tovább vágni, mondjuk ki, rögtönözni. Ennek lett az eredménye egy 29 centis varrat Apu hasán. A műtét után a szövettani vizsgálat igazolta, hogy a vágásnál is maradtak rákos sejtek, ezért kapott utána kemót. A kemó végén minden érték jó volt.

2017 végén a rutin vizsgálat kiújult/új daganatot mutatott ki a májában és a környező nyirokcsomókban. A kiújulás esélye akkor is megvan, ha tökéletes lett volna az első beavatkozás, nem tudhatjuk, hogy mennyivel voltak rosszabbak az esélyei konkrétan neki.

A diagnózis szerint nem volt műthető, meg kell próbálni a kemót egy másikat, kísérleti gyógyszert, ha beválik és eltűnnek az áttétek, akkor műthető. 2017 decemberében kezdte el azzal a tudattal, hogy ha nem műthető, akkor a várható túlélési idő 10 hónap. 2019 novemberében tették ki a kísérleti programból, mert addigra romlottak annyit a labor értékei, hogy már nem kaphatta a kezelést. Kapott új gyógyszert, ami már nem sokat ér, ekkor kezdett el rohamosan romlani az egészségi állapota, de 2020 márciusig elég jó életminősége volt. A két kemós évben voltunk együtt nyaralni, unokázott a Balatonon, stb. 2020 márciusától már látszott, hogy nagyon rosszul van, onnantól már eléggé szenvedés volt neki is, 2020 június elején halt meg.)

Amiért ezt leírtam: az akkor még sokkal jobb kapacitású egészségügy sem tudott tökéletes munkát végezni, mégis a kezeléssel kapott plusz két év normális életet. Ezt egyrészt nem lehet forintosítani, másrészt most ezek az évek tűnnek el a szétrohasztott egészségüggyel. Sok-sok végigdolgozott élet végéről lopják el a valamennyire gondtalan/jó nyugdíjas évek jelentős részét...

(#110148) blueboi69 válasza Bujdy81 (#110147) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:(
Egyetértek veled.

(#110149) Samott válasza Bujdy81 (#110147) üzenetére


Samott
addikt

Magyarország előre megy, nem hátra

Nagyon igazad van, mert minden fontosabb az egeszsegugynel meg az oktatasnal (ott is iszonyat pusztitast vegzett a jarvany, csak az kesobb fog igazan fajni).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#110150) JonesC


JonesC
csendes tag

Megkapta a rendszámot a Levél :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.