Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100201) npera


npera
újonc

(#100202) Phülöp válasza zetor2000 (#100199) üzenetére


Phülöp
addikt

felújítani benne lakva szoktunk :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100203) npera válasza -NoVa- (#100200) üzenetére


npera
újonc

Lamináris-turbulens átmenet. Szép!

(#100204) Phülöp válasza -NoVa- (#100200) üzenetére


Phülöp
addikt

fotózástechnikailag nem tudom értékelni, mert nem értek hozzá
viszont qrva jól néz ki

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100205) -NoVa- válasza Phülöp (#100204) üzenetére


-NoVa-
őstag

Technikára dadaista, odatartom kattintok, de hangulatra jó volt.

(#100206) zetor2000 válasza npera (#100201) üzenetére


zetor2000
senior tag

A matrica jó választás lehet, mert elvinni elég macerás egy ilyen egy "lopós" kocsival.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100207) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#100208) qnadam válasza Sipi- (#100191) üzenetére


qnadam
veterán

azt a meggyőzés előtt kellett volna, de megoldotta nélküle ;]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100209) Phülöp válasza eattila (#100190) üzenetére


Phülöp
addikt

Az országútinál - ahogy minden egyéb cucc esetében - kerüld a belépőszintet, később úgyis rá fogod költeni a különbözetet. Sőt.
Én Shimano Sora felszereltségnél húznék egy erős vonalat, hogy az alá semmiképp, és a Shimano 105-öt ajánlanám jó szívvel, könnyű lelkiismerettel. A köztük lévő Tiagra is nagyon jó választás, de onnan nehéz felfelé lépni, mert az még 10, a következők viszont már 11 sebességes rendszerek.

[link]
[link]

A SRAM és a Campagnolo aktuális cuccait nem ismerem, azokról nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100210) WiZARD


WiZARD
addikt

Vészhelyzet van még?
(A füstösön lejárt a forgalmi lassan 1 éve, ha vége a vészhelyzetnek akkor asszem ideje lenne hosszabbítani)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100211) zetor2000 válasza WiZARD (#100210) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, az van. "Őszig"...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100212) Sipi- válasza WiZARD (#100210) üzenetére


Sipi-
tag

Tegnap kértem időpontot Yaris műszakira a megszokott Autóklubos helyemen. 26-án volt az első szabad időpontjuk. :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100213) JonesC válasza Sipi- (#100212) üzenetére


JonesC
csendes tag

Gondolom tolódott egy csomó a pandémia miatt.

(#100214) eattila válasza Phülöp (#100209) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi, utana nezek, hogy mi van a kinezett bringan!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100215) eattila


eattila
csendes tag

Dicsekszem, megvan a 90 kilo! Meg egy 5-ot le kene hajitani de mar ez is nagy szo! Legalabbis nekem, mert 1 ev alatt 10 kilo az nem nagy rekord, de en orulok neki :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100216) WiZARD válasza zetor2000 (#100211) üzenetére


WiZARD
addikt

Thx.

Bár legújabb 5letem hogy megmarad a Leaf asszonynak és a Golfot kéne eladni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100217) eattila válasza Phülöp (#100209) üzenetére


eattila
csendes tag

https://mali.hu/hu/orszaguti-triatlon/mali/4922-2019-03-29-13-45-40

Ebből nekem nem sok derül ki :D mondjuk nem is akarok versenyezni, csak beleszerettem.

Bár ahogy nézem ez nekem kicsi.... Mert 52-es vázméret.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100218) JonesC válasza WiZARD (#100216) üzenetére


JonesC
csendes tag

Akkor jól jönnek majd a napelemek az ingyen mobilitáshoz :)

(#100219) Phülöp válasza eattila (#100215) üzenetére


Phülöp
addikt

Grat!
Nekem 80kg a cél (88-ról) és nyaralás után komolyan is fogom venni. Első körben leesett rólam 16-17 kiló, azt most ügyesen tudom tartani már 2 hónapja.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100220) zetor2000 válasza WiZARD (#100216) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha nem megy sokat, szerintem olcsóbb lesz hosszú távon, mint a Golf.
Eleve fenntartani is olcsóbb. (olajok, szűrők időszakos cseréje, fékbetét nem kopik, eleve kevesebb alkatrész, nem kell várni, amíg bemelegszik stb.) Ha tudod hol "tankolni", akkor meg még az üzemanyag is olcsóbb lehet. Rövidebb távokra tuti jobban kijön, mint egy ICE.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100221) JonesC válasza zetor2000 (#100220) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én is gondolkodom elektromos, esetleg hibrid váltáson. Nyilván az ésszerű egy Model 3 lenne, csak valahogy a merciből kicsit mehh átülni abba a belsőbe.

(#100222) Samott válasza JonesC (#100221) üzenetére


Samott
addikt

A mercinek egesz korrekt plugin hibridjei vannak, a C osztaly elmegy 100+ kilometert akksirol. Az boven eleg a napi rutinra. Munchen - Szecsot meg megcsinalja hibridkent, keves benzinbol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100223) JonesC válasza Samott (#100222) üzenetére


JonesC
csendes tag

Igen, az a másik gondolat. Most elég drágák, de ha lenne egy arányosan hasonló akció, mint a tavalyi modellre ami 13 milla volt, nem sokat gondolkodnék.

(#100224) JonesC válasza Samott (#100222) üzenetére


JonesC
csendes tag

Illetve még a 14 millás alap Q4 etronon elgondolkoztam, egy tesztvezetést megér, ha még abból lejönne a támogatás.

(#100225) Samott válasza JonesC (#100224) üzenetére


Samott
addikt

Ez az ID.4 meg a ENYAQ iV kocsi Audi valtozata? Ezekbol a Skoda is nagyon kivanatos formaju...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100226) JonesC válasza Samott (#100225) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ez:

https://wwww.audi.hu/q4/q4-e-tron/audi-q4-e-tron-35-city

Skodát azt nem szeretnék, nincs kalapom :)

[ Szerkesztve ]

(#100227) eattila válasza Phülöp (#100219) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! Eddig 90 és 92 között ingadoztam. Nyaralásig én is komolyan veszem, meg majd utána is. De futócipőt azért majd viszek a Balcsira is :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100228) zetor2000 válasza JonesC (#100221) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, nem ismerem annyira az autókat, hogy megítéljem.
Céges Astra után szerintem bármi jó, ami nem Opel... :) Nem a legalapabb, de nem is egy pfú... A melós Ford Transit Customse egy álom belső.
ÓÚdiba elég régen ültem, mergába se ma. Tesla meg még eddig kimaradt - szóval inkább nem nyilatkozom. :)
Amit mondanak, hogy autóbelsők közt etalon az Audi, de gondolom, ott se az A1 a nyerő :)
Tesláról meg láttam videókat, ahol a hétfői és a péntekiek közt azért volt eltérés. :)

Az ilyen Hyundai / Kia vonal nem mozgat meg? Annyira nem ócsáré szarok, ismi Rio-jában ültem, az elég alap modell, de vállalható. Amennyibe került neki, meg pláne. Meg egy másik ismi Tucsonjában, az azért má' valami...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100229) zetor2000 válasza Samott (#100225) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyasmi.
Nem tudom, melyik volt előbb, és melyik a másik iterációja, de ja. Q4 E-Tron / E-Tron GT-t csekkolták sokan, az ID.4-et annyira nem, asszem.
E-Tronról van negatív videó is, mert beázik, bár van az ajtóban esernyő ... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100230) WiZARD válasza zetor2000 (#100220) üzenetére


WiZARD
addikt

Jah. A Golfban idén úgy lett az 1 éves olaj cserélve hogy 1500 km ment bele 1 év alatt. Vettem rá szezon elején téli gumit, így ha eladom akkor van hozzá egy max 800 km- futott téligumi szett :DDD

A Leaf 2 éves, ha most adom el akkor én voltam a hülye aki az új autó árából a legtöbbet bukott. Plusz most újat támogatással jó áron kapni, szóval aránylag szarul is lehetne eladni szerintem.
Golf 7 éves, 66k km van benne, ahogy nézem majdnem többért lehetne eladni (hirdetni) mint 1 éve...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100231) zetor2000 válasza WiZARD (#100230) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy dolog hirdetni, és egy másik dolog eladni a termékedet. :)
Általában ha a piac beáraz valamit, akkor azon az áron "dömping" van, és a kutya sem nézi meg a tiedet, mert van olyan mindenhol. Kicsit kiemelkedőbbet, vagy olcsóbbat kell adni a népnek, és akkor rábuknak, mint az a gyöngytyúk aizére...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100232) eattila


eattila
csendes tag

Festes kesz. Par javitanivalo maradt ki mas helyisegben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100233) Sipi- válasza WiZARD (#100230) üzenetére


Sipi-
tag

Végülis ha meg egy nap alatt kell Svájcba elmenni és visszajönni, akkor meg tudsz családon belül kocsit kölcsönkérni.
Kell egyébként második autó? Bár ahogy növekszik a gyerek, úgy egyre jobb ha van, különben Te maradsz kocsi nélkül vagy neked kell mindenhova rohangálnod.
Gold benzin vagy dízel?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100234) Samott válasza JonesC (#100226) üzenetére


Samott
addikt

Igen, azt neztem, jol nez ki. Csak ugye a VW altalaban ugyanazt arulja a kulonbozo markai alatt kicsit maskent hangolva. Ez is ilyen lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100235) npera


npera
újonc

Nehezebb lett, mint a táblázat alapján számoltam. Ezek szerint a csavarok és kábelek tömege nem teljesen jól van megadva a különféle komponensek esetén.

(#100236) Phülöp válasza zetor2000 (#100220) üzenetére


Phülöp
addikt

Mindenképpen olcsóbb, hisz javarészt a szervizesek ülnek benne.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100237) Jahno válasza eattila (#100232) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem jövő hétig be kell tanulnom YTról, hogy miképpen lehet halat csinálni roston/füstön sülvefőve.

(#100238) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, kész a gép. Most teszt hover volt lányom szobájában (a lányom ottalvós buliban van, nem volt veszély). A gép 16% gázon lebeg, 17%-ra elkezd finoman emelkedni. Hangja ennek is alig van, lágyan zümmög.

Még semmit nem állítottam be rajta, az OSD is össze-vissza, profilok sincsenek. Csak a VTX-et nyomtam be, a táblát bekopiztam. Ebben van 25, 100 és 400 mW, ha jól értem. Unify Pro32 Nano. Ki lett lőve belőle a lock, így most minden teljesítmény elérhető.

Most 2 napja esik, de majd kiderül és akkor kipróbálom mit tud.

(#100239) zetor2000 válasza Phülöp (#100236) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez AZ A Golf? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100240) zetor2000 válasza Jahno (#100237) üzenetére


zetor2000
senior tag

Roston szerintem nem téma, a füstölés érdekesebb lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100241) npera


npera
újonc

Van link quality is... :C

(#100242) Phülöp válasza zetor2000 (#100239) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ARRA a Leaf-re gondolok.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100243) WiZARD válasza Sipi- (#100233) üzenetére


WiZARD
addikt

Svájc távon a tervezők szerint kb 1.5-2 óra különbség van Tesla és füstös közt. Ha menni kell akkor már tök mind1, hogy 12 vagy 14 óra...

Kell 2 autó, ritkán, de akkor nagyon.

1.4 TSI, DSG, a megbízhatóság jelképe. :DDD (Bár nem nagyon volt eddig baj vele)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100244) eattila


eattila
csendes tag

Visszaszólt a bringaboltos ismerős. A mail mint olyan megszűnt. És amit kinéztem, az 52-es váz csak. Ami S-es méret, nekem L-es kéne elvileg. Esetleg M-es, de az határeset.
Mivel nincs tapasztalato még outival, hétfőn csinálunk egy tesztet :D Meg meglátja, mit lehet tenni az ügy érdekében :D

Enek örömére most megdöntöttem a 20km-es rekordom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100245) npera válasza eattila (#100244) üzenetére


npera
újonc

Semmiképpen ne vegyél olyan vázat, ami nem a méreted, mert nem lesz jó.

(#100246) eattila válasza npera (#100245) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem akarok. Csak lelombozodtam. Mert annak mindene tetszik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100247) zetor2000 válasza Phülöp (#100242) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jahogyja.
Hátt... a cellák tudnak érdekesek lenni. De talán egyszerűbb lélek, mint egy bármilyen mai ICE.
Ahogy nézegetem az autós híreket / műsorokat, nem egy truváj összelegózni a cellákat, csak jelentős beruházást igényel. Meg persze ezek nem gyári garanciális javítások.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100248) blueboi69 válasza npera (#100241) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hihi, jó dolog az :) Nálam 61-nél volt rxloss, aztán meg egy nem túl kellemes séta :D

(#100249) blueboi69 válasza -NoVa- (#100207) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez jó. Kár, hogy nem láttam előbb, bmw-re ment volna.
Bár még megkaphatja a fiesta is :)

Ma cseréltem benne olajat, meg szűrőket itthon.

(#100250) npera válasza blueboi69 (#100248) üzenetére


npera
újonc

Őőőőő.... most szereltem egyet. Ismét kipróbáltam és bár elvileg semmit nem változtattam a Link Quality beállításán kívül, de az utána következő hovering eléggé digitálisan ment bele a plafonba, aztán a székről a padlóra pattanva. Egy prop elgörbült és a 2-es motor haza is ment. Szerencsére nem az ESC.

Most kicseréltem a motort és újabb hover teszt. És 6%-on (!!!) megy a hover.... 7%-on már erősen megy felfelé. Dzsízász. Ez kábé olyan, mint egy topfuel dragster egy parkolóházban.

Nem csoda, hogy belekúrtam a plafonba, picit hirtelen ment felfelé a cucc..... :B

A Nova által ajánlott throttle curve akkor most át lesz tanulmányozva, mert ez így eléggé durva lineáris gázra.... :Y :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.