Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100501) Jahno válasza blueboi69 (#100494) üzenetére


Jahno
őstag

Ahhát, kidumál és elnézést kér a nevemben mert rávett a +2 hülyeségre :U

Már eleve nem túl korán értünk Fótra, hogy megnézzünk pár opciós fotós helyet. Végre mindenki felfogta, hogy meg kell nézni, be kell tájolni és ha lehetőség adott, akkor célirányosan odamenni és megoldani a dolgot. Fóton speciel egy 100 méteres szakaszon el is tévedtünk, kóboroltunk fel és le :W

Aztán jön a sok ha, mert asszony így éjjel mindig túl aggódja magát, hogy jajj merre vagyok és mikor esek haza. Cserébe nem merek gyorsan hajtani, mert ha véletlenül bekapok egy fotót, akkor azért is duplán kapok a fejemre. Ellenben ha háromszor hív fel, akkor meg ámokot futok hazafelé :-D

Na, szóval Fótnál elcsúsztunk, mert kitisztult az ég és nem csak megnéztük a helyet, hanem próbálkoztunk fotókkal is, de a meleg vibráló levegő és páratartalom megtette a hatását, így felírtuk, hogy télen délután kellene majd visszajönni következő körre.

Ez a lényege, melyik mire jó ősszel, merre áll a hold, hol a város, milyen alacsony a horizont. Mert fotelből térképen és elméletben mindig minden jó és bíztató :D

Fót felől ha már havercsajt az M5-M0 környékén raknám ki, akkor megnéztünk volna egy olajkutat is a közelben. Eredeti terv Fót, olajkút és Budafokon a víztorony volt piszkozatban felírva.

Kifelé fele autópálya le volt zárva felújítás miatt, ezért benéztem a kihajtót, szóval az a 10 kilométer kerülő nem olyan nagy ügy... A tavasszal megnézett olajkútnak hűlt helye van, jól elbontották. Cserébe azért volt még legalább 5 különböző abban a szektorban :-P

Ott kb. 1.5 óra alatt kiszórakoztuk magunkat, aztán reggel 3 előtt haza is értem, így adódtak össze a kerülők és a mindenféle szopószorzók, hogy el volt bontva, nem találtuk, másik meg pont rossz szögből volt kivilágítva. Ez ilyen, az élet kemény.

Most hümmögünk, hogy hol mit kellene csinálni és mi legyen a következő napirendi felmérés, kb. 60-100 kilométer távon belül.

Képnek ennyi lett, dókument, lesz még jobb is, lapozhatunk:

(#100502) npera


npera
újonc

Patent kép, ezt a laposföldesek már nehezen magyarázzák ki.

(#100503) Phülöp válasza npera (#100502) üzenetére


Phülöp
addikt

Való igaz, ez a kép egyértelmű bizonyíték, hogy a horizont homorú.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100504) Jahno válasza npera (#100502) üzenetére


Jahno
őstag

Mögötte elég szorosan kezdődik a kukoricás, ha azt őszre kitermelik, akkor onnan van egy jobb nézőpontunk.

(#100505) blueboi69 válasza Sipi- (#100499) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Papírzsepit vagy papírtörlővel körbetekered a csöveket, akkor hamar érzékelhető, hogy hol szivárog.
Viszont honnan vette észre bárki, hogy ereszt?

(#100506) blueboi69 válasza Jahno (#100501) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na, így kerekebb a story! Hajrá hajrá!
Király a kép! De tényleg! Ha nem szeretném annyira a saját képemet, akkor elkérném és beállítanám háttérképnek a laptopon :)

(#100507) Sipi- válasza blueboi69 (#100505) üzenetére


Sipi-
tag

Nem szivárog, ömlik a víz belőle. Az érzékelés úgy történt, hogy a szelepes doboz mellett van a szivattyú, ami leégett az átfolyt víztől :Y

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100508) blueboi69 válasza Sipi- (#100507) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem megy nekem a szövegértelmezés reggelente :U
Tegnap Jahno-t nem értettem, ma téged...

" akkor annyira folyik,"
én itt simán úgy értettem most, hogy annyira keveset szivárog, hogy nem látszódik.
Oké, korán van még...

Viszont akkor érdemes csomagolófóliával körbetekerni mindent külön-külön és akkor mégsem ömlik annyira a víz.
De akkor addig nem is lesz öntözés? Akkor ott ősszel füvesítés lesz, mert nem marad semmi :)

(#100509) ezittketto válasza zetor2000 (#100493) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Óh most lett meg..
Köszi :R
Szerintem ha lett volna egy 'az' az asszonynál szó előtt, akkor meglett volna talán elsőre is..

(#100510) ezittketto válasza blueboi69 (#100494) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kocsog :DDD

(#100511) zetor2000 válasza blueboi69 (#100508) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valami olyasmi dereng nekem, hogy slaggal tud locsbálni, és szokott is, csak az automata mégiscsak nehezebben fárad el, és "csak működik". Szóval kényelmesebb, mint a gummicsőt húzni magad után, meg ácsorogni a lemenő / felkelő napon.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100512) Jahno válasza blueboi69 (#100506) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz ez még jobb bőven. Most ehhez hasonló műtárgyakat keresünk, amik bambán állnak a mező közepén. Ezt a képet havercsaj követte el a múltkor, de mintha hiányozna valami. Aztán azt beszéltük, hogy mennyivel jobban mutatna ha a kép alja felé ott a tisztásabb részen pld. lenne egy bazi nagy exkavátor vagy valami akármi:

Egy szem űrállomásunk van, azt is csúnyán kivilágítják és már nagyon körbenőtték a fák is. 40 évvel ezelőtti újságban még úgy nézett ki, mint ami jó lesz :U Felétek néztem még a szeretet szobrot, az térképről úgy látszik, hogy jó irányba áll, pont lehetne vele egy hasonló giccset gyártani.

Hosszú lesz ez a teleregény az biztos.

(#100513) blueboi69 válasza Jahno (#100512) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pedig ez is jó kép.
Miféle szeretetszobor? :D A kilátóra gondolsz?
Egyébként valami rádiótorony nem jó? Vagy túl magas? Lakihegy pl?
Milyen égtáj felé néznél? Észak?

(#100514) zetor2000 válasza Jahno (#100512) üzenetére


zetor2000
senior tag

Feléjük van még az a katonaszobor, az a Huszár, meg másmerre - Bátonyterenye előtti lehajtónál van egy bányagép kiállíva. Az a nógrádi környék fotózni elég jó lehet, nagy a sötétség arra :D A 22es vagy 23as út nem nagyon van kivilágítva, és település is relatíve messze van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100515) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Tudja valaki, hogy mi a folyamata a KGFB szerződés kötés folyamatának?

Tegnap kiderült, hogy tavaly áprilisban nem sikerült szerződést kötni a C4-re. Volt ugyebár itthon egy kis fennforgás, a biztosító megküldte a szokásos levelet a szerződésről, mi meg elfelejtettünk utalni... :(

Ami zavar, hogy utána SEMMI kommunikáció nem jött, csak tegnap kiderült, hogy nincsen biztosítás az autón és most ugyebár fizethetjük a fedezetlenségi díjat. Szóval az a kérdés, hogy nincsen valami törvényi szabály, hogy ha a user balfasz, akkor a biztosítónak kellene küldenie legalább egy emlékeztetőt?

(#100516) Jahno válasza blueboi69 (#100513) üzenetére


Jahno
őstag

Szobor: [link]

Elvileg arrafelé, mert akkor forog minden sarkcsillag körül, de ha csak félkörív vagy bármi más azzal is lehet mókolni. Meg különben is mindenki úgy csinálja, szóval mi majd pont az ellenkezőjét tesszük (:- Ott a Sors keze. Az pont jó irányba néz, amint megépítették bekedvenceltem, erre lenyúlták előlem a poént. Bár 1.5 óra autóval, az sem kevés.

Ehun: [link] Bár ízlések és pofonok, nekem itt már túl sűrű az égbolt. Meg én tuti nappali világosra és kéksebbre csinálnám ezt is :W

Pest-környéki dombtetőket is begyűjtöttem, Budaörsről a város felett tán jól nézne ki, meg eddig el sem bírtam képzelni mennyi kereszt és kápolna van a hasonló magaslatokon...

Szóval rádiótorony is jó lehet, már minden vackot térképre kedvenceltem, legyen az tó vagy préri közepén egy nagyobb villanyoszlop.

Nincs új a nap alatt, valaki már megcsinálta előtted, bár nálunk szélesebb oszlopok vannak az ennél jobb: [link]

A Detk - Zugló vonal pont alkalmas rá, ott most alatta napraforgó is van, tök jó sárga, másik felén meg már learattak, nem zavarunk senkit a mező közepén.

Valami úgyis lesz, van ez olyan bonyolult, mint a drón csak nem elég kisétálni a ház mögé. Kivéve Bobának, ott mindenki bekaphassa :DDD

(#100517) ezittketto válasza blueboi69 (#100506) üzenetére


ezittketto
csendes tag

akkor elkérném és beállítanám háttérképnek a laptopon
Neb@ssz, hogy még mindig 4:3-ast használsz!! :DDD

(#100518) Jahno válasza zetor2000 (#100514) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, bányagépet múltkor mutattad, de már nem tudom miért vetettem el. Miskával is lehet megpróbálkozunk és Bujdy mondott ott bányát mindenféle gépekkel.

(#100519) blueboi69 válasza Bujdy81 (#100515) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Élő szerződésnél 60napod van befizetni. Nekem pl szóltak, emailben.... bmw-nek direkt nem fizettem be. De máskor is volt már, hogy elcsúszott pár hetet és jeleztek.

Viszont ha sosem volt élő szerződés csak friss kötés és nem fizetted be, azt nemtudom. Melyik biztosító ez?
Most mi a gond? Történt káresemény?

(#100520) Jahno válasza ezittketto (#100517) üzenetére


Jahno
őstag

Én néha 3:2est is, de igazából összevissza. Egyszer Boba említette, hogy mintha fotóban is 16:9ben gondolkozna, arra lehet rápróbálok.

(#100521) blueboi69 válasza ezittketto (#100517) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Dehogy. Nyilván használnám a kitöltés opciót, hogy jól széthúzza oldalra :C

(#100522) ezittketto válasza Jahno (#100520) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mármint 4:3-as képarányú monitort..

Bobának az újzélandi képeivel is ez volt a gondom, hogy emiatt vágni kellett őket, úgy meg már nem volt olyan jó..

[ Szerkesztve ]

(#100523) Sipi- válasza Bujdy81 (#100515) üzenetére


Sipi-
tag

Tavaly április óta? Az nagyon gáz.
Biztosítónak kommunikálnia kellene, hogy megszűnt a szerződés díjhátralék miatt, tehát itt biztos hibáztak, ha tényleg nem jött semmilyen tájékoztatás (postai levél, email spameknél is nézve, email, hogy az online ügyfélportálra dokumentumot töltöttek fel).
Biztosítóváltás volt? Előző biztosítás fel lett mondva? Idén tavasszal sem tűnt fel nektek, hogy nem jött a biztosítótól értesítő a következő időszak díjáról?
Először hívd fel az a biztosítót, ahol azt hittétek van biztosításotok, hogy ez miként történt, mit tudnak tenni, hogyan akartak értesíteni.
Utána szerintem hívd fel a Netrisk-et, nekem nagyon segítőkészek és felkészültek voltak eddig mindig. (Bár már majdnem 20 éve náluk kötöm a kgfb-t.)
Ha egyik sem jön be, akkor valami ehhez a területhez értő ügyvédet kellene keresni, mert a Mabisz díj ennyi időre brutális lesz (szüleimnek 5 napra volt 4ezer felett valamennyivel).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100524) Sipi- válasza blueboi69 (#100519) üzenetére


Sipi-
tag

De akkor a BMW-t kivonattad a forgalomból? Nem jó, ha díj nem fizetés miatt szűnik meg a szerződés, következőnél az hátrány. Viszont ha forgalomban van, akkor kell rá biztosítás.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100525) blueboi69 válasza Sipi- (#100524) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nincs kivonatva.
Most jött meg a biztosítós levél. Jahno, most kapaszkodj meg! Majdnem annyit fizetnek, mint amennyiért eladtam volna :Y :Y :Y
Úgyhogy elfogadom az összeget, feléből megcsináltatom patentül, aztán kész.

Szóval nincs kivonva, de lassan 1 hónapja lejárt a szerződés, úgy voltam vele, hogy nem fizetek teljes évet, ha eladom, csak közbejött a baleset. Emiatt amikor a baleset történt, még a helyszínelés közben befizettem. Előtte felhívtam a netrisk-et, hogy ilyenkor mi a teendő. Mondták, hogy ne fizessem be, mert van 60nap játékidőm. Ha megvan az új autó, kössek rá biztosítást, ott B0 kategóriába kerülök, a bmw-n pedig b9 vagy b10 van. Namármost a bmw-re nem fizetem be, viszont eladást jelzem a biztosítónak, akik időarányosan kiszámlázzák, hogy mennyi díjhátralékom van! Így csak azt a pár hétnyi biztosítást fizetem ki, nem a teljes évet. És amint eladtam a bmw-t, pattintom át a bónuszt az smax-ra.
De annak is a vásárlása tolódik, mert nincs még rajta rendszám, mert kb augusztus második felére van szabad időpont kpm vizsgán. Annál is a fele lóvét már kifizettem, szóval igencsak kéne az autó. Kb 2-3naponta írok az embernek, hogy mivan, de már küldött képet is, hogy ott áll az autó a vizsgasorral szemben az utca túloldalán, amint van szabad lyuk két autó közt, már tolják is befelé :U

(#100526) WiZARD válasza blueboi69 (#100519) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem kell káresemény.
KGFB-nek lennie kell. Ha későn kötöd, akkor a kimaradt időszakra visszamenőleg büntetést fedezetlenségi díjat számolnak. :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100527) blueboi69 válasza WiZARD (#100526) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Félreérted. Nem is tudnám átirni az autót ha nincs kgfb. Ha megszűnik, de nincs másik, akkor fennálhat. De nekem volt élő biztosításom, csak csúsztam a befizetéssel 2hetet.
60napon belül nincs még ebből gond. Máskor is volt már ilyen.

(#100528) zetor2000 válasza blueboi69 (#100519) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha jól értem, kár nem érte, csak nem fizette ki a biztosítás díját, és most ez a nemfizetés bosszulta meg magát, hogy akkor bünti visszamenőleg. És gondolom, keresi a menekülési utat, hogy a biztosítónak kéne valami levelet küldjön az üffélnek, hogy mifszvanholalé? Ha akkor sem fizet, akkor másik levél, hogy szia!

"artsuk észben, hogy a díj befizetése mindig az ügyfél felelőssége, így akkor is gondoskodnunk kell róla, ha a biztosító valamilyen okból nem küld csekket vagy díjbekérőt. A kötelező biztosítás befizetési határideje egységes: a díjfizetés esedékességétől számított 60 napig tart az úgynevezett türelmi idő, azaz eddig van lehetőségünk következmények nélkül rendezni az elmaradásunkat. " - netrisk

Szerintem ha küldött-ha nem küldött, itt fizetés lesz, keményen. :(

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100529) WiZARD válasza blueboi69 (#100527) üzenetére


WiZARD
addikt

A Bujdy témára írtam, arról kérdezted volt-e káresemény.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100530) blueboi69 válasza WiZARD (#100529) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja oké.

Én is arra válaszolva. Volt már ilyen nekem korábban, küldenek papír alapú levelet is, emailt is, aztán felbontják a szerződésedet 60nap után.
Hogy utána mi van, azt nemtudom, de biztos, hogy nekem eddig küldtek. Allianz is, Generali is, meg uniqa is.

(#100531) JonesC válasza blueboi69 (#100525) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ha eladod úgyis visszautalják a maradék pénzt.

(#100532) zetor2000 válasza Bujdy81 (#100515) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Mi a teendő akkor, ha már megtörtént a baj?

2 dolgot is tehet! Az első az, hogy ha a megszűnés egy éven belül történt, akkor meg kell kötni a kötelezőt újra, ugyanahhoz a biztosító társasághoz, és meg kell fizetni az úgynevezett fedezetlenségi díj összegét is és ez után az elmaradt baleseti adó díját is! Ez biztosan nem lesz kellemes, ugyanis ilyen esetekben sok 10.000.- Ft.-ról beszélünk.

A másik eset az, ha egy új üzemben tartót jegyeztet be, ekkor az új üzemeltetőnek kell a nevére kötni egy új kötelezőt. Ilyen esetben csak az üzembentartói bejegyzés költségét kell kifizetnie és egy új kgfb szerződést. Más költsége ekkor nem lesz!"

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100533) blueboi69 válasza JonesC (#100531) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen? Nekem sosem utaltak vissza...

(#100534) Bujdy81 válasza zetor2000 (#100528) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Fejlemény van az ügyben!

Engem csak az zavart, hogy egy fia emlékeztető nem jött a biztosítótól és azért az mégsem járja, hogy egyetlen levél után elfelejtünk fizetni és sosem szólnak többet. Ebben az esetben azt érzem, hogy nem korrekten jártak el.

Nos, kiderült, hogy jött e-mail, csak asszonynak spam mappába (felhívta a biztosítót és azok visszakeresték) kerülhetett és kitörölte. Innentől sima az ügy, nem fizettünk, mi vagyunk a hunyók!

Igen, fizetés lesz, keményen, mert, ha jól láttam, akkor 870 Ft/nap a fizetendő összeg...

De ez még nem minden, ugyanis hogyan derült ki ez az egész? Szerintetek úgy, hogy a csilliárdért épített VÉDA elkapta, hogy nincsen KGFB és itt a csekk? Nem.

Tegnap nekikoccant egy autónak a lámpánál. Tipikus szitu, sok gyerekkel ment, megállt a lámpánál majdnem, gyerek szólt, odafordult, lejtett az út, bumm!

Nem volt nála kék-sárga. Ellen oldalnál sem. Akkor hívtak egy rendőrt. Na, kijön a rendőr, látja, hogy a károsult kocsiban két gyerek, a károkozóban öt gyerek, két kétségbeesett anyuka. Károkozó (asszony) nyilván nem vitatta a felelősséget, lehet papírozni. Rendőr elkezdett intézkedni, ellenőrizni, ekkor derült ki, hogy nincsen KGFB az autón (ugyebár ilyenkor drukkolok én a vonal végén, hogy ugye nem a Berki Bently-jének ment neki). De legalább a műszaki is lejárt... Hiába, fennforgásos időszak volt az elmúlt másfél év, három autónk van, kettőnek rendben a papírjai, kár, hogy a harmadikkal ment. :(

Az ellenoldal egy halál korrekt (eddig) hölgy, 2005-ös Ford Focusa van, szóval elvileg max. 1,5 millió a kár, mert többet nem ér az autója... (de ez elméleti határ, erősen remélem, hogy jóval kevesebb)

Ezen felül be kell majd fizetni a fedezetlenségi díjat, plusz ugye a C4 is törött. Meg műszakija sincsen.

Szóval ez most egy laza 1-2 millió lesz a végére, picit át kell gondolnom a felújítás/házbővítés dolgokat, cash-flow menedzsmentet...

(meg az adminisztrációnkat is újra kell gondolni, mert nem ez az első eset, hogy valami bürokratikus ügy nincsen elrendezve)

Ami tényleg bosszant, hogy ha időtlent idők óta nincsen KGFB az autón, akkor mi a pitsának van a VÉDA a meg a többi csoda, ha ezt sem nézni rendszám alapján. Sokkal jobban jártunk volna fél éve egy vaskos büntivel, mint így...

(#100535) Bujdy81 válasza zetor2000 (#100532) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha átírjuk az én nevemre, mint üzemben tartóra a kocsit, akkor nem kell befizetnem a fedezetlenségi díjat az elmúlt időszakra?

(#100536) WiZARD válasza Bujdy81 (#100534) üzenetére


WiZARD
addikt

:(

VÉDA az semmi, én is jártam bő 6 hónapot lejárt műszakival, aztán egy mögöttem közlekedő rendőrautó kamerája szúrta ki, hogy le van járva...

Sőt még gyorshajtási bírságot is kaptam ez idő alatt, tehát bőven átment a rendszeren a rendszámom, de ott se foglalkoztak azzal, hogy műszaki nélküli autóra küldik a bírságot.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100537) zetor2000 válasza Bujdy81 (#100535) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt ne tőlem kérdezd, találtam valahol...ha kell, előkotrom, honnan van.
Szerintem nem úszod meg, max talán valami kedvezményt / részletfizetést adHATnak.

Esetleg a TotalCar autós jogászát is meg lehetne keresni, hátha van valami tippje. De nem sok esélyt látok rá...

Mekkora az okozott kár? Esetleg lehet, hogy jobban jársz, ha megcsináltatod, mintha megcsináltatja a Focusos asszonka. Gondolom, lökös, 1-2 lámppa, talán csomagtartó...

Az adminisztrációra - vagyis csak egy részére - meg valami olyan naptár kéne, ami hajlandó előre szólni, hogy valami esemény van. Pl. levelező rendszerbe épített naptár, vagy valami ilyesmi. (Mindegyik nagy IT mogulnak van, szerintem, és létezik másmilyen is, tuti). Nekem a villanyóra leolvasás van benne időzítve, meg egy másik esemény, hogy működik e? :D Ez egy Google naptár bejegyzés, ami küld (csak androidos?) telóra értesítést, meg extraként egy email-t minden ilyen naptárbejegyzésről. Azt nehéz elkerülni, mert vagy ez, vagy az csipog a telefonon, vagy a PCn látom, hogy van új levél.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100538) Bujdy81 válasza zetor2000 (#100537) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én sem számolok azzal, hogy ezt meg lehetne úszni.

Akkor ha jól értem, fizetnem kell a MABISZ díjat, ami 850 Ft/nap, PLUSZ a kárt is én fizetem?

Tehát a fedezetlenségi díj nem fedezi a kárt, nem olyan, mint egy nagyon drága KGFB, hanem simán adó/büntetés?

(#100539) zetor2000 válasza Bujdy81 (#100538) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valszeg igen, a " figyelmetlenség ára". De énnekem se autóm, se ilyen tapasztalatom, és jogi végzettségem sincs... de Magyarországon élek, sajnos a realitások talaján.
Mindenesetre ballagj be a biztosítódhoz, és kérdezd meg, mi merre. Asse baj, ha ott épp elmeséled az ügyintézőnek, mi történt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100540) qnadam válasza Bujdy81 (#100538) üzenetére


qnadam
veterán

amennyire tudom, a fedezetlenségi díj csak egy büntetés.
szerintem érdemes lenne megegyezni a másik féllel, mert ha a mabisz fizet nekik, úgy sokkal drágább lesz a javítás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100541) Sipi- válasza blueboi69 (#100525) üzenetére


Sipi-
tag

Be kell fizetni a teljes évet, utólag időarányosan visszautalják eladás esetén.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100542) qnadam válasza blueboi69 (#100478) üzenetére


qnadam
veterán

berlinben teszteltem a bringás infrastruktúrát (villanyrollerrel. boltnál bevezető akcióban egy cent percenként a tarifa), hátszóval na. csak az egészen ritkás forgalmú utcákon nincs elválasztott bringaút, mindenütt másutt vagy az autóúton van felfestve, vagy a járdán végig egyértelműen jelezve, és ezt az autósok meg a gyalogosok is tiszteletben tartják, autóval megadják az elsőbbséget mindenütt... durva élmény. plusz sok helyen van útfelújítás, de olyan nincs, hogy a kerékpárútra le van baszva egy konténer, vagy el van kerítve egy szakasz, oszt oldd meg, hanem akkor fel van matricázva sárgával a kerülőút, ha járdaszegély is van benne, akkor aszfaltból oda van pöttyintve a rámpa, amin rollerrel is gond nélkül végig lehet menni.
nyilván ez nem statisztika, de autó vs autó konfliktust láttam többet is (oké, szimpla rádudálásról beszélünk csak), autó vs biciklit egyet se. meg néha egyik bringás rácsenget a másikra, hogy indujjámá ződalámpa :DDD
szóval ez a része igen élhető.

ja, és az elektromos rollereknek van értelmes szabályozásuk. mindegyiknek van cuki kis rendszáma mint az smkp-knak, 20 km/h-ra vannak limitálva, viszont nem kell hozzá jogsi, és a sisakot is csak ajánlják hozzá. a limit egyébként vicces, emelkedőn meg két emberrel (ezt természetesen csak mesélték, véletlenül se próbáltuk ki :B ) érződik, hogy sokkal több erő van ezekben a dögökben, mint amennyi a 20-hoz kell.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100543) Jahno válasza qnadam (#100542) üzenetére


Jahno
őstag

"mindegyiknek van cuki kis rendszáma "

Teljesen jó lenne idehaza is.

(#100544) blueboi69 válasza Bujdy81 (#100534) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ijjjjj bazzzeg :(
ennyire megtörte az autót?
sajnálom!

(#100545) Phülöp válasza qnadam (#100542) üzenetére


Phülöp
addikt

És akkor már te ilyen külföldre szakadt hazánkfia lettél, vagy csak vmi pénzes projekt miatt váltál berlinerré?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100546) Jahno válasza Bujdy81 (#100534) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ha csak a kéksárga miatt hívtak rendőrt, akkor abból van elektromos is.

(#100547) qnadam válasza Phülöp (#100545) üzenetére


qnadam
veterán

látogatóba mentem pár napra.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100548) blueboi69 válasza qnadam (#100542) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tőlünk nyugatra más a közlekedési kultúra. Nagyon más...Hátha egyszer itt is olyan lesz.

De gondolom a bringások ott szépen a bringaúton tekernek, nem az autók sávjában :)

(#100549) Bujdy81 válasza qnadam (#100540) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Már folyamatban.

Szerencsétlennek van már bejáratott szerelője, egy hónapja beletolattak...

Mondtam, hogy egyezzünk meg, mert a MBISZ-szal ő is csak rosszul jár, mert avultatás (16 éves autó), meg én is rosszabbul járok...

(#100550) Jahno válasza blueboi69 (#100548) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ mennyire nyugat, mert Amsterdamig már ne menjünk el :C Ami érdekes, mikor sok német idehaza meghülyül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.