Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99501) zetor2000 válasza blueboi69 (#99499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Innen messziről úgy tűnik, hogy túl szép... de ne legyen igazam, és a csoportodban a random emberek miért mondanának mást, mint amit?
Valszeg találtál egy palit, aki valóban nem akar szart eladni, csak hogy több pénze legyen. Mondjuk egy nagyszervíz eladás előtt érdekes, de miért is ne? Nem tudom, mekkora haszna lesz végül, de elképzelhető, hogy így is rentábilis neki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99502) npera válasza ezittketto (#99490) üzenetére


npera
újonc

Tutira van ilyen otthon is, mert láttam FPV-s fórumon videókon.

(#99503) blueboi69 válasza zetor2000 (#99501) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megkérdeztem ott a csoportban pár embert, mind azt mondta, hogy elégedett vele.

(#99504) Grillo válasza Phülöp (#99467) üzenetére


Grillo
senior tag

Erre a képre rá lehetne írni nagy betűkkel, hogy A GICCS. :DDD
Nagyon szép.

(#99505) zetor2000 válasza blueboi69 (#99503) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, olyan a mentalitása, mint anno a CD írós korszakban, hogy sokat pörgetni kis haszonnal, mint keveset naggyal...
Havi 4 autót elpattint 100ropi haszonnal, az 4 kiló nettó. És nem kell összetörnie magát...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99506) zetor2000


zetor2000
senior tag

Haver mesélte, anyukájának a lakását festetné. 400E. Festő nem pakol, nem bútortologat és lehet, nem is glettel, csak (!) fest. Anyag nélkül ennyi a munkadíj. Sima lakótelepi panel, Debrecenben. Koma mondta, hogy 300E az OKJs tanfolyam... lehet elvégzi, azt elmegy 400E ért festeni. Heti 3-4 nap meló kényelmesen (vagy annyi se), cuccolni nagyon nem kell, mindent fizet a megrendelő, némi takarítás kell a hengereknek, mert azért na. De következő melónál már megint van új henger, mert kifizeti a következő kliens...
Havi 1 miller+ legálban, és nem kell megfeszülni. De legyen csak 8 kiló, mert olcsójánoskodik, hogy legyen meló. Nem rossz...
Télire kell találni valami megélhetést, hogy ne unatkozzon az ember.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99507) Jahno válasza zetor2000 (#99506) üzenetére


Jahno
őstag

"azt elmegy 400E ért festeni. Heti 3-4 nap meló kényelmesen"

Volt ez már téma, de azért nem olyan egyszerűen kerek a történet (:-

Igaz gázszerelés óta csöppet én is pislogok. És ahogy lesem most télre is van melója a festőknek, csak találjon rá az üffél.

(#99508) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, izgalom van. Felfedeztem egy nagyon könnyű 3"-os vázat, ami emlékeztet az Avant X3 EVO vázra, csak német cucc és AmaxInno névre hallgat a gyártó.

Ez az. F3 Nano a típus neve és egy egészen elvékonyított farú váz. Hasonló az Avanthoz, csak még könnyebb és slankosabb hátul.

Nano kamera kell bele, ami picit hátrány. Ha AIO boarddal számolom a tömegét, akkor 450-es 4S akksival 168 gramm.

Ha a lengyel Rotorama Meffie vázat számolnám, akkor abba mehet micro kamera, ami jobb képet ad. Hmmmmm....

Az Avant X3 EVO buildem akksi nélkül volt 173 gramm :B

[ Szerkesztve ]

(#99509) npera válasza Grillo (#99504) üzenetére


npera
újonc

Már-már analóg FPV-s HDR, egyből lúdbőröztem :wub:

(#99510) zetor2000 válasza Jahno (#99507) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát figyi... üffél összepakol, középre hordja a motyót. Vagy kiüríti a terepet, vagy vállalja, hogy esetleg festékes lesz.
Festő elmegy anyagért, hoz számlát mindenről. Ez ki lesz neki fizetve. Jó esetben nem glettel, mert nem kell, vagy mert lusta. Csak fest. Az meg azért nem nagy truváj. Ha vakarni kell a régi festéket, az azért szopó, de lehet, hogy akkor ez "extra" lesz. És ezért átlag embertől leakaszt 4 kilót. 2 ilyen egy hónapban, és kényelmesen él.
És tuti lesz melója, mert nem mindenkinek van kedve OKJs tanfolyamra menni, meg vannak, akik megengedhetik ezt (is), vagy kigazdálkodják.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99511) qnadam válasza zetor2000 (#99510) üzenetére


qnadam
veterán

ha nem glettel, akkor ocsmány ronda lesz, és akkor felkérem a mesterurat, hogy leszszíves újrakezdeni, hátha sikerül szépre is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99512) WiZARD válasza zetor2000 (#99506) üzenetére


WiZARD
addikt

Pont most küldte a festő az árajánlatot.
Én is azt néztem hogy azért ez nem rossz bér. (Egyedül dolgozik)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99513) qnadam válasza WiZARD (#99512) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk az a csiszolás elég undorító egy meló.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99514) Phülöp válasza qnadam (#99513) üzenetére


Phülöp
addikt

Máltán négerek tolták éhbérért. Az olasz góré nem fizette túl őket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99515) Jahno válasza zetor2000 (#99510) üzenetére


Jahno
őstag

"Ez ki lesz neki fizetve."

Néha nem.

"elmegy anyagért" Na, csak kell kicsit autózni és szórakozni, meg persze beletenni a pénzt. Meg pakolni ide-oda. Igaz nem romlandó, ésvagy.

És ezer+1 helyen felmér, ajánlatot ad.

Meg mittomén.

(#99516) Sipi- válasza WiZARD (#99512) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk másfél éve 1100 Ft/m2 áron festette újra a festő az átadott új építésű lakást. Glettelt rajta néhol és 1-szer vagy 2-szer áthúzta. 3 vagy 4 nap volt a 220 m2 falfelület (nem ezt csinálta egész nap).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99517) Sipi- válasza blueboi69 (#99499) üzenetére


Sipi-
tag

Vezérlés anyagköltsége 50-80ezer forint körül van, kedvezménnyel.
Apukám C-Max-án is csináltak átadás előtt egy olaj és szűrőcseréket.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99518) eattila


eattila
csendes tag

Mi meg tolunk kollégákkal egy késői kört bringán mégis. 9 előtt indultunk kicsivel. 10 után kicsivel voltunk itthon (volt benne némi beszélgetés ivás, szusszanás félúton, de főleg a végén.) 24km. 9 után kicsivel már sötétedett. Fél 10-kor már sötét volt. Baromi jó volt az idő. Még melózok, aztán reccs.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99519) Phülöp válasza eattila (#99518) üzenetére


Phülöp
addikt

Teljesen jó.
Én is indulok nemsokára, csak épp egyedül és világosban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99520) zetor2000 válasza WiZARD (#99512) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nagyjából az, amit én is kalkuláltam a fotelemből (ami nincs...).
Durván 2M (1.85)+4K anyag. És nincs pakolás, de van telibe glett, mert a tiedé ugye új, azt azért rendesebben kéne megcsinálni, mert még látni. Ebből neki marad 1, 2 melósnak meg 5-5K, az azért "trógerként" nem rossz pénz.
Ebbe neki azért már kell invesztálni, mert csiszol, oda nem rossz, ha van gépe, meg azért védőfelszerelés legalább maszk (ez mondjuk most épp van mindenkinek) és szemüveg szinten.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99521) zetor2000 válasza Jahno (#99515) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az autókázás költsége bele kell, hogy épüljön az "anyag" költségbe. De ha van havi 1M+, akkor abból teljesen ki lehet gazdálkodni szerintem egy dízel malac passzát üzemanyag költségét.
Azért nem kell sajnálni... Pakolnia annyit kell, hogy emeletre ha kell - és van - fel kell cipelni a festékesvödröt meg a létrát.
Ja. A felmérés az ilyen. De azért heti 4 nap meló+1 felmérés azért nem rossz. És akkor elég sok helyre el tud jutni, és nem olyan, mint a Belga c. számból a Jenő, aki ugyan vízvezetékszerelő, csak nem ér oda...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99522) zetor2000 válasza qnadam (#99511) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nyilván legletteli neked, csak nem ingyen. Ez akit említett a haver, ez festő, nem glettelő. :)

Amúgy nem ocsmány ronda, mert most is azt nézed, és nagyjából tetszik. Max más színű lesz, ha lefesti. Egy betonfal nem porlik annyira, mint egy régi vakolt tégla / vályog, nem biztos, hogy le kell vakarni a régi festéket stb...

Mellesleg nem azt mondom, hogy nem csinál semmit, csak azt, hogy van ilyen is, hogy 3-4 nap meló, és arra a hónapra már kábé hátra lehet dőlni, nem probléma a balatoni lángos+hekk+fagyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99523) Phülöp válasza Phülöp (#99519) üzenetére


Phülöp
addikt

Elindultam 6 után kicsivel, megérkeztem 7 előtt kicsivel.

21.4km, 47p 53s, 26.92km/h

Remélem, nyár végére le tudok menni 42-43 perc környékére.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99524) zetor2000


zetor2000
senior tag

És ehhez jön nekem a jövő héten a saját projekt, mert elterveztem, hogy a rondaságokat megszüntetem, azaz fürdőszoba ~2nm vakolat javítás (repedezett, le kell szedni, azt utána glettelni), meg rendes festése, ami másik 3-4 nm. Csempe és plafon közt van egy ~60cm sáv, az ennyi.
Valamint van egy szoba - nevezzük nappalinak - ahol van egy fal, amit nem kell javítani, csak festeni, illetve a konyhában egy fal darab, amit kicsit kell glettelni, meg átfesteni. Én saccolom 2-3 napra igen kényelmes tempóban, pakolás nélkül de sörrel. :)
Eszköz nagyjából van, max 1 hengert veszek. Festék meg színező, krepp szalag, némi rossz újság meg fene tudja, még mi kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99525) Phülöp válasza zetor2000 (#99524) üzenetére


Phülöp
addikt

Lassan nekünk is esedékes lesz egy tisztasági festés + mindenféle fúrt lukak eltüntetése, nagyjából az egész házban. Kicsit ronda most, viszont nem sürgős semmise.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99526) hobizoli válasza zetor2000 (#99506) üzenetére


hobizoli
nagyúr

3 eve ~240-250k volt a festes annyaggal
a muki a het ot napjan csinalta ~1.5oras etapokban a "kajaszunete" alatt, de tenyleg ugy, hogy egyik kezeben a teliszalamis szendvicse, masikban az a glettize

utana, ment vissza csinalni a fo melojat, ami akkor a kispesti lakotelepen lepcsohaz festes volt
heti egy lakast megcsinalt ott is a kajaszuneteben ilyen bal kezrol beugros extra melokat, mert ugyis latjak hogy ott van csak rakerdeznek, hogy nem-e lehetne-e esetleg.... es jo penzert nyilvan lehet


osszetortek az autojat egyik nap, bement a melosruhaban a Ford Petranyi-hoz, hogy holnapra tudnak-e a nevere irva adni egy Focus kombit, es kp-ban fizetne
tudtak

ket komplett festo cucca volt, az egyik addig itt volt a lakasban, amig idejart naponta, nem cuccolgatott fel-le mindennap


csak a beugros melokbol az egy misi osszejott neki a fo meloja melle akkoris

azota meg emelkedtek az arak....

több drón kell ;P

(#99527) eattila válasza Phülöp (#99519) üzenetére


eattila
csendes tag

Sotetben en aem mennek egyedul :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99528) eattila válasza Phülöp (#99523) üzenetére


eattila
csendes tag

Az jo. Valami ilyen atlag a cel nekem is. Csak a varosbol ki, varosba be 1-1 km lehuzza :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99529) WiZARD válasza zetor2000 (#99520) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyedül dolgozik, az egész lé az övé. (Meg az összes munka)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99530) hobizoli válasza WiZARD (#99529) üzenetére


hobizoli
nagyúr

eközben özvegy Vajnáné vett egy szerénytelen 2.5Mrd-s 650m2-s lukat a Beverly Hills-n....

igazából az a vicc, hogy Budán hasonló kondiciókkal itt is lenne egy olyan kecó annyi ammo

:DDD :DDD :DDD

több drón kell ;P

(#99531) WiZARD válasza hobizoli (#99530) üzenetére


WiZARD
addikt

Jól tette. Én is vennék ha lenne miből.

(Ha lesz fél órám akkor átszámolom amiket a festő számolt, mert a 220m2 plafon már eleve nem stimmel. Na meg a garázsban nem biztos hogy fontos csiszolni+glettelni a plafont és falakat)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99532) -NoVa- válasza hobizoli (#99530) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megérdemli, te nem tudtál volna olyan odaadóan dörgölőzni a bácsihoz, nyilvánosan, és tudva, hogy hiába költözöl el másik kontinensre, egy egész ország ismeri a múltadat és lenéz. Ez azért kemény munka.

(#99533) eattila válasza -NoVa- (#99532) üzenetére


eattila
csendes tag

És beton gyomor :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99534) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hétvégén jön hozzánk festő, felmérni a dolgokat. Anyám ismerőse, szóval lehet, hogy minimálisan piaci ár alatt lesz.

Egyébként én, hogy nagyrészt túl vagyok az emeleten az átépítéssel (gipszkarton falazás, új ajtók, glettelés, parkettázás, festés, díszcsíkragasztás, járólappal burkolás ésatöbbi) - najó van még hátra meló - de azt mondom, hogy simán megoldható. Ennek ellenére, az időszűke miatt hívnék embert, mert gyerekek mellett nem tudok dolgozni. Most is glettelés félbehagyva, már kb 1.5hónapja, pedig ott vannak a szerszámok a fal tövében, csak kerülgetjük, egyszerűen nincs időm nekiállni, mert mindig a gyerekekkel kell foglalkozni, vagy menni valahová. Néha nem értem mi ez az állandó menési kényszer, pár hétvégén nem mozdulunk ki, akkor már zendülés van, hogy játszótér, ezmegaz.

Szóval, igen, kurvasok pénz, és kívülről nézve könnyű meló. De hogy minennapokban nem csinálnám, az tuti! Aki jön festő hozzánk, az is abbahagyta a szakmát pár éve, mert már jópár izülete elkezdett durván fájni. Aztán a covid alatt megszűnt a munkája, kénytelen visszaállni a festésre.

Na meg az, hogy az ember végighúzza a hengert a falon és fent van a festék, az a munka 10%-a.

(#99535) blueboi69 válasza Sipi- (#99517) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ha 50ből kijön, akkor lehet az neki aprópénz.

(#99536) zetor2000 válasza blueboi69 (#99534) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, az a 10% kerül annyiba, amit haver mondott. Mert nem pakol, nem glettel ennyiért, nagyon nem töri össze magát, hogy csiszoljon...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99537) blueboi69 válasza zetor2000 (#99536) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért tulajdonos nem mindig tud pakolni ám. Festőnek is kell takarófóliázni, vigyázni parkettára, leszerelni konnektort, kapcsolót, csillárt.
Vagy nem tudom ki végzi el a munka többi részét, ha csak ő odaáll, kezébe adják a hengert és ő végiggurítja a falon, majd tartja a markát a pénzért.
Nem életszerű ez szerintem.

(#99538) A. Crowley válasza zetor2000 (#99510) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

És ezek után miért mondjam a fiamnak, hogy tanulj, hogy legyen jó állásod? Mikor azt látja, hogy festésért ilyen összegeket szakítanak?

(#99539) zetor2000 válasza blueboi69 (#99537) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Ennyit tudok elmondani Vietnámról."

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99540) Vodike válasza A. Crowley (#99538) üzenetére


Vodike
tag

Semmi extra, nem kell megvaltoztatni a mondottakat.

Tanulj, hogy legyen jo allasod es ki tudd fizetni a festoket, villanyszereloket, szakmunkasokat. Akik szinten tanultak, de kicsit mas skillekkel.

Hamarosan 2 diplomaval es jo allassal befejezem a villanyszerelo OKJ tanfolyamot. Na itt aztan van mindenfele ember. A Pepsi egyik vezetojetol a 8 altalanossal rendelkezo szakmunkasig. Mondanom sem kell, hogy egy-egy szakmunkas sulitars (nem iszik, dolgozik, mint a guzu) eleg fasza autokkal jartal es a haza sem szar. Sajna o sem az adozasrol hires, de ez kulon tema.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#99541) blueboi69 válasza A. Crowley (#99538) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A jó állás nem egyenlő azzal, hogy jól is keres valaki.
Szakmunkás, rogyásig tele van munkával.

Egy HO-ban dolgozó IT-snak meg sokkal több szabadideje van és több időt tud tölteni a családjával.
Időt, pedig a szakmunkás sem tud venni magának, akármennyit is keres.

(#99542) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Más.
Carvertical
Gondoltam lekérdezem az autót vin alapján, még múlthéten elő is fizettem 2 lekérdezést.
1et felhasználtam, de mivel a felszereltségen kívül az égvilágon semmi hasznosat nem írtak ki, gondoltam visszakérem a pénzt, ha már 100% elégedettségi garanciát hírdetnek.
Hát a lófaszt akarnak visszafizetni. Kurva anyjukat.

Szóval ha valaki akarna lekérdezni autót, akkor van egy lehetőségem....

(#99543) zetor2000 válasza A. Crowley (#99538) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az, hogy valaki tanult ember, nem jelenti azt, hogy nem mehet el szobafestőnek. Az, hogy valaki ilyen melót végez, azt dobhatja az élet is. Mert mondjuk bölcsész diplomája van, és nem kell senkinek. Vagy valami olyasmi, amivel nem lehet elhelyezkedni.
De egy rendesebb IT vizsgakészlettel valszeg utolérhető ez a kereset - énnekem semmi ilyesmim nincs, és a fent említett festő(i) keresetétől messze vagyok -alatta. De nem akarok létrázni, vödrökkel cipekedni, falat csiszolni óraszámra, faszául glettelni, ezért nem is vállalom ezt a melót.
Viszont ha kinéz egy jó / jobb állás, ahova kell a papír, mert elkérik, vagy csak elég meglobogtatni, akkor a festő eléggé hátrányba kerül... És azért valszeg vannak még más, jól fizető helyek, amik kevesebb fizikai melóval járnak, mint egy festőé.
Szóval tessék csak biztatni a gyáreket, hogy tanuljon, még lehet festő is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99544) zetor2000 válasza blueboi69 (#99542) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezek szerint nem nézted meg a "Kopasz" videóját erről...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99545) Sipi- válasza blueboi69 (#99542) üzenetére


Sipi-
tag

Megmondtuk volna előre, hogy ne fizess érte :)
Az eladó nevére remélem rágugliztál már (név + Ford/S-Max/Gyula) :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99546) A. Crowley válasza zetor2000 (#99543) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Jah, valahogy én is így vagyok, hogy az időm a legdrágább.
Az igaz, hogy az legyen a mondat, hogy "keress annyit, hogy kifizesd a melósokat, akik neked csinálják a munkát."

(#99547) blueboi69 válasza zetor2000 (#99544) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem néztem meg :(

(#99548) blueboi69 válasza Sipi- (#99545) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elbasztam :(

Rágugliztam, semmi :D Se jó se rossz.
Most nekiáll intézni a behozatalt, valamikor találkozni is kell a papírokat megírni.
Abban maradtunk, hogy megírjuk úgy az adásvételit, hogy megkapja a vételár felét, azzal aláírjuk a papírt és benne lesz, hogy a másik felét az átvételkor.
Mert kérdezte, hogy ez hogy lenne jó nekem, de 0ft kifizetésre ő nem szeretné megírni az adásvételit, mert akkor onnantól kezdve papíron enyém az autó.
Ebbe a fele-fele kifizetésbe és papírozásba belement.
Viszont mivel ő intézi az autóbehozatalt meg a nevemreírást, kell neki erre meghatalmazás.
Nem egy szimpla autóvásárlás az már biztos. :C Csak látszólag nem akarja azt, hogy nevemre irassa az autót pénz nélkül.
Legrosszabb esetben megkapja a 1.5M-t, majd letagadja, hogy bármi is lett volna, futhatok a pénzem/autó után és mehetek le Gyulára rágyújtani a műhelyt. :U

(#99549) blueboi69 válasza blueboi69 (#99547) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na, most visszaírtak, hogy a fel nem használt lekérdezés árát visszaadják, így csak 3-4ezeret buktam a kb 8ezer helyett.

(#99550) Samott


Samott
addikt

Az Aliexpress csatlakozik az IOSS rendszerhez - dragabb lesz, de megy minden tovabb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.