Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99451) Phülöp válasza zetor2000 (#99450) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt is pusztulat meleg van napközben, kénytelen vagyok hajnalban bringázni. Most estem haza a kis edzőkörről.
Havat ne is emlegesd, tavaly nekem picivel több jutott, mint ami jólesett.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99452) sutszi válasza zetor2000 (#99450) üzenetére


sutszi
veterán

Déli féltekén fordítva vannak az évszakok. :DDD IS.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#99453) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Van jobb is:
par kollegamnak bizzegett is a telefonja es menniuk kell akik a parton laknak a delnyugati wellingtoni regiokban. Em fentvagyok a hegyen.

8+meteres swell (hullam... fogjuk ra...) varhato.

(#99454) Phülöp válasza BobaHWSW (#99453) üzenetére


Phülöp
addikt

Azért ez kemény.
Jobb a hegyen lakni - ugye mindig ezt mondja, Mrs. Lipton?

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99455) blueboi69 válasza Sipi- (#99448) üzenetére


blueboi69
csendes tag

3.2M
Abban maradtam magammal, hogy az ő átírási költségének az kifizetése helyett inkább maradjon meg az ammo az autóra. Iratok vele papírt, hogy vállalja a garanciát.

Tegnap még beszéltem egy másik tulajjal, aki tőle vett. Ő is elég bizalmatlan volt, ki sem fizette az autót, amíg nem ment vele (szerintem neki rendelésre hozott kintről), de már kb 1.5éve megvan az autó és nagyon elégedettek, mindig segítőkész az ipse.
Sokat filóztam azen, de most ha magánember, akkor sem nagyon véd a törvény.
Ha szó nélkül belemegy abba, hogy írjunk papírt a garanciáról, akkor oké. Nem mondom, hogy bízom benne, óvatos vagyok.

(#99456) zetor2000 válasza blueboi69 (#99455) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha kevesen is, de vannak “szent hülyék”…
Szerintem kifogtál egyet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99457) eattila válasza BobaHWSW (#99449) üzenetére


eattila
csendes tag

Szokott ott havazni? :O Vagy klímaváltozás eredménye?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99458) eattila válasza Phülöp (#99451) üzenetére


eattila
csendes tag

Mi most tervezünk éjjeli bringázást. 9 körül már sötétedik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99459) eattila válasza BobaHWSW (#99453) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem semmi!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99460) -NoVa- válasza blueboi69 (#99455) üzenetére


-NoVa-
őstag

És akkor ott van a kolléga, aki gond nélkül szétkapja magának az automata váltót is felújítani, képzése is akad rá, és pár év S-Max szopóroller után boldogan vett kombi 5-ös BMW-t :)

Szóval akad mindenből elátkozott darab, közben sokgyerekes ismerősnél meg az első sóderesen felkapott példány teszi a dolgát évek óta.

(#99461) Sipi- válasza -NoVa- (#99460) üzenetére


Sipi-
tag

Xsara Picasso-kat is hajtják 4-500e km-esen is gond nélkül, én meg vettem egyet a széria végéről (amikorra elvileg minden típushiba ki van javítva) és besz*ptam vele rendesen... :W

Legjobb kocsi egyébként - márkától függetlenül - a juttatásként kapott céges kocsi :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99462) blueboi69 válasza -NoVa- (#99460) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ezaz! Fordban a powershift automata, az szitokszó, azzal giganagyokat szívnak az emberek. Amelyik eladó és 1-1.5M-val olcsóbb mint a többi autó, az automata :D

(#99463) blueboi69 válasza Sipi- (#99461) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jah, itt a Q-ban szinte az összes céges autót visszavették a covid alatt. De egyébként igen, céges autó az jó dolog :)

(#99464) Jahno válasza eattila (#99458) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen tele van a hold, este 11ig még teljesen jó világos van. És a nap is alacsony pályán mozog. Legalábbis látni a mezőn, most éppen ez volt a bajom. Máskor meg az, ha korán lemegy a nap. Semmi nem jó :U

(#99465) Phülöp válasza -NoVa- (#99460) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora szopik az S-Max-szal, motorcserét sikerült ráverni a kereskedőre, most viszont visszadobták a műszakin, airbag fail világít.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99466) eattila válasza Jahno (#99464) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja tudom, de projekt jött, szóval az éjjeli bringa elvesztette opció jellegét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99467) Phülöp válasza eattila (#99458) üzenetére


Phülöp
addikt

Sötétedik?

06.26. 23:45

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99468) Sipi- válasza blueboi69 (#99462) üzenetére


Sipi-
tag

MK4 Mondeo-nál facelift előtt Aisin automata van benne, az jó állítólag. De igazán jót szívni egy korai szériás powerahift+ecoboost párosítással lehet :))

Vennem kell bogároldót, mert szegény kocsi eleje már alig látszik, vastagon áll rajta az, ami autópályán sötétedés után a bogarakból megmarad. :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99469) blueboi69 válasza Phülöp (#99465) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha nem működik a légzsák, akkor ne használja! :C

(#99470) Phülöp válasza blueboi69 (#99469) üzenetére


Phülöp
addikt

Szombaton találkozom vele, feltétlenül átadom a jótanácsot. 👍

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99471) blueboi69 válasza Sipi- (#99468) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó igen, powershift+ecoboost az garantált szopóroller, az olvasottak alapján.
Én azokat sajnálom, akik újonnan, drága pénzért megvették, aztán megszívták.

(#99472) Sipi-


Sipi-
tag

Budapesten vagy Siófokon tudtok autóvillamosságis szerelőt? Ilyen (4 led+es) DRL és ködlámpa van a kocsiban és ha felkapcsolom a világítást, akkor a DRL elhalványodás helyett villog (bár ezt csökkentett fényerővel teszi :) ). Időnként jól világít, de utána megint villog.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99473) blueboi69 válasza Phülöp (#99470) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csak kivácsiságéppen légyszi fotózd már le nekem a futoművét. Hátulról alul a lökhárító alatt befotózol, kb elég is, hogy a lengőkar milyen állapotban van. Nem is kell aláfeküdni vagy bűvészkedni, mert látszódik minden.
Nagyon kiváncsi lennék rá!

(#99474) qnadam válasza Sipi- (#99472) üzenetére


qnadam
veterán

újpesten ők állítólag jók, nekem szerencsére csak vezetékcsere szintű dolgot csináltak a 407-en.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99475) Sipi- válasza qnadam (#99474) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, bár ez is a világ végén van :Y Nekem valami kontakhiba lesz valószínűleg. Remélem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99476) Jahno válasza Sipi- (#99475) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ha a LED villog az eléggé driver vagy társai.

(#99477) Sipi- válasza Jahno (#99476) üzenetére


Sipi-
tag

Teljes fényerőn tökéletes :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99478) eattila válasza Phülöp (#99467) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott nem. Itt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99479) blueboi69 válasza zetor2000 (#99456) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lehet. Ugye az első fékeket gyári újra cserélte.
Ma szólt, hogy a hátsó lengéscsillapítókat kicseréli, mert van 9% eltérés. Nemtudom, hogy a kettő között-e, vagy az elfogadott érték alatt...
Mindenestre értékesítés előtt nem szoktak ilyeneket "rákölteni".
Lehet kint nagyon olcsón sikerült megcsípnie ezt az autót, vagy nemtudom....

(#99480) Jahno válasza blueboi69 (#99479) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy már akkor kellett volna ezeket megkalapálnia, mielőtt megnézed. Bár lehet egyszerűbb vevőre számított, ahova jó lett volna. Vagy most ráparázott, hogy alapos vagy és az első futóműves elzavart volna :C

(#99481) blueboi69 válasza Jahno (#99480) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Biztos, hogy egyszerűbb vevőre számított. Kb 1-1.5órát nézegettem az autót.
A tegnapi kéknél már eléggé célirányos voltam, kb 5-10p után már mondtam, hogy köszi, sztem láttunk mindent.
Vmi fiatal cigánygyerek árulta, 2hónapja van nála az autó, de tiptopra kitakarítva, polír, minden. Aztán gondolom valami kezdő nepper gyerek lehet.
2p után mondta, hogy oké úgy látom, te jobban képben vagy a típussal, mint én... :C

(#99482) eattila válasza Jahno (#99480) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy addig nem költ rá, amíg nem viszik el...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99483) hobizoli válasza blueboi69 (#99455) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a piroskara mennyi "garanciat" adtal? :DDD

több drón kell ;P

(#99484) npera válasza BobaHWSW (#99453) üzenetére


npera
újonc

8-méteres hullámban jönnek a szörfösök, nem?

(#99485) npera válasza Phülöp (#99467) üzenetére


npera
újonc

Ezt a naplementét picit irigylem. A szúnyogokat és a sok havat nem.

(#99486) Phülöp válasza npera (#99485) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig ezek f.sza erős szúnyogok

link
link

72 órával a támadás után

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99487) npera válasza Phülöp (#99486) üzenetére


npera
újonc

Itt is ilyesmik vannak. Kábé 1 cm-es átmérőjű vörös nyoma marad, ami aztán majdnem varrosodik, annyira bedurran tőle a bőr. Csak itt nincs annyi, mint Északon.

(#99488) ezittketto válasza npera (#99436) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Mi az a 'tehéntojás' :F

(#99489) Jahno válasza ezittketto (#99488) üzenetére


Jahno
őstag

Bezsákolt takarmány.

(#99490) ezittketto válasza Jahno (#99489) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És ilyet nálunk miért nem látni?

(#99491) Jahno válasza ezittketto (#99490) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet nem esik annyit, de tuti van rá valami Wikipédia csikk.

(#99492) eattila válasza ezittketto (#99490) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert itt beposhad.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99493) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nemreg hivott az ember. Csinal az auton vezerlescseret, meg valto es motorolaj cseret. Hat ezt leellenorizni nem tudom. Ad rola papirt, hogy 1 even belul mikre vallal garanciat. Mondom ha megall a motor es kuka az egesz akkor mivan? Assondja akkor jon, ad csereautot. Akinek automata, annak olyat. Kicsereli a motort es utana visszaadja, engem nem terhel koltseg.
Na sebaj en mar ezeket nehezen hiszem el, de remelem nem kerul ra sor, hogy ezt igazoljam.

(#99494) Vodike válasza blueboi69 (#99493) üzenetére


Vodike
tag

Sztem várj még egy-két napot és fizetni is fog neked. Szerencsés esetben megkapod az autót és mellé a vételárat is :-)

exTiga

(#99495) Samott válasza blueboi69 (#99493) üzenetére


Samott
addikt

Ez mar sok penz. Ugy ertem miert koltene ra, ha mar megvan a vevo?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99496) Jahno válasza blueboi69 (#99493) üzenetére


Jahno
őstag

Vezérlést? Hogyaviharba ne tudnád. Még én is látom, hogy felnyitom a motorteret és ott világítanak a szép tiszta és új alkatrészek dögivel. Mondjuk ígéret már van annyi, mint a búcsúban. Még várj pár napot, szerintem lesz tetőcsomagtartó, nagyzene és ajándék bringaszállító :-D

Bár ha használt autón ezeket így vétel előtt rendbeteszi, akkor biztos jobban jársz. Szomszéd is most vesz autót, csak a fogyó meg egyéb szirszarokra tett félre még egy 500ast, hogy betolja szervízbe és szűrő/olaj/vezérlés/egyéb szopószorzós sallang legyen rendben. Meg amit még találnak arra van extra 200 küvecse :-D

Jahh, másik szomszéd is autót vett, de Ő olcsón és funkcionálisan úszta meg. Most kért akkutöltőt, hogy ne merüljön és néha megjáratja a parkolóban, mert jogsija még nincs.

Idézem a lényeget: "lengőkarokon kívül egész első futómű csere" "olyan hogy a seat csilivili csodagép lesz mellette" :R

(#99497) Jahno


Jahno
őstag

Ehh, szopatom magam.

Fotómasinákhoz van egy marok ilyen időzítőm (meg másféle, de sok felesleges képet nem rakok be):

Ennek a háttérvilágítása alig 2 másodperc ami alatt bekonfigni sem tudom rendesen, egyből elalszik a lámpa. Jó lenne valami állandó LEDet belefúrni oldalról, mert ha sötétben tapogatózva nyomom meg a háttérvilágítás gombot, hogy merre tartunk akkor is néha más funkciót nyom a nyákon :-/ Occsó cucc, olyan. Szóval beállogatom, play gomb és békén kell hagyni, de néha jó lenne ránézni amihez világítás kell. Ugyanez a visszaszámolós stopperekkel. Alin mindenféle vacak van, csak pont az adott igényemre nem az igazi.

Ilyen amikor éjjel bóklászik az ember a semmi közepén :W

Következő szopó, hogy minden géphez és kioldóhoz másik fajta kábel kell, de vannak hasonlók és akadnak közös halmazok. Vezérlésből van vezetékes digitális, manuális, LCD-s, wifis, mind másra és másképp jó és persze miért ne legyen 2.5 és 3.5 jack csatis, blááááá.

Most írom a végtelen egyenletes mátrixot, hogy milyen kábeljelölő, kód, zsugorcső legyen a kábelen és cuccon, vagy mivel tudom színesre pöttyözni a műanyagokat, esetleg gravírozni....

(#99498) Jahno


Jahno
őstag

Vidék, szállás, kicsit meglepődtem és akkor még SZÉP kártyás okosságunk sincs:

Elég erős árfekvés. Lenne arrafelé két napos teendőnk, ahhoz keresünk szállást, aztán akkor már maradnánk nyaralni.

(#99499) blueboi69 válasza Samott (#99495) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azt mondta, o igy szokta. Bardiban gondolom van jo kedvezmenye. Azt mondja igy biztosan nem lesz vele bajom, mert ha beszarik az auto, akkor kenytelen kicserelni, igy elebe megy a dolgoknak es nem leszek elegedetlen.
En sem ertem. De lehet neki meger 30-40ezernyi anyagdijat. A fekek elol tenyleg vadi ujak voltak. Miert cserelte volna le. Fasztudja, majd kiderul, hogy ez az ev uzlete volt, vagy az ev zokogasa lesz.
Azon vagyok, hogy vegulis 1 ev alatt csak kiderul, hogy utana eladjam e vagy sem. Ha tartja magat a garihoz, akkor vesztenivalom nincs.
Meglatjuk. Nemtudom en sem.

(#99500) blueboi69 válasza Vodike (#99494) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kiraly lenne! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.