Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99701) WiZARD válasza npera (#99700) üzenetére


WiZARD
addikt

12V akku minden elektromos autónál "gyenge pont"
Állítólag Leafben is szeret megdögleni nagyon hamar, Teslánál is tud meglepetést okozni és ott se könnyű hozzáférni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99702) npera válasza WiZARD (#99699) üzenetére


npera
újonc

Igen, ezt higgadtan végiggondolva jó. De ha füst van mindenhol, akkor nem fogsz higgadtan végiggondolni mindent.

Olyankor masszív pánik van tipikusan, hacsak nem extra fókuszált és fegyelmezett egyénről van szó.

Megnéztem a Plaid leírását most és abban is van ez a félig-meddig rejtett manuális kapcsoló, ami jó dolog. Mondjuk égő kocsiban nem tudom kinek van lélekjelenléte emlékezni és nem csak üvöltve rángatni a fogót.

(#99703) npera válasza WiZARD (#99701) üzenetére


npera
újonc

A Plaid leírásávan van egy kis panel (kis kerek elöl) amit kihúzva tudod tölteni az akksit. Nem kell mindent IS lebontani feltétlenül. Ez mondjuk tök jó.

A kérdés az, hogy ha ügyes tolvaj vagy, akkor meg tudod-e bugázni a kocsit mondjuk rábikázva 24V-al vagy magasabb feszültséggel vagy fordított polaritással, hogy lelődd az egész miskulanciát és onnantól simán elviszed úgy, hogy a kocsi kómában van, se nem vesz semmit videóre, se nem követhető GPS-el, se semmi.

(#99704) WiZARD válasza npera (#99703) üzenetére


WiZARD
addikt

Csak figyeltek ilyenre.

bár vannak még meglepő dolgok Teslánál:
-nincs 360as kamera, mert úgy állnak a kamerái hogy autopilotnak jó legyen, nem úgy hogy parkolásnál láss mindent...
-van sentry mode, meg van "cabin overheat protection" ami nyáron nem engedi, hogy x fok fölé melegedjen az utastér. A kettőt nem lehet egyszerre bekapcsolni, állítólag azért mert a sentry mode többek közt mikrofon által észlelt zajokra aktiválódik, viszont ennek bezavarna ha a hűtéshez megy a ventilátor.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99705) Samott válasza WiZARD (#99699) üzenetére


Samott
addikt

Igen, azt tudtam hogy van valahol vesznyito, csak valamiert az elt az emlekeimben hogy jobban el van dugva. De veszhelyzetben nyilvan nem megy ez se rutinbol.

Szerk: igen, a hatso ajtoknal lehet gaz: [link]

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99706) WiZARD válasza Samott (#99705) üzenetére


WiZARD
addikt

Az gáz, hogy hátul nincs semmi vésznyitó.
Így kapott engedélyt usaban, ahol még a csomagtartóba is kell belülre nyitó :F
(meg mindenhol a világon, de máshol nem kell a csomagtartóba)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99707) WiZARD


WiZARD
addikt

Na újra kirakták a céges elektromos autós pályázati kiírást, a dátumok nem változtak, szóval a lottószelvényem még játszik.
(megvárom amíg valaki megfejti mi változott a kiírásban, 1x elég volt átnézni)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99708) Samott válasza Phülöp (#99680) üzenetére


Samott
addikt

#sarkikopkodo

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99709) Jahno


Jahno
őstag

Teszt, kicsit késői szezonnyitóval:

(#99710) eattila válasza npera (#99697) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. Volt kutyam. 19-ben temettuk el az utolsot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99711) Sipi- válasza eattila (#99696) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk is kért többször a kisebbik gyerek kutyát. Mondtam, hogy semmi akadálya, amint kertes házba költözünk, mert lakásban nem laknak állatok nálunk. De kertes házra egyelőre nincs kilátás, így kutya sem lesz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99712) Sipi- válasza Jahno (#99709) üzenetére


Sipi-
tag

Én mindig a begyújtással küzdök. Először szépen ég lánggal, utána hirtelen kialszik és csak füstöl. Akkor szórakozok még gyújtókockákkal, amivel nagynehezen felélesztem, hogy a még benne lévő faágak is elkezdjenek végre égni. Utána nehezen beindul és végül szépen izzik/pici lánggal ég.
Faszénbrikettet és fagallyakat szoktam használni kerti betongrillben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99713) Phülöp válasza Sipi- (#99712) üzenetére


Phülöp
addikt

Nyirfakérget ajánlom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99714) npera válasza Jahno (#99709) üzenetére


npera
újonc

Hajrá! :C

(#99715) npera


npera
újonc

"Összeraktam" a gépet, ez nagyon patent lesz....

(#99716) eattila válasza Sipi- (#99711) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt van macska, bent. Meg volt kutya is. Kutya csak kertesbe jöhetne már. A macska határeset. :DDD

A lányom akar rókát, macskát, meg kutyát is. mondtam neki, hogy nem igazán kompatibilisek egymással :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99717) Phülöp válasza eattila (#99716) üzenetére


Phülöp
addikt

Sün, patkány, agáma, leguán és madárpók meg amikor majd elköltözik otthonról.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99718) zetor2000 válasza Jahno (#99709) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pápaválasztás volt?
Felszállt a fehér füst :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99719) npera válasza eattila (#99716) üzenetére


npera
újonc

Róka kinyírja a macskát, kutya kinyírja a rókát. There can be only one.....

(#99720) qnadam válasza eattila (#99696) üzenetére


qnadam
veterán

juhászkutya sehova nem való (na jó, esetleg nyáj/csorda/gulya/akármi mellé), mert fejben is le kell fárasztani, különben tönkreteszi az életed :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99721) qnadam válasza npera (#99697) üzenetére


qnadam
veterán

Dóri általában arra ébredt hajnalban, hogy a szalukikutya szuggerálja a szoba másik végéből. aztán amikor elutazott egy hétre vidékiába oktatni, akkor megkaptam az instrukciót, hogy az agarak kora hajnalban majd jól felébresztenek, aztán lehet őket vinni lefelé.
elutazás napján déltájt érdeklődés, minden rendben volt? persze, felébredtem úgy fél tíz felé, felébresztettem az agarakat, majd lementünk sétálni... ja hogy az én anyámat, és rohadjak meg :))

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99722) qnadam válasza npera (#99700) üzenetére


qnadam
veterán

Ha keret nélküli ajtó van, akkor az üveget picit le kell ereszteni, ha nyitni akarod, máskülönben téped a szigetelést és hajlik az üveg.

az én autómban ezt még meg tudták oldani úgy is, hogy csak mechanikus nyitás van :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99723) npera válasza qnadam (#99721) üzenetére


npera
újonc

Ja, az jó amikor az állatok egyből levágják hogy a ki a falkavezér és alkalmazkodnak. Amikor volt kutyánk, akkor ez volt. Rám hallgatott az állat, asszonyra meg módjával... :C

A macskák uniform módon lesz@rtak mindent, de esténként én a kinti macskát kiraktam seperc alatt, így egy idő után inkább saját maga ment ki amikor jött az idő, nem várta meg, hogy kivágjam ténylegesen az ajtón át. Egyfajta kontrollált reptetés volt finoman, persze nem erőből, csak hogy értse hogy éjszaka nem fog motoszkálni és nyervogni. Lehet vadászni a mezőn, úgyis éjszakai állat.

(#99724) npera válasza qnadam (#99722) üzenetére


npera
újonc

Ó, akkor ez túl van konstruálva, az ilyet komálom :C

(#99725) Jahno válasza Sipi- (#99712) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam 1-3 gyújtókocka vagy kis gyújtós pont elég. Jöhetsz workshopra occsóért :C

(#99726) Jahno válasza npera (#99714) üzenetére


Jahno
őstag

Akkora nagy király voltam, hóóógy... Hogy csak félig, de most kigyúrom magam sütés/füstölés/szósz kombinációkból és semmisenki nem állít meg! Új sógor ráadásul halas, megpróbálunk valamit roston füstölni. Mai nap elején gyors kolbászok készültek a családnak, mellé oldalas/dagadó szép lassan. Túl lassan és lassú tűzön, mert nem rég vettem le.

Gyári ráccsal kis szopás akadt, de hamar áthidaltam és az most a kerti sütőben égeti ki magát. Nem egy Webert vettem na, valami éghető festékkel van lefújva amit nagyon nem értek :-/ Problémát áthidalva benyomtam anyám villanysütőjéből tarhált rácsot ami évek óta bejáratás alatt van és mehet rá a kenegetős hús. Hol a parázs fölé, hol csak oldalra húzva a langyos füstbe:

Mellette a parázs felett pirítottam a bolti sajtoskolbászt, de ez is zseniálisra sikerült:

Délután meg szemben szomszéddal mentünk el a környékbeli bicajpályára. Kipróbáltuk mit lehet kihozni belőle. Bejött a teszt, menni akar még én meg egyre jobb képeket fogok készíteni. Igaz mikor odaértünk éppen akkor szerelték össze a mentősök az előző versenyzőt, de legalább hirtelen kiürült a pálya:

Terveznek mellé deszkás parkot és még sok mást, szóval jó lesz ez.

Most hétvégén azt hiszem elértünk egy szintet, asszonytól is kaptam pár XPt .

(#99727) Jahno válasza npera (#99723) üzenetére


Jahno
őstag

Macskánál estefelé én vagyok a GeciBácsi, mert ha nem szeretne kimenni akkor is kirakom és kész. Ellenkező esetben reggel fél 5 kor anyóst kelti, aki kiengedi. Vagy fél 6. vagy 7 óra :F Igazából nem tudom, megoldják amit kell és én délnél előbb fel nem kelek :C

(#99728) qnadam válasza npera (#99723) üzenetére


qnadam
veterán

az agarak önálló feladatvégrehajtásra (keres, gyilkol, szállít) lettek kitalálva. lehet nekik szólni mindenféle ügyekben, amit meghallanak, felfognak, aztán lelkivilágtól függően valamikor megcsinálnak (vagy nem), mindenesetre sokkal jobban szeretik, ha szépen kérik őket, mint a mindenféle pattogó parancsszavakat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99729) eattila válasza Phülöp (#99717) üzenetére


eattila
csendes tag

Minden, majd ha elköltözik. Addig tervezhet :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99730) eattila válasza qnadam (#99720) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom én. Okos, és arra van tervezve, hogy fusson egész nap. Nem igazán való másra.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99731) eattila válasza qnadam (#99721) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ja. Közönség nélkül sírdogálás sincs :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99732) blueboi69 válasza npera (#99690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miért sikáltad annyira az aszfaltot? :F

Rolleres baleset konkrét. Szegény fickó. És még a mobilját is lenyúlták... bazz. Micsoda egy vadkelet az ott. Vagy vadészak vagy nemtudom. Barbár népség.

(#99733) blueboi69 válasza eattila (#99716) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Helyes, hogy kutyát nem visztek lakásba. Elvan amúgy, de főleg egy bordernek iszonyat mozgásigénye van.
Kertesházban max annyiból jobb a kutya, hogy általában a kertesházak nagyobbak és nem egy szűk lyukban kell a kutyát kerülgetni. Meg könnyebb kiengedni, hogy elvégezze a dolgát.
Szőrhullajtó macska meg hozzánk nem jön be, én azt száműzném minden lakásból.

(#99734) eattila válasza blueboi69 (#99733) üzenetére


eattila
csendes tag

Masok vagyunk. Nekem meg a p-nanyese stilusu szobacirkalok nem szamitanak kutyanak. Macska meg elfer. Volt bent kutyam is. 3 is. Mindegyik kopo. Egyiknek munkavizsgaja is volt.

Border annak jo aki dolgoztatni tudja. DD, agilty. Vagy juhasznak.

Kutya nevelesben en amugy nem a Cesar vonalat preferalom, hanem a Turid Rugaas vonalat.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99735) zetor2000 válasza blueboi69 (#99732) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt nem értem, hogy mobilt minek lopnak...
Ha rendes a szolgáltató, azt a készüléket semelyik kontinensen nem használják többet. De legalábbis azon a hálózaton, amelyiken a SIMje van, azon nem. Aztán lehet, hogy kiadják az adatokat a rendőröknek, hogy merre van, kié az új SIM benne, akkor meg utána lehet menni, hogy hogyan került hozzá a telefon.
Maga az eszköz is olyan, hogy eléggé rendesen lehet védeni, ha nem a sima "végigsimítom az ujjammal" a feloldás. A minta is már elég jó, de a PIN meg a jelszó, arcfelismerés vagy ujjnyom mégjobb. Adatot ki lehet nyerni, de ahhoz kábé kell a fél Cellebrite képesség - csak kivételes esetben éri meg foglalkozni vele. Meg le lehet zárolni / törölni (egy ideig) távolról.
Amit el tudok képzelni, hogy effendi 5 forintért eladja valami baleknak. Talán egy random "dobós" telefonnak még jó lehet, ha nem tiltatta le a tulaj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99736) zetor2000 válasza Jahno (#99726) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nálam holnap lesz oldalas, ilyen fűszeres rub-ot csináltam neki a megszokott dolgokból (só, bors, édes pirospaprika, fokhagymapor, füstölt pirospaprika, minimális chili por), meg némi zsírt kap alá, azt pár óra a sütőben megoldja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99737) -NoVa- válasza zetor2000 (#99735) üzenetére


-NoVa-
őstag

Legutóbb a feleségemét kértem vissza a csóró munkahelyén, az viszonylag kellemetlen volt neki. Talán tanult belőle, talán nem.

(#99738) qnadam válasza eattila (#99730) üzenetére


qnadam
veterán

fusson negyedórát, aztán a fennmaradó időben kipihenje :D
na jó, a szaluki kicsit hosszabb távra van tervezve, de az angol exversenyző egyértelműen rövid távú, majdnem egyenes utakra van fejlesztve, minden másra alkalmatlan :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99739) eattila válasza qnadam (#99738) üzenetére


eattila
csendes tag

En a borderre mondtam :D A szalukit nem tudom milyen.

Az a baj, hogy nekem a foglalkozast/mozgast igenylo ebek tetszenek. Igy valoszinu nem lesz kutyam mar :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99740) -NoVa- válasza eattila (#99739) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon pesszimista hozzáállás. Mozgassa át és gondozza a kutyát a személyzet, én pedig kiélvezem a végeredményt amikor a birtokra lelátogatok.

(#99741) eattila válasza -NoVa- (#99740) üzenetére


eattila
csendes tag

De ha mar van kutyam, gazdaja akarok lenni nem tulajdonosa :)

Kispolgari, tudom :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99742) npera válasza blueboi69 (#99732) üzenetére


npera
újonc

A magasnyomásúból kifolyt kis olaj és kis mosószer. Az olajat sikáltam elég sokat, hogy ne legyen folt. Alig maradt valami, szóval örülünk Vincent.

Ma volt az utolsó fociedzés, legközelebb ősszel indulunk. Vittem fagyit sokat, beraktuk a klubház mélyhűtőjébe.

Az egyik edzőanyu (egyedülálló anyuka hiperaktív kislánnyal) kábé bőgve jött, a kiscsaj teljesen kiborult reggel. A gyerek nem volt könnyen kezelhető állapotban, próbálta egy másik edzőanyu felvidítani, aztán átvettem én. Több próbálkozás után végül kis üldögéléssel és beszélgetéssel sikerült felvidítani. Végül lehetett a combomra ülni és megbeszéltük, hogy ha beáll a többi kiscsajjal edzeni, akkor átjöhet játszani hozzánk. Anyuka magán kívül volt az örömtől, hogy "visszahoztam" a lányát, picit még dekáztunk együtt, aztán beállt játszani a többiekkel. Volt 3 "állomás", az utolsó edzés inkább játék volt mint kemény edzés.

A végén pedig meccs volt. Összes gyerek vs edzők. Én kapus voltam. A kiscsajok úgy passzoltak, mint a gép. Kegyetlen jó volt.

(#99743) npera válasza zetor2000 (#99735) üzenetére


npera
újonc

Ez a kóser vágóhíd mobilja volt, letiltják remote seperc alatt. A tartalma pedig le lesz vájpolva, de dulván. A Zsolt fel lesz hívva... :C

(#99744) npera


npera
újonc

Az edzés után volt svéd "fíka", meg fagyi. Aztán elkezdett ömleni az eső. A terv az volt, hogy az anyukához elmegyünk együtt, ott kapunk száraz ruhákat a kislánynak, aztán átviszem hozzánk és játék.

Egy idő után elkezdett folyni a víz a bordáimon a póló alatt. Aztán a cipőmbe bele, aztán az alsógatyámba. Végül már mindegy volt.

Kaptunk egy zacsi száraz ruhát, aztán átjöttünk hozzánk. Itt lecsutakoltam a kiscsajokat, kaptak száraz ruhát, aztán hajszárítás. Aztán megetettük őket, majd beindult a játék. Szerintem estig el lesznek jól.

A fiam most ki van cserélve, végre játszik szépen a csajokkal és nem csak szekálja őket.... :C

(#99745) zetor2000 válasza npera (#99744) üzenetére


zetor2000
senior tag

Említetted régebben, hogy a látásával van valami baj, és szemüveg...
Az végül bevált, hordja, lát rendesen? Azért a svéd csajok közt is vannak csinosak :D Igaz, nála később jön majd el ez a korszak, de addig se baj, ha OK a látása.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99746) npera válasza zetor2000 (#99745) üzenetére


npera
újonc

Igen, a szemüveg bevált. Már a 3. alkalommal kellett újat venni, mert amortizálódik rendesen. De most jobban lát, a szeme is átállt a szemüvegre.

A kiscsávót nem kell félteni, már most bűvöli a nőket. Mézes-mázas dumája van, ha akar valamit és a nők korosztálytól függetlenül elvesztik a józan ítélőképességüket. És ez nem tőlem jön, apósom volt ilyen :C

(#99747) qnadam


qnadam
veterán

megnéztem, mi a helyzet a reptéri parkolással, hat napra mi a legolcsóbb megoldás. néztem mindenféle reptérkörnyéki murvás-transzferes izéket, taxit, greengot-limot-sharenowt, és az lett a vége, hogy a repülőtér saját parkolója a legolcsóbb. ezt is megértük :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99748) eattila válasza qnadam (#99747) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szep.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99749) -NoVa- válasza qnadam (#99747) üzenetére


-NoVa-
őstag

Évek óta ez a helyzet, a taxi is értelmét vesztette.

(#99750) Phülöp válasza blueboi69 (#99594) üzenetére


Phülöp
addikt

link
link
link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.