Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99801) blueboi69 válasza qnadam (#99799) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nahát mik vannak! :)

(#99802) zetor2000 válasza blueboi69 (#99775) üzenetére


zetor2000
senior tag

Napasztmek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99803) zetor2000 válasza blueboi69 (#99794) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erre a barátaid a Pisti és a Feri... Pár db, és megnyugszik a kárszaki.
Szent Pisti és Deák Feri. Neki - a kárszakinak - mindegy, a Bimmer javításához meg lehet, jól jön.
Amúgy a BMW jellemzően hátsókerekes, ott csapódott neki a védőnő kocsija meg a másik kisteher, azt hallelujah. "Tegnap még ment". :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99804) qnadam válasza blueboi69 (#99801) üzenetére


qnadam
veterán

ugye :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99805) Jahno válasza zetor2000 (#99803) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezt meg nem merném kockáztatni. Meg általában kijönnek felmérni, hümmögnek oszt majd jön egy jelentés.

(#99806) Sipi- válasza blueboi69 (#99796) üzenetére


Sipi-
tag

Netrisken ha akarsz casco-t, akkor érdemes chaten ügyintézővel beszélni. Tőlem kértek telefonszámot és felhívott egy netriskes ügyintéző. Olcsóbbat kalkulált Allianznál, mint az Allianz saját üzletkötője, és nem mellékesen nem dobták vissza, úgy, mint amit az Allianz saját felületén indítottam online.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99807) Sipi- válasza JonesC (#99798) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk az első gyereknél jött rendszeresen a védőnő, a másodikat szerintem talán egyszer látta kicsiként, meg egyszer 6 évesen. De a mi körzetünkben kb. fél évente cserélődtek a védőnők (szülni ment, helyettesített, elment, nyugdíjba ment,stb.). Azt sem követtük, hogy ki lett volna az épp aktuális védőnő. De megvoltunk nélküle. :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99808) Sipi- válasza qnadam (#99799) üzenetére


Sipi-
tag

:C Lefizetni meg ne próbáld!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99809) Samott


Samott
addikt

Ez de jopofa otlet: Portal: Lithuania and Poland build a window connecting two cities

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99810) qnadam válasza Sipi- (#99808) üzenetére


qnadam
veterán

én nem is :)

én se próbálkoznék, nem hiszem hogy a szakértő egy húszasért kockáztatná a munkáját.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99811) Samott válasza Sipi- (#99808) üzenetére


Samott
addikt

Ize. Hat nekuk konkretan volt hogy a karbecslo irt be tobb kart mint ami valos volt. Elmondta hogy mennyi jar es mennyit ker belole. Uj Alfa Romeoval erkezett...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99812) Sipi- válasza Samott (#99811) üzenetére


Sipi-
tag

Hmm... Nekem egyszer fizettek 99ezret egy jobb első ajtóra egy közel 20 éves F Astrán. A kocsit néhány hónappal korábban vettem 220ezerért és pár hónappal később 200ezerért adtam el. De a kárszakértő nem kért semmit és nem is mondott összeget.
Lehet, hogy elírta az évjáratot 10 évvel, nem tudom :D
Jah, bontott ajtót vettem rá 15 ezerért és 5 ezerért rakta fel egy közeli szerelő.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99813) -NoVa- válasza Samott (#99809) üzenetére


-NoVa-
őstag

London és New York között csináltak ilyet évekkel ezelőtt Telescope néven, kicsit más design, de ugyanaz a működés:

(#99814) Sipi-


Sipi-
tag

Bazz, ilyet se láttam még. Új, 60 wattos AC-DC 12V tápegységre ha rákötök 6 darab 7 wattos led-es spot-ot, akkor kb. 1 másodpercenként villognak csak. De 5 darabbal tökéletesen világít. Mi a fene lehet ez?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99815) Jahno válasza Sipi- (#99814) üzenetére


Jahno
őstag

Mondanám, hogy occsó kínai táp, de elvileg Mean Well :-O Vagy hosszú és már pont esik a fesz, de ez utóbbi elég gyenge lábakon áll.

(#99816) Sipi- válasza Jahno (#99815) üzenetére


Sipi-
tag

Ha már világít az 5 darab és rádugom a hatodikat, akkor szépen világít mind a 6 darab.
Csodás...
A kábel az eredeti, 3 kábel megy 2-2 spot-hoz, csokikkal elosztva (nem én csináltam, így találtam a szekrény tetején). A leghosszabb kábel sem több 3-4 méternél.
Próbáljam ki 6 wattos spotokkal?

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99817) Sipi- válasza Sipi- (#99816) üzenetére


Sipi-
tag

Megmértem a spotokhoz menő utolsó csokinál a feszültségeket: 11.83V a legközelebbinél, 11.65 a legtávolabbinál 5 spottal. Ha rádugtam a hatodikat is menet közben, akkor 11.77-től 11.61-ig voltak a feszültségek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99818) Sipi- válasza Sipi- (#99817) üzenetére


Sipi-
tag

A spot az adatlapja szerint 800 mA-t vesz fel, tehát a 6 darab 4,8 A-t. A táp meg 5 A-t tud, szóval induláskori kicsit nagyobb terhelésnél valószínűleg kevés a tápegység. De 6 wattossal működnie kellene, úgy gondolom :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99819) npera válasza blueboi69 (#99775) üzenetére


npera
újonc

Óóóó... sajnálom. Tudom, hogy mennyire oda vagy a verdáért, ez most nem lehet könnyű.

Ha GTK lenne akkor nagyon nehéz lenne elengedni?

(#99820) npera


npera
újonc

Ezek a TC-s cikkek nagyon mellőzik a műszaki megközelítést, erősen Blikkesek.

A beszámolók szerint lényegében bármilyen sebesség mellett előfordulhat, hogy az autó hajtóereje menet közben egyszer csak nullára csökken.

Kell egy jó OTA, aztán megoldják szoftverből :C

(#99821) zetor2000 válasza Sipi- (#99818) üzenetére


zetor2000
senior tag

Baj van a matekkal...
Ha a spot 12V és 7W teljesítményű, akkor vagy nem 800mA az áramfelvétele, vagy nem 7W a teljesítménye.
12V 7W az valahogy 0,5-0,6 A köré jön ki. 800mA meg ~10W. Szóval a táp kevés.
Ahol vetted a tápot, ott van 90Wos ugyanilyen, azt vedd meg, azt jó lesz. A difi talán itt kedvezőbb, mintha a spotokból vennél kisebb teljesítményáeket. Illetve, asszem azért vettél ilyet, mert szeretnél látni. Szóval egy jobb tápegység, és hajrá.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99822) zetor2000 válasza npera (#99820) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, meg kell nézni, kik maradtak cikkírónak, azok mennyire jók, és kiderül, hogy innen ~mindenki írna ilyen szintű cikkeket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99823) Sipi- válasza zetor2000 (#99821) üzenetére


Sipi-
tag

Én sem értem, mert szerintem is 12V-on a 7W kb. 0,6A kellene, hogy legyen. De az adatlapja szerint: Hálózatból felvett áram 800 mA
Nem akarok nagyobb tápot, spot-ot egyszerűbb most cserélni. OBI van a közelben, ott van 4,5 W-os, ami 35W normálnak felel meg elvileg. Így is több lesz a fény, mint a korábbi 20W-os halogénekkel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99824) Sipi- válasza Sipi- (#99823) üzenetére


Sipi-
tag

Bár az obi-ban van 100 wattos fémházas táp is. Nem tudom ezeknek mennyire árt a por (konyhaszekrény tetején, nyitott helyen lenne).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99825) zetor2000 válasza Sipi- (#99823) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem méretre ugyanakkora a táp, úgy értem, fizikailag ugyanakkora. De ha egyszerűbb a spotot cserélni, akkor persze azt kell. Let there be light!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99826) npera


npera
újonc

Csak dobálom egymásra az alkatrészeket, picit megrázom őket és a helyére ugrik minden... :C

(#99827) npera válasza Sipi- (#99824) üzenetére


npera
újonc

3D printereket (úgy értem a komolyabbakat) Mean Well tápokkal futtatják. Jahno is erre utalt szerintem.

Veszel sv(h)édből ócsóért? Felszámítják neked.

(#99828) zetor2000 válasza npera (#99827) üzenetére


zetor2000
senior tag

A bolt, amit linkelt, Mean-Well forgalmazó, csak nem akarja lecserélni, ha jól értem. Inkább vaklál :) (kisebb atomvillanás 6 db 7Wos led...)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99829) Sipi- válasza zetor2000 (#99828) üzenetére


Sipi-
tag

Tápért nem tudom most elmenni, spotért meg igen :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99830) npera


npera
újonc

Dudu fürdőszobájában nem volt makettkodás 7W-os ledekkel. Elég lesz az egyáltalán? Vagy PMPO wattos????? :Y

(#99831) npera válasza Sipi- (#99829) üzenetére


npera
újonc

Ha nincs elég amper, akkor hajtsd traktor akksiról. Ami arról nem indul be, azt nem is érdemes beindítani.

(#99832) Grillo válasza Sipi- (#99762) üzenetére


Grillo
senior tag

Nálunk is beszart a rendszer tavaly ősszel, de mestert sem nagyon sikerült találni. Aki jött, az részeg volt, a másik meg a szemlével is késett 2 hetet. Mondjuk a szomszéd intézte, ő meg nem szervező típus. Mondjuk mondta is a részeg, hogy hú, itt mindent IS cserélni kell, drága is lesz.
Úgyhogy végül másik szomszéddal ötleteltünk, vettem új nyomáskapcsolót, mert a régi meg volt fáradva. Aztán utána sem volt jó, felhúztuk a szivattyút, az sem volt jó formában, de kisöreg szakihoz elvittem, megszerelte 15k-ért.
Utána még volt pár szelep és cső, és vezeték csere, de megcsináltuk itthon, mert még mindig a hálózatról öntöznénk, ha a szakit várjuk. Azóta egyszer lelőtte a szivattyú a csövet, más nem volt még.
Talán egy ideig fasza lesz.

(#99833) Sipi- válasza Grillo (#99832) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is van egy olyan sejtésem, hogy tavasznál előbb nem lesz ezzel semmi és lehet, hogy akkor én fogom majd az ásó nyelét :DD
Nincs túl nagy hely, viszont van azt hiszem 4 öntözési zóna. Nem tudom melyik cső repedt, lehet, hogy az amelyikről leágaznak a szelepek. Ha szerencsénk van, akkor megoldható abban a kis lyukban a csere és nem törik el semmi cső és nem kell ásni (kb. 25 éve lett lerakva, tehát elég kemény már a talaj rajta). A füvet sem ártana újratelepíteni, mert fű nem igazán van már benne. A másik részen meg inkább mohás (nagyon árnyékos már az a rész). A tuják is csereérettek. Szóval lenne mit csinálni a kerttel is. De egyelőre Apósom nem "adta át", ha majd azt mondja, hogy nem akar vele foglalkozni tovább, akkor megcsinálom amit tudok, a többit meg megcsináltatom (olyanért nem fizetek amit én is el tudok végezni, még ha kicsit lassabban is) :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99834) zetor2000


zetor2000
senior tag

Pár cucc újra úton...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99835) Samott


Samott
addikt

Mar nem sokaig kell embertelen korulmenyek kozt dolgozni az Amazon raktaraiban: Ocado's grocery warehouse

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99836) Jahno válasza zetor2000 (#99834) üzenetére


Jahno
őstag

Nyugi, itt a következő kör:

[link]

És lassan jönnek majd a cikkek a Posta új megoldásáról. Sejtettük, hogy lesz egy kis pitty-putty, de ez lassan nagyobb pittputtynak néz ki :-/

(#99837) blueboi69 válasza Sipi- (#99833) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gyeptelepítés és gondozás témkörben keress nyugodtan privátban, egyrészt tudok segíteni, másrészt tudok ajánlani profi csoportot fb-on, de mondjuk az elég fertőző. :)

(#99838) blueboi69 válasza npera (#99819) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igazából, csak akkor kb fél óráig remegett a kezem az idegtől, utána végiggondoltam, hogy nekem lett a legkevesebb bajom, van másik autó, meg az smax is intéződik valamikor.
Ami bosszant, hogy ugye hamarosan eladtuk volna, csak így most ezt is meg kell csináltatni, mégha ki is fizeti a biztosító.
Ha GTK-ra vennék, akkor megoldódna sokminden és nem bánnám annyira. Egyedül havert sajnálnám, mert ő meg nagyon szeretné a bmw-t.

(#99839) blueboi69 válasza npera (#99826) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Alakul, alakul!
Én azóta sem drónoztam :( Asszonyék elmennek, majd 1hétre, hogy addig felújításokat végezzek a házon. Ha nem lesz dög meleg, akkor ki tudok menni többet, akár másik terepre is.

(#99840) Vodike válasza blueboi69 (#99837) üzenetére


Vodike
tag

;] :K

exTiga

(#99841) blueboi69 válasza Vodike (#99840) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jaja, Tiga már tudja, azóta annyit költ a fűre, mintha el is szívná :C

(#99842) -NoVa- válasza Jahno (#99836) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bővebben? Alin már áfás ár van a checkoutnál 150 Eruo alatt, azt kipróbáltam. Egyelőre nem küldték el, majd kiderül a másik vége.

(#99843) Vodike válasza blueboi69 (#99841) üzenetére


Vodike
tag

Ááá, szerencsére csak a legszükségesebbeket veszem meg :O :DDD

- biosol
- new grass v. maintenence
- stress control v. pre-winter
- amalgerol
- amistar
- dithane
- keserűsó
- vasgálic
- lyuggató
- simító
- szellőztető
- tápszóró

kétnaponta nyírom a füvet meg ilyenek :D sztem ne lépj be abba a csoportba! ;]

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#99844) zetor2000 válasza Vodike (#99843) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ennyi vacak mellé nem elengedhetetlen egy robotfűnyíró? :)
Láttam valami Husquarna-t, vagy mit, alig 600E Ft. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99845) blueboi69 válasza Vodike (#99843) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Amúgy én a felét nem vettem meg ennek, Mondjuk nálad mindenből a legkisebb kiszerelés is évekig elég kb :D
De pl amistar-dithane-t sosem kellett fújnom. Persze jó ha van otthon.
Amalgerol, meg kb aranyárban van.
Tény, hogy nálad nagyon szép is a fű, én meg rájöttem, hogy megint kell cserélnem két szórófejet. Előző tulajnak elég rosszakat raktak be ide, nem is értem...

(#99846) blueboi69 válasza zetor2000 (#99844) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Asszem 200-300ezertől már vannak normális fűnyíró robotok. Előbb utóbb elgondolkodom rajta, de egyelőre a gyerekek élvezik, ha mellettem tologathatják a saját műanyag kis fűnyírójukat.
Na meg gyepszellőztető. Az egy nagyon jó dolog.

(#99847) Vodike válasza zetor2000 (#99844) üzenetére


Vodike
tag

Én vennék szívesen, akár ennyiért is, de egyszer kijött hozzánk egy telepítő szaki és dobott egy hátast a tagoltság miatt (3 kertrész van és meg kellene oldani, hogy a nyíró átmenjen a betonon vésés nélkül a másik kertrészbe) és beletörött a bicskája.

exTiga

(#99848) blueboi69 válasza Vodike (#99843) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És amúgy még ősszel talán vagy mikor kerestél meg, hogy füvesítéshez mi kell? Innen indultál nemrég :R

(#99849) Vodike válasza blueboi69 (#99845) üzenetére


Vodike
tag

Pontosan, 1 szett 2-3 évig elég számításaim szerint :D

Amistart már használtam, de Dithane-t még nem, amúgy utóbbiból sztem 20 évre elegendőt vettem (fél kilót :D)

Nálunk az Amalgerol 1L volt 3990 Ft az nekem 10 alkalomra elég (1dl/100m2) és tényleg elég pedig még a többi növényhez is fújom nem csak a fűre.

Szórófejből nekem a rainbird spray-k nagyon bejönnek, nagyon szépen, egyenletesen locsol. Kb bárhova teszem a méről a kertben, 8 perc alatt juttat ki 10mm vizet.

exTiga

(#99850) zetor2000 válasza Vodike (#99847) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ach... Igen, az ilyenek miatt meg nem vesz az ember több fűnyírót.
Mondjuk, ha az egyik rész kellően nagy, már megérheti beruházni. Pláne, ha 2 naponta nyírod az angol pázsitot :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.