Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99551) WiZARD válasza blueboi69 (#99534) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyetértek, én se akarnám csinálni.
Az emberek nagy részének a festés pont ez a 10% amit te is írtál, és igen egy lakás tisztasági festését bárki meg tudja csinálni magának. A neheze az a többi, a glettelés, a csiszolás, stb.

Nem szeretném a 200 m^2 beton mennyezetet végigcsiszolni, glettelni, újra csiszolni... (géppel se)

#99540 Vodike
Na igen az adózás, és ilyenkor néha még azt is mondom, hogy jó a 27% áfa, mert legalább azt kifizetik. (csak sajnos én is kifizetem, hiába adóztam előtte rendesen)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99552) npera válasza Samott (#99550) üzenetére


npera
újonc

Nekem most van a rádiócsendben egy csomagom. Kis FPV-s LiPo akksik, aliról rendelve. Most a svéd vám már bevette és rugdossák a reptér betonján, aztán ha elég sok fahéjas csigát mártogattak a tejeskávéba, akkor majd továbbküldik. Vagy rácsűrik a kezelési díjat és vámot. Meglátjuk.

A vicc, hogy EU prio line jött, tehát eleve holland trackinggel indult a kínai féreglyukat elhagyva.

(#99553) -NoVa- válasza Samott (#99550) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ma szólt, hogy valami csomagom az országban van, de szerintem ma már nem kezdik meg a vámkezelését. Ahogy az április közepe óta tárolt konténert is el tudták konzerválni, ezzel sem kapkodnak már. Aztán kiderül :)

(#99554) Sipi- válasza WiZARD (#99551) üzenetére


Sipi-
tag

Ez hasonló, mint a villanyszerelő: ott sem azt nézik, hogy milyen kábelt használt, hogyan csinálta meg az összekötéseket, jól osztotta-e el a fázisokat, hanem, hogy párhuzamos-e a ledpanel/középen van-e a csillár.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99555) Samott válasza npera (#99552) üzenetére


Samott
addikt

Nekem is a napokban jott meg az utolso csomagom, az is ugy nez ki mint ami hollandiabol jott volna. Pedig kinai feladasu a lelkem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99556) Jahno válasza blueboi69 (#99541) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg az ITsnek a főnöke osztja be az idejét, a festőnek meg saját maga. Mármint ez az idill, oszt festőnek is folyton nyígnak majd az ügyfelek.

(#99557) Jahno válasza Samott (#99550) üzenetére


Jahno
őstag

Bár jobb lett volna, ha nem apránként derül ki, hanem előző hetekben a lófasz riogatós cikkek helyett valami hasznosat írtak volna. Igazából akkor kifizetem ott, amibe kerül, idehaza rájön még +400 és csókolom. Ez is működik, de nekem még mindig nem tiszte, hogy a Postának miképpen fizetek előre. Azt már tudjuk, hogy van rá 48 órám és ha elveszik a levél vagy spamba megy, akkor azért lehet szívni...

150 eurós cuccra nem lesz esél, hogy azt rendelek, viszont ebben még mindig akad egy kis szopószorzó: "az EU-n belüli rendelések továbbra sem áfakötelesek, tehát nyugodtan lehet rendelni európai raktárakból"

Én úgy nem túl nyugodtan rendelnék.

(#99558) blueboi69 válasza Jahno (#99556) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem az idejét, hanem a munkáját osztja be! Hatalmas különbség!

(#99559) Samott válasza Jahno (#99557) üzenetére


Samott
addikt

Most miert, holnap indul ma meg eppen idoben vagyunk. Elvileg a napelemes rendszereknel is indulna a brutto/netto elszamolas holnaptol (azoknak akik tamogatassal telepitik) de ma meg semmit nem tudni rola.

Mas, ha barkinek van idosebb, kinaival oltott rokona, lehet kezdeni aggodni: Újabb vizsgálat igazolja: két Sinopharm-oltás kevés a 60 felettieknek

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99560) blueboi69 válasza Samott (#99559) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Apám 65, ő is kínait kapott még tél végén. Már akkor lehetett tudni, hogy nem elég a kettő, csak nem tudta senki, hogy mikor kell majd a harmadik, esetleg negyedik.

Jó tudni, forwardolom is a cikket.

(#99561) Jahno válasza Samott (#99559) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a kínai már az elején zűrös volt, vicc amit művelnek. Érdekes, hogy a Videoton nyíltan adja mellé a nevét.

Nálunk ami még zűrös lehet, hogy asszony oroszt kapott és ki tudja mikor merrefelé bírják elfogadni. Jövő tavasszal már remélem lehet piaci alapon Pfizert vásárolni, ár mostani helyzetben sem értem, hogy még miért nincs.

Kínaira és egyébre utólagos vizsgálatokat a PTE is szervezett nagy erőkkel, de már a cikkeket sem találom, nem csak eredmény nincs. Necces ez nagyon.

(#99563) Jahno válasza blueboi69 (#99560) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, meg 5. meg 6. meg 2 év múlva ismétlés. Egy ideje nem követem, de lehet megnézem a világpiac állását. kb. napi 200 tanulmány születik a témában, már keresni is nehéz ráadásul jobb helyeken azért nincs kínaival eredmény, mert szóba sem kerülhet :-/

(#99564) A. Crowley válasza Samott (#99559) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ez keményen aggályos.

(#99565) -NoVa- válasza Jahno (#99561) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jövőre Moderna lesz piacon, Pfizer fenetudja. Mindenesetre marad a magánbeszerzés, ha következő generációs kell az embernek, az állam ebből ügyesen kihátrált. Aztán jövőre pontozzuk a szereplést a szavazófülkében.

(#99566) Jahno válasza blueboi69 (#99558) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, Te mindig kivétel vagy :-) Van munkaidő és a sallang. Festőnek meg akkor van munkaideje, mikor úgy gondolja, de elég sok helyre kell menni akkor felmérni/melózni, ami másnak nem munkaidő. Ez eddig csak Gömbibának volt áthághatatlan problémakör, hogy Ő nem melózik hétvégén, de autószerelő bekaphassa, ha ugyanaz a párhuzamos melóideje :-D

(#99567) hobizoli válasza -NoVa- (#99565) üzenetére


hobizoli
nagyúr

majd behazudnak 5.6% GDP emelkedest, egybol "dobja" majd adovisszaterites, amivel kilora megvesznek egy csomo szavazatot latvanyos krumpliosztas nelkul is

aztan majd folytatjak az eladositast hitelfelvetellel, hogy potoljak az abbol kieso bevetelt, de 4 evig megint lehet lopni....

:U

több drón kell ;P

(#99568) -NoVa- válasza hobizoli (#99567) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én kapom, de nem vesznek meg vele. Többet vettek el az elhazudott inflációval, a támogatásnak hazudott építőanyag és építőipari áremelésekkel, és hasonló ámokfutásokkal.

(#99569) Jahno válasza -NoVa- (#99568) üzenetére


Jahno
őstag

Akad pár ismerős aki felújítana és most eléggé tépik a hajukat, van amire pár hete kaptak ajánlatot és most mondta a mester, hogy bocs, nem lesz érvényes mert 3x annyi lett az alapanyag.

(#99570) hobizoli válasza Jahno (#99569) üzenetére


hobizoli
nagyúr

simán elinflálják az állami támogatást...

erre mondtam anno, hogy a CSOK meg a babavaro is 100 millio lenne, akkor annyival emelkednenek az arak is, hogy azt lenyeljek


[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#99571) npera


npera
újonc

Nemsokára lesz tutira TC hír is :C

(#99572) eattila válasza npera (#99571) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy CGI autóról?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99573) WiZARD


WiZARD
addikt

Távol álljon tőlem hogy valaha is ezt a csürhét védjem, de az építőanyag árak azért nem miattuk szálltak el, még ha élénkítették is a keresletet. Meg a munkaerő is olyan hogy vagy megy külföldre többért, vagy itthon vállalja ugyanannyiért.

A baj inkább a többiek fizetésével van :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99574) zetor2000 válasza eattila (#99572) üzenetére


zetor2000
senior tag

Volt már olyanról is, hogy valami bekerült a Forza vagy a GranTourismo játékba, pedig a valóságban nem létezik.
Ez meg lehet, hogy már kész, csak ez egy ilyen "sajtórender".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99575) hobizoli válasza WiZARD (#99573) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es akkor hogyan lehet az, hogy USA-ban, ahova allitolag viszik a fat inkabb, nem kerul egy 200m2-s kegli 40millioval tobbe a 10x-s faanyag igenye miatt?
nezd meg egy ottani konnyuszerkezetes hazba mennyi fa megy be, meg itt egy teglahazba mennyi, amin max a nyeregtetobe kell fa, de itt a hianycikk

az mellett az epito jomunkasember mar evekkel ezelott is tobbet keresett ott, mint itt barmelyik most, de az arakban ez megsem latszodik, mert megis ott olcsobb a haz, mint itt

"hol a hajo?"



nezd meg a link-en a hazat, 85millio a 270m2 es fa a qrva anyja is benne kb
az 320kHUF per m2 arat jelent a telekkel egyutt
hogy csinaljak....? :U

több drón kell ;P

(#99576) blueboi69 válasza hobizoli (#99575) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Úgy,hogy ott eddig kurvaolcsó volt a fa.
Egébként a vázkerámiák, acél, beton is drágul EU-ban, az meg mind van egy kecóban.

Amikor még mi is akartunk építkezni 4-5éve, akkor az olcsóbb/kóklerebb generálkiitelező az 200-250kHUF/m2 áron dolgozott. Ebben nincs benne a telek. Akkoriban mondták, hogy aki minőséget is akar, az számoljon 300kHUF/m2 árral inkább.
Ahhoz képest, most már 5-600kHUF/m2.
Ismerősök próbálnak építkezni - telekkeresés megy 1éve - és az a visszajelzés már a generálkivitelezőktől, hogy az emberek sorra mondják vissza a megrendeléseket és ez lassan már az építőiparnak sem buli.

(#99577) Samott válasza blueboi69 (#99576) üzenetére


Samott
addikt

Egy fenet, mindenhol omlik a k.rva olcso penz. Az veri fel az arakat. Mindenhol megy a "gazdasagelinkites" kozpenzbol. Lesz nagy siras a vegen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99578) WiZARD válasza hobizoli (#99575) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért ott is panaszkodnak az elszállt fa árakra...

Southern loggers are pushing wood production to a 13-year high. So why is the price of lumber up 288%?

High Lumber Prices Add Urgency to a Decades-Old Trade Fight

A világpiacon/tőzsdén így mutat az elmúlt 5 év:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99579) npera


npera
újonc

Svédországban majdnem duplázódott a faanyag ára. A COVID alatt aki csak tudott otthon volt és házat, meg kiülőt (és sufnit, meg nyaralót) újított fel. Az árak pedig igazodnak a kereslethez. Kábé dupla áron fut most minden. Ami baj, mert a saját szabadságomban a sufnit kell újrarakjam, még 2 fal régi fából van. A baj nem kicsi....

(#99580) Phülöp válasza npera (#99579) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a teraszt bővítem a búslakodó előtt/mellett. A teraszléc 2€/m körül kezdődik. Cégnél nem győzzük kerülgetni s döglött raklapokat, így akkor ez a része le is van tudva a feladatnak. Ha 3 év múlva cserélni kell, hát pont nem érdekel.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99581) hobizoli válasza WiZARD (#99578) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es akkor hogy tudnak megis ilyen arakat adni egy kesz hazra ezek mellett is?

több drón kell ;P

(#99582) hobizoli válasza Samott (#99577) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amikor ennek vege meg a epitoanyagarak normalizalodnak a haz erteke messze nem lesz annyi, mint amibe kerult anno epietsekor, mert ujan olcsobb lesz akkor masikat epittetni, a hasznalt ara meg annal csak eleve kevesebb lehet

akkor bank mit mond tulajnak, hogy kedves Béla, az ujonnan 100 milkabol felhuzott kecod most er 60-t a piacon hasznaltan, de annyi hitel meg nem lehet rajta, mint az erteke, es fedezd mar meg a hiteledet egy kis kp bekohhintessel, hogy az aktualis 60-s erteke mellett csak 40misi hiteled figyeljen rajta inkabb
vagy ilyenkor ez nem jatszik?

nyilvan a Bank ugy szamolna, hogy a te onreszedbol tunt el ez miatt, es nem az o altal adott hitel melle fogyott el 40 millionyit

azzal meg kar szamolni -szerintem- hogy a ingatlan ar csak emelkedni tud, mert volt ra pelda a kozelmultban arra is, hogy csokkeni is kepes elegge kemenyen

a tobb hitel rajta mint a piaci erteke, azt ugysem fogjak hagyni

több drón kell ;P

(#99583) hobizoli válasza WiZARD (#99578) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg megnezed a link-n azt a lakoparki hazat es a januari hirdetes feladas ota 38kUSD-t dragult osszesen egy olyan haz ara, ami egy itteni 3x-a meretben, es ez mellett 10x annyi faanyag megy bele
hat ha ezt leforditanank forintra, akkor kb 11milliot dragult es atlagos magyar 90-100m2-s keconra szamolva ez 3millio sincs ugy, meg akkrois tobbszoros faanyag mennyiseg megy bele
ennel itthon messze tobbet dragult egy barmilyen epitkezes ekkora hazaknal

-----------------------

ismi 2.5eve koltozott Kistarcsa-ra 2018 oszen, eladta XII. ker-i belvarosi lakasat 32millioert es 36millioert uj epitesu 100m2-s hazat vette ott helyette
szomszed telekre 2019 elejen a 82m2-st megoldast mar 44misiert csinaltak a szomszedjanak, mert ugyanaz az alaprajz, mint ami az ovek is, akkor mar 52misi lett volna, csak annyi ammo mar nem volt
az szereny 16millios dragulas fel ev alatt
az +40%

most ezeknel a hirtelen megemelkedett araknal ez mar mennyi lenne, 70-75millio?
esz megall kb...

ez az ingyen penz csak arra "jo", hogy elinflálják, mert valojaban semmivel se tudsz belole tobbet csinalni a hazon/hazban, mintha nem lenne, akinek meg csak onero van, tamotgatasra nem jogosult, az meg raghatja a kefet, mert az arak nekik is annyi, mitn a tamogatottaknak

idezet:

"én is ezt mondom az építtetőknek, hogy ez a 3+3 milla arra volt jó, hogy ami eddig 0,-ft volt, az most 6-ról indul,...volt, hogy a tüzépes az ügyfél pofájába röhögött, mondván, hogy mit problémázik, ezt az állam fizeti és nem ő"

több drón kell ;P

(#99584) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Hopp, még a délután/este beért az országba, és átesett a vámon egy filléres csomagom. A másik az Ali tracking szerint az országban van 2 napja, a posta követőjén nem igazán látszik. Azok be szoktak esni csak úgy valami fura módon, úgyhogy úgy néz ki, nem szivatásra mennek.

Kivéve az elveszett áprilisi, az még okozhat meglepetést.

(#99585) qnadam


qnadam
veterán

nézzétek meg az eeszt appot, kibővült :) nem hittem volna.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99586) Jahno válasza qnadam (#99585) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg mától letöltheted magadnak az EUs igazolást, gondolom azért van, hogy mit, hányszor kaptál meg ilyesmik.

(#99587) qnadam válasza Jahno (#99586) üzenetére


qnadam
veterán

azt tudom, hogy ez a terv, azon csodálkozom, hogy tényleg megtörtént. már csak azt kell kideríteni, hogy erről a világ többi része is tud-e, vagy a sajtpapírt kell-e használni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99588) npera válasza Phülöp (#99580) üzenetére


npera
újonc

Nekem ilyen már alapozóval lefestett lécek kellenek, amit aztán beolajozok, lefestem újra alapozóval minden lapját, majd megy rá a vörös takaró festék.

Ha jól emlékszem, akkor 9-10 SEK körül volt métere még COVID előtt. Most 21 SEK.

MELLANSTRUKEN PANEL
22x95, vit
ARTIKELNUMMER: 08021097 VIKT: 0.94

Om vårt virke
Byggmax virke kommer i fallande längder mellan 2,7 m – 5,4 m med 30 cm intervaller.
Observera att det kan variera mellan våra butiker vilka längder som finns inne.

(#99589) npera válasza -NoVa- (#99584) üzenetére


npera
újonc

Nekem Track17 szerint elengedte a vám az AIO boardos és motoros csomagomat. A posta még nem tud erről a saját appja szerint, az mindig az utolsó pillanatbsan frissül csak.

(#99590) Phülöp válasza npera (#99588) üzenetére


Phülöp
addikt

az én életem egyszerűbb, raklapléc+ teraszolaj
oszt ha 2-3 évente ismételni kell, hát majd elmorzsolok egy könnycseppet

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99591) blueboi69 válasza hobizoli (#99583) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"most ezeknel a hirtelen megemelkedett araknal ez mar mennyi lenne, 70-75millio?
esz megall kb..."

A netto 82m2 alapterületű kecó, az kb 90-100m2 brutto, ezt 50-60M felhúzni + a telek.
Szóval kérdés mekkora a telek és arrafelé mennyire drágák, de nemhiszem, hogy 15M alatt lenne. Tehát a 70-75M teljesen életszerű most! Brutális.

És akkor csak kapsz egy üres házat, amikben vannak falak meg jó esetben valami alsópolcos burkolat. Rendezheted be a konyhát, az is 2-6M közt simán van, meg rendezheted be a házat is, több szobába több bútor kell. Tudom apróság már, de pl karnis, függönyök is elvisznek csomó pénzt. Nálunk pl kb a csak nappali-konyhában kellett függöny, de az is több volt mint 100k.
És akkor még ott a kert, amire mérettől és igényektől függően simán el lehet tapsolni 1-5M-t. Mármint ha csak növényeket ültetsz, esetleg öntözőberendezést rakatsz le. Ha van hely valami kerti kiülőt csinálni akkor a faanyag árak miatt az szintén simán lehet még 1-2M.
Ha nincs se hely, sem ammo, akkor "csak" a teraszra veszel valami asztalt+székeket. Gondolom ritkán szoktál ilyeneket nézni, de ez is simán 1-200k, mindenféle extra nélkül.
Szóval jelenleg egy ilyen közepes 500m2 telek + 86m2 kecóra, ahhoz, hogy szép legyen és lakható, 100M-t mindenféle flancolás nélkül lehet számolni. :U

(#99592) blueboi69 válasza Phülöp (#99590) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ralaplécet gondolom kell gyalulni/csiszolni. Az még tud munkás lenni.

(#99593) Phülöp válasza blueboi69 (#99592) üzenetére


Phülöp
addikt

De nem ám. Csak méretre kell vágni, de azt bent a cégnél megoldom, elég kellemes órabérért.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99594) blueboi69 válasza Phülöp (#99593) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor téged most ezzel a projekttel nemigen érint a fadrágulás :) Teljesítetted "az ingyen vagy még olcsóbban" kihívást. Level up.

Btw, lehet nem olvastad, ha hétvégén mész smaxos ismerőshöz, lefotóznád a futóművét hátulról? Nem kell variálni, lökhárító alól telóval elég, nem kell alámászni meg ilyenek.
Írtam korábban, csak nem regáltál, azért írtam le mégegyszer. Kiváncsi lennék ott kint milyen állapotban van egy random smax.
Köszi!

(#99595) Phülöp válasza blueboi69 (#99594) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, láttam, szóltam is a srácnak, hogy fotóCCkodás lesz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99596) npera válasza Phülöp (#99590) üzenetére


npera
újonc

Nálunk az előző tulaj ilyen poccos "nyomásimpregnált" (mondják ezt?) léceket rakatott a kiülőre, ezeken még hornyozás is van, hogy nehezebb legyen zakózni nedves körülmények között.

Az egy másik kérdés, hogy utána egyszer sem nyúlt hozzá többet, tehát csak leverette magasnyomásúval, de sosem olajozta.

Én elkezdtem rendberakni, de a korlátok eléggé be lettek repedezve. Csak úgy nyelték az olajat.

Pár év múlva majd úra kell rakni ezt is, akkor lehet majd utánfutózni rendesen. Mondjuk az jó móka lesz, mert akkor friss fával tudok megint ügyködni, amit szeretek.

(#99597) npera


npera
újonc

Megtaláltam a videót, amikor a falu vasúti kereszteződésében fennakadt a csuklósbusz, aztán jött a vonat. A vizsgálat szerint egy szerelőfedő szenzora jelzett be, hogy nyitva van a fedő és az automatika ráhúzta a féket. Aztán se előre, se hátra. Pont a sineken. A vonat meg jött, látott és győzött...

Most átfestették a kereszteződést, hogy aki a vasúti sínt keresztezi annak előnye van és a többiek állnak meg.

(#99598) npera


npera
újonc

Itt meg egy "jól karbantartott" lengyel Solaris CNG-s gázbusz gyulladt ki.

(#99599) blueboi69 válasza npera (#99596) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teak wood, jó cucc.
Én is szeretek fával dolgozni. Múlthéten fejeztem be egy kerti tároló építését. 240*240*60 a ház oldalában. De azért pislogtam, hogy hogy megdrágult a fa. 80%-a lambériából van. Lekentem lazúrral, bár tető alatt van, de azért érheti nedvesség. Nap viszont telibe süti.

(#99600) Sipi- válasza blueboi69 (#99599) üzenetére


Sipi-
tag

60 centi magas tárolóba hogyan mész be? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.