Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100251) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

Tenyleg nem erti, es ez a debil hirados a kozteven.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100252) JonesC válasza zetor2000 (#100228) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja, nem rosszak. Igazából az új C hibridje lenne minden szempontból a legtutibb, idő van, várok, hátha beakciózzák.

Addig elmegyek tesztvezetésekre, megnézegetek mindent, aztán majd kialakul.

(#100253) JonesC válasza Samott (#100234) üzenetére


JonesC
csendes tag

Jaja, csak egyszer le “skodás fejűztek”, azzal nálam betették a kaput a márkának 😀

(#100254) halapidori válasza Jahno (#100237) üzenetére


halapidori
csendes tag

Csináld szmókerben, tök jól áll neki a füst. Viccesen hamar készen lesz, semmiextra.

Két napja szétszárítottam néhány szelethúst amit egy impulzuskertipartira rögtönöztem. Tanulság, hogy ezt a sütögetést nem lehet elkapkodni, és mindent csomagolni meg lassan kenegetve szeretgetni kell, míg megpuhulnak :( részemről visszatérek a nagyobb húsdarabokhoz.

(#100255) Jahno válasza halapidori (#100254) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg majd max. mutatok videót, mert rendeltem öntött vas tepsit, oszt majd szaftjában megáll, tetejét meg pirosra kenem. Terv ez. Szomszéd sajtjához meg mindent is bevetünk. Hétvégén lehet nyomok egy maratont, valamit kipróbálok és lesz padlizsánkrém mert azt asszony nem rontja el.

Nézegetem az okosakat, hát, néha nagyon tudományos.

(#100256) Jahno válasza npera (#100245) üzenetére


Jahno
őstag

G9 az kurva jó váz, pont méretem. Végén ha a 14-140 leamortizálódik arra össze spórolok egy 12-200 Olyra, az is elléggé rendben van. Világ pénze nem lenne elég semmire.

Éppen Quixoticot támogatom, aztán Vele is agyalunk mivel tudok rendes gázsival befolyni valami produkcióba, de egyelőre nem adja ki. Most helyi technikusok sem voltak sehol, gyorsan megfejtettem az Ő dolgukat is.

Itt is ehh, majd írok egy posztot. Reggel kb. 2ig itt vagyok buliban, reggelre megyek valamerre nagyon nyugatra haver keresztelőjét fotózni.

Jó arc, tervei vannak és fotós szeretne lenni. És engem is behúzna a bizniszbe, amit szintén nem értek. Ő tudja :-D

(#100257) -NoVa- válasza npera (#100250) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fun time, erősen logaritmikus gázkarakterisztikát igényel ez a súly/teljesítmény. Akkor most kb neked is megvan a városi sportrepülés szent grálja. Jó lesz :)

(#100258) Samott


Samott
addikt

Valaki kerdezte korabban, hogy hogy vigye a gyereket eleteben eloszor a balatonra. Mintha valami apa-fia program lett volna, en eletemben elosztor gozmozdonnyal voltam, de ma mar talan nem jar ilyen nosztalgiajarat: Újra retró hétvégék az északi parton, már busszal is

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100259) JonesC válasza Samott (#100258) üzenetére


JonesC
csendes tag

A Máv múzeumban volt régebben, most nem tudom. Tatai úton.

(#100260) eattila válasza Samott (#100258) üzenetére


eattila
csendes tag

Én 1 hét múlva viszem a gyereket életében először. De kocsival.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100261) Sipi- válasza Jahno (#100134) üzenetére


Sipi-
tag

Szakember mit mondott rá?
Ma megbeszélem Apósommal, hogy mi legyen vele.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100262) npera


npera
újonc

(#100263) npera válasza Jahno (#100256) üzenetére


npera
újonc

Én most fotóztam kwadot, még mindig elbűvöl ez a fókuszrendszer, hogy simán ráfog valamire többnyire elég jól. Emlékszem az EOS-10D fókuszrendszerére, ott aztán lehetett küzdeni erősen.

(#100264) npera válasza -NoVa- (#100257) üzenetére


npera
újonc

Most fogok tutoriált nézni, hogy miként is kell ezt. Tegnap nem tudom mi történt, de 4%-on van az idle és 6%-on volt a hover. Az elég kis marginál.

Kábé mintha 4% az alapjárat lenne, 6% pedig az 50 km/h krúzing az autónál. A maradék pedig a dinamika...

(#100265) blueboi69 válasza npera (#100250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jézusom, ez veszedelmes. Nem beltérre való, kivéve ha valami gecinagy kápolnában laksz.

(#100266) blueboi69 válasza Samott (#100258) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez szerintem tök jó! Bár inkább apukának lehet élmény/élvezet vagy talán gyereknek is, ha nagyobb.
Csak nehogy megint összevesszenek a mozdonyvezetők, mint tavaly :W
Egyébként sztem király.

(#100267) blueboi69 válasza npera (#100262) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kisdongó :)

(#100268) blueboi69 válasza Samott (#100251) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem tudom az előzményeket, ezt elolvastam komoly arccal, nem értem mi a poén.
Simán olvasható úgy, hogy facepalm, hogy szurkolók ilyeneket képesek skandálni. Tehát ha végig úgy olvasod, hogy a szurkolókon van kiakadva, akkor úgy is van értelme.

Amúgy ennyi, ezt érdemlik ezek a suttyók.

(#100269) Samott válasza blueboi69 (#100268) üzenetére


Samott
addikt

Nem, o ertetlenkedik hogy ezert miert kell 3 zartkapus buntetest kapni. Neki ez siman belefer. Sot, a szorakozas resze.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100270) npera válasza blueboi69 (#100265) üzenetére


npera
újonc

Nincs semmi veszély, mert csak összekarmol, mint egy vadmacska, aztán egy sarokba befigyel pihenni :C :Y

(#100271) npera válasza -NoVa- (#100257) üzenetére


npera
újonc

Mivel 120 gramm alatt van, ezért játék :C

A Crossfire és a TBS VTX miatt sajnos a 100-méteres határt durván túllépi, de hát nem lehet egyszerre mindenki boldog. Az élet nem habostorta... :B

(#100272) -NoVa- válasza npera (#100264) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az idle nálam most talán 1.5%, és talán a gáztartomány alsó 10%-át a kar 50%-ára osztottam, félgáz fölött meg már nem kell túlfinomkodni, az már nem arról szól. Megy ahogy kell, szobában meg kezesbárány. Kell az alacsony idle, hogy tudjon még valahogy zuhanni, nagyon nehezen ereszkedett :)

(#100273) npera válasza -NoVa- (#100272) üzenetére


npera
újonc

Első próbálkozás....

(#100274) npera


npera
újonc

A throttle curve érdekesen viselkedik. A channel map teljesen rossz a rádió és az FC között, amit BF alatt korrigálok. Így viszont ha a throttle csatornára rakok görbét, akkor a magassági kormányon van igazából. Mókás.

Végül rájöttem, aztán a rádió potméteres kijelzőjén tudtam megfejteni a megfejteni valókat, hogy a megfelelő csatornára rakjam. A fenti görbe semmit nem ér. Az első pont -100, a második -85 és a harmadik is kábé -75 talán. Így lesz valamennyire kontrollálható a folyosón a 6%-os lebegés. Ezek után képzelem mi lesz, ha rátolom a gázt félgázon túl... :C

Kis DVR videó a folyosóról. Blueboi nem fog örülni, a propok látszanak :B

(#100275) npera


npera
újonc

Azt láttátok, hogy kijött egy v2 Sky04X szemüveg, amibe belekerült a 60 fps-es DVR? Óóóóóóó....

(#100276) npera


npera
újonc

Wish me luck. Lefújtam konformális kótinggal a gépet. Előtte bebugyoláltam folpackba a motorokat és propokat, meg bedugtam egy USB-kábelt a dugaszba, valamint lecelluxoztam az USB-t felülről. A kanopit kamerástul és VTX-estül elhajtottam oldalra és az is kapott körbe folpackot. Valamint eszembe volt, hogy az FC kis boot gombját is le kellene takarni celluxal, de aztán az kimaradt.

Lefújtam jól, aztán most majd meglátjuk.

Ha működik, akkor örülünk.

(#100277) npera


npera
újonc

Működik még :C

(#100278) Jahno


Jahno
őstag

Yajjj, megjöttem. Este haver rendezvényét támogattam reggel 2ig, oszt 3kor indulás vidékre mert havernak elvállaltam a keresztelő fotózását. Gyorsan nyomtam egy sört és vártam a sofőröm. Reggel 5kor háziak már felöltözve vártak, kb. 3 percen belül sör+pálinka kombó bennem volt, aztán alvás 9:30ig. Család jó arc volt, csak nehéz volt szabadulni, ezt igyál még, maradjatok még, mit csomagoljak, maradj még, gyere máskor is... Keresztelő után kis éttermi kajálás, családi fotózások, ha már összegyűltek. Aztán míg a kölköt fárasztották addig tesókkal/sógorokkal mi itt-ott a házban feldőltünk és fél órás horkolóbajnokságot nyomtunk :-D

Rendezvény meg hát jahh, mi valahogy mindig alul maradunk. X órakor kell pakolni, X+1 óra múlva pontban kezdés, 1 perc csúszás után ugrik a gázsi fele, utána négyzetesen terhelnek kötbérrel. Kezdés előtt most 13 perccel mg nem volt tiszta terep, hogy pakolni bírjunk. Fotósarkot is elszabotálták, holott 27szer lett egyeztetve, de féltik a dolgokat és a DJ pultot, mert majd ott biztos részegen tántorognak. Egyrészt nem szoktak, évek óta nyomjuk, másrészt DJ pult eleje 20 centire van a népektől, bal oldala 1 méterre, fotósarok a jobb oldalán 3 méterre lekordonozva. Istemnbarmai. Előző bulinál meg itt pampogtak, hogy jöjjünk időben, megjelentem kezdés előtt 1.5 órával, erre bocs, meccset néznek, isznak, kell a színpad és a kivetítő.... 2+ órát ott mászkáltunk fel-le, infó nincs, megmozdulni és építeni nem nagyon lehetett, de persze ahogy lement a meccs 2 perc múlva már ment a pampam, hogy jajjjnyomjuk a bulit, mert hazaszivárognak a népek. Valamivel mindig szórakozni kell és valahogy alul maradunk, azt mondják ez van, azt tudomásul veszed, majd egy pillanat alatt követelőznek és pampognak, blááááááá :W

(#100279) qnadam válasza Jahno (#100278) üzenetére


qnadam
veterán

ha van szerződés, amiben le van írva a kötbér, abba azt is bele lehet írni, hogy az üres placc átadásától x óra kell a setuphoz, és onnantól lehet számolni a bármit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100280) Jahno válasza qnadam (#100279) üzenetére


Jahno
őstag

Bele lehetne ja, csak aztán nem. Itt ahogy látom csak követelések vannak.

(#100281) zetor2000 válasza Jahno (#100280) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az egy nem annyira előnyös szerződés. :)
Esetleg át kellene nézni aláírás előtt, és akkor nem vonnak le annyit, amennyit, hanem még lehet, hogy hozzá is tesznek. De szerintem ez már mindegy, mert már elmúlt.
De legközelebb.

Lángos mikor?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100282) Jahno válasza zetor2000 (#100281) üzenetére


Jahno
őstag

Most inkább egy turnémenedzser kellene a zenekaros részhez, mert nem ártana bejutni az élő produkcióval 1-2 fesztiválra is.

(#100283) blueboi69 válasza Jahno (#100280) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem szopatnám magam ilyenekkel... ha nem hajlandóak együttműködni, akkor nehogymár így pörögjön a pénz lefelé...

" Este haver rendezvényét támogattam reggel 2ig, oszt 3kor indulás vidékre mert havernak elvállaltam a keresztelő fotózását"

Ez azért önmagában is durva, pláne a sok piával. Lett ott éles kép? :DDD

(#100284) blueboi69 válasza Samott (#100269) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gondolom fordított esetben, nem esne jól neki, ha ugyanezt megkapnák az összes külföldi csapattól :D

(#100285) Jahno válasza blueboi69 (#100283) üzenetére


Jahno
őstag

Ez még nem túl nagy szopolás és biztos lesznek nagyobbak is. Csak mondom beszámolok miképpen műxik a sóbiznisz. Sokat szerintem nem lehet vele kezdeni. Nekem elvileg nem megy el vele több időm, max. néha elég lett volna 1-2 órával később érkezni. 1 hónap múlva lesz a következő hasonló bigyó, majd megkérdezem nem szeretne-e előbbre jutni ezekben a kérdésekben. Max. legyint, hogy ááááá, hülyék ezek mind :U

Tavaly év végén is betalált egy hülyepicsa rendezvényes csajszi. Kezdésnek kisebb helyet adtak, mint ami kellett volna, alig fértünk el (X*Y méretű dobogó, kész). Havernak élő zenekaros fellépése lett volna hajnal 1ig, utána DJ szett reggelig. Előtte ki is bökték, hogy mellékesen a DJ szett az másik teremben lenne és nulla perc az átpakolási idő. Na mondom kezdődik. Közben hülyepicsa azt sem tudta merre van arccal előre, többi technikus srác akkor már 10+ órája fapofával viselte a hülyeségeiket, jött ment, pattogott, ugrált akkor is mikor semmi szükség nem volt rá. Biztos ettől tűnnek olyan fontosnak a gyárban is. Nekünk az építés végére bedobta a jokert, hogy nem mászkálhatunk a cuccokkal és főleg ne a teremből kifelé, mert az hogy néz már ki, viszont azonnal tüntessünk el mindent, mert itt sem maradhat :C Nagy és neves multi cégek projektvezetői, nem is várhatunk mást és Neki az a lényeg, hogy időben ne csússzon, pénzből kijöjjön, csillámfény és rózsaszín neondiszkó legyen, nekünk meg az, hogy beférjünk a teherliftbe. Csillámfény mindig megoldódik, a liftekkel már folyamatosak a problémák, ez Tumorral is mindig így volt szinte mindenhol.

Italozás amúgy meg nem volt sok ital, csak úgy hangzik. Kocsmában le is basztak, hogy nem erre számítottak :C

(#100286) zetor2000 válasza Jahno (#100285) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mamaról tudom, hogy fáradtan egy tömény+sör kombó oda tudja tenni magát. Ami normál esetben meg sem érezteti magát, kimerülten súlyos tud lenni.
Persze ha lehet alukálni valamennyit, meg nem feltétlen kell "PRO" vonal (csak legyen valaki, aki jobban fotóz a jelenlévőknél), ahogy mondtad is, azért nem olyan vészes. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100287) Jahno válasza zetor2000 (#100286) üzenetére


Jahno
őstag

Itt már a pro vonal akkor elbukott, mikor engem kértek fel. Állítása szerint jól meggondolta és jó lesz ez így. Megpróbáltam, most viselje a következményeit.

(#100289) blueboi69 válasza Jahno (#100285) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"nem mászkálhatunk a cuccokkal és főleg ne a teremből kifelé, mert az hogy néz már ki, viszont azonnal tüntessünk el mindent, mert itt sem maradhat"

Mert mindig csak a kifogásokat keresed. Jöhet a paraván a cuccok elé és amögött rakodni :D
Vagy arrébbhúzod a sátor falát, máris kint van a cucc :D
Idióták ezek, én kértem volna varázspálcát.

(#100290) zetor2000 válasza blueboi69 (#100289) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt a szervező hölgynek kellett volna a varázspálca, hogy vagy tűnjön el, vagy legyen khm. "kielégítve." Akkor talán nyugodtabb, nem pörög rá mindenre, és hagyja a népet dolgozni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100291) blueboi69 válasza -NoVa- (#100288) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD nincs több kérdésem a wombatokról

(#100292) eattila válasza -NoVa- (#100288) üzenetére


eattila
csendes tag

Tényleg hiánypótló. El is felejtettem, hogy kockákat tojnak. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100293) eattila válasza zetor2000 (#100290) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, az ilyeneket hiába pálcázod. Sose jó nekik semmi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100294) Jahno válasza blueboi69 (#100289) üzenetére


Jahno
őstag

Varázspálcás megoldásokra Tumornak voltak nagy megmondásai, mikor valami nem fért be az ajtón, vagy a kitelepített játékokhoz nem volt vízszintes talaj, 230 voltos csatlakozás ésatöbbi. Mindig kanyarított valami alázós dumát, amiből a helyi erő egyből levette, hogy most nincs a helyzet magaslatán és azért szopolunk.

Nem tudom lesznek-e berúgós karácsonyi bulik meg egyéb évzárók, vagy kell-e oda mennem, tavaly pld. egyiknél bemondónéni kitalálta, hogy jajj ha lesz vizuál akkor Ő azt látni szeretné nem sérti-e a cég érdekeit, nincs-e benne valami nem illendő dolog. Azt úgysem lehet mondani, hogy nem, nem egyszerű/nem lehet. Meg azt sem, hogy látták előre, tudták mit rendelnek, nagyobb helyen úgyis a jogi osztály pörög arcon minden hülyeségen csak (szerencsére) ezeken az apróságokon nem.

Ha ez a kérdés elküldhettük volna előre, de sebajja, itt egy laptop, nézd át, nekem viszont a kezdés részleteivel kellene foglalkoznom, szóval bocsánat, nézd nyugodtan addig magadra hagylak, szólj ha valami hiba van és legfeljebb a végén lepapírozzuk, hogy ha "mehet adásba" .

Közben persze lemegy az első fél perc, akkor már sejti mibe nyúlt és őőőőőőizééééé, és ez milyen hosszú? Nem túl hosszú, 6 óra 10 perces... Rögtön elrohant és többet nem láttuk okoskodni :-D Ha van időd arra, hogy békével rávezeted mennyire hülye, akkor abból jó YT videók születnének, csak ne legyen ilyen agymenősből túl sok, mert kisebb rendezvényen ha van 5+, mindegyikkel csak 15 percet fejtesz meg, akkor annyira már nem érünk rá, inkább gyorsnak és hatékonynak kell lenni.

Vagy egyik azt fejtegette, hogy hány jelenet van a kisfilmben és akkor arról egyenként kérne leírást. Kérdést sem értettem, mert minek és miért... Nem baj, gyere, itt a film, összeírjuk gyorsan, csak 10400 jelenet van benne, seperc megleszünk de akkor szükségem lenne valakire a részetekről, aki ellenjegyzi.

(#100295) Jahno válasza -NoVa- (#100288) üzenetére


Jahno
őstag

És kenguruhoz képest fordítva van az erszénye.

(#100296) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Drón topic:

Gyereknek van egy kisebb drónocskája és nem marad egy helyben, ha lebegni kellene neki, hanem szépen lassan "sodródik" egy irányba. Kérdés, hogy mit lehet tenni? Valamit kalibrálni kellene? Nyilván az az ok, hogy eddig 87323 alkalommal esett a susnyába a drón, de azért jó lenne, ha tudná még használni picit...

(#100297) Jahno válasza zetor2000 (#100290) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mégsem mondhatom, hogy ha a pultnál koktélozna az mindenkinek hasznosabb lenne, mert bemutatkozunk az okés, aztán hagyjon a dolgunkra.

(#100298) blueboi69 válasza Jahno (#100294) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD
Képzelem a fejüket :D

Egyébként Tumor miért nem jön ide? Hiányoznak néha a megmondásai meg a storyjai.

"mikor valami nem fért be az ajtón, vagy a kitelepített játékokhoz nem volt vízszintes talaj, 230 voltos csatlakozás ésatöbbi. "

Ezeket nem lehetett volna előre felmérni?

Én is volt, hogy mentem Bukarestbe céget költöztetni meg kiépíteni, meg teljes irodaátpakolás/kábelezés/tűzfal install stb. Cuccokat kiküldtem előre dhl-el, amit lehetett, de a tűzfalat nem, hátizsákban vittem, csomó rj45el, krimpelővel, patchpanellel meg mindenel, fullra volt pakolva. Reptéren a secu ember az pislogott erősen, mikor kezdtem kipakolni :D
Sosem volt igazán gond. Szóval tudom, hogy nem mindig lehet előre felkészülni és nem ma kezdted te sem, de azért van egy szint amikor az ember úgy gondolja, hogy öreg már bohócnak :D vagy nem?

(#100299) blueboi69 válasza Bujdy81 (#100296) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Pontosan milyen drón ez?
Egyébként igen, egy kalibráció az sokat tud segíteni, csak azt így vakon nehéz megmondani, hogy hogyan kell.

(#100300) -NoVa- válasza Bujdy81 (#100296) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gyártóspecifikusan mindenféle karállással lehet vízszintest kalibrálni, aztán kicsit villog, és onnantól újra tudja, merre van a lefelé. Ha nem találsz konkrét infót, típust kérünk, és okoskodunk tovább.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.