Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99901) npera válasza Phülöp (#99899) üzenetére


npera
újonc

:wub:

Azt is körberepülöm :C

(#99902) Phülöp válasza Bujdy81 (#99893) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk eleve kicsit vadregényes a kert, az ösvények csak random ledobált bazaltlapok, az ágyások szegélye mohás kő, de jutott kivágott fa törzse köré nőtt gomba is. Na, ebbe a környezetbe nem passzol a mm-re vágott, irányba fésült gyep.

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99903) zetor2000 válasza blueboi69 (#99775) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csak nem te vagy a képen? :D

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99904) eattila válasza Phülöp (#99902) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt kell mondjam, hogy ez a legjobbabb verzió!!!

Annó béreltem kertes házat. Szerettem, ha normális méretű a fű. (boka felett ért). De feszt cseszegetett a főbérlő, hogy nem nyírom....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99905) blueboi69 válasza npera (#99889) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, elengedném gtk-val, bármennyire sajnálom, de tudom, hogy még nemes célt szolgálna a másik családnál.

(#99906) blueboi69 válasza npera (#99890) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is viszonylag gyorsan töltöm, hiába nagyobb akksik. 1A-el töltöm, 2akksi hamar feltöltődik, de nekem meleg van így ebédszünetben kint gyalogtúrázni.

(#99907) blueboi69 válasza Phülöp (#99902) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Itt is van ilyesmi, csak körben/hátul, Viszont amit közrefog az középen a zöld csatamező :)
Egyik végében egy kb 6m magas fűzfával, ami ugyanilyen átmérőjű is, ha nem nagyobb. Szóval nálunk annak ellenére, hogy gondozott kinézetű a gyep, mégha nem is szép sűrű zöld most éppen, de azért nem olyan, hogy focipálya és körbekerítve. ;)

(#99908) blueboi69 válasza zetor2000 (#99903) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hehe :)

(#99909) blueboi69 válasza eattila (#99904) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Boka felett?

(#99910) zetor2000 válasza blueboi69 (#99907) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt az utca túloldala egy sporttagozatos általános iskola focipályája. Ismi mondta, hogy neki is olyan fű kéne odahaza, mint ami a pályán van.Aztán annyi vizet nem szeretne azért rálocsolni, mert ha ingyen lenne is a víz, mire szétocsolja, az is sokba lenne. Mondjuk itt a fű az csodaszép, de kap is figyelmet rendesen. Naponta öntözik, asszem reggel és este is, a nyírásról nincs infóm, de focizni tökéletes. Tavasszal a madarakat nem szeretik :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99911) Jahno válasza zetor2000 (#99910) üzenetére


Jahno
őstag

És én most végre láttam esti pályafűtősvilágítós csodaszerkezetet. Az sem lehet egyszerű, sem kivitelben sem költségben.

Gyárral szemben most karate terem nyílt. A fű csendesebb lenne, mint ahogy ezek visítoznak :-D

(#99912) blueboi69 válasza zetor2000 (#99910) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálam 3centire van vágva a fű, focipályán 2mm-rel kisebbre ;)
És én rendesen vízóráról locsolom. Most ebben a melegben elég drága lett. Egyébként elég lenne neki heti 1-2locsolás, de most naponta megy.

(#99913) blueboi69 válasza Jahno (#99911) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Bizony. Árnyékosabb részeken használják, vagy pl amikor már január/februárban el kell kezdeni növeszteni a füvet, hogy a tél végi meccsekre már jól nézzen ki.

Én nem szeretem a focit, soha nem is nézem, csak a focipályás trükkökből néha jön egy át egy kis kulisszatitok :)

(#99914) eattila válasza blueboi69 (#99909) üzenetére


eattila
csendes tag

Vidéki gyerek vagyok. Nekem az szebb, ha van mit fújjon a szél. :)

Amit viszont utálok: rohadt LAMP telepítés. Konkrétan a mysql-el sz_pok...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99915) Jahno válasza eattila (#99914) üzenetére


Jahno
őstag

Ma meghallottam, hogy Jetbeans/Netbrains és már fájt a fejem. Szerencsére ez nem az én problémám :-D

(#99916) blueboi69 válasza eattila (#99914) üzenetére


blueboi69
csendes tag

mysql-el mi szopás lehet? :F

(#99917) eattila válasza blueboi69 (#99916) üzenetére


eattila
csendes tag

Feltettem a 8-ast. PMA nem tudott bleépni. Reszeltem, nem let jobb. Leszedtem, feltettem az 5.7-et. Az meg elhasalt telepítéskor, induláskor hibával.
A problem, hogy nem értek hozzá :D

És megint.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99918) blueboi69 válasza eattila (#99917) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ha nem értesz hozzá, miért te csinálod?
Miért van magyar szöveg az angol között? :D

Amúgy ezzel nem szokott gond lenni, ebből nem derül ki, hogy mi a baja. Lehet a 8as után maradt ott valami szemét.

(#99919) eattila válasza blueboi69 (#99918) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert nincs más.
Nem tudom.
Hogy takarítom ki?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99920) blueboi69 válasza eattila (#99919) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gondolom valami magyar ubuntu-t raktál fel.
Ezt találtam egy csokorban hirtelen:
sudo apt-get remove --purge *mysql\*
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get autoclean
sudo rm -rf /var/lib/mysql

Ezek után rákeresnék mysql szóra, minden könyvtárban, és azok törölném. Aztán mehet újól az install.

[ Szerkesztve ]

(#99921) eattila válasza blueboi69 (#99920) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! :R Most cisnáltam meg én is. Igaz autoclean nélkül. Fut az install, kért jelszót, eddig nem :) Fingerszkrosszed!

Eddig siker :D :D :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99922) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Beszartok. Felhívtam a biztosítót, kiderült, hogy nekem kell képeket csinálni az autóról.. Ha nem tudok, vagy nem jók a képek, akkor online kárszaki van, videofelvétellel, ha az sem sikerül, akkor kijön az ember.
Mik vannak :Y
Így viszont az autó a képeken teljesen üzemképes.

(#99923) eattila válasza blueboi69 (#99922) üzenetére


eattila
csendes tag

Na. Mint a home office gázóra leolvasó

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99924) Sipi- válasza blueboi69 (#99922) üzenetére


Sipi-
tag

2019 novemberében (is) megtörték a Picasso-mat, akkor is már csak képeket kellett küldenem. Ha nagyobbnak tűnik a kár, akkor küldenek csak ki embert.
Casco-hoz sem kellett már emberrel időpontot egyeztetni. Képeket kértek és kész.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99925) zetor2000 válasza blueboi69 (#99922) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez mi, hogy "nem jó a kép"? Nem egy dögös csaj/pasi van rajta, hanem egy törött, sérült verda. Amibe belementek, és most nem megy a 6 henger, csak 5... :)
Nem lehet meghackelni, és a 6ból 5 hengert lefotózni, és azt mondani, hogy a 6ik az sárült a balesetben, és most nem megyanemmegy? Hogyan állj odébb, ha a motorvezérlő sérült, meg a plézecer keresztbefordult, amikor ábcungoltad?
Olyasmire gondolok, hogy kis olyant kapj, amivel jobban enyhül a kár... és akkor a haverod is jobban megvenné a GTKs Bimmert.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99926) Grillo válasza Sipi- (#99833) üzenetére


Grillo
senior tag

Arra érdemes figyelni, hogy ha a szelepek előtt van a szivárgás, akkor akár okozhatja azt is, hogy folyamatosan jár a szivattyú, és szépen leég egy idő után (vagy csak előbb elfárad).
Ha a szelepek után van, akkor csak akkor kap vizet úgyis, mikor azon az ágon megy a locsolás.
Nem bonyolult egy ilyen rendszer, de lehet szopni szépen. Én is áskáltam eleget, mondjuk jórészt annak köszönhetően, hogy aki lerakta, még az előző tulaj fia, nem volt valami átgondolt.

(#99927) Grillo válasza Phülöp (#99860) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, nekem is elég szarul volt tavasszal, mivel már ősszel sem ment a locsoló.
Egy szellőztetést nyomtam, szerencsére szomszédnak van, megszüntettem a homokozót, meg ástam egy köbös ülepítőt, meg leraktam jópár méter locsolócsövet még. Aztán kis gyeptrágya, majd megszórtam maggal.
Most elég faszán megnőtt, vannak olyan részek, ahol még sok a tarack, de majd idővel fogy, meg most akarom végigveretni valami kétszikű irtóval, aztán ennyi.
2 hetente kell nyírni legalább, most is épp azon gondolkodom, hogy 7 felé lemegyek. Mondjuk van, vagy 50 nm. Szomszédé meg álomszép, de neki mindene az.

(#99928) Phülöp válasza Grillo (#99927) üzenetére


Phülöp
addikt

jaja, szembeszomszéd itt is robottal nyíratja a füvet, meg mától valami villanyos bmw áll a ház előtt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99929) Grillo válasza Phülöp (#99928) üzenetére


Grillo
senior tag

Sógornak van robot, de neki vagy 800 nm a kert, és szépen körbe tudja menni a házat a gép.
Működik faszán, azt hiszem Bosch, csendes, jópofa, ahogy bolyong a területen.

(#99930) WiZARD válasza npera (#99695) üzenetére


WiZARD
addikt

Mostanra azért csak kiderült, hogy a kigyulladó Tesla tulajának (aki jött a szöveggel hogy még kijutni is nehéz volt az égő autóból), valószínűleg jó oka volt, hogy szivassa Elon Musk-ot, és esetleg keressen is kicsit a hisztin...

[link]

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99931) zetor2000


zetor2000
senior tag

Valami remegés van az erőben a Póstánál...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99932) Jahno válasza zetor2000 (#99931) üzenetére


Jahno
őstag

És ez még kevésbé a lényege, sokkal érdekesebb dolgok vannak.

(#99933) WiZARD válasza zetor2000 (#99931) üzenetére


WiZARD
addikt

Igazából elmehet az anyjába a magyar posta.

Jön 1 csomag, amire ki van fizetve hogy házhoz hozzák, nyilván nem hozzák, menj be érte. Plusz még profitot akarnak termelni a vám/áfa beszedésén.

Persze a küldés idén is drágult és ha "vámáru", akkor még arra is felszámolnak egy kicsit. (a szlovák postán 3 éve ugyanannyit fizetek, itt már 2x volt áremelés. A kinti ár az emelés előtti magyar áraknál is alacsonyabb, plusz jobb a szolgáltatás amit nyújtanak)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99934) Samott válasza WiZARD (#99930) üzenetére


Samott
addikt

Az szep, ha kiderul hogy gyujtogatas volt, akkor ezert bortonbe fog kerulni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99935) Jahno válasza WiZARD (#99933) üzenetére


Jahno
őstag

Monjduk ez a ki van fizetve, hogy házhoz hozzák ez még a70es évekból maradt történet, csak azóta itt már startup, smart, digitalizáció és hasonlók váltották fel a kolhoz és téeszcsé körítését. Néha szoktam utálni a postát, de ezzel tényleg kell valamit kezdeni.

Amúgy meg a szlovák postát is érinti, mert EUs szabály, csak ki így ki amúgy alkalmazza.

(#99936) WiZARD válasza Jahno (#99935) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha valahonnan feladnak egy csomagot nekem címezve postán, akkor nem az az alap hogy a címre hozzák? Vagy 2021ben ennek hogy kéne lennie?

Hogy a szlovákoknál hogy megy az áfa beszedés, beérkező csomag azt nem tudom. De a feladás nem drágult emiatt. (pedig több adatot kérnek, szóval alkalmazzák)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99937) Jahno válasza WiZARD (#99936) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, területen belül mert abból fedezte, de most 100ezres nagyságrendben jönnek naponta a kínai csomagok és azért az nehéz lenne elvárni, hogy ingyen intézzék a logisztikáját, vagy más termékből fedezze mert akkor meg azon sírunk, hogy jajjazismijendrágahajadismijen...

Feladás Szlovákoknál nem drágult, hanem Kínában csapják hozzá ugyanúgy a szlovák ÁFÁt meg a ki tudja mit. Ottani táblázatokat nem is kerestem, éppen elég volt az ittenire éveket várni, mire kiderült.

(#99938) WiZARD válasza Jahno (#99937) üzenetére


WiZARD
addikt

De nekem mint vevőnek mi közöm van ahhoz, hogy ő miből és hogyan intézi a logisztikát?
Emeljen árat, kérjen többet a kínai postától, utána kérjen tőlem többet a kínai a feladásért.

Jelenleg a kínai kér x pénzt azért hogy y címre küldjön egy csomagot. Aki pedig vállalja ezt a munkát és megkapja a kínaitól érte a pénzt, az nem hozza ki.

A Szlovákiából/Magyarországról kifele küldött csomag feladásához nem tudom hogy jön a kínaiak által felszámolt szlovák áfa. :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99939) Jahno válasza WiZARD (#99938) üzenetére


Jahno
őstag

Ha vevőként nincs közöd hozzá, akkor meg fogadd el, hogy ez van és ne kérj indoklást meg ne duzzogj, hogy 2021ben minek kellene lennie vagy minek nem, ezt kapod, lehet válogatni.

Szlovákokhoz úgy jön az ÁFA, hogy ez éppen egy EUs szabály, ami most arcon pörög mert mindenkit is érint. Csak elmúlt 2 évben úgy látszik nem sokakat érdekelt, vagy nem értették. Következő pár hónap erős lesz, majd belerázódunk.

(#99940) WiZARD válasza Jahno (#99939) üzenetére


WiZARD
addikt

Hogyne lenne közöm hozzá vevőként hogy egy szolgáltatást amit kifizettem, azt megkapom-e?
De látom nem akarod érteni, kár ragozni...

feladás:
Magyarországról egy 90g csomagot levelet USAba ajánlottan 3900 Forintért tudok feladni (2 éve ez még csak 2300 ft körül volt, majd lett 3300 környéke, idén meg 3900). Nem jár hozzá tracking, mert pár éve megszüntette a magyar posta, gondolom nem fizeti ki USPS felé a felárat.
Szlovákiából ugyanez 5.2 EUR (~1850 ft), tracking van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99941) Jahno válasza WiZARD (#99940) üzenetére


Jahno
őstag

Na, fel is adod Szlovákiából, és amit azon a különbözeten bukik a póóóósta azt szeretné most behozni a kínai cuccokon. Persze úgy könnyű, hogy egy cégnél csak egyik szolgáltatást használjuk és hozzon ide mindent ingyen, mert az nekem jár.

(#99942) Samott válasza Jahno (#99941) üzenetére


Samott
addikt

Cseszd meg nem lehetsz ilyen egyszeru. Hozza ki a csomagot mert kifizette. Mi ezen olyan nagy igeny? Errol szolna a posta.

Amugy meg ha nem tetszik az ingyenposta kinabol akkor tessek a magyar postanak aremelesi igennyel fellepni a kinai posta fele. Ez a b.szogassuk a magyar polgart mert nem merunk kinaval b.szakodni nagyon visszatetszo.

Ehune: The Enormous Spreadsheet that Runs the World's Mail - itt van elcseszve, de az europai szolgaltatok nem mernek kinaval kemenykedni.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99943) qnadam válasza Jahno (#99939) üzenetére


qnadam
veterán

miért kellene elfogadnia? a cs. kir. pósta feladata, hogy kihozza a rendelt cuccot, amit nem tesznek meg. tökre nem érdekel, hogy miért nem teszik.

egyébként rég teleszórhatták volna a várost csomagautomatákkal. ha egy alzának vagy emagedigitalnak (amik ugye sokkal kisebbek, mint a posta) megéri, akkor lehet, hogy nekik is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99944) Jahno válasza Samott (#99942) üzenetére


Jahno
őstag

"Hozza ki a csomagot mert kifizette"

Pont ezt mondjuk, hogy nem fizette ki és nem olyan egyszerű.

"mert nem merunk kinaval b.szakodni nagyon visszatetszo."

Nem Kínával baszakodunk, mert most már Kínának fizeted a helyi ÁFÁt és azt elvileg szépen megkapja az ország. Csak eddig sem volt tiszta sem a szállítási költség, sem az egész, most meg már rendesen külön értelmezhető tétel a letölthető számlán. Ennek ellenére Ali rugalmasabb és közreműködőbb, mint ez ez egész NAVos Postás elkúrt homályzóna.

(#99945) Jahno válasza qnadam (#99943) üzenetére


Jahno
őstag

Alza / Emagdigital azért jóval erősebb termékeket forgalmaz és némi árréssel vagy szállítási költséggel. Nekem utoljára Flexes szállítás volt, az 1390 pénz, mellé ha utánvéttel fizetsz akkor +200-300 forint. Ez más határidővel és koncepcióval 1ezres alá aélkudható. Biztos jó lenne? Így már lehet megéri ám. És akkor az automata üzemeltetőjétől (tudom, tuti ki van szervezve) vettem a terméket is, nem pedig harmadik féltől, szóval lehet inkább a Foxpostos feladáshoz lehetne mérni, de az is hálózaton belül fordítja meg 2 fél közt 890-ért. Jövök-megyek én a dobozok közt, nem arról van szó...

(#99946) Samott válasza Jahno (#99944) üzenetére


Samott
addikt

De kifizette. Megrendelt valamit, kifizette a postakoltseget ezert cserebe kutya kotelesseguk kihozni a csomagot. Ott a video, nezd meg es tanulj.

Ez az egesz afas dolog azert van mert kina "fejlodo" orszagkent kedvezo kategoriaban van abban az excel tablaban, emiatt kedvezmennyel szallithat ide. Azert tokolnek a jozan esz ellenre az afaval (eddig ugye ~3e forintig nem kellett fizetni, mert dragabb volt a hus mint a leves) hogy ne rendelj onnet mert a magyar (europai) posta nem kap annyit a kinai postatol mint amibe neki ez az egesz muvelet kerul. Ezt az elszamoloarat kellett volna megemelni, csak ahhoz nem eleg tokosek. Nem a betegseget hanem a tunetet kezelik.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99947) Jahno válasza Samott (#99946) üzenetére


Jahno
őstag

" kifizette a postakoltseget "

Ja, meg 1 dollásor cuccon free shipping, ott mit is fizetett?

(#99948) qnadam válasza Jahno (#99945) üzenetére


qnadam
veterán

én csak azt látom, hogy rendelek egy bármit, akkor a postai szállítás költsége se kevesebb, mint egy foxpost vagy saját automatáé. egyébként meg ha van doboz, akkor az jóval kevesebb pénzbe kerül az üzemeltetőnek, mintha a mancikát kell kifizetnie, aki előtt sorba kell állnom a póstahivatalban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99949) -NoVa- válasza Jahno (#99947) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott a kínai állam fizetett vastagon, hogy élénkítse az exportját, és látszatmunkából éldegéljen a paraszt, ne segélyből. Ki van az a shipping fizetve.

(#99950) Jahno válasza -NoVa- (#99949) üzenetére


Jahno
őstag

Itt megoszlanak az információk és nem tudom, mert ki van zárva. Régen az volt a mondás, hogy pattint nekünk egy szép kerek összeget, most meg mittomén.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.