Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99051) Vodike válasza blueboi69 (#99047) üzenetére


Vodike
tag

1,5-2 órányi égést egy Landmann faszén simán kibír, nem kell kombinálni :-)

exTiga

(#99052) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ilyenkor örülök, hogy mi nem grillezni szeretünk, hanem tárcsán sütni. Az alá csak dobok fát és pipa... :D

(#99053) Jahno válasza Vodike (#99051) üzenetére


Jahno
őstag

Most már csak azt a hőmérős dolgot találjuk ki. Vegyek bármit Kínából és az jó lesz [link]

Meg egy beszúrós digitálisat, ha tudományosabbra venném a dolgot? Azt néztem, hogy idehaza is kicsi pénz, viszont azt vagy megrendelem kiszállítással, ami már sok pénz, vagy lehetetlen időpontokban kell majd lehetetlen helyekre rohangálnom és erre a 2-3 hétre már most elegem van magamból :U

(#99054) Jahno válasza Bujdy81 (#99052) üzenetére


Jahno
őstag

Ha megfejted ez sem sokkal bonyolultabb, főleg mikor a dagadót és a padlizsánt csak úgy magára hagytam. Utána meg végtelenségig lehet bonyolítani, de egy sima tarja/kollbász bizbasz alap semmivel sem bonyásabb, mint tárcsafélén. Tárcsánál annyi előnyöm volt, hogy ha nagyon elindult alatta valami fa, akkor abból ki lehetett merni, vagy egész tárcsát odébb hajítom 10 centit. Egyszer kitaláltad a kb. arányokat, akkor már rutinból megy mindegyik.

(#99055) Vodike válasza Jahno (#99053) üzenetére


Vodike
tag

Neked ez vált be: [link]

Kettőt használok, egyet rácshőmérséklet mérésre, másikat meg a húsba szúrva.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#99056) qnadam válasza zetor2000 (#99031) üzenetére


qnadam
veterán

igazából van esővízlevezető, csak a házon belül :) majd ha konyhát újítok fel, abba kötöm az egyik klímát, a másikat meg a csatornába (így jönnek ki az oldalak)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99057) Jahno válasza Vodike (#99055) üzenetére


Jahno
őstag

Na majd ha bejárattam a cuccot, akkor ez lesz a következő kör. Egyelőre sem sütő, sem komolyabb tervek. De azért még idén megoldok egy rendes oldalast :C

(#99058) npera válasza Vodike (#99042) üzenetére


npera
újonc


Én ilyennel gyújtok. Helyi vasedényben kapható.
Van 10 kg-os brikett is.


2-3 órát el tud szütyörögni vele az ember, nekem annyi kábé elég is. Egy 47-es Webert örököltem, azzal nyomatom boldog amatőrként.

(#99059) Jahno válasza npera (#99058) üzenetére


Jahno
őstag

Gyújtani néha most ilyennel, ha nagyon haladni szeretnék akkor dobok bele hármat:

[link]

Régebben volt egy fehér színű is. Szüttyögni kellene, mert most megint az volt, hogy mindent leszedtem, együnk és akkor kezdtem el mormogni az orrom alatt, hogy na, most lenne jó a parázs :-D

(#99060) blueboi69 válasza Jahno (#99059) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én ezért szoktam begyújtani gázzal, hagyom kb 15-20percet, hogy rendesen átmelegedjen és a kezdeti nagy hő lemenjen, aztán lehet sütögetni.

Legközelebb kipróbálom a brikettet, aztán meglátjuk vagy amit Tiga írt Landmann faszenet.
Jó móka ez, erre is el lehet verni egy halom pénzt, mint a medencére :D
Én annyi előnyét látom a kint sütésnek, hogy nem a házat melegítjük ilyen kánikulában. A grillem fa árnyékában és részben tető alatt van. Nem ázik, kb déltől árnyék van, közvetlen mellette függőágy, szóval ha elfáradnék, le lehet pihenni vagy a függőágyból nézni a húst, ha nem csukom le. Tök jó lenne, ha a gyerekek nem ugrálnának a fejemen közben.

(#99061) Bujdy81 válasza blueboi69 (#99048) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sajnos nincsen. :(

Mi tárcsán, vagy elektromos sütőben sütünk csak.

A szegyet is a sütőben akarom sütni.

Az ilyen 8-10-12 órás, gondozásmentes sütés mehet ám este->reggel időszakban és akkor alszik a kölök eleve...

(#99062) blueboi69 válasza Bujdy81 (#99061) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Éjjelre nem hagynám csak úgy, meg különbenis megesznek a szunyogok.
Nálunk a grillezés az jellemzően délelőtt van és akkor ebédre kész, vagy ha jönnek vendégek is, akkor mondjuk egész délután folyamatosan.

Tárcsám nincs, annyira nem is szeretem, mert balesetveszélyesebb a gyerekekre nézve. Bográcsozni szoktunk néha.

(#99063) Jahno válasza blueboi69 (#99062) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam max. a gyagya kutya borítaná fel, de én sem hagynám csak úgy magára. Úgyis idegesítene, hogy valamit piszkálni kell rajta, bár utolsó 2 nagyobbnál már 20 percre és 1+ órára le bírtam venni róla a szemem :-D

Délelőtt nálam semmi nincs. Meg milyen szúnyog? Estére eltakarodnak.

(#99064) halapidori válasza Vodike (#99042) üzenetére


halapidori
csendes tag

Én begyújtókéményt használok, az elég faszacucc.

(#99065) blueboi69 válasza Jahno (#99063) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Este van szúnyog. Itt már kb 5-6órától elkezdenek csipkedni.

Más:
Vasárnap megyek megnézni az smaxot, addig lehet izgulni.

(#99066) Jahno válasza blueboi69 (#99065) üzenetére


Jahno
őstag

6 óra felé szerintem majdnem mindenhol, még Csepelen a panel ajtajában is, de későbbre eltakarodnak.

(#99067) halapidori válasza Jahno (#99059) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ha tényleg 5-8-10 órán át fogtok slowlow sütni, szerintem adjátok meg a módját, plusz 10-15 perc alatt magától is szép lesz a parázs. Ezek a préselt-ragasztott-ilyenolyan begyújtócuccok nem biztos, hogy finomak :) Még a gyantás sem.

(#99068) Jahno válasza halapidori (#99067) üzenetére


Jahno
őstag

Azért ez az 5 órás izétörténet még lehet messze van, de mire én bármit rárakok a szénre arra lehet akármilyen gyújtós, az már sehol nem lesz.

(#99069) -NoVa- válasza halapidori (#99067) üzenetére


-NoVa-
őstag

Petya meg már emleget, beépültél a rutinjába.

(#99070) Bujdy81 válasza blueboi69 (#99062) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tárcsa egy katlanon semmivel sem veszélyesebb, mint egy grillező. Mindkettővel meg tudja égetni magát, mindegyiket el kell kerülnie.

Erre amúgy a legjobb eszköz a medence. Bele engeded a lurkókat a medencébe és lefossák, hogy közben tárcsázol/grillezel! :D

(#99071) blueboi69 válasza Bujdy81 (#99070) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, de még kicsik ahhoz, hogy egyedül legyenek a vízben.
A tárcsa alacsonyan van, mindig kéne hajolgatni. Nem nekem való :D
Kaptak a gyerekek olyan gumicsónak félét, amibe bele lehet ülni. Verdás, meg vmi versenycsónak minázatú. Kitaláltuk, hogy nem rakjuk a medencébe, hanem a fűre, és abba rakunk vizet. Elpancsikolnak ott simán :)
A nagyobbik elvan a vízben, segítség nélkül, mentőmellényt azért rárakunk, de egyedül nem szeret ott lenni sokáig.

(#99072) Vodike válasza halapidori (#99064) üzenetére


Vodike
tag

Olyanom is van, de ez amit linkeltem jobb :-)

exTiga

(#99073) Bujdy81 válasza blueboi69 (#99071) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A tárcsát a katlanra teszed, nem a tűz fölé 20 centivel. ;)

[link] Ilyen katlanra tesszük.

(#99074) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Jaaa neem, nem ilyet használtam eddig, hanem tüz felett.

(#99075) Jahno válasza blueboi69 (#99074) üzenetére


Jahno
őstag

Pár sor samott is megteszi, oszt jóvanaz. Tárcs/rács cserélhető, kész is.

(#99076) Sipi- válasza blueboi69 (#99065) üzenetére


Sipi-
tag

Siófokon rengeteg szúnyog volt múlt héten, 10+ csípést szedtem össze. Lábanként :O

Hétvégén megnézted a Fehérvárit? Ha tetszik, akkor foglalózod is?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99077) Sipi-


Sipi-
tag

8-án adtam le a nyák rendelésr, 12-én feladták a csomagot a kicsikínaiak, 16-án írt a német dhl, hogy csomagom fog érkezni. 17-én átadták a szállítást a magyar postának, akik ma délelőtt kihozták az ajtóig a csomagot. :DD
Gyorsan vennem kell csipeszes nyák tartót és lehet forrasztani :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99078) npera


npera
újonc

Csütörtökön 15:50-kor megyek oltatni. A városi hokis stadionban (Scandinavium) lesz. 5-perccel előbb kell ott lenni, aztán hajrá.

Választani nem lehet, valamit kapok.

Melóból odabringázok, aztán hazatekerek. I mean how hard can it be. Másnap nyárközép ünnepe, nem is kell melózni.

Win-win situation. Ma nyitották meg a 40+-os generációnak a foglalási rendszert, benyomtam a gombot azonnal.

(#99079) -NoVa- válasza npera (#99078) üzenetére


-NoVa-
őstag

Juhú. Itt csak oltottan lehet a teraszra is kiülni, úgyhogy ez a tömeg:

(#99080) Jahno válasza npera (#99078) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek szerint gyorsabb volt a történet, mint azt előre vártuk. Addig tegyük meg tétjeinket, de gondolom ott sem kínai sem orosz nem várható.

(#99081) npera válasza Jahno (#99080) üzenetére


npera
újonc

Amilyen elképesztő tetű módon kezdték a készülődést arra számítottam, hogy majd 2022-ben. 7 hét múlva akarják a második dózist, ha jól értem. De majd gondolom a tényleges időpontot az első dózis után közlik.

(#99082) npera válasza -NoVa- (#99079) üzenetére


npera
újonc

Ez így nyugodtnak tűnik. Akár kwadot is lehet röptetni, nem zavar senkit.

Tegnap forrasztottam egy második 2S pigtélt. Jóval rövidebb kábelből. De utólag vettem észre, hogy vastagabból is :W

Így ugyanolyan nehéz lett, mint az első. Ááááá. Ma este lehet szétszedem és kap vékonyabb drautot. Gyanús is volt, hogy milyen rohadt nehezen hajlik, de persze nem esett le az ejtőernyős tantusz időben.... :U

(#99083) npera


npera
újonc

Prusa tegnap elhagyta Hollandiát délután, ma ebéd körül Dániában volt. Ha ez így megy tovább, akkor lehet még a nyárközép előtt megkapom.

A Bondtech extrúder persze backorderen van most....

(#99084) eattila válasza -NoVa- (#99079) üzenetére


eattila
csendes tag

Remélem hasonló tömeg lesz péntektől Velencén :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99085) eattila válasza npera (#99083) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ma adták fel a bringa kormányra a szarvas markolatot. Sanszos, hogy csütörtökön nem kapom meg, de ki tudja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99086) eattila


eattila
csendes tag

Ma megint Kecskeméten voltunk. Megint ott volt a piros bringa. De iknább mást lőttem. A jupiter volt használatban, meg a sony 50-es. Utóbbi igen penge azt kell mondjam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99087) Sipi-


Sipi-
tag

GPS-el mi a fene volt/van? :F Több, mint egy óráig mentem és nem volt hajlandó stabilan jelet találni. Néha észhez tért, de ez kb. csak 10-20 másodpercig tartott :(
Telefont még az elején újraindítottam, töröltem is róla több, mint fél giga programot (de előtte is volt rajta néhány GB szabad hely).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99088) eattila válasza Sipi- (#99087) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem ma működött reggel és délben is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99089) Samott válasza Sipi- (#99087) üzenetére


Samott
addikt

Gyanitom a hiba az on keszulekeben van. Ha a GPS-el lett volna gond akkor tele lenne vele a vilagsajto. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99090) Jahno válasza Sipi- (#99087) üzenetére


Jahno
őstag

Zavarót tettek a kocsidra :C

(#99091) npera válasza Sipi- (#99087) üzenetére


npera
újonc

Fél órán át honnan tudtad, hogy merre mész? GPS nélkül csak úgy a vakvilágba?

Én ma nem felejtettem el a bringára felrakni a mérőt (dehogynem, csak visszamentem érte), az kábé 15 másodperc alatt talált holdakat és pittyent. Aztán mért is szépen. Szóval a Svéd GPS (!!!!NÉGY444) működött.

:C

(#99092) npera válasza eattila (#99085) üzenetére


npera
újonc

Ez nem lesz veszélyes? Simán megvághat bárkit, ha közel mész el valaki mellett.... :Y

(#99093) halapidori válasza -NoVa- (#99069) üzenetére


halapidori
csendes tag

<3! Megyek majd :)

Egy ovisom egyszer lerajzolt engem a családrajzába. Az apukájával voltam egy ágyban a tévé előtt, az anyukája meg épp a papír másik oldalán főzött :D

(#99094) Phülöp válasza halapidori (#99093) üzenetére


Phülöp
addikt

Lyaly.
Ez aranyos :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99095) eattila válasza npera (#99091) üzenetére


eattila
csendes tag

Enyem szolnoknal megallt. Tulhevult az iphone.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99096) eattila válasza npera (#99092) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha kozel jon, magara vessen!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99097) eattila válasza halapidori (#99093) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezen felsortam, bocs :) Persze ez tok aranyos, de na.

Elso munkahelyem alt iskolaban volt. Ott egyszer segitettem tantoneninek elsosoknek online felmerot kitolteni. Es ora vegen az egyik kislany odaszaladt es megolelt :) Az is cuki volt :) De lehet csak nekem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99098) npera válasza Jahno (#99059) üzenetére


npera
újonc

Nekem az előző tulaj itthagyott egy 47-es grillt és egy ilyen gyújtós kürtőt.

Jó rozsdás, de működik. Korábban egy 2 kW-os forrólevegős fúvóval gyújtottam be a szenet benne, de aztán átálltam a gázos gyújtóra, mert az még jobb móka. Gyújtókockát és folyadékot nem használok, hogy ne befolyásolja az ízét.

Ha asszony elkezd fixen dolgozni, akkor szerintem beruházok egy 57-es grillre, az nekem mindenre IS elég lesz szerintem. A 47-es felületéhez képest az óriási, akkor kábé egy menetben mindent meg tudok rajta sütni. Kábé felezni fogja a sütési időt, úgy becsülöm.

Ez a zöld az álom:

(#99099) npera válasza halapidori (#99064) üzenetére


npera
újonc

Ez a neve, én kürtőt mondtam elsőre.

(#99100) npera válasza eattila (#99095) üzenetére


npera
újonc

Nekem a Totoya oda fújja a hűvöset, kellemesen szellőzik a mobil.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.