Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100351) WiZARD válasza npera (#100348) üzenetére


WiZARD
addikt

de azok az M3 LR-ben is ott vannak

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100352) npera válasza WiZARD (#100351) üzenetére


npera
újonc

Ja, hogy az 3 LR-hez képest? Akkor drága valóban. Nekem akkor is az Y tetszik, mert az 5-ajtós (gyakorlatilag kombi, mert olyan magas) és akkor én érzsem a csít nagyon.

(#100353) WiZARD válasza npera (#100352) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, M3-hoz képest az Y LR 5millióval több, az Y perf meg 4.5 millióval.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100354) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Hát én ezekhez most nem tudok hozzászólni.
A forest vitakört a magyarázattal értettem meg. Félek továbbküldeni bárkinek is.
Bár igazából fájjon másoknak is :C

(#100355) npera válasza -NoVa- (#100342) üzenetére


npera
újonc

Úristen, most jöttem rá, hogy én kiestem a pixisből, mert 2007 óta nem Magyarországon fizetek adót. Jááááááj......

(#100356) npera válasza blueboi69 (#100354) üzenetére


npera
újonc

Inkább nézzél ESC összehasonlító táblázatot. Az majd felvidít... :C

(#100357) blueboi69 válasza npera (#100356) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem vidiít fel :D
Viszont asszonyék elmennek 2hétre, én meg maradok itthon lakásfelújítani.
Ebből adódóan 1hétig szabin leszek, második héten munka mellett tolom majd.
Festés, falburkoló kő felrakás, radiátor sarokszelep szerelés, meg ilyenek.
Remélem lesz időm drónozni is végre.
Arra gondoltam, hogy mivel ritkán repülöm ki a 3db akksimat egyszerre, lehet az egyiket befogom a szemüvegnek és majd lesz zsebemben a lipo, vagy valahol.
Általában 2 akksinyi repülési idő elegendő adrenalin. Az kb 20-30p, attól függően mennyire tolom neki a powerloopokat :)

(#100358) eattila


eattila
csendes tag

Mi haverokkal tekerunk egy huszast. Visszafele elaztunk legalabb ketszer . Job done!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100359) Phülöp


Phülöp
addikt

LIDL-ben 25 euró a covid gyorsteszt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100360) Samott


Samott
addikt

Oh B+, sose told fullba: 'The Birds Aren't Real' movement says federal government replaced all birds with surveillance drones

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100361) zetor2000 válasza blueboi69 (#100357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Emlékeim szerint akartál teraszt felverni, 2x mondtam is, hogy van egy Hiltim kölcsön, de elkerülte a figyelmed. De ha kéne, még megvan Mancika, csak g*ci nehéz, mert egy 72es a lelkem. Ez nem a születési ideje, és azért nem is a súlya. De egy laza 10+ kg, viszont szerintem mindent felver, mint az indiai hülyegyerekek a YT videón. Ha máshogy nem, odab*szod a kőhöz... :D
De ha drónozol, akkor nem fogod felverni a követ, max a szomszédokat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100362) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, megvolt a TP3 maiden. Ez valami elképesztő. Úgy nézem, hogy a gázreakciót tudom feljebb venni majd, a felszállás után lehet picit jobban emelni a görbét, ha nem beltérben akarok vele repülni.

Gázfröccsökre sok métert emelkedik és nincs túl sok hangja még úgy sem. Első akksin csak kábé 40%-ot mertem gázt adni. De kitartott kábé 2/3-ad gázra felmegy az égbe. Rövid pumpálást mertem még csak.

A VTX antenna vagy maga a VTX nem teljesen komálja a Rapidmix vevőt a szemüvegben, mert néha durván szétesett a kép. A különféle alapszínek szétváltak, de mondjuk kis post-processz agyban és repülhető úgy is, csak nem olyan szép a kép.

Majd megnézem, hogy ha veszek rá megfelelő cloverleaf vagy hasonló mini (mikró?) antennát, akkor azzal mit csinál. Csak teljesítményt emelve 25 mW-ról 400-ra nem lett jobb, szóval lehet az antenna is csak ballaszt lenne.

A current meter teljesen el van tájolva, de majd bekalibrálom.

Kamerát most emeltem feljebb, hogy legyen több szög.

A motorok nem melegek, a propok nem lazultak le. E öröm, e bódottá.

(#100363) Phülöp


Phülöp
addikt

Ékszerfotózás stúdióban

Jahno, tanulhatsz belőle

link

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100364) zetor2000 válasza Phülöp (#100363) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs is jobb, mint egy "kőműves dekoltázs" :D Ja, de.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100365) Sipi-


Sipi-
tag

A lentebbi képen az öntözés mágnesszelepei és az elosztó látható (4 szelep, 2 "betáp" (szivattyú felől alul és vezetékes víz az elzárt csap felől), a másik csap és szelep nélküli cső meg egy slagcsatlakozó valószínűleg). Valószínűleg a valamelyik kereszt ereszt. Nem tűnik azért ez nekem olyan munkának ami "akár 100ezer forint is lehet a javítása" (kertész első árbecslése). Nehezítő tényező, hogy mindez a föld alatt van 30-40 centivel egy kb. 30x50 cm-es dobozban, 20-22 éve összerakva.
Szerintetek?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100366) Phülöp válasza Sipi- (#100365) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a pirosat vágnám el.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100367) Jahno válasza Sipi- (#100365) üzenetére


Jahno
őstag

"akár 100ezer forint is lehet a javítása"

Egyik elszaladt költségvetésünk egy sima csillár felszerelése lett volna...

Én saccolni sem mernék, de állj neki és a végén mondjad hány óra volt és mi szopószorzó. Bár szerintem marha volt aki ezt a föld alá rakta össze, azzal nem lehet mit kezdeni. Egy aktuális állapot és valami lesz.

Ezeket a KPE csöveket teljesen jól lehet toldani, én nem is szórakoznék (bár eredeti probléma valami Pedrollos kpotyogásnak rémlik) egészet felfordítanám a felszínig, aztán tennék rá egy új vezérlést kb. 20 küvecsért. Itt ha zárlatos valami, akkor szívsz vele, ha mágnesszelep ment el borért, akkor csak 2-3-5ezer pénz, majd valarod a fejed, hogy nem megy bele pedig "elvileg" ugyanaz a típus, aztán kell másik, jajj feszültség sem mindegy, olyat már nem is kapni, ésatöbbi múmiák sorban esnek ki a falból. Főleg ha időszakosan elindul és 2 nap múlva megint megáll.

(#100368) qnadam válasza Sipi- (#100337) üzenetére


qnadam
veterán

a telenornak se érdeke. igazából semelyik szolgáltatónak se, mivel bevételt nem fog termelni :D
diy megoldás lehet valami internet a garázsba, és akkor vowifin lehet hívni a kaput, de ezt azért közel nem az összes telefon tudja.
viszont létezik passzív repeater is, amihez semmi engedély nem kell, szolgáltatófüggetlen, cserébe nagy távolságra nem működik

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100369) qnadam válasza Phülöp (#100359) üzenetére


qnadam
veterán

berlinben ingyen van, de csak a helyieknek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100370) Sipi- válasza Jahno (#100367) üzenetére


Sipi-
tag

A szivattyú azért halt meg, mert innen átfolyt a víz oda :DD
Azon gondolkozok, hogy igazából a legcélravezetőbb az volna, hogy az egészet innen kidobni és onnan indulni, hogy van 6 cső, amit össze kell kötni és rakni 4-re új mágnesszelepet. A lényeg, hogy a földben elmenő csövek ne törjenek el :) A vezérlés bent van a tárolóban, onnan mennek ide a kábelek, meg a szivattyúhoz a 230V.
Még agyalok rajta mi lesz, meg várjuk, hogy milyen elvetemült összeget mond rá a kertész.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100371) Phülöp


Phülöp
addikt

#mithallgatszmost

Laurie Anderson, Tenzin Choegyal, Jesse Paris Smith - Songs from the Bardo

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100372) npera


npera
újonc

Szedik szét a régi hidat, ezen sem tudok már bringázni többet...

Itt a híd története, Wiki cikk.

(#100373) npera


npera
újonc

Én ezt nem merném bedugni, nyuszi lennék hozzá....

(#100374) blueboi69 válasza zetor2000 (#100361) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az emlékeid nem csalnak és köszi szépen a felajánlást! Jó gépnek hangzik, de a betont is felszedné szerintem :D
Amúgy a teraszburkolás marad jövőre. Az autóvásárlás miatt nem akarunk minden költséget egyszerre letudni. :U

(#100375) blueboi69 válasza npera (#100362) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óvatos kezdés! Azért ott gázadásra rendesen emelkedik a jószágé És ez volt 40%??? :Y
Ez egy vadállat gép.

(#100376) eattila válasza blueboi69 (#100374) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért a betont felverni nem annyira egyszerű :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100377) blueboi69 válasza Sipi- (#100365) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mi a gond? Azt tudom, hogy valami ereszt, de micsoda? :)

"lényeg, hogy a földben elmenő csövek ne törjenek el"

Nem fognak eltörni, nálunk én upgradeltem az öntözőt, szóval szereltem ilyet és képben is vagyok az alkatrészekkel és az összerszerelésükkel.

Látszólag ez így plug'n'play, valójában meg ultranagy szopás tud lenni. Ami leginkább problémás, és kívülről nem látszik, az az, hogy a KPE cső a bilincsbe becsúszik kb 3-4centit. Namost ha nincs hely összecsúsztatni, akkor szívás van, ugyanis a csövet a földben nem tudod mozgatni és hajlítani sem tudod.

Nálam még extra szopófaktor volt, hogy a szerelődobozból félig kilógótt az egyik idomnak a menetes gyűrűje/anyája, kínomban már azt gondoltam, hogy szétvágom a szerelődobozt is, mert tipikusan összerakták, amikor ki volt ásva, majd rárakták a dobozt.
Ezeket jellemzően nem arra találták ki, hogy lerakod a dobozt, majd abban szerelsz.
Nem kizárt, hogy körülötte ki kell ásni "valamennyit".
És az is mocskos dolog, hogy ha nem pucolod ki körben akkor a cső összerakáskor mehet bele föld a menetbe/csőbe. Aztán ráküldöd a nyomást, megtölti a rendszert, majd elkezd ereszteni, az egész doboz úszik a sárban pillanatok alatt....

Hol van ez amúgy balcsin?

(#100378) blueboi69 válasza npera (#100373) üzenetére


blueboi69
csendes tag

May be an image of 2 people and text
:DDD

(#100379) npera válasza blueboi69 (#100375) üzenetére


npera
újonc

2:57-nél van egy 11%-os gáz, akkor felugrik pár méter magasra. Utána 10-12% körül kőrözök vele szűkítve, ott látod a propokon, hogy pörögnek szépen.

3:29 körül egy pillanatra felvillan a 40% a jobb-felső sarokban (a core temperature alatt), akkor is felugrik szépen.

Majd kipróbálom a 2-ágú propokkal is. Azok 3018-as profilúak, míg ezek a 3-ágúak 3016-osak.

Az a vicc, hogy a pressfit működik, a propok szépen maradnak a tengelyen eddig. Ami bíztató. A motorok nem melegedtek, bár még teljesen stock PID-ek vannak rajta.

Picit ilyesminek tudok elképzelni egy literes sportmotort is. Hogy 4-6% gáz körül tartod a forgalom ritmusát, azon felül minden más a hipertérugrás.

(#100380) npera válasza blueboi69 (#100378) üzenetére


npera
újonc

Pont így! :C

(#100381) zetor2000 válasza blueboi69 (#100374) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs mit.
Eladni nem tervezem, szóval ha kéne, jövőre is viheted. Ez egy régi, szerintem mindenféle karbantartást mellőző TE72es, én annyit csináltam, hogy egy új(abb) 230as villásdugót tettem rá, mert az eredeti csatlakozóval kontakthibás volt, nem akart forogni. De már megint röcög.
Fene tudja, én adnék neki egy esélyt, a beton és a járólap közti csemperagasztó szerintem nagyobb ellenfél lenne, mint akár a járólap, akár a beton.
Asszem van valami laposabb vésőfej is, de 1-2 tálca ital (bármilyen szomjoltó) kell, hogy a megfelelő méretet (~1 medencényi) felverje vele az ember.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100382) blueboi69 válasza zetor2000 (#100381) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi szépen előre is! Észben tartom a dolgot, mindenképpen!
Úgyis írok majd ide a művelet előtt :)
Nemcsak 1 medencényi területre kell... Maga a járólap az viszonylag könnyen feljön, a ragasztó az ami problémás mindig. Jó meló lesz....
De még az sem kizárt, hogy ősszel amikor hűvösebb van és a nagyobbik gyerek oviban, akkor nekiállok, aztán ha mázlim van, akkor csak lekenem kenhető vízszigeteléssel és úgy elvan télen. Ennek utánakérdezek, hogy érdemes-e így előkészíteni.

(#100383) JonesC válasza WiZARD (#100339) üzenetére


JonesC
csendes tag

Erős :)

Privátoké is elfogyott már?

(#100384) Samott válasza JonesC (#100383) üzenetére


Samott
addikt

Hehe... az is hasonlo ido alatt. Sot, azt harom reszletben akartak palyaztatni, de miutan az elso elfogyott megnyitottak ujra es akkor elment a masik ket alkalomra szant osszeg is. Nagyon elmertek ezt a dolgot. Kevesebbet kellene adni, tobb embernek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100385) Bujdy81 válasza blueboi69 (#100377) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Én is azt hittem az öntöző upgrade előtt, hogy "lehet", hogy ki kell ásni a dobozt, de aztán kiderült, hogy "biztos"', hogy ki kell ásni...

Ki is ástam, így lett helyem az ominózus 3-4 centikre...

(#100386) blueboi69 válasza Bujdy81 (#100385) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez sokmindentől függ. Ahogy nézem itt pl valami könyök is megy lefelé, az ott ad némi mozgásteret.

Én olyanról beszéltem, amikor pl sikerült ásóval belevágnom a kpe csőbe és persze szétnyílt.
Namost amikor minden cső a földben megy, csak van kb fél méter átmérőjű gödröd, akkor nem működik a dolog. Két könyökkel tudtam csak megoldani, mert nem tudtam a toldót berakni a két cső közé. :U

(#100387) Sipi- válasza blueboi69 (#100377) üzenetére


Sipi-
tag

Jaja, Siófokon van. De nem vagyok most ott. Azért van a jobb oldalinál könyök, mert az is balra megy el végül, csak a keresztek alatt :Y
Nem tudom mi van eltörve, majd ha megyünk legközelebb, akkor megfogdosom (szemre nem látszik).
Egyelőre nem nyúlok hozzá, mert reggeltől késő délutánig odatűz a nap, szóval nyáron nem nyerő ezt szerelni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100388) Jahno válasza Sipi- (#100370) üzenetére


Jahno
őstag

Földben lévő csőre könyök és felhozod az egész miskulanciát a földfelszín fölé. Én, mint tapasztalt KPEszerelő fotelszakértő ezt tenném. Más meg mást tenne :-D De ott földben biztos nem gépészkednék, mert erőt kifejteni sem lehet, nem tudod tekerni a cuccot, úgyis koszos lesz, 3 porszem már szétveri a menetet, kóc is kellene alá... Ha cucc tiszta, akkor fentről fél fordulatonként pld. pumpafogóval is rá bírod szorítani a bilincset. Többit meg kissámlin ülve kényelmes magasságban tudod napfényben tákolni, körbejárhatóan, meg minden.

(#100389) blueboi69 válasza Jahno (#100388) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Kpe csőbilincsekre nem kell kóc! Az réz/acélcuccokra való.
Műanyagnál esetleg teflonszalag, de kpe idomoknál nem kell semmi, mert van benne gumigyűrű.
Ha földfelszín felett szereled, akkor hogy kerül a föld alá? Később ásnád le? :)

(#100390) blueboi69 válasza Sipi- (#100387) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"balra megy el végül, csak a keresztek alatt "
Az nem baj, a szerelést pont megkönnyíti, csak kicsi lapáttal kell kiásni, mert ahogy nézem betemette a föld rendesen.

"Nem tudom mi van eltörve, majd ha megyünk legközelebb, akkor megfogdosom"

Honnan tudod, hogy valami el van törve? Bocs, most nem tudom a pontos előzményeket. Olvastam, de nem jegyeztem meg. :B

(#100391) Sipi- válasza Jahno (#100388) üzenetére


Sipi-
tag

És mit kezdjek utána az udvar közepén egy csőhalommal? :F Építsek köré házat? :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100392) blueboi69 válasza Sipi- (#100391) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hozatsz rá földet.
Néhány szerelés után lesz egy hobbitházad :DDD

(#100393) Sipi- válasza blueboi69 (#100390) üzenetére


Sipi-
tag

Ha rányomja a szivattyú a nyomást, akkor folyik, spriccel a víz mindenfelé. A kertész, aki megnézte az mondta, hogy el van az egyik cső repedve.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100394) Sipi- válasza blueboi69 (#100392) üzenetére


Sipi-
tag

Szánkódomb? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100395) Samott válasza Sipi- (#100391) üzenetére


Samott
addikt

Valami kell kore, mert telen elfagyna a picsaba az egesz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100396) Sipi- válasza Samott (#100395) üzenetére


Sipi-
tag

Legjobb volna, akkor inkább már felásni az udvart, felvésni a teraszt és a fal alatt az alapzatot és bevezetni az egészet a fürdőszobába. Ott nem fagyna el. Jó ötletnek tűnik. :R
Vagy kisház, napelemmel, akkuval és elektromos fűtéssel :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100397) WiZARD válasza JonesC (#100383) üzenetére


WiZARD
addikt

El hát. Ez az 1-3 mrd elég gyorsan elfogyott.

Bár a kkv-knak szánt 100mrd is elfogyott 14 perc alatt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100398) Jahno válasza blueboi69 (#100389) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ásnám le, dobozt rá, oszt jónapot. Sok helyen van így, persze nem a kert közepén :-) És akkor ott az LCD kijelző, adhoc is lehet nyomkodni meg programozni, ha valaminek felakad a szeme akkor meg kis csap és kész.

(#100399) zetor2000 válasza WiZARD (#100397) üzenetére


zetor2000
senior tag

A "túlterheléses támadás" építőkocka most kimaradt, pedig azt olvastam, haldoklott a rendszer.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100400) Jahno válasza Samott (#100395) üzenetére


Jahno
őstag

Télen nem szokott benne víz lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.