Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99351) eattila válasza Sipi- (#99350) üzenetére


eattila
csendes tag

Jo kerdes. Ideiglenesen pillanatragasztoval probald meg a a zarbetet a helyen tartani.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99352) Samott válasza eattila (#99351) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem az a problema, hogy nem ideglenesen marad ott a zarbetet, hanem veglegesen.

Lehet hogy megis inkabb furni kellene.

Szerk: ja es ideje lenne nekikezdeni, lassan 7 ora. :DDD

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99353) zetor2000 válasza Sipi- (#99350) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát... Első lépés, átvágni a zárnyelvet.
Második, hogy fel kell hívni egy "mackóst", aki ilyen gyorsszervíz, drágán -mert hétvége van, és 1 perc alatt nyit ilyeneket - hogy legyen kedves oldja meg. :D

Ha van másik zárszerkezet+betét, akkor a már nyitott ajtót szerintem meg lehet annyira mókolni, hogy kijöjjön az a ketszi zárbetét, utána meg a zárszerkezet is. Kellhet csavarhúzó, fogó, táposabb csipesz, sörnyitó, kalapács... türelem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99354) Sipi- válasza zetor2000 (#99353) üzenetére


Sipi-
tag

Ha felhívok zárszervizest, akkor felesleges átvágni a zárnyelvet, oldja meg azt is. A probléma még mindig az, hogy a zárbetétbe beszorult a kulcs, de mozog is néhány mm-t ki-be a beszorult rész. Tehát úgy tűnik, hogy az el is tört a többi résztől.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99355) Sipi-


Sipi-
tag

Blueboi kocsit néz, izguljunk :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99356) zetor2000 válasza Sipi- (#99355) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izguljon Ő :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99357) Sipi-


Sipi-
tag

Otthoni windows 10-es laptopra vírusírtónak elég a Microsoft beépítettje (Defender azthiszem) vagy érdemes lenne előfizetni egy másikra? McAfee járt a géphez, de lejárt az egy éves próbaidőszak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99358) zetor2000 válasza Sipi- (#99357) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én évek óta nem használok semmit, csak a defendert, de azt is rühellem, mert párszor megakaszt, amikor a NAS-on töröl szerinte nemkívánatos állományokat, én meg tölthetem le megint a cracket... :D Pedig be van állítva neki, hogy hagyja békén...
Most persze mindenki jönni fog, hogy zombigép, meg akármi, de ez bármelyik géppel / vírusirtóval előadható. Kaspersky egy időben arról volt híres, hogy orosz-amerikai-izraeli cégek kémkedésre használták. McAffee meghalt, de még életében elég hamar megvált a cégétől, és otthagyta messze. Symantec elég háklis mindenre, és dobál nem kívánt üzeneteket is. Frisket nem láttam jóideje, ahogy Avast / Avira / Eset-et sem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99359) Jahno válasza Sipi- (#99357) üzenetére


Jahno
őstag

Elég.

(#99360) -NoVa- válasza Sipi- (#99357) üzenetére


-NoVa-
őstag

Defender elég, home usernek nem ad többet más neves izé sem, a központi managelős logolós alertezős szerveres izéket meg pont nem igényled magadnak. Hatékonyságban a legjobbak között van, pont jó.

(#99361) -NoVa- válasza zetor2000 (#99358) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a vírusirtó miatt zombigép, hanem a Torrent + crack vonallal szivatod magad meg előbb-utóbb.

(#99362) qnadam válasza -NoVa- (#99361) üzenetére


qnadam
veterán

lehet azt is ésszel csinálni, nekem sok évig sikerült :) oké, azért nagyon büszke nem vagyok rá

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99363) npera


npera
újonc

Csak azért jöttem, hogy megnézzem sikerült-e az ajtót kinyitni. Sikerült? :F

(#99364) zetor2000 válasza -NoVa- (#99361) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez "hobbigép", manapság jellemzően internetezésre használom csak. Néha 1-1 ilyenolyan valami kis játék elmegy, de komoly "termelő" munkát nem végzek. Zsarolóvírus már szopó lenne, mert azért a NAS állományai ha nagy értéket nem is képviselnek, de idő lenne megint letölteni. De ez mindenre igaz, legyen akármilyen megbízható helyről származó a cucc.

A "hívők" szerint már a Windows eleve zolmbigépet csinál akármiből is. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99365) Sipi- válasza npera (#99363) üzenetére


Sipi-
tag

Még nem. A probléma nem csak a kinyitás, hanem az újra bezárás. Ha csak kinyitom, annál jobb a mostani helyzet, amikor nem lehet kinyitni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99366) Samott válasza Sipi- (#99365) üzenetére


Samott
addikt

Veszel egy zarbetetet a praktikerben, megfurod a regit es kicsereled.

Szerk: bar igy ujra megnezve egy kerekparzar is siman eleg ideiglenesen.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99367) zetor2000 válasza Sipi- (#99365) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez ilyen hengerzár betét? Azt olvastam, hogy azt egy nagy fogóval el lehet törni, ha így kilóg a felszínből. Én még nem próbáltam, de egy nagyobb vízpunepafogó tuti jó megoldás lehet. 1 kis reccsenés, és voilá...
Amíg nincs rendes zár neki, addig egy lánc és egy lakat...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99368) npera


npera
újonc

Villanyszereltem egyet. A konyhában még nem volt felrakva a lámpa az asztal fölé, mert a fali csatlakozót nem cseréltük ki. A villanyásszal ezt megejtettük legutoljára, aztán most volt végre érkezésem.

Először szereltem egy kábelt a modern csatlakozóba, aztán felszögeltem a plafonra kis műanyag kampókkal, ahogy a helyi hülyék szokták a régi házakban. A modern épületekben már ténylegesen rejtve futnak a vezetékek (húúúú!), de ez egy 1972-es ház és egyes részein bevezették a mennyezetbe a csöveket, máshol meg jól nem. A konyhaasztal felett jól nem.

Amikor az IKEA-s lámpát szereltem (Ranarp, csak fehér) akkor sikerült megroppantani a gyorscsatlakozóját, mikor levettem és át akartam vezetni a drautot a tehermentesítő hurkon.

Onnantól kezdve az egyik oldalon nem fogta meg a vezetéket. Valahol volt elásva "csoki", de éppen nem találtam. Így akkor megoldottam egy huszárvágással. Van itthon egy rakás XT60-as RC csatlakozóm, ami folyamatos 60A-t tud elviselni. Nem 240V-on mondjuk, de a lámpához adott bedugós-nyomós csatlakozó annyira furvinyeknek tűnt belenézve, hogy az XT60-ban nagyon bizalmam volt.

A lámpa oldalán könnyű volt beforrasztani a csatit, mivel azt simán megcsináltam az ebédlőasztalon. A plafonra felszögelt vezeték ellenben fej feletti forrasztást igényelt.

Felraktam a fiam magasított gyerekszékét az asztalra, azon volt a páka trafója és a páka. Meg a hegytörlő persze. A kampóra odaragasztottam a kábelt, hogy ne ficeregjen, aztán az előkészített XT60-ast oda tudtam forrasztani. Előtte persze megcineztem a kábelvégeket. Még le is szigeteltem a kábeleket elektromos szalaggal, hogy tutira biztonságos legyen. Az egész miskulancia be van rakva egy kúpos műanyag elembe, ami takarja a kábeleket. Szóval minimális a rizikó.

Bekapcsolva működött, nem volt elektromos zúgás és fény- és hangjelenség.

Igény esetén vannak képek, ha valaki hüledezni akar....

(#99369) npera válasza zetor2000 (#99367) üzenetére


npera
újonc

Vagy a jövőre felkészülve egy zuhanyfüggöny. Az optikailag takarja a tároló tartalmát, de tutira nem ragad így be, mint ez a pocsék zár.... :C

(#99370) zetor2000 válasza npera (#99368) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Bekapcsolva működött, nem volt elektromos zúgás és fény- és hangjelenség."
Hogy működhet jól, ha nincs fényjelenség? A lámppának az a dolga, hogy fénnyel járó fizikai jelenséget produkál... :D
Ja, hogy "extra" pukk és szikra nem volt... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99371) zetor2000 válasza npera (#99369) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egen, az a biztonságnak is odabsz... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99372) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Áhoj.

Megjártam Gyulát, reggel 9előtt indultam kicsivel és este fél8 körül értem haza.

Megnéztem az autót, de még dilemmázok.

Az autó belül patika, megy mint a golyó (nem kormol), nem zörög, nem lötyög, motor szépen jár, egy dízelhez képest is.
A küszöbsérülés az lofütty, kb a lakkban van pár hajszálrepedés, inkább esztétikai a baj.
Viszont belenézve a motortérve, a motoron elöl lévő csavarok iszonyat rozsdásak, meg pár ababilincs a gumicsöveken. Gumicsövek nem repedezettek, teljesen jó állapotúak.
És a csavarok közül is csak amik a motor elején vannak.
Mondja a muki, hogy kb mind ilyen, ott kapja a párát, vizet, akármit. Mondom ne szórakozzon már, a 30éves e30ban sem volt egy rozsdás csavar sem, ez kb mintha a Titanic-ból szedték volna ki. Mondja, hogy mind ilyen, és felnyitott még 2 másik smax-ot, azoknál is volt ilyen korrózió, de nem ennyire, de mégis volt.
Balfasz voltam és nem kértem, hogy emeljük meg, mert a csápos emelőn volt egy autó kerekek nélkül, meg elé is volt pakolva (szerelés alatt állt) nem akartam akadékoskodni, hogy akkor szedje le az autót és nézzük meg ezt, utólag írtam neki, hogy az aljáról küldjön már képet, mert nekem hiába mondogatta ott az autó mellett, hogy nem rohad, én csak megnézném.
Visszahívott, hogy miért nem szóltam, akkor megoldottuk volna, de holnap csinál képet és elküldi, nem lesz gond.
Másik dolog az átírás.
Az autót elintézi az én nevemre, de úgy, mintha a kinti kereskedőtől venném én. Tehát nem tőle veszem. Mondta, hogy azt is lehet, hogy az ő nevére behozza, átiratja, de akkor annak a költségével drágul az autó ára, de akkor mint magánszemély tőle venném meg, neki mindegy melyiket választom.

Szóval most ez a rozsdásodás aggaszt. Azt láttam, hogy pl a hátsó féknyereg is olyan rozsdás. Elöl újak a féktárcsák és betétek. Azt mondta, hogy lábon jött haza.

Kaszni. Az első sárvédőíven láttam egy részt, ahol mintha lejött volna a festék, pont az ív belsején a peremen. Azt le kell kezelni, mielőtt rozsdásodásnak indul. A vezetőajtón is volt egy kavicsnyom, azt is le kell kezelni és a szélvédő felett, pont középen, egy kb körömnyi részen mintha felhólyagosodna a festék. Ezen kívül a lökhárítón láttam egy apró karcot, de más nincs. Beltérben is minimális a kormányon/váltón/pedálokon a kopás.
Tényleg másba nem tudtam belekötni.
Ja de, egyik tükörlap el van repedve, nemtudom hogy sikerült, mert a tükörház az ép.
Parkolóradarra hibát dobott, az nem működött. Mondta, hogy vmelyik szenzor lehet rossz, de ő ezt megcsinálja, úgy adja át, hogy működik.
Próbaút után kértem, hogy nézzünk diagnosztikát. Valamit mókolt, aztán mutatta, hogy nincs hiba, csak a parkolóradar, de igazából csak okosan hümmögtem, akár az is lehetett, hogy kitörölte gyorsan a kódokat. De csak a full bizalmatlan énem mondja ezt. Nyilván nem vállalna rá garit, ha tudja, hogy lesz vele baj.
Szóval a rozsdát leszámítva kéne nagyon a verda... de ez meg pont agaszt, mert félek tőle, hogy nehezen javítható.

(#99373) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#99365) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Lánc, lakat.

(#99374) hobizoli válasza blueboi69 (#99372) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azert nem volt benne egy csavar se rozsdas a piroskaban, mert annyit szerelted, meg annyi olajat izzadt ki, meg maga ala is akar, hogy az megvedte ettol :DDD


:DDD

amugy attol mert rozsdas a nyereg siman haza tud jonni labon, max ha be van allva a fekdugattyu benne, akkor nem mozog sehova es tobbnyire csak elol fekez
de akar meg mukodhet frankon is

:DDD

több drón kell ;P

(#99375) blueboi69 válasza hobizoli (#99374) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem a mukodessel lehet baj, hanem, hogy az egesz alja eporlad a picsaba :)
Hogy lehet ide kepet beilleszteni telefonrol?

(#99376) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ehun e

[ Szerkesztve ]

(#99377) sutszi válasza zetor2000 (#99371) üzenetére


sutszi
veterán

Nekem az átírási rész nem annyira világos... Ő amúgy cég lenne vagy magánszemély?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#99378) blueboi69 válasza sutszi (#99377) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt tolem kerdezted? Csakmert a zarcserenel nem ertelmes kerdes.
Ha tole veszem, akkor o atirja a sajat nevere mint maganszemely, de ez pluszkoltseg.
Igy viszont a papirokon ugy szerepel, mintha en hoztam volna be kintrol.

(#99379) Jahno válasza blueboi69 (#99378) üzenetére


Jahno
őstag

És garis feltételeket a nevére papírozzátok, vagy csak ilyen csoportban jó fej vagyok és istenbiz jó lesz? Mondjuk ha valami akad és Gyulára kell rohangálni, az nem egyszerű. Vittem arrafelé a Seatot míg itt nem találtam értelmes arcot...

(#99380) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#99373) üzenetére


Sipi-
tag

A szomszéd tárolóján nem láncolhatom keresztül...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99381) blueboi69 válasza Jahno (#99379) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Istenbiz jo lesz. Mondjuk korbekerdezek a csoportban, azokat akik hozza jarnak, hogy wtf.
Amugy nemhiszem, hogy nala szervizeltetnem, de ha elojon valami foegyseg hibaja, akkor jogilag nem tudom megfogni. Mondjuk ez mar regen rossz.
Persze mondogatta, hogy nem lesz baj, dehat nem jovobe lato. Megaszondja barmi van, ad csereautot is es eljon erte, neki fontos, hogy elegedett legyek, mert akkor ajanlom ot. Nemtudom, ha valami kamudumas nepper lenne, az sem lenne jo. Ha meg csendes pszihoapu maganszemely arulna az sem lenne jo.
Szoval a kisebbik rossz kozul kell valasztani.
Mondjuk ha utalassal fizetek, akkor legalabb nyoma van, hogy o kapta a penzt...

(#99382) Sipi- válasza blueboi69 (#99372) üzenetére


Sipi-
tag

Jó hosszú út volt...
Letérdelve a földre sem néztél alá? Küszöbök, hátsó futómű jól làtható úgy is.
Az átíratás első verziója szimplán csalás, azzal megszopatod magad csúnyán. Ha magyar magánszemélytől veszed, akkor van esélyed hova fordulni hiba esetén, egyébként meg mehetnél a német kereskedőhöz.

A rozsdára én rákérdeznék egy Ford szervízben. Telefonon, emailben vagy személyesen. Ford Solymár nekem emailben is válaszolt néhány órán belül, amikor csak annyit kérdeztem, hogy jól tudom-e, hogy láncos a 2 literes benzinmotor az MK4 Mondeoban.
Parkolóradar szívás is lehet, néha misztikus kontakthiba okoz ilyet. Ki lehet villogtatni, hogy melyiket érzi hibásnak, de lehet, hogy ki is lehet olvasni.
Mennyi km van benne? Hasonló felszereltségű, évjáratú magyar származású nincs hahu-n/joautok.hu-n?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99383) Jahno


Jahno
őstag

Ehh, max. röviden blogolok.

Pénteken anyámat vittem Pécs mellé, mert két helyen is volt intézni valója. Délután 2 után indultunk a Déli mellől. Szerintem lehetett haladni, bár rádióban mindenki sírt, hogy jajjjazemhétdugó. Csak a szokásos érdi emelkedő és utána kihajtónál volt torlódás. Tankolás, kajálás, mindennel együtt 5 óra előtt ott voltunk a helyszínen. Az nekem nem dugó.

Este 7 után ki is raktam Pesten a vonatnál. Visszafelé szinte hátunk mögött jött a vihar és jégeső. Az érdekes volt.

Ekkor belefutottam végre egy rendes szarvascsordába, szóval padlófék, visszatolatás, osonkodás, fotó, de itt már nagyon néztek, hogy ki vagyok és persze akkor pukkant nagyot az ég és már szaladtak is el:

Jól nézett ki na és kellett az albumomba. És én is szaladtam, akkor a hírekben már néztem a jeget, hogy mennyire nem lesz vicces.

Odafelé a két helyre ilyen út vezetett, ez csatlakozott a "főútra" szóval igazi zergebaszta vidéken jártunk:

Itt is abból indult ki, hogy ha reggel 4 felé elindul Pécsnek, akkor utolsó 20 kilométeren faluba TAXI kell, így érhet haza este 10re. Mert egyik helyre reggel megy a busz, este vissza és kész is, tömegköz felejtős. 500 kilométer forduló, levittem, legalább látta az arcom és dumáltunk. Bár azt hittem minden helyen lesz fél óra pihenőm, fórum, makettkedés, alvás, fotózás, de semmi nem volt. 5 perc majd suhantunk is vissza. 67esen meglestem a zenélős részt, nem szoptam be a VÉDÁt. Máshol sem biztos...

(#99384) Jahno


Jahno
őstag

Vigyázat, fotós témakör.

Régóta szívunk fotós haverokkal, hogy ami igazán jó kép lenne ahhoz terepet kell keresni. Ezt ha térképen megtaláltuk és valami nem sablonosat csinálnánk, akkor két dologgal szívunk. Elsőnek azzal, hogy a kinézett hely mégsem adja ki, vagy késő ősszel kopár sziklákkal és lomb nélküli fával másképp mutat, mint most nyár közepén telibe zölden.

Második opció, mikor már olyanokba rohanunk bele ami erősen függ a géptől, utómunkától és olyan helyi fényviszonyoktól amit sehol nem írnak le. Végig kell szopni, kitapasztalni mert kevésbé mérhető. Gyakorlás na. Gyakorlás dögivel, mikor elkészül és utólag ugyanúgy.

Lassan 3 éve rámozdultunk a tejút fotózásra és a csillagos égboltra, csillagjárásra. Sajna mások nagyon magasra tettél a lécet, de majd mi is megoldjuk. Először is jó terep kell hozzá. Mint építkezésnél egy jó telek :-D Pár dara akad az országban...

Utána másodiknak kb. felhőmentes éjszaka a követelmény, legalább 1.5 órán keresztül. És sok szakértés meg sör :C

Havercsajjal kitaláltuk, hogy néha nézzünk meg pár helyet amit felmérünk, betájolunk. Pest környéken akár hétköznap is hamar megfordulunk, mert írtam egy listát és egyelőre Budafoknál az erdő, érdi Duna partja vagy Monor és környéke szerepel benne.

Vagy éppen Bicske körül a gémeskutak. Asszony sem érti, nem is kell mindig mindent érteni, mert a csillagjárás sem mindenkinek jön be, a gémeskutat meg végképp nehéz hova tenni... Rábuktunk, evvan. Csinálni kell. Egyszer lehetne már jó és akkor kussolnék a seggemen.

Szerda délután még sima menetnek indult, megnézzük Budafokon a víztornyot, mekkorák a fák, hány milliméter, milyen messze kell állni, hasonlók. Elindulás után már érződött, hogy nem lesznek felhők. Ilyen idén kb. kétszer volt a környéken, azt is utólag vagy nagyon szar időpontban tudtuk meg, szóval rögtön mentünk Felcsút/Bicske felé a gémesekhez. Onnan már nincs messze Csákvár, ahol a mezőn már van egy jól ismert, csak még semmilyen képre nem hasznosított kút.

Ez meg igazából a Vértes alja, hagyjuk ki, mert ennyi időnk nem lesz, ismerjük inkább fele úton menjünk be a gazba, elhagyott bányába és próbáljuk meg ott a.... A Valamit :-D No, ilyenkor veszünk el +1.5 órára a tervezetthez képest.

Én elsőre élveztem, hogy az új vassal nem kell szórakozni, mert bírja és késő sötét éjszaka nappali minőségű képeket lehet csinálni. Bár mögöttünk jött fel a hold, az segített megvilágítani a sziklafalat. Amúgy is teljesen jó ott a semmi közepén möhözni a jó levegőn. Itt csak egy róka bámult meg kétszer, hogy ki ez a két hülye, aztán ment is tovább:

Ettől hamar vérszemet kaptunk, másnap már a Gellért-hegyen kötöttünk ki, mert ugyanezt a város felett is össze lehetne fotografálni és az mennyire menő lenne. Ez utóbbi gyakorlásával fél éjszakát elvertünk és még nem sikerült. Majd 2 hét múlva újra próba :-)

Most szombaton meg úgy alakult, hogy szinte minden fotós haver egyszerre világosodott meg, hogy ha itt a környékemen tudok valamit (főleg gémeskutat) akkor nézzük meg. 2.5 hónapos a gyerek és nem akar aludni, kellene gyakorlás mert ilyet még nem fotóztam, csoportterápiára jönnék mert héten sok volt a céges termelői értekezletből (gyengébbek kedvéért: míting) és csináljunk már valami össznépit.

Összekaptam magam, este 9kor tali. Utána úgy van, hogy 30-60 percet utazunk a helyre, némi gyaloglás, 1 órányi helyben topogós pöcsölés, aztán kész. Akinek egy gépe van, az benyomja és 1-2 órán keresztül teszi a dolgát, akinek két gépe állványa és minden vacka van annál egyik gép csinálja amit kell, többivel közben makettkedünk mást. Kb. így és akkor minden majdnem ugyanazt fotózzuk, mert az jó:

Haver hozta magával a 2.5 hónapost is, had szokja. Egész jól bírta. Odafelé kicsit nyüszögött, aztán zabált és aludt. Funkcionális.

Közben előkerültek a felhők, de így is elég érdekes lett. Jó terepet ugyan nem találtunk, én élveztem, hogy az új vassal előkerült a nappali világosság, havercsaj meg beszólt, mert nem életszerű és világos és különben is éjjel legyen éjszaka. De ettől szép az élet.

(#99385) blueboi69 válasza Sipi- (#99382) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Oldalrol beneztem ala, ugy nem lattam rozsdat. Hatso futomuvet nem neztem meg, csak oldalrol neztem ala.
Fordnak irni jo otlet!
220e km van benne.
Hasonlo felszereltsegut nem lattam, evjaratban is mind 1-2evvel idosebbek, de az a legkevesebb. Igazabol ha nem lett volna a rozsda, akkor nem lennenek ketejeim, de ugyanakkor par extrarol lemondanek, ha cserebe nem lenne rozsdabaja. Nem egyszeru a dolog.

(#99386) Samott


Samott
addikt

A multkori langosos temahoz:

Csepel, hol mashol... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99387) blueboi69 válasza Jahno (#99384) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Csillagoskép jóféle!

Viszont remélem büszkeséggel tölt el a tudat, hogy Gyuláról hoztam pet palackba csapolt kézműves sört (egyik sörözőben van külön erre opció, a sörcsapra lehet csatlakoztatni).
Eléggé finom, meggyes úgyhogy 2litert haza is hoztam :)

(#99388) Sipi-


Sipi-
tag

Tudom, hogy már mindenki idegállapotban van a tárolózár miatt: kinyitottam, kicseréltem a zárbetétet, visszazártam. Csak egy 10-es kulcs, kombináltfogó és csillagfejű csavarhúzó kellett hozzá. Aki idegei nem bírja a műszaki gányolást, az tekerjen tovább.

Szóval először is kiszedtem a két tároló közti rácsot a 10-es kulccsal. Azért tartott 10 percig, mert nem akartam nagyon zörögni tegnap este fél 10-kor és az egyik csavar magasan volt, alig értem el. A taknyolás magasiskolája, hogy zárszelvényekből vannak összerakva a tárolók elválasztó rácsszerkezetei és önmetsző csavarokkal vannak rögzítve. De semmi sem akadályozza meg azt, hogy ezt a csavart kitekerjem. Illett volna legalább hegesztéssel legalább egy kis cseppet rakni minden csavar mellé szerintem. Az én tárolóm felől kb. fél óra alatt csendesen át tudnék menni mindkét szomszédos tárolóba egy 10-es kulcs és egy kis fellépő segítségével.

Így átjutottam a bezárt tárolóba belülről a másik tárolóm felől. Kulcs nem nyitotta belülről a zárat (nem ment bele eléggé a kulcs), de azt pár perc után észrevettem, hogy ha mozgatom kívülről a beragadt kulcsot, akkor mozog a zárbetétben az a rész, ami a zárnyelvet lökdösi. Ezért elkezdtem fogóval a beragadt kulcsot mozgatni, rángatni és sikerült azt elérni, hogy bentről a működő kulcs bemenjen teljesen. Azzal így már sikerült kinyitni az ajtót. A zárbetét is kijött így a csavar kiszedés után, mert pont egyenesen állt meg.
A lakás régi zárbetétjét beraktam helyette, kicsit igazgatni kellett és így most be lehetett zárni és nyitni is lehet a tárolót.
A benne lévő zárbetét kis mozgatás után darabokra hullott. Először azt hittem, hogy műanyag a belseje, de valószínűleg nem, hanem nagyon vékony és gyenge vörösréz.

Lehet, hogy az akkus fúró-csavarozómmal és normál fém fúrófejjel szét tudtam volna fúrni rövid idő alatt.
Egyébként ilyen magas színvonalú, első osztályú munka az tároló ajtajának a zárkialakítása. Érdemes megnézni a vastagságot, a felső rögzítőcsavar precíz elhelyezését. Szinte hívogató, hogy zártöréssel feltörjék a zárat. De sok energiát nem érdemes a zárra pazarolni annak, aki be akar jutni, mert a rácsok egy közepes vagy kis méretű erővágóval könnyedén elvághatók.
Egy szakmunkást valószínűleg úgy kivágtak volna az iskolából, ha ilyet ad le munka címszóval, hogy lába sem éri a földet. De a hülye pestinek jó ez is, mert így is megveszi :O

Szóval végül nem kellett flex, pedig azt is hoztam, vékony vágókoronggal és védőszemüveggel együtt. Majd rakok mindkét ajtóba egy kicsit normálisabb zárat hamarosan.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99389) blueboi69 válasza Sipi- (#99388) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, hát nem egy széf. Mondjuk nem az, amit nova linkelt, hanem egy rendes széfre gondolok :D
Így legalább halkan megoldottad a dolgot. Pedig vasárnap hajnali hatkor a legpuhábbak a fémek és a falak, legalábbis a társasház lakók szerint :DDD

(#99390) Phülöp válasza blueboi69 (#99389) üzenetére


Phülöp
addikt

Hétvégén cimboráékkal ünnepeltük a nyárközepet, ők egy olyan házban bérelnek lakást, ami régen bank volt. Későbben lakásokat alakítottak ki benne, egy ember tulajdonâban van az egész épület, tán valami 8 kislakás fért el benne. A pincét nem érintette az átalakítás, a széfterem ajtaja elég komoly jószág. Az, hogy mi van jelenleg mögötte, arról nem beszélünk, mert nem teljesen legális. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99391) blueboi69 válasza Phülöp (#99390) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó, nem kell beszélni róla, elég ha leírod.

(#99392) eattila válasza Samott (#99386) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez kb szégyen!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99393) eattila válasza blueboi69 (#99387) üzenetére


eattila
csendes tag

Milyet? Corner/Viharsarok? Az jóféle elvileg!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99394) Phülöp válasza Samott (#99386) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyönyörű.
Gondolom, azon a környéken erre van igény.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99395) blueboi69 válasza eattila (#99393) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Corner, igen!
Meggyes. Nem tudok mást :)

(#99396) Sipi-


Sipi-
tag

Hétvégén mentem Apukám C-Max-ával, amit nemrég vettek. Néhány km után kidobtam a gumiszőnyeget belőle, mert nem tudtam a kuplungot kinyomni rendesen. Egyébként jó kis autó, megfelelően megy (nem gyorsulási versenyekre, de napi közlekedésre pont jó), halk, kényelmes, jók a tükrei, kormánya, váltója. Kilátást szokni kell kicsit, mert az A oszlopnál van egy kis háromszög ablak, aminek az oszlopai pont takarnak néha (pl. körforgalomnál az elválasztó bójákat).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99397) eattila válasza blueboi69 (#99395) üzenetére


eattila
csendes tag

Az jó kraft főzde :) Én a korzón a Spar-ban találtam hoptop-tól sört (baklabásat meg straberry-milkshake -et vettem), meg Tihanyi apátsági sört is. Erre nincs ilyesmi a spar-ban...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99398) Jahno válasza Samott (#99386) üzenetére


Jahno
őstag

Gyalázat. Hol kaptad? Csepelen még egy pizzást kell kipróbálnunk, aztán úgy néz ki ismét jól állunk színvonalas kajáldákkal mindenféle téren. Tavalyi évet túlélték, aztán kiderül idén mi lesz.

(#99399) Jahno válasza Phülöp (#99394) üzenetére


Jahno
őstag

Meg ilyesmikre

ha burgeres: [link]
ha olasz tésztás: [link]

És sok másra. Lángososra kíváncsi lennék merre van mert pont fordítva van az igény, Kazinczy utcában párszor a turistával el lehet játszani, itt nem úgy működik a dolog és ebből hamar emberkedés lenne (:-

(#99400) zetor2000 válasza blueboi69 (#99387) üzenetére


zetor2000
senior tag

Arrafelé van a Szentandrási zarándokhely is. Nekem onnan a fekete és a málnás búza is ízlett, de van nekik mindenféle más is. Ott is van lehetőség elvitelre, általában zöld PET palackban, amit meg kell innni, mert átönteni macerás :) Ezt a gyulait nem ismerem.
De Békésen van valami kolbászlelőhely is, kolegák szoktak onnan (IS) hozni mindig dolgokat. Ha már ennyit autóztál - és esetleg mész vissza, érdemes körbenézni a környéket, mert az ilyenek ott "őshonosak". Pálinkást nem merek mondani, azt annyira nem ismerek, mert az már egy zártabb világ.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.