Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#99401) Samott válasza Jahno (#99398) üzenetére


Samott
addikt

Strandon, de nem az enyem, a hetvegen volt hir.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#99402) blueboi69 válasza zetor2000 (#99400) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Áhh, nem fogok visszamenni oda :)
Ha azt az autót veszem meg, akkoris elhozza az ember. Ha nem is házhoz, de mondjuk Bp-ig.

(#99403) Phülöp válasza zetor2000 (#99400) üzenetére


Phülöp
addikt

A pálinkás ember Csongrádon lakik, majdnem útba esik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99404) Jahno válasza Samott (#99401) üzenetére


Jahno
őstag

Sosem jártam arrafelé, de mindig meg akarják verni a büfést.

(#99405) eattila válasza zetor2000 (#99400) üzenetére


eattila
csendes tag

Szentandrásiból a napkincs is jó. Meg a meggyes, meg a málnás búza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99406) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Na ez jó. Smax csoportban rákérdeztem általánosságban a korrozióra.
Ami magyar autó, azon semmi nincs, ami német, az ilyen.

Hamar kiderült, hogy az ország melyik részén néztem, aztán valaki irta, hogy esetleg Gyula-e. Mondom igen. Erre ajánlotta, hogy nézzessem meg AZ emberrel, mert ha szerinte jó, akkor jó lesz.
Mondom neki, AZ ember az ELADÓ is egyben....
Azóta dumáltam a formával, Salógatarjánból viszi hozzá az autóját szervízeltetni. Az övé magyar autó, nem tőle vette, de az övé is rozsdás...

(#99407) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Közben elmente ma fehérvári kereskedésben megnézni azt, amit múlthéten néztünk, de hült helye volt, szombaton elvitték.

(#99408) blueboi69 válasza npera (#99368) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt meglátja egyszer egy villanyász.... :Y :C

(#99409) zetor2000 válasza eattila (#99405) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meggyest is, meg szilvást is ittam, ez utóbbi annyira nem jött be. Nem rossz, de nem a kedvencem. Napkincset még nem próbáltam.Úgy néz ki, lehet, lesz arra dolgom.
Amikor arra jár(t)unk, akkor nem is mindig minden volt csapon, a frissnél meg nem kell se jobb, se rosszabb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99410) zetor2000 válasza Phülöp (#99403) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aztat nem ismerem - még. Ismi (sajnos eléggé távoli, és régen találkoztam vele személyesen) lakik Békéscsabán, de szerintem ők nem főznek, csak az ismeretségi körük...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99411) eattila válasza zetor2000 (#99409) üzenetére


eattila
csendes tag

Napkincs az búza. A szilvás nekem se jött bel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#99412) Phülöp válasza zetor2000 (#99410) üzenetére


Phülöp
addikt

Mert privát, és csak nagyon haveroknak ad belőle.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#99413) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Ma irány Szekszárd délután, újabb autó nézés.
Ez most kék. Asszonynak kevésbé tetszik....

Viszont 600ezerrel olcsóbb. Nem bőrös, kevesebb extrával.

(#99414) WiZARD


WiZARD
addikt

Postai trackingnek vajon hány szintje van, hogy történik az info áramlás a különböző országok postái közt?

Most pl jön egy csomagom vietnámból, a vietnámi tracking mutatja, hogy már itt van az országban, a magyar tracking még csak ott tart hogy 1 hete elküldték vietnámból.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#99415) -NoVa- válasza WiZARD (#99414) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez még csak az, hogy regisztrálták a konténert, hogy erre tart, nem az, hogy itt van.

(#99416) Sipi- válasza blueboi69 (#99413) üzenetére


Sipi-
tag

Digit klíma, 4 elektromos ablak, első-hátsó radar legyen, a többi már csak plusz. Ülésfűtés kellhet még (nekem is van), de meg lehet lenni nélküle.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99417) blueboi69 válasza Sipi- (#99416) üzenetére


blueboi69
csendes tag

+ panorámatető, abból nem engedek :)
Elmegyek megnézem, abból baj nem lehet.

Viszont most kiszámoltam, a fiesta 5.4L benzit fogyaszt 100km-en. Az igencsak jó.

(#99418) npera válasza Sipi- (#99388) üzenetére


npera
újonc

Ez álomszép. Ha csak ilyen kis csavarkák fogják, akkor egy zuhanyfüggöny tényleg elég lenne...

Szép munkát végeztek, aztán szépen át is vette valaki, ez a baj igazából.

(#99419) npera válasza blueboi69 (#99408) üzenetére


npera
újonc

Igazi kézműves meló, magas minőség és egyéni megoldás :C

A magaslagi forrasztáshoz a "torony"

Aztán a csoda csatlakozó...

(#99420) npera


npera
újonc

Nagyon izgatott vagyok. Hazafelé bringázva láttam, hogy a mezőn vannak friss tehéntojások, most töltöm az akksikat, hogy tudjak közöttük repülni mielőtt beszedik őket trakival.

(#99421) zetor2000 válasza WiZARD (#99414) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ahogy néztem a mostani állapotot, a Póstánál fejlesztés van.
Itt a lokális "nagy" postán az van, hogyha bemondod a trackid-t, akkor néznek rád, hogy wtf? Ja, régen jó volt az, de már nem tudnak rákeresni. Legalábbis nálunk. Kapsz vagy SMS-t, email-t vagy papír alapú ártesítőt, hogy cuccod van ott letéve náluk. De azon valami tájidegen ID van, és a kettő közti igazságtáblát még nem találtuk meg. Azaz azt, hogy ami a postai értesítőn van, az melyik track id-hez van rendelve.

Én olyat láttam a posta alkalmazásban, mint a posta.hu/nyomkovetes oldalon, hogy az elosztóközpontba bejött, majd átváltott a cucc a belföldi IDre, és vagy viszlát nyomkövetés, vagy jött a kínai üzenete, hogy az átvételi ponton van a csomag. Jelen esetben ez a helyi posta. Utána jött onnan is email, hogy beérkezett, de a kettő közt volt 1-2 nap.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99422) zetor2000 válasza Phülöp (#99412) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ach... akkor ez tényleg egy zárt klubb... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99423) zetor2000 válasza blueboi69 (#99402) üzenetére


zetor2000
senior tag

De ha azt az autót veszed meg, azért az eNber hozhat kóstolót... :) Ebbőlabból, csak hogy "ne legyen rossz szájíz". :D Mondjuk kolbászért nem mennék messze Gyuláról, de sör meg útbaejthető. Nem nagy kitérő ~300km távnál az a 10-20.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99424) zetor2000 válasza npera (#99419) üzenetére


zetor2000
senior tag

"és ha a plafon és a karnis közt kibámul, akkor látni, hogy szexelnek..." :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99425) Sipi- válasza blueboi69 (#99417) üzenetére


Sipi-
tag

Tempomatot kifelejtettem. Panorámatető engem nem hoz lázba... Attól lehet még tetőboxot rakni rá? Mert 7 üléssel az S-Maxnak a csomagtartója kisebb, mint a Fiestáé.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99426) npera válasza zetor2000 (#99424) üzenetére


npera
újonc

Úgy-úgy! Szerinted miért van elhúzva résnyire a függöny?

(#99427) Jahno válasza zetor2000 (#99421) üzenetére


Jahno
őstag

Itt az SMSel hülyéskednek, ha mondom a számát az nem jó, mindenáron kell a telefon is. Ezen már múltkor dühöngtem. Azon megnézik a számot és akkor elégedettek, majd valami érkezik.

Egyelőre egy csomó dolog nem világos, bár AlisEbayes csoportban valaki elég jól informált de meglátjuk mi lesz belőle. Pár nap és kiderül.

(#99428) qnadam válasza Jahno (#99427) üzenetére


qnadam
veterán

valami cuccról nekem is jött sms a múlt héten, de azt írták, hogy július közepéig átvehető, szóval nekem nem sürgős :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#99429) zetor2000 válasza npera (#99426) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kína (ez nem vicc...):

[link]
Azt írja a czikk, hogy teszt célból lettek kitéve... 60 kamera egy kereszteződésnél, egy "oszlopon", ahogy a képen látni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99430) Grillo válasza Jahno (#99399) üzenetére


Grillo
senior tag

Anno, mikor épült a gerincút, akkor voltam ottan sokat feléd, és akkor ettem gyakran a néniknél [itt] . Volt nekik olyan régi, kelesztett tésztás kakaóscsigájuk is, meg a lángos is tetszett.

(#99431) zetor2000 válasza Sipi- (#99388) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem kell félóra, motoros csavarhúzóval szerintem 3 perc. Vagy annyi se, 2-3-5 csavart kell kitekerni? Feltöltött akku, valami Pakside vagy +, és jónapot.

A hengerzárra évekkel ezelőtt láttam olyat, hogy egy vastag akarólap, és akkor nem tudod fogóval eltörni.

Felénk annyival másabb a tárolók kialakítása, hogy a külső fala, és az elválasztó falak is Ytongból vannak, a hátfal meg öntött beton, ez tartófal is egyben. Az Ytong fal ugye olyan, hogy egy vaslappal vakarva 10 perc alatt benn vagy, de hanngos, meg macerás. Az ajtólapok viszont teli vaslemezek, de alul, és felül van 15-20 cm szellőző rész, ami olyasmi, mint nálatok. 1-2 tároló kivétel, az én egyik tárolóm is ilyen, hogy egy 4-500mm átmérőjű légtechnikai cső megy rajta keresztül, és e mellé nem csináltak takarást. Mindez az ~1m ajtólap felett. Azaz ajtólap felős fele légtechnikai cső, másik fele semmi. Amikor megvettem, nem is érdekelt, aztán az első bérlő szólt, hogy fasza a tároló, csak fentről ki lehet pakolni.
Az ajtólapjainkon meg csak lakatpánt van, ilyen zár az nincs. A hegesztés nem túl szép, de le van festve, és azért ennyire tré melót nem végeztek itt, hogy ennyire elbsszák a furatot. Volt / van itt is gány, de ennyire nem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99432) Jahno válasza Grillo (#99430) üzenetére


Jahno
őstag

Erről a környéken legendák keringenek, meg nyilván ez az univerzum legjobb lángososa (ahogy még kb. 200 másik idehaza :-D) csak kipróbálni nehéz, mert akkor van nyitva, mikor dolgozóban nyomom. Piacon is ehető. És ha errefelé jársz, akkor Corvin csomópont bejárattól balra akad egy kis talponállós büfé, ott toljad befelé a tepsis tarját és ámulj.

(#99433) zetor2000 válasza Jahno (#99432) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hétvégére vettem szarvas húspogácsát, meg marha húspogácsát, hogy akkor hamburger. Csináltam hozzá rendes bucit, az jó is lett, ellenben a szarvas hús megdöglött, pedig még 2 nap volt a lejáratig, de kibontva büdi is volt, meg becsületemre az egyiket megsütöttem, megkóstoltam, de ki is hajítottam. A marha nem volt rossz, de az sima burger.
Viszont ezek mellett megsült egy pici oldalas, amit ilyen Franklin féle rubbal szórtam meg, és azt hittem, hogy tré lett. Sült 4 órát, aztán még 20 percig pirult. Fóliában kezdésnek, utána hogy színe legyen, nélküle, meg akkor a hőfok is magasabb lett. A csontok kiestek a ceremóni a végén. Na, tegnap kóstoltam, nem volt rossz, de vhogy nem ízlett. Betettem a hűtőbe.
Most este megnéztem, mennyire lett rossz, és hátizé. Fain lett. Nem mondom, volt jobb, de ez ilyen mellékvonal volt, 10 perc alatt lett meg, ebből öt a fűszerszóró kiképzése volt. Befőttes üvegre kellett sok lukat fúrni. De a husi az korrekt lett. Nem életem legjobbja, de még 2-3 estére bejön :D csak legyen kenyér meg sör...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#99434) Grillo válasza Jahno (#99432) üzenetére


Grillo
senior tag

Nem hinném, hogy mostanság lesz arra melóm, de még használható palacsintát adtak a Csepelművek bejáratánál, de lehet csak azért gondolom jónak, mert nem volt más. :DDD

(#99435) npera válasza zetor2000 (#99429) üzenetére


npera
újonc

Ilyet láttam élőben. Nem pont ilyen elrendezésben, de elképesztő mennyiségű kamera van Shanghaiban és az AI mögötte nem piskóta. Meg a hozzá tartozó "kreditrendszer". Na, az durva. 1984 komolyan felcsavarva 11-re... :(

(#99436) npera válasza npera (#99420) üzenetére


npera
újonc

Annyira ki voltam ütve meló után, hogy lefeküdtem "egy órára", de majdnem átaludtam a golden hourt... :Y

Szerencsére előtte töltöttem 10 pakkot. Felrángattam magamra a bringás gatyát, meg cipőt, beszórtam mindent a hátizsákba, aztán kitekertem a mezőre. Még nem vitték el a tehéntojásokat és volt még aranyszínű naplemente is, így megnyugodtam.

Gyakoroltam Split-S manővereket és pár alkalommal felrepültem "kábé 15-20 méterre" (maximum!!!) hogy jól körülnézzek. A DVR már ront valamennyit a minőségen, meg ha feltölti valahova az ember akkor tovább romlik, de a goggleben valami bizsergetően szép volt a táj.

Majd megszerkesztem a videót, hogy legyen öröm és bódottá.

Novának és Blueboinak ajánlom, hogy ha van tehéntojás a közelben, akkor repüljétek körbe jól, mert elképesztő jó szlalomozni közöttük.

Egyszer sem zuhantam le, bár volt amikor "elég alacsonyan" húztam el a tarló felett.... :B

[ Szerkesztve ]

(#99437) blueboi69 válasza Sipi- (#99425) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, lehet rá rakni!

Node. Lementem megnézni a makulátlan, rozsdamentes kéket Szekszárdon.
Tényleg szép volt, de találtam rozsdát, meg befotóztam alá. Motorja más volt, a 2literesen több a műanyag, de azért bilincsek, meg pár csavar korrodált volt, pedig ez csak 2évet volt kint, a többit itthon töltötte. Szóval ennyi.

Eldöntöttem, megveszem a fehéret. Eladó ahogy igérte csinált róla képeket alul.
De küldött vagy 25képet minimum, minden részletről. A lengőkarok, gólyalábak rozsdásak, de nem rosszabb mint a magyarországi autóé, a kipuff is teljesen oké, viszont a kasznin semmi korozió nincs.
Szóval megnézve a kéket, totál megnyugodtam, hogy "ezek ilyenek", lengőkart esetleg lehet cserélni ha kell, de nem kell az autót lakatolni most.
Holnap felhívom és megbeszéljük a részleteket.

(#99438) npera válasza blueboi69 (#99437) üzenetére


npera
újonc

Izgalmas! Remélem nem lesz gond, drukkolok erősen! A tetőablakot a család imádni fogja.

(#99439) Jahno válasza blueboi69 (#99437) üzenetére


Jahno
őstag

És már majdnem mondtam, hogy túl olcsón szeretnél használt és 101%-ig tökéletes autót.

(#99440) Jahno válasza Grillo (#99434) üzenetére


Jahno
őstag

Az a bejáratos az fasza, asszem még enpera is auditálta. Ezek ilyen nekünk való dolgok, de persze vannak komolyabbak is.

Igen, így tálalják a kajákat és elég jól szeren vannak egzotikus fasságokban, hogy a táj leves teljesen eredeti legyen, pont úgy kókuszos vagy pont úgy csíp és nekem örök rejtély, hogy fele rendesen meg van főve a többit meg miképpen rakják bele pont úgy időben, hogy még ropogós maradjon de egyszerre ki tudják hozni azzal, amit asszony rendelt:

[link]

Most csak kiszállítás van, mert felújítanak de utána biztos benézünk egy rendes kajálásra. Itt még a pirítós kenyeres előételt is megkívánja az ember :DD

(#99441) blueboi69 válasza npera (#99436) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mieza tehéntojás?
Épp akartam kérdezni, hogy video mikor lesz már, de a végén írtad :)
Jó a felszállópálya :)
15-20m magasról nem látni semmit, 200m már jobbabb :P

(#99442) npera válasza Jahno (#99440) üzenetére


npera
újonc

Ó, legközelebbre már készítem az ízlelőbimbókat, nagyon patent hely :R

(#99443) npera válasza blueboi69 (#99441) üzenetére


npera
újonc

Itt egy kis RAW DVR, de a gúgül jól megizélte a tömöríréssel. Élőben nézve nem volt ilyen kockás és mozaikos.

Érzésre 15-20 méter lehetett, de mivel nincs benne mérő, így sosem tudjuk meg :B

(#99444) blueboi69 válasza npera (#99443) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon király!
Mondjuk 1.5perc után már sír, hogy low battery és leszállsz... nem vagyok ehhez szokva :D
De amúgy király. Oké, ez szerintem sem volt több 20méternél :K

Na most kedvet is kaptam a repkedéshez :) Pár nap és jön valami hidegfront, utána szerintem jobb lesz az idő.

(#99445) npera


npera
újonc

Autós kompiláció, elég erős anyag. Az indulást a latin in medias res jellemzi talán legjobban.....

(#99446) npera válasza blueboi69 (#99444) üzenetére


npera
újonc

1S 450 mAh. Ha tolod a gázt, akkor fogy szépen. Hover közben 3,2V alá nem illik meríteni, szóval viszonylag konzervatívan szálltam le vele. Erős gázra persze beesik 3V alá is akár, de olyankor a motorok azért szépen húzzák az ampert. Az ESC 6A-re van marketingelve, de elvileg megy neki a 8A is. Az már feszegeti az XT30 képességét is.

A vicc az, hogy egy akksinál leküzdtem kábé 3,6V körülre (repülés közben), aztán elkezdtem magam és egy tojás (amiről a mobilom videózott) körül egyre szűkebben kőrözni. És kábé sosem akart elfogyni a SoC. Csak ment és ment és ment, pedig nem is Duracell akksival nyomom. Ha nem pumpálja a gázt az ember, akkor lehetséges a 6-7 perc is. Nagyon hatékony kis szitakötő ez, bár én nehézre építettem a 60 grammos tömeggel. Majd leszedem róla az összes elektromos szalagot és minimális mennyiséget tekerek rá, ott szerintem sokat lehet fogni.

Majd igyekszem megszerkeszteni, a nyersanyagot lehúztam a mobilról és a szemüvegből is, hogy a natív fájlokat importáljam.

(#99447) npera


npera
újonc

2016-os racsing kwadot kipróbál a srác. Ez kábé az a teljesítményszint, mint az én 2018-as 5" buildem, bár azon már "modernebb" VTX volt (jóval kisebb) és F4-es FC, ami sci-fi lehetett 2016-ban.

(#99448) Sipi- válasza blueboi69 (#99437) üzenetére


Sipi-
tag

Mi pénzt kér érte?
Szerintem tőle vedd meg, mint magyar magánszemély (vagy cég) és ne a külfölditől, akihez közöd sincs.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#99449) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Strandido wellingtonban.

(#99450) zetor2000 válasza BobaHWSW (#99449) üzenetére


zetor2000
senior tag

Felétek most van tél, vagy mi?
Itt meg lehet rohadni, olyan meleg van... erre havas kép :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.