Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100401) npera válasza Samott (#100395) üzenetére


npera
újonc

Napelem, szélkerék, egy Tesla Powerwall és elektromos fűtés. Meg egy gigawattos Caterpillar dízel generátor, ha se szél, se nap, se delej a Powerwallban. És duplán deduplikált adatkábel két külön szolgáltatótól, hogy folyamatos telemetria legyen mobilban.

Csak egy jó architect kell, meg egy jó QA-s, aki összerakja és lemeózza a rendszert. Szerintem itt topikon belül meg is van a kompetencia :C

(#100402) Jahno válasza Sipi- (#100396) üzenetére


Jahno
őstag

Raksz rá egy szerszámtárolót. Vagy gyerekeknek játszóházat. De lehet legjobb ha az egész telket eladod a picsába és felteszed rulettre :C

(#100403) Sipi- válasza Jahno (#100402) üzenetére


Sipi-
tag

Rossz öntőzővel nem vennék meg, csak féláron :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100404) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, jön a durva hideg, most már biztos. Épp rakatom fel a nyári gumit a Volvora.

(#100405) Jahno válasza Sipi- (#100403) üzenetére


Jahno
őstag

Oda kell írni, hogy megkímélt, garázsban tartott, női tulajos "kis" hibával, kb. 20asból rendbeszedhető :C

(#100406) Sipi- válasza -NoVa- (#100404) üzenetére


Sipi-
tag

Ilyen hosszú volt a sor? :F

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100407) -NoVa- válasza Sipi- (#100406) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért a Subarun téli van, évi 1000 km-re kár hozzányúlni.

(#100408) zetor2000 válasza npera (#100401) üzenetére


zetor2000
senior tag

A deduplikáció pont az, amit nem szeretnél... :D már ha van két klf. szolgáltatód.
Az ilyen az "öntökönszúrás" :D

Duplikációt szeretne sokmindenki, hogy jó és masszív szolgáltatása legyen.

Caterpillar helyett meg inkább egy Cummins aggregátor, olyat már láttam közelről.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100409) blueboi69 válasza zetor2000 (#100408) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor ezt kb össze is raktuk, Jahnonak biztosan van lapátja is hozzá.
SIpi, mennyi lóvé van a projektre? :D

(#100410) Sipi- válasza blueboi69 (#100409) üzenetére


Sipi-
tag

SIpi, mennyi lóvé van a projektre?

A felénél is kevesebb, mint amire gondolsz :DD
Viszont van grill, rács, öntöttvas lap, faszén, hűtő italnak, Balaton 10 perc sétára, stb. :C

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100411) blueboi69 válasza Sipi- (#100410) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Akkor ez csak a minőség rovására fog menni :D

Akkor majd folyt köv, amikor lent leszel a tett helyszínén. Érdemes lenne a bejövő golyosócsapot épphogy megnyitni, mégiscsak könnyebb ha nem a kijövő gejzír közepén kell debuggolni.

(#100412) Sipi- válasza blueboi69 (#100411) üzenetére


Sipi-
tag

Szivattyú le van most kötve. Vezetékes vízről is lehetne locsolni, de az a csap meg berohadt, nem lehet megnyitni. Majd kitalálom :) 20-a után megyünk csak arrafelé, most asszony tesójáék vannak ott.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100413) blueboi69 válasza Sipi- (#100412) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na akkor csinálják meg ők, problem solved :)

(#100414) npera válasza zetor2000 (#100408) üzenetére


npera
újonc

Tudtam, hogy valamit nem szeretnék, csak az hosszabb szó volt, ezért jobbnak tűnt :C

Mindenképpen akkora aggregátor kell, hogy remegjen a föld is, amikor beindul.

(#100415) Jahno válasza Sipi- (#100412) üzenetére


Jahno
őstag

Ó, ha tesónak csak egy SMS-t írsz, hogy "lécci tákold meg az öntözőszisztemet, köszi" akkor még sokat magyarázkodnod sem kell :-D

(#100416) Jahno válasza Sipi- (#100410) üzenetére


Jahno
őstag

Öntött vaslapért most megyek, faszén és hűtő is sokba fog még kerülni az idén. Gyanítom az öntözőmiazmás kijönne belőle, amilyen terveim most vannak :C

(#100417) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Drágaszág, TP-Link AX1800 Wifi6 izé.

Szerintem a C7 kezd fáradni, csökkent a jelerőssége. Működik, de kevésbé stabil a wifi kapcsolata, mint eddig sok évig. Ki kéri hogyért? :)

(#100418) Jahno válasza zetor2000 (#100408) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy Mosa :R Egyik céghez néha közvetítettem júzert, meg kerestem kisebb pár kilowattos cuccot, aztán egyszer mondom Nekik, hogy valami nagyobb kellene, olyan "rendes". Eleve utaznak dízeles és gázosban is, arc visszakérdez, hogy hát mégis mekkora mert most hirtelen 20 megánál nagyobbat lehet nem tudnak felszabadítani :Y Rendes emberek na, arányokban gondolkoznak, de én nem a falut szerettem volna ellátni, csak irodából kb. 3x80 Ampert (:-

(#100419) -NoVa- válasza Jahno (#100416) üzenetére


-NoVa-
őstag

Boronatárcsán múlt hónapban jókat alkottunk, az nem ilyen komplex. Pár hasáb fa alá, aztán a gyerekek gyúrták a lepényeket.

(#100420) Jahno válasza npera (#100414) üzenetére


Jahno
őstag

Haver azon hümmögött, hogy ha nagyon meglódulna a szabadtéri fotós móka, akkor lehet érdemes egy 20ezer pénzes aggregátorra befektetni, mint ennyi akkumulátorra és akkor arról világítás, töltés, nagyobb vakuk is működnének. És újabb tőkesúlyt nyertem volna a kocsiba...

Végül egyszerűen megoldottam a problémát, mondtam, hogy bármiben is benne vagyok de Ő viszi haza és dumálja ki a főnökénél :C Szóval most az aggregátor projekt bizonytalan időre felfüggesztve :DD

(#100421) Phülöp válasza -NoVa- (#100417) üzenetére


Phülöp
addikt

WD kuponod jobban érdekelne

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100422) -NoVa- válasza -NoVa- (#100417) üzenetére


-NoVa-
őstag

TP-Link AX1800 long time review:

Wireless smart connect jó. Automatikusan 1 SSID alatt pakolja a single-dual band 5GHz és a 2.4Ghz között a dolgokat, folyamatosan frissített Tx/Rx ratet ír a webfelületen mindenre, ami rajta van, és kb tartja is. A munkagépem 10 méterre, 1 belső és 2 külső falon át 650 / 351 mbps-el kapcsolódik épp 5GHz-en, és kb valósan képes is 30MB/s másolásra a NAS-ról. Avagy 2 NAS között 15MB/s átvitelre, USB-s külső AC wificuccal. A MacBook Pro szobán belül 75 - 105 MB/s között ingadozott, úgyhogy jól közelíti a kijelzett 867mbps-t.

Van rajta USB2.0, de a WD MyCloudok erre gyorsabbak az USB3-ukkal, úgyhogy nem próbálom ki azt a felét. AccessPointkodik, eddig jobban mint a C7 tette új korában.

(#100423) -NoVa- válasza Phülöp (#100421) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mióta kiszámoltam, hogy tőlük 50k-ért van a 6TB-os MyCloud Home, azóta engem is kezd.

(#100424) Jahno válasza -NoVa- (#100423) üzenetére


Jahno
őstag

Pfff, nagyon akciósan annyi egy 6 terás Toshiba lemez és megdöglik. A külső WD is 60ezer, mindenféle egyéb szolgáltatás nélkül.

(#100425) Phülöp válasza -NoVa- (#100423) üzenetére


Phülöp
addikt

olvasgatom a review-kat, és olyanokat írnak a My Cloud Expert Series EX2 Ultra kapcsán, hogy nem lehet csak úgy másolgatni rá, internet kell hozzá.

Most vagy a felhasználó nagyon nem ért hozzá, vagy a wd baszta el ennyire (létezik ekkora öntökönlövés?)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100426) zetor2000 válasza Phülöp (#100425) üzenetére


zetor2000
senior tag

Fene tudja, de szerintem ez a lépés felesleges / kihagyható.
Talán az lehet, hogy a felhő alapú szolgáltatásokhoz (ami lehet, hogy fizetős egy adott méret fölött) kell internet elérés. Ilyen lehet a NASneve.mycloud.com domain név szolgáltatás - ha regisztrálsz, akkor eléred a NASodat a NASneve.mycloud.com internetes cím használatával.
Ez kábé minden NAS/Router gyártó termékébe benne van/volt, csak néhányan ingyenes szolgáltatást építettek be, ami aztán elmúlt.

De egy NAS nem feltétlen internetes eszköz, csak lehet, hogy az. Egy munkahelyen, vagy odahaza nem biztos, hogy ki kell, hogy lásson a zinternettre.
A Manual szerint nem kell semmi trükk, hogy hálózati tárként lásd a NAS-t, de klf. funkciókhoz szükséges lehet az internet elérés - a mycloud regisztrációhoz is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100427) Samott


Samott
addikt

Már szerdán dönthet a kormány a harmadik oltásról

"...hat hónap után ajánlaná a harmadik oltást elsőként a hatvan év felettiek, majd a hatvan év alattiak számára, és harmadik (vagy egydózisú oltás esetén második) oltóanyagként mindenképpen az előzőtől eltérőt (heterológ vakcinát) javasolna..."

Es a szarhazi igy ervel: "vagyis szerinte aki elsőnek Pfizert kapott, az most kapjon majd valami mást" - Mintha lenne barmifele gond a Pfizerrel es nem pont azert kell ezt az egeszet csinalni mert ki tudja milyen kinai/ruszki cuccal oltottak vegik a nepet.

Arrol van szo, hogy rajottek nem pont olyanok a szamok mint amit a keleti dealerek igertek, szoval most az oregek kapnak egy Pfizert is biztos ami biztos. Ami vegulis jo dontes. Csak mar nem tudnak nem hazudni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100428) Jahno válasza Samott (#100427) üzenetére


Jahno
őstag

Olyan mismásolás megy a kínai környékén, hogy rossz nézni és menjenek már a picsába.

Pedig elején én is azt mondtam, hogy Kínában marha sok ember van akin nyilván "önkéntesen" is tesztelték, szóval mintavétel alapján nem baj ha nincs engedély meg papírok.

Haver meg persze ezerrel kampányolt mellette, most kellene előszednem azt is, de már annyira elvakult pártkatona, hogy teljesen felesleges, úgy megvakult mint Makó Jeruzsálemtől.

Kásler meg összevissza beszél, simán rácáfol arra amit 2 hete állított, aztán számonkérés meg sehol.

De legalább napi jóhír, hogy vízilabda EB-t nyertünk odavissza és ismét bekaphassa minden focista is. Bár ez sem szokott érdekelni senkit.

(#100429) hobizoli válasza Samott (#100427) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pedig a vezérürü személyesen, pirosszőnyeggel várta az elvtársi vakcina szállítmányokat a reptéren, a nyaloncmédia is műholdas kapcsolatban közvetítette a gép leszállását, meg ahogy a pártunk és qrmányunk örökös vezetője lepacsizik keleti testvéreinkkel, és gyorsan ellenőrzi a szállítmányon a hajra magyarok feliratos A4-s papírok meglétét

a "hanyatló nyugati" Pfizer/Moderna mRNS technika meg csak simán megérkezett egy-egy tgk-n...
ott nem volt díszfogadás, pedig többszörös mennyiséget adtak... és olcsóbban


:U

több drón kell ;P

(#100430) npera


npera
újonc

Nova, Blueboi, jó hír! Még zivatar előtt kijutottam kirepülni 2 pakkot. Most az áramszenzort (algoritmust) kalibrálom. Dinamikus ide-oda krúzolgatással és kevés vertikális ugrálással 4 perc repülés megvolt úgy, hogy a hover alatt még 3,8V-on volt a cellafeszültség.

Most készül az Excel tábla, amivel lehet majd a helyére rakni a fogyasztásszámoló faktort az FC-ben.

Most az antennát értelmesebben csavaroztam fel a szemüvegre, nem állítottam felfelé úgy a patchet, hogy kábé beleérjen az omni szárába. Mellette most már a Unify Pro32 Nano VTX-táblája van a gépben, nem egy generic tábla.

Semmiféle oldalra húzódás és színszétesés komponensekre nem volt, a kép teljesen szilárdan és négyszögletesen állt. Nem volt ugrálás és futás sem. Ezek szerint semmi gond semmivel, csak az antennákat nem kell összegubancolnom.

(#100431) Samott válasza hobizoli (#100429) üzenetére


Samott
addikt

Aztan mire mentunk vele?

Siman utolernek minket, es ott legalabb nem bizonytalan forrasbol szamazo cuccal kiserleteznek a nepen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100432) hobizoli válasza Samott (#100431) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebbol kb 20-25%-t ki is lehet vonni a C vitamin injekciok miatt :DDD

több drón kell ;P

(#100433) Jahno válasza Samott (#100431) üzenetére


Jahno
őstag

Arra, hogy 2 hete még kihúzták magukat, mert nem lesz több korlát és hullám, erre már pedzegetik, hogy de mégis. Apjuk kaszát.

(#100434) -NoVa- válasza Phülöp (#100425) üzenetére


-NoVa-
őstag

Elég konkrét specifikus igényt(/igénytelenséget) kielégítő eszköz.
A Home egy fokkal nyitottabb. Vagy netes elérés, personal cloud, és úgy használod, userrel, de kicsit erős vak bizalommal a biztonsági megoldásaik felé, hogy tényleg ne veszíts adatot... Vagy a public share-t használod, ami csak lanon át smb-n elérhető, és semmi jelszavas védelme nincs, valamint átjárás sincs a kettő share között.

Szóval ha hagyományosabban konfigurált saját magad által kezelt NAS kell, a Synology cuccok felé kell nézelődni, ez meg más. A 2 MyCloud-omon, ami még nem Home, le van tiltva a cloud access, minden feature kigyomlálva, és tisztán lanos SMB-re használom, azok mellett pont elfér egy olyan, ami remote elérésben fotómentésre alkalmas, és arról tud automatikusan valamelyik másik WD-re backupot küldeni helyi hálón.

(#100435) Phülöp válasza -NoVa- (#100434) üzenetére


Phülöp
addikt

97.64% helyi NAS
a maradék meg néha, ha esetleg kell róla valami és nem vagyok otthon
1 klikkes

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100436) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Surface Pro 4 akció, +40% akkumlátor!

(#100437) Sipi- válasza -NoVa- (#100436) üzenetére


Sipi-
tag

:C
Nálunk az összes HP gép akkuja cserés lesz, sok már púpusodott, a többi majd fog :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100438) Sipi-


Sipi-
tag

Kínából videókártyát valakinek?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#100439) Samott válasza Jahno (#100433) üzenetére


Samott
addikt

Milyen fura egybeeses: Megjöttek a fővárosi antitestvizsgálat első eredményei: a Sinopharmmal oltott 60 év felettiek negyedének nincs antitestes védettsége - hat nem pont ma derul ez is ki?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100440) Jahno válasza Samott (#100439) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis leszarják, mert megtehetik. Agyrém ez is.

(#100441) eattila válasza Samott (#100439) üzenetére


eattila
csendes tag

Kell 3. sino. Azért csinálják.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100442) Jahno válasza eattila (#100441) üzenetére


Jahno
őstag

Nemtom, akkor az állam vallaná be és nem ködösítenének. Kitalálhat 3 havi ismétlést is, nabumm.

(#100443) zetor2000 válasza Phülöp (#100435) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha egy rendesebb hálózati tár kell, akkor Synology vagy Qnap.
Ez mondjuk elég olcsó megoldás, de kérdés, hogy ezeken mennyire megbízható a szoftver, a következő időkben mennyire fogják orvosolni az olyasmi hibákat, mint amik az utóbbi időkben kiderültek...
A Qnap cuccom a támogatási időszak végét járja, de még adnak ki rá hibajavításokat tartalmazó új FW-t, pedig nagyon nem mai darab. Ez persze meg olyan, hogy nekem volt fejlövésem, hogy tudjon qBittorrentet vagy hasonlót, meg legyen 4 rekeszes, meg csiribiri, cserébe drága is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100444) zetor2000 válasza -NoVa- (#100436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez annyiból érdekes, hogy elég szép móka szétszedni, sérülés nélkül... Kell egy rendes hőlégfúvó, meg némi türelem... Nem megoldhatatlan, csak elég szopó. És ha már szét van szedve, akkor egy új akku se árt.

Ha esetleg meguntad, egy ezrest adok érte :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100445) Samott válasza Jahno (#100440) üzenetére


Samott
addikt

Tudjak fokozni: "A Fővárosi Önkormányzat Soros György támogatásával indított Covid-tesztakciója a baloldal oltásellenes kampányának, és Gyurcsány embereinek a kifizetése; hetek óta köztudott, hogy Karácsony Gergely Gyurcsányhoz közel álló baloldali vállalkozásokat fizet így ki."

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#100446) Phülöp válasza zetor2000 (#100443) üzenetére


Phülöp
addikt

Semmi komoly, csak etetni az AppleTV-t meg akkor már a Calibre adatbázist és egyéb más dolgokat is odadobálnék, hogy bármikor, bárhonnan elérhetők legyenek. Google drive nem opció, mielőtt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100447) eattila válasza Jahno (#100442) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugy ertem biznyic miatt. Nem azert mert jo a szivuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100448) zetor2000 válasza Phülöp (#100446) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ach...
Sima fájlszervernek tuti jó.

Nekem más felhasználási szempontok is képbe kerültek, amiatt egy ilyen készülék nem jöhetett szóba. Cserébe van egy nemannyira olcsó, de a jelenlegi igényeket kielégítő (meg még sok olyat, ami csak fejben van, és sosem valósulna meg) NASom. A jelenlegi feladatra talán overkill, de tudja a dolgát, és épp akkor meg tudtam valósítani.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100449) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Mai trainspotting. Nem saját fotó, mert megkértek minden arrajárót, hogy lehetőleg ne.

(#100450) Sipi- válasza Sipi- (#100437) üzenetére


Sipi-
tag

Bazz, kellett nekem emlegetni... :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.