Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#100901) npera válasza blueboi69 (#100887) üzenetére


npera
újonc

Ha újra kell melóba járni, akkor majd bemegyek vele, hogy a kollégák örüljenek. Szerintem vicces, bár asszony felvonta a szemöldököt.

(#100902) npera válasza hobizoli (#100892) üzenetére


npera
újonc

Ha Lacházán van gyorsulási és valami jobban eleresztett anyuka egy ilyennel jön, akkor ő milyen géposztályban indul?

(#100903) npera válasza Phülöp (#100895) üzenetére


npera
újonc

Hmmmmm...

(#100904) blueboi69 válasza npera (#100900) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"De szép íves kanyarokat, piruetteket és bukfenceket csinálni egy mező felett viszont csodajó élmény. Vagy magadat körberepülni."

True. :)

(#100905) Jahno válasza blueboi69 (#100891) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mi slagossal porszívózzuk.

(#100906) hobizoli válasza npera (#100902) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az Tököl-n volt, amikor a ModelX bekoszont a mezonynek, de ott mas kategoriak vannak

több drón kell ;P

(#100907) npera válasza hobizoli (#100906) üzenetére


npera
újonc

Ha odaszédül valaki egy Plaiddel, akkor mi ellen mehet? Bármi vagy gépkocsi kategória szerint? Családi kombi ellen? Vagy teljesítményre próbálják párosítani őket? Vagy BEV vs BEV? Egy BMW i3s esetleg? :C

(#100908) WiZARD válasza npera (#100907) üzenetére


WiZARD
addikt

Köbcentinként vannak besorolva, nem? :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100909) npera


npera
újonc

Motoros beállítottságúak, jó FortNine videó.

(#100910) npera válasza WiZARD (#100908) üzenetére


npera
újonc

Hány ccm a Plaid? :C

(#100911) hobizoli válasza npera (#100907) üzenetére


hobizoli
nagyúr

KKL-n nem ccm kategoriak vannak mar, hanem ido
11.000-11.999
12.000-12.999
13.000-13.999
....

igazbaol egy balfaszsag, mert nem ertekeli a fejleszest az auton

13.1-13.2-as autoval mesz egy 12.991-t, akkor egybol atsorolnak a 12sec-s kategoriaba, ahol sehol nem vagy az ottaniak kozott, mert kb lehetetlen egy 12 alja idore felokositani mar
igy igazabol senki nem csinal semmit, nehogy tul gyors legyen

ez is azert lett elbaszva, mert vkinek az erdekei serultek

annak idejen volt hogy 1000 alatt, 1001-1500, 1501-2000, 2001-2500, 2501-3500
aztan voltak az u.n power adder-k, mint a feltoltes, a NOS, es a 4WD
ezek 1-1kategoriat dobnak feljebb, de max kettovel lehet feljebb kerulni akkoris, ha mind van az autoban ezek kozul

aztan a hondasok kisirtak, hogy a A2-s kategoria 1500 helyett 1600-g tartson es a A3-s 1601-2000, igy a VTI-k megmenekultek az Integra-ktol, meg a 1.4 turboktol

utana jott megint a varialas, lett a turbosnal a ccm kategoria csak 1400-g szamit A3-s kategoriaban, az ment az szivo 1.6-s Hondak ellen, ami szinten A3 lett a 1550-s DOHC hatar miatt
na azok az elso evben szoptak is, ahogy kell :DDD
masodik evben szinte az osszesben mar 2 literes CRV B20-s blokk volt, a 1.6 VTI B16A2 VTEC hengerfejevel
ezt konnyu volt felismerni, ha tudod mit kell latni, mert a VTEC rendszer mukodteteshez a B20-s blokkban nincs meg az olajcsatorna a szivattyu felol a hidroszelephez, es ezert kivulrol kellett egy plusz csovel atkotniuk mashonnan egy erre keszen megveheto u.n. VTEC modkit-l, de eleve a ccm miatt cheater motor volt A2-ben
akkoris kikaptak :DDD , de kovetkezo evben felvittek a ccm hatart 2000-re, hogy a csalos motorok ezzel legalisak legyenek a szabalyok szerint
az sem volt eleg, jott a megujabb okositas, hogy a kovetkezo evtol a szivo mar 2400-g szamit, hogy 7gen Civic TypeR -ben levo K20-s motort ha a Accord TypeS K24-sre cserelik, es az van tovabb faragva, akkor majd az odabasz vegre...

az se lett eleg :DDD, ugyhogy a kovetkezo evtol a turbos ccm az A3-s kategoriban lement 1200ccm-re, ezzel a 1.4 turbok felmentek a 2401-4000ccm-be

erre mondtam a Kohári-nak, ertemen hogy ekkora potencial van ebben a Zastava blokkban, de 3x ccm szorzo a turbokra meg a Forma-1ben sincs...
mert igy egy mk1 1.3 UnoTie, az Renault5 GT Turbo, PuntoGT stb a az 3.6-3.8sor6 BMW M5 motoros E30-E36-k, a Nissan 350Z-370Z, 4 literes V8 BMW M3, meg a Porsche 911 ellen :DDD ment egy kategoriaban, a mind RWD-vel indul FWD-k ellen, a Hondak meg "alazhattak" a 1.6-s Swift Sport-okat vegre

ja meg ez miatt voltak meg mas modosulasok is
mivel a 1.4 turbos a 4000-g volt mar ezzel, a 1.6 turbok is feljebb estek eggyel, a 4001-vegtelen ccm kategoriaba
raadasul a DOHC hengerfejes autokat 1550ccm-tol mar atsoroltak, ugyhogy az ismi 1.6 HF Turbo mk1 Delta-ja az a Merdzso AMG S63 meg a Viper 8.3 V10-l volt egyben... azaz ott megnagyobb lett ez a turbos szorzo

....szerinted? :U
na, utana nem is jartunk ki mar...

es ez is azert volt, mert tul jok voltak a Punto-k a mezonyben :DDD

na meg a drag szakag vezeteseben ott ult egy vki, akinek a tunner Honda-kra specializalodott szervizebe par ev kiralysag utan egyre csak elmaradozgattak az ujabb ugyfelek :U

tenyleg, az elso evben a kategoriankban volt kint minden versenyen 25-30db Honda az A3-ben, ev vege fele mar csak 20-22
kovetkezo evben mar csak 18-20 kezdte az evet, ev vege fele 15-16, aztan megint csokkentek kovetkezo szenzonra, tovabb csokkenve

aztan 1x beszelgettunk kint egy egyikkel, aki azt mondta, hogy nem fog annak a bizonyos vkinek Honda tunner muhelyeben meg otthagyni tovabbi 5-600k-t erre az autora, hogy 0.1 talan 0.2sec-l gyorsabb legyen, amit egyreszt ki is kell tudni hozni belole, mert annyit nem er, es a Punto-k meg akkoris 0.4-0.5sec-l megvernek... ami a celvonalnal nezve egy 28-30m kb

igy is nemelyikben olyan motorter volt, ami 2+ millioba volt mar akkoris es nem azert mert szet dolt benne vmi, csak ezekkel foglalkozo tunner muhelyekben kulonosen jol szeret fogni a ceruza
egy hóótt sima vezerlescserere tobbet elkert mar egy-ket ilyen hely, mint a markaszerviz, aztan vhol egy kertes haz dupla garazsa volt a "muhely", meg a masiknal egy 70-s evekben epult lakotelepi garazssor..... hagyjukmar

altalaban ok maguk is versenyez(get)tek A1 vagy A2 kategoriakban, ezzel ugymond "reklam"-ozgatva magukat is kozben ott
de vki az A3-ban volt az egyik "ellenfel"

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#100912) zetor2000 válasza npera (#100907) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mitsubishi Lancer Evo kombi ellen :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100913) Jahno


Jahno
őstag

Tegnap meló után megint kóboroltam egy kicsit, pár sör beugrott és Normafán zabáltam egy alsókategóriás burgert, mert már kellett némi kalória. Este meg fotós móka, ott már gondolkoztam, hogy egyáltalán oda bírok-e sétálni teljes cuccal, de a Csúcs büfé nevezetű egységben rápihentem:

Átlagos turistautak, de ott a jobb szélén Sváb-hegy felé akad némi lejtő és emelkedő. Azt eddig nem sejtettem, hogy erős lejtős is erőfeszítés bír lemenni, mert tartani kell magad.

(#100914) blueboi69 válasza hobizoli (#100911) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Látod, mennyivel jobb a drift? Ott ezek mind-mind nem számítanak, mert mindegy, hogy ki tekergeti a vasat, valakinek tetszeni fog és ha nem vered oda az autót, akkor igazából élvezettel szállsz ki belőle, nem pedig egy nyamvadt órát nézve, majd csalódva, hogy nem jött össze. :C

(#100915) hobizoli válasza blueboi69 (#100914) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egy pontozasos sportag eleve szubjektiv.... :DDD

az ido az meg ido

több drón kell ;P

(#100916) blueboi69 válasza hobizoli (#100915) üzenetére


blueboi69
csendes tag

De akkor meg elég nézni, hogy milyen időt mész és leszarni a kategóriákat, nem? :)

(#100917) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Végre szabadság. 2 hét.

(#100918) npera válasza hobizoli (#100911) üzenetére


npera
újonc

Eléggé maguk alatt vágták a fát a Hondások, akkor majd lehet berregtetni amíg bele nem fásulnak.

(#100919) hobizoli válasza blueboi69 (#100916) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak annak mi ertelme van, hogy egy 12.7-re kepes autoval siman gyorsabb vagy egy 13.2-snel, de a cel elott 50m-l elveszed a gazt es inkabb begurulsz, hogy a dontoben nehogy 13.000 ala menj, mert akkor meg kizarnak

egy alapvetoen gyorulasi versenyen...? :U

több drón kell ;P

(#100920) blueboi69 válasza hobizoli (#100919) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt nem értem. Ha az idő számít, akkor minek bármilyen döntő meg bármiféle kategória?
Minden autó nekifuthat 3x, ezek közül a legjobb időt figyelembe venni. Excel tábla, rendezés növekvő érték szerint és megvan ki a nyertes... nem olyan bonyolult ez.

(#100921) hobizoli válasza blueboi69 (#100920) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a kvali az csak egy elozetes sorrend miatt van
utana vannak a futamok egymas ellen is a dontokben
1 -8, 2-7, 3-6, 4-5, utana a tovabbjutok egymas ellen is mennek

de egyszer bemesz 13 ala a 13sec-s kategroiaban a dontok alatt, akkor itt mar nem atraknak 12sec-sbe, mint meg a kvali alatt, hanem diszkvalifikalnak, es sehanyadik vagy

tisztara egy baromsag az egesz

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#100922) blueboi69 válasza hobizoli (#100921) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"de egyszer bemesz 13 ala a 13sec-s kategroiaban a dontok alatt, akkor itt mar nem atraknak 12sec-sbe, mint meg a kvali alatt, hanem diszkvalifikalnak, es sehanyadik vagy"

Miért zárnának ki bárkit is, aki gyorsabb? Eskü nem értem..

(#100923) hobizoli válasza blueboi69 (#100922) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert akkor ha szandekosan lassu voltal, hogy 13-s kategoriaban jo legyel a 12-s autoval
dontoben sokkal kisebb diffik vannak az elso 8 kozott, ott beszaldsz vele 12-be a masik meg ment egy 13.05-t, es azzal "nyert"
0.1sec a celvonalnal az 1 autohossz

több drón kell ;P

(#100924) eattila válasza A. Crowley (#100917) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem csak 1 het volt. De hetfon mar dolgozom. Ma jottunk haza Lellerol. Az apartmannal voltak bajok, de nem hianyzik a melo :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100925) blueboi69 válasza hobizoli (#100923) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem kell szándékosan lassúnak lenni :)
Nem értem ezt az egész drámát. Ha egy autó 12.99-et tud menni, akkor nincs helye a 13.01-13.99 között.
Ha csak az idő számít, akkor ez miért probléma?

Látod a végén kiderül, hogy a drift tényleg jobb, mint ez a gyorsulási verseny :DDD

(#100926) hobizoli válasza blueboi69 (#100925) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez nem gyorsulasi verseny, hanem u.n. bracket racing

amugy lehet menni teszt kategoriaban is, ahol csak kapsz egy idot, hogy na ennyit mentel, nem meglepo modon ott van altalaban a legtobb "indulo", csak sehova nem szamitodnak be eves ertekelesben :DDD

több drón kell ;P

(#100927) Jahno


Jahno
őstag

Blubesz szöget ütött a fejembe ezzel a kilátóval és Miska huszárral, aztán pénteken éjjel kipróbáltuk a csillagjárósat pár műtárgyon, sötétben és város közelében kivilágítva is, hogy mit lehetne alkotni.

Találtam 5 és fél nem normálisat (+2 kutyaféle), akik beszálltak a megfejtésbe, és úgy néz ki lesz benne ráció. Ráadásul októberig futna egy fotós verseny is, ami éjszakai égbolttal kapcsolatos, de ahhoz kevesek is vagyunk, meg lehetőségek terén a nagyok biztos lemosnának, de lehet megpróbáljuk...

Este kimentünk Budaörs fölé egy emlékműhöz:

Eredeti terv az volt, hogy möhözünk, úgysem jön össze, felhő is lesz, de ha már rászántuk az estét akkor megnézzük a budafoki víztornyot. Erre felhő sem volt, össze is jött, többet möhöztünk, majd hazafelé úzbaejtettük a víztornyot, amit éppen csak megnéztünk, betájoltuk és húztunk is, mert tényleg későre járt, de megállapítottuk, hogy van benne ráció, esetleg alulról halszemes szöggel megpróbálni, satöbbi. Megyünk még ide is, ellenben ilyen kivitelben a Miska huszár szerintem tök jó lesz.

És érdekes, hogy egy ilyen kb. unalmas helyszínen 100 négyzetméteren hárman is tudunk 5 különféle képet csinálni ugyanarról, mellé kis telehold az autópálya felett ami teljesen más, vagy itt-ott. Pillanat alatt elmegy az este.

(#100928) hobizoli


hobizoli
nagyúr

en nemtom, de vagy ez a medence is ennyivel lassabb itt, mint Rio-ban, vagy a Katinka lassult 9.5sec-t(!!) onmagahoz kepest...

4:26.36-t uszott ebben a szamaban ott akkor, ami WR is volt, most 4:35.98-l lett az 5.


:U

több drón kell ;P

(#100929) hobizoli válasza npera (#100918) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg volt az a sztori is, amikor kijott az ujitas februarban az adott eves szabalyokban, hogy street autot lehet utolag turbositani

kihirdettek a uj szabalyokat kb 4 hettel az elso futam elott, es vmi csoda folyaman, egy vki ezt elore tudhatta, mert meg azon a hetvegen megcsinalta az autoja motorjanak atepiteset turbosra

de belegondolsz ha megrendelsz ehhez vmiket az ~2-3 het amire a tengeren tulrol megkapod a kezedbe

:DDD

több drón kell ;P

(#100930) zetor2000 válasza hobizoli (#100929) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ilyen vackok nincsenek idehaza tuningos boltokban polcról?
Én csak mint laikus érdeklődöm. Vagy ennyire olcsó kintről rendelni?

Mert pl. dolgok ahogy látom, akadnak az RMS áruházban (ez lehet, hogy a "hagyjálmár" kategória), vagy valami hasonlóban... nekem ez jön át az autós oldalakról.
És most nem a Csikós féle veterán vackok, hanem mindenféle "házi építésű" / átépített autó kapcsán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#100931) blueboi69 válasza Jahno (#100927) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ha erre jársz, szóljál, itt van még novának cucca! :O

(#100933) qnadam válasza hobizoli (#100928) üzenetére


qnadam
veterán

kevesebb, mint 4 százalék különbség.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100934) blueboi69 válasza npera (#100932) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ezzel aztán volt munkád!

(#100935) Jahno válasza blueboi69 (#100931) üzenetére


Jahno
őstag

Tervezem erősen, most már eljutok. És meg kell lesnem mit vigyek a grillestől. Legkésőbb szeptember elején megyek, de az tényleg sokára lesz. Csak az már fix dátum.

(#100936) eattila


eattila
csendes tag

Letakarítottam a bringát. Borzasztóan retkes volt már. Meg rendeltem ár markolat-szarv kombót, végre találtam olyat ami tetszik, és nem 30K.

Az országútiról meg idén lemondok. Ami már tetszik, az nekem fájdalom határon felül van. Ami alatta van, az meg nem tetszik. Olyat meg minek vegyek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100937) blueboi69 válasza Jahno (#100935) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ó azt hittem előbb ér ide a füstölősfa. Sebaj, ingyen fuvarnak ne nézzem az idejét :)

(#100938) blueboi69 válasza eattila (#100936) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem is kéne már lassan. Igazából csak poros.

(#100939) Phülöp válasza eattila (#100936) üzenetére


Phülöp
addikt

cimbora most nézelődik országúti dolgában, a Canyon idei vasai közt van pár ígéretes darab

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#100940) Jahno válasza blueboi69 (#100937) üzenetére


Jahno
őstag

Bocsmá, én is, de nem adta ki. Vagy szomszéd fűrészpora bevált, az legalább még ingyebbé van, tarhálhatok egy fél zsákkal (:-

Végül ugye én sem mentem el oda a XVI kerbe, de minnyá kitaláljuk, mert azóta akkora agyat növesztettem, hogy yajj. Jövő hétvégén megpróbálok valami halas cuccot. Annak nem sok füst kell és gyorsabb, többiek meg majd kapnak valami ehetőbb kaját :-D

(#100941) blueboi69 válasza Jahno (#100940) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jólvan jólvan, nekem jó bármi :D
Amúgy halból én aranydurbincsot szoktam grillezni.

(#100942) qnadam válasza blueboi69 (#100931) üzenetére


qnadam
veterán

legközelebb ha balcsi felé járok, elhozom...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100943) eattila válasza blueboi69 (#100938) üzenetére


eattila
csendes tag

Én most a gumik oldalát is takarítottam, meg a felniket is. De csak ablaktisztítóval. Vennem kell bringa tisztító foyladékot....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100944) eattila válasza Phülöp (#100939) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ja. De de az nekem nagyon dárga. + a legtöbb, amit használtan és vagy újban is látok, kicsi. ilyen 52-54-es vázak. 1802 centihez az nem túl nagy.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#100945) blueboi69 válasza qnadam (#100942) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez is jó megoldás, te gyakrabban jársz nova felé :)

(#100946) qnadam válasza blueboi69 (#100945) üzenetére


qnadam
veterán

nekem úgy tűnik, hogy feléd is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#100947) Jahno válasza blueboi69 (#100941) üzenetére


Jahno
őstag

Azt sem tudom olyat merrefelé lehetne lőni, most Aldilidliben néztem fagyott cuccokat, de hekken felül eléggé megkérik az árát. És akkor még nem a kilós lazacot néztem 9ezresért :-O

Még van 5 napom rákészülni, jövő hétvégén valamit alkotok.

(#100948) npera válasza eattila (#100943) üzenetére


npera
újonc

Ha rendszeresen mosod, akkor sima mosogatószer is jó. Arra figyelj, hogy legyen egy durva koszhoz való szivacs, meg egy második amit csak a már félig letakarított bringához használsz.

(#100949) Jahno válasza qnadam (#100946) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk én most csütörtökön is, csak addig össze kellene szednem a terméket is :U

(#100950) zetor2000 válasza Jahno (#100947) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aranydurbincs szokott lenni a Lidlben, ami felénk van. De talán az fagyasztott... Olyan hűtőben rémlik, ami nem sima, hanem fagyasztani is képes, de lehet, hogy keverem, melyik soron láttam.
Meg valami pisztráng is elő-előfordul, de asszem egy időben csütörtök volt a "halas" nap, akkor volt hal, frissen. Aztán tartott ameddig, de következő csütörtökre megint jött halféle.

Addig is pontyfénykép...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.