Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153301) mobilizmo válasza acsati (#153298) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ha bankkal, számlaszámmal úgysem tervezed összekötni, akkor manuálisan vezeted. Ebben a kategóriában szerintem a legjobb egy saját tervezésű excel tábla, listákkal, függvényekkel, kimutatásokkal. Évek óta csináljuk.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#153302) scream24 válasza svgyula (#153289) üzenetére


scream24
senior tag

Köszönöm. Ez igazán hasznos volt! ;)

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#153303) Somatom


Somatom
veterán

Google újdonság, avagy hogyan kell reszelni a fingot. :(

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153304) albiosz válasza Viktor0610 (#153297) üzenetére


albiosz
őstag

Valóban tökéletesen működött, köszönöm! :R

#153296 crok: köszönöm neked is, észben tartom őket! :R

(#153305) acsati válasza sopruk (#153300) üzenetére


acsati
aktív tag

Köszönöm, kipróbálom. :)

#153301 mobilizmo: Gondolkodtam ilyenen is, de fogalmam sincs, hogy álljak neki, ezért gondoltam vmi applikáció beszerzésén, ott legalább készen megvan minden elvileg.
Vagy esetleg meg tudnád mutatni ti milyet csináltatok? (Akár pm-ben persze adatok nélkül)

(#153306) benczeb


benczeb
aktív tag

Köszönöm a válaszokat a mobil/tablet app kérdés kapcsán.

(#153307) oska24


oska24
tag

Sziasztok!

Olyan appot keresek, ami automatikusan kikapcsolja az adatforgalmat x idő múlva, ha lezártam a képernyőt, és feloldás után automatikusan visszakapcsolja.

(A Tasker app fizetős, és a Macrodroidhoz sem értek).

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#153308) Somatom válasza oska24 (#153307) üzenetére


Somatom
veterán

Se Tasker, se MD és ha még a telód sem rootolt, akkor a kör bezárult.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153309) svgyula válasza scream24 (#153302) üzenetére


svgyula
addikt

Nem véletlenül írtam. A rengeteg képkockát átmeneti tároló nélkül nem tudja a rendszer egyik telefonnál sem kezelni ez=adatvesztés.
Azokban amik tudnak ilyen felvételt rögzíteni van egy átmeneti memória egység a kamerában. Ennek a nagysága/sebessége dönti el azt is, hogy 10mp vagy akár több perces videót is képes adatvesztés nélkül kezelni. Ha belegondolsz ezek nem célhardverek. Ráadásul a pici lencse/érzékelő így is sokkal többet teljesít mint a valóságban lehetne. A szoftver nélkül csak olajfestmény lenne a 99%-a a képeknek. A szoftveresen "kifestett" képek amit mindenki értékel. Csak egy példa a 14Mp sony fényképezőgépem fényévekkel jobb képeket csinál mint a legtöbb telefon. Miért? Mert van rendes optikája és megfelelő méretű szenzor. A fényképészek sem véletlenül használtak 6x9-es gépeket a hőskorban.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#153310) oska24 válasza Somatom (#153308) üzenetére


oska24
tag

Root, Magisk van.
Az MD-ben keresgéltem a felhasználók által feltöltött makrók között, de nem találtam olyat, ami tényleg kikapcsolta volna lezáráskor az adatforgalmat.

[ Szerkesztve ]

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#153311) oska24 válasza oska24 (#153310) üzenetére


oska24
tag

Sikerült! :DD Bár időzítőt nem tudtam hozzáadni.
[link]

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#153312) Mcrazy válasza oska24 (#153311) üzenetére


Mcrazy
őstag

Időzítő = Várakozás a következő művelet előtt.
? Ha segítség kell, keresd fel a Macrodroid topikját.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#153313) Somatom válasza oska24 (#153311) üzenetére


Somatom
veterán

Ha próbálkoztál, az már félsiker. Menj át a topikjába, biztosan kapsz segítséget! Amit szeretnél, az nem egy bonyolult Makró.

Szerk.: megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153314) oska24 válasza Mcrazy (#153312) üzenetére


oska24
tag

Hogy várjon 5 percet, mielőtt kikapcsolná az adatforgalmat, de feloldáskor azonnal kapcsolja vissza.
Megkérdezem az MD topicban. :)

XIAOMI Mi 9T-->Redmi 5-->Nike zokni-->Puma alsó

(#153315) scream24 válasza svgyula (#153309) üzenetére


scream24
senior tag

Értelek, de nem ez volt a kérdés. Időközben megnéztem mit tud a beépített samu lencse, s bizony sokkal többet. Tehát szándékos szoftveres visszafogás a tényállás. Ki is próbáltam más alkalmazàssal, és láss csodát, egyből működik. A végeredmény is fényévekkel jobb. Szép estét.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#153316) svgyula válasza scream24 (#153315) üzenetére


svgyula
addikt

Tehát ha jól értem(?) a telefongyártó és a MIUI fejlesztői dilettánsok! Te mint bátor Dr. Szoftver Hardver megoldottad ezt kis problémát.
Figyelted a hardveres környezetet, az átviteli sebességet, a rendszer terhelést, valamint a végeredményt is pixelről pixelre. Minden rendben a te szemeddel.
Gratula!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#153317) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok,
Az utóbbi időben random módon ( böngészőben, szövegbevitelkor, zenehallgatáskor...)
Felugrik egy toast üzenet pár egy másodpercre hogy "Kész" . Van, amikor pár napig semmi, aztán teljesen random megjelenik...
Kb egy hete csinálja, és nem jövök rá, hogy mi az isten ez.
Rendszer frissítés nem volt, új alkalmazást nem telepítttem.
Van valami ötletetek, vagy tipp, hogy derítsem ki, melyik app csinálja? :R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#153318) IT user válasza BalanceR (#153317) üzenetére


IT user
tag

Én egy ehhez hasonlóval próbálkoznék.

(#153319) bringasisti válasza IT user (#153318) üzenetére


bringasisti
őstag

Fb esetén reagál valaki a hozzászólásomra és a fölső üzenő sávba megjelenő ablakra nyomok akkor " Android leáll " és a kezdő képernyőre ugrik. Azért kell aggodnom hogy vége a telefonnak, vagy azért mert vírusos? Köszi

BENEFON DELTA--------N8

(#153320) BalanceR válasza IT user (#153318) üzenetére


BalanceR
addikt

Ahogy nézem, ez csak notifikációkat loggol, de nálam toast message formában jön ez a $@zr:

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#153321) crok válasza BalanceR (#153320) üzenetére


crok
Topikgazda

A toast is notification, ott kell lennie a listaban. Matlog-al a logcat-ben benne lenne a toast megjelenese utan is pl.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153322) Bozek válasza scream24 (#153315) üzenetére


Bozek
nagyúr

A lencse tud többet is, mint 60 fps? :D

Az lehet, hogy szoftveres visszafogás, de akkor sem fog egy szimpla alkalmazástól működni. Még az Xperia Z1 Compact-nál is többet kellett mókolni a 120 fps-hez, mint egy program telepítése.

De itt amúgy sem csak a szoftvert kell figyelni. Azért magasabb fps-hez nagyobb teljesítmény kell, ami melegedéssel járhat. Párszor túlmelegszik egy-két alkatrész, aztán mehet a levesbe az egész telefon. Nem azért csinálták gondolom ezt a Xiaomi-nál, hogy "nesze paraszt, neked ennyi is elég". (mielőtt félreértenéd, nem téged parasztoztalak le ezzel)

(#153323) Bozek válasza BalanceR (#153320) üzenetére


Bozek
nagyúr

Esetleg ez? Nem próbáltam, csak hirtelen találtam.

(#153324) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Rokonom telojan a Chrome dobál fel mindig oldalt/üzenetet. Hogy vírus vagy veszélyben. Ilyesmi. Hogyan lehet kiirtani? Nem tudom mit telepített fel.

(#153325) crok válasza gorje (#153324) üzenetére


crok
Topikgazda

[Erre tessek! (: Plusz: Bongeszo beallitasaiban a webhelybeallitasok -> Osszes webhely es az Ertesitesek listat nezd at es gyomlald ki.]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153326) Fall-N válasza crok (#153321) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem jelenik meg nekem sem. Nekem időnként a Kérés sikertelen toast üzenet jelenik meg, de nem tudok rájönni mi írja ki. :F MIUI gesztus vezérlésére gondolok, hogy ott nem tud valamit csinálni, de nem biztos.

(#153327) crok válasza Fall-N (#153326) üzenetére


crok
Topikgazda

Logcatben nem jelenik meg? Tuti benne kell legyen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153328) Fall-N válasza crok (#153327) üzenetére


Fall-N
veterán

Root nélkül meg lehet nézni? Még sosem túrtam logcatet, de hallottam róla. Mindjárt visszakeresek.

A Bozek által írt Taster is beválhat, mert Macrodroiddal csináltam egy teszt toast message-t és mutatja a Taoster. Ettől függetlenül megnézem a logcat megoldást is, mert látszólag random jelenik meg az üzenet, így nem tudom mikor bukkan fel legközelebb.

Szerk.: Marad a Toaster, sajnos nincs PC-m, hogy ADB-n megadjam a permissiont.

[ Szerkesztve ]

(#153329) crok válasza Fall-N (#153328) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, sajnos vagy root de min. adb kell a READ_LOGS jog megadasahoz pl. a Matlog-hoz. Vagy bugreport.. abban benne van a logcat is.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153330) paolinho


paolinho
őstag

Néhány nap óta nálam az addig rendben működő PH applikáció teljesen kifingott. Lehet ennek tudni az okát?

(#153331) Bozek válasza paolinho (#153330) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van saját topikja: [link]

És azóta már javítva lett a hiba elvileg, a frissítés elérhető.

(#153332) gorje válasza crok (#153325) üzenetére


gorje
senior tag

Köszi szépen!

(#153333) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok! Régebben djnice ajánlotta youtube-ra a sima távirányítóval könnyen vezérelhető andoidos tv boxra optimalizált Smart YouTube TV [link] proggit.
Tud valaki szintén hasonlót csak Spotify-ra? Ha lehet nem reklámost. Bármi ötlet?
Előre is hálásan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#153334) crok


crok
Topikgazda

Új design-t és egyben új stabil kiadást kapott a K-9 mail, ígéretük szerint mostmár a Doze módhoz és egyéb, régóta jelen elvő Android sajátossághoz is hozzáreszelték az új verziót - viszont csak Android 5 és felette fog mostantól menni. [Hír] [Changelog] Egyelőre Google Play-ről még csak a beta programban lehet leszedni (a csatlakozás fél perc..) vagy lehetőség van GitHub-ról vagy F-Drod-ról is letölteni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153335) Aurig@ válasza crok (#153334) üzenetére


Aurig@
őstag

Gondoltam kipróbálom.
Nem sikerült! Mail cím és jelszó megadása után, hibás email cím vagy jelszó hibaüzenetet dob ki! Nagyjából 19 éve használom és eddig egyik email kliens sen nyűglődött ilyennel.
A Google pedig ezt küldte:
"A Google letiltotta a megnyitni próbált alkalmazást, mert az nem felel meg a biztonsági szabványainknak.Egyes alkalmazások és eszközök kevésbé biztonságos bejelentkezési technológiát alkalmaznak, ami sebezhetőbbé teszi a fiókot."
Jelenleg Aqua Mail-t használok, amit nagyon szeretek, de kipróbáltam volna ezt is!
Kár érte!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#153336) Fall-N válasza crok (#153329) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez a Toaster alkalmazás most elkapta és úgy néz ki a Your Calendar Widget küldi a hibaüzeneteket toast formában. Nincs erre vonatkozó beállítás, így kell írnom a fejlesztőnek. Elvileg hajnalban is küldi őket, amikor nem látom (alvó módban), hogy nincs internet. De tudnám minek?

Szerk.: Eszembe jutott közben, így most kikapcsoltam a lebegő értesítéseket a programnál. Így nem fog zaklatni többet.

[ Szerkesztve ]

(#153337) crok válasza Aurig@ (#153335) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor nem a Google Play hanem a GitHub vagy F-Droid verziot probaltad? A beta programba beleptel? A Google Play-bol nincs vele ilyen gond, errol irnak is az FAQ-ban [link] de IMAP-re en kulon app password-ot generaltam a Google fiokomhoz, azzal megy egyebkent.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153338) Aurig@ válasza crok (#153337) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, leszedtem az F-Droidról azzal próbáltam. Utána körülnéztem az apkmirror-on, ott is fent van, picit újabb, mint az F-Droidon, viszont ott is ugyan azt dobja ki.
Béta programba nem léptem be, mivel írtad, hogy "...vagy lehetőség van GitHub-ról vagy F-Drod-ról is letölteni.", én így próbáltam meg. Eredmény ugyan az.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#153339) Narxis válasza Somatom (#153303) üzenetére


Narxis
nagyúr

Végre le tudja majd menteni az appok beállításait, játékok mentéseit? Mert amíg ez nincs addig bekaphatja a gugli. :(((

Thanos was right.

(#153340) Somatom válasza Narxis (#153339) üzenetére


Somatom
veterán

Dehogy tudja. Pont ezért írtam, hogy nem több, mint fingreszelés.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153341) Bozek válasza Narxis (#153339) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért is a Google a hibás? A fejlesztők előtt ott a lehetőség, mégsem használják.

(#153342) icemad válasza Bozek (#153341) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor miért nem a Google a hibás? Ha kötelezővé tenné a használatát minden Play áruházba feltöltött alkalmazásnál, akkor a fejlesztőknek is használnia kell. Így, hogy a Google sz@rik rá, a fejlesztő sem fog plussz energiát belefektetni.

(#153343) Bozek válasza icemad (#153342) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látszik, hogy nem értesz az Android programozáshoz. A fejlesztő éppen abba fektet plusz energiát, hogy letiltsa, mivel alapból engedélyezve van.

"By default, Auto Backup includes files in most of the directories that are assigned to your app by the system"
"Apps that target Android 6.0 (API level 23) or higher automatically participate in Auto Backup. In your app manifest file, set the boolean value android:allowBackup to enable or disable backup. The default value is true"
[link]

(#153344) Somatom válasza Bozek (#153343) üzenetére


Somatom
veterán

Miért jó az egy fejlesztőnek, hogy kikapcsolja ezt a funkciót és ezt ki tette lehetővé számára?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153345) Narxis válasza Bozek (#153343) üzenetére


Narxis
nagyúr

Miért tudja letiltani? Na ezért a Google a hibás. Biztos vannak szenzitiv adatot tartalmazó appok, pl. banki appok ott lehessen letiltani mondjuk a Google engedélyével de nehogy már egy nyomorult subway surfers data mappát kelljen másolgatnom egyik telóról a másikra és akkor ez még az egyszerűbb megoldás volt. Van ahol ez se megoldás és a Titanium Backup android 11-en már hol működik hol nem de inkább nem. :W

Thanos was right.

(#153346) crok válasza Narxis (#153345) üzenetére


crok
Topikgazda

Swift backup, ajanlom TiBu helyett.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153347) Somatom válasza Narxis (#153345) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha megy is, akkor is root kell hozzá.

Miért lehessen letiltani? Az app a fiókhoz kötődik. A fiókba bejelentkezést ellenőrzi a Google. Ha be tudok jelentkezni, akkor én vagyok. Én, aki mentettem. Miért ne állíthatnám vissza? Egyébként az egyedi engedélyekre is van Google precedens, tehát még akár az is megoldható.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153348) Narxis válasza crok (#153346) üzenetére


Narxis
nagyúr

Kösz, megnézem. Gondolom TB mentéseit nem tudja kezelni vagy átkonvertálni vagy akármi?

#153348 az meg mondjuk a másik probléma. ;]

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#153349) Mr Dini válasza Somatom (#153347) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Gondolom azzal indokolhatták a funkciót, hogy ezekkel a backupokkal, - ha illetéktelen kezekbe kerül - egyes banki appok tokenjei, a felhasználó tranzakciós logjai meg stb mind kimenthetőek lennének pc-re, aztán azt csinálna vele a user, amit szeretne.

Vagy (hacsak nem néz integritást a backup, hogy piszkálatlan-e) játékok esetében lehetne a backupon keresztül extra pénzt hackelni a játék adataiba, aztán azt visszaállítva csalni...

Mondjuk én már rég feladtam a google döntéseiben értelmet keresést. A fene tudja.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#153350) darvinya válasza Mr Dini (#153349) üzenetére


darvinya
titán

Ahogy írod adathalászok erőszerettel felhő backup-ra vadásznak.
Azért.tisztába kellene lenni ezzel, hogy felhő tárolás sok gépen megy keresztül.
Bár bit mélységű a titkosítás és adatcsomag darabolt, attól.még lazán levadászható.
Én is csak bizonyos dolgokat küldök felhőbe, ami tényleg fontos, az totál net elzárt helyen van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.