Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153901) Somatom válasza syIex (#153900) üzenetére


Somatom
veterán

Az értesítés sokmindent jelenthet. Pl. egy felhasználói alkalmazás az állandó értesítéssel tudja jelezni a rendszer felé, hogy a háttérben se lőjje ki, mert a felhasználó számára magas prioritással fut. Mindamellet kiiktatható. Ha oldalra húzod az értesítést, akkor megjelenik egy fogaskerék. De, van, amit így sem tudsz eltűntetni. Pl. a Samsung rendszerfrissítés értesítése (hogy gebedne meg).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153902) Bozek válasza Somatom (#153901) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem a Messenger szokott úgy maradni. Akkor hosszan rányomok és a felugró ablakban kihúzom oldalra a beragadt értesítést. Nova Launcher-ben ez megoldható, másban nem tudom.

(#153903) Somatom válasza Bozek (#153902) üzenetére


Somatom
veterán

Nem használok Messenger -t, nincs vele tapasztalatom. Nem emlékszem, hogy valaha lett volna olyan értesítésem, amiről ne tudtam volna, hogy miért van ott.
Egyébként én is Nova -t használok. Rögtön dobtam a Samu One UI -t. Leginkább az oldalra csúsztatható tálcaikonok hiányoztak. Azokat szeretem a Nova -ban. Ja, meg hogy eltűntethető a Google kereső widgete. Szerencsére eddig minden Samu specialitás megy Nova -val. Részemről piros pont, hogy a Samu nem gátolja az ilyen átalakításokat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153904) BertValdez válasza WhiteWalker (#142653) üzenetére


BertValdez
friss újonc

Kapcsolódik a WhatsApp WAGBPro-val?

[ Szerkesztve ]

(#153905) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Opera böngésző alatt nem tudok az ügyfélkapura belépni. Kiirja, hogy sikertelen :(((
Viszont Chrome alatt belépjek, de csak ennyit mutat:

Jelszót is változtattam, de ez se segített..
Van valakinek valami ötlete, hogy tudom elérni a profilom és az ügyfélkapu felületét?

[ Szerkesztve ]

(#153906) Somatom válasza WhiteWalker (#153905) üzenetére


Somatom
veterán

Opera -val nálam is szoktak lenni ilyen furcsaságok. Firefox Nightly -t használok az ilyen belépésekhez. Jó lehet a síma Firefox is, csak a beépülők miatt abból egy régit használok és nem szeretném frissíteni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153907) zsoltip


zsoltip
őstag

HERE Maps valamiért eszméletlen fura és rossz útvonalakat ad.
Waze és Google Maps totál más és jó, de nem full offline, szemben a HERE Maps-szél.

Mi ennek a félre navigálásnak az oka vajon, ugyanazon pálya használati beállítások mellett?

(#153908) justmemory válasza WhiteWalker (#153905) üzenetére


justmemory
senior tag

Nekem Samsung gyárival (Samsung Internet) megy simán.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#153909) WhiteWalker válasza Somatom (#153906) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez remek, hogy ez miatt kell másik böngészőt feltenni :((
Megnézem a Samsungot amit justmemory említett és felrakom a FF-t is amit te mondtál.
Egyik csak jó lesz.

Jah, asztalin pedig Chrome alól nem megy a belépés, csak Edge böngésző által. Ezt csak úgy itthagyom

(#153910) Somatom válasza WhiteWalker (#153909) üzenetére


Somatom
veterán

Én hármat használok. Jó lenne egy tuti, de nincs.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153911) crok válasza WhiteWalker (#153909) üzenetére


crok
Topikgazda

Asztali Chrome-on most változtattam jelszót mert lejárt volna: hiba nélkül megy ki-be, amit akarok. Nem használsz reklámblokkolásra valamit, bármit, akármit? Egyik-másik böngésző már maga csinálja a DNS feloldást, más meg odabízza a rendszerre, így lehet blokkol valamit és azért nem akar menni.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153912) Bferibörs válasza WhiteWalker (#153909) üzenetére


Bferibörs
addikt

"Jah, asztalin pedig Chrome alól nem..."

Nekem nincs vele gondom.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#153913) WhiteWalker válasza crok (#153911) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az asztali Chrome-n csak a Ublock van. De azt meg kikapcsoltam. Más szűrő nincs fent.
Ezért se értem, de a FF ugyanezt csinálja, egyedül az Edge-vel működik normálisan az ügyfélkapu.

(#153914) Somatom válasza WhiteWalker (#153913) üzenetére


Somatom
veterán

Tablet » HDMI » TV, egér. Firefox Nightly -val símán bejelentkeztem a régi és az új felületen is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153915) icemad válasza zsoltip (#153907) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Google maps-ban is letudod tölteni a térképeket. Másik megoldás lehet a Sygic. Ez gyakran akciós. Sokan használják, de én pont nem, szóval nem tudom, hogy milyen útvonalat tervez.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#153916) sopruk válasza icemad (#153915) üzenetére


sopruk
aktív tag

A Sygic-en kívül még két másik offline navi volt ajánlva nemrégiben:
#152767
Nem sokat használom, de szeretem a Sygic-et, bár vannak hibái, néha félrebeszél... Viszont van benne sávasszisztens, ami nagyon jól jön idegen helyen, nem gyakorlott vezetőként...

(#153917) svgyula válasza zsoltip (#153907) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én a kocsiban ezt használom. Az nem értem benne, hogy minden indításkor be kell állítani az "autóval" megyek mert másképpen nem hajlandó keresni sem. Ezt a bal három vonal alatt találod. Nálad lehet egyből gyalogos vagy vonatos útvonalat akar megadni. :D Van egy rossz dolog benne, ha beütsz egy helyet akkor ott felkínál(elméletben :P ) több útvonalat is, DE mégsem lehet kiválasztani. :N A felkínált címek között próbálj turkálni. Én nem megyek tovább soha amikor bedobja a térképen a célállomást hanem én eldöntöm merre lenne jobb(nekem) és ha elindulok akkor már egyetért velem. Sajna ezt meg kell szokni. Fent van a Sygic is de az nekem nagyon nem tetszik. A legjobb a hárombetűs volt de az újabb androiddal már nem megy......

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#153918) Somatom válasza svgyula (#153917) üzenetére


Somatom
veterán

Én nem értem az offline navi ételmét telón. Egy gagyi teló is 40 körül van. Öt éve használok a kamionban egy húsz ropis, WinCE PNA -t, ami napi 13-15 órát tölt bekapcsolva a szélvédőn télen, nyáron. Kettőt vettem, hogy probléma esetén másodpercek alatt tudjam cserélni, de még nem volt rá szükség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153919) sopruk válasza svgyula (#153917) üzenetére


sopruk
aktív tag

"felkínál (elméletben) több útvonalat is, DE mégsem lehet kiválasztani."

Korábban nekem is fent volt a Here és emlékszem, sokat kinlódtam mire rájöttem a váltás módjára. Emlékeim szerint a térkép alatt (ahol az útvonalakat ajánlja fel) szerepel az adott útvonal km-ben, időben. Ha azt oldalra elhúzod, átvált a másik útvonalra a térképen is...

(#153920) Lui04 válasza WhiteWalker (#153913) üzenetére


Lui04
aktív tag

Érdemes lenne megpróbálnod inkognitó/privát lapon megnyitni az ügyfélkaput.

(#153921) consono válasza Somatom (#153918) üzenetére


consono
nagyúr

Megint a kamionból indulsz ki :) Szemelykocsiban én évek óta Android Auto-t/Car Play-t használok, oda a telefon navija kell. Mondjuk én meg offline navigációt nem használok kb. azóta, hogy Windows Phone-ról váltottam..

"In God we trust. All others must bring data"

(#153922) Somatom válasza consono (#153921) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nem használsz offline -t, akkor nem vonatkozott rád a kijelentésem. Próbáltam az AA -t de nem nagyon sikerült használnom. Nem beszélni Magyar, nem engedi a floating felületeket, stb., stb. Ha az egyik kezemet a csajom popójába dugom, akkor is különb felületet keálok egy normális Launcher -rel. Előbb-utóbb szükség is lehet rá, mert a Google kinyírja a telós, tabos AA -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153923) petya2012


petya2012
őstag

Sziasztok

Olyan tárcsázót keresnék amiben nem elhúzva kell felvenni a hívást,hanem pl csak rábökni
A telefon xiaomi lenne

köszi szépen a segítséget

(#153924) Aurig@ válasza petya2012 (#153923) üzenetére


Aurig@
őstag

True Phone
7 féle mód közül lehet választani. Van közte "rábökös" is.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#153925) mizoli válasza petya2012 (#153923) üzenetére


mizoli
addikt

+1 a True Phone-ra.

(#153926) consono válasza Somatom (#153922) üzenetére


consono
nagyúr

Jah, hát nem egy világ csodája az AA, az igaz, a Car Play egy fokkal jobb, de mindkettőnél nagyon meg van kötve az ember keze... Nagyon kevés a támogatott app.

"In God we trust. All others must bring data"

(#153927) Somatom válasza consono (#153926) üzenetére


Somatom
veterán

Kicsit utánagugliztam és úgy tűnik, hogy a Sygic az egyetlen AA kompatibilis offline navi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153928) petya2012 válasza Aurig@ (#153924) üzenetére


petya2012
őstag

Köszi
ha megkérlek leírnád hol találom ezt a beállítást?

(#153929) spiderpig820 válasza petya2012 (#153928) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Beállítások/megjelenés/bejövő hívás képernyője/hívás gombok stílusa

4B

(#153930) petya2012 válasza spiderpig820 (#153929) üzenetére


petya2012
őstag

közben megtaláltam,köszönöm a segítséget,anyukámnak az elhúzósnál majdnem mindig ne takarja le a beszédhangszórót volt :(

(#153931) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, a Sony (Xperia XA2 Ultra) mobil gyári kameraalkalmazását szeretném lecserélni valami másra. Lehetséges? Az nem elég, ha csak feltelepítek valami Camera Appot, mert attól még a gyári alapbeállítások megmaradnak.
Az előlapi (selfie) kamera (16 + 8 MP) túl éles, zajos(?) nem smooth és ezért nem látszik szépnek a bőr, hanem mintha szeplős ronda lenne, a színek is természetellenesek és tükörképet sem tud. Valamit lehet állítani rajta de nem jegyzi meg és, más alkalmazásban megnyitva újra ronda lesz. Másik sokkal gyengébb felbontású mobilokon szép a bőr.
Néha szükség lenne kamerás beszélgetésre, de ez így alkalmatlan.
Tudna valaki segíteni?

(#153932) Bozek válasza Krystal_s (#153931) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Az nem elég, ha csak feltelepítek valami Camera Appot, mert attól még a gyári alapbeállítások megmaradnak"

Ott az Open Camera, az nem küldi rá a gyári "javításokat" elvileg.

(#153933) Krystal_s válasza Bozek (#153932) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sajnos Open Cameraval is ugyanolyan túlszaturált. Pont az a gond a gyári semmi finomítást nem használ megjelenítéskor, hanem túlságosan felerősít mindent. Természetellenesek a színek, a haj és a bőrtónus sárgás pinkes, a bőr zajosnak-szeplősnek tűnik. Ma már minden előlapi kamera kicsit finomítja, szépíti a bőrt, de ez szó szerint elrontja.
Lehet hibás a kamera, vagy gyárilag rosszul van beállítva, de próbáltam 1-2 programot, amikben élőben lehet állítani a zajt, színeket és ott szépen be tudom állítani. Ezért gondoltam, ha lecserélném a szoftvert, akkor az valamit segítene. Néztem egy másik mobilon, aminek csak 5 MPx-es az előlapi kamerája és mégis teljesen jó minőséget tud plusz még használat közben is lehet állítani, finomítani. Ez meg 16+8 MPx és használhatatlan.

(#153934) icemad válasza Krystal_s (#153933) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A megapixel ne zavarjon össze. Ha leegyszerűsítjük, akkor az csak a kép méretét határozza meg, nem a minőségét. Pl a Samsung s20 fe hátlapi kamera 12mpx a poco m3 meg 48mpx, de mégis a Samsung csinál jobb képet, mert jobb benne a hardver, jobb a szenzor, stb.

Ez egy régebbi cikk, de aránylag jól és érthetően foglalja össze a tudnivalókat: [link]

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#153935) svgyula válasza Somatom (#153918) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én értem azt, hogy miért váltottam androidos fejegységre!
Nálam 2db olyan eszköz amit írtál feküdt/főtt meg az autóban.
Az első egy "rövid" úton Stuttgart felé.......
Ingolstadtban elsült az SD kártya amit az egész navi volt........
Ez nem melegszik nincs össze-vissza mindennel tele az ablak, minden egy helyen van. Menne rajta az online navi is de nem
akarok fizetős netről navigálni. Nekem nem ér annyit a navigálás.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#153936) jonnyjoker01 válasza Krystal_s (#153931) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Szia! Portolt Gcam-et tudom ajánlani, valószínűleg az jobb - xa2 ultrához nem volt szerencsém de minden telefon amire gcamet telepítettem, szebb képeket lőtt mint gyárilag [link] - elvileg ez működik a telefonodon.

Üdv. Johnny

(#153937) WhiteWalker válasza Lui04 (#153920) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Agyrém!
Inkognitó módban be tudtam lépni Opera alatt az ügyfélkapura! :C
Köszi a tippet!
:R
Kérdezem, hogy így most mégis hogy? :U

(#153938) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.

MKB mobil app 2 napja kapott update-et, lassan 1,5 év után először. Elvileg működnie kellene a kártya telefonnal való fizetés beállításának, de persze továbbra sem... Még csak a bankkártya oldalon nem is jelenik meg a kártya.

Más is él együtt már ezen jelenséggel, amit a várva várt update sem orvosolt?

(#153939) Krystal_s válasza jonnyjoker01 (#153936) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, ez a verzió nem lenne jobb? Google Camera 6.2.024.239729896 (arm64-v8a) (nodpi) (Android 9.0+)

(#153940) jonnyjoker01 válasza Krystal_s (#153939) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

A sima google camera olyan lenne mint bármelyik másik alkalmazás amit próbáltál eddig. A portolt gcam azt teszi, hogy telefon típusra specializálva megkapod a pixel telefonok képfeldolgozó algoritmusait is, az hozza magával a képminőség javulást.

Üdv. Johnny

(#153941) Bozek válasza Krystal_s (#153933) üzenetére


Bozek
nagyúr

És bekapcsoltad az Open Camera-n belül a Camera2 API-t? Anélkül csak a gyári beállításokhoz fér hozzá.

(#153942) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Open Cameránál érdemes eljátszani a zajszűrés és az élesítés kikapcsolásával. Pl. az olcsó Redmi 5a érdekes képeket készít a sok feldolgozott képminőséghez képest.
https://opencamera.sourceforge.io/help.html
Edge mode algorithm - Only available if Camera2 API is used. Allows control over the algorithm used by the camera driver for applying edge enhancement. Edge enhancement improves sharpness and details in the captured image, though on some devices you may prefer to turn it off if it introduces undesirable effects. Note that this setting is ignored in Noise Reduction (NR) photo mode.
Noise reduction mode algorithm - Only available if Camera2 API is used. Allows control over the algorithm used by the camera driver for applying noise reduction. On some devices you may prefer to turn it off if it introduces undesirable effects. Note that this setting is not related to Open Camera's Noise Reduction (NR) photo mode (and in fact this setting is ignored in NR photo mode).

(#153943) Krystal_s válasza jonnyjoker01 (#153940) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amit linkeltél ott nem egyértelmű melyik verzió lenne nekem jó.
Erre gondoltam: MGC_6.1.021_BSG_Arnova_TlnNeun_V1.3.030119.0645.apk
Közben elolvastam a véleményeket és nem mertem telepíteni. 🤔
"I'm getting force closures upon opening. After repeated runs, the app freezes the whole phone requiring hard reset."
"the first apk is crashing while opening on mido android 9 pie."
"The second apk opens on mido android 9 pie, but
*portrait mode takes forever to process
*night sight on back camera crashes
*No green tint on front camera (though it seems hdr+enhanced on front camera not working properly."

Bozek: Nem ☺️, de most bekapcsoltam. Így sem tudom jobban beállítani, mint a gyárit.

Nekem már egy sima használat közbeni skin smoothing funkció is jó lenne, amit megtudna jegyezni. Mint bármelyik másik Samsung, Iphone, Xiaomi...
Attól tartok ez gyári beállítás gond és nem tudom szoftveresen változtatni. (pl Instán vannak sima filterek, de azokat sem tudom használni, mert csak arcra vannak és nyaktól lefele nagyon csúnyán zajos az alap beállítás miatt.)
Sajnos azt hittem ezek már alap dolgok és csak a paramétereket néztem, amikor megvettem.

(#153944) icemad válasza Krystal_s (#153943) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg, ha 14 napon belül vagy és online vetted, akkor küldd vissza. És válassz olyat, ami biztosan jó.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#153945) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Hogy a bánatba tudok kódot kérni Facebook belépéshez? Százszor végignéztem már mindent de nem találom a kódgenerátort.

[ Szerkesztve ]

(#153946) Mcrazy válasza Tökimanó (#153945) üzenetére


Mcrazy
őstag

Ha jól emlékszem a "Nem működik a dolog" - ra kell bökni és a kód küldés SMS-ben választani.

Üdv: Mcrazy

(#153947) syIex


syIex
veterán

Samsung telefon esetén melyik a legjobb / ajánlottabb kamera app? :B

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#153948) ollie válasza syIex (#153947) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyári. Jó eséllyel nem minden kamerát tudsz használni nem gyári appal.

***

(#153949) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, egy gyári szoftveres mi note 7 (miui global 12.5.1) és egy rootolt lineageos-es mi pad 4-en szeretném elérni azt, hogy alapesetben a telefon legyen néma, értesítések/üzenetek/hívások érkezzenek meg rendesen vibra és képi jelzéssel, de csak a telegram üzenetek kaphassanak hangjelzést is.
Megoldható ez valahogy?
Próbáltam a dnd-t, de egyrészt a telegram alkalmazás részeinél és az értesítés beállításoknál nem dobja fel a dnd engedélyezés/kivételezés opciót, másrészt mintha akkor se lenne hangjelzés.

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#153950) syIex válasza ollie (#153948) üzenetére


syIex
veterán

Értem, köszi. Viszont a kérdésem akkor az lenne, hogy hogyan lehet pl éjszakai módra át állítani a kamerát? Tegnap este próbáltam képet lőni, de tuti, hogy nem éjszakaival csinálta és sehol nem találtam rá beállítást. :F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.