Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#153551) crok válasza Pierre75 (#153550) üzenetére


crok
Topikgazda

De, a listában időrendben vannak az appok, meg is tudod nyitni hogy mi volt a tartalma az értesítésnek. Legalábbis kellene. De ha annyira nem akarja kiadni akkor ha megint előjön (azt mondod ez kiszámítható, szóval lesz megint) akkor megnézed egyből akkor.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153552) Pierre75 válasza crok (#153551) üzenetére


Pierre75
senior tag

Az értesítés tartalma sajnos nem elérhető.
Köszi!
Folyt. köv.

(#153553) consono válasza crok (#153551) üzenetére


consono
nagyúr

Hehe, nem ismertelek meg az új avatárban :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#153554) alex devil


alex devil
senior tag

Szevasztok,
Van olyan alkalmazás amivel dual simes telefonnál be lehet állítani, hogy ha az egyik kártyán amelyik alapból be van állítva netezésre nincs mobilnet akkor a másik kártyát használja netezésre?

S23

(#153555) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Engem is elért a gmail nem értesítése:
Nincs hang, nincs led jelzés, az értesítés csak néha jelenik meg a legördülőn és/vagy az órámon.
Ahogy nézem, sokan erre panaszkodnak a playen.

Egyelőre frissítések eltávolítása, aztán meglátjuk.

#?*@&!

(#153556) Viktor0610 válasza zeon.hu (#153555) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem azóta nincs ilyen gondom, mióta a Nine Mailt használom a Gmail levelekre.

Samsung Galaxy A54

(#153557) zeon.hu válasza Viktor0610 (#153556) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Frissítésé törlése után már nekem sincs... :D

#?*@&!

(#153558) Pierre75 válasza crok (#153551) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ma reggel 6:30-kor megkaptam a menetrend szerinti "Hiba a kapcsolódás során" üzenetet, de sem az értesítések, sem a korábbi értesítések listáján nem szerepel. Pedig a korábbi értesítéseknél benne van, hogy pl az sd kártyát mikor távolítottam el.
Van esetlegesen más ötleted?

(#153559) HoTaZo válasza HoTaZo (#153543) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, úgy tűnik, hogy ez is megoldódott.
Az egyik chat partnerrel történő csevegési oldalon raböktem az "i"-re, ott belementem az "Értesítések" menübe, s ekkor már megjelent a partner buborékja és a több partneres fejléc.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#153560) Somatom válasza HoTaZo (#153559) üzenetére


Somatom
veterán

Jó a karmád. Szinte maguktól megoldódnak a problémáid. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153561) Viktor0610 válasza Somatom (#153560) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyen, amikor a szinergiák jól működnek az eszköz és a használója között. :DDD

Mikor valaki állandóan csak sír a neten, hogy így 💩, úgy 💩 a készüléke, annak nem is fognak megoldódni a gondjai. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#153562) Somatom válasza Viktor0610 (#153561) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ilyen ecccerű ez. Attól is függ, hogy ki, mit vár el a készüléktől. Aki max. csengőhangot módosít, az sokkal kisebb eséllyel szalad bele hibába.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153563) Viktor0610 válasza Somatom (#153562) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajjmá'.
Az én hozzászólásom viccesebb volt. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#153564) martonl


martonl
senior tag

Sziasztok!
Valaki elmagyarázza nekem, hogy működik Android 11 alatt a helymeghatározás? A beállítások 9-estől felfelé is csak root-tal voltak elérhetők, de most végképp kivették az "akkumulátor takarékos" opciót. Ekkor csak a hálózatra hagyatkozott a helymeghatározás, ami pl. egy időjárás widgetnek pont elég is volt, de még egy tömegközlekedési utazástervezőnek is. Most meg vagy bekapcsolom, vagy nem. De ha bekapcsolom, akkor gondolom a GPS vevő is megy, ami meg az aksit meríti jobban. Legalábbis régebben így volt, pont ezért volt opció erre. Most ez hogy van? Az időjárás (Időkép) widget kedvéért nem kapcsolnám be a helymeghatározást GPS vevőstől, ha egyszer felesleges neki.

(#153565) icemad válasza martonl (#153564) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Gyakorlatban alig kimutatható a GPS energiafelhasználása. Hagyd bekapcsolva és kész.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#153566) crok válasza Pierre75 (#153558) üzenetére


crok
Topikgazda

Notification History app-okkal meg lehet nézni hogy milyen appok generáltak értesítést, két példa app: [link] vagy pl. [link] Ezek hatterben futnak es kernek ertesites hozzaferest. Aztan varsz..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153567) crok válasza martonl (#153564) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, mara mar "binaris" a kapcsolo.
Nem a GPS modul ami fogyaszt hanem az ebrenlet mig olyan pontos helyzetet tud a keszulek adni amilyet az app ker. A helyzetmeghatarozas beallitasai kozt kerhetsz Google helyzetmeghat. segitseget, ekkor a Google adatbazisai segitenek (BT, WLAN es cella adatokbol) vagy custom ROM-on ott az UNLP. Szoval elso korben az appon mulik, hogy milyen helyadatot (pontos, kozelito) ker es milyen gyakran. Ettol fugg a merules..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153568) Füleske válasza martonl (#153564) üzenetére


Füleske
addikt

Nem tudom mire gondolsz pontosan, de miui 12.5 alatt a "tartózkodási hely" - ben ki lehet kapcsolni a wifi és a bluetooth alapú keresést, és még külön ezt meg lehet tiltani a google - nak is.És van olyan is, hogy "helyadatok megosztása a szolgáltatóval".

(#153569) Mr Dini válasza crok (#153567) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

UNLP? Erről még nem hallottam és a google is csak brazil egyetemeket listáz rá. Megdobnál egy linkkel, hogy pontosan mi is ez?

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#153570) crok válasza Mr Dini (#153569) üzenetére


crok
Topikgazda

Unified Network Location Provider, ha igy se akkor dobok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#153571) martonl válasza Füleske (#153568) üzenetére


martonl
senior tag

Nem tudom, volt-e Android 8-as, vagy annál régebbi készüléked. Azokon a helymeghatározásnál az általad leírtakon kívül volt olyan lehetőség, hogy "mód: akkumulátor takarékos". Ilyenkor csak a mobilhálózatra hagyatkozott (a bt és wifi alapú keresést is ki lehetett ezzel együtt kapcsolni, ha jól emlékszem). Ezt pl. a Google térképen lehetett szépen látni, amikor némi gondolkodás után egy kört rajzolt a lehetséges pozíciód köré (most is ezt teszi, ha hirtelen nincs GPS jel, ha jól tudom). Vidéken ez a kör a hálózat sajátosságai miatt akár több száz méter sugarú is lehetett, de városban egész jól pozícionált. Sokszor volt pontatlan a pozíció, párszáz métert néha tévedett, de arra, hogy egy időjárás widget megmondja, mi várható az adott településen, vagy kerületben, arra tökéletes volt. Ha meg közben mozogtál is, akkor a hálózat sajátosságai miatt már szinte méterre belőtte a helyzetet, a szolgálatok is ez alapján dolgoznak, ha butatelót használsz. :-) Ez most megszűnt, tehát GPS vevő nélkül nem tudsz helymeghatározni, legfeljebb mellé kapcsolhatod a wifi és bt alapú meghatározást is. Ezek szerint ezt el kell engedni, folyamatosan mennie kell a GPS vevőnek is.

Közben megtaláltam, valahogy így volt régebben: [link] és [link] (Android 4.4-8.1)
Android 9 és 10 esetén még lehetett root-tal mókolni és előcsalni az akkutakarékos módot, de 11-től már nem lehet úgy sem.

Köszi crok és icemad nektek is, valóban le kell mondanom a kapcsolgatásról. :(( Majd megnézem, mi a helyzet, ha folyamatosan be van kapcsolva, remélem nem zabálja sokkal jobban az aksit, ahogy írtátok is.

[ Szerkesztve ]

(#153572) Pierre75 válasza crok (#153566) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi, hogy vesződsz vele.
Marginális probléma, de bosszantó, ezért szeretnék a végére járni.
Ezt telepítettem, külön ki kellett választani, hogy a toastokat rögzítse. Remélem ez már elkapja...
Folyt köv!

(#153573) vacs válasza martonl (#153571) üzenetére


vacs
veterán

Én értem a problémádat.
Régebbi androidon valóban három lehetőség volt a helymeghatározásra: pontos, nagyon pontos és energia takarékos ha jól emlékszem.
Ez megszűnt, és android 10 - 11 óra, csak kikapcsolni lehet, viszont, minden olyan appnál ami helymeghatározást használ egyesével be lehet állítani, hogy csak akkor férjen hozzá a tartózkodási helyhez ha ténylegesen fut az app, vagy bármikor.
Ez így teljesen jól működik, az akksi használatban nekem meg se jelenik a helymeghatározás, nem kell félni tőle!
:K

(^)(>.<)(^)

(#153574) Mr Dini válasza crok (#153570) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Így megvan, köszi.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#153575) HoTaZo válasza Somatom (#153560) üzenetére


HoTaZo
őstag

(#153560) Somatom -->(#153563) Viktor0610
:))
Valóban.
Élvezem a lehetőségeket, amiket kihasználok az új telóimon (Xiaomi Redmi Note 9 Pro és még a Samsung A12 is, pedig nagyon negatív előítélettel vettem kézhez a Samsung J5 után.)
Amire nekem kellenek, arra ezidáig megfelelnek. :)

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#153576) martonl válasza vacs (#153573) üzenetére


martonl
senior tag

Igen, egy Menetrenddel így jó is lenne, de pl. egy Időkép widgetnél ilyenkor mi a helyzet? Mert akkor az folyamatosan fut, igaz? De ha nem, akkor is kényelmetlen nyitogatni, ha azt szeretném, hogy frissítse a helyadatokat. Akkutakarékos móddal eddig ez is szépen ment, a widgeten is frissítette a helyszínt. Köszi, mindegy, kipróbálom majd bekapcsolva és figyelem a fogyasztást.

[ Szerkesztve ]

(#153577) Pierre75 válasza crok (#153566) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséged!
Ez bevált! A samsung SmartThings digitális hulladéka volt.

(#153578) icemad válasza martonl (#153576) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A legtöbb időjárás widgetnél állítható a frissítési gyakoriság. Pl 30 perc, 1 óra, 3 óra, stb. Időképet nem használok, azt nem tudom, ott van e ilyen lehetőség. A pozíció lekérése kb 2 másodperc, addig használja a GPS modult. Lehet ugyan kapcsolgatni, de egy 24 órás használat alatt max 2-3 perc aksiidőt nyersz vele. Én még a bt-t, wifit sem kapcsolgatom.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#153579) w.miki


w.miki
veterán

Android 11-re létezik jó hívásrögzítő alkalmazás?
Cube ACR, és ACR phone-t (meg még párat) próbáltunk, de a hívott fél hangja nem hallható vagy nagyon halk.
Samsung A12

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#153580) Nordik


Nordik
őstag

Torrentrw mit tudtok ajánlani? Ahogy olvasgattam Flud vagy Libretorrent ami egyszerű de nagyszerű, utóbbi reklammentes is ami előnye lehet. Ki mit használ? :U

(#153581) efi99 válasza w.miki (#153579) üzenetére


efi99
senior tag

Ez érdekes, mert a Cube nálam egy Samsung A52-esen megy szépen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#153582) Mr Dini válasza Nordik (#153580) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Dedikált szervert/seedboxot. A telefon nem erre való és elég gyorsan ki fogja nyírni a belső tárhelyet ha seedelsz róla. Amúgy az említett két appot szokták ajánlani. Mindkettő működik szépen, neked kell eldönteni, melyik jön be. A fluidot többször látom ajánlva.

Eleinte angol billentzuyetet akartam. De aztán megismerkedtem a nagy 'Ő'-vel!

(#153583) w.miki válasza efi99 (#153581) üzenetére


w.miki
veterán

Android 11? Milyen beállításokkal? :B

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#153584) Nordik válasza Mr Dini (#153582) üzenetére


Nordik
őstag

Hetente kéthetente szeretnék csak torrentezni róla egy egy tartalmat. De lehet veszek akkor egy külön kártyát bele és menjen arról. :)

(#153585) sopruk


sopruk
aktív tag

Akciós az 1DM+ letöltésvezérlő
790,- helyett 390,-

(#153586) Nordik válasza Mr Dini (#153582) üzenetére


Nordik
őstag

Egyébként most elgondolkodtam és valóban nem tesz jót a készülék tarhelyenek a torrent? Még ilyen egyszerűbb felhasználás esetén se? Azt tudom, hogy véges lehet az ilyen kártyák élettartama, de maga a telefon is folyamatosan olvas-ir a kártyára. :U

(#153587) Narxis válasza Nordik (#153586) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem hülyeség. Évek óta torrentezek a tabletemmel és semmi baja de mondjuk én mocskos hit and run vagyok, nem szoktam seedelni. ttorrent ingyenes verzióját használom, amire nekem kell arra elég.

Thanos was right.

(#153588) efi99 válasza w.miki (#153583) üzenetére


efi99
senior tag

Igen. Voice recognition (software) a hangforrás.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#153589) zsoltip válasza zsoltzsolt (#153542) üzenetére


zsoltip
őstag

Esetleg free appot is tudsz, tudtok ajánlani?

(#153590) FeZ... válasza Narxis (#153587) üzenetére


FeZ...
aktív tag

A memóriachip-ek élettartamát tudtommal az írások rövidítik, nem az olvasások. A seed-eléssel meg csak olvas a letöltött file-okból, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#153591) Narxis válasza FeZ... (#153590) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elvileg az írás de nálam egy Snapdragon 625 van a tabletben ami meg elég rendesen melegszik ha pl. 5 Ghz-es wifin maximummal tölt vagy seedel, ezért se seedelek tablettel. Mindenesetre én nem látok problémát, az aksi hamarabb fog érezhetően veszíteni a teljesítményéből.

Thanos was right.

(#153592) Nyugis


Nyugis
senior tag

Sziasztok!
Samsung a50 telom van.
android 11 verzió. 2021 július 1-es frissitéssel
lejött rá kb 2 honapja egy új / újabb rendszer frissítés.
Azóta, jobb vagy bal oldalon megjelenik egy pici fehér "csík" amire ha véletlenül rányomok akkor egy menü / gyors menü jön elő.
AZ lenne a kérdésem, hogy ezt a menüt hogyan illetve hol és miként tudom kb örökre megszüntetni vagy letörölni?

(#153593) efi99 válasza Nyugis (#153592) üzenetére


efi99
senior tag

Beállítások - Kijelző - Edge panelek

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#153594) w.miki válasza efi99 (#153588) üzenetére


w.miki
veterán

Mást is állítottál? Feljebb húztad a hang erősítést 5-nél? Vagy más beállítást csináltál?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#153595) Nordik


Nordik
őstag

Fludban miket kellene beállítani, hogy megfelelően működjön a seed stb? Régebben használtam akkor azt hiszem a processzor ebrentartasa volt a megfelelő. Háttérben fut is kellene? Alapértelmezetten így néz ki, a háttérben fut sincs bepipalva, bár mégis megy.

(#153596) Nyugis válasza efi99 (#153593) üzenetére


Nyugis
senior tag

Annyira de annyira HÁLÁS vagyok!!!

:R :R :R KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!! :R :R :R

(#153597) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Szeretnék pc megosztott mappából hálózaton keresztül androidos telóval zenét lejátszani.
Valahol olvastam a Network Browser appról. Kipróbáltam, félig-meddig jó is, de amint kinyomom lejátszás közben a teló képernyőt, rögtön megáll a lejátszás. És ez az app csak a saját beépített lejátszóját engedi használni, én viszont szeretném a jól bevált poweramp-ot használni.
Tudnátok valami jó megoldást javasolni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#153598) Somatom válasza dethroner (#153597) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ilyen nem lesz. A lejátszónak kell legyen hálózati (jelen setben SMB) támogatása. Külső alkalmazáson (pl. fájlkezelőn) keresztül csak egy-egy fájl megy, ami számonként nem opció. Ha a Poweramp -nak nincs SMB támogatása, akkó bukta. Régebben root -tal fájlrendszerbe lehetett csatolni a hálózati meghajtót, amitől minden alkalmazás belső tárhelyen levőnek látta. Az emulált tárhely óta erre nem találtam lehetőséget. Szvsz. az a lehetőséged, hogy keresel egy normális lejátszót, SMB támogatással.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#153599) rjg válasza dethroner (#153597) üzenetére


rjg
őstag

Egy normális fájlkezelőben tallózd ki a fájlt smb vagy WebDAV megosztásban. Az meg fogja kérdezni, hogy mivel akarod a fájlt lejátszani és ki tudod választani a Poweramp-ot is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#153600) dethroner válasza rjg (#153599) üzenetére


dethroner
veterán

Tudnál javasolni olyan fájlkezelőt, amivel ezt meg tudom csinálni?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.