Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok.

Késztetést éreztem, hogy legyen kertészeti témájú topik is. Ilyen még úgy sem volt :).

(#3) szoke12 válasza lakisoft (#1) üzenetére


szoke12
őstag

Jó gondolat. Ha már kertészet, akkor kertrendezés is jöhet?
Van egy Robi 151-es rotációs kapám. nemrég jutottam hozzá, ráadásul olcsón, mert nem indult.
Hétvégén szétszedtem az ulolsó csavarig, mert a szimmering elért benne. meg akkor már kitakarítom már rendesen, és cserélem amit kell. 30 éves, és eddig egyszer volt szétszedve csapágycsere miatt.
Mire figyeljek, hogy a legegyszerűbb a szerelés, mit érdemes ilyenkor cserélni?
Van egyáltalán ilyen gépe valakinek?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#4) lakisoft válasza Kalandor (#2) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon köszi :) :R

(#5) lakisoft válasza szoke12 (#3) üzenetére


lakisoft
veterán

Huhh... Ez nem mai darab. Kipróbáltad már és működik is?

Gyerekkori álmom egy ilyen: [link] :DDD.

(#6) szoke12 válasza lakisoft (#5) üzenetére


szoke12
őstag

szépen lassan kitisztítottam, újravezetékeltem, és mostmár beindul. csak 15-20 mp után leáll, mert fals levegőt szív a kitágult szimmering miatt. még a karbit kitisztítom egyszer, aztán összerakom, és menni fog :)
de mivel soha nem csináltam, segítséget kérnék, hogy mire vigyázzak.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#7) lakisoft válasza szoke12 (#6) üzenetére


lakisoft
veterán

Ez már erősen túl mutat a kertészkedésen szerintem. :) Sajnos nem is nagyon tudok segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#8) szoke12 válasza lakisoft (#7) üzenetére


szoke12
őstag

Kertészkedés, kertészkedés... A 400 m2-es hátsó kertet szeretném vele rendbe tenni. :K

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#9) lakisoft válasza szoke12 (#8) üzenetére


lakisoft
veterán

Az jó :). Ásóval eltartana egy darabig. :).

(#10) szoke12 válasza lakisoft (#9) üzenetére


szoke12
őstag

Azt hiszem. Ma vettem pár alkatrészt hozzá. Szünetben összerakom, aztán hadd szóljon! :DDD
Volt ár, hogy felástam, de a derekem nem éreztem egy darabig, ráadásul, mire körbeértem, indulhattam újra. :(((
Robi barátom olyan szépen dolgozik, a drága, vele gyorsabb lesz a munka :K
Csak bírjam összerakni. Mert jelen pillanatban nem sok minden van belőle.

Lassan jön a tél, szépen nekiállok metszegetni, elintézem az utolsó ültetéseket is, és felkészülök a szép hótakaróra. A talajt el kéne még egyengetni hozzzá.
Illetve be akarom vetni nagy részét gyeppel. Vagy inkább sportfűmaggal. Melyik a legtartósabb? Mert most tarackom van bőven, és nem kéne, hogy visszajöjjön.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11) lakisoft válasza szoke12 (#10) üzenetére


lakisoft
veterán

Jajj de jó lesz is a kertben tevékenykedni :). Kérek majd képet a gépezetről :P.

Én meg Nagylevelű Szivarfát tervezek az ablak alá ültetni. Nekünk sajnos nincs kertünk, de azért próbálkozok. Az ablak alatt van egy kis szabad zöldterület. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) szoke12 válasza lakisoft (#11) üzenetére


szoke12
őstag

Így néz ki összerakva:

Így pedig szétszeve:

:D

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#13) lakisoft válasza szoke12 (#12) üzenetére


lakisoft
veterán

Szép darab :) :R

(#14) szoke12 válasza lakisoft (#13) üzenetére


szoke12
őstag

Szép öreg darab.
Már egyszer sikerült életet lehelnem bele, de bizony nagy részét megette az idő. úgyhogy cserélnem kell:
-csapágy
-szimmering
-tömítés
-dugyattyúgyűrű
-kuplungpofa
-benzincső
-csaptömítés
-meg mégy néhány apróság

Na az még nagy muka lesz. Sok minden már megvan, már csak össze kell rakni. Ha kell valakinek segítség, így már talán tudok segíteni. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#15) lakisoft válasza szoke12 (#14) üzenetére


lakisoft
veterán

Jó kis elfoglaltság :).

(#16) lakisoft


lakisoft
veterán

Fagyos időben fát ültetni gáz?

[ Szerkesztve ]

(#17) szoke12 válasza lakisoft (#16) üzenetére


szoke12
őstag

Hát, valószínü, hogy már szépen beraktározott. Szóval sok gyökérrel ültesd, meg kapjon tápanyagot, hogy tavasszal meg tudjon erősödni. Szerintem...
Még én is most jutok oda...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#18) lakisoft válasza szoke12 (#17) üzenetére


lakisoft
veterán

Eddig túl jó idő volt. Nem lehet felszedni a fákat és átültetni.

(#19) lakisoft válasza lakisoft (#18) üzenetére


lakisoft
veterán

Na úgy néz ki a hétvégén már lesz fám. Elég húzós az ára viszont oltott verzió 2m-es törzzsel. (7200 HUF). Most keresek érett szarvasmarha tárgyát.

(#20) szoke12 válasza lakisoft (#19) üzenetére


szoke12
őstag

Milyen fajta? gyümölcsfa?
Igen, adjálneki tápanyagot rendesen.
Én egy időben nem annyira tudtam foglalkozni velük, és 2 sárga, illetve 2 őszibarackom bánta. :O
Monjuk a barackok alapból elég kényesek. ha nem permetezi az ember őket rendesen, meg nem ad neki elég tápanyagot, könnyen betegek lesznek. :(((
Viszont van bio cseresznyém, amit soha nem permeteztem, mégsem kukacos. És nem is beteg. :P

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#21) lakisoft válasza szoke12 (#20) üzenetére


lakisoft
veterán

Catalpa bignonioides 'Nana' - gömbszivarfa

mérete: SF 10/12
ára: 7 112 Ft
innen veszem: [link]

szerzek valahonnan jó minőségű termőföldet azt rakom közel a gyökeréhez és a termőföld alá pedig megy a trágya. Tavasszal meg adok neki starter műtrágyát.

Jajj de várom már a hétvégét akkor hozom el a faiskolából. (Nagyon jól képzett fa ez már :)) )

[ Szerkesztve ]

(#22) Telda


Telda
addikt

Hali!

Van valakinek tapasztalata a CHS márkájú benzinmotoros láncfűrészekről?
Mert nekem gyanúsan olcsóak, 13ezer Ft.
Nem fakitermelésen használnák, hanem csak a ház körüli munkákhoz.

(#23) lakisoft válasza Telda (#22) üzenetére


lakisoft
veterán

Husqvarna

Az olcsókat csak akkor vedd meg ha nem dolgozni akarsz velük, hanem bosszankodni. Faternak van egy fent említett márkájú gépe. 15 éve használja és nagyon jól lehet vele dolgozni. (Voltunk vele fát vágni bőven.)

(#24) lakisoft válasza szoke12 (#20) üzenetére


lakisoft
veterán

Elültettem a fát, amit írtam. Majd lefényképezem. Nagyon pofás lett a kicsike. Közel 3m gyökérrel és koronával együtt és tök jó volt az ára (5k) mondjuk ez volt a legkissebb.

(#25) szoke12 válasza lakisoft (#24) üzenetére


szoke12
őstag

:C
Aztán vigyázz rá! :)
Ennyiért nem is volt vészes.
Lassan nekem is kellene ültetgetnem ezt-azt. :)

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#26) lakisoft válasza szoke12 (#25) üzenetére


lakisoft
veterán

Fogok rá vigyázni. Kapott érett marhatrágyát bőven a gyökér alá. Valamint alaposan beiszapoltam. November végén ilyen jó időben fát ültetni.

(#27) ati012


ati012
senior tag

Melyik az a fa ami ültetéstől számítva rövid időn belül terem?
Elsősorban gyümölcsfára gondolok. :R

Mikor célszerű ültetni a csemetéket?

(#28) szoke12 válasza ati012 (#27) üzenetére


szoke12
őstag

ültetni ősz végén, vagy tavasz elején érdemes, amikor még "alszik".

meggy vagy cseresznye? az fincsi! :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#29) ati012 válasza szoke12 (#28) üzenetére


ati012
senior tag

Piac képes kell :B
Helyterületem: 300 négyzetméter.

(#30) lakisoft válasza ati012 (#29) üzenetére


lakisoft
veterán

Ősszel talán egy picivel jobb. Van ideje a talajnak tömörödni. Milyen talaj van a kertedben?

(#31) ati012 válasza lakisoft (#30) üzenetére


ati012
senior tag

Ebből a listából ez illik rá:
Mezőségi talaj: lösz- és vályogterületeink igen jó termőképességű talaja, pl. Mezőföld, Dunántúli-dombvidék lösz alapkőzetű területein.

(#32) lakisoft válasza ati012 (#31) üzenetére


lakisoft
veterán

Tudsz ásni egy gödröt és lefényképezni és akkor megmondom neked hogy való e oda a meggy vagy a cseresznye vagy nem. A talajvízszint milyen mélyen van?

(#33) ati012 válasza lakisoft (#32) üzenetére


ati012
senior tag

Talajvíz: 2 méter mélyen van a pince, ott már szokott lenni víz.

Epren gondolkoztam még (ismétlem: piacra kell). Az milyen lehet?

(#34) Telda válasza lakisoft (#23) üzenetére


Telda
addikt

Az a gond hogy ez többszöröse a keretnek, tudom hogy még 10 év múlva is menni fog és megbízható elnyűhetetlen gépek. De nálunk nem lenne kihasználva. Igazából az alkatrész ellátástól tartok. Meg ahogy olvastam, ha nem Oregon lánc+láncvezető van rajta, hanem valami kínai szütyök, akkor nyúlik mint a takony.

(#35) szoke12


szoke12
őstag

Örülök, hogy kezd éledni a topik!
Úgy néz ki, hogy csak tavasszal tudom felrotálni a kertet, mert idén szerintem jóval melegebb már nem lesz.
És még a gépet se volt időm összerakni.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#36) lakisoft válasza Telda (#34) üzenetére


lakisoft
veterán

Próbáljátok meg a gépkölcsönzést. Szerintem ha keveset használtok ilyesmit akkor az a leggazdaságosabb.

(#37) Telda válasza lakisoft (#36) üzenetére


Telda
addikt

Faluvégen nincsenek ilyenek :).

(#38) ati012 válasza Telda (#37) üzenetére


ati012
senior tag

Tüzelő vágásához kell?
Saját tapasztalatom szerint villannyal olcsóbban kijössz.

(#39) szoke12 válasza Telda (#37) üzenetére


szoke12
őstag

Ha tüzelő, akkor pl egy cirkulával jól el lehet fűrészelgetni. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#40) lakisoft válasza Telda (#37) üzenetére


lakisoft
veterán

Hát akkor kérni kell kölcsön a szomszédtól :). :R

(#41) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

Üdv mindenkinek!
nem találtam más topicot ami az én témámhoz közelebb állna, így ide írok :)
nemrég kaptam pár különleges chilli magokat a páromtól, mert nagy csípős imádó vagyok, így ezzel a lökettel bele is kezdtem egy új hobbiba, paprika nevelés otthon. már elfogyasztott Habanero paprikávól kiszárított magokkal is kísérletezem. az elültetés szépen ment, előtte vízbeáztatás 2 napig, a csiraképes magokat elültettem, naponta kis vízzel tegnapra 10ből 7 kibújt a földből, lassan jönnek elő az első levelek (szík levelek tán? :DDD ) na elég a rizsából, jöjjön a kérdés:
mivel még nem nagyon süt a nap odakint, és ezek nem európai növénykék, szükségük van a melegre és a napfényre! a hőigényük az 25c fölött van, ezt biztosítani tudom, na de a fény!
oldastam több cikket a mesterséges megvilágításról, de mivel gazdász vagyok, és nem villamosmérnök vagymi, fogalmam sincs hogy mi a jó meg mi nem. valaki közűletek ért ehez a témához? :)

(#42) aram01 válasza Sanyi.il (#41) üzenetére


aram01
nagyúr

nekem az a radiátoron a konyha ablakban szépen elvoltak, lehet egy picit később kellett volna elkezdened amikor már erősebb/több a napfény

más: örülök hogy ide találtam, nagyszabású faültetésbe kezdek idén, méghozzá energia fűzbe, alaki otthon van a témában? jó lenne tapasztalatot cserélni.
azért leírom a tervem hátha érdekel valakit:
van 1100 négyszögöl területem, ennek a töredékére ültetném az "anya nővényeket" 150 tőt, a terület többi részére jövőre kb 5000ezret rakok ki.
ennyi a terv egyelőre, ötlet észre vétel valaki?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#43) ati012


ati012
senior tag

Lázad a robim segitsetek!

Hosszú állás után beindult szépen, majd leáállítottam.
Megint beindult, játszottam vele kicsit. Majd a francért se akar beindulni.
Néha 1-2 füstfelhőt kiköhög, de annyi.

Típus: Robi-55

Ötlet?

(#44) aram01 válasza ati012 (#43) üzenetére


aram01
nagyúr

kitakarítottad? gyertya,karbi,tank stb

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#45) ati012 válasza aram01 (#44) üzenetére


ati012
senior tag

Tesóm azt mondja hogy elcsavart rajta 2 csavart.
Ennek a 2 csavarnak mi a feladata?
A karbin helyezkedik el, az egyik rugós a másik réz.

Illetve folyik a benzin is a karbiból keményen. Ott ahol a levegő megy be :W

(#46) aram01 válasza ati012 (#45) üzenetére


aram01
nagyúr

annyira nem vagyok szaki, de az egyik azt hiszem a benzin adagolásában játszik szerepet a másik meg a levegőjében ha minden igaz,tekerd be őket teljesen és félfordulatokkal kezd el kitekergetni, lutri ha nem vágod a témát, de a legjobb ha szólsz egy hozzáértőnek

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#47) ati012 válasza aram01 (#46) üzenetére


ati012
senior tag

Megpróbálom!

Injektoros motorokhoz vagyok szokva, nekem ez a karburátor dolog magas :B

(#48) aram01 válasza ati012 (#47) üzenetére


aram01
nagyúr

sok sikert hozzá, majd írd meg mire jutottál (mondjuk ha jól kitakarítod az sem árt)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) szoke12


szoke12
őstag

na helló! a robi 151-es rotakapám nem akar jó lenni. :(
szívatón megy csak, de azon se sokáig. amint gázt adnék, már fullad is le.
5let?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#50) szoke12 válasza ati012 (#47) üzenetére


szoke12
őstag

na én ez már végigszenvedtem. amal karbid van?
akkor ami a gázbovden fele van az az alapjáratbeállító-csavar, a másik pedig a levegőt állítja. (az elméletileg teljesen be, majd kettő teljes fordulat vissza)
bár nekem 151-es van, gondolom sok dolog ugyanaz.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.