Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) CharlieDrop válasza Milestone2 (#8897) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én is így jártam a 166-ra 4szer töltötte le a 240-et egyszer sem települt

aztán feltettem a 240 iso-t, de nem lehetett aktiválni

volt egy 122-es mentésem, arra simán ráment a 240 update, de a fele app nem működött

aztán találtam egy 130-at, de az meg nem talál 240-es frissítést :W :W

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8902) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv! Szeretném felrakni kérdésem hogyha van eredeti kulcsom lehet tiszta telepítést végezni elfogadja úgy a kulcsot vagy csak frissíteni lehet,továbbá ha frissítem programok megmaradnak?

(#8903) zzola válasza pruzsi (#8902) üzenetére


zzola
félisten

Win10-hez honnan van kulcsod?

(#8904) Warter válasza Ronam (#8900) üzenetére


Warter
őstag

Nálam minden frissítés után újratelepítésre kerül a hotkey driver, mert sose működik utána. A driver reinstall után persze megjavul szépen.

(#8905) #22743424 válasza pruzsi (#8902) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mit értesz azon, hogy eredeti? Ezen Windows 10 op rendszerek hivatalosan csak a Windows Insider Program résztvevői számára érhetők el. jelenleg nem alkalmasak arra, hogy egy meglévő win7,8,8,1 op rendszered frissítsd.( Elméletileg.) Az majd még később jön. A hivatalos megjelenés után.

[ Szerkesztve ]

(#8906) #58000384 válasza premete (#8893) üzenetére


#58000384
törölt tag

Gabe-nek szegeztek pár kérdést: [link] [link] [link]

"Builds 10162 and 10166 will no longer be offered over Windows Update, and whatever build you’re on will show as “up to date” if you check for new builds. ISOs for build 10162 will be taken down from the http://insider.windows.com site and prerelease keys will no longer activate builds." [link]

Ezért nem aktiválódik azoknak, akik most telepítik a rendszert, és (hivatalosan) nincs olyan kulcs, ami aktiválná a 10240-et, csak a megmaradt aktivált állapot játszik.

CharlieDrop problémájára is ez a válasz.

(#8907) Ronam válasza Warter (#8904) üzenetére


Ronam
addikt

Próbáltam már újrarakni a driver-t, de semmi nem változott. A Synaptics drivert meg nem tudom feltenni, mert azt írja, hogy frissebb van fenn a gépen. Insider Preview-ban felment a Synaptics-os driver, amit a gépem gyártói oldaláról töltöttem.

(#8908) samgar válasza #22743424 (#8899) üzenetére


samgar
őstag

Sajnos nincs.

Oppo Find X5 PRO

(#8909) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom mi történt, de ma délután már kétszer pusztult el a vezetékes hálózati kapcsolatom. Bal alsó sarokban a net ikonon sárga felkiáltójel. Hiába próbáltam letiltani, majd újra engedélyezni a hálókártyát, az sem segített, csak a restart windows :(

Erőlködök itt a Win10-el, de csak nem akarja azt, hogy én erre váltsak. Meg fog maradni így, külön HDD-n, ha még sokat szórakozik, lehet, megyek vissza Win7-re, aztán majd télen ránézek megint.

Az az 5-6 dolog, ami van, és nem tetszik a Win10-ben, az úgylátom már nem fog változni, és ahogy a dolgok állnak, későbbi windowsokban is csak egyre rosszabb lesz :(

(#8910) Ronam válasza Warter (#8904) üzenetére


Ronam
addikt

Sikerült újrahúzni a Synaptics driver-t, és most működik rendesen, mármint ki tudom kapcsolni.

(#8911) Ronam válasza Ronam (#8910) üzenetére


Ronam
addikt

De egy restart után megint nem működik :D, vicc!

(#8912) premete válasza #58000384 (#8906) üzenetére


premete
veterán

Ha elolvastad volna amit írtam, nem emlegetnél kulcsokat. :)
Nálam is így volt, és sok ezer embernél. Az lehet, ahogy írtam, hogy kell LEGÁLIS windows 7 SP1, vagy Windows 8.1 kulcs a gépben, vagy ezek alól az isoból a setuppal frissítést futtatni, és aktiválódik.
Bemásoltam azt is, hogy windows 10 alatt 2 kulcs található nálam, a windows 8.1 pro és a windows 10 insider kulcs, holott isoról telepítettem, szűz ssd-re, és semmilyen kulcsot nem adtam meg.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8913) alfa20


alfa20
senior tag

Ha nem akarom, hogy egy frissítés lejöjjön (HD audio), mert telepítés után elmegy a hang, azt nem lehet valahogy letiltani? 8-nál egyszerű, mert csak kivettem a pipát amit nem akartam frissíteni, de itt nem lehet.
Letiltottam a driverek automatikus frissítését csak félek, ha jön egy frissítés a rendszerhez, le fogja szedni azzal együtt.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8914) #85552128 válasza alfa20 (#8913) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nálam így meghagyta a VGA drivert:

[ Szerkesztve ]

(#8915) nicu71 válasza #85552128 (#8914) üzenetére


nicu71
addikt

Életszerű ikonok?Jól hangzik :)

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#8916) Petyyyyy válasza Воланд (#8815) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Pedig pont ezen gondolkodtam a napokban. A 10166 és az "RTM" is annyira fürge egy régi 80-as SATAII lemezen, hogy öröm nézni. Át akartam tenni SSD-re, hadd essen le az állam, de úgy fest ez bukta utca 8.

Ó, és persze most hogy RTM az eddigi Insider pályafutás alatt először kaptam hibát a rendszer használata közben. Csekkolni akartam van-e valami update, erre egymás után háromszor is kidobta ugyanazt az üzenetet. El is feedbackeltem screenshot-tal együtt.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8917) westlake


westlake
félisten

Akinek kell egybegyúrt angol Pro-Enterprise 32-64-bit telepítő (16384), az dobjon egy privátot.
Kibontottam egy 16386-os telepítőt, de nekem az is 16384-es. :F
Mondjuk nem sokat számít, mert egyből töltődik le WU-ről a KB3074663, amitől 16387-es lesz.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8918) zzola válasza westlake (#8917) üzenetére


zzola
félisten

Nekem 16386-os és nincsen további frissítés (PRO)..

(#8919) westlake válasza zzola (#8918) üzenetére


westlake
félisten

Most telepítettem egy Pro-t és egy Enterprise-t, mindkettő gyárilag 16384-es volt, de a KB3074663 telepítése után mindkettőből 16387-es lett.

#8914: Én is beállítottam, hogy hagyjon a WU a hülye driver-eivel, ettől függetenül minden szart feltelepített. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8920) westlake


westlake
félisten

M$ nem nagyon erőltette meg magát. ;]

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8921) worxland válasza #85552128 (#8914) üzenetére


worxland
addikt

A hülyék.
Csak always vagy never... Miért nem dönthetem el egyesével? VGA-t és hálót nem frissítse, de mondjuk a hangkártya, a webkamera meg a nyomtató májkrémszoftos drivereivel soha nem volt bajom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8922) csixy


csixy
addikt

az edge még mindig belefagy az index kertészetbe

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#8923) premete


premete
veterán

Ki lehet lépni az insider programból és aktiválva marad a gép? Rányomtam a kilépésre, és engedte, az előző buildeknél nem élt a lehetőség:

Windows 10240, isoból, szűz ssd-re, Dell OEM W8.1 pro volt rajta eredetileg, semmilyen kulcsot nem adtam telepítéskor, hiába kérte. :) Első netre lépéskor aktiválta magát.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8924) CharlieDrop válasza #58000384 (#8906) üzenetére


CharlieDrop
veterán

tudom, ezért tettem vissza a régebbieket, hátha...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8925) pzstm válasza westlake (#8920) üzenetére


pzstm
titán

mármint?

Arra gondolsz, hogy ugyanazzal a crackel aktiválhatod a Win10-et is? :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8926) Воланд válasza premete (#8923) üzenetére


Воланд
titán

en kileptem es aktivalt maradt. persze semmi garancia nincs arra, hogy nem ad ki jovoheten az ms egy uj buildet majd azzal parhuzamosan egy frissitest, ami visszavonja a 10240 aktivaciojat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8927) szundybence válasza Petyyyyy (#8916) üzenetére


szundybence
aktív tag

Pedig pont ezen gondolkodtam a napokban. A 10166 és az "RTM" is annyira fürge egy régi 80-as SATAII lemezen, hogy öröm nézni.

Nekem pont ez a gondolatom, hogy az Eee netbookomon lévő w7 starter a w10-re történő frissítés után vajon gyorsabb, ugyanolyan, esetleg lassabb lesz-e? Tudom, még nincsen 29.-e, de azért nagyon kíváncsi lennék a válaszra. ha valaki tud korrekt választ adni, kérem tegye meg! :R

(#8928) pzstm válasza szundybence (#8927) üzenetére


pzstm
titán

gyorsabbat sokkal ne várjál, picit igen, ott leginkább a régi proci/chipset a szűk keresztmetszet.

Szóval picit jobb lesz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8929) Petyyyyy válasza szundybence (#8927) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nézd, ha nincs szétbarmolva a rendszer - mindig elolvasod mit kérdeznek a telepítők és használsz CCleanert a registry karbantartásához (is) -, akkor valószínű nem lesz szembeötlő különbség.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8930) Borisz76


Borisz76
veterán

Valaki használja meglévő rendszer mellett ?

Teszem azt egy HDD/SSD - 2 partíció és egyiken Win7/8 másikon Win10.

Vagy úgy ahogyan én tervezem:

2 db 256 GB-os SSD egyiken Win 8.1 másikra tervezem a Win10-et.

Csak érdekel, hogy úgy működik e mint régen mikor még Win98 és WinXP-m volt és boot alatt megkérdezte, hogy melyik rendszert szeretném használni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#8931) Ivan15 válasza szundybence (#8927) üzenetére


Ivan15
senior tag

most ez egyertelmü: minel több szolgaltatas fut a hatterben annal nagyobb eröforras kell -a legtöbb szolgaltatast a legujabb nyujtja Ezert ugyanazon a gepen a regebbi win7 fog gyorsabban futni. Esetleg közvetlenül telepites utan gyorsabbnak tünik w10, mivel az uj install utan naplozas meg nullan all, a registry is a legkisebb. Amint többet hasznalod majd erezhetöen lassul majd pl a boot -olas. A regebbit ugyanugy lehet ujrarakni es akkor az lesz a gyorsabb...

[ Szerkesztve ]

(#8932) premete válasza Воланд (#8926) üzenetére


premete
veterán

Garancia semmire nincs, én arra tippelek hogy 29.-én jön egy frissítés, amivel a preview kulcs eltűnik, és a másik kulccsal aktiválja magát a rendszer (tegnap írtam, hogy kiírta a windows az eredeti, w8.1 kulcsomat is).
powershell "(Get-WmiObject -query ‘select * from SoftwareLicensingService’).OA3xOriginalProductKey"

@Borisz76: igen, ugyanúgy működik.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8933) #73029888


#73029888
törölt tag

Sziasztok!

Valakinek W10 alatt az Origin rendesen megy?

[link]

Nekem mindig ezt a hibát adja ki:

(#8934) Thome


Thome
addikt

Meggyőzött az Edge a sebességében. Már csak kiegészítő supportálása kell hozzá és FF lecserélve teljesen. :K

(#8935) mobal


mobal
MODERÁTOR

A kedvenc szoftvereim ami 100%-ban kompatibilisek a jelenlegi 8.1-el az kompatibilis lesz a 10-el is? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#8936) pzstm válasza Thome (#8934) üzenetére


pzstm
titán

Q3 vége, Q4 eleje. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8937) pzstm válasza mobal (#8935) üzenetére


pzstm
titán

Ha csak valami nagyon idiota programkod nincs bennük akkor igen.

Sokat segit, ha felsorolod őket, s tudnak rá valaszolni, hogy kinek van azokkal tapasztalata Win10 jelenlegi buildje alatt ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8938) zzola válasza #73029888 (#8933) üzenetére


zzola
félisten

Nálam jól működik! Este játszottam is...

(#8939) #73029888 válasza zzola (#8938) üzenetére


#73029888
törölt tag

Letöltöm újra.

Kompatibilis módban raktad fel?

Szerk: újratelepítve most jól működik.

Köszi a választ :)

[ Szerkesztve ]

(#8940) #58000384 válasza premete (#8912) üzenetére


#58000384
törölt tag

Tudom, olvastam :) De ez már nem működik, legalábbis elvileg, meg erről írnak fórumokon, kommentekben. Twitteren is sokan írták, hogy ha fejen álltak, akkor sem tudták aktiválni, se laptopon, se SP3-on, se asztalin.

A hibás kurzort pedig az Nvidia driver okozza, a neten mások is írták, jelenleg (elvileg) készül rá a javítás. Érdekes, hogy a nagyító használata mellett átmenetileg megszűnik a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#8941) premete válasza #58000384 (#8940) üzenetére


premete
veterán

Pár órája próbáltam, és működik: letöröltem az ssd-t, töröltem az összes recovery particiót, feltettem a w10 10240 isot, nem adtam meg semmilyen kulcsot, mégis aktiválta magát első netre lépéskor. Én is utánaolvastam a neten, azt írják többen, hogy LEGÁLIS windows 7 SP1/Windows 8.1 esetén működik, friss telepítésnél és frissítésnél is a kulcs nélküli történet, kms aktivátorok és hasonlók esetén nem.
Ki kellene próbálni annak, akinél nem működik, persze az is fontos lehet, hogy uefi-e, illetve a kulcs benne van-e a gépben gyárilag.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8942) zzola válasza #73029888 (#8939) üzenetére


zzola
félisten

Simán telepítettem...

(#8943) #85552128 válasza westlake (#8919) üzenetére


#85552128
törölt tag

A másik megoldás, hogy letiltod az "Eszköztelepítés-kezelő" szolgáltatást (DsmSvc).
Amúgy ha már elkezdte letölteni akkor be is fejezi, érdemes újraindítani a gépet és utána megnézni felakarja e még rakni.

[ Szerkesztve ]

(#8944) #58000384 válasza premete (#8941) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hmm, érdekes. A Surface Pro 3-ban is van égetett kulcs (tudtommal), mégsem sikerült többeknek aktiválni (Gabe erre is reagált).

(#8945) premete válasza #58000384 (#8944) üzenetére


premete
veterán

Meg kellene nézniük, van-e bios key a rendszerben. :)

Mondjuk Dellnél az szerepel, hogy az oem kulcsokkal a windows 10 aktiválódik, nem írják,hogy csak upgrade esetén, majd kiderül 2 hét múlva. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8946) skyli válasza premete (#8941) üzenetére


skyli
senior tag

Hát nekem nem volt legális a 8.1:D mégis aktiválta. De már nem emlékszem, hogyan aktiváltam, most mégis tartósan aktiválva van. :)

[ Szerkesztve ]

(#8947) skyli válasza skyli (#8946) üzenetére


skyli
senior tag

Jaaa, viszont én ezt a laptopot még windows7-el vettem, viszont annak a kulcsa lekopott, így nem tudtam használni, illetve win8 volt fent rajta. Lehet, hogy ennek köze van hozzá?

(#8948) #58000384 válasza premete (#8945) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát majd rájönnek talán erre maguktól is :) De mondom, az tuti, hogy próbálták ilyen gépre is felrakni, aztán mégsem működött. Talán szerencse kérdése :D

skyli: A Win7-es matricának biztosan semmi köze nincs hozzá.

(#8949) moonguru válasza Borisz76 (#8930) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Én 8.1 enterprise (próba) verzió mellett használom!

2 HDD-n, az egyiken a 10 a másikon a 8.1 a fastboot-tot kikapcsoltam! :)

A váltás a két rendszer között úgy történik (nálam) hogy újra indítást kérek, majd mikor újra indul F11 és boot meghajtó választás!

Lassu, de biztos módszer és így nem piszkítanak egymásba! :))

Ui:

A BOOT alatt nem kérdez semmit, de én így szeretem! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#8950) Petyyyyy válasza Thome (#8934) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Egyetértünk, bitang jó lett a brózer. :K

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.