Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) anderledani válasza netpeti98 (#8500) üzenetére


anderledani
őstag

A gépházban amit én írtam az ez?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#8502) viralmind válasza cattus (#8491) üzenetére


viralmind
aktív tag

Ez jol jangzik , csak en kiprobaltam egy telepitett retail 8.1-el a visszaallitast, es benyogte hogy kellene neki a lemez, az hogy melyik lemez azt nem irta mert ugye ez egy retail win 8 upgradelve 8.1-re.Namost nem is gond mert ugye van win8 lemezem , meg win8.1 iso-m is, de itt mar meg is dolt az hogy csak ugy egyszeruen nyomok egy reset-et, mert mi van ha esetleg nem otthon akarom ezt elkovetni ahol tarolom a win8-as telepitomediat.Valamint ha a win10 eseteben is igy fog mukodni akkor megiscsak kell majd ahhoz is egy iso, vagy lemez a resetnel.Egyenlore az sem tisztazott ha a retail verziot celan installal szeretnem masik gepre feltenni mert mondjuk lecserelem a lapost , akkor hogyan fog ez mukodni, mert ugyan irtak mar sok lehetoseget az msa-tol a win8-win10 upgrade-ig mindent , csak eppen hivatalosan senki nem irta le mi a vegleges allaspont.Remelhetoleg ez 29.-ig megtortenik.

(#8503) Warter válasza viralmind (#8502) üzenetére


Warter
őstag

Az az egy biztos, hogy a Win10 jelenleg, ha tiszta újratelepítést kérsz, akkor nem kér semmilyen lemezt.

(#8504) viralmind válasza Warter (#8503) üzenetére


viralmind
aktív tag

Nem ertem miert nem lehet ugy megoldani mint win8 win8.1 eseteben, tehat hogy elfogadja a win8 kulcsot abban az esetben is ha win10-isorol telepitek.Ez eddig mukodott nekem is win8 van es vagy upgradeltem 8.1-re vagy ujrahuztam egy integralt 8.1 iso-val , mindegy volt neki a beirt win8 kulcsot elfogadta es ennyi.

(#8505) Воланд válasza viralmind (#8504) üzenetére


Воланд
titán

mert a 8.1 szigoruan veve nem egy uj os, csak egy nagyobb frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8506) Warter válasza viralmind (#8504) üzenetére


Warter
őstag

Egyrészt, mert csak 1 évig ingyenes az update. Másrészt meg ez elvileg egy "új" OS és nem service pack, mint a 8.1 volt.

(#8507) viralmind válasza Warter (#8506) üzenetére


viralmind
aktív tag

Tehat ha en most felfrissitem a 8 retail verziomat 10-re, es egy ev utan lecserelem a lapost egy masikra , akkor azon vagy hasznalom a legalis win8-at vagy vegyek ra 10-et, mert a retail cuccombol lett egy oem?

(#8508) pzstm

Ok , koszonom a valaszt , remelem azert ezt hivatalos forrasban is kifejtik majd.

[ Szerkesztve ]

(#8508) pzstm válasza viralmind (#8507) üzenetére


pzstm
titán

retail 8-asból retail 10-es lesz

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8509) Воланд válasza pzstm (#8508) üzenetére


Воланд
titán

kesz van mar a faq? ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8510) vlevi válasza Warter (#8499) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hetesen (de korábban XP alatt) soha, semmi gond nem volt. Amikor Win7 alatt felébred a gép, annak ismegvolt az oka, vagy az egér, vagy a hálókártya ébresztette fel, de ezt már megtanultam, és az az első, hogy ezeket az eszközöket rendesen beállítom.

Beleolvasgattam a feedbackekbe, hogy csak nálam van-e valami, de úgylátom, azért másoknál is elő-előfordulnak ilyen dolgok.

"A te esetedben rollback volt."
Igen, elsőként rollback volt, de aztán ez a rollbackelt win10 sem akart már úgy működni, mint előtte a frissítés előtt. Aztán ezzel a rollbackelt, korábbi builddel csináltam egy hard resetet, de az sem lett tökéletes. Csak úgy állt helyre a rendszer, hogy iso-ból, particionálással együtt teljesen újraraktam.

[ Szerkesztve ]

(#8511) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Felfüggesztették a Windows 10-et (origo)

:DDD

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#8512) Milestone2 válasza Bélaaaa (#8511) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Semmit sem egyszerűen oldanak meg Redmontban...megvárjuk a 29-ét...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8513) westlake válasza Bélaaaa (#8511) üzenetére


westlake
félisten

"Addig is azonban szükség van a fókuszváltásra, mert a cég szeretne működőképes, stabil rendszerrel előállni a július 29-i megjelenésre."
Ha 29-i megjelenésre akarnak "működőképes, stabil" rendszert, akkor hogy kerülnek a boltok polcaira a 29-én a telepítők? Vagy a partnereknek olyan verziót küldtek ki (RTM), ami még nincs is kész? Nem hiszem. ;)

Play nice!

(#8514) 0xmilan válasza westlake (#8513) üzenetére


0xmilan
addikt

Az idézett mondat szerintem nem azt jelenti, hogy 28-án este épphogy befejezik... :U
A publikumnak lesz 29-e a megjelenés napja, az OEM partnerek nyilván korábban kapnak RTM-et.

(#8515) paye válasza Bélaaaa (#8511) üzenetére


paye
tag

''...A mór megtette kötelességét,...''
Tipikus Microsoft húzás...

(#8516) King Unique


King Unique
titán

Azért olvasgatom ezt a feljebb linkelt hírportált, eme cikk néhány momentuma elég érdekes számomra:

Mindenki Windows 10-re váltana

Miért készül Windows 10-re váltani?

- 36%: egyéb okokból
- 64%: A Start menü miatt

Most, ha informatikus dolgozók alatt valóban képzett IT-okat értenek és csak a Start menü a fő ok, akkor az elég siralmas.... :W Ha csak xy vállalati dolgozókat, akkor nem meglepő. Talán Classic Shell és társairól nem hallottak még, ami a hőn imádott Win7 féle menühöz közelebb áll, netán nagyobb hozzáértés lévén a default megoldás használata? Bár, ha vállalati szektor, akkor ugye ott nehezebb mókolni, de nem egy helyen láttam már feltéve, ha szükség volt rá.
Na pontosan ilyen hatása van a híreszteléseknek, ha azt terjesztik el, hogy a Win 8.x-ben nemhogy nincs Start menü, de nem is lehet bele tenni... :DD
Azért vicces, hogy egy ilyen banális dolgon múlik egy OS sikere... holott a Start menü már-már egy korlátozó tényező és sokan max gép kikapcsolásra használják, esetleg a gyorslistát. Gyakorta használt programok, fájlok elérésére egyértelműen kényelmesebb az asztalra és a tálcára rögzítés. Valamint, az a bizonyos kezdőképernyő. :D

(#8517) juve600 válasza King Unique (#8516) üzenetére


juve600
nagyúr

komoly

(#8518) worxland válasza King Unique (#8516) üzenetére


worxland
addikt

Izé.
Egy nevenincs, ingyen appokat (amelyekről még soha nem hallottam) készítő cég rendelt egy felmérést, amit az Inquirer tett közé és átvett az origo. Csupa megbízható és hozzáértő szakember. :C

Aki szerint meg a Win 10 Start menü visszahozta azt, amit a 8-ban elvettek, még a büdös életben nem használta a Win 10-et. Jelenlegi állapotában a 10-es start menüje majdnem olyan tré, mint a nyolcasé.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8519) bzoley válasza King Unique (#8516) üzenetére


bzoley
veterán

A hozzáértésnek mi köze a default megoldáshoz? Ha ért hozzá, egyből rajongania is kell érte? Inkább az ellenkezője a jellemzőbb. Itt a ph-n is jól felmérhető volt anno, hogy a legtudatlanabb népek tudtak a legprimitívebb módon, és leglelkesebben tüntetni a win8 mellett.

(#8520) premete válasza bzoley (#8519) üzenetére


premete
veterán

Ez természetes, windows 10-nél is így van; most nem akarok történelmi példákat sorolni a demagógia sikereire. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8521) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ha jól gondolom, akkor ha fent van most az insider verzió, akkor juli 29-én kapok legális, végleges windows 10-et. Ez eddig biztosnak tűnik.

De mi van akkor ha 2 hónap múlva újra kell telepítenem a gépet? Mentsem ki a sorozatszámot és azzal aktiváljam? :U Most 10 Pro-van fent, azt fogom kapni vagy Home-ot? :U

Illetve magyar nyelv mikor jön? 29-én?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8522) Warter válasza V.Stryker (#8521) üzenetére


Warter
őstag

Insideres 10-et kapsz, amit bármikor újra rakhatsz később is.

(#8523) nanus válasza Bélaaaa (#8511) üzenetére


nanus
senior tag

Waze,két hete szedtem le tőlük ,pendriről most telepítem, netkapcs után már egy fél órája egy pillanatot ír Just a moment pörög-pörög lesz ebből valami :F vagy énekes halott :D

(#8524) V.Stryker válasza nanus (#8523) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem is csinálta. Kikapcs, visszakapcs után jó lett .

Warter: Az miben különbözik a normáltól?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8525) Mate válasza V.Stryker (#8521) üzenetére


Mate
nagyúr

Miért kapnál legális, windows 10 verziót? :F
Akkor kapsz, ha megveszed vagy van jogalapod frissíteni.

(#8524) V.Stryker: Ugyan úgy insider maradsz. Kapod a bétafrissítéseket, stb.

[ Szerkesztve ]

(#8526) King Unique válasza worxland (#8518) üzenetére


King Unique
titán

Nekem nem kell mondanod, én tudom, hogy azért más egy kicsit a W10 start menü vs. W7 / CS és társai.
Arra leszek kíváncsi, vajon széles körben milyen lesz a fogadtatása, elég lesz önmagában + a marketing? :D
"10-es start menüje majdnem olyan tré, mint a nyolcasé." - azért eleve nem uaz a kettő, a 8-asban nincs is, csak start gomb és kezdőképernyő. Bár megjegyzem utóbbi nekem sokkal jobban használható, hogy full tele tudom pakolni program, mappa és egyéb ikonokkal, vízszintesen scrollozható stb. Nagyon kényelmes (nekem) vele dolgozni.

(#8519) bzoley: jó, igazad van, de attól még, aki ért hozzá és nem tetszik a default, az talán fel tud tenni kiegészítőt és csak ezért nem feltétlen ignorálja azonnal a teljes OS-t.
Az a népes példa jó és igaz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8527) t72killer válasza bzoley (#8519) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tüntetett itt a szaki is, hogy milyen jó dolog lesz nekem tenyérnyi csempéket nézegetni az akkoriban monitornak használt 40"-os TV-men, meg hogy ez lesz az "új irány":Y. Személyszerint a 7-es GUI-ját máig nem cserélném, dehát ez van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8528) nanus válasza V.Stryker (#8524) üzenetére


nanus
senior tag

Oks ...és tényleg :R :R

(#8529) Aarpok válasza King Unique (#8526) üzenetére


Aarpok
őstag

Őszintén nekem abszolút nem tetszik ez a hibrid startmenü.Szeretem a kezdőképernyőt,de valószínűleg már soha nem kerül vissza bele. :O

Аарпок

(#8530) V.Stryker válasza Mate (#8525) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát talán, mert ez volt valamelyik hírben. Sőt, hogy az Insider programban résztvevők kapják meg elsőre. :F De akkor nagy mágus a mikrofos megint. Az elején úgy indult, hogy mindenkinek ingyenes lesz. Aztán csak a Home lesz ingyenes. Aztán már az se. Jövő héten már az fog jönni, hogy win 8.1-ről sem lehet majd ingyen frissíteni csak valami jelképes összegért. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8531) Mate válasza V.Stryker (#8530) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem ms a hülye, hanem origo, index és társaik akik kattintásvadász cikkeket írnak 0 témaismerettel.

(#8532) vlevi válasza V.Stryker (#8524) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az Insideres Windows 10 abban különbözik a normáltól, hogy az insiderek továbbra is megkapják megjelenés előtt az új fejlesztéseket (magyarul bughalmazt) tesztelésre.

Start menüre visszatérve. Mondtam én nektek, hogy a Win8-ra egyetlen nagy ellenérve volt a zindexes, origós, és egyéb "szakértő" IT oldalaknak. Nincs start menü. Na, most van, de azzal sem jobb a helyzet. Amúgy ténlyeg. Ez a vegyes, kicsit ilyen is, olyan is, inkább semmiresemjó. Az élő csempék pl. így teljességgel értelmét vesztik, mert milyen élő csempe az, amit addíg látok, amíg a startmenüben vagyok? Ez így vicc. Főleg azért, mert némelyik csak hosszabb idő elteltével kezd magához térni, pl. az időjárás mindíg Budapestet mutatja, 1-2 perc után átvált. Amúgy a tablet mode majdnem jó lenne, de azzal meg asztali gépen az a baj, hogy csak teljesképernős alkalmazásokat hajlandó futtatni. Még a total commander is úgy indul el. Ne értsétek félre, nem azt mondom, hogy a tablet mód rossz, mert táblagépen el bírom képzelni, hogy jobb így. De ha lehetne úgy kérni, hogy a táblagép módú start képernyőt kérem a desktop helyett, az jó lenne. Hülyeség amit mondok, de, ha a startképernyő tudna úgy futni, hogy mindíg a desktop fölött, de az egyéb alkalmazások mögött lenne, azt díjaznám. Akkor lenne értelme az élő csempének.

Egyébként a startmenüben mi értelme van annak (biztos meg tudják indokolni valami dizájnnal), hogy 3 normál méretű csempe van egymás mellett, de a széles csempe csak 2 széles?
Amúgy egy auto arrange opció jól jönne, ne kelljen húzgálni minden ikont a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#8533) #58000384 válasza V.Stryker (#8521) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ha már aktivált 8.1-ről frissítettél Insideres buildre, akkor kiléphetsz az RTM-en majd a programból, és nem kapsz több tesztverziót, hanem minden úgy lesz, mint másoknak. Ha tiszta telepítéssel raktad fel, akkor előbb vissza kell tenned a 8.1-et (vagy 7-et), hogy frissíthess 10-re.
Legális pedig csak akkor lehet, ha az előző rendszered (a frissítési alap) is az volt.

vlevi: "mert milyen élő csempe az, amit addíg látok, amíg a startmenüben vagyok"
Miért, eddig máshol is láttad az élő csempéket a kezdőképernyőn kívül? Amúgy nekem semmi baja az időjárás appnak, mindig jót ír.

[ Szerkesztve ]

(#8534) vlevi válasza #58000384 (#8533) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Miért, eddig máshol is láttad az élő csempéket a kezdőképernyőn kívül?"
Nem, de a kezdőképernő az kezdőképernő. Ha nem kapcsolod ki (ahogy win8.1-ben már ki lehetett, vagy a start8, és egyebekkel is), akkor azért elég sűrűn láthattad. És így az ott lévő csempéket is.

(#8535) cattus válasza vlevi (#8532) üzenetére


cattus
őstag

hogy 3 normál méretű csempe van egymás mellett, de a széles csempe csak 2 széles? - Ott annyi csempét rakhatsz egymás mellé, amennyit csak akarsz. A csempék egymáshoz viszonyított mérete (kicsi, közepes, széles, nagy) már a Win 8-ban is ilyen volt.

Do the thing!

(#8536) vlevi válasza cattus (#8535) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ott annyi csempét rakhatsz egymás mellé, amennyit csak akarsz."
Megpróbáltam. Egy oszlopba nem enged 4 csempét rakni...

[ Szerkesztve ]

(#8537) #58000384 válasza vlevi (#8534) üzenetére


#58000384
törölt tag

Tableten is elég ritkán nézegetem a kezdőképernyőt, 10-en meg ott van a felső sorokban az időjárás csempéje a start menüben. Kb. ugyanaz. Még 2-3 élőcsempe érdekel, azok is elférnek ott.

(#8538) netpeti98


netpeti98
addikt

Van lehetőség a teljes képernyős kezdőképernyőt használni tablet mode nélkül is.

Viszont itt a 8.1-el ellentétben meg van kötve az ember keze abból a szempontból, hogy kötelező oszlopokat használni (max 3 vagy 4 széles egy oszlop, gondolom felbotlásfüggő), és minden oszlop között van egy kis hézag.

Sajnos az jelenleg nem megoldható, hogy efölött nyíljon meg minden app, az tényleg csak tablet mode-ban van. :(

Összegezve nekem még midig a 8.1 kezdőképernyő stílus jönne be a legjobban.

[ Szerkesztve ]

(#8539) CharlieDrop válasza vlevi (#8532) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem para a fullscreen mode, hisz van lehetőség több asztal használatára

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8540) Ice_Man22 válasza #58000384 (#8533) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szerintem meg a csempek baromsagok pc re, a gadgetek tokeletesek voltak.

(#8541) szundybence válasza Ice_Man22 (#8540) üzenetére


szundybence
aktív tag

Amikor kijött a nyolcas, ugyanazt mondtam, de mindenki lehurrogott. Lám még te is most csak beszürkítve írtad le. Na vajon miért? :DDD

(#8542) CharlieDrop válasza Ice_Man22 (#8540) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én örülnék, ha egy oldalsávba ki tudnám rakni a fontosabbakat és értesítsen, ha van változás :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8543) vlevi válasza CharlieDrop (#8542) üzenetére


vlevi
nagyúr

Annak én is örülnék, de nagyon. Vista alatt jelent meg az oldalsáv, ahova a gadgetek kerülhettek. Win7-nél az újdonság a szabadon elhelyezhető gadgetek lettek, aztán végül a Microsoft kinyírta (veszélyesnek, nem javasoltnak mondja) a gadgeteket. Igen, igazad van, hiányzanak. Kellene helyettük valami. És most nem az utólag felrakható gadgetpakkra gondolok.

(#8544) #58000384 válasza Ice_Man22 (#8540) üzenetére


#58000384
törölt tag

A gadgetek mindig takarásban voltak. Lehetett Win+D-t nyomni, vagy a tálca sarkára mutatni, hogy lásd őket az ablakok alatt, szerintem nem volt az jobb. Persze a csempék nem írnak (jelenleg) annyi mindent, ez igaz.

CharlieDrop: Élő ikonok a tálcán? :P

Amúgy Vistán is szabadon elhelyezhetőek voltak a minialkalmazások, az oldalsávot be is lehetett közben zárni.

(#8545) CharlieDrop válasza #58000384 (#8544) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nem pazarolnám el a tálcát rá.

OSX-en tetszik pl. az elrejtett oldalsáv, abba azt tűzöl bele amit akarsz/lehet. Hátránya, hogy olyan levelet is mutatott, amit 3 napja már olvastam :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8546) #58000384 válasza CharlieDrop (#8545) üzenetére


#58000384
törölt tag

Általában sok hely van a tálcán, főleg 1920x1080 és afölötti felbontás esetén.

Oldalsáv OS X-en? Nem a dokk? Én hasonlóra gondoltam, pl. odatűzöm a posta appot, és ha jön levél, akkor megjelenik rajta egy 1-es. Jobb kattra egyéb infók is, a menüben elférne.

(#8547) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Felraktam natívba... gondoltam megnézem mit tud. WIndows Updatenak kellene a drivereket automatán felrakni, de csak látom az előzményekben, hogy failed, hiába próbálkozom vele újra nem sikerül neki.

Jó lesz ez így ha majd kikapcsolni sem lehet az automatikus driver telepítését....

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#8548) addamka


addamka
őstag

Vsync gondja volt valakinek Win10-zel?
Build 10162, Catalyst 15.7, és nem tudom kilőni a vsyncet teljes képernyős játékoknál (pl. CS:GO input lag miatt játszhatatlan így).
Visszaraktam a winupdate-n lévő Catalystet, szintén zenész.

Jobb keveset érteni, mint sokat félreérteni.

(#8549) CharlieDrop válasza #58000384 (#8546) üzenetére


CharlieDrop
veterán

A jobb oldali sávra gondoltam :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8550) noxon


noxon
őstag

Üdv, a windows edge böngészőben le lehet tiltani a reklámokat? Van erre valami progi mint a chrome-nál az adblock?

We live in a simulated world...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.