Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) Gabás válasza anulu (#9499) üzenetére


Gabás
addikt

sőt, tulajdonképpen minden telepítőhöz:)

(#9502) Gabás válasza V.Stryker (#9339) üzenetére


Gabás
addikt

(#9503) King Unique válasza bzoley (#9494) üzenetére


King Unique
titán

Azt nem mondanám, hogy annyival lassabb lenne, de nem is gyorsabb, mint azt mondjuk a magasztaló marketinghadjárat után elvárná az ember a valaha volt legjobb Windowstól. :U
"sokan szembesültek a szomorú valósággal." - mi lesz majd 29-e után, ha pl. ez a sz@r skálázás is megmarad benne bizonyos felbontásoknál?
Nagyon kíváncsi leszek milyen cikkek fognak megjelenni róla, továbbra is (divatból) isteníteni fogják, vagy tényleg leírják majd a valóságot is? :D
Összefoglalva, szerintem ez még nem az a Win10, amitől annyira el kell alélni, majd pár után kiforrja magát, aztán majd arra lehet azt mondani, hogy a leg-leg-leg.

(#9495) nucky30: azzal se jársz rosszul, ha kivársz, mert ősszel úgyis érkezik rá vmi "nagyszervíz", aztán az majd biztos farag rajta pozitív értelemben.

(#9500) Steve1207: igen, a virtual desktop valóban nem ártott már a Windowsba, az tényleg jó. :K
De, ha azt nézem, hogy pl. egy free platform xy felületű asztali oprendszere mit tud ilyen téren, akkor ahhoz képest egyáltalán nem nagy szám.

[ Szerkesztve ]

(#9504) nucky30 válasza King Unique (#9503) üzenetére


nucky30
tag

Az lesz :K

(#9505) bzoley válasza King Unique (#9503) üzenetére


bzoley
veterán

Nem is az átlag gépeknél vehető észre, hanem a régebbieknél, amiknél a driver támogatás éppenleges. Egyszerű vga, kevesebb ram, lassabb hdd. Biztos sokan frissítettek pl. Vistáról win7-re. Ha szó nélkül elfogadják a gwx ajánlatát, lehet hogy kicsit csalódni fognak a frissítés után. Legalább is többen, mint ahányan számítanának rá. Nekem is vissza kellett lépnem, mert amin a vista, és a win7 használhatóan ment, a win10 használhatatlan lett. Látszólag működő eszközök, de a start, meg a másik szélen a a faliújság több másodperces késéssel jelent meg, fast bootot minimum ki kellett kapcsolni, hogy a cursor-ön kívül más is legyen a kijelzőn, ms kártyajátéktól grafikai hibák, fagyás. De csak úgy általában is minden tetű lassú volt. Szóval egy jó pár éve használatban lévő win7-hez nem is lehetett hasonlítani. És biztos járnak mások is így, csak a különbség annyi, hogy nálam nem okozott fejfájást, mert csak kísérleteztem. Persze a gép nyugdíjazása lett a vége.
Amúgy a csere-gépen szintén 1366 lett a felbontás, mindent hagytam 100%-on, így jó is.

[ Szerkesztve ]

(#9506) 1Laci


1Laci
tag

Üdv.
Feltettem a legfrissebb W10 buildet.

Az a kérdésem lenne, hogy egy lassan 4 éves ASUS k53sv notebookom van. Kaptam hozzá egy CD-t driverekkel...

Érdemes ezekből feltenni valamit? Gondolom a touchpad-hez, hogy tudja kezelni a scrollolást meg hasonlókat.
Vagy tegyek fel innen mindent?

+WIN10-re milyen vírusírtót ajánlotok? :) Eddig avastom volt, mehet fel az?

Köszi előre is a segítséget. :)
ui: Win7 64bitre van ez a CD, de kompatibilitási beallitasokkal elindul.

[ Szerkesztve ]

(#9507) tatararpad válasza King Unique (#9503) üzenetére


tatararpad
őstag

Ti mire szoktátok használni a virtuális desktopot? Mert én még egyik platformon sem találtam neki értelmet, de annyira osztja mindenki hogy mekkora feature, hogy jó lenne már megismerni.

(#9508) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

A PC-s win 10-ben a Cortana csak ugyan azokkal a beállításokkal (us régió+nyelv) jön elő, mint WP 8.1 esetében? Az nem oldható meg esetleg hogy us régió + magyar nyelv?

Köszi!

(#9509) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!

segitsegeteket szeretnem kerni.
egyik gepunkon hasznalunk parallels segitsegevel windowst. telepitettuk a windowst 10et, 10240 iso-t. Aktivalaskor viszont azt irja a windows nincs aktivalva, amennyiben rakattintok, hogy masik termek kulcs megadasa, "megfagyott" hangot ad a windows, az adott ablakra.

a termekkulcs amit szeretnek beirni eredeti, hivatalosan megvasarolt windows 8as kulcs.

elore is koszonom! :R

markbellus.hu 

(#9510) Воланд válasza TBMC (#9509) üzenetére


Воланд
titán

10240-et clean install utan, olyan gepen, amin meg nem volt preview nem lehet aktivalni. windows 8-as kulccsal sem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9511) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Ha az alaplapom nem támogatja az UEFI-t, akkor milyen dolgokról maradok le?

(#9512) Simivok


Simivok
senior tag

Most akkor a 10240-es build az RTM?
Mert néhányan azt mondják hogy ez az RTM, mert ezt kapták meg a gyártók, mások azt mondják, hogy ez még nem az RTM, és még frissülni fog a verziószám...

Szóval ha ezt felrakom, és ha 29-én frissülni fog a verziószám, akkor az enyém is fog frissülni?
Mert nem akarom elhamarkodni a frissítést, illetve halasztani sem, ha nem muszáj.

Szerk.: Ez is azt mondja, hogy 10240 az RTM.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#9513) 1Laci válasza Simivok (#9512) üzenetére


1Laci
tag

Én úgy tudom, hogy igen. Azért is raktam fel :)

(#9514) Simivok válasza 1Laci (#9513) üzenetére


Simivok
senior tag

Még valaki? :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#9515) TBMC válasza Воланд (#9510) üzenetére


TBMC
addikt

ez esetben mit javasolnal, hogyan tudnam aktivalni? prv-t kellene lekapnom valalhonnan es ugy frissiteni 10240re? :U :F
vagy fogom tudni aktivalni a 10240et ha hivatalosan is piacra dobjak a win10et?

markbellus.hu 

(#9516) Воланд válasza TBMC (#9515) üzenetére


Воланд
titán

az insider program kereteben jelenleg egyik build sem erheto el. majd ha megnyitjak ujra a programot, akkor le lehet szedni az eppen aktualis preview buildet es azt aktivalni. 10240-est megjelenest kovetoen sem lehet majd aktivalni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9517) TBMC válasza Воланд (#9516) üzenetére


TBMC
addikt

huu ertem :(
akkor nincs mas hatra, mint elore, legalabb 2 het varakozas, igaz? :(

markbellus.hu 

(#9518) King Unique válasza bzoley (#9505) üzenetére


King Unique
titán

"Ha szó nélkül elfogadják a gwx ajánlatát, lehet hogy kicsit csalódni fognak a frissítés után"
Hát igen, mert akinek 7-es tetszett és ok volt, a 10-es nem biztos, illetve a drivertámogatás is kérdéses. De hát ezt nyilván MS se reklámozza, csak azt, hogy mki, akinek 7/8.1 van a gépén váltson, nehogy lemaradjon... :DDD

(#9507) tatararpad: 2 különböző munkaasztal, egyiken netezés, film és társai, másikon komolyabb munkavégzés stb. Akinél nincs éppen 2, vagy több db monitor, ott jól jöhet a virtuális asztal.
Illetve a másik platformon azt szeretem, hogy az érzékeny sarkoknál egy csomó asztali effekt belőhető, valamint a virtuális asztalokról áthúzható egérrel a másikra a megnyitott alkalmazás, ha éppen ott akarod használni (W10 tud-e ilyet, azt nem is néztem).

(#9519) zzola válasza King Unique (#9518) üzenetére


zzola
félisten

"illetve a drivertámogatás is kérdéses." Ne MS-ra akarjuk ráhúzni már, hogy a 4-5 éves hardverekhez a gyártók b@sznak drivert írni...ez üzletpolitika és MS-nak köze nincsen hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#9520) Simivok válasza Simivok (#9514) üzenetére


Simivok
senior tag

Másik kérdés: ha nem is ez az RTM, attól még 29-én föl fog frissülni RTM-re, ugye?

Galaxy S23 256GB Cream

(#9521) King Unique válasza zzola (#9519) üzenetére


King Unique
titán

Én nem is akarom rájuk húzni, de akkor talán illene valahol megemlíteni, hogy nem mki gépe lesz rá alkalmas és nem csak azt szajkózni, hogy mindenki ingyen válthat. :) Válthat persze, max vehet hozzá új gépet is, vagy új vasat, immár Win10-zel. :D

(#9522) zzola válasza King Unique (#9521) üzenetére


zzola
félisten

Hát aki nem járja ezt körül, az szerintem meg is érdemli, hogy frissítés közben/végén legyen fail neki...

(#9523) King Unique válasza zzola (#9522) üzenetére


King Unique
titán

Sokan márpedig nem fogják, ha az átlagról beszélünk, csak az "ingyen lesz a Win10, frissíteni kell" lebeg előttük...

(#9524) zzola válasza King Unique (#9523) üzenetére


zzola
félisten

Lehet.

Más!

Itt ezt írják:

"Figyelem! Akinek legális Windows 7, vagy 8.1 rendszere van és szeretne élni az ingyenes Windows 10-re frissítés lehetőségével, az várjon július 29.-éig, ne ugorjon neki ezzel az ISO-val frissíteni, mert mert nem fogja tudni aktiválni. Az ingyenes upgrade akció 29.-én kezdődik, ha előbb frissítetek, nem megy át a licenc-etek az új rendszerre. Tehát ezt az ISO-t, csak tiszta telepítésre, vagy egy korábbi Insider Preview frissítésére használjátok!"

Ebből mi lehet igaz?

(#9525) #58000384 válasza King Unique (#9521) üzenetére


#58000384
törölt tag

Addig meg sem jelenik az értesítés, ameddig a program szerint nem kompatibilis minden főbb hardver a rendszerrel.

Zolar: Minden, de eddig is erről volt szó.

[ Szerkesztve ]

(#9526) kengyel


kengyel
nagyúr

(#9527) Milestone2 válasza zzola (#9524) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem valahogy így lehet.
Akinek hivatalos szoftver van fenn, kapott értesítést, jelentkezhetett, jelentkezését fogadták, 29-én frissülhet, ha engedélyezi.
Aki Insider, az letöltötte anno a telepítõt, installálta, aktiválódott Insiderként, néhány napja frissült 10240-re. Aki marad Insideren belül, az majd kap frissítéseket.

Az Insider telepítés lehetõségét egyenlõre befagyasztották.

Én így értelmezem.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9528) zzola válasza Milestone2 (#9527) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Nálam az óra mellet azt írja, 29--e után, amikor meg elfogadtam a frissíthetőségre való jelentkezést, akkor 29-ét írt...vagy rosszul emlékszem?

(#9525) karak_22

Nem tudom miről volt szó, de amit ír, az nem igaz. Frissíteni lehet az új iso-val és aktiválva is lesz a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#9529) cattus válasza kengyel (#9526) üzenetére


cattus
őstag

Már az is csoda, hogy UK-n kívül több európai országban is elérhető. Mondjuk nekem az is elég lenne, ha angolul kellene beszélni hozzá, de lenne hazai adatbázisa bankautomatákról, áruházakról, stb.

Do the thing!

(#9530) bzoley válasza zzola (#9522) üzenetére


bzoley
veterán

És miért? Mert talán annyit ért a géphez, jé újabb frissítés? Ms küldte, biztos fontos. Hasonló jókat kívánok annak, aki ilyen emberséges. Nem, nem kell megmagyarázni.

(#9531) Milestone2 válasza cattus (#9529) üzenetére


Milestone2
nagyúr

olyan vicces, amikor próbálom neki angolul mondani, hogy kit hívjon...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9532) kengyel válasza cattus (#9529) üzenetére


kengyel
nagyúr

Olyan jó hogy mi mindenből kimaradunk, más Ország meg simán megkapja. Jó most ez legyen a " legkevesebb" , a rendszer legyen tökéletes. Azért kipróbáltam volna :)

kengyel

(#9533) #58000384 válasza zzola (#9528) üzenetére


#58000384
törölt tag

"Starting on July 29, we will start rolling out Windows 10 to our Windows Insiders. From there, we will start notifying reserved systems in waves, slowly scaling up after July 29th. Each day of the roll-out, we will listen, learn and update the experience for all Windows 10 users." [link]

29-én az Insiderek kapják meg a rendszert, ezzel tesztelve, hogy minden rendben megy-e, és utána indul meg azoknak, akik lefoglalták. Mondjuk azóta sokaknak már fent van.

Azoknak lett aktivált, akiknek égetett kulcsuk van Dell gépen, vagy frissítettek korábbi buildről. Én is próbáltam másik gépen többféle módon, nem lehet semmilyen kulccsal aktiválni jelenleg.

(#9534) King Unique válasza zzola (#9524) üzenetére


King Unique
titán

Nem olvastam, de már kolléga megválaszolta, érdemes megvárni a 29-ét.

(#9525) karak_22: igen tudom, de pl. 8--->8.1 upgrade esetében is volt, hogy többeknél elhasalt a frissítés.

(#9535) zzola válasza bzoley (#9530) üzenetére


zzola
félisten

Ne haragudj, amit írtál, azon csak nevetni lehet. Ezt azokról tudom elhinni, akik elhitték, hogy az Iphone-juk vízálló illetve kibírja a sütőt is... :B

(#9533) karak_22

Én frissítésről beszéltem, nem tiszta telepítésről! Én 16-án lehúztam [Microsoft.Windows.10.Pro.64bit.Eng.Build10240.16368] ezt és simán települt, aktivált volt...ráküldtem a 8.1-re.

[ Szerkesztve ]

(#9536) pzstm válasza kengyel (#9526) üzenetére


pzstm
titán

most ezen Te tényleg meglepődtél? ;] :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9537) premete válasza Milestone2 (#9527) üzenetére


premete
veterán

Nem insider is kap frissítéseket a 10240-re.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9538) pzstm válasza cattus (#9529) üzenetére


pzstm
titán

meglepődnél, ha tudnád, hogy mennyi mindenről van, többek között BKV menetrendről, de felismeri naptár alapján azt a helyet is hogy Gozsdu udvar :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9539) kengyel válasza #58000384 (#9533) üzenetére


kengyel
nagyúr

Idézve a hvg cikkéből.

"A Windows 10 hivatalos megjelenési dátuma eddig július 29. volt, azaz még másfél hét van hátra a kereskedelmi megjelenésig. A Microsoft egyik vezetője nemrég azt közölte, hogy aznap csak a Windows Insider programban résztvevők egy szűk, 5 milliós csoportja érheti majd el a szoftvert – miután tőlük beérkeztek az első tapasztalatok és javítják az esetleges apróbb hibákat, csak azután adják ki a nagyközönség számára a szoftvert. A fejlemények fényében lehet, hogy a tapasztalatok begyűjtésére a 29-éig hátralévő napokat szánják, és aznap jelentetik meg a Windowst."

Teljes cikk.

(#9536) pzstm

Nem, csak gondoltam elolvasom ;]

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#9540) anderledani válasza zzola (#9524) üzenetére


anderledani
őstag

Én először frissítettem ezzel az ISO-val, aktiválódott mivel frissítés volt, majd tiszta telepítést csináltam akkor már magától aktiválódott. Szóval szerintem nem így van.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#9541) zzola válasza anderledani (#9540) üzenetére


zzola
félisten

Értem. Másodszorra milyen kulcsot adtál meg?

(#9542) Mattb


Mattb
senior tag

Sziasztok!

Valaki tudna adni egy linket az új verzióhoz ami 18.án jött ki? A "végleges"-re gondolok, mert hiába keresem nemtalálom. Joinoltam már előző verziónál de most valami nemjó.

(#9543) premete válasza anderledani (#9540) üzenetére


premete
veterán

Nálam is így volt, kulcs nélkül aktiválódott az iso szűz ssd-re.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9544) Воланд válasza zzola (#9541) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9545) 1Laci


1Laci
tag

valakinek sikerült feltenni és működésre bírni egy MS OFFICE csomagot? :)
ha igen, hogyan, milyen? :) köszi.

(#9546) anulu válasza 1Laci (#9545) üzenetére


anulu
félisten

Office 2013, megy, mint a parancsolat.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9547) 1Laci válasza anulu (#9546) üzenetére


1Laci
tag

Már egyet próbáltam, ott megakadt az instalálás. Most úgy néz ki, hogy a következő megy :)

Vírusgyilkos kell ide? Avast megteszi?

(#9548) Simivok válasza 1Laci (#9545) üzenetére


Simivok
senior tag

Én 8.1-ről frissítettem, és az ingyen kapott Office 365 is működik.

Galaxy S23 256GB Cream

(#9549) Novver


Novver
senior tag

Hogy fogy működni a 10 aktiválása?

8.1 Tulajok kapnak első telepítés után egy kulcsot 10-hez?

Vagy állandó jelleggel 8.1-et kell telepíteni majd ahhoz hogy majd utána 10-et felrakhasd? Mert az utóbbi elég retardált megoldás lenne.

Mert haver esküszik hogy olvasta hogy az első install után kapsz egy 10-es kulcsot, de nem találja a cikket.

Mert akkor megveszem szépen a 8.1-et és kalap kabát. Megúsztam legolcsóbban.

Választ előre köszi :) :R

Life is a game... The game is my life!

(#9550) TBMC


TBMC
addikt

van esetleg letoltheto iso jelenleg ami mukodik? tehat amit lehet aktivalni hivatalos 8 kulccsal. :F

kozben a google is valaszt adott kulfoldi forumokon keresemre, bocsi. :B

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.