Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Mans20 válasza pethYeti (#9648) üzenetére


Mans20
addikt

Én már fel se merem tenni,mindenhol vergődnek vele az emberek,meg állítgatni kell hogy jó legyen.

(#9652) Воланд válasza modd3r (#9647) üzenetére


Воланд
titán

igen, be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9653) Воланд válasza pethYeti (#9648) üzenetére


Воланд
titán

de, kezeli. szerintem elfelejtetted atallitani a billentyuzet kiosztasat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9654) #58000384 válasza RaZroX (#9649) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ott driver gond lesz. Nekem Firefox alatt is folyamatos az 1080p60.

(#9655) pzstm válasza modd3r (#9647) üzenetére


pzstm
titán

szerintem már a legelső preview-ban is volt virtuális asztal, pár hónapja annyival változott a helyzet, hogy korláltlan számú virtual dekstopod lehet

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9656) #58000384


#58000384
törölt tag

Akkor azzal senkinek sincs gondja, hogy a rendszer nem kapcsolja ki a monitort X perc után?

A Mail app melyik folyamatot használja a szinkronizáláshoz?

(#9657) skyli válasza RaZroX (#9649) üzenetére


skyli
senior tag

Na ez fura, mert megnéztem én is, nekem eddig a 60fps 1080p youtube nem ment normálisan, ugrált a kép/akadt (ati driver probléma lehetett v vmi ilyesmi, csak a 720p 60fps ment), most viszont nagyon szépen megy *-* ezért már megérte váltani :D neked milyen videókártyád van? én is chrome-ot használtam előtte is és utána is

szerk: mégse :S nem minden videó megy akadásmentesen most se 180p60fps-el, csak az avengers trailere ment jól

[ Szerkesztve ]

(#9658) modd3r válasza Воланд (#9652) üzenetére


modd3r
őstag

Köszönöm.

(#9659) HaZse


HaZse
őstag

Nem értem az itt síránkozó egyéneket. Az user error-t is az MS számlájára íeják. De azt se tudja itt egy-két ember felfogni, hogy HIVATALOSAN még ki sem jött a végleges W10.

Mindenki majd akkor pampogjon, hogy így szar-úgy szar a W10,mikor már árulják a dobozos verziót és az MS is nyilvánossá teszi a RETAIL változatot.

Addig szerintem bőven használható, hiába van egy-kettő kisebb BUG a rendszerben.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#9660) bzoley válasza HaZse (#9659) üzenetére


bzoley
veterán

Hurrá, megjöttek a "nem értem" emberek is, legalább mindig lesz egy bölcsebb, aki megmondja a tutit :U

(#9661) premete válasza bzoley (#9660) üzenetére


premete
veterán

Ketté kell választani a felhasználókat: van, aki azért háborog, mert a hardverén nem megy valami: ha nem őskövületre teszi, amihez már nincs driver, az érthető, de ez a rtitkább, illetve hibákat talál itt-ott.
A gyakoribb az olyan felhasználó, akinek fogalma sincs a dolgokról, azért háborog. Nagy elvárásai voltak a rendszerrel kapcsolatban, de nincs olyan operációs rendszer, amelyik a gép és a szék közötti perifériát is megjavítaná. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9662) JamesHun


JamesHun
addikt

Edge be, hogy tudom rávenni, ha egy kb 2-3 oldalas weboldalt nézek akkor kinyomtassa elejétől a végéig?
Úgy nyomtatja ki, hogy ami ráfér 1 oldalra azt kinyomtatja és ennyi

Nézegettem, de elég kevés beállítási lehetőség van, ellenben elég fontos lenne ezt megoldanom, mert ha véglegesen is win10-et fogunk használni, akkor Edge kilőve nálunk sajnos :(

SeriesX: JamesSHun

(#9663) juve600 válasza premete (#9661) üzenetére


juve600
nagyúr

+1 :D :D :D

(#9664) HI-FI


HI-FI
tag

Lenne egy kérdésem.
Új gépet építek, de lehet csak szeptemberre lesz kész.
Ha veszek eredeti Windows 7-et, de csak szeptemberben telepítem fel és aktiválom, akkor is ingyenesen frissíthetek majd Windows 10-re?

(#9665) zoli62


zoli62
addikt

Tiszta telepítéssel feldobtam egy virtuális gépre a Windows 8 Pro megvásárolt upgrade kiadását amelyet a szükséges patchek hosszadalmas letöltése és telepítése után 8.1-re frissítettem. Kérdésem az, egy idő után ez is meg fogja kapni az ingyenes W10 upgrade-et vagy csak azok a fizikai gépek, amelyeken W7 vagy W8 fut? Az előregisztrációt lehetővé tevő get W10 app ugyanis még nem töltődött le, bár tudom, hogy ez nem feltétele az upgrade-nak. Az W8.1 Pro-ról történő frissítésnél a W10 automatikusan fog interneten beaktiválódni? Azaz "örókil" afrissített rendszer státuszát? W8-ról, W8.1-re való upgrade-nél ugyanis ez volt a helyzet. Tiszta telepítés esetében is működhet az internetes aktiválás?

(#9666) Milestone2 válasza HI-FI (#9664) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Igen.
07.29-től egy évig él az ajánlat.
Tudtommal.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9667) anorche1 válasza skyli (#9657) üzenetére


anorche1
őstag

Tudtommal ez azért van, mert a youtube át állt vp9 kódolásra h.264 helyett, amit nem lehet (vagy csak még nem lehet) hardveresen dekódolni.
És ez nem a windows hibája, osx -en is ugyan így van. Chrome -mal, operával és firefox -szal sem lehet a 2013 -as i5 -ös macbook air -en fullhd videót nézni, csak safarival, ugyanis az nem támogatja a vp9 codecet, így h264-ben tölti be a videókat. Internet explorer esetében ugyan ez van, azzal tudok 4k -s videót nézni frame drop nélkül, de chrome/opera/firefox -szal már a fullhd is akad.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#9668) bzoley válasza premete (#9661) üzenetére


bzoley
veterán

Pedig ahogy korábban írtam, hányan lesznek akik a marketing rizsa miatt esnek majd pofára. Ha úgy járnak, ahogy én is a próba géppel(pedig minden meghajtó a helyén), lesz ám felháborodás rendesen:)
Persze ahogy túlzottan én sem lepődtem meg, nem is várható el, hogy minden flottul működjön egy régi eszközön, csak épp az ellenkezőjét ígérgetik minden sarkon, így szinte jogos a háborgás, függetlenül attól, hogy ki milyen tudás birtokában van. Ettől viszont sokkal rosszabbak azok, akik okosabbnak akarják magukat feltüntetni, mint amilyenek valójában.

(#9669) #58000384 válasza bzoley (#9668) üzenetére


#58000384
törölt tag

Pontosan hol ígérgetik, hogy minden gépen, amin éppen elindul egy Win7, az összes hardver tökéletesen fog menni?
Ez az oldal még magyarul is van.

(#9670) Clemi válasza HaZse (#9659) üzenetére


Clemi
veterán

Az vajon miért user error, hogy a képmetszővel készült képet nem lehet menteni (meg úgy egyébként semmit se lehet menteni egyik users/név alatt lévő mappák egyikébe sem), mert nincs jogosultsága a usernek a saját users/név/képek mappába mentésre? De csak hogy kötekedjek, aki a 240-es build-et használja, az elméletileg a végleges RTM verzió.

(#9671) premete válasza bzoley (#9668) üzenetére


premete
veterán

Sajnos, ahogy az emberekből egyre inkább kiveszik az önálló gondolkodásra való képesség, úgy egyre könnyebb őket megvezetni mindenféle marketingeszközzel, legyen az akár értékesítési, vagy politikai marketing; ezt a cégek/politikusok maximálisan ki is használják.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9672) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy mi az aktuális álláspont a Win7 -ről Win10 -re való ingyenes frissítésről? Érdemes bevállalni? Egy Dell Inspiron N7110 -ről és a hozzá kapott OEM Win7 Home Premiumról lenne szó. Elég tanácstalan vagyok, mert kicsit tartok attól, hogy esetleg csak a szívás lesz az új Windows -zal.
Mit javasoltok?

Köszönöm

(#9673) Воланд válasza nzozz (#9672) üzenetére


Воланд
titán

amikor elerhetosz lesz a frissites, akkor frissitesz, ha valami gond van, nem tetszik, akkor visszallitod a win7-et.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9674) nzozz válasza Воланд (#9673) üzenetére


nzozz
aktív tag

És az mikortól lesz érvényben, hogy a Win10 -re frissített korábbi Windowsokról már nem lehet visszaváltani az eredeti verzióra?

(#9675) Воланд válasza nzozz (#9674) üzenetére


Воланд
titán

az valami hulyeseg volt. technikailag, amig nem torlod a windows.old mappat barmeddig visszaallhatsz. mondjuk ha torlod, akkor is, csak ugy macerasabb.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9676) nzozz válasza Воланд (#9675) üzenetére


nzozz
aktív tag

Értem, köszönöm! Majd erről keresnem kell valami leírást, majd nehogy megszivassam magam az újratelepítések során...

(#9677) Nagymelák válasza Mans20 (#9651) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

10130-tól kezdve éles rendszerként,lehet Én vagyok kivételes helyzetben,de semmilyen működési problémám nem voltak vele, a játékaim FIFA15, GTA 5 tökéletesen működik.
Én nem bántam hogy kísérletezgetek vele.

(#9678) Boonen007 válasza Boonen007 (#9611) üzenetére


Boonen007
őstag

Erre valaki/valakik? :)

(#9679) Sweet Lou 6 válasza Boonen007 (#9678) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Másik, ha csinálok egy helyreállítást totál alapokra akkor aktivált marad?

igen.

sweetlou6.wordpress.com

(#9680) noxon


noxon
őstag

Most akkor mi a helyzet, ha új vinyóra akarom tenni az insideres aktivált win10et? Hogy valósítható meg ez nekem nem tiszta vagy maradjak örökké azon a vinyón? Vagy letölthetem az isot, de az hogy lesz aktivált kapok új kulcsot vagy a mostanival vagy hogy?

We live in a simulated world...

(#9681) HaZse válasza Clemi (#9670) üzenetére


HaZse
őstag

Konkrétan nem rád gondoltam. :D

Természetesen ha az alap dolgok nem mennek megfelelően, akkor ott van még mit csiszolni a rendszeren.

Szerintem meg ez még nem RTM. Lehet, hogy a 10240-es build marad, de a mögötte lévő szám még változhat, min ahogyan naponta jön ki biztonsági frissítés a W10-hez. (Pont tegnap is kijött, amivel ment a NAS tallózása a hálózaton, ami előtte nem ment, csak buherálva)

Most épp kipróbáltam ezt a képmetsző dolgot. Nekem simán lementette a képek könyvtárba. (EN-US 1024-es ISO, amire WU-val töltőtte le a magyar nyelvi csomagot)

Akkor nélad lehet a gond.

Én amondó vagyok, hogy ki kell várni a hivatalos bejelentési dátumot, amikor is kiderül, hogy valóban válzotni fog-e az eddig kiadott ISO MD5-ös ellenörzője. :D

[ Szerkesztve ]

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#9682) King Unique válasza bzoley (#9668) üzenetére


King Unique
titán

Hát biztos lesznek ilyenek, akik majd a marketingrizsa miatt többet várnak és adott esetben jön majd a meglepi... :DDD

Amúgy visszaolvasva a hsz-eket, elképesztő, hogy az (pre) RTM-nek kikiáltott verziónál is még mennyi hiba előjön. Ok, hogy nem a full végleges ez a mostani 10240 16xxx build, de a 29-én megjelenőben, hogy minden helyre lesz majd rakva, azt kétlem...bár jó lenne.

(#9669) karak_22: ez jellemzően az "apró betűs" rész, amit az átlagfelhasználók 9x %-a el sem olvas, nincs is tudatában. És a bulvárcikkek sem térnek ki ezekre a részletekre, csak azt szajkózzák, hogy jön a hiper-szuper, mindent überelő Windows 10 és mindenkinek frissíteni kell.

[ Szerkesztve ]

(#9683) westlake válasza King Unique (#9682) üzenetére


westlake
félisten

Nem tudom, hogy miért gondoljátok, hogy a 10240.16384 nem az RTM. Hibák mindig lesznek egy Windows-ban és frissítéseket is fognak mindig kiadni.
Pont ezért írtam, hogy ilyen alapon sosem lenne RTM (végleges) Windows.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9684) HaZse válasza Clemi (#9670) üzenetére


HaZse
őstag

Íme a bizonyíték, hogy nálam megy a mentés. Ez egy sima tiszta telepítés. (GPD partícióra).

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#9685) King Unique válasza westlake (#9683) üzenetére


King Unique
titán

Én már nem tudom mit gondoljak, naponta cáfolja / alátámasztja vki... viszont, ha ez tényleg az az RTM és az, amit OEM partnereknek kiszórtak, akkor elég gáz, hogy ilyen hibákkal van tele... :U Meg ha megnézzük, azért a korábbi Windowsok RTM verzióban ilyen "durva hibák" nem nagyon voltak.

[ Szerkesztve ]

(#9686) westlake válasza King Unique (#9685) üzenetére


westlake
félisten

A partnerek már megkapták, tehát nincs miről beszélni. Nem mondom, hogy kizárt az a lehetőség, hogy 29-én az MSDN-re mondjuk 10240.16384+-os build kerüljön ki, csak éppen elég kicsi a valószínűsége.

Play nice!

(#9687) bon válasza westlake (#9683) üzenetére


bon
őstag

Hibák nem csak Windows-ban vannak és lesznek, más oprendszerben is megtalálhatók. Max nem kap olyan nagy publicitást.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#9688) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Ma nálam le állt a start menü, ki írta "Critical error"😁

(#9689) King Unique válasza bon (#9687) üzenetére


King Unique
titán

Ha visszaolvasol, láthatod, hogy hibák címszó alatt, nem elvont, extra dolgokról van szó. Hanem olyan, a mindennapi használatot érintő mainstream dolgokról, hiányosságokról, amik még egy béta rendszerben elmennek szódával, de egy RTM-nek nevezettben már egyenes kellemetlen és gáz... :U
Elég csak a xy felbontású kijelzők ultragagyi skálázását és más említett dolgokat felhozni. Amik érdekes módon a 7/8.x rendszereknél, illetve azok RTM kiadásainál nem jelentettek problémát...

[ Szerkesztve ]

(#9690) Sarkadi


Sarkadi
tag

Megerősítést még nem nyert tudtommal a Microsoft részéről a hír, miszerint az elérhető verziók a véglegesek, de mint látjuk napi szinten jönnek kisebb-nagyobb javítások és frissítések, amiknek én személy örülök! A dobozos verzió kiadása után is fognak érkezni szerintem ugyanilyen sűrűséggel a javítások, tehát aki ezt hibának könyveli el vagy emiatt szólja le a rendszert, azt csak sajnálni tudom. :F

Mellesleg én egy nagyobb gondba ütköztem csak idáig, az pedig a fentebb is írt youtube-os gond. Chrome, Maxthon, Opera böngészőkkel is próbáltam már, de a kép és a hang is megakad, Firefox-al viszont semmi gond. Erre jó lenne valami megoldást találni, mert a Chrome-hoz húz a szívem. :)

(#9691) #58000384 válasza King Unique (#9682) üzenetére


#58000384
törölt tag

Arról nem a Microsoft tehet, ha valakinek szövegértési gondjai vannak és lusta tájékozódni. Egyértelműen írják mindenhol, hogy ez nem egy sima update a 7-hez meg a 8-hoz, hogy mikortól lehet rá számítani, meg hogy ide meg oda kell kattintani a további infókért. A link, amit mutattam, az sincs eldugva.

RTM meg az új "Windows as service" megközelítés miatt sosem lesz, mert állandóan frissülni, bővülni fog a rendszer. Nem lesz olyan, hogy "na, itt van az a pont, hogy kész, majd 2 év múlva frissítsd azért". Szándékosan hagytak ki ebből is funkciókat, amik a Redstone-nal kerülnek be (meg majd azután). Erről itt egy érdekes cikk.

[ Szerkesztve ]

(#9692) bzoley válasza King Unique (#9682) üzenetére


bzoley
veterán

Hát igen, nem olyan rég még megszóltak, hogy ne vészmadárkodjunk, hol van még a megjelenés. Azóta alig-alig javult a helyzet. Elég sok bosszantó dolog akad még, nagy részük a rendszer összvér volta miatt van. Kocka appokból alig működik valami hibátlanul, a képernyő két szélén lévő panelek sem problémamentesek még(nálam a start mondjuk nagyjából működni látszik). A rendszer alapja valamennyire rendben, veszélyes hibák talán már nem jelentkeznek, de mintha az egész kicsit érzékenyebb lenne az eszközök hibátlan működésére. Mindenesetre jobb a rendszer, mint a win8-as rémálom idején:)

(#9693) King Unique válasza #58000384 (#9691) üzenetére


King Unique
titán

Igen, csak én erre írtam, hogy ezt mindet az átlag szerinted végig is olvassa, illetve a sok bulvárhír, amikkel találkozik a 10-es kapcsán, erre kitér? Mert :N
Azt értem, hogy lehet feszegetni az RTM fogalmát, meg a jövőben akár rolling release is lehet, de arra céloztam, hogy ha már kiadnak vmit, azt illik megfelelőn rendbe rakni előtte. Viszont a hibaáradat és visszajelzések nem azt mutatják, hogy annyira sikerült...
Olyan ezt, mint egy szakdolgozat / diplomamunka, amit utólag mindig lehet foltozgatni, bővígteni, javítgatni. Viszont akármilyen állapotban, helyesírási, elvi és egyéb hibákkal tarkítva nem illik, nem szabad és nem is lehet beadni... ;)

[ Szerkesztve ]

(#9694) Dumi86


Dumi86
senior tag

Üdv. Hosszú idő után frissült a Virtual CloneDrive nevű program :C Megkapta a Win10es támogatást is. :) Verzió 5.4.8.0 lett: [link]

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#9695) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

(#9696) Clemi válasza Sarkadi (#9690) üzenetére


Clemi
veterán

Megnéztem (kerestem 60 fps 1080p videót) és nálam minden böngészőben (edge, chrome, opera) röccenés nélkül megy,

(#9697) netpeti98 válasza King Unique (#9693) üzenetére


netpeti98
addikt

Remélem hamarosan jön a szokásos hivatalos enterprise eval amit fel lehet rakni VHD-ra is frissen.
Azonban a váltás gondolatával valószínűleg megvárom az őszi vagy tavaszi nagy csomagot , mert lennének dolgok amik testszenek. Addigra hátha okosítanak a Start képernyőn is, illetve a javítanak a konszitetncián is. :)

[ Szerkesztve ]

(#9698) King Unique válasza bzoley (#9692) üzenetére


King Unique
titán

Igen, jól szóltál. :K
Valóban, a Windows 8.x nevű, P.T. által "katasztrófaként" emlegetett rendszernél ez a Windows 10 minden téren jobb, vagy legalább is ezt állítják. Csak azt nem értem, hogy azok kiadásra jelölt verzióinál hogy a fenébe nem jött elő ennyi hiba, ha elvileg annyira sz@rok... :F :DDD

(#9697) netpeti98: nálam most egy 40 GB-os partíciós csücsül ez a csoda, upgrade-el én is kivárok, nem akarom a jól működő rendszereimet elcseszni. :N
Szal tesztelgetni jó lesz a 10-es, aztán majd, ha egy nekem tetsző szintre ér, akkor majd frissítünk, vagy veszünk is egyet. Akartam korábban nagy hévvel venni egy Pro verziót külön, zsé is megvan rá, de valahogy az eddigiek alapján, nem visz rá a lélek...
Amúgy azt néztem, hogy ha van MS insider fiók és kilépek a buildok teszteléséből, akkor is aktiválva marad a rendszer és nem kér semmi kódot. Ezek szerint elég ennyi ennyi és van ingyen Win10-es? Az jó. Bát tudom, hogy az EULA szerint így csak tesztelésre lehet használni, de ki nem....

[ Szerkesztve ]

(#9699) Sarkadi válasza Clemi (#9696) üzenetére


Sarkadi
tag

Köszönöm, akkor driver gond lesz szerintem. Azért ha sikerül megoldanom jelezni fogom!

(#9700) anorche1 válasza Clemi (#9696) üzenetére


anorche1
őstag

Néznél nekem légyszíves egy cpu használatot is, hogy melyik böngésző mennyire terheli a procit?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.