Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8354) tatararpad válasza King Unique (#8353) üzenetére


tatararpad
őstag

Én vevő vagyok arra hogy azok a beállítások amik sokszor felmerülnek az r=1 usernél az legyen külön szedve azoktól amik nem, erre a jelenlegi Settings app felépítése még jó is, de arra kíváncsi leszek, hogyan oldják meg ezt majd ízlésesen a jelenlegi dizájnelvvel.

(#8355) King Unique válasza tatararpad (#8354) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen, arra én is, bár ezek talán megmaradnak asztali valójukban.

[ Szerkesztve ]

(#8356) Воланд válasza tatararpad (#8354) üzenetére


Воланд
titán

eddig a vezerlopultrol volt szo, hogyan jon ide az msconfig es a computer managament? ugyanis egyik sem resze a vezerlopultnak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8357) tatararpad válasza Воланд (#8356) üzenetére


tatararpad
őstag

Véletlenül nem Control Panel -> Administrative Settingsben vannak ezek? Vagy áthelyeznek pár parancsikont a Settingsbe és náluk ennyit jelent majd hogy kicserélték a Vezérlőpultot?

[ Szerkesztve ]

(#8358) ferensz válasza tatararpad (#8357) üzenetére


ferensz
senior tag

En meg embert nem lattam, aki azt a reszet latta volna a Control Panelnek :DDD. Akinek ezt kell hasznalnia az Win+R kombo - compmgmt.msc uton eri el, akinek meg nem kell gyakran az majd ugyis a google alapjan fog menni, egyszer kibirja a rovidebb utat.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#8359) Воланд válasza tatararpad (#8357) üzenetére


Воланд
titán

azok ott valoban csak parancsikonok. a control center resze pl az action center, ami nem egy kulon utilityt hiv meg.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8360) pzstm válasza King Unique (#8349) üzenetére


pzstm
titán

megnyitom settingset, ha csak nagyjából tudom mit akarok, akkoris begépelem és máris kidobja....

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8369) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Kicsit vegyünk vissza az OFF-ból!

Everybody lies.

(#8370) Ice_Man22


Ice_Man22
senior tag

Sziasztok, ma fel akartam rakni a tech previewt az insider rol, le toltottem az exe, kereste az update et de nem talalt semmit, ez miert van???

(#8371) szundybence


szundybence
aktív tag

Sziasztok!

Már nagyon várom a w10-et. Van egy netbookom, amin w7 starter van. Azon fogom kipróbálni, de türelmetlen vagyok nagyon. Ezért olvasom ezt a topikot. De minduntalan összekevertek. Nem lehetne, hogy aki csak tippel, nem pedig tudja, az ne állítsa már, hogy úgy van? Nagyon zavaró némelyiketek viselkedése. Please!

Kérdéseim:

1 kb mikor fogok tudni frissíteni?

2 angol nyelvű w7 van fenn, de magyar w10-et akarnék. Pontosan mit kell tennem.

3 jogtisztán meg tudom-e azt csinálni, hogy letöltöm a w10-et és a letörölt winyóra egyből azt rakom fel a netbookom hátuljára ragasztott gyári matrica kódja megadásával?

4 Várhatóan lassabb, gyorsabb, vagy kb ugyanolyan sebességű lesz a rendszer mint a mostani w7 starterrel?

Korrekt válaszaitokat előre is köszönöm! :R

(#8372) Barthezz2 válasza szundybence (#8371) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szia!

1. Július 29.

2. Angol nyelvű Win7-re felfrissíted az angol nyelvű W10-et, majd letöltöd hozzá a magyar nyelvi fájlt. Pl.

3. Még nem tisztázott. Valószínűleg kell hozzá alapnak a W7, de elvileg onnan is tudsz tiszta telepítést csinálni, csak majd a telepítés alatt kell formázni a partíciót.

4. Nem ártana tudni milyen gépről van szó.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8373) szundybence válasza Barthezz2 (#8372) üzenetére


szundybence
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :R

Ez egy kis Eee pc. Konkrétan a 1018P-s változat. Most felraktam rá újra a w7 starter angol változatát az Asustól letöltött dríverekkel és segédprogramokkal. Így, üres windowszal egy gyors, pöpec kis gép. (bár linux alatt még így is gyorsabb kicsit). Szóval perszehogy érdekel a sebesség egy ilyen kis mobil-celeron processzoros gépnél, két GB RAM-nál.

(#8374) justaview válasza szundybence (#8371) üzenetére


justaview
őstag

3 - Nem tudod megtenni, mert ez uprade. Link

Ez nem tipp, hanem az MS FAQ-ja.

OEM-re én így raktam fel, bár ez csak béta volt.

[ Szerkesztve ]

(#8375) t72killer válasza szundybence (#8373) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"mobil-celeron processzoros gépnél, két GB RAM-nál." - Nem véletlen egymagos Atom N455 van benne?

Nálunk is van egy ilyen gép, jelenleg 8.1 fut rajta, háát, nem egy gepárd. A 2GB RAM határeset (a miénk 1 gigával kezdte, az totál katasztrófa volt). Sztem el fog ballagni a gépecske, főleg, ha könnyű védelmet teszel rá (avira, avast) - de egy vékonyabb XFCE-s linuxot nem fog beelőzni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8376) szundybence válasza t72killer (#8375) üzenetére


szundybence
aktív tag

:R

(#8377) fila


fila
senior tag

Van egy netbookom amihez kaptam OEM windows 7 Starter kódot, és matricát.

Ha a gépem tönkrement használhatom-e a kódot másik gépen? Persze Win 10-re frissítve.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#8378) Barthezz2 válasza fila (#8377) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem. Az OEM géphez kötött.

Everybody lies.

(#8379) Immy válasza vlevi (#8266) üzenetére


Immy
őstag

Edge-re lehet böngésző kiegészítőket telepíteni? Gondolok itt adblock plus ghostery és társaira.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8380) Воланд válasza Immy (#8379) üzenetére


Воланд
titán

meg nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8381) Ivan15 válasza Barthezz2 (#8378) üzenetére


Ivan15
senior tag

Bocsass meg az oem kod nem gephez kötött. 2 honapja raktam fel egy win7-et egy meg nem hasznalt OEM koddal es eredetileg ASUS laptophoz kiadottat egy MSI laptopra es elfogadta az online aktivalast is. Tehat beaktivaltam online es aktiv. Itt a meg nem hasznalt kod a fontos, az OEM szoftver mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#8382) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

van lehetőség arra, hogy most, még megjelenés előtt, aktuális 8.1 rendszeremről váltsak 10-re, majd a megjelenés után az aktuális rendszer termékkulcsával beregisztrálva használhassam a 10-et (mint jogtiszta, végleges verziót), vagy most már inkább csak maradjak a s*ggemen és várjam meg a megjelenést meg az upgrade-et?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#8383) justaview válasza FireKeeper (#8382) üzenetére


justaview
őstag

Attól függ, mit szeretnél.

Most még csak angolra tudsz váltani. Ezzel nézel szembe.

Később persze a magyar nyelvi csomagot ráteheted (ha minden igaz), ezt a W10 jelzi is Neked upgradelés közben. Én most óvatosságból inkább megvárom a magyar RTM-et, de lelke rajta mindenkinek.

(#8384) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Agyamra megy a w10.. nemrég updateltem 166-ra, most elkezdett szarakodni az USB kezelés, de volt egy probléma korábban is, ami azóta is megvan.

A bedugott pendrive-ot folyamatosan ledobálja és újra csatlakoztatja, egy sorozatot próbáltam nézni róla, de kétszer megszakadt, most már hagyom a fenébe.

Van egy USB-s (2.0) kártyaolvasóm, amit ha elsőre bedugok, akkor csak ilyen 900 kbyte/sec-el másol róla. Kiveszem, átdugom másik portba (USB 2.0 mind), akkor már megy rendesen 20mb/s körül.

(#8385) King Unique válasza -FreaK- (#8384) üzenetére


King Unique
titán

Ajjaj, ez nekem is új...
Vannak Windowsnak ilyen téren furcsaságai, amikor pl. bedugom a 3.0-ás USB-s eszközt 3.0 portba, akkor írja, hogy tudna ám az gyorsabb is lenni... :DDD Ilyenkor restart, vagy eszközkezelőben / Gépházban az illesztőprogram manuális eltávolítása, majd csatlakoztatáskor újbóli telepítése meg szokta oldani a problémát.
Én 10162-n teszteltem USB 3.0 külső vinyót, ott szerencsére nem volt probléma a sebességgel, de akkor ezt a 10166-ost lehet kihagyom. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8386) noxon


noxon
őstag

Hello. Szeretnék venni egy sdd-t a win10nek. Először is milyet érdemes neki venni? Másodszor, át tudom vinni erről a vinyóról az sdd-re a rendszert? Vagy újra fel kell telepítenem rá? Ez esetben aktivált marad az a rendszerem is? Mert most az insider previewt használom ezen a vinyón ami frissülget mindig így aktiválva is van.

We live in a simulated world...

(#8388) Barthezz2 válasza Ivan15 (#8381) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Olvasd már el, hogy tette fel a kérdést.. :U
Mert de, miután használta, onnantól géphez kötött. Az meg csak nálunk divat, hogy OEM-et vehetsz, és te döntöd el ELSŐRE, hol akarod használni.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8389) Ivan15 válasza Barthezz2 (#8388) üzenetére


Ivan15
senior tag

Miutan, haszanlta mar hasznalt es gephez kötött, persze. Neki nem hasznalt OEM van
"Az meg csak nálunk divat, hogy OEM-et vehetsz,..."
Tevedes. :) Nezd meg a külföldi ebay-t televan OEM operacios rendszerekkel. Egy 2002-es EU birosagi döntes lehetöve tette, hogy törvenyesen vehessen az ember eredeti, nem hasznalt OEM-et es oda installalja, ahova akarja. Nemcsak Magyarorszagon divat, söt, föleg nem

[ Szerkesztve ]

(#8390) pzstm


pzstm
titán

10240 gyanúsan jól teljesít :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8391) fila válasza Ivan15 (#8389) üzenetére


fila
senior tag

Köszi :R

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#8392) Воланд válasza Ivan15 (#8389) üzenetére


Воланд
titán

ha mar az eu dontesre hivatkozunk, akkor hivatkozzunk ra pontosan: lehet hasznalt oem-et is venni, csak el kell tavolitani a mar telepitett rendszert.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8393) szundybence válasza Воланд (#8392) üzenetére


szundybence
aktív tag

Érdekes a vitátok. Csak érdekesség szintjén érdekel, de azért megkérdezem.

"lehet hasznalt oem-et is venni, csak el kell tavolitani a mar telepitett rendszert"

És ezt mozzanatot (mármint az eltávolítást) utólag, ki vagy mi ellenőrzi?

[ Szerkesztve ]

(#8394) Воланд válasza szundybence (#8393) üzenetére


Воланд
titán

magat az eltavolitast senki, viszont egy kod csak egy hw konfiguraciohoz (nyilvan a vl kodok eseteben nem ez a helyzet) tartozhat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8395) fila válasza Воланд (#8394) üzenetére


fila
senior tag

Szia,

Ha jól értem akkor ha a netbook bedöglött, akkor a kódot felhasználhatom egy másik PC-n?

Köszi.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#8396) justaview válasza pzstm (#8390) üzenetére


justaview
őstag

Normál halandónak ki lehet próbálni valahogy? :)

(#8397) Воланд válasza fila (#8395) üzenetére


Воланд
titán

az eu szerint igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8398) Milestone2 válasza pzstm (#8390) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Hát aki már láthatja, próbálhatja...

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8399) fila válasza justaview (#8396) üzenetére


fila
senior tag

az nekem elég :R

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#8400) Barthezz2 válasza Воланд (#8397) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És akkor most mi a különbség -az árán kívül- a retail és oem közt, ha az oem is pakolható ide-oda?

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.