Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) 0xmilan válasza vlevi (#8281) üzenetére


0xmilan
addikt

#8208-ban írtam a hasonló élményeimről. Egy nappal rá ugyanezt megcsinálta Win7 alatt is, de ott bekapcsolás után írta, hogy frissítéseket telepített. Utána rájöttem, hogy van egy ilyen beállítás, hogy kedve szerint újraindíthatja a gépet, ha frissítést szeretne telepíteni, de ilyennel win7 alatt korábban nem találkoztam. Talán az okozta, hogy angolosítottam a magyar win7-et a későbbi angol win10-re áttérés miatt.

(#8302) azopi74 válasza mdraco (#8293) üzenetére


azopi74
addikt

A 10176 volt az első rtm candidate. De azóta lefolyt némi víz a Dunán ... ( az már lassan egy hetes build) A 10240 a legújabb. De az sem az utolsó. Lesz még legalább egy.

(#8303) King Unique válasza azopi74 (#8302) üzenetére


King Unique
titán

Ezekre az RTM buildekre van vmi ISO link, csak mert nincs türelmem upgrade-elni, inkább felraknám tisztán??
Köszönöm! :R

(#8305) King Unique válasza netpeti98 (#8304) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm, akkor ezt inkább kihagyom.
Jaj, de nehéz kivárni ezt a pár hetet.... :O

(#8306) Tournament válasza netpeti98 (#8304) üzenetére


Tournament
aktív tag

Van angol is 10176 és aktivál 2016 jan megfelelő skms szerverrel

[ Szerkesztve ]

(#8307) Milestone2


Milestone2
nagyúr

10176 már kint van fast ringen? Vagy csak leaked?

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8308) Immy válasza westlake (#8291) üzenetére


Immy
őstag

Több feedback-et is küldtem...

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8309) Boonen007 válasza Milestone2 (#8307) üzenetére


Boonen007
őstag

3 hozzászólással feljebb pirossal van írva, hogy "kiszivárgott verzió".

(#8310) Warter válasza King Unique (#8305) üzenetére


Warter
őstag

Eddig csak szidtad a Win10-et, akkor miért olyan nehéz kivárni? ;]

(#8311) anderledani válasza anderledani (#8300) üzenetére


anderledani
őstag

Valaki?

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#8312) premete válasza anderledani (#8311) üzenetére


premete
veterán

ISO-val is lehet.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8313) King Unique válasza Warter (#8310) üzenetére


King Unique
titán

Mert nagyon kíváncsi vagyok, hogy a korábban (általam) említett dolgok az RTM-ben meg lesznek-e csinálva rendesen, vagy kiadják "így"? Igaz szidni / ajnározni majd csak a végleges rendszert igazán helytálló, de a pro/ kontra dolgokat azért a tesztverzióknál meg lehet említeni.
Amúgy összességében valóban nem tetszik annyira, modern felület is több téren visszalépés a 8.1-hez képest, de mégis kíváncsi az ember, ahogy sokan mások is, na. :D

(#8314) KIRA\/NOVA válasza paye (#8254) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

BIOSban tiltsd le az alaplapi hangkártyát és úgy próbáld nekem SB0990 van (Audigy emu10k2)

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8315) oriic válasza oriic (#8265) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nos uninstalláltam az Xbox App-ot, majd Store-ból feltettem újra, de hiába van egy hálózaton az laptop meg az Xbox, nem tud csatlakozni a one-hoz a gép, így a stream sem megy. :(

Öröm az ürömben, hogy az új verzió óta nem dob le netről a rendszer. :)

Live-Die-Respawn

(#8316) ferensz válasza oriic (#8315) üzenetére


ferensz
senior tag

Kiprobaltam, nalam megy rendesen, en is frissitettem korabbi preview buildrol.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#8317) zerneszto


zerneszto
csendes tag

Üdv!
Fel szeretném rakni a previewet,de nem tudom milyen drivereket rajak majd fel rá.
Segitenétek kérlek? :)
Ezekhez kéne driver:
-asus m5a97 r.0
-gtx 980
Illetve programok közül,milyen verziót szedjek le?
Amiket win 7hez ajánlanak,vagy amiket win 8hoz? :)
Előre is köszönöm! :)

(#8318) azopi74 válasza King Unique (#8313) üzenetére


azopi74
addikt

Pedig rtm-ig ne nagyon várj már semmi változást a 166-hoz képest, csak bugfixeket és performance tuning-ot.

(#8319) Bodz


Bodz
nagyúr

En valahol remenykedtem, hogy a Win 10 majd elhozza az egyseges beallitasok menut vagy ilyesmit, de neeem, megmaradt a vezerlopulttal meg mindig a kettosseg. Plusz keptelen a Microsoft egy egyseges, egesz os-re kiterjedo dizajnt osszohozni. :(

A hang nalam is gazos neha, ott van a dac a hangeszkozok kozt, de csak latszolag mukodik, tehat megy a kejatszas, csak eppen hang nincs.

(#8320) azopi74 válasza zerneszto (#8317) üzenetére


azopi74
addikt

Jó lesz szerintem mindkettőhöz az alap driver, ami az os-szel jön.
"Amiket win 7hez ajánlanak,vagy amiket win 8hoz?"
Amiket win10-hez :) bár abból még nincs sok. Megy rajta win7-es desktop app is, és win8-as modern app is, de majd a win10 universal appok lesznek optimálisak.

(#8321) Stirlitz válasza King Unique (#8313) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Látod ez a szép, én meg a 8 és 8.1 felülettől szaladtam világá, a 10-es pedig kézre áll. :)

(#8322) azopi74 válasza Bodz (#8319) üzenetére


azopi74
addikt

"En valahol remenykedtem, hogy a Win 10 majd elhozza az egyseges beallitasok menut vagy ilyesmit, de neeem, megmaradt a vezerlopulttal meg mindig a kettosseg"
Majd később, ebben a GA builben nég nem. Talán ősszel vagy jövő tavasszal.

(#8323) oriic válasza oriic (#8315) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tévedtem, megint levágott és csak restart segített. Kipróbálom a végső buildot a mostani Win 10 lefrissítésével, és ha továbbra is ezt csinálja, hogy levág netről, akkor szerintem én maradok inkább Win7-nél... :(

Live-Die-Respawn

(#8324) KIRA\/NOVA válasza Stirlitz (#8321) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

De vannak ablakok amiket úgy kell keresgélni :N

A megjelenítés egyre siralmasabb lassan vissza köszön a DOS mint letisztult felhasználói felület :U
Ui: Felraktam a 15.7-es CCC-t na ezzel nem indul már az NFSUnderground2 így tehettem vissza a régit.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8325) King Unique válasza azopi74 (#8318) üzenetére


King Unique
titán

Remélem bugfix terén odateszik magukat, mert ha megmarad benne az 1366x768-as felbontás sz@r skálázasa, akkor nálam nem lesz upgrade... :N Megy másodlagos OS-nek, külön partícióra...
Jelentősebb újítás nem lesz a felületen, új funkciók hozzáadva, hát az kár, nekem kicsit karcsú eddig...talán majd Redstone, vagy egy következő.

(#8321) Stirlitz: ezt max 8.0-ra ráfogtad, de ott is volt külső Start menü, amiben szinte mindent(!) be lehetett állítani, vagy akár tiltani, de 8.1-nél már sokat csiszoltak rajta és 3rd party Start ott is van, ha vkinek annyira kellett. 10 egyelőre a natív Start menüvel és ablakban futó appokkal tud többet kényelem téren, illetve csak utóbbival, ha úgy vesszük.
De, ha annyira világgá szaladtál a 8.x felületétől, akkor gondolom a modern részt nem akartad nyomogatni nagyon, 1 db program, pl. Classic Shel által mindent be tudtál állítani, még Charms Bart is letiltani, ha annyira zavart. Ergo ezzel az egy programmal 3 perc alatt át lehetett varázsolni "Win7 módba", ha vki annyira nem tudta megszokni. De egyébként a default 8.1-es felületet is bőven meg lehetett, persze aki nyitott volt az újra, nekem sikerült. :))
Azért a Win10 új Start menüje, tálcaelemek új megjelenése, új vezérlőpult=gépház nem biztos, hogy mindenkinek annyira kézre állnak majd egy Win7 után. Lehet az átlagnak a fenti lehetőségek ismerete híján, a 8.x után jobban, de én pl. mind a hármat használom párhuzamosan és azt nagyon nem mondanám, hogy minden téren kényelmesebb a 10-es, mint a 7, vagy 8.1.... :N

[ Szerkesztve ]

(#8326) azopi74 válasza King Unique (#8325) üzenetére


azopi74
addikt

Redstone előtt lesz még egy feature update GA build, idén ősszel.

(#8327) Stirlitz válasza King Unique (#8325) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ne legyél 1 bittes, én sem vagyok az. :((( A 8-asok kezelése alapesetben szar. Külső programmal ez megváltozik, viszont ezen logika alapján akkor nem tudom miért ekézed a 10-est. Légy nyított az újra vagy felteszel majd egy classic shell programot erre is. Témát részemről lezártam.

[ Szerkesztve ]

(#8328) King Unique válasza Stirlitz (#8327) üzenetére


King Unique
titán

Már mért lenne az, főleg a 8.1 esetében, asztalra bootol, desktop ott is szinte uaz, a Start menü hiányát leszámítva, mint a 7-esnél? A modern felületet meg nem kötelező használni, ha vki nem akarja, főleg átlagos felhasználás esetén nem.
Classic Shellt én csak teszteltem, nincs rá szükségem, mert 8-asnál a Start gomb menü + kezdőképernyő kombó bőven megfelel. 10-esnél meg leírtam nem egyszer, hogy mi a gond. Modern felület visszalépés, pakoljak fel rá x db programot, ami visszaadja a korábbi rendszer megoldását? 100-125% képernyőfelbontás állításához is rakjak fel külön progit, vagy cseréljem más felbontású laptopra, hogy normálisan működjön? Hát nem, minek, ha az előző 2 Windowsnál teljesen ok?
Én pont, hogy nyitott vagyok az újra, nem ragadtam le a Win7 szintjén, mint oly sokan, de csak azért nem kell minden téren ajnározni a Win10-et, mert ezt teszik a cikkek, meg itt egyesek. Ha visszaolvasol a topikban, láthatod, hogy másnak is akad vele gondja, vagy épp nem minden téren tetszik nekik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#8329) tatararpad válasza Bodz (#8319) üzenetére


tatararpad
őstag

Van koncepció a mögött is amit most összehoztak, csak félmunkát végeztek. Szerintem úgy nem lenne gáz, ha a Settings menüben azok a beállítások vannak, amik az átlagusert érdeklik, a poweruseres dolgok és részletesebb beállítások átkerülnek a Vezérlőpultba. Amit most csináltak az az hogy néhány beállítást egy az egyben átmásoltak a Settingsbe és kész, valamit meg nem, és így össze vissza ugráltat néha a Settings és Vezérlőpult között. Újra kéne gondolni mi kell a Settingsbe és mi a Vezérlőpultba és aszerint felépíteni a kettőt.

(#8331) Воланд válasza tatararpad (#8329) üzenetére


Воланд
titán

a klasszikus vezerlopult meg fog szunni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8333) mdraco


mdraco
őstag

Tetszetősek a dobozok: [link].

(#8335) premete válasza Stirlitz (#8332) üzenetére


premete
veterán

Tapasztalataid alapján tud a windows 10 frissíteni mobilneten?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8337) King Unique válasza mdraco (#8333) üzenetére


King Unique
titán

Ez mondjuk kifejezetten tetszetős, ez a háttérkép is nagyon cool. :K
De, hogy ráaggatják a Start menüt is, hogy lássátok nép, van ebben már olyan, mint a 7-esben, váltsatok, vegyétek szaporán, azért egy kicsit már túlzás...

[ Szerkesztve ]

(#8338) KIRA\/NOVA válasza Воланд (#8331) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

A Godmode?

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8350) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

A felhasználói felület nem okozna problémát ha az MS nem adna ki minden windowshoz másik felületet, mert eleinte ebben sem találtam meg dolgokat. Pl: az internet beállítással előszőr el szöszöltem mire rá jöttem mi merre van. Akkor 2003-ról próbáltam át állni & az anyám se érti mire jó az hogy most itt van oszt párévvel később meg arréb teszik arról nem is beszélve hogy a Vista-7 óta egyre fapadossabb lesz és ezt a szép letisztult felületnek köszönheti ami olyan jól cseng a marketingben. :R

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.