Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) szundybence válasza KIRA\/NOVA (#9447) üzenetére


szundybence
aktív tag

Ez az indoklás butaság. A linuxon sok éve vannak live-cd megoldások. Például az Ubuntun a Systemback. Ezzel az egész rendszeredet, sőt alatta a Virtualboxot a komplett windowszal felrakhatod egyetlen DVD-korongra, (vagy pendrájvra.) Úgy, hogy minden szépen működik. Még a windowsz is a virtualizációban. (Feltéve persze ha bírod RAM-mal.) Mondom, sok éve. És egyet mutass akinek ellopták, elvesztette, stb és erről panaszkodna. Szóval ezt minden további nélkül meg lehetne csinálni a windowszal is. Ha akarnák. De nem akarják. De akkor miért hazudoznak. Mondják azt, hogy nem és kész. Ez korrekt lenne. Ami most megy, az meg szélhámoskodás.

(#9450) woland_y2k: Engedelmeddel nem folytatom ezt a meddő beszélgetést veled sem és másokkal sem. Kérdeztem, válaszoltál, leirtam miért nem volt igaz a válaszod. Nem kell ezt már tovább ragozni. Ennyi. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#9452) KIRA\/NOVA válasza premete (#9449) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

1%-al :DDD

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9453) KIRA\/NOVA válasza szundybence (#9451) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

:O ;] MS-ék sok mindent nem akarnak ami jó és miért .... Azért hogy majd később új fejlesztésként eladhassák újra ez volt az okostelefonok piacán. (Emlékszik valaki hogy a symbian az egy használható telefonos szoftver volt és hát bekell vallanom hogy sajnos az android csak 2014ben érte el azt a 2006-os szintet amit a nokia már akkor tudott igaz nem gyorsasdágban hanem tudásban.) Na ez is erről szól előszőr eladják a sz@r buta rendszert majd szépen felépítik újra. Én azt mondom van még idő 2020ig ;)

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#9454) savior


savior
őstag

Warez oldalakon már feltűntek a crackelt RTM verziók.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#9455) HaZse válasza savior (#9454) üzenetére


HaZse
őstag

AZ lehet, de gondolom, hogy azok nem aktiváltak.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#9456) t72killer válasza savior (#9454) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsit lemaradtam az elmúlt 2 napban, megvan már, hogy ténylegesen melyik lesz az RTM? Mert a 240-es buildről mindenfélét hallani:U

A trójaival bélelt crackelt vackokat meg tartsák meg maguknak, csak hash-azonos iso-t vagyok hajlandó letölteni... (ennek a forrásával kapcsolatban viszont nem vagyok szívbajos:)))

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9457) Mans20


Mans20
addikt

Az mennyire baj,hogy nem lehet szabályozni a frissítést?mert nekem elég a home verzió,meg 8.1 home-ról frissíteném,de csak az enterprise amibe szabályozható.

(#9458) Воланд válasza Mans20 (#9457) üzenetére


Воланд
titán

driverek eseteben lesz vele szivas.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9459) whYz


whYz
addikt

Sziasztok

Bocsi ha volt mar rola szo.

Van egy laptopom (yoga 3 11) elore telepitett windows8.1-el.

Hogyan tudnam erre rarakni a windows 10-et? Nincs update lehetoseg, de amugy is clean installt szeretnek.

Insider preview lezarult ahogy latom, tehat ez nem opcio. :(

Mit tudnek tenni?

(#9460) premete válasza whYz (#9459) üzenetére


premete
veterán

Megvárod a megjelenést.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9461) lupus_l válasza t72killer (#9456) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Éppen aktuálisan ezt lehet hallani. A cikk végén érdekes a számok jelentése :)

(#9462) westlake válasza h1mpi (#9448) üzenetére


westlake
félisten

Ez valami hegesztet telepítő? Nem tudok róla, hogy lenne leak-elt magyar ISO.

Play nice!

(#9463) h1mpi válasza westlake (#9462) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Innen szedtem: [link]

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#9464) #58000384 válasza szundybence (#9451) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ubuntun a Systemback az éppen Kende fejlesztése, köze sincs magához a disztróhoz. Írj magadnak egy ilyen programot, és Windows alatt is meglesz ugyanez.

Szóval a HR után megtáltosodott a rendszer, nem dolgozik percekig indítás után, nem megy el a net, semmi baja. Az Nvidia driver újratelepítése után a kurzor megjavult, a programok teljesítménye szintén rendbe jött. Az egyetlen furcsaság, hogy a gép nem kapcsolja ki a monitort, és nem alszik el egy idő után, pedig a beállítások szerint kéne. Valakinek nincs ötlete esetleg?

(#9465) westlake válasza h1mpi (#9463) üzenetére


westlake
félisten

Gondoltam, hogy valami ilyesmi. Én mondjuk sosem bíztam az integrált nyelvi csomagos telepítőkben. Mármint azokban, amiket nem a M$ integrált.

Más: Nem tudom, hogy valakinél működik-e, de én a harmadik gépen kapcsolom ki a driver-ek frissítését, de semelyiket nem érdekli egyáltalán. :(

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9466) h1mpi válasza westlake (#9465) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Sokaknak felment hiba mentesen, azért kérdeztem csak hátha van rá megoldás. Ha nincs, akkor megvárom a véglegest.

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#9467) szundybence válasza #58000384 (#9464) üzenetére


szundybence
aktív tag

köze sincs magához a disztróhoz. Írj magadnak egy ilyen programot, és Windows alatt is meglesz ugyanez

A linuxot bárki fejlesztheti. Akár még egy szakmailag kevésbé művelt magánember is. A windowsznál nincsen ilyen jogosultsága.

(#9468) Воланд válasza szundybence (#9467) üzenetére


Воланд
titán

winpe

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9469) szundybence válasza Воланд (#9468) üzenetére


szundybence
aktív tag

Tájékozatlan vagy. Az nem egy valódi rendszer-másolat a gépedről. Az egy csökkentett verzió, eleve arra készült és előre ráigazgatott programokkal. A linuxot akár egy winyó nélüli gépre is felrakhatom, egy pendrájvra, vagy egy memóriakártyára. Ráadásul elvihetem egy másik gépre és ott automatikusan beáll arra a hardverre. A winpe hozzá se szagol az ilyesmihez. És te sem. Ne erőlködj már! Mi köze ezeknek a dolgoknak ehhez a topikhoz? Ne offolj tovább.

(#9470) Novver


Novver
senior tag

Sziasztok!
Nem nagyon követtem eddig a topicot, de érdekelne valami. Próbáltam specifikusan rákeresni is itt de nem jártam sikerrel.

Adott egy gép amire szeretnék majd Win 10 PRO x64-t. Tételezzük fel hogy ez a gép nem legális windows 7 ultimate-t futtat.

Mik a lehetőségeim ha szigorúan majd csak a WIN 10-et akarom telepíteni? Hogyan juthatnék hozzá egy legális verzióhoz a lehető legegyszerűbb és legolcsóbb módon?

Felmerült az eredeti Win7/8.1 vásárlása is, de azt előbb fel kell raknom hogy lejöjjön a 10 nem?
Vagy fel tudom használni a cdkulcsát a 7/8.1 verziónak a 10 aktiválásakor?

Számomra kicsit ködös a dolog.

tl;dr: Nem akarok előtte semmit telepíteni, csak legyalulni mindent az SSD-ről, és felrakni egy jogtiszta 64 bites WIN 10 PRO-t.

Amennyiben a meglehetősen amatőr kérdésért nem harapjátok le a fejem, úgy hálás köszönet :) :R

Life is a game... The game is my life!

(#9471) Воланд válasza szundybence (#9469) üzenetére


Воланд
titán

a winpe-hez hozza lehet adni sajat eszkozoket is, ha mar fejlesztesrol volt szo. masreszt ha minden aron livecd kell windows-bol, akkor ott van a windows to go.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9472) Воланд válasza Novver (#9470) üzenetére


Воланд
titán

ebben az esetben egyszerubb rogton windows 10-et venni. olcso nem lesz, mert az oem olyan 30-40e huf kozott lesz, a dobozos meg 70-80e huf. volt szo kedvezmenyes frissitesrol nem eredeti windows eseteben, de semmi info nincs meg rola, hogy hogyan fog ez kinezni, vagy mennyi lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9473) FіkuszKukіsz válasza szundybence (#9467) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Hát ez az. Szakmailag kevésbé művelt magánemberek.(itt is osztják az észt, 0 szakmaisággal) Biztos rábíznám egy milliárdos nagyvállalat rendszerét egy olyan disztróra, amelyet félművelt kontárok hegeszgetnek össze.

Romanes eunt domus

(#9474) edari válasza szundybence (#9469) üzenetére


edari
őstag

Állíthatnál a stílusodon. Kinyílik a bicska az ember zsebében.

(#9475) h1mpi válasza h1mpi (#9466) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Egy másik ISO-> USB progival még egyszer megpróbáltam kiírni (rufusz) illetve vissza raktam a cpu tuningot alapra (ezt is olvastam egy fórumban, mint lehetséges megoldás) és feltelepül a win10. :K

Eladó újszerű Edifier MR4: https://hardverapro.hu/apro/edifier_mr4_hangfal_elado_garis_2025_01_ig/friss.html

(#9476) King Unique válasza FіkuszKukіsz (#9473) üzenetére


King Unique
titán

:DDD

Meg megint ugye oda lyukadtunk ki, hogy Win10 topikban bezzeg a Linux...szerintem itt senki nem kíváncsi rá olyan szinten.
Lehet ilyen-olyan Live CD, de Windowsra is van egy rakás külsős program, ami alkalmas az adott feladatokra.

[ Szerkesztve ]

(#9477) Mate


Mate
nagyúr

Személyeskedésnek, linuxnak és minden más off témakörnek nem itt a helye!

Beszélgessetek pm-ben, de ne a win10 topicban!

(#9478) Warter válasza Mate (#9477) üzenetére


Warter
őstag

Te meg kiírhatnád rendesen a topik nevét, ha már egyszer a titulusod az, hogy Topikgazda.

[ Szerkesztve ]

(#9479) Mate válasza Warter (#9478) üzenetére


Mate
nagyúr

Mire is gondolsz pontosan? Mi a gond a "Windows 10" Névvel?

szerk: ja, hogy hsz-ben leírtakra gondolsz. Már azt hittem valamivel tényleg gond van.

[ Szerkesztve ]

(#9480) Warter válasza Mate (#9479) üzenetére


Warter
őstag

A "win10"-re.

(#9481) Novver válasza Воланд (#9472) üzenetére


Novver
senior tag

Rendben akkor így fogok tenni.

OEM és Retail közt annyi a különbség ugye hogy az OEM csak X alkalommal telepíthető?

Köszönöm a gyors választ.

Esetleg hogy hol lesz érdemes megvennem? IPON? Vagy ahol épp a legolcsóbb?

Tekintve hogy 2020-ig jön hozzá frissítés majd, valószínűleg beruházok majd egy akárhányszor telepíthetőre.

:R

Life is a game... The game is my life!

(#9482) nucky30


nucky30
tag

Üdv!

Kérdésem azokhoz, akik már kipróbálták : be lehet állítani majd Windows 8.1-es csempés felületet is ? Nézegettem videókat, de csak valamilyen tablet módrol beszéltek, aminél előjön a csempés felület, viszont nem lehet az asztalra váltani....

(#9483) V.Stryker válasza nucky30 (#9482) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De van benne ilyen... talán a gépházban futottam bele, a teljes ablakos start menü bekapcsolásába. Most nem vagyok otthon, nem tudom megnézni...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9484) nucky30 válasza V.Stryker (#9483) üzenetére


nucky30
tag

Szuper, köszi :R

(#9485) King Unique válasza nucky30 (#9482) üzenetére


King Unique
titán

Van benne full screen Start menü mód, de az nem egészen egyenlő a Win8.1 féle kezdőképernyővel :N , vízszintesen nem, csak függőlegesen scrollozható stb.
Még a legelső Technical Preview verziókban meg volt hagyva opcióként a kezdőképernyő bekapcsolása, de azt egy idő után sajnos kivették a Win10-ből...

(#9486) nucky30 válasza King Unique (#9485) üzenetére


nucky30
tag

Hmm ... nemrég regisztráltam az ingyenes Windows 10 frissítésre, és nagyon reméltem, hogy megmarad a csempés felület, mert nekem nagyon bejön. Amúgy nem lesz nagyobb gépigénye a 10-nek ? Jelenlegi gépemen ( Celeron G530, 4GB ram) tökéletesen fut a 8.1 64bit.

(#9487) mdraco


mdraco
őstag

Minden program megy, csak épp a skype (asztali) fagy le. Pont a Microsoft saját alkalmazása :W

(#9488) moonguru válasza mdraco (#9487) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Nem csoda!

Mivel a Skype (asztali) verzió fejlesztése megszűnt!

Beépítették a böngészőbe! :(

Ui:

Nekem még működik szerencsére! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#9489) mdraco válasza moonguru (#9488) üzenetére


mdraco
őstag

Tényleg van webes, eddig nem is tudtam róla. Kösz!

(#9490) cog777 válasza moonguru (#9488) üzenetére


cog777
senior tag

Szerintem beepitettek a skype-ot, nem szunt meg.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#9491) King Unique válasza nucky30 (#9486) üzenetére


King Unique
titán

Gépigénye nem nagyobb, az ok, bár nálam ugyanazon a notin az RTM-nek kikiáltott 10240 kicsit lassabban bootol be, mint a 8.1.
A csempés felület meg már nagyon nem az, ami a 8.1-ben volt. Szubjektív vélemény tudom, de ilyen téren szerintem (erős) visszalépés a 10-es. Ami pozitívum az appok, átméretezhető ablakban futási lehetősége, bár a full screen mód engem nem zavart a 8.1-ben. Létezik tálca, Alt+Tab, Win+D, Charms sáv, modern appokon fejléce és egyebek, a könnyű váltáshoz ablakok között.
De hát nem tudunk vele mit kezdeni, ez kellett a népnek, jobban desktoposított oprendszer, hát megkapták. :)

[ Szerkesztve ]

(#9492) FollowTheORI válasza mdraco (#9487) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lesz majd egy Universal Messaging cucc, azzal lehet majd Skype-olni 10 alatt.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9493) moonguru válasza cog777 (#9490) üzenetére


moonguru
őstag

Remélem is! :)

Monitor Guru!

(#9494) bzoley válasza King Unique (#9491) üzenetére


bzoley
veterán

Nem nagyobb, csak ugyanazon a gépen sokkal lassabb:)
Ezért kellett laptopot cserélnem, és ahogy olvasom, elég sokan szembesültek a szomorú valósággal.
Azóta feldobtam a gyári Vista-t, csak úgy hasít. Mehet a piacra, csak kár hogy a kutyának sem fog kelleni.
Az "új" gépen szerencsére jól megy a win10, persze a kötelező köröket, mint defender, index, search kikapcsolás, nem felejtettem el lefutni.

[ Szerkesztve ]

(#9495) nucky30


nucky30
tag

Szomorúan olvasom a sorokat :( Le is mondtam az ingyenes regisztrációt, inkább megvárom, amig megjelenik, és eltelik egy kis idő, figyelem a felhasználók véleményét. Ha jól tudom, megjelenés után kb 1 évig még frissíthető ingyenesen ugye ?

Amúgy én kb két hete váltottam 7-ről 8.1-re, és eszméletlen, hogy mennyivel gyorsabb lett a pc. :))

[ Szerkesztve ]

(#9496) cattus válasza nucky30 (#9495) üzenetére


cattus
őstag

Ha jól tudom, megjelenés után kb 1 évig még frissíthető ingyenesen ugye ?

Igen.

Do the thing!

(#9497) nucky30 válasza cattus (#9496) üzenetére


nucky30
tag

:R :R

(#9498) SityiSXT válasza V.Stryker (#9339) üzenetére


SityiSXT
őstag

Én is ezzel szívok - ahogy nézem, a gond ott rejlik, hogy a Windows Update lelkesen letölt mindent, aztán nem takarít maga után túl jól. Elvileg a C:\Windows\Installer mappát kell csak kitakarítani - vagy WICleanupot használni.

(#9499) anulu válasza SityiSXT (#9498) üzenetére


anulu
félisten

ne törölj abból a mappából! a live rendszerhez fontos fileok vannak benne.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9500) Steve1207 válasza King Unique (#9491) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem a több asztalkezelés jön be nagyon. Egyiken lehetnek a netezős sallangok, másikon a melós cuccok és lazán lehet váltogatni a Ctrl + Win + Bal vagy Jobb kurzorral :) Teljesen jól átlátható, nem kell
A csempés dolog hidegen hagy, annyira nem használtam korábban se, akárcsak a start menüt (jobb klikkel elérhető a cmd meg a vezérlőpult és kész).
Pl, ha lenne lehetőség a Win10 ikon helyére egyből a felhasználói fiók képét raknám, hogy lehessen kijelentkezni, zárolni bal klikkel. Jobb klikkel meg maradna, amit így is tud.

Arra esetleg tud valaki megoldást, hogy a desktopok között milyen kombinációval lehet egyszerűen váltani touchpaddal? 3 ujjas megoldás az adott desktop ablakai között vált, 3 ujjal lefelé minden a tálcára kerül, felfelé meg mutatja a desktopokat és ablalkokat, 3 ujj hosszan pedig egyből felhozza a keresőt, ami baromi jó.

.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.