Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) mefistofeles

Szerintetek, hogy járok jobban?
Insider vagyok de most 8.1 rendszer van a gépemen. Várjam meg a 29.-ét és a windows által felajánlott frissítéssel tegyem fel a 10-est vagy most ISO-ból a 10240 es buildet.
Több verziót hallottam már de a legtöbbek szerint a 10240 az RTM csak a 29. ig még jönnek frissítések, javítások.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8752) Milestone2


Milestone2
nagyúr

Kedves Szakértő(bb) esetleg Bennfentes(ebb) kollégák!

Meg van még az a ferde hajlama a W10-nek (10240), hogy ha átállítom más nyelvre mint US, akkor nem fogad többé frissítéseket meg ilyenek? Vagy most már nyugodtan át lehet állítani más nyelvre, úgy is jönnek majd a frissítések??? Vagy rosszul emlékszem és nem is volt ilyen problematika....?

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8753) westlake


westlake
félisten

Ha valakinek kellene..
Microsoft Windows 10 Pro 64bit Eng Build10240.16368

Play nice!

(#8754) mefistofeles válasza Milestone2 (#8752) üzenetére

Volt hasonló probléma de mivel ez már hivatalos magyar nyelvi fájl elég nagy baki lenne ha még mindig fennállna a helyzet!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8755) premete válasza pzstm (#8750) üzenetére


premete
veterán

Hátha még a németet feltenném. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8756) Nordekk válasza westlake (#8753) üzenetére


Nordekk
tag

Köszi!
Egyébként ehhez kell kulcs? Vagy elég ha bejelentkezek az insideres fiókkal?

(#8757) kengyel válasza westlake (#8753) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszi szépen, már szedem is lefele :) Ez már mehet élesben ?

kengyel

(#8758) anulu


anulu
félisten

kíváncsi leszek a jövő hónap eleji Steam statisztikára, hogy mennyien zuhantak rá a W10-re :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8759) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Ha Windows 10-re frissítek Windows 7-ről akkor a serial szám kerül át a Windows 10-et nyilvántartó adatbázisba és tiszta telepítéssel is feltehetem a Windows 10-et vagy csak úgy hogy Win 7-ről upgradelhetek Win10-re?

1 év után nem szűnik meg ez az ingyenes Windows 10-es lehetőség?

Utoljára egy kérdés: Ezután már Windows 7-et többet nem tehetek fel akkor többé már az átaktivált kulccsal?

(#8760) azopi74 válasza pzstm (#8750) üzenetére


azopi74
addikt

Szerintem minden lokalizált felületet rossz nézni ... A leggázosabb nem is a windows, hanem az excel és a lokalizált függvénynevek, darabteli() és társai ...

(#8761) westlake válasza kengyel (#8757) üzenetére


westlake
félisten

Én még nem láttam egyértelmű információt arra vonatkozóan, hogy a 10240-es valóban az RTM-et takarja-e, vagy sem. Ha előre aktivált, akkor biztos, hogy ez nem az RTM. Ha viszont aktiválni kell, az még mindig jelentheti azt, hogy Insider cucc.

Play nice!

(#8762) Воланд válasza westlake (#8761) üzenetére


Воланд
titán

meg mindig preview kulcsot hasznal.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8763) kengyel válasza westlake (#8761) üzenetére


kengyel
nagyúr

Köszönöm a választ, akkor szerintem még várok vele. Állítólag ezt még nem írták alá.

kengyel

(#8764) #58000384 válasza Воланд (#8762) üzenetére


#58000384
törölt tag

Viszont nincs vízjel, lejárat, és az EULA szerint sem előzetes rendszer (amit csak poénból nem írnak át, tekintve, hogy azt kellett elfogadni telepítés után). Majd kiderül, hogy mi lesz az aktiválással.

(#8765) Kékes525


Kékes525
félisten

Már kérdeztem a Windows 10 skálázhatóságát 1920 x 1200 felbontásra. De 4K vagy akár 8K ra is rendesen skálázható?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8766) mefistofeles

Mi a helyzet akkor amikor valaki tisztán ISO-ból teszi fel? Mert ha akkor is aktiváltnak mutatja akkor 100%, hogy nem RTM hisz így minden boldog, boldogtalan hivatalos eredeti win 10-et kapna!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8767) kengyel


kengyel
nagyúr

Néztem az MSDN oldalán, és még oda sem tették ki. Ha majd ott megjelenik az ISO, akkor azt már lehet tölteni.
Abban már jobban bízok !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#8768) t72killer válasza kengyel (#8767) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

MSDN-en nem lesz 29.-e előtt az tuti...

#8769: igen. Ráadásul a 7köznapi polgár csak onnan tudhatja meg a telepítők hash-értékét. A szivárogtatott cuccokkal bármit megtehetnek, míg nem tudja az ember, hogy milyen SHA-ra számítson.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8769) kengyel válasza t72killer (#8768) üzenetére


kengyel
nagyúr

Addig már nem sok idő van, de az legalább egy biztos forrás.

kengyel

(#8770) mdraco


mdraco
őstag

Egy dolog nagyon nem tetszik, hogy nem ismeri fel automatikusan hogy első vagy hátsó audio kimenetet használok, ami működött az előző windowsoknál. Manuálisan kell váltogassak, van valami megoldás erre?
És nem működik a K10STAT program se, amivel alulfeszelem procit...

(#8771) westlake válasza #58000384 (#8764) üzenetére


westlake
félisten

Lehet, hogy a 10240 valóban pre-RTM, bár ilyen szerintem nem is létezik hivatalosan. Ezért vannak benne olyan dolgok, amik a végleges verzióban is benne vannak. Több helyen olvastam, hogy 100-zal osztható lesz az RTM buildje.

Play nice!

(#8772) pzstm válasza westlake (#8771) üzenetére


pzstm
titán

RTM-Escrow az egészen pontos megnevezés ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8773) alfa20 válasza azopi74 (#8760) üzenetére


alfa20
senior tag

Azért azt megnézem, hogy valakit oda ültetsz az excel elé és csak annyit mondasz neki a függvény tárban ottvan a függvény leirása. Itt vannak az adatok, hajrá.
Ja, hogy nem tud angolul... Hmm akkor most mi van rugjuk ki az alkalmazottak 95%-át?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8774) Thome válasza mefistofeles (#8766) üzenetére


Thome
addikt

Tisztán telepítve nem aktivált, most tapasztalom. :K

(#8775) King Unique válasza westlake (#8753) üzenetére


King Unique
titán

Rossz a link, nem jön be (nálam)...

[ Szerkesztve ]

(#8776) #58000384 válasza westlake (#8771) üzenetére


#58000384
törölt tag

Hát ez még biztosan frissülni fog 29-ig, addigra talán megkapja a 10300-at, vagy valami ilyesmit (kérdés, hogy ehhez Insidernek kell-e lenni?).

Amúgy Gabe írta, hogy a prerelease kulcsok nem tudják már aktiválni a 10240-et, viszont ha a korábbi build aktiválva volt vele, akkor ez az állapot megmaradt. Egyelőre hasonló okokból nem lehet tisztán telepíteni, még biztos alkotnak valamit az aktiválással is.

(#8777) anderledani


anderledani
őstag

Melyik az az ISO amit ha felrakok akkor az már nem Insider-es hanem tényleg rendes RTM és a frissítéseket is aszerint kapom? 8.1-ről frissítenék.
Vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#8778) kengyel válasza anderledani (#8777) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez még egy RTM-Escrow . Szerintem érdemes várni egy MSDN.-lemezre, mert az már RTM.-lesz.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#8779) mefistofeles válasza anderledani (#8777) üzenetére

Ha visszaolvasnál egy kicsit, pont arról folyik a diskurzus, hogy a legújabb build a 10240-es az RTM-e. Én úgy gondolom, hogy nem. Nem sok értelme lenne annak fényében, hogy hetek óta komunikálják, hogy 29.-én jön az RTM (és akkor is valószinüleg csak az insidereknek) két héttel előre bedobni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#8780) savior


savior
őstag

Milyen kulcsal lehet aktiválni? Azt írja, hogy Current product key: ***** - 3V66T, de mégsincs aktiválva.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#8781) pzstm


pzstm
titán

Windows.old mappát disk cleanup admin funkciójával tudunk ugyebár törölni teljesen.
Előfordulhat azonban olyan, hogy nem tűnik el, nem tudjuk törölni sehogy, akárhogy átvesszük az "uralmat" felette.

Ilyenkor a Settings/update&security/recovery menüjéből kiválasztjuk az ADvanced Startupot, majd utána a command promptot. Ezután az alábbiakat kell beírni (esetemben a Windows OS a C meghajtón van, ha valaki máshova telepítette a C betűket értelemszerűen helyettesítheti)
1. lépés:
Cd /d c:\

2. lépés
Attrib -r -a -s -h C:\Windows.old /S /D

3. lépés:
RD /s Windows.old

Ezután beírjuk hogy exit, majd a restartot választjuk, s belépve örömmel konstatálhatjuk, hogy tökéletesen eltűnt a Windows.old mappa.

Hozzászólásomat topikgazda nyugodtan felhasználhatja első hozzászólásba, lehet 29-e után hasznos lesz még ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8782) Воланд válasza pzstm (#8781) üzenetére


Воланд
titán

azert csak ovatosan a windows.old mappa torlesevel, mert ha valamikenk nem jon be a win10, vagy mukodesi gondok vannak, akkor enelkul a mappa nelkul nem tud visszaallni win8-ra, vagy win7-re. nyilvan nem az insiderekrol van szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8783) pethYeti


pethYeti
addikt

Sajnos számomra a 240-es build is használhatatlan. De leginkább a fos AMD driver miatt ami alapból jól működik csak éppen bizonyos ablakoknál nem látszik a bezáró kicsinyítő gombok... Régebbi drivert pedig nem lehet feltenni mert ez a drágalátos win update továbbra is bugos és felteszi a legfrissebbet akár akarod akár nem. :W

(#8784) azopi74 válasza alfa20 (#8773) üzenetére


azopi74
addikt

Alkalmazottak 95%-a tud angolul, de legalábbis követelmény . A help lehet honosítva, de a függvények nevei? Sokjal több nehézséget okoz, mint könnyebbséget. Amúgy az is nagyon jó, hogy az oktatásban mindenhol (még felsőoktatásban is) a honosítottat oktatják, aztán amikor kikerül a szerencsétlen diák a munkaerőpiacra, csak pislog, mert a munkahelyek 90%-át ketevő vállakatoknán érthető módon telepítve sincsenek a nyelvi csomagok, se windows, se office, se ERP, se CMR.

(#8785) zzola


zzola
félisten

Üdv!
megjelenés előtt ki lehet még próbálni a 10-es Windows-t? Akartam csatlakozni az insider programba, de már nem lehet. Láttam itt visszább a legújabb buildet, ezt milyen seriallal lehet telepíteni?
Köszi!

(#8786) azopi74 válasza #58000384 (#8776) üzenetére


azopi74
addikt

10300 nem, esetleg 10400, mert 16-al is oszthatónak kell kennie a szojásjog alapján.

(#8787) netpeti98 válasza Воланд (#8782) üzenetére


netpeti98
addikt

A régi rendszer kulcsa tiltódni fog az upgrade során vagy tiszta telepítéssel vissza lehet pakolni?

(#8788) premete válasza mefistofeles (#8779) üzenetére


premete
veterán

Mindegy minek hívják, ezt kapták az OEM-partnerek, ez lesz az RTM 29.-én is; addig jön pár WU frissítés, ami feltelepül, ahogy utána is, mert sose lesz végleges. Nem tartom életszerűnek, ha ezzel a mostanival kiadják az új gépeket, és a usernek másik iso-t kellene letöltenie.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8789) Воланд válasza netpeti98 (#8787) üzenetére


Воланд
titán

nem fog tiltodni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8790) t72killer válasza Воланд (#8789) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hm, ez érdekes, akkor mehetne dual-bootban a 7 és a 10 egy licensszel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8791) alfa20 válasza azopi74 (#8784) üzenetére


alfa20
senior tag

nálunk kb. 10% tud angolul (~100 főből), 1-2 németül, de még az SAP is magyar :)
IT iparban lehet követelmény az angol, de kereskedelemben nem igazán.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8792) Воланд válasza t72killer (#8790) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8793) tatararpad


tatararpad
őstag

Van valami különösebb előfeltétele ennek a buildnek? A 10162 a WU szerint naprakész :F

(#8794) King Unique válasza tatararpad (#8793) üzenetére


King Unique
titán

Nálam pedig szedi, ahhoz képest, hogy nem túl gyors netem van, szépen jön, 53%. :)
Én a 10162-est local fiókkal telepítettem, install után ugatott is miatta, aztán váltottam az insideres accountra és ok.

(#8795) Kékes525


Kékes525
félisten

Valaki erre?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#8796) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#8663) üzenetére


CharlieDrop
veterán

negyedjére sem ment, leszedtem az iso-t tiszta telepítést csinálok

kérdés az angol verzióban magyarul:

Ki a gépo tulajdonosa, ha azt mondom cég, akkor AD-be akar léptetni :D
LoL :D

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#8797) azopi74


azopi74
addikt

10241 build feltűnt (tegnapi keltezéssel). Ezmiez? Ez már az őszi feature update első buildje, a 10500-as vonal pedig a redstone branch?

(#8798) norti válasza azopi74 (#8797) üzenetére


norti
addikt

Kétlem :D Nyilván egy bugfix release a sorban. Majd a júl. 29. utáni buildeknél izgulhatsz rá ilyenekre, de szerintem még akkor sem lesz ilyen hamar nagyobb újdonság.

(#8799) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Szerintetek mit jelent ez a mondat Gabe Aul build 10240-t bejelentő blogposztjában? :F

Stay tuned for more news about our launch activities, and at least one fun surprise for Windows Insiders coming up!

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#8800) 0xmilan válasza darthsmoke (#8799) üzenetére


0xmilan
addikt

Rózsaszínűre cserélik a BSOD képernyőt.

;]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.