Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) vlevi válasza kaszaf (#8100) üzenetére


vlevi
nagyúr

A kérdés, hogy ez mennyivel jobb, mint az, amit 1- 2napja a windows update felrakott?

(#8102) kaszaf válasza vlevi (#8101) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Teszteld le és megtudjuk ;)

(#8103) vlevi válasza kaszaf (#8102) üzenetére


vlevi
nagyúr

Egy gyorstesztet csináltam.

[link]

(#8104) azopi74


azopi74
addikt

Nah, időközben canary ring megkapta a 10208 fbl_impressive-et, aztán 3 órával később th1 is lett, (build: 10.0.10208.16384) vagyis most már ez az aktuális RTM candidate...

[ Szerkesztve ]

(#8105) KIRA\/NOVA válasza worxland (#8086) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

1440x900 kéne de nincs.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8106) Gh00st


Gh00st
tag

AMD APP SDK lesz hozza, lehet tudni rola vmit?

<<< Richard B. Riddick >>> ...és Johns, Neked megvan a gerinced!!!

(#8107) Petyyyyy válasza vlevi (#8103) üzenetére


Petyyyyy
addikt

[link] :)

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8108) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN8.1-et használok.A rendszerpartícióm 60GB-os, abből kb.35GB szabad (a merevlemezem csag 150GB-os).
Lehet-e azt tudni, hogy ha majd felfrissítek a 10-re, akkor a 35GB szabad helyem még lecsökken esetleg 16GB-al, vagy nem ilyen drasztikusan csökkenti a szabad helyet?

(#8109) justaview válasza azopi74 (#8104) üzenetére


justaview
őstag

Ez valahonnan le is tölthető?

(#8110) PuMbA válasza GEPESZ66 (#8108) üzenetére


PuMbA
titán

Amint kész a Windows 10 frissítésed, letörlöd a C:\Windows.old mappát és nagyjából ugyanannyi helyed marad :)

(#8111) Petyyyyy válasza GEPESZ66 (#8108) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Nem hiszem, hogy ilyen nagy volumenű lenne a foglalás. Viszont rögtön frissítés után fogadhat hasonló helyzet, mint amit vázoltál. Ezért kell majd futtatni egy cleanmgr-t amivel az update fájlokat meg a hátramaradt szemetet törölheted. Ez egyébként most is így van build frissítéskor.

PuMbA - Na igen, ez volna az egyszerűbb, de egy korai build-ben nem engedte törölni hiába voltam rendszergarázda, meg full controlos owner meg miegymás.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8112) GEPESZ66 válasza Petyyyyy (#8111) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ez a cleanmgr egy külön alkalmazás?
Ha igen, akkor honnan lehet letölteni?
Vagy a CCleaner is alkalmas erre?

(#8113) Воланд válasza GEPESZ66 (#8112) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8114) Petyyyyy válasza GEPESZ66 (#8112) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ez Windows built-in feature, elég ha elkezded begépelni csempén vagy start menüt nyitva.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#8115) GEPESZ66 válasza Воланд (#8113) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszönöm!Korábban használtam,így már ismerős.
A Ccleaner alkalmas hibás registry bejegyzések törlésére is.Ezek eltávolítására használsz valamit?

(#8116) Воланд válasza GEPESZ66 (#8115) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8117) FollowTheORI válasza premete (#7742) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Gondolom ezt a hibát azóta már javították... :D

Melyik build volt?

(Egyébként az se lepne meg ha végül nem kapnád meg és visszavonnák.)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8118) premete válasza FollowTheORI (#8117) üzenetére


premete
veterán

Leírom ötödször, hogy nem vettem meg, nekem nem ér meg a w10 840 forintot. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8119) FollowTheORI válasza premete (#8118) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Jah amugy feltettem énis egy elfekvő régi core duo notira... és nem tetszik... visszalépésnek érzem az UI-t a 8.1 után... mintha valami fapados izé lenne... hiába a több funkció, aminek a felét sem fogom használni desktopon. :(
Sz*arabbul néz ki és teli van felesleges dolgokkal az egész menü meg minden.

Na mindegy a DX12 miatt majd megszokom, még jó hogy ingyenes az upgrade.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8120) Barthezz2 válasza pzstm (#8079) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van már annyira stabil a mostani build, hogy egy belakott 8.1-re felrakjuk? Az insider verziót már legyalultam, de messze van még 29. :DDD
Két win-el meg nem akarok újra szarakodni..

Everybody lies.

(#8121) FollowTheORI válasza Barthezz2 (#8120) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem a most kiadott 162 igen...

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8122) pzstm válasza Barthezz2 (#8120) üzenetére


pzstm
titán

10162 sián felér egy RC2-vel, sot egy RC2 és RTM-Escrow közötti állapottal is akár ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8123) Barthezz2 válasza pzstm (#8122) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

És van ebből valahol letölthető ISO? :B

Everybody lies.

(#8124) Milestone2 válasza Barthezz2 (#8123) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Szerintem hivatalos még nincs.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8125) justaview válasza Barthezz2 (#8123) üzenetére


justaview
őstag

(#8126) Milestone2 válasza justaview (#8125) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Jah, hülye vagyok a 162-ről volt szó.

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#8127) Norbi095HUN


Norbi095HUN
aktív tag

Sziasztok!
Valahogyan meglehet majd oldani azt Win10-en is hogy futassa a Legacy Kártyákat?
ATI HD 4770-em azért kérdezem, mert 8.1-el sikerült 8-as driver használatával, itt is fog?
Köszi előre is! :R :R

(#8128) mdraco válasza Norbi095HUN (#8127) üzenetére


mdraco
őstag

Biztos menni fog, a windows felrakja a megfelelő drivert.

(#8129) Barthezz2 válasza justaview (#8125) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszi, azt hittem itt régebbi van fent.
Viszont jut eszembe, magyar rendszerre magyart kellene felraknom nem? Ami viszont ugye nincs..

Vagy ha "angolosítom" a magyar 8.1-em egy nyelvfájllal, akkor ráfrissül?

Everybody lies.

(#8130) E.Kaufmann válasza Norbi095HUN (#8127) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Elvileg kéne neki, WDDM meghajtó kell neki a minimum verziótól függetlenül. Az viszont nem biztos, hogy gyakorlatban is jól fog menni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8131) Norbi095HUN válasza E.Kaufmann (#8130) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Hogy érted hogy gyakorlatban?

(#8132) E.Kaufmann válasza Norbi095HUN (#8131) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pl mennyire stabil és mennyire gyors.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#8133) justaview válasza Barthezz2 (#8129) üzenetére


justaview
őstag

Itt állandóan frissül a verzió.

A nyelvi kérdéssel korábban már foglalkozott itt valaki, én nem, így nem tudok Neked válaszolni. :(

(#8134) Norbi095HUN válasza E.Kaufmann (#8132) üzenetére


Norbi095HUN
aktív tag

Értem, de akkor abban biztos lehetek hogy müködni fog vele?

(#8135) paye válasza Norbi095HUN (#8134) üzenetére


paye
tag

Láttál már 100 % - os Microsoft terméket?

(#8136) FollowTheORI válasza Norbi095HUN (#8127) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az elég határeset, ha az AMD csinál hozzá legacy drivert akkor igen... ha nem, akkor marad a standard MS WDDM 1.0 (ez a valószínűbb jelenleg).

De alapfunkciók mindenképp működni fognak (böngészés, videók stb, szofveresen), játszani nem biztos tudsz majd.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8137) pethYeti


pethYeti
addikt

Win 7-re rátudom egyszerűen engedni a legutolsó kiadott builder anélkül hogy ki kéne írnom dvd-re az ISO-t? Tehát sima frissítést akarnék.

(#8138) FollowTheORI válasza pethYeti (#8137) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mindenképp kell csinálnod egy telepítő médiát, USB drive, vagy DVD az mindegy.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8139) pethYeti válasza FollowTheORI (#8138) üzenetére


pethYeti
addikt

Aminek úgy örülök, mert hogy 4gb-os pendriveokra már pont nem férnek rá ezek az új win8+ telepítők... Akkor keresek neki egy DVD-t.

(#8140) FollowTheORI válasza pethYeti (#8139) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

ÖÖÖ még egy opció lehet, azt hiszem elég ha kimásolod valahova az ISO tartalmát... mert ha meglévő windowsból indítod a telepítőt akkor nem kell boot média... elvileg így is mehet.

Vagy bemountolod valamivel az iso-t... ha van rá megfelelő progid.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8141) Barthezz2 válasza FollowTheORI (#8140) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Én is így akarom, megy, csak a nyelvproblémát kellene kiküszöbölni..

Everybody lies.

(#8142) King Unique válasza pethYeti (#8139) üzenetére


King Unique
titán

Mért akarnál egy instabil bétát ráengedni, a stabil 7-esre, nem tudsz várni pár hetet, amíg kijön az RTM és azt automatikusan felajánlja frissítésként a WU... :F
Ha nem, akkor dual-bootról nem hallottál még, hogy egy másik partícióra felrakod kipróbálni, teljesen jól megfér egymás mellett több rendszer?? Nálam 7,8.1,10 IP megy így.
Sőt még megfelelő méretű pendrive-ra, USB-s külső merevlemezre is simán felrakható, azon lesz a Windows Boot Loader, így a többi OS működésébe se kavar bele.

[ Szerkesztve ]

(#8143) FollowTheORI válasza Barthezz2 (#8141) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No én magyarra tettem fel az angol preview-t.

Annyi írt csak hogy nem fog működni ez meg az a másik nyelvvel ezért nem tudja áthozni vagy mi... mindegy mert én nem migrálva upgradeltem, hanem nem tartottam meg semmit az előző winből és simán felment.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#8144) pethYeti válasza King Unique (#8142) üzenetére


pethYeti
addikt

Szimplán teszt célból rakom fel laptopra, a régi rendszerről lesz biztonsági mentsem. Mivel ez egy AMD laptop ezért mivel most van szabadidőm megnézem fog-e működni értelmesen a rendszer. Dual boot meg nem igazán működik egy 60GB-os SSD-n. :U

(#8145) Barthezz2 válasza FollowTheORI (#8143) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ugy igen, de en megakarom, es ahhoz kell az azonos nyelv. De asszem megvan ami nekem kell.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#8146) King Unique válasza pethYeti (#8144) üzenetére


King Unique
titán

És ezeket nem lehetett volna előre leírni, az nagyon kellemes, mikor utólag derülnek ki a dolgok, meg úgy kell találgatni....?
Tesztelési célra aztán sok értelme van, a bugos tesztrendszert ráengedni a stabilra. + ha régi a gép, az se biztos, hogy megfelelő driverek lesznek -e a 10-eshez, főleg egy laptopnál.
De, ha nem nyűg majd visszarakni a 7-est, akkor csináld, hajrá.

Szerk:
hát nem :N Mert ilyen esetben felvetődik a kérdés, hogy mért nem a véglegeset teszed majd fel, vagy arra frissíted, másrészt tesztelés egy szóval sem volt említve, ami ugye más lehetőségeket vetne fel, illetve a szűkös tárhely se.

[ Szerkesztve ]

(#8147) pethYeti válasza King Unique (#8146) üzenetére


pethYeti
addikt

Szerintem teljesen érthetően tettem fel a kérdésem, és nem hiszem, hogy kötelező indokolnom itt, hogy miért akarok frissíteni win-7-et 10-re. :F

(#8148) Boonen007


Boonen007
őstag

Win10 annyira erőlteti ezt a Synaptics touchpad drivert ami nekem borzalmasan működik nem tudom ez csak valami beállítás eredménye-e, de az előző Win10-eket is ezért dobtam mert amit felrak szörnyű, leírom, hogy mi a gondom hátha valaki tud rá megoldást, nem érzékeli elsőre a kéz ujjam mozgását tehát pl, ha odébb akarom húzni a kurzort vagy kattintanék a touchpad-on nem a gombon. Ezek baromi idegesítőek, és csak ezzel a driverrel, ha letörlöm a gyári Windows beépített az nem csinál ilyet viszont azonnal visszarakja a drivert.

(#8149) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok! Érdekes problémám van. Adott két laptop A es B. Mindkettőn win 10 10162 van telepítve, ugyanazzal az account-al. A csatlakozik az otthoni hálózathoz, B nem akar csatlakozni (hiába írom be a megfelelő kódot). A hálózatoknál A nem latja B-t, viszont latja a többi csatlakoztatott gépet. B latja A-t a hálózatoknál és a többi csatlakoztatott gépet. Nem értem B miért nem akar csatlakozni a homegroup-hoz. Természetesen mindkettő azonos wifin log, mindkettő latja a hálózati meghajtót, csak B nem akarja látni A-t. :W Mire megirtam megoldodott.

[ Szerkesztve ]

(#8150) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#8145) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Simán felment így, és úgy tűnik minden meg is van. Most még driverekre várok, aztán talán kész is.

Köszi mindenkinek:R

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.