Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) bzs73 válasza samgar (#9800) üzenetére


bzs73
őstag

nekem igen.

If a second or you are the first to lose.

(#9802) samgar válasza bzs73 (#9801) üzenetére


samgar
őstag

De ez gondolom nem beállítás kérdése.

Oppo Find X5 PRO

(#9803) bzs73 válasza samgar (#9802) üzenetére


bzs73
őstag

Teljesítmény beállítások- Vizuális beállítások- Miniatűrök megjelenítése ikonok helyett előtt pipa kell hogy legyen, különben csak mappák jelennek meg. Tehát beállítás kérdése.

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#9804) Wiz Khalifa


Wiz Khalifa
addikt

Hol tudom kikapcsolni azt hogy ne keressen sőt ne is frissítsen a Windows automatice? Mindig kikapcsolom és most is ki akarom. Nem szeretem ha frissít. :(

Nem találom hogy hol lehet kikapcsolni.

Smoke some weed nigga!

(#9805) westlake válasza Wiz Khalifa (#9804) üzenetére


westlake
félisten

Nem fogod kikapcsolni. Windows 10 "feature". I love M$!
Az update service-t tudod lelőni, de akkor egyáltalán nem fog működni a WU.

Play nice!

(#9806) Wiz Khalifa válasza westlake (#9805) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nagyon fasza. Pont azt nem lehet kikapcsolni amit rühellek...

Szerintem marad a Win8.1 továbbra is. :(

Smoke some weed nigga!

(#9807) pruzsi válasza RaZroX (#9649) üzenetére


pruzsi
őstag

Itt is sajnos.

(#9808) JamesHun


JamesHun
addikt

van értelme az otthoni win 8.1-re ráfrissíteni a 240-es insidert és nem várni 29-ig?
egy dolog miatt tenném csak fel
az pedig a xbox one játék lehetőség PC-n
Jó lenne most a dög melegben kis forza ,de xboxozni nem tudok, de pc az mehet nem zavar senkit sem

SeriesX: JamesSHun

(#9809) premete válasza JamesHun (#9808) üzenetére


premete
veterán

Fogós kérdés, mert senki sem tudja biztosan, hogy mi fog történni, lesz-e új iso, vagy marad ez, és jön rá pár frissítés. Én ráfrissítenék, mert akkor aktiválja magát, ha jön új iso, az mehet már szűz particióra. Ha kell, akkor pedig vissza lehet állni a 8.1-re.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9810) Воланд válasza premete (#9809) üzenetére


Воланд
titán

240-esbol nincs ms altal.kiadott iso, szoval szvsz ez el is donti a kerdest.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9811) JamesHun válasza Воланд (#9810) üzenetére


JamesHun
addikt

akkor 166 és felfrissítem 240-re, bár akkor a windows.old mappa a 166 lesz és nem a 8.1
valaki aki felfrissítette a beállított 8.1-et pl win 10-re annak mennyire volt működőképes az utána kapott windows?
nem kezdenék mindent újratelepítgetni, ha mégis megvárom a 29-ét, de ha bajok lehetnek akkor lehet megy a clean install, vagy frissítés után a reset, de 2-3 óránál több időm nem lesz rá jövő héten

SeriesX: JamesSHun

(#9812) premete válasza Воланд (#9810) üzenetére


premete
veterán

Nem az volt a kérdés, hogy van-e MS által kiadott iso (egyébként lehet olyant is találni a neten). :)
GNSS driver sincs MS által kiadott, csak fejlesztő környezet, mégis lehet rá drivert találni, amivel megy tökéletesen.
@JamesHun: mentsd le előtte a 8.1-et, és ha kell, vissza tudod tenni percek alatt. Amikor pedig letölti a10240 esd-t a 166-os a rendszerpartició gyökerébe, tudod konvertálni iso-vá, és az is meglesz.
@Borisz76: Én elég kritikus vagyok, de nem találtam eddig olyan hibát, ami zavarna, illetve ne lehetne orvosolni.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9813) Borisz76 válasza JamesHun (#9811) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha biztosra akarsz menni akkor megjelenés után fél évvel teszed fel....

Had találják meg a hibákat mások...
Sok javítás várható hozzá az első fél évben.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#9814) pzstm


pzstm
titán

Another hotfix rollup (KB3074674) now available for #WindowsInsiders running build 10240 on Windows Update.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9815) Воланд válasza premete (#9812) üzenetére


Воланд
titán

az, hogy mit lehet talalni a neten nagyon nem hat meg. ms altal kiadott iso nincs a 240-esbol, tehat lesz belole "uj" 29-en.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9816) #40553216


#40553216
törölt tag

Ráadásul a Windows Update teljes deaktiválását leszámítva a Windows 10 Home változatát felhasználók elhalasztani sem tudják majd a patchek telepítését
Ez mennyire (lesz) igaz? Azaz hogy a home júzerek ki tudják kapcsolni a WU-t? Ne már! 100%-ig nem értek ugyan egyet az erőltetett frissítéssel (tekintettel az utóbbi idők jó néhány visszavont frissítésére, meg mondjuk, ha egy ilyen tönkre vágja a rendszert), de ha ki lehet kapcsolni, akkor rengetegen ki is fogják.
Külön kérdés, hogy a csak pár hónapos csúszási lehetőségről mi lesz a vállalati, hivatali felhasználók véleménye… Nem biztos, hogy ez a kötelezettség nagyon a 10 irányába tolja őket. Lehetne valami konstrukció, amit leboltolnak a helyi MS képviselettel, amelyiken keresztül a kellő időre kapnak (esetleg egy hotfix-szel kiegészítve) csúsztatási lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#9817) premete válasza Воланд (#9815) üzenetére


premete
veterán

Megint kezded a szokásos mellébeszélést, probálj a kérdésre koncentrálni, ne állandóan feleslegesen szaporítani a szót. HOL kérdezte, hogy MS iso kell neki?.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9818) Воланд válasza premete (#9817) üzenetére


Воланд
titán

sehol. sot, tovabb megyek: egyaltalan nem kerdezett semmit az iso-rol. az iso-t te hoztad fel es mivel nincs belole ms altal kiadott igy teljesen logikus, hogy lesz belole majd. ez max szerinted mellebeszeles.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9819) Воланд válasza #40553216 (#9816) üzenetére


Воланд
titán

max a szolgaltatasokbol fogjak tudni kikapcsolni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9820) #40553216 válasza Воланд (#9819) üzenetére


#40553216
törölt tag

Tehát végső soron ki tudják kapcsolni. Kár! Ez legalább annyira pozitív és fontos változás, mint az UAC volt. Vagy lett volna, ha nem úgy kommunikálják, ahogy: „Annak oka, hogy az UAC-ot a Vista-ba építettük, a felhasználók bosszantása volt - de komolyan.” Idővel persze majd hozzászoknak, és egyre kevesebben kapcsolják ki. Szerencsére.

Még egy kérdés, úgy általában. Mit számít, hogy meddig jön frissítés a Windows 10-hez, ha ezentúl kvázi rolling release-zé válik? Vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#9821) Clemi


Clemi
veterán

Valakinek van tippje, hogy miért látja USB-re dugott (azaz eltávolítható eszköznek) a rendszer az egyik HDD-m, ami történetesen a lemezkezelő szerint a "lemez 0" :F :F :F De csak azt az egyet, holott az alaplapi SSD csatlakozón a mellette lévő, tehát ugyanazon a porton is van egy másik lemez (ne meg még vagy 3 másik összesen)

[ Szerkesztve ]

(#9822) mdraco


mdraco
őstag

Van egy nagy problémám. Ma reggel hívott egy cég, ahova elküldtem az önéletrajzot és kiderült, hogy még a múlt héten válaszolt, de én nem kaptam meg. Kérdésem win 10-nek köze van az email rendszerhez? Vagy ennyire rossz a hotmail. Hova forduljak? :( Mert egyéb emailekről lemaradtam... :( :W

[ Szerkesztve ]

(#9823) Воланд válasza #40553216 (#9820) üzenetére


Воланд
titán

igy nez ki az update folyamat.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9824) premete válasza mdraco (#9822) üzenetére


premete
veterán

Kerülhet a spam mappába, de egyébként se szerencsés a hotmail/citromail önéletrajz küldéshez.
Nekem @live.com, outlook.com van, eddig minden e-mail megjött, amire vártam (webshop e-mailek a spam mappába).

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9825) mdraco válasza premete (#9824) üzenetére


mdraco
őstag

Nincs a spam mappában sem. Azt hittem egy ilyen vállalatnak, mint Microsoft, megbízható email rendszere van...térhetek vissza a jó öreg Yahoohoz :(((
Nálam is megbízhatóan működött eddig, azért gondoltam hogy köze van-e a Mail apphoz...

[ Szerkesztve ]

(#9826) pzstm válasza mdraco (#9822) üzenetére


pzstm
titán

Mail appnak lehet koze, bar ilyenem nem volt. Weben belepve látod? Nem spam mappaban landolt? (nekem outlook.com van es minden szipi-szuper)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9827) mefistofeles

Érdekes mennyire sokan kérdezik, hogy érdemes e felrakni a 10240-et. Úgy gondolom, hogy ha egyáltalán felmerül a kérdés akkor a válasz nem! Főleg így a hivatalos win 10 megjelenése előtt egy héttel teljesen felesleges azoknak ezzel "kínlódni" akik egy stabil kész rendszert szeretnének. Ha van egy bejáratott 7-es, 8-as rendszer akkor felesleges most váltani. Aki eléggé érdeklődő, nyitott és kalandvágyó azoknak nem kérdés és ők úgyis insiderek.
...sőt a hozzászólásokból kitűnik, hogy sokan úgy is insiderek, hogy hiányoznak belőlük a felsorolt tulajdonságok....

Nálam a hotmail a gmail (com) és a @t-online levelező is hibátlan......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#9828) mdraco válasza pzstm (#9826) üzenetére


mdraco
őstag

Nem látom weben se, nekem hotmail van. Mindenesetre, küldtem egy e-mailt a supportnak.

[ Szerkesztve ]

(#9829) gbela


gbela
senior tag

sziasztok,
kérdésem az lenne, hogy a win pontosan mit néz amikor azt nézi, hogy új gépre lett e telepítve? ha jól értem most megveszem, és azon a gépen bármeddig használom, frissítem. Ha teszemazt veszek egy új vidkarit, vagy procit, akkor már majd azt mondja újat kell venni? vagy ezt nem lehet tudni?

(#9830) pzstm válasza gbela (#9829) üzenetére


pzstm
titán

Alaplap

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9831) juve600 válasza gbela (#9829) üzenetére


juve600
nagyúr

igen,csak az alaplapot nézi,amig azt nem cseréled addig nincs gond

(#9832) gbela válasza pzstm (#9830) üzenetére


gbela
senior tag

köszi, és juve600-nak is.
Akkor az elég jó, még elég sok procifejlesztés belefér lapcsere nélkül is :)

(#9833) #58000384 válasza pzstm (#9826) üzenetére


#58000384
törölt tag

Azt nem tudod véletlenül, hogy a Mail app melyik folyamatot használja szinkronizálásra? A tűzfalam nem érzékeli, és csak akkor megy, ha kiengedek mindent, ami nem jó.

Egyébként tegnap megjelent egy frissítés a magyar nyelvi csomaghoz (semmi sem változott), illetve az Insideres gomb beszürkült, és azt írja felül, hogy "egyes beállításokat a szervezet kezel". Ez kicsit ijesztően hangzik :)

(#9834) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Sziasztok.

Edge gyorsítótár áthelyezésre van valamilyen lehetőség?
Ha igen mi módon?

(#9835) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Csodálkoznék, ha tényleg az MS adta volna ki, de attól még vicces. [link]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9836) #58000384 válasza Petyyyyy (#9835) üzenetére


#58000384
törölt tag

(#9837) mefistofeles válasza Petyyyyy (#9835) üzenetére

...jéééézusom......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#9838) pzstm válasza mefistofeles (#9837) üzenetére


pzstm
titán

teljesen jók, az ilyenek nagyon szimpatikus lépések. És a Skype-os emoji is tök menő :C (nálunk a ninjacat annyira nem terjedt el mondjuk mint odakint)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9839) pzstm válasza #58000384 (#9833) üzenetére


pzstm
titán

sajnos nem

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#9840) Petyyyyy válasza #58000384 (#9836) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Ja hogy... ezer köszi a posztot. Tuti ezek közül kerül ki az új hátterem. :C

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#9841) viralmind válasza JamesHun (#9811) üzenetére


viralmind
aktív tag

Hello!

En legalis win 8.1-rol frissitettem 10-re, 240-es iso bemountol es upgrade.A 8.1 magyar nyelvu volt, angol nyelvu iso-t hasznaltam az upgrade-re.Az upgrade adott valasztasi lehetoseget, hogy szeretnek -e megtartani valamit vagy mindent toroljon, en az utobbit valasztottam, nem voltam biztos benne, hogy jot tenne egy elozoen magyar rendszerre rahuzni egy angolt, meg amugy is frisset akartam.Eleg hamar megvolt a procedura kb 20 perc.Kaptam egy tiszta win10-et amire rogton lehuztam az elerheto magyar packot win updaten keresztul .A windows szepen aktivalta magat miutan beleptem a msa fiokkal.Tehat azt tudom mondani hogy mukodik a dolog, de nyilvan nem biztatnalak ra, csak sajat felelossegre.Mostanra belaktam, mukodik szepen , a 8.1-en hasznalt programjaimmal nem volt gondom minden fut rajta szepen.Mondjuk az upgrade-kor valasztott reset ellenere ami ugyan szepen lepucolt mindent a total commander megmaradt:) de gyanitom ez is csak azert mert az a c gyokerbe rakja magat.Ezen kivul tenyleg lepucolt mindent.Egyetlen problemam van meg vele, hogy a notimban talalhato halokartyahoz nem igazan sikerult normalis drivert egyellore megirni mert az egyikkel ami meg a win8-hoz van azzal folyton eldobalja a netet, a win10-es driver pedig ugyan stabil de a savszelesseg fele jon at csak. Remelem kesobb lesz hozza javitott driver.

[ Szerkesztve ]

(#9842) Milestone2 válasza viralmind (#9841) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Csináltam NEKTEK új háttérképet.
:C
http://kepkezelo.com/images/4yyhbqiykethq94g41q.jpg

[ Szerkesztve ]

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9843) viralmind válasza Milestone2 (#9842) üzenetére


viralmind
aktív tag

fasza , koszi hogy ennyit bajlodtal vele , majd berakom :R
ironia rulez

[ Szerkesztve ]

(#9844) Milestone2 válasza viralmind (#9843) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Nem bajlódtam, ez 3 perc volt.

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#9845) szundybence válasza mefistofeles (#9827) üzenetére


szundybence
aktív tag

Főleg így a hivatalos win 10 megjelenése előtt egy héttel teljesen felesleges azoknak ezzel "kínlódni" akik egy stabil kész rendszert szeretnének.

Nem kell hozzá nagy előrelátás, hogy ez nem így lesz. Én örülnék, ha hónapokkal a bevezetése után ezt majd el lehetne mondani róla. :K

(#9846) JamesHun válasza gbela (#9829) üzenetére


JamesHun
addikt

alaplap csere a neccesebb

de telefonon talán marad a mostani lehetőség, hogy meg lehet oldani a csoda számnyomkodós asszisztenssel

SeriesX: JamesSHun

(#9847) snooze


snooze
veterán

hali!
ezt a frissitést nektek megcsinálja?napok óta ezt az egyet nem frissiti..
• Definition Update for Windows Defender - KB2267602 (Definition 1.201.2348.0) - Hiba: 0x80070643

GO Gunners!!!

(#9848) SpongyaBob válasza Milestone2 (#9844) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Látszik is :P ;]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#9849) Out válasza snooze (#9847) üzenetére


Out
addikt

[link]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#9850) #58000384 válasza snooze (#9847) üzenetére


#58000384
törölt tag

Megcsinálta, de azóta van újabb is, szóval mindegy. Frissítsd kézzel a Defendert.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.