Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) premete válasza anderledani (#9200) üzenetére


premete
veterán

Ugyanazt a kulcsot kapja aktiváláskor, amit az insider frissítők.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9202) vlevi válasza anulu (#9189) üzenetére


vlevi
nagyúr

"7-ről nem is beszélve"
Én viszont pont fordítva látom. Első publikus bétája óta használom a Win7-et, azzal közel sem volt ennyi nyűgöm, mint a 8, 8.1, 10 rendszerekkel együtt, pedig mindegyiket végigpróbálgattam.
A Win8, és a 10 újdonságaiból évek alatt semmit sem tudtam úgy használni, hogy bármit is jobbnak találjak benne, mint a 7-esben. A rendszer nálam instabilabb, mint az évekkel ezelőtt telepített Win7. A rendszerrel együtt járó alkalmazások (posta, naptár, kapcsolatok) számomra csalódást keltőek. Ezek helyett win10-en is ugyanazt a levelezőt vagyok kénytelen használni, mint 7-esen. Játékokban nem nagyon veszem észre, hogy olyan jelentősen gyorsabbak lennének. A felület még hagyján, az elmenne egynek, ott csak a (korábban sokszor kitárgyalt) ronda betűkkel nem vagyok kibékülve. Ezért sem használom pl. az IE-t, Edge-t, marad a Firefox. Nincs miért váltanom.

(#9203) Borisz76


Borisz76
veterán

Nem követem a fórumot...csak alkalmanként bekukkantok.

Most ugrott be egy kérdés ami foglalkoztat...a jövőre való tekintettel.

Win korábbi változatainak gondot okozott a 4K-s kijelzők használata.
Az ikonok, szövegek méretével vagy felskálázásával vannak gondok ha jól rémlik.....

Erről tudna valaki nyilatkozni, hogy a Win10 -ben ezt megoldották e ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#9204) HaZse válasza premete (#9201) üzenetére


HaZse
őstag

Erre én is kíváncsi lennék. Mert hiában voltam/vagyok Insider felhasználó, és hiába telepítettem fel a W10 (RTM)-et ISO-ból, sajnos nincs aktiválva és így nem tudom személyre szabni a hátteret.

Hogyan tudom beaktiválni? Ha esetleg warez van a dologban, akkor kérpek privátban írj rám.

Köszi.

Ui.: Eredeti Win 8.1 pro és eredeti MS Office 2013 Pro plus van nekem, de az éles rendszeremre nem tenném még fel.

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#9205) anulu válasza premete (#9199) üzenetére


anulu
félisten

"ha legálisak voltak, kms-warezok nem"

khmm, tapasztalat mást mutat :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9206) premete válasza HaZse (#9204) üzenetére


premete
veterán

Állítólag bizonyos warezeket engedi, állítólag a kms-t nem/nem mindig.
Nálam felment kulcs nélkül, bár háromszor kérte, de nem kapott semmit; aztán megunta, és első netre lépéskor aktiválta magát. Mondjuk nekem benne van a biosban a 8.1 pro kulcsom, azt is megnézte gondolom.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9207) tDr1v3r válasza anulu (#9197) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Nekem 10158 van (RTM-et felrakni még nem volt időm), Xbox app sem a legfrisebb (frissítést se ajánlott fel amikor próbáltam) de elég vicces volt amikor próbáltam. Színek is lcseszve, kockásodás, latency etc etc... pedig itt ülök a router mellett és az Xbox sincs messze (wifin csatlakozik mindkettő a hálóra).

Btw a dobozos kiadás (Home vagy a Pro, igazából tök mindegy, nekem az alap is elég) árazása hogy fog alakulni? Ez az upgrade történet nem fog játszani nálam mert van dobozos 7-es Home Premium-om (a 8-asom Pro N és MSDNAA licensz eleve, már nem érvényes diákigazolvánnyal) és le nem nyelnék egy OEM upgrade licenszet amit csak egyszer egy hardverhez használhatok.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9208) cattus válasza tDr1v3r (#9207) üzenetére


cattus
őstag

Ugyanannyiba fog kerülni, mint most a Win 8.

Do the thing!

(#9209) anderledani válasza premete (#9201) üzenetére


anderledani
őstag

De mitől aktiválódik, honnan tudja hogy nekem volt eredeti 8.1-em? Mert nekem is csak úgy egyszer csak aktiválódott tiszta telepítés után.

Amúgy én az új rendszert már EFI módban telepítettem, krva gyorsan bootol, csak vicces hogy az MSI BIOS képernyőjén lesz egy lyuk és ott forog a windows betöltő ikon :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#9210) anulu válasza tDr1v3r (#9207) üzenetére


anulu
félisten

nálam XO wifin van, gép LAN-on, és semmi kockásodás nem volt

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9211) snooze


snooze
veterán

sziasztok!
pontosan hol lehet megnézni a build számot,mert a rendszerinfoba csak azt irja win10 pro..köszi!

GO Gunners!!!

(#9212) Simivok


Simivok
senior tag

Hello
Találtam egy aprócska hibát:

Még nem írták át az Internet Explorert Microsoft Edge-re. :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#9213) Воланд válasza premete (#9206) üzenetére


Воланд
titán

nem nezte meg. sokat nem is tudna vele kezdeni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9214) Воланд válasza Simivok (#9212) üzenetére


Воланд
titán

az nem hiba, az a beallitas az ie-re vonatkozik.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9215) premete válasza Воланд (#9213) üzenetére


premete
veterán

Várom akkor a magyarázatodat, hogy miért aktiválódik szűz iso telepítéssel a 10240 az egyik gépen igen, a másikon meg nem. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9216) anulu válasza premete (#9215) üzenetére


anulu
félisten

ha újrahúzod, akkor amikor aktiválódott, Application log, SPP részt nézd meg, ott lesz, hogy mi és miért aktiválta :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9217) Tournament válasza Simivok (#9212) üzenetére


Tournament
aktív tag

Minek irták volna át mivel az edge store APP csak , egy ugyan az mint a 8.1en a IE modern store APP csak remake :D
IE ugyan ugy van w10-en

[ Szerkesztve ]

(#9218) anulu válasza Tournament (#9217) üzenetére


anulu
félisten

így van.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9219) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Ha tabletre letöltöm a végleges Win10-et majd csinálok gépházból egy alaphelyzetbe állítást az van olyan jó mint a tiszta telepítés?

(#9220) snpetit válasza Borisz76 (#9203) üzenetére


snpetit
aktív tag

Ha lehet azt mondani még rosszabb. De próbáld ki.

(#9221) Воланд válasza anulu (#9216) üzenetére


Воланд
titán

security-spp

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9222) Simivok válasza anulu (#9218) üzenetére


Simivok
senior tag

Közben megtaláltam az IE-t. Pedig azt hittem, hogy az MS dobta az IE-t.
Még jó hogy írtam visszajelzést. :(
Visszajelzést nem lehet törölni, mi?

Galaxy S23 256GB Cream

(#9223) anulu válasza Воланд (#9221) üzenetére


anulu
félisten

jólvanna, meleg van :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9224) #65388800


#65388800
törölt tag

Sziasztok!

Hogyan lehet frissíteni a wint a következő verzióra ha most a 10130 van fent? Nem találtam semmit sem ami alapján lehetne. Újra meg nem akarom letölteni az egész iso-t

(#9225) Yiggdrasil


Yiggdrasil
aktív tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Végül újrahúztam a gépet az eddigi 8.1re, majd egy 10240es iso-ról felfrissítettem, most azt írja, hogy aktiválva van a rendszer.
Annyit kérdeznék még, hogy mivel semmi kódot nem írt a frissítés közben, így nem tudom hogyan lehetne ez alapján egy 10-el újrahúzott rendszert beaktiválni, ezért nem is merek nekiállni. Így hogy teljesen új rendszert frissítettem lesz valami hátránya egy tiszta installal szemben?

(#9226) premete válasza anulu (#9216) üzenetére


premete
veterán

Régebbi típusú eredeti jegy sikeresen letétbe helyezve.
A szoftvervédelmi szolgáltatás befejezte a licencelés állapotának ellenőrzését.
Security-SPP-Action-StateData (REG_SZ) =AppId=55c92734-d682-4d71-983e-d6ec3f16059f;
LastConsumptionReason=0x4004f401;LastNotificationId=Cleanup;
LicenseState=SL_LICENSING_STATUS_LICENSED;PartialProductKey=3V66T;
ProductKeyType=Retail;SkuId=4de7cb65-cdf1-4de9-8ae8-e3cce27b9f2c;
ruleId=379cccfb-d4e0-48fe-b0f2-0136097be147;uxDifferentiator=RETAIL

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9227) snooze válasza snooze (#9211) üzenetére


snooze
veterán

erre valaki?

GO Gunners!!!

(#9228) anulu válasza snooze (#9227) üzenetére


anulu
félisten

regedit, HKLM / software / microsoft / windows nt / currentversion / BuildLabEx kulcs

vagy gyorsabb, ha indítasz egy powershell-t, és
Get-ItemProperty "HKLM:\software\microsoft\windows nt\currentversion"

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#9229) vlevi válasza #65388800 (#9224) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én pont most vettem észre, hogy a virtuális gépemen 10130 volt telepítve. Windows update simán elkezdte letölteni a 10240-t, most megy fel, 20%-nál tart az upgrading windows karika.

(#9230) tomboy0013 válasza tomboy0013 (#9219) üzenetére


tomboy0013
veterán

Valaki?

(#9231) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!
Újra kérdezném..... Insider 10074-re isobol felfrissíthetem 10240-re?
Nem szeretném elcseszni a gépet, ha nem lehet...
Még egy, win7 a vinyón van fent mint fő rendszer, win10 ssd-n. Na ez a win7 professional elvileg mennyiségi licenszes. Úgy kaptam egy kódot itt egy kedves fórumtárstól és ezzel aktiváltam 4db gépen, működik is. Ezekre a gépekre megkaphatom a win10 frissítést?

(#9232) emvy válasza sepsi0 (#9231) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, a lopott W7-ed is frissíthető.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9233) Tournament válasza sepsi0 (#9231) üzenetére


Tournament
aktív tag

Meg kapni megkaphatod és azt mondják aktivál is legalábbis pár embertől azt olvastam

[ Szerkesztve ]

(#9234) sepsi0 válasza emvy (#9232) üzenetére


sepsi0
őstag

Miért lopott? Azt mondta cégére vásárolt mennyiségi licensz? MS elfogadta a kulcsot és folyamatosan frissített is. Akkor hogy lebet lopott?
Most akkor nem mondott igazat?
Az iso-s frissítésre nem tudsz választ?

[ Szerkesztve ]

(#9235) emvy válasza sepsi0 (#9234) üzenetére


emvy
nagyúr

Attol, hogy a kulcs atmegy az aktivalason, meg nem lesz legalis a szoftver. A cegere vasarolt mennyisegi licenszet te, mint maganszemely nem hasznalhatod, ugyanugy illegalisan hasznalod, mintha letoltottel volna egy crackelt verziot torrentrol.

while (!sleep) sheep++;

(#9236) sepsi0 válasza emvy (#9235) üzenetére


sepsi0
őstag

Magánszemély vásárolhat mennyiségi licenszet? Nekem 4+1gépre kéne.
Amúgy értem amit írsz, de akkor az legális, hogy az oem kulcsokkal kereskednek, mert az unio (eu) engedi, ez meg nem? Azért a kulcsért fizetett és nekem ajándékozta, ettől bűnözők lennénk?
Még annyi, hogy a diákos árat simán kifizetném 5x is de 60eft kicsit tulzás. Nekem nem kell support meg hasonlok, miért ne vehetnék olcsóbban rendszert? Amúgy diákot tudnék szerezni, de nem akartam csalni.

[ Szerkesztve ]

(#9237) premete válasza sepsi0 (#9236) üzenetére


premete
veterán

Vásárolhat, de nem olcsó, mondjuk nekem kb. MS összes van, az 14000 euro 3 évre. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9238) zzola válasza emvy (#9235) üzenetére


zzola
félisten

Attól még legális a szoftver, maximum a felhasználás módja nem az! Egy kifizetett szoftvert összehasonlítani egy törtel elég nagy balgaság...

[ Szerkesztve ]

(#9239) sepsi0 válasza zzola (#9238) üzenetére


sepsi0
őstag

Na itt a pont :R jó ezt olvasni.....
Premete
Akkor megvárom, hogy legyen a gyerekeknek diákjuk, addig meg insiderek keszünk ;]

[ Szerkesztve ]

(#9240) snooze válasza anulu (#9228) üzenetére


snooze
veterán

köszi..de ez nekem magas.. :(

GO Gunners!!!

(#9241) Tournament válasza snooze (#9240) üzenetére


Tournament
aktív tag

Erre gondolt

Get-ItemProperty "HKLM:\software\microsoft\windows nt\currentversion"

[ Szerkesztve ]

(#9242) sepsi0 válasza Tournament (#9233) üzenetére


sepsi0
őstag

Amúgy köszi a választ csak eddig telóról írtam...
Majd megpróbálom, maximum nem lesz jó. Bár azért hagytam a vinyón a rendszert, mert ha meghalna az ssd legyen rendszerem ideglenesen.

[ Szerkesztve ]

(#9243) emvy válasza zzola (#9238) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, a szoftver az se nem legalis, se nem illegalis. A szoftver az egy rakas bit, es vagy legalisan hasznalod, vagy nem.

Ne beszeljunk mar total hulyeseget, kerem. Semmivel nem legalisabb ez, mint a tort verzio.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#9244) sepsi0 válasza emvy (#9243) üzenetére


sepsi0
őstag

És az aprón árult OEM-ek?
Ha az EU azt mondja legális, akkor legális? Beszélek is a szomszéd faluba Viktorral szóljon majd egy pár jó szót....

http://www.jogiforum.hu/

[ Szerkesztve ]

(#9245) zzola válasza emvy (#9243) üzenetére


zzola
félisten

Akkor a beszerzés módja...
Ha szerinted egy lopott és tört rendszer használata jogilag olyan, mint egy kifizetetté, akkor én kérek elnézést... :B

(#9246) Воланд válasza premete (#9226) üzenetére


Воланд
titán

ezt azon a gepen irja, amelyiken volt insider es a win8 kulcsa a bios-ban van?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#9247) #65388800 válasza vlevi (#9229) üzenetére


#65388800
törölt tag

hát én nem értem. Nekem nem talál újat. Most végigfuttattam és csak a defenderhez jött le frissítés semmi más. Pedig nem a legújabb van fent. Kell beállítani vagy engedélyezni valamit?

[ Szerkesztve ]

(#9248) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Lenne egy kérdésem: Regisztrálva vagyok az Insider programban, több verziót is használtam már a 10-esből, de most visszatettem a 8.1-et. Így is insederesnek számítok, ha ugyanazt az ms accountot használom vagy csak ha a 10-es van fent?

Ezt olvastátok?

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9249) premete válasza Воланд (#9246) üzenetére


premete
veterán

Igen, gyárilag windows 8.1-gyel jött, annak a kulcsa van a biosban; volt rajta insider utána, most vettem bele egy nagyobb és gyorsabb ssd-t (512 GB) és arra raktam fel a 10240 iso-t, kulcs megadása nélkül tegnap.

@ a HVG-nek üzenem, hogy van magyar nyelv is. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#9250) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Miért lehet hogy win10 alatt filmnél ugrál a kép? Vagy is a felső része bekockázódik meg kimarad egy két képkocka elég sűrűn

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.