Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) Ivan15 válasza fila (#8395) üzenetére


Ivan15
senior tag

Igen, ha a kod meg nem volt akarhol mashol (pl a bedöglött netbook-on) meg aktivalva online vagy telefonon. Tehat a netbook ugy döglött be, hogy a rajta levö kod meg nem aktivalt, akkor igen. Egyebkent nem.

(#8400) Barthezz2 : az OEM et eredetileg a Microsoft-tol illetve a hivatalos forgalamzoitol elöször csak cegek vehetik meg egy adott Laptop/netbook kombohoz es ezert olcsobb mint a retail ami maganszemelyeknek egy magasabb arfekvesben Laptop nelkül kerül ertekesitesre. A 2002-es EU birosagi döntes szerint pedig a cegeknek nem lehet megtiltani, hogy masodik körben a fel nem hasznalt OEM-eket maganszemelyeknek eladjak. Mivel ez a masodik kör itt mar a ceg dönt az arrol, es olcsobb lesz mint a Microsoft viszonteladok (de ugyanugy teljesertekü szoftver, teljesertekü koddal mint a retail). A maganszemely a masodik körben oda installal ahova akar A Microsoft mar az elsö viszonteladoi körben megkereste rajta a penzet es a kod igyis ugyis csak egyszer aktivalhato onilne vagy telefonon ezert nem iteli el ezt a birosagi döntes sem.

[ Szerkesztve ]

(#8402) justaview válasza Barthezz2 (#8400) üzenetére


justaview
őstag

Ez engem is érdekelne. :)

(#8403) Boonen007


Boonen007
őstag

Azon gondolkoztam, hogy 32Gb tableten max 12gb szabadhely van egy ures Windows 8.1-el is, azt hogy fogja frissiteni? Annyi nem hiszem, hogy eleg. :)

(#8404) tatararpad válasza Barthezz2 (#8400) üzenetére


tatararpad
őstag

Mivel ez EU döntés gondolom a világ szerencsétlenebb részét nem érinti, másrészt mivel ezt sokan nem tudják a Microsoft is megjátssza ezt.

(#8405) Immy válasza Воланд (#8380) üzenetére


Immy
őstag

Szerinted a jövőben várható?
Más: lehet úgy indítani a böngészőt, hogy automatikusan privát módban induljon? Tehát ne jegyezze meg az előzményeket és bezáráskor törlődjön minden cookie és beállítás?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8406) #41133696


#41133696
törölt tag

Movie Maker lesz rá ?:)

(#8407) #22743424 válasza Boonen007 (#8403) üzenetére


#22743424
törölt tag

(#8408) Boonen007 válasza #22743424 (#8407) üzenetére


Boonen007
őstag

Koszi! :)

(#8409) Воланд válasza Immy (#8405) üzenetére


Воланд
titán

igen, varhato, bar azt nem mondtak, hogy mikor lesznek kesz ezzel a funkcioval.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8410) Воланд válasza Barthezz2 (#8400) üzenetére


Воланд
titán

hat, mondjuk tamogatas az ms-tol nem jar(na) hozza, mert az a rendszerepito feladata.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8411) vlevi válasza King Unique (#8385) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem wiszont megjavult az USB.
Korábbi buildekkel (de talán még a Win8.1-nek a 90 napos eval verzióival is) volt olyan problémám, hogy ha két USB-s eszköz volt feldugva a gépre, akkor nem sikerült mindet leválasztani, mert elég sűrűn az első leválasztása után egyszerűen eltűnt az USB ikon.

Valamelyik nap a 10166-os builddel rendezgettem a fileokat, amik szétszórva vannak itt-ott. Volt ebben 2 USB3-as vinyó, egy USB2-es, meg pendrive, satöbbi. Volt, hogy 3HDD volt rádugva USB-vel a gépre, és mindhármat gond nélkül le tudtam választani. Másolási sebességgel sem volt gondom, direkt figyeltem, és láttam, hogy a nagy ISO állományoknál, szekvenciális írás közben megvolt a 80-90MByte/sec. Saccperkábé ennyit bír a sokezer éves Samu Ecogreen vinyóm, ez nem az USB3 hibája.

(#8412) pzstm válasza justaview (#8396) üzenetére


pzstm
titán

Természetesen még nem. Atlag feletti halandónak sem igazán, kishazankbol két embernek van egyelore hozzáférése egy virtualis géphez amin ez fut;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8413) King Unique válasza vlevi (#8411) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat. :R
De igazából nálam nem oszt, nem szoroz, mert a Windows ezen megoldása elég karcsú....egy USB Safely Remove, vagy vmi hasonló megy majd a 10-esre is, azoknak nyomába sem ér a beépített megoldás. És ott csak nyomok pl. egy Ctrl+Y gyorsbillentyűt és leválasztja az összeset. :))
Én a 10-esnél USB 3.0 terén annyi pozitívumot tapasztaltam, amit már korábban is leírtam, hogy az ASM1053 vezérlőt UASP módban jobban kezeli, mint a 8.1, nem "bök le". Amúgy méregettem mostanában 7,8.1/10 alatt is 3.0-án egy sima merevlemezzel, utóbbin se megy gyorsabban a másolás, sőt még néha a Win7-en BOT módban jobb eredmények születnek.

(#8414) szundybence válasza Воланд (#8394) üzenetére


szundybence
aktív tag

A felét sem értettem amit írtál, de biztosan igazad van. :R

(#8415) Immy válasza Воланд (#8409) üzenetére


Immy
őstag

Csak az adblock-ot készítik rá vagy ténylegesen lesz lehetőség kiegészítőkkel felvértezni a böngészőt?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#8416) Воланд válasza Immy (#8415) üzenetére


Воланд
titán

Microsoft's Edge browser can steal Chrome and Firefox extensions

a cikkhez annyi kiegeszites, hogy tudtommal egy az egyben nem lehet majd felrakni egyik bongeszore keszult kiegeszitot sem, azt a fejlesztojenek kell portolnia. letolteni meg majd a store-bol lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8417) t72killer válasza Воланд (#8416) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hú, szuper lenne, kapásból kell adguard és noscript.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8418) #41133696 válasza t72killer (#8417) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#8419) t72killer válasza #41133696 (#8418) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez a Foxiban van? - A linkelt HSZ-hez: OFP=fizetős Agnitum Outpost?

#8420: LoL :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8420) premete válasza t72killer (#8419) üzenetére


premete
veterán

OFP=own fucking program
Esetleg

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8421) netpeti98 válasza t72killer (#8419) üzenetére


netpeti98
addikt

Agnitum Outpost Firewall PRO

(#8422) pzstm


pzstm
titán

no gyanús, hogy megszületett a gyermek :B

még várok azért arra, hogy odaát is felébredjenek ;)

Holnap este már tutit tudok, szerda este meg sokan fogják már tudni :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8423) #41133696 válasza t72killer (#8419) üzenetére


#41133696
törölt tag

Lifetime licences Agnitum Outpost Firewall PRO :K Már több mint 4 éve vettem, de elsődleges gépen december óta használom, mikor váltottam azon is Windows Defender + Malwarebytes Pro Lifetime + AOFP-re :)

Windows 10-en is ez a trió lesz, csak legyen az Agnitumnak időben kompatibilis verziója. A NoScript, egyébként is körülményes, lementettem a fehérlistát, de már nem szándékozom visszapakolni .

Szűr mindent, és a legjobb az egészben, hogy jellegéből adódóan minden böngészőt ugyanúgy véd :K

Na meg nincs a sok kiegészítőtől leterhelt lassú indítás sem. Nem mintha SSD-nél annyira számítani, de azért ez is megemlítendő :)

[ Szerkesztve ]

(#8424) t72killer válasza #41133696 (#8423) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Keresek egy megoldást a legkisebb/leglassabb családi gépecskére (egymagos Atom N450) - a pluginekkel tűzdelt chrome bizony lassúcska rajta.

Amúgy nem egészen tiszta a dolog, ahogy látom teljesen ingyen adnak egy full IS-t - ebből nem lehet csak a tűzfalat használni mondjuk Avira AV-vel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8425) #41133696 válasza t72killer (#8424) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az egy nagyon régi verzió:

Version:
7.1.1
Total Downloads:
226,801
Date Added:
Apr. 04, 2011

(#8426) vlevi válasza King Unique (#8413) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én olyan "csodaszoftvereket" nem használok :)
Régen rossz, ha a rendszer alapfunkciói, mint az USB kezelése, helyett 3rd party alkalmazásokat kell használni.

De most felbosszantott ez a mocsok, megint. Már azt hittem, kezd helyreállni az alvás üzemmód, de néhány napja a 10166-os is megcsinálta azt, amit eddig az összes build megcsinált. Nevezetesen, hogy alvás helyett úgy lekapcsolta a gépet, hogy alig lehet életet lehelni bele. Most pedig azt a rossz szokását vette elő megint, hogy altatás után 5-10 másodperccel, ok nélkül felébred.
A kultúrltabb reakcióm erre az, hogy azördögvinnéel, de közben arra gondolok, hogy faxomtelevan azzal, hogy ilyen dolgokat hoggy bírnak elbaxni. A legszomorúbb az egészben az, hogy ezek az altatással és kikapcsolással kapcsolatos dolgok nem a win10 érdemei, hanem már a Win8 óta megvannak, ergo semmi esély a javítására. Hiába írom be minden alkalommal a feedbackbe.

(#8427) t72killer válasza #41133696 (#8425) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:R Akkor az újat próbálom ki. Jól vettem ki a #8423-ból, hogy még nem win10 alatt használod?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8428) King Unique válasza vlevi (#8426) üzenetére


King Unique
titán

"Régen rossz, ha a rendszer alapfunkciói, mint az USB kezelése, helyett 3rd party alkalmazásokat kell használni."

És még lehetne egy csomó példát mondani, amihez 3rd party alkalmazást használnak, mert a beépített nem üt meg egy bizonyos szintet. Arról meg nem én tehetek, hogy ez a Windowsban évek óta elég gyengén van megoldva....ha pl. leválasztani sem engedi, csak feldobja az ablakot, hogy vmi használja, de azt nem írja ki, hogy mi és hogyan tudom kilőni. Akkor majd várjak x percet, vagy mindig restart/ kikapcsolás? Minek, ha van rá külső program, ami normálisan megcsinálja? Szal azért nem rossz az annyira, ha vki ezeket használja. ;)

(#8429) t72killer válasza King Unique (#8428) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egészséges rendszeren nemigen találkoztam még leválaszhatatlan pendrive-al. Ha nem akar "takarodni", az valami futó processz miatt van, amit ki lehet lőni a task managerből.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8430) anorche1 válasza t72killer (#8429) üzenetére


anorche1
őstag

És hogyan tudom meg a jelenleg futó 93 folyamat közül hogy épp melyik használja a pendriveot külső program használata nélkül?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#8431) Semplar válasza t72killer (#8424) üzenetére


Semplar
őstag

+1 ;)
Szerk.: Ja 1-el fentebbihez((#8423) GoodSpeed ) akartam.:)

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#8432) t72killer válasza anorche1 (#8430) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

99%-os valószínűséggel az, ami legutoljára a pendriveon doksit/képet/videót stb nézett, vagy oda mentett. Nálam eddig az Outlook és a chrome volt mindíg a ludas (= látszólag nem volt fájl megnyitva, de mégis lefoglalta magával a pendriveot).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8433) King Unique válasza t72killer (#8429) üzenetére


King Unique
titán

Te nem, de én már mind3 legutóbbi Windowsnál pendrive és külső HDD esetén is és ez nem összegányolt rendszer függvénye... :N
Az még végképp nem érv, hogy majd magam kikeresem a sok futó folyamat közül, ha már a Windows nem képes megjeleníteni a párbeszédablakban. És van, hogy valamely rendszerfolyamat fogja éppen, nem is egy megnyitott program, vagy fájl maradt benne a pufferben, szal az még cinkesebb. Tehát aszem nem kell ecsetelni, hogy a gyári megoldás mennyire hiányos és gyenge...nem hiába vannak rá külső programok.

(#8430) anorche1: anélkül tényleg macerás és csak úgy találomra kilőni valamelyiket se tanácsos. Erre Unlocker való és a komolyabb leválasztó progik, mint az USR, amik normálisan meg is jelenítik mi fogja [link] és felajánlják a leállítási lehetőségét az adott folyamatnak.

[ Szerkesztve ]

(#8434) #41133696 válasza t72killer (#8427) üzenetére


#41133696
törölt tag

Még nem, mert megvárom az RTM-et, a 9.1 pedig eleve nem Windows 10 kompatibilis még.

(#8435) t72killer válasza King Unique (#8433) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Megértelek, igazán társíthatnák egy processzkereső+kinyíró paranccsal a leválasztást:U.

#8434: Akkor már nem sokat kell várnod:R. - kb egy kiszivárgó 10240 és meg is van.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8436) t72killer válasza t72killer (#8435) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Időközben bőszen haladnak tovább, az ESD-adatbázis már 10502-ről regél, gondolom máris az őszi 10.1-re gyúrnak.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8437) King Unique válasza t72killer (#8435) üzenetére


King Unique
titán

Direkt nem akarod megérteni, hogy a beépített megoldás hiányos és adott esetben okozhat kellemetlenséget és a 3rd party megoldás nem, hogy jobb, de már-már szükséges is bizonyos esetekben? :U
Mert talán nem akarod kivárni azt az x időtartamot, ami után engedi az OS leválasztani, ha engedi, vagy netán nem akarod a munkát félbehagyva a rendszert újraindítani / leállítani. Illetve, ha csak szimplán kihúzod és a puffer nem ürült ki, akkor akár sérülhetnek a fájlok, vagy rosszabb esetben maga a fájlrendszer és jó kis ropogós RAW partíció fogad utána...ami után fizetős adatmentő progikkal játszadozhatsz, meg futhatsz adatmentő szakikhoz jó pénzért. De ezek aztán tényleg nem számítanak semmit és abszolút nincs semmi jelentősége, bravó. :R
Másnak azért ne terjeszd és ne javasold, ha csak nem te akarod kifizetni majd az adatmentési díját...!

[ Szerkesztve ]

(#8438) pzstm válasza t72killer (#8436) üzenetére


pzstm
titán

ne hívjuk 10.1-nek please :B ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8439) vlevi válasza pzstm (#8422) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ugye nem az a nagy híred, hogy a Win10-ből is lesz nagyonszuper N-es változat ;]
Imádom az EU-s bürokratákat, akik szerint a böngészőválasztó és a media player erőszakos kivétele az a felhasználóknak jó. És az már csak OFFFFFF trollkodás, hogy az Ubuntuban mit keres alapértelmezetten a Firefox? ;]

(#8440) Warter válasza King Unique (#8437) üzenetére


Warter
őstag

Neked fontos ez, neki nem. Mások vagyunk, fogadd el, hogy van aki szökőévben 1x dug usb-t a gépbe és nem fontos neki ez a funkció. Egyébként, ha nem futtatok valami az usb-ről és nincs is megnyitva róla semmi, akkor pár perc után jó esetben kiürül a cache és nyugodtan ki lehet húzni mindenféle para nélkül a pendriveot.

(#8441) pzstm válasza vlevi (#8439) üzenetére


pzstm
titán

nem, máshogy fogják hívni ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8442) Máté94 válasza pzstm (#8441) üzenetére


Máté94
addikt

Nem úgy volt, hogy mostantól az idők végezetéig 10 marad? :))

(#8443) bzoley válasza pzstm (#8438) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor pedig minek kell hívni a marketingrizsának áldozatul esett utolsó windows utáni kiadást? Ez még mindig az, csak nem ugyanaz? :)
Vagy HP után szabadon, tudjuk minek nem szabad kimondani a nevét? Ej, farkába harap a kígyó.

(#8444) King Unique válasza Warter (#8440) üzenetére


King Unique
titán

Tudod, hogy ez nem csak erről szól. Annak valóban nem, aki USB-s kütyüt nem is használ.
Viszont aki igen és nem csak bedugja használat nélkül, az szívhat vele, ha utána a Windows nem ismeri fel, meg dobálja fel a javítás, formázás ablakot...+ USB-s cucc alatt régóta nem csak pendrive értendő, hanem a manapság oly divatos külső merevlemezek is. Amik ráadásul még érzékenyebbek erre.
De felőlem mki úgy szív, ahogy akar, ha CHKDSK, vagy éppen GDB és társaival akar mókolni, netán ott akar hagyni x 100k HUF-ot adatmentő szakinál, tegye. :DDD

(#8445) pzstm válasza Máté94 (#8442) üzenetére


pzstm
titán

vagy 10 marad, vagy sokkal inkább csak simán Windows, mivel Windows as a Service.....

Chrome-ból sem tudod hanyas verziót használod, Office-ból sem tudom mikor frissült utoljára (nah jó igen de geek vagyok azért), ott az O365 miatt van az hogy mit használsz? Office-t...nem kell verziózni.

Pár év alatt reméljük lassan mindenki leszokik a verziózásról ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8446) Máté94 válasza pzstm (#8445) üzenetére


Máté94
addikt

Huh... Érdekesen hangzik. De azért gondolom sosem szűnnek meg a verziószámok, mert hát... Nem? :D

Közben Gigabyte alaplapokhoz már vannak elérhető Windows 10 64-bit driverek. :))

(#8447) Nordekk


Nordekk
tag

162-es buildtől másnak is buggol az nvidia driver? Néhány játékot csak vertical sync-el indít el úgy hogy kivan kapcsolva még a vezérlőpultban is valamint csak windows mode-ba indulnak, különben fekete képernyő, de a háttérbe a játék megy, hang is van csak nemlátok semmit. Régebbi buildel jó volt.

(#8448) westlake


westlake
félisten

Remélem a holnapi peccskedden kicsapják az RTM-et is.

Play nice!

(#8449) t72killer válasza westlake (#8448) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, + kapásból lesz hozzá egy csomag frissítés ;]

#8734: "Másnak azért ne terjeszd és ne javasold, ha csak nem te akarod kifizetni majd az adatmentési díját...!" - mivaan? olvastál tőlem valami olyat, hogy rántsuk ki a használatban lévő pendriveot :F

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8450) azopi74 válasza Máté94 (#8446) üzenetére


azopi74
addikt

Build számok lesznek továbbra is, a geekeknek :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.