Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) Semplar


Semplar
őstag

[Napokon belül elkészülhet a végleges Windows 10]

[ Szerkesztve ]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#8052) westlake válasza Clemi (#8047) üzenetére


westlake
félisten

Na várjál. Ezek szerint simán terjeszthetek (legálisan) az interneten drogokat, csak a website nevében ne legyen benne a drug szó? :U :F
Egyébként meg nem kötelező letölteni a linkelt driver-t.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8053) King Unique válasza Semplar (#8051) üzenetére


King Unique
titán

Nem arról volt szó, hogy 29-én csak tesztelőknek lesz elérhető, a nagyközönség számára lesz egy kis csúszás?
Azt meg sem említem, hogy a cikk írója se tudja egy egyenlőre vs egyelőre közötti különbséget...

(#8054) tatararpad válasza King Unique (#8053) üzenetére


tatararpad
őstag

[link] Én anno ez alapján értettem meg, majd neki is mutassa meg valaki ;]

[ Szerkesztve ]

(#8055) t72killer válasza westlake (#8044) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wareznet.co - LoL:U

#8052: azt tesztelsz és onnan töltöd le, amit szeretnél. Csak egy cseppet "elcsodálkoztam" a szokatlan driverforráson. khm...:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8056) westlake válasza t72killer (#8055) üzenetére


westlake
félisten

Ha az lenne a site neve, hogy vattacukrotkapszajandekba.hu, akkor letöltés után reklamálnál, mert valójában nem kaptál vattacukrot? Most komolyan azon vagytok fennakadva, hogy mi a site neve? Hmm...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#8057) tatararpad válasza westlake (#8056) üzenetére


tatararpad
őstag

Egyáltalán drivert miért nem lehet mondjuk a gyártó honlapjáról linkelni? Vagy ha még ott sincs akkor meg lehetne említeni hogy honnan szerezték.

[ Szerkesztve ]

(#8058) KIRA\/NOVA válasza tatararpad (#8057) üzenetére


KIRA\/NOVA
aktív tag

Írtak 1-et pont mint a kx-audio-nál audigy és live hangkarik alá. :U

Volt egy alaplapom aminek a gyártó honlapján 0 volt a driver támogatás de még bios se volt se semmi a lap eléggé noname volt meg is pustult a gariután 1évvel.

[ Szerkesztve ]

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#8059) mdraco


mdraco
őstag

Gabe írt e-mailt, azt hiszem új build...

(#8060) tatararpad válasza KIRA\/NOVA (#8058) üzenetére


tatararpad
őstag

Ez fantörpisztikus de egyrészt megvannak ezek egy jobban csengő helyen mint a warezco, másrészt ahogy olvasom mintha éppen gondok lennének az említett driverrel Windows 10 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8061) azopi74 válasza mdraco (#8059) üzenetére


azopi74
addikt

Ja, 10162 :)

Miért nem olvastad el az emailt, vagy csak a subjectet láttad ? :)

(#8062) alfa20 válasza Sify (#8046) üzenetére


alfa20
senior tag

FF vagy IE alatt fog csak menni Chrome nem támogatja a Silverlight-ot, (Operát nem ismerem)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#8063) vgavga válasza alfa20 (#8062) üzenetére


vgavga
tag

chrome alatt megy silverlight csak buherálni kell,

(#8064) azopi74


azopi74
addikt

10166 external ringben. Ma várható insiderbe . közben canary ring 10192- nél jár, nagyot ugrottak megint, 10200 lesz a GA build szerintem, jó szokás szerint kerek százas... Közben redstone branch is elindult gőzerővel, 10500-al. Amit nem értek, az az, hogy az őszi feature update a redstone branch-ben jön, vagy folytatják threshold branch-et? Ha igen, két szálon folyik majd a fejlesztés? És az insiderek választhatnak, hogy melyik branchet tesztelik? Vagy hogy lesz ez?

(#8065) Sify válasza alfa20 (#8062) üzenetére


Sify
senior tag

IE alatt sem megy.....nem tölt be semmilyen filmet. Microsoft saját programja és nem megy alapból a saját beépitett böngészöjében sem. (IE, Edge) Ez egy kicsit furcsa! :Y

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#8066) kaszaf válasza Sify (#8065) üzenetére


kaszaf
aktív tag

HTML5-öt erőltetik a flash meg a Silverlight helyett ami érthető szerintem.
IE és FF alatt nálam megy a silverlightos Horizon go. Mixed content-et próbáld engedélyezni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8067) Воланд válasza azopi74 (#8064) üzenetére


Воланд
titán

szerintem az insiderek mindig a soron kovetkezo frissites tesztverziojat kapjak majd meg.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8068) Mate válasza mdraco (#8059) üzenetére


Mate
nagyúr

Fel is ment gond nélkül :)

(#8069) pzstm válasza azopi74 (#8064) üzenetére


pzstm
titán

elején két szálon, majd várhatóan redstone branchbe mergelik a thresholdot.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8070) DarkByte


DarkByte
addikt

Nagyon rövid kérdés, a kimeletben nem találtam, rákeresni pedig nem tudom hirtelen melyik szóval tudnék.

Ha most felteszem az Insider-es rendszert, de amúgy van legális Win8-am, lesz lehetőségem frissíteni a release Win10-re az Insider rendszert vagy le kell gyalulnom mindent, felrakni a véglegeset mert egyébként végig bétatesztelő maradok? Ha lehet szeretném megúszni a még egyszer újrakonfigurálást.

[ Szerkesztve ]

(#8071) bisti79 válasza DarkByte (#8070) üzenetére


bisti79
tag

8013-as hozzászólás, pont ilyesmiről volt szó...
Ha az Insiderben maradsz, akkor bétákat kapsz. Ha kilépsz, a 8-asra áll vissza. (gondolom erre telepítetted rà...)

[ Szerkesztve ]

(#8072) pzstm válasza DarkByte (#8070) üzenetére


pzstm
titán

ha most felrakod frissítesz RTM-re majd WU settings alatt kilépsz Insider programból.

Ha gépeden volt 8.1 és nem clean installal tértél át 10-esre akkor elvileg nem is lesz más dolgod.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8073) mdraco válasza azopi74 (#8061) üzenetére


mdraco
őstag

Én elolvastam, de ez a bejegyzés már július 2-én megjelent. Akkor az email késett? Vagy korán volt nekem... :U

(#8074) DarkByte válasza pzstm (#8072) üzenetére


DarkByte
addikt

Ha jól értem akkor úgy járok legjobban ha nem installálok 10-et nulláról hanem inkább frissítsem a Win8-at az Insider-re. Vagy még ez is tök mindegy? Csak mert nem látom hogy honnan fogja tudni a nulláról iso-ból felhúzott Insider hogy nekem amúgy van legál Win8-am. Gondolom sehogy alapból, max. majd valahol meg lehet neki adni a kulcsot amit a Win8 után kapni fogok frissítési kedvezményben, vagy valami ilyesmi.

Szóval azzal nincs bajom hogy most nulláról kell felraknom az Insider-t (inkább így is szeretném) de utána nem szeretném még egyszer újrarakni a 10 véglegest ha kijön. Ez így járható lesz?

bisti79: még nem raktam fel semmit, csak szeretném majd megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#8075) moonguru


moonguru
őstag

Sziasztok!

Lehet hogy buta a kérdésem, előre is elnézést kérek!

Mennyi esély van arra hogy az insiderek magyar nyelvű Windows 10-et kaphassanak?

És ehhez elég regisztrálni, vagy telepíteni is kell a jelenlegi angol nyelvű buildok egyikét?

Ui:

A kérdés nem magamra vonatkozott, én jól elvagyok az angollal! :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#8076) Воланд válasza DarkByte (#8074) üzenetére


Воланд
titán

nem, a meglevo rendszeredet kell frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8077) DarkByte válasza Воланд (#8076) üzenetére


DarkByte
addikt

Vagyis insider-ről vissza kellene majd mennem Win8-ra, majd onnan upgradelni a véglegesre? Ha így van akkor inkább türelmesen várok és nem csinálok semmit.

#8078: köszi, így már érthető. :R

[ Szerkesztve ]

(#8078) Воланд válasza DarkByte (#8077) üzenetére


Воланд
titán

nem. a meglevo win8-at frissited insiderre, majd azt frissited az rtm build-re, amikor elerheto lesz, majd kilepsz az insider programbol.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8079) pzstm válasza Воланд (#8078) üzenetére


pzstm
titán

pontosan.

PEdig azt hittem egyértelműen fogalmaztam :)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8080) King Unique válasza bzoley (#8049) üzenetére


King Unique
titán

Jól emlékeztem, hogy már korábban is próbáltam állítani mind2 helyen, akkor sem működött....hát jelentem, hogy most sem, hiába állítom mind2 helyen ugyanazon értékre...bravó. Nem is idegesítem vele magam és nem fűzök hozzá túl sok reményt, ha eddig nem csinálták meg rendesen, akkor már az RTM-ig se fogják. Ok, hogy hidpi, 4K, 8K kijelző stb., de akinek "normál" van, az meg szívhat. Egy 2009-es és 2012-es OS-nél meg tudják oldani normálisan, de a 2015-ösnél már nem... :W
Na, többek között ezért is lesz nálam ez a 10-es másodlagos OS, talán majd Redstone-ra beérik, vagy nem... :DDD Még szerencse, hogy vannak ezek az előzetes tesztverziók, így legalább ki lehet próbálni, hogyan működik, mielőtt vki ráengedi a jól működő korábbi rendszerére.

(#8054) tatararpad: jó kis szemléltetés :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8081) vlevi


vlevi
nagyúr

Nem tudom, ez volt-e már?

Még egy, talán utolsó előzetes landolhat hamarosan a gyors gyűrűn
Az RTM verzió megjelenése már valóban csak napok kérdése lehet, azonban úgy tűnik ez nem akadályozza meg mindazt, hogy még talán egy utolsó tesztelni való rendszert adjanak ki a Windows Insidereknek. Így valamikor még a hét folyamán ez minden bizonnyal meg fog jelenni. ...

"de akinek "normál" van, az meg szívhat."
Olvass vissza, hogy én mióta rinyálok emiatt :O
Nem csak a nagyítás van elb...molva, hanem csak úgy szimplán a betűk kiírása is. Annakidején, XP-nél nem bírtam megszokni a Cleartype-ot, aztán Vista, és hetes alatt már normálisan néz ki, élvezhető.
De valamikor az IE10 óta kitalálták, hogy a Cleartype helyett valami más, szürkeárnyalatos antialjast használnak, az viszont ronda, szálkás, sőt sokszor nehezen olvasható. Ez ráadásul nem csak a Win8-ba került be, hanem az újabb szoftvereik (IE10, Office 2013, Modernui appok, ... ) mind ezt hzasnálja.

Példaképp bemásoltam az előbbi 1-2 sort az Outlookba.

[ Szerkesztve ]

(#8082) bzoley válasza King Unique (#8080) üzenetére


bzoley
veterán

Nem használsz valamilyen nem hétköznapi felbontást? Mondjuk én sem értem, hogy fHD mellett a default nagyítás miért 150%. Képátlót, és hogy milyen messziről nézem, nem ismeri a rendszer, fölösleges találgatnia.

(#8083) vlevi válasza vlevi (#8081) üzenetére


vlevi
nagyúr

Na, a fórummotor csinált belőle egy agyontömörített JPG-t.

(#8084) King Unique válasza bzoley (#8082) üzenetére


King Unique
titán

Amin most próbálom, az egy 15,6" notebook, 1366x768-as felbontással, ami talán nem annyira egyedi, extra, vagy szélsőséges...emlékszem még a legelső, "Win8.1 klón" buildokban jó volt, de utána nagyon elk*rtak vmit és x hónap alatt sem lett helyrerakva. És, ha napokon belül jön az RTM, akkor meg pláne nem lesz...
Lehet egy nagyobb felbontásún jobban működne a skálázás, de most csak ezért kukázzam, cseréljem le ezt a gépet, mikor Win7/ 8.1, de még Linux alatt is tökéletesen működik?

(#8081) vlevi: igen a betűk is sz@rok és nagyításnál elmosóknak a szövegek, de marhára...nem baj, használjon mki 4K-s kijelzőt, irány a bolt és vásároljunk be, mert az új 10-es csak azon hajlandó normálisan megjelenni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#8085) bzoley válasza King Unique (#8084) üzenetére


bzoley
veterán

Ez mondjuk egy elég szokványos HD felbontás.

(#8086) worxland válasza bzoley (#8085) üzenetére


worxland
addikt

Ja, oszt mégis elég sok gépnek és Windowsnak gyűlt meg vele a baja. Hasonlóan problémás még az 1680x1050 is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#8087) justaview válasza King Unique (#8084) üzenetére


justaview
őstag

A skálázódásban tényleg van mit fejlődnie MS-nek.

Nem is értem, 2015-öt írunk. Nem lehetne megoldani, hogy minden egyes vizuális objektumnak (a szövegeseknek is) lenne egy-egy példánya a különböző méretarányokra, majd egy-egy méretarányon belül pedig az egyes felbontásokhoz vektorgrafikusan igazodnának az elemek?

Lassan a Marsra készülünk...olyan nehéz ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#8088) azopi74 válasza vlevi (#8081) üzenetére


azopi74
addikt

10166 szerintem még ma jönni fog insiderbe, szerintem hamarabb ideér, mint a vihar ;) .

fbl_impressive-ből 10192 a legújabb, canary ring teszteli jelenleg. 10208-ból csak esc, marketplace, mgmt, sec és xaml lab van.

(#8089) King Unique válasza justaview (#8087) üzenetére


King Unique
titán

Passz...én már erre nem is akarok mit mondani. Csak az a gáz, hogy ha még mondjuk az elején járnánk, akkor még elmegy. De napokkal, hetekkel az RTM kiadása előtt is ilyen állapotban van, az azért kicsit gáz....

De sebaj. Pont most izzítottam be WinToUSB-t, feltoltam egy 2,5" 7200 RPM USB 3.0 drive-ra a rendszert, simán ment és ok minden. Sebesség is elfogadható, most is arról írok. :)) Ha ilyen "hibák" benne maradnak, akkor lehet marad is egy ideig a külső meghajtón... :DD

(#8090) bzoley válasza azopi74 (#8088) üzenetére


bzoley
veterán

Ezt miből következtetted ki? 10164 is napokig külsőben volt.

[ Szerkesztve ]

(#8091) Sub-ZeRo válasza King Unique (#8089) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A merevlemezt gpt-re raktad, vagy mbr-re?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8092) King Unique válasza Sub-ZeRo (#8091) üzenetére


King Unique
titán

Nem tudom a program milyen módban csinálta, de nálam multi-boot miatt MBR van. Amikor bebootolt a külső meghajtóról a Win10, akkor biztos, ami biztos ki is kapcsoltam átmenetileg az UEFI-t, de működött simán, nem okozott semmi gondot. Gondolom, ha minden GPT-s, akkor is mennie kell.
Persze azért Win8x+ követelmény a natív USB 3.0 támogatás miatt, illetve nálam Pro verzió van, ami a Windows To Go funkciót is támogatja.
Nem is hittem, hogy ennyire egyszerű ez, de tényleg az. :K

[ Szerkesztve ]

(#8093) azopi74 válasza bzoley (#8090) üzenetére


azopi74
addikt

10164 egy percig sem volt külsőben.

(#8094) azopi74 válasza azopi74 (#8093) üzenetére


azopi74
addikt

Egyébként eddig ami eddig átment az OSG validáción és külsőbe került, az általában még aznap insider fastba is bekerült, sőt, az utóbbi időben volt, hogy a külsővel egyszerre, vagy akár azt megelőzve. Talán egy kivétel volt egy-két hónapja, egy build átment a canary, aztán az OSG validáción, kikerült külsőbe is, de valami kritikus bug lehetett benne, mert egy-két órán belül visszahívták még OSG-ből is. Na az nem került ki Insiderbe ;)

[ Szerkesztve ]

(#8095) vlevi válasza justaview (#8087) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ien, sajnos ez olya nehéz :(

Két dolgot kell különválasztani. A régi desktop alkalmazások, ellentétben az android, ios felülettel, nem vektorosak, hanem pixel alapúak. Értem ez alatt, hogy pl. Visual Studdioban is egy Winforms alkalmazás ablakméretét, betűméretet, satöbbit pixelben adják meg. Na, ezt skálázza fel valaki, ha tudja. Sajnos ez ilyen, huszonvalahány véve lett elb...va, nem most.
A másik, a cleartype. A szürkeárnyalatos dolgot azzal indokolját, hogy a forgatható kijelzőkön nem működik a színes antialis féle cleartype. Állítva nagyon nem adja ki.

(#8096) bzoley válasza vlevi (#8095) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem simán. Ha egy ablak 350px széles egy 1920px-es asztalon, akkor az az asztal X százaléka. Egy program meg már csak ki tudja számolni, hogy egy 1366 széles asztal X százaléka hány pixel.

(#8097) justaview válasza vlevi (#8095) üzenetére


justaview
őstag

A régi desktop alkalmazások, ellentétben az android, ios felülettel, nem vektorosak, hanem pixel alapúak. Értem ez alatt, hogy pl. Visual Studdioban is egy Winforms alkalmazás ablakméretét, betűméretet, satöbbit pixelben adják meg. Na, ezt skálázza fel valaki, ha tudja.

Értem, amit írsz, gondoltam, hogy így van. Át kell állni vektorosra, a régi programok egy darabig maradnak, amíg át nem állítják őket (vagy nem, akkor ez van), az újakat pedig már az új oprendszerhez lehetne írni, ami már profi lenne.

Ha soha nem kezdik el az átállást, akkor 2085-ben is itt fog mindenki kínlódni ezzel, ami egyre nagyobb röhej lesz (szerintem már most is az). Az analóg - digitális (DVB-T) átállást is sikerült meglépni, ott sem volt kompatibilitás. :)

...de majd megnyugszom. :D

[ Szerkesztve ]

(#8098) paye válasza bzoley (#8096) üzenetére


paye
tag

Nézd meg a sok sz.r weboldalakat! Hány tudja megjeleníteni full HD teljes szélességében automatikusan a szöveget...? :W

[ Szerkesztve ]

(#8099) bzoley válasza paye (#8098) üzenetére


bzoley
veterán

Amelyik úgy van beállítva. De első számú szabály: nem nézek semmilyen oldalt teljes képernyőn. 1024 épp elég, nem pazarlom a drága képernyő területet, és legalább lemaradok számtalan bugyuta reklámról.

(#8100) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Hivatalos AMD vga driver [link]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.