Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78551) #56474624 válasza Kékes525 (#78516) üzenetére


#56474624
törölt tag

Egyszer sem fagyott le nálam a Chrome, pedig csak azt használtam mostanában böngészőként. Csak mert az ilyen cikkek, főleg indexen meg hvg-n stb. mindig úgy harangozzák be a címben, mintha ez mindenkit érintene. Arról bezzeg nem írnak, hogy a chrome androidos appja visszafelé fejlődik (a címsor érthetetlen okból visszakerült felülre, többeknek nem működik a képfeltöltés, lefagy).

[ Szerkesztve ]

(#78552) KZP válasza Buckey (#78542) üzenetére


KZP
őstag

Én a Chrome-ot használom (HP 8540P laptop), de szerencsére nem tapasztaltam egyszer sem fagyást, vagy bármi rendellenes dolgot a múlt heti frissítés óta (sem)...

(#78553) Multibit


Multibit
veterán

Sziasztok!
Tavaly vettem egy Win10/pro64 licenszet. Felraktam az OS-t az egyik laptopomra, aktiválva lett, azóta is rendben működik. Most viszont szeretném eladni a laptopomat, oprendszer nélkül! Tehát nem hardverrel vásárolt, nem is előző verzióból frissített a Win.
Mit kell tennem ahhoz, hogy az új gépemen tovább tudjam legálisan használni a tavaly vett Windowst?

(#78554) Viktor77 válasza #56474624 (#78551) üzenetére


Viktor77
titán

Visszakerült felülre? Nálam soha nem volt alul.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#78555) King Unique válasza #56474624 (#78551) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan, szokás szerint kissé bulvárosak! Egy másik hozzászólásnál is egy olyanról lehet kimásolva, bár a forrás megjelölése már lemaradt. Nálam 1803 alatt szintén OK a Chrome és a Firefox több gépen is, nem fagyott le, nem omlott össze egyik sem. Max. talán a Chrome-nál fordult elő olyan, hogy az upgrade után a korábbi profilt nem tudta rendesen átmenteni, de más gond nem volt.

(#78557) Doky586:
OK! Jók Windowsra ezek a külső particionáló programok, az előzőleg említett pendrive-os példánál én is egy ilyennel tettem rejtetté a kötetet és annál szintén működött.

[ Szerkesztve ]

(#78556) #56474624 válasza Viktor77 (#78554) üzenetére


#56474624
törölt tag

Jah amúgy nálam sem, csak fordítva került a kezembe a telefon. :P

(#78557) Doky586 válasza King Unique (#78513) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Sikerült külső particionáló progival (minitool akadt a kezembe) bootolva elrejtenem azt a kis rufusz által kreált partíciót.

Kipróbálva: eltűnt a 1803 wintogo filekezelőből is, a lemezkezelőben (Lemez 2 partíció 3) nevet kapta 0 MB kapacitással. A többi OS alatt nem volt probléma és ezután se lett. Söt továbbra is tudok bootolni azon keresztül is (tehát mint előzőleg is mindhárom féleképp).

Tehát minden OK. :R

[ Szerkesztve ]

(#78558) csixy válasza Multibit (#78553) üzenetére


csixy
addikt

Tegyél rá egy Microsoft fiókot.
Telepítsd fel ugyanazt a verziót az új vasra és alaplapcsere gyanánt be tudod aktiválni az előző fiókod segítségével . Keress rá ,valahol itt van az előzményekben a mikéntje. Ezután a régi géped windowsa nem lesz aktivált. A régi gép vinyóját gyaluld . Ha ezután újra telepíted erre a windowst, látni fogod, hogy spontán nem aktíválja be magát, vagy ha mégis akkor felesleges volt megvenni rá az utóbbi windowst, mert már eleve gyárilag is az lehetett rajta és a biosába beégetett termékkulcsa van.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#78559) Buckey válasza KZP (#78552) üzenetére


Buckey
senior tag

Nekem az első indítás után lefagyott, bezártam a Feladatkezelőben, de utána szerencsére nem jelentkezett a hiba.
Viszont a processzor jobban dolgozik, kb. 5-10°C-al melegebb, mint frissítés előtt volt. :W

[ Szerkesztve ]

(#78560) TXT válasza Zoz (#78549) üzenetére


TXT
őstag

Koszi :R
Nagynehezen vegul szet tudtam szedni a gepet, most ujrapasztaztam es bar nagyon kicsi por volt csak benne, de kitakaritottam. Plusz kivettem a winyot es az asztali PC-ben megneztem HD Sentinellel, nem talalt rajta hibat. Fel tudom telepiteni a Win10-et ra ugy, hogy az asztali gepen teszem meg ezt es utana teszem vissza a laptopba, mukodni fog igy is a Win? :U (bocs, ha lama kerdes :P )

(#78550) King Unique
PC van, azon probalom tesztelni a dolgokat, de a memoriat benne nyilvan nem tudom letesztelni, mivel mas formatum.
A haszontalan mobileszkoz alatt nem tudom mit ertesz es mire gondoltal vele... :U A fotokat a telefonommal csinalom, hisz printscreen-t nem tudok op rendszer hijjan a laptopon.

[ Szerkesztve ]

(#78561) Fred23


Fred23
nagyúr

1803 a gépen, Opera nem fagy. Eddig minden oké. Talán mehetek aludni. :)

(#78562) King Unique válasza TXT (#78560) üzenetére


King Unique
titán

A memóriát nyilván az eredeti gépben kellene tesztelni pl. pendrive-ról bootolva a javasolt programmal. Amit értelemszerűen a másik gépen töltesz le és írsz ki a pendrive-ra. De egy alap tesztelési lehetőség egyébként a Windows telepítőjében is elérhető (példa).

"Fel tudom telepiteni a Win10-et ra ugy, hogy az asztali gepen teszem meg ezt es utana teszem vissza a laptopba"

Megoldható elvileg pl. a WinToHDD programmal, vagy akár ezzel az ún. favágó módszerrel is. De, ha az eredeti gépnél hardverhiba, vagy egyéb gond van, akkor ez sem fogja megoldani a problémát.

Az ilyen célra haszontalan mobileszköz alatt pont pl. egy okostelefont értettem. Gondolom a hozzászólásokat nem feltétlen az alól írtad és szerkesztetted, ahogyan pendrive-ra sem azzal fogod megoldani a program kiírását, a HDD-t sem ahhoz csatlakoztatva tesztelted stb. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78563) TXT válasza King Unique (#78562) üzenetére


TXT
őstag

koszi :R

(#78564) Angel2014 válasza TXT (#78548) üzenetére


Angel2014
addikt

csinálj egy képet hogy vannak létrehozva a partíciók a telepítésnél.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78565) Multibit válasza csixy (#78558) üzenetére


Multibit
veterán

:R

(#78566) sajby válasza Angel2014 (#78533) üzenetére


sajby
senior tag

Firefox megoldja :D
Meg majd a frissítés :)
Addig javasolt a türelem.

(#78567) Kékes525 válasza #41473792 (#78539) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#78555) King Unique

Nálam a Firefox még sohasem fagyott le, amióta Windows 10-et használok.

Viszont az Áprilisi update óta már másodszor fagyott le a HitmanPro, most friss rendszer indítás után. A Win + ctrl + shift + B nem használt, csak a képernyőt feketítette le, de nem indult újra a képernyő, ami arra utalhat, hogy nem a VGA driver a hibás. A feladatkezelőt sem tudom ilyenkor előhívni, pedig a prioritását direkt ezért highra állítottam. Real-timra kellene? Habár nem hiszem, hogy ez használna, a highnak is elégnek kellene lennie. Ez biztos, hogy nemcsak a Hitmanpro hibája. Egy jól megírt rendszernek teljesen elkel különítenie a folyamatokat és ezért egy program hibájának nem szabadna a teljes rendszert magával rántania.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78568) poli27


poli27
veterán

Faxom kivan a jól optimalizált frissítéssel.... amióta feltettem a gépem random kifagyogat.... mér nem mennek el inkább sakkozni, mint windows készíteni....

(#78569) Kékes525


Kékes525
félisten

Ennyi buta, ügyetlen, hozzá nemértő User nincs, különösen itt a prohardveren. Ha több embernél a legkülönbözőbb módokban vannak fagyások, az a Windows 10 sara. Az pedig egyáltalán nem jelent semmit, hogy egyeseknél, akár nagyon sok embernél minden tökéletes. Mindenkinél más a hardver, szoftver, beállítás környezet és a felhasználói szokások, ettől pedig erősen függnek, függhetnek a problémák. Ha a driverekben történne csak hiba, az ráfogható lenne a driver és nem a Windows hibájára, feltéve, hogy ha azt a drivert nem a Windows készíti. Azonban az egyszerű felhasználói programok hibájának (Hitmanpro, Chorme, Firefox) nem szabadna a teljes rendszert magával rántania, hiszen a felhasználói programokat különálló folyamatokként futtatja. Ha ez történik, az a Windows hibájára (is? vagy csak arra?) utal.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78570) betyarr válasza poli27 (#78568) üzenetére


betyarr
veterán

chrome-ot használsz?

(#78571) YASKATIR válasza poli27 (#78568) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Ha tetszik, ha nem ilyen dolgok elofordulnak, sot ennel sokkal cifrabb dolgok is. Mutass egy rendszert, ahol egy nagyobb frissitesnel nincsenek hasonlo random hibak.... Meg a nyomorult macos-nel is folyamatosan ez van, aztan ott mennyi gepre is csinaljak a rendszert? 10?

Ha nem akarsz ilyen hibakba belefutni, akkor halaszd el a feature update-et mondjuk 2 honappal, es a problema meg is van oldva

[ Szerkesztve ]

(#78572) Kékes525 válasza YASKATIR (#78571) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez tökéletesen igaz lenne, ha a fagyások az update előtt nem jelentkeztek volna. De jelentkeztek, ha nem is ennyire, ha nem is ilyen mértékben. Így a probléma sokkal mélyebb jellegére utal. Azaz a hibának eredendően nemcsak az Áprilisi update az oka.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78573) YASKATIR válasza Kékes525 (#78572) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Gondolom te most a sajat agyonganyolt rendszeredre utalsz, mert egyebkent normalis kornyezetben ilyen nagyjabol senkinel sem fordult elo az update elott. Senki nem emlitette ezt a hibat reddit-en egyetlen szoval sem az update elott, pedig a reddit-en aztan mindenki sir mindenert a windows subokon

[ Szerkesztve ]

(#78574) ACE-


ACE-
addikt

Nem igaz, a tökéletesen működő hálózati megosztás a frissítés óta vagy működik, vagy nem, mindent már újra map-oltam, egyszerűen nem elérhetőek a hálózati könyvtárak, a faxom kivan már a Microsoft-al meg a szaros frissítéseivel! Mindent elbax...

Azt mondjátok meg nekem ha a hálózat ikonra kattintok akkor miért nem látszanak a hálózati eszközök? Egyedül a routert mutatja, meg a két DLNA servert, és ennyi...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#78575) Kékes525 válasza YASKATIR (#78573) üzenetére


Kékes525
félisten

"agyonganyolt rendszeredre"

Ez egyáltalán nem igaz. Mint írtam, csak a start menü van lecserélve és néhány szín van átállítva. Semmi több. Nem használtam, csak nézegetettem a lehetőségeket, semmilyen tuning, beállító jellegű programot. Itt a topikban az emberek döntő többségének nagyságrendekkel több átállítás van, mert szinte mindenki frászt kap a Windows 10 adatkiszivárgásától. Én nem állítgattam az O&O ShutUp10, a W10Privacy, a Winaero Tweaker-el semmit. Még egyszer semmit. Te sem és mások sem? Ezek már sokkal inkább illenének az "agyonganyolt rendszer" kategóriájába. Amúgy egy igazán robosztus rendszernek ezeket is illenének megfelelően kezelni.

Ha a start menü lecserélése és néhány (közel sem az összes) színek átállítása "agyonganyolt rendszer", akkor az enyém valóban az. :DDD

Másrészt azért azt magyarázd meg, az általánosításokon túl, hogy a start menü cseréje és néhány szín lecserélése hogy függhet össze a váratlan és ritka fagyásokkal? Ha ezek okoznák, akkor például állandóan ebbe (fagyásba) kellene az adott programnál (és talán más programoknál is) belefutni.

(#78574) ACE-

Biztos, hogy agyonganyolt a rendszered. ;] :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78576) hm15 válasza ACE- (#78574) üzenetére


hm15
senior tag

A megosztást már helyreraktam, de nálam is hol látszódnak, hol nem, egészen vicces. Megoldottam úgy, hogy gyors elérésbe raktam a megosztott mappákat, így sikerül állandóra elérni.

(#78577) Syl válasza Kékes525 (#78575) üzenetére


Syl
nagyúr

> Én nem állítgattam az O&O ShutUp10, a W10Privacy, a Winaero Tweaker-el semmit

Ez a baj! ;]
Én az O&O-val kimogyoróztam a nekem nem tetsző dolgok nagy részét (update-t nem!), a Winaeroval meg ki-bekapcsoltam pár dolgot - a rendszer ugyanolyan stabil és megbízható, mint a W7 volt fénykorában.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78578) Kékes525 válasza Syl (#78577) üzenetére


Kékes525
félisten

Azaz te igazán gányoltad a rendszert. ;] Ezt félig komolyan mondom, mert a rendszernek, minden beavatkozás nélkül, alapból kellene stabilnak lennie. Ha ezekkel átállítom, akkor joggal mondhatják, azért vannak a hibák, mert "gányoltam" a rendszert.
Amúgy igazad van ezeknek az állítgatásoknak egy valamire való operációs rendszerben nem szabadna fagyási hibákat okoznia, legfeljebb valami, ami addig működött, azzal problémák léphetnek fel. De semmi több.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78579) movax válasza Syl (#78577) üzenetére


movax
őstag

Ez így van, eléggé szétgányoltam én is a rendszerem és közel két év alatt, amióta fent van (nem is tiszta telepítés, hanem win7 upgrade) nem találkoztam olyan hibával, ami nem lett volna orvosolható pár perc alatt, betonstabil a win10. Nekem egyébként meggyőződésem, hogy a "gányolás" (egyébként nem gányolás, hanem megfelelő beállítás) teszi stabilabbá a cuccot.

(#78580) Kékes525 válasza movax (#78579) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletesen egyetértek azzal, amit írtál. :K Egyet azonban hozzáfűznék, mert ezt sokan hajlamosak elfelejteni, fentebb már írtam: "Mindenkinél más a hardver, szoftver, beállítás környezet és a felhasználói szokások, ettől pedig erősen függnek, függhetnek a problémák."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78581) Mikiller válasza movax (#78579) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Van valakinél olyan, hogy drasztikusan megnőtt a boot idő a nagy frissítés után?
Nálam kb. kétszeresére. Lehet ezzel kezdeni valamit? Töröljek prefechet?

(#78582) Kékes525 válasza Mikiller (#78581) üzenetére


Kékes525
félisten

Nézd meg az automatikusan induló programokat, szervizeket, időzítéseket, hogy mind kell e Autoruns for Windows - Sysinternals. Amúgy tényleg töröld a prefechet, mert lehet hogy elavult. Nálam ugyanolyan gyors az indulás, mint volt. Gyorsabb, mint a régebbi W7-es gépemen volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78583) movax válasza Mikiller (#78581) üzenetére


movax
őstag

A nagy frissítés visszaállít egy csomó dolgot például a Task schedulerben, az összes ottani telemetriás szart visszatette aktívra, ismét ki kell kapcsolni kézzel.

(#78584) #93794560 válasza Kékes525 (#78580) üzenetére


#93794560
törölt tag

A Windows 10 alapvető problémái nagy valószínűséggel a hardveres változatosságra vezethetők vissza.
Az én legújabb, (fél éves) gépemen a Windows 10 soha semmilyen problémát nem okozott, sem a korábbi, sem pedig a mostani verzió. Igaz, ez a noti Win 10 only, azaz kimondottan csak a Windows 10-hez épített hardverekből áll, és csak az a Windows fut rajta, a korábbiak egyáltalán nem.

Viszont az eggyel korábbi gépemen voltak apróbb problémák, pedig ott is a megfelelő driverek voltak fönn, és a rendszer is teljesen szűz, azaz gányolásmentes volt. Az a gép eredetileg 8.1-gyel jött, annak a licensze lett anno 10-esítve.

Mindkét rendszer megfelelően volt driverezve, telepítve, mégis a régebbi gépen néha hibázgatott. Igaz, nem nagyokat, de előfordultak hibák. Ez a legújabb gép meg soha semmilyen hibajelenséget nem produkált, mindig tökéletesen működött, és működik most is.

[ Szerkesztve ]

(#78585) Mikiller válasza movax (#78583) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Kékes és movax köszi. Akkor nekiállok buherálni csak már nem emlékszek semmire miket állítottam be félévvel ezelőtt:) Megint lehet átnyálazni a netet.

(#78586) #74018560


#74018560
törölt tag

Külső monitoron a kurzor nem ott jelenik meg, ahova kattintani lehet vele. Hogy lehet ezt megjavítani? :F

(#78587) pzstm válasza #56474624 (#78551) üzenetére


pzstm
titán

mindkét gépen chromeot hazsnálok, egyszer sem fagyott le, lépett ki. Rokonságban is mindenki azzal tolja, már tuti hívtak volna ezerrel hogy teamviewerrel nézzem meg mi lett a géppel.

Szóvala direkt fagy meg direkt kilép összeesküvés elmélet nem igazán állja meg a helyét. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#78588) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Azért csak feltennék azoknak egy keresztkérdést, akik leegyszerűsítve, a rendszer gányolásával magyarázzák a frissítési problémákat.
Szóval, mi a helyzet nálam, meg még sokan másoknál is jelentkező "bootres.dll" fájl hibával, ami ha aktivizálja magát, gyakorlatilag azt jelenti, hogy be se tölt a Win, és ráadásul a Win, ki se tudja javítani. Volt már erről bőven szó, pár nappal ezelőtt a fórumon.

Ja, és mindez a hivatalos oldalról letöltött ISO-ból készített telepítővel felrakott tiszta telepítés után jelentkezett azonnal, tehát nuku mókolás, gányolás, ráadásul úgy, hogy a telepítéskor a korábbi partíciók is törölve lettek. Az MS fórumán is panaszkodtak már többen, többek között én is leírtam a nyűgömet, de érdemi választ nem kaptunk.
Tehát, jelen pillanatban is egy olyan rendszerem van, ami alatt időzített bombaként ketyeg ez a hiba, ami kitudja mikor robban újra, annak ellenére, hogy perpill nem okoz problémát.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78589) Kékes525 válasza Syl (#78577) üzenetére


Kékes525
félisten

A W10Privacy nem szeretem, mert az mindent rám bíz, mindent kézzel kell állítani. Hiányzik a csak a javasolt beállítások beállítása, mint ahogy az az O&O ShutUp10-ben megvan. Ha ezeket kategóriánként beállítaná és vastagon kiemelné, akkor azt utólag átnézve könnyebb lehetne kikapcsolni a mégsem kellett beállításokat, mint az összeset egyenként kipipálni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78590) Sub-ZeRo válasza Kékes525 (#78569) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes, nekem semmi bajom a rendszerrel. Chrome, Firefox is fent van és köszönöm, tök jól működnek hiba nélkül. Igen, hiba nélkül.
Gondolom érdekel, hogy hogyan lehetséges ez. Leírom jó, mert látom, hogy a 10-et még mindig fikázod, bocs a kifejezésért mert így sz@r, meg úgy sz@r meg minden hiba van benne.

Szóval, veszel egy 10-et, ami mindegy, hogy Pro, vagy Home változat. felrakod. A vga drivert leszeded hozzá, a hangkártya drivert felrakod hozzá és nagyon nem kell vele mást mókolni. Persze, ha van még perifériád akkor annak a gyári driverét is felrakod. Az ilyen tweak, meg f&@szom rendszergyorsitó hülyeségeket messze el kell kerülni. A regisztriben sem kell kutakodni, mert nincs értelme. Ha mégis belenyúlsz, onnantól nem a Windows hibája, hanem a Useré, mert tök hülye hozzá mit csinál.
Szóval, ez ha megvan, akkor jöhet az update, meg az egyéb programok. Lásd Chrome, Firefox. Felrakod és használod. Öröm bódottá..
Képzeld el, nekem így van a rendszer telepítve és semmi bajom nincs vele! Nincs tweak, nincs optimalizáló program fent, nincs windows 7 kinézet buheráló hülyeség stb., stb., stb.
Ugye milyen érdekes! Képzeld el, hiba nélkül megy a gép!
;]

Az, hogy te nyúkálsz a regisztrációsd adatbázisban, az már a te bajod, mert ahogy olvasom, oda is szívesen betértél jó pár hozzászólással ezelőtt. Ez meg már a te nyűgöd, de hogy tisztán láss, ez nem XP rendszer. Ez már nem így működik mint annó. Ha meg a 10-el bajod van, akkor nyugodtan használhatsz linuxot (na ott túrhatod a rendszert könyig, bár az új linuxok már grafikusak) vagy esetleg 7-.et is használhatsz, vagy netán XP-t.
Amúgy meg ha a rendszernek valami driverrel baja van, akkor nem egyből a windows a szar, hanem lehet hogy a perifériát készítette cég szarik a driverre és nem érdekli hogy megy vele vagy csinálna egy új drivert.
Vegyél új hardvert ami támogatja a 10-et. Ezt kell szeretni, ezt nyomják a gyártók.
Ugyan így van a programokkal is.
Ott van nekem a G25 kormány. A 10-hez 1 darab driver jó. Nem a rendszer a hibás, mert "új", hanem Logitech, hogy egy több éves driver jó csak a majdnem 0 kilométeres rendszerhez.
Ennyi a történet.

Elnézést kívánok a hozzászólásért, nem kell rá válaszolni, nem kötelező. :R
Használom a működőképes gépemet!
Vagyis nem, mert megyek melózni. ;]

Na szép nyarat és működésképtelen rendszert mindenkinek! :))

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#78591) Kékes525 válasza Sub-ZeRo (#78590) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem fikáztam a rendszert.

Mielőtt összevissza írsz, olvasd el amit írtam. Azt látom, hogy egyáltalán nem olvastad el, mert akkor ilyeneket nem írnál. Azt is látni, hogy nem értesz hozzá és elvakít az, hogy fanatikus hívő vagy.

Erről tudtál? " Mindenkinél más a hardver, szoftver, beállítás környezet és a felhasználói szokások, ettől pedig erősen függnek, függhetnek a problémák." Nem hiszem, hogy erről tudtál, mert akkor ilyeneket nem írnál.
Ha tetszik ezek miatt nemhogy nem fikáztam a Microsoftot, hanem rendkívüli módon agyon dicsértem, veled ellentétben, mert nagyon nehéz ilyen körülmények között olyan programot írni, ami mindenkinek megfelelő. Gyakorlatilag lehetetlen.

"Képzeld el, nekem így van a rendszer telepítve és semmi bajom nincs vele!"

New Yorkban is a 10. utca 42. ház 35. lakásban van egy ember akinek szintén tökéletes. :D Ezek bizonyítékok? :( Nem, ezek több mint röhejesek. :Y

"Az, hogy te nyúkálsz a regisztrációsd adatbázisban, az már a te bajod, "

Ha a színek között néhány beállítás megváltoztatásától lenne a ritkán bekövetkező lefagyás, akkor a Microsoft elmehetne perecet árulni. Szerinted pedig ez van. Miért javasolod a Microsoftnak azt, hogy inkább perecet áruljon? :D Abba hagyhatnád a sorozatos Microsoft fikázást.

"Amúgy meg ha a rendszernek valami driverrel baja van, akkor nem egyből a windows a szar, "

Ez lehet, hogy szerinted így van, de szerintem nem. Mindig is a driver gyártóját hibáztattam. ezért sem telepítettem másodszorra semmi külsős drivert. Csak az van meg amit a Microsoft felrakott magának.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78592) Angel2014 válasza Kékes525 (#78567) üzenetére


Angel2014
addikt

Mikor kiírtam a fagyást nem is volt megnyitva a chrom...maga az egész rendszer fagyott le de úgy ,hogy az egér mozgott de semmit nem tudtam csinálni...kapcsolóval újraindítottam a gépet azóta jó. eseménynaplóban semmit nem látok...ha vga hiba lenne bent lenne a naplóban.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78593) Geth válasza Kékes525 (#78591) üzenetére


Geth
addikt

Ha a színek között néhány beállítás megváltoztatásától lenne a ritkán bekövetkező lefagyás, akkor a Microsoft elmehetne perecet árulni.
Várjál, akkor a Start menüt mégse cserélted le? Csak mert az a shell elég fontos része, és mivel alapból nem adtak lehetőséget a csereberéjére, el tudom képzelni, hogy a "testreszabása" okoz problémát, főleg build upgrade után.
(Igen, az MS-t fikázom, és nem értek hozzá, csak azért írom le, hogy ne neked kelljen 2 oldalban válaszolni :DDD )

(#78594) Kékes525 válasza Angel2014 (#78592) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ilyen sajnos nagyon is létezhet. A tapasztalatom az, hogy a Windows 10-nél egy kicsit több van. Talán azért is, mert újabb, kevésebb tapasztalattal rendelkező hardvereket támogat, mint a Windows 7.

Sokan nem tudják elképzelni, hogy rendkívül sok hardver és szoftver létezik és azoknak nagyon sokféle legális beállítása. Nem beszélve az eltérő felhasználói szokásoktól. Egy lefagyáshoz, hibához nem kell a rendszert gányolni, az előbb említettektől is bőven bekövetkezhet. És ha bekövetkezik, ez akkor sem biztos, hogy az egy súlyos Microsoft hiba következtében van. Azért is elképzelhető, mert lehetetlen egy programot, operációs rendszert pedig különösen nehéz ezek mindegyikére jól megírni. Mindig is fognak maradni benne hibák. A kérdés csak az, hogy mennyi és milyen gyakran fordulnak elő.

(#78593) Geth

A start menü cseréje, az nem regisztry gányolás. Ilyen alapon minden program feltétele regiszty gányolás lenne. :Y Szerinted hányan cserélik le a shellt?

Mutass olyan Microsoft megnyilvánulást, amiben ezt kimondottan tiltják, esetleg erősen nem javasolják, ahol szerintük ez súlyos hibákhoz vezethet?

Másrészt sokan használnak más böngészőket is, mint ami a Windows 10-ben van. Ezen az alapon az is rendkívül problematikus lenne.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78595) Angel2014 válasza Kékes525 (#78594) üzenetére


Angel2014
addikt

Vadi új lenovo y720 a gépem a win 7 et nem is támogatja...vagyis felmegy csak nem indul el semmi rajta.sem az usb sem a nvme ssd.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78596) Cs1csó válasza Sub-ZeRo (#78590) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 " Amúgy meg ha a rendszernek valami driverrel baja van, akkor nem egyből a windows a szar, hanem lehet hogy a perifériát készítette cég szarik a driverre és nem érdekli hogy megy vele vagy csinálna egy új drivert."

Sajnos ez az egyik - ha nem a legnagyobb - baj. Mikor 5+ éves eszközöket magára hagy a gyártó, erről volt már vitám valahol, hogy nem lehet elvárni a végtelenségig történő támogatást stb. Egy operációs rendszer programok futtatására van kitalálva és hiába a legjobb, legújabb rendszer ha nem hajlandóak rá írni megfelelően kompatibilis programot.

A telepítés nálam is hasonló:
1. windows telepítés
2. azon driverek telepítése amiket manuálisan szükséges nálam: Geforce, Razer synapse, APC, Realtek audio, + visual c++ Runtime AIO Installer, DirectX runtime installer (a játékok meghálálják mióta ezeket telepítem és nem a játékra hagyom hogy telepíti vagy sem sőt inkább már nem is engedem azóta minden azonnal indul)
3. hagyom lefutni az update-et
4. telepítem a progamjaimat
5. BEÁLLÍTÁSOK: a gépházban amit lehet "csúszkát" off-ra állítok
5 Bevallom nálam van mókolás:
- DWS-el gyalulom az összes UWP-s appot. ( nemrég ismertem meg ezt a módját előtte egyenként a ccleanerrel tettem ugyanezt mivel csak az listázza ki a "medzsik kingdomot meg társait)
- Wise care optimalizációját engedem lefutni (vannak benne rizikós dolgok de mivel vagy 8 éve használom ezért már megbízom benne. + van egy probléma ami az optimalizáció nélkül fennáll: ha telepítve van az Origin és a Qbittorrent (ne kérdezzétek miért ez a kettő kombinációja rejti a hibát) akkor nem tud leállni a rendszer rendesen hanem a leállító képernyőre kiírja hogy erre a két programra vár stb. ) majdcsak ezután áll le.

Alapvetően ennyi.

(#78597) Cs1csó válasza Angel2014 (#78595) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 370 ezer forintos laptopra (van ahol 420 ezer forintot sem átallanak elkérni érte) amit kb. egy éve forgalmaznak miért akarnál egyáltalán egy 9(!) éves oprendszert telepíteni??

Komolyan mondom nem tudom megérteni, egy ilyen gépet windows 10 x64-es verzióján kívül bármi mással "megpróbálni" használni szerintem már kimeríti a bűn fogalmát.

(#78598) Kékes525 válasza Cs1csó (#78596) üzenetére


Kékes525
félisten

A második telepítésnél kizárólag csak a Windows 10 által feltett driverek vannak. Manuálisan én nem tettem fel semmit.

Ennek ellenére ezzel alapból nem értek egyet, mert az alaplapgyártó is tudhatja, hogy a saját alaplapjához milyen driverek a jók. A hardvert, amihez a driver való sokszor jobban ismeri, mint a Microsoft. Persze tévedhetnek ők is, mint ahogy tévedhet a Microsoft is. Tehát szerintem egyáltalán nem garancia a biztonságra a csak a Windows 10 által használt driverek favorizálása.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78599) movax válasza Cs1csó (#78597) üzenetére


movax
őstag

Oké, de az egyedül ajánlott win10 éppen telibeszarta a 400 ezres laptopját. Nekem ezek után már egy linux ülne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#78600) Kékes525 válasza movax (#78599) üzenetére


Kékes525
félisten

Mint már írtam a Windows 10 elsősorban új hardverekre lett írva, annak ellenére, hogy sok régire is felmegy. Az új hardvereket viszont csak ő ismeri. Az új hardverekkel pedig a legnagyobb gond az, hogy nincs velük tapasztalat és ezért előfordulhatnak hibák. A Windows 7 ebből a szempontból sokkal könnyebb helyzetben van, mert a régi, a sok tapasztalattal rendelkező hardvereken fut. Így a programjai és a driverei is sokkal kifinomultabbak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.