Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78851) Buckey válasza justroly (#78850) üzenetére


Buckey
senior tag

"Semmi baj, Windows. Majd kijavítják, nyugi, pár frissítés kell csak." ;] :DD
Viccet félretéve, többen panaszkodtak ilyenre is, szerintem visszaolvasva meglesz a megoldás.
Én más hibák miatt holnap tiszta telepítést csinálok, nem várok heteket, lehet, hogy az enyém akkor megjavul.
Ha más nincs, akkor te is próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#78852) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Na a mai update megoldotta a háttérben futó programok folyamatos visszakapcsolási problémáját. :C

Mondom én az első vagy a második patch keddig érdemes várni és csak azután csinálni egy friss telepítést.

[ Szerkesztve ]

(#78853) Dumi86 válasza Cs1csó (#78852) üzenetére


Dumi86
senior tag

Akkor most ezért eszik kevesebb memóriát az egész rendszer? :Y Rá nem jöttem volna erre :)

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#78854) Cs1csó válasza Dumi86 (#78853) üzenetére


Cs1csó
félisten

:DDD
A fenét, csak mivel én amit lehet lekapcsoltam és ezt is ezét zavart hogy minden újraindítás után visszaállt még a regedites letiltás sem segített - az o o shutup mutatta hogy még fut. Amúgy nincs is UWP-s appom egy sem. Anno hasonló volt talán a 1709 vagy a 1703-as build-el hogy az adatküldést kikapcsoltam de az mindig visszakapcsolódott. Az első vagy a második patch ott is megoldotta.

(#78855) Borisz76 válasza Buckey (#78851) üzenetére


Borisz76
veterán

Én ma raktam újra a Win10 Pro 64 bites rendszeremet.

Kicsit mérgelődtem , hogy a Microsoft fiókba bejelentkezés után még PIN kódot is be kell állítani.
Sebaj gondoltam és 4 számjegyet megadtam.
Restart után beütve a pint azonnal lép be....még entert sem kell nyomni.
Egész jó és gyorsabb mint az előző jelszavas módszer.

Szokásos beállítások , programok felmentek.....eddig gond nélkül megy.
A nasokon található megosztott mappákat felcsatoltam mint hálózati meghajtók.
Persze a tallózás nem megy de szerencsére tudom fejből az elérési utakat.
Chrome , MPC-HC , Eset NOD32 , irfanview , Kodi , steam , origin valamint az áruházból a RádióM alkalmazás ment fel......kb ennyi.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78856) TRob1 válasza Borisz76 (#78855) üzenetére


TRob1
veterán

Szerintem lassan 3 éve létezik win10-en a pin kódos belépés. :) De tényleg jó... én is azt használom egyik gépen (másikon meg ujjlenyomat)

Hol nem megy a tallózás? A Nason? Nálam megy az is.

¤ R'n'R ¤

(#78857) Borisz76 válasza TRob1 (#78856) üzenetére


Borisz76
veterán

A hálózati meghajtó hozzáadása résznél a tallózás nem megy.... nálam.
De ettől függetlenül az elérési utat tudom, így simán beírtam és felcsatoltam 4 mappát.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78858) Buckey válasza Borisz76 (#78855) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is kíváncsi leszek, mert egy-két anomáliába belefutottam, amiről eddig nem is tudtam, hogy létezik.
Sógorom a kikapcsolhatatlan (vagyis nem volt egyszerű) proxval szívta meg tegnap.
Holnap kiderül.

(#78859) TRob1 válasza Borisz76 (#78857) üzenetére


TRob1
veterán

De gondolom ott a képeden balra ha a Hálózatra nyomsz, ott lesz a Nas és ott tudsz lépkedni? Ott jobb klikkre a mappán, ott is fel lehet csatolni.
Fenn a Számítógép menüpontban lévő csatlakozást mondod amúgy? És ír valami hibát ha tallózni akarsz? Vagy csak szimplán nem csinál semmit?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#78860) pendre54 válasza justroly (#78850) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv a klubban. Vagyunk jó páran, akik az 1803-as verzió után ezzel a hibával küzdünk. Olvasgassál, a MS fórumra történt beírásokra, még a mai napig nem érkezett értelmes válasz.[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78861) Borisz76 válasza TRob1 (#78859) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem jelenik meg semmi.
Akár bal oldalon , akár fent próbálom a hozzáadásnál.
Hibát nem ír.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78862) TRob1 válasza Borisz76 (#78861) üzenetére


TRob1
veterán

Hálózatfelderítés be van kapcsolva?

¤ R'n'R ¤

(#78863) Borisz76 válasza TRob1 (#78862) üzenetére


Borisz76
veterán

Most ránéztem és be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78864) csemiubi


csemiubi
tag

Nem hiszem el hogy egy kikúrt telefon-pc usb konnekt nem működik ezen, ha win8-on sose volt probléma vele. Órák óta keresem a megoldást, elolvastam az egész internetet :N , és nincs megoldás. Itt mindenkinek gond nélkül működik az androidos usb csatlakozás?

Pap leszek az kurvaisten!

(#78865) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! 1803 után bevigyorgott egy Adobe Flash Player frissítés... Kell ez nekem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#78866) Sub-ZeRo válasza RazoR (#78817) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én rá engednék tesztet a ramokra kezdésnek.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#78867) cigam


cigam
félisten

Céges gépet utolérte a 1803.

Nem azt hangoztatta az MS, hogy most különösen figyelt a problémamentes frissítésre? Bár ne tette volna :(

Hogyan tudom letiltani, hogy ne akarja feltenni? Dolgozni szeretnék, és nem azzal tölteni a fél napot, hogy telepíti, majd visszavonatom.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78868) mmdms


mmdms
addikt

Heló!

Szombaton átálltam én is 8.1-ről erre a bughalmazra, de megeszi az idegeimet.
- Első körben, miért nem tudom GPT-be telepíteni??
- Az autómatán induló progik menedzselése kb mintha ott se lenne, amit beállítok h induljon bootoláskor az nem, ellenbe minden más autómatán indul.
- Folyamat ordít a cpu hűtő, valami microsoft alkalmazás mindig 45-75%-on tekeri a procit. Ha kilövöm, jön helyette egy másik.
- Egy megnyithatatlan és bezárhatatlan Microsoft fiók nevű fájlkezelő van megnyitva nonstop a tálcán, akármit csinálok.
- Vég nélkül drivereket akar, és cserél is. Nemtom mér, minden a legfrissebb. És ennek köszönhetően mindig elb@ssza a hangot.
- Akárhányszor állíthatom az alapértelmezett .mkv kiterjesztéshez a lejátszót, szerinte az alap lejátszó nekem jó. Pedig nem. De mindig visszaállítja.

Hirtelen csak ennyi, ennyire szar oprendszerem SOHA nem volt, pedig a 8-at és 8.1-et is megjelenése óta használtam, összesen nem volt ennyi nyűgöm velük, pedig ennek hagytam bőven időt h befoltozzák.
Egyetlen pozitívum h a játékok sokkal jobban futnak. Bocs, ez kijött. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#78869) arghoska


arghoska
tag

Sziasztok! A win folyamatosan már hetek, óta nem frissül csak ezt a KB4090913 februári összegző frissítést próbálja telepíteni , de mindhiába. A hibaelháítást lefuttattam és nem oldotta meg. Tehát semmilyen új frissítés nem talál csak ezt. Mit lehetne tenni?

(#78870) Buckey


Buckey
senior tag

Na, úgy látom, szerintem másnak is ugyan az a véleménye a 1803-ról, mint nekem.. ;] :DD

(#78871) King Unique válasza cigam (#78867) üzenetére


King Unique
titán

Azt, és többeknél már a 17133.1 is gond nélkül települt és működött, ahogyan most a 1803 (17134.1) + az upgrade is BSOD nélkül. Nálam szintén több gépen is. Viszont a számtalan hardveres konfiguráció, illetve a sokféle hardver- és szoftverkörnyezet miatt eddig is előfordult, hogy egyeseknél gond volt és nemcsak Windowsnál, hanem akár más asztali operációk rendszereknél is...

Ha munkahelyi gép, akkor majd a rendszergazda intézi... Amúgy meg pl. a Pro kiadástól kezdődően ott van a gépházban az 1 éves halasztási opció, ha annyira nem akarsz még váltani. De akár a csoportházirendben is megoldható a tiltás, bár a frissítések teljes tiltása nem javasolt. Másik opció olyan külső program, mint pl. az O&O ShutUp10.

[ Szerkesztve ]

(#78872) King Unique válasza mmdms (#78868) üzenetére


King Unique
titán

Nyilván lehet UEFI módban GPT partíciós séma szerinti lemezre telepíti a Windows 10-et, szóval az, hogy nálad nem, az egy dolog. De jellemzően semmi konkrétum nincsen erről, találgatni pedig más nem fog... Ez az automatán induló programok szintén érdekes, mert amit tiltok / beállítok, az működik is. A 1709-nél volt az + lehet a 1803-nál is, hogy a leállítás előtt nem bezárt programokat elindította az újbóli indítás után, de az a gépházban kikapcsolható. Ez a "Microsoft fiók nevű fájlkezelő" nem tudom megint mi akar lenni, mert normál esetben ilyen nem jelenik meg...Ha Microsoft-fiókkal használod a rendszert és bejelentkezést kér, akkor azt kellene csinálni. De a 8.1 mintájára a 10-est is lehet helyi fiókkal használni. A drivereket alapértelmezett beállítás szerint frissítheti a rendszer, de a vég nélkül azért túlzás. Viszont többek között az sem derült ki, hogy tiszta telepítés, ISO-ból in-place upgrade, vagy mi is történt pontosan. Egy tiszta telepítés után a Windows 10 már magától letölti és telepíti a drivereket, ami általában OK szokott lenni. Ha valamit nem talál meg, vagy hardvertől függően pl. VGA driver az, aminél indokolt lehet a manuális telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#78873) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Azt lehet tudni, hogy mikor kerül fel a Microsoft szerverére a 1803-as build a letöltőoldalra?
Csak mert barátomnál frissítés óta megjelent egy új ~500MB-os E meghajtó, s minden induláskor hisztizik a Win, hogy kevés rajta a hely. Gondoltuk egy újrahúzás nem ártana neki. :)

solfilo

(#78874) Cs1csó válasza mmdms (#78868) üzenetére


Cs1csó
félisten

Annyi problémát soroltál fel nem is tudok ezekhez hozzászólni máshoz igen:
Először is pont a "legrosszabbkor" sikerült a váltásod a windwos 10-re. Még nekünk is akik az elejétől használják is új. (közel 3 éve használom)
Másodszor hogy történt az átállás? Upgrade-el? Vagy tiszta telepítéssel, a rufus-t ajánlom erre célra. Ami még hasznos ezt már másoknak is írtam hogy kezdésnek engedd hogy windows magának feltegyen minden drivert stb. amit talál és próbáld meg így használni (értelemszerűne kivétel ezek alól azok a driverek amiket a windows nem tett fel vagy amit alapban érdemes manuálisan feltenni pl. VGA driver tipikus példa)

Aztán ha így stabil működik akkor esetleg lehet frissíteni pár driver-t ha létszükségletnek érzed. A másik hogy gépházban érdemes ami nem kell azt kikapcsolni, letiltani stb.
Ajánlom figyelmedbe a DWS progit lehet egyeseknek kicsit durva de hatásos UWP-s appokat egy kattintásra törli a másik kedvenc a O&O ShutUp10 ez is egy kiváló program.

Ha tiszta telepítés után hagyod a windows által felpakolászni a drivereket - kivétel a vga az audió és esetleg aminek nem talál nálam pl. a Razer synapse az egérhez - után hagyod hogy lefrissítse magát stb. a gépházban történő megregulázás után jöhet a DWS és a Shutup 10 utána lesz egy jó minimalista rendszered.

(#78875) Zoz válasza arghoska (#78869) üzenetére


Zoz
őstag

Megpróbálhatsz frissíteni 1803-ra (készítesz egy telepítőt, és arról).

(#78876) Zoz válasza solfilo (#78873) üzenetére


Zoz
őstag

Vedd el az E-től a betűjelet (ha beépített lemezkezelő nem hagyja, akkor valami külső progival), és kész, ezért még nem kell újratelepíteni. Ha visszaolvasol, másoknál is előjött ilyen. Volt akinek újraindítás után magától eltűnt.

Amúgy meg már rég fent van a Microsoftnál, ha aktuális MCT-t szeded le, az a 1803-at szedi le.

(#78877) King Unique válasza solfilo (#78873) üzenetére


King Unique
titán

Már április 30-án fent volt, sőt a korábbi május 8-ai dátum helyett a Windows Update is felajánlott 30-án a funkciófrissítést. A 1803-as ISO-fájl letöltéséhez pedig több opció is rendelkezésre áll.

Az az 500 MB-os partíció a WinRE lehet, aminek normál esetben eleve nincsen meghajtóbetűjele és így a fájlkezelőben sem jelenik meg. Nemrég volt egy ugyanilyen eset, ahol a válaszokban le van írva a megoldás. A meghajtóbetűjel elvételéhez, illetve rejtett kötet beállításhoz opció lehet prancssorban a DiskPart is, de külső particionáló programmal még kényelmesebb és hatékonyabb, amit a saját példám is szemléltet.

[ Szerkesztve ]

(#78878) solfilo válasza Zoz (#78876) üzenetére


solfilo
veterán

és King Unique:

Köszi az infókat!
A tippet is a betűjel elvételhez, ezzel kezdünk akkor! :R

solfilo

(#78879) mmdms válasza Cs1csó (#78874) üzenetére


mmdms
addikt

Rufussal csináltam MBR/GPT bootpendriveot, de semmilyen választható opcióval nem találkoztam telepítésnél.
Nem upgradeltem a wint, tiszta telepítés volt, és utána hagytam had szedjen le magának 3,5 GB frissítést, majd átnéztem eszközkezelőben mihez nem talált drivert. Vagy mihez rosszat.
Köszi a linkelt progikat, megnézem majd, kap még egy hetet aztán ha továbbra is ilyen lesz visszaállok 8.1-re, és várok a 11-re. :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#78880) King Unique válasza mmdms (#78879) üzenetére


King Unique
titán

Az addig OK, hogy azzal lett elkészítve a telepítési adathordozó, de hogy hogyan, az már nem igazán derült ki. Az pedig, hogy milyen módban fut a Windows telepítője és történik a telepítés, az az UEFI BIOS-ban beállított Legacy BIOS (CSM) / UEFI, illetve az annak megfelelő boot eszköz kiválasztásának a függvénye. Ez ugyanígy érvényes Windows 7/8.1 esetében is.

Ha a legújabb 1803-as verzió lett "tisztán" telepítve, akkor annál az a 3,5 GB frissítés sem világos, mert eddig mindösszesen 1 db összesítő frissítés érkezett rá ma, ami eleve jóval kisebb méretű. Na meg ilyen téren egy tiszta telepítésnél eleve a Windows 10 a kedvezőbb, mert mire egy Windows 7/8.1 leszed és telepít minden frissítést, az jóval tovább tart.

[ Szerkesztve ]

(#78881) Fejlesztő13 válasza King Unique (#78871) üzenetére


Fejlesztő13
tag

35 nap elég messze van az egy évtől. A felette lévő 365 nap az mire vonatkozik?

[ Szerkesztve ]

(#78882) #41473792 válasza Cs1csó (#78852) üzenetére


#41473792
törölt tag

Nálam simán visszakapcsolja.

(#78883) Kékes525 válasza Cs1csó (#78852) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez milyen probléma volt? :B

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78884) pn4hvq válasza csemiubi (#78841) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Látatlanban: nem N-es Windowsod van? Ha igen, innen töltsd le a Media Feature Pack-et (alul a select edition).

(#78885) atyca válasza CsengődiGeri (#78824) üzenetére


atyca
senior tag

Nekem utoljára ilyet (nincs net kapcsolat a Store-ban) proxyvírus okozott.
Próba, cseresznye....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#78886) Kékes525


Kékes525
félisten

Az összesítő frissítés gond nélkül felment. Nem látok változást, igaz előtte is jó volt az 1803-as nálam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78887) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok,
Vajon a tabletekre (enyém miix 320) más fajta verziójú win10 van mint az asztali gépeken? mert az én tabletemen még most is 1709 verzió van fent és nem igen akar frissülni, pedig ahogy látom van már 1803 verziójú win10 is.

(#78888) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek.
1709-ről lehet1803-ra frissíteni anélkül, hogy újra keljen telepíteni az op-t.

(#78889) kidnou válasza baboss (#78888) üzenetére


kidnou
senior tag

Elvileg igen, de lehet te is úgy jársz mint mi páran, hogy kinyirja a wint. Kétesélyes a dolog

(#78890) baboss válasza kidnou (#78889) üzenetére


baboss
őstag

Köszi, sok programom van , aminek az újratelepítése rengeteg időmbe telne.

[ Szerkesztve ]

(#78891) csemiubi válasza pn4hvq (#78884) üzenetére


csemiubi
tag

Nem N-es a Windows. Ennek ellenére már próbálkoztam korábban az általad linkelt telepítéssel. "Frissítés nem érvényes erre a számítógépre"

[ Szerkesztve ]

Pap leszek az kurvaisten!

(#78892) Ice_Man22 válasza pendre54 (#78838) üzenetére


Ice_Man22
senior tag

Szia, nalam az kerult bele, hogy borzasztoan belassul a gep ha originrol telepitekjatekot vagy letoltok valamit. Ma delelott pedig annyira belassult, hogy le is fagyott a gep. Szombaton ilyesmit meg nem csinalt a gepem... Ja masnak is csinal olyat a gepe, hogy Battlefront/Battlefield1/MAss Effect Andromedaban a hatter hang megakad(vagyis szimplna kikapcsol a hang, es csak a parbeszedek hallatszanak vagy a fegyver ropogasok). Origin acces el jatszom oket. Elite dangerousba peldaul ez a hang problema nem jon elo. En nemtudom megerteni, hogy a Microsoft nal nem jonnek elo ilyen problemak teszteles kozben? Az ember megveszi a hardvert, utana ezt a csoda rendszert borzaszto dragan, aztan allandoan lefagy/nem megy jol a gepe.

(#78893) lao válasza baboss (#78888) üzenetére


lao
tag

Lehet , le frissitettem 1803-ra , szerencsére mlnden müxik.Ez nagyon config függö , minden gépre máskép hat .Más progik más hardver .Ezt így nem lehet meg mondani milyen hatással lesz az winre a 1803.

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#78894) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Ivy bridge gépem van, melynek Win 10 supportjáról az alábbit írja az Intel:
https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000006105/processors.html

Yes 1, Upgrade only: If you bought a system that came with Windows 7*, Windows 8*, or Windows 8.1*, refer to your original equipment manufacturer (OEM) about upgrading to Windows 10.

Konkrétan mit jelent, hogy upgrade only? Én Win 7 után tiszta telepítéssel szeretnék Win 10-re váltani. Megoldható?

[ Szerkesztve ]

(#78895) jokeph válasza joysefke (#78894) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Brand géped van ?

Eddig a W10 x64 Pro-t és N-et minden olyan konfigra fel tudtam tenni tiszta telepitéssel, amiben volt legalább 2-4 GB ram és a CPU támogatta a 64bit-es utasitáskészletet (azaz kb. mobil Core2Duo8100T/Athlon X2 5200+ -tól napjainkig). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78896) joysefke válasza jokeph (#78895) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem, összelegózott hand made(tm) :)

(#78897) jokeph válasza joysefke (#78896) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én sem egészen értem, mit irkálnak a linkelt oldalon. :F

Majd erre mond valaki valami okosat, aki jobban képben van.

Ami viszont biztos, hogy az aláirásomban lévő retro S775-ös konfigon is W10 x64 fut, és méghozzá kifogástalanul.

Ezeket a sorokat pedig a tiédnél régebbi, első gen. core i konfigról irom, ez egy Asus P6T Deluxe + XEON E5540 (nagyjából core i7 920) páros 3*4 GB DDR3 G.Skill Rip Jaws X 2133@1600 rammal megtámasztva triple-channelben, a rendszer itt egy 120 GB-os Kingston Hyper X Fury SSD-ről fut, a képet pedig egy Sapphire Pulse RX550 4 GB löki a monitorra. ;)

Megjegyezném, hogy esetemben legacy (CSM) módú a W10, mivel a BIOS is kizárólag legacy, azaz "hagyományos". :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#78898) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Olyan problémám van, hogy a legújabb Windows valamiért nem boot-ol be, ha újraindítom. Vasárnap telepítettem fel, de addigra vagy 5-ször raktam már újra, mert sose boot-olt be.

Állítólag az Update rossz illesztőprogramokat szedett le (vagy talán a Driver Booster). Azt rebesgetik hogy az Intel kavart be a rossz driver verziószámokkal. Két napig ment a gépem folyamatosan, míg tegnap este kikapcsoltam. Leállítás közben frissítette magát és már féltem előre és sejtettem, hogy nem fog bekapcsolni reggel, hanem megint körbe-körbe fognak rohangálni a pontok a fekete képernyőn. Úgy is lett. Pedig 30 napra blokkoltam a Win Update-et. Őszintén szólva belefáradtam, hogy minden héten kétszer újrarakom a gépet.

Mit tegyek? Ti is találkoztatok a problémával? :U :U :F :F :O

[ Szerkesztve ]

(#78899) degec


degec
senior tag

Tiszteletem !

Bánatom nagy help plíz..nem tudom az irfanview portable-t alapértelmezett képnézőnek tenni, legújabb tavaszi frissítésű szűz telepítésű win10 en.
Csak storeból engedné, fájltipusonként sem lehet kiválasztani egyesével, ki van kapcsolva az alapalkalmazásoknál, hogy csak storeból fogadjon el alkalmazást. még sem engedi.. WTF ??

Köszönöm...

(#78900) Sub-ZeRo válasza degec (#78899) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne portable verziót használj. Próbáld ki. Nekem simán alapértelmezetté tette a telepítős verziót.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.