Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78351) enemi válasza pendre54 (#78345) üzenetére


enemi
senior tag

Azt mondjátok már meg nekem ,hogy csak a magyar windows a hibás? Telepített valaki angolt esetleg?

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#78352) pendre54 válasza enemi (#78351) üzenetére


pendre54
addikt

Csak a magyarral foglalkoztam, az angollal nem kínlódnék, mivel nem vagyok ideológiailag elég képzett, mert nekünk még úgy jó ötven évvel ezelőtt, az orosz lőn a kötelező az oskolában. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78353) Zotya84 válasza pendre54 (#78349) üzenetére


Zotya84
őstag

Az miért a Custom mappában van/kéne lennie? Annak simán a resources-ben a helye.

Ezek után kérdés, hogy mi és miért nyúl hozzá ahhoz a filehoz. Vagy miért oda teszi...

de parancssorból:
diskpart
list disk
select disk x
list partition
select partition y
detail partition
assign letter b

x=a lemez, amire a win telepítve van. (esélyes, hogy 0), y=azon partíciósorszáma, amelyiknek típusa System, és olyan 450-512MB körül van, és a detail azt adja vissza, hogy filerendszer FAT32.

És ezek után b: lesz a betüjele, ott fogod megtalálni az elérési utat.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#78354) bali66 válasza pendre54 (#78349) üzenetére


bali66
tag

Szia

windows/boot/resources

(#78355) Fire/SOUL/CD válasza pendre54 (#78345) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos a Windows-ok hajlamosak arra, hogy kérdés nélkül a segédpartíciókat kihelyezik más meghajtókra (amik a telepítéskor csatlakoztatva voltak)
Ezt elkerülendő, le kell "gatterolni" az OS-nek szánt meghajtót ÉS telepítés idejére fizikailag le kell választani minden más meghajtót (értsd, minden más meghajtóról lehúzod az adatkábelt) :B
Egyébként telepítéskor, a W10 (is) érzékeli a kihelyezett partíciókat (vagy legalábbis megpróbálja) de azok már nem feltétlenül érvényesek...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#78356) pendre54 válasza bali66 (#78354) üzenetére


pendre54
addikt

Köszi, tényleg ott van. Tőled, meg Zotyától is kérdezném, itt a két dll. A baloldali, amit Zotya küldött, a jobb oldali meg a sajátom:

Már eleve az gond lehet az esetleges kicserélésnél, hogy míg az enyém magyar verzió, a Zotya általk üldött meg angol. Gondolom, hogy ez problémás így.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78357) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Délelőtt filmet néztem. Majd mikor vége lett, lehalt a rendszer, és azóta a proci 192mhz-en ketyeg, de még BIOS-ba is. Lehet rendszer hiba? Esetleg vírus?

(#78358) Just486 válasza Fire/SOUL/CD (#78355) üzenetére


Just486
senior tag

Haha ebbe egyszer hogy belefutottam. A windows nem bootolt a 120-as ssd-ről amire telepítve volt, ha leválasztottam egy 2 terrás, egyébként főleg adattárolásra használt hdd-t. Élmény volt utána gatyába rázni...

That unconquered country we call the future.

(#78359) Zotya84 válasza pendre54 (#78356) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez így érdekes. 30-n frissített rendszer, MCT-vel töltve, tehát ez hivatalos. Nem is tudtam, hogy van belőle magyar. Nekem ott van mellette mappában a magyar MUI, ami magyarítja a tartalmát.

Egyébként gyors kereséssel azt találtam, hogy a bootres.dll megbuherálásával szoktak egyedi bootlogo-t állítani; azt véletlenül nem módosítottál?

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#78360) pendre54 válasza Zotya84 (#78359) üzenetére


pendre54
addikt

Eszem ágában sincs buherálni, örülök, ha a gyári cuccok normálisan működnek.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78361) cigam válasza King Unique (#78331) üzenetére


cigam
félisten

Bocsika! Túlságosan pörög a topik, és csak a képre koncentráltam mikor visszapörgettem (pár) száz hozzászólást ...

Mindenesetre nem túl biztató, hogy a hivatalos telepítő (készítő) sem 100-as.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#78362) Zotya84 válasza pendre54 (#78360) üzenetére


Zotya84
őstag

Akkor pláne nem értem. Sem a helyét, sem a nyelvét. Bár, utóbbit az egyik virtuális gépen megnéztem, ott magyar lett. (Pontosan ugyanúgy hajtottam végre a frissítést a virtuális gépen, mint a gazdagépen, és az eredeti telepítő is ugyanaz volt... De ott sem a custom mappában vala.) A korábbi linkre feltettem a magyar dll-t.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#78363) bali66 válasza pendre54 (#78356) üzenetére


bali66
tag

Az enyém is magyar és ugyan az ami neked van a képen. Nekem acer aspire notim van. Update-ről frissítve lefagyott,kék halál,aztán meg csak teker és teker.SSD-m van,legyalúltam és új telepítés. Azóta megy elég stabilan. Viszont kikapcsoltam a gyorsíndítást,már máskor is és mintha stabilabb lenne a gép. Egyébként tele van ezzel a hibával a net. Szerintem elkapkodták és megmaradt az a hiba ami eredetileg is volt. Én is tartok attól hogy visszatér a hiba.

(#78364) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Sziasztok!

Miután felment az 1803 az egyik rejtett kis rendszer-partícióm látható lett magától, kapott betűjelet és percenként feldobja rá a win, hogy "kevés a lemezterület", viszont lemezkezelőből semmit nem tudok kezdeni a partícióval. :(

Egyáltalán ez most mi? Felesleges, törölhetném(ha tudnám)? TC látja rajta a rejtett fájlokat, csak nem tudom, törölhetem-e, illetve az még mindig nem megoldás arra, hogy lett egy tök felesleges kis meghajtó, amit nem tudok eltüntetni.. :W

Everybody lies.

(#78365) Zotya84 válasza Barthezz2 (#78364) üzenetére


Zotya84
őstag

azt csak (rendszergazdai) parancssorból fogod tudni megoldani:
diskpart
select disk 0
select partition 1
attributes volume set nodefaultdriveletter
remove

ezzel eltávolítod a betűjelét, amit valamiért nem tett meg a telepítés végén, és megadod neki, hogy ne is adjon neki betűjelet.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#78366) bali66 válasza Barthezz2 (#78364) üzenetére


bali66
tag

Szia

Ez is egy olyan ami idáig nem volt.Azt sem értem hogy a rendszer számára fenntartott miért kapott betűjelet?
Nem érné meg azt a partícíót újraformázni és újra rakni az egészet?

(#78367) Zotya84 válasza bali66 (#78366) üzenetére


Zotya84
őstag

Ezt azért csinálja, hogy az upgrade során ne hozzon létre új WinRE partíciót, mint eddig, hanem betűjelet ad neki, elmenti, és ha sikerül, kicseréli a tartalmát, majd elveszi a jelet. De ezek szerint nem mindig. És ha valamiért nem sikerül az upgrade, akkor ezen betűjelen állítja vissza a régi WinRE partíciót.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#78368) Lenry válasza Barthezz2 (#78364) üzenetére


Lenry
félisten

nálam addig volt betűjele, amíg újra nem indítottam a telepítés befejezéséhez a Windowst, utána elvette tőle.
gondolom azon is történt módosítás és így volt a legegyszerűbb megoldani.

így tudod törölni a betűjelét, ha nálad magától nem tűnik el

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#78369) King Unique válasza Barthezz2 (#78364) üzenetére


King Unique
titán

A grafikus lemezkezelő eleve nem enged hozzányúlni a rendszer számára fenntartott kisebb partíciókhoz, nem véletlenül. Tehát beletörölni, formázni stb. csak úgy nagyon nem javasolt ezeket! Normál esetben ugyan nem kapnak meghajtóbetűjelet és általában rejtettek, de előfordulhat, hogy mégis megjelennek a fájlkezelőben. Ha pár restart után még mindig, akkor csak a meghajtóbetűjelet kell elvenni parancssorban a DiskPart, vagy grafikus felületen pl. egy külső particionáló program segítségével (bővebben).

(#78367) Zotya84:
A build upgrade-ek során pedig általában létre szokott hozni egy plusz WinRE partíciót a lemezen. Legalábbis nálam UEFI módban telepített rendszereknél a 1803-ra történő upgrade esetében is 2 db lett, ráadásul már OEM-partíció néven. A gépházas frissítés végén legutóbb pedig az ESP-t csatolta fel a fájlkezelőben. De az újraindítás után megszűnt és csak 1 db van belőle. :D Mondjuk 1 lemezen normál eleve csak annyi lehet.

[ Szerkesztve ]

(#78370) bali66 válasza Zotya84 (#78367) üzenetére


bali66
tag

Oké,értem. Lehet hogy még tényleg várni kéne az igazi update felrakásával. A visszajelzések alapján csak kitalálnak valamit.Talán 35 napig húzható az idő?

(#78371) King Unique válasza bali66 (#78370) üzenetére


King Unique
titán

Ha legalább Pro kiadásod van, akkor a gépházban 365 napig, azaz 1 évig lehet halasztani a funkciófrissítéseket.

(#78373) Darth_Revan:
Az "Ultimate Performance" beállítás csak a Windows 10 Pro for Workstations kiadásban lesz elérhető (forrás).

[ Szerkesztve ]

(#78372) Barthezz2 válasza Lenry (#78368) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Volt már azóta több restart is, most is megtettem, de nem akart eltűnni. Manuálisan sikerült.

Köszi mindenkinek :R

Everybody lies.

(#78373) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Azt tudni hogy mi lett az Ultimate Performance energiabeallitassal? Bekerult a 1803-ba? Neztem PC-n es laptop on, de egyiknel sem listazza ki. Elo lehet valahogy csalogatni, illetve van erezheto elonye?

(#78374) Cs1csó válasza Darth_Revan (#78373) üzenetére


Cs1csó
félisten

"ultimate performance" ? Ez miben tud többet mint a teljesítménycentrikus?

(#78375) Darth_Revan válasza Darth_Revan (#78373) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Idokozben meg is találtam a választ, parancssorbol elő lehet csalogatni bármely w10 1803 alatt :)

[link]

csicso82:

This new policy builds on the current High-Performance policy, and it goes a step further to eliminate micro-latencies associated with fine grained power management techniques.

[ Szerkesztve ]

(#78376) pendre54 válasza bali66 (#78363) üzenetére


pendre54
addikt

"Én is tartok attól hogy visszatér a hiba." Szerintem, a Gépházban Te is végezd el, a már fentebb említett "Indítás javítása" opciót(kb. 2 perc az egész), és rögtön látni fogod, hogy valóban sérült-e, az újratelepítés után az a fájl.
Ennyi időt szerintem megér rászánni.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#78377) Kékes525 válasza #07746304 (#78300) üzenetére


Kékes525
félisten

Samsung SSD 960 EVO 500GB, Szabványos NVM Express-illesztő (PCI\CC_010802) [VEN: 144D, DEV: A804] Verzió: 10.0.17134.1, 6-21-2006

HDS 5.20 pro.

HDS hiba lehet, mert a trim aktív a magican szerint:

Írtam a fejlesztőnek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78378) Pipó válasza #07746304 (#78300) üzenetére


Pipó
őstag

nálam is ez volt, rámentem, hogy újratesztelés, és akkor már jó lett.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#78379) Kékes525 válasza Pipó (#78378) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam az nem használt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78380) Angel2014 válasza Darth_Revan (#78375) üzenetére


Angel2014
addikt

Na ezzel már nem fog melegedni a gépünk... :DD

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78381) Angel2014 válasza Kékes525 (#78377) üzenetére


Angel2014
addikt

Nálam is ilyen lett..

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#78382) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Hétfőn felfrissítettem a WIN-t.
Tegnap az Office 2016-hoz felajánlott több frissítést.
Ezek közül 2 frissítés nem akar települni.
Letöltöttem manuálisan, de így sem akar.
A mostani Office 2016 frissítésnél nálatok minden települ?
Mit lehet ilyen esetben tenni, mi lehet a gond?

(#78383) #73959936


#73959936
törölt tag

Tegnap frissítettem a 1803-ra.

Azóta nem tudok a gépre szkennelni....

Találkozott vki. hasonlóval ?

(#78384) Kékes525


Kékes525
félisten

Akinek az áprilisi frissítés az SSD-nél a HDS hibás TRIM-et mutat az valószínűleg a HDS hibája. Írtam a fejlesztőnek és ezt írta:

"Igen, az utóbbi frissítés számos problémát okoz, több dolog sem működik megfelelően a Windows-ban. Több helyen ellentmondásos működés is lehetséges: pl. ha a TRIM (valóban) inaktív, akkor 80% teljesítmény szokott megjelenni a programban. Itt most ez 100%, de mégis úgy tűnik, a TRIM nem megy. Elvileg ilyen sosem fordulhat elő, magam sem értem, mi történt a Windows-ban, hogy ilyen mégis lehetséges.

Tudna segíteni esetleg a helyzet kivizsgálásában?
Nem sikerül reprodukálni a problémát itt, bármely (frissített) Windows verzióval, SSD-kkel nézem, a TRIM működik (a másik SSD-nél Önnél is így látszik). Jó lenne megnézni, hogy itt mi állhat a háttérben, milyen ellentmondásos információt kap a program a rendszertől, ami megkavarja a működést, ráadásul nem konzisztens módon.

Ez a vizsgálat teljesen biztonságos, csak a program működése során előforduló lépéseket, rendszer-válaszokat naplózza. Ehhez

1) Kérem zárja be a programot (a Fájl menüből), majd a Keresés mezőbe írja be: CMD.EXE Ezután jobb gomb a megjelenő CMD-n és Futtatás rendszergazdaként.

2) A program mappájába lépve ( CD "\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel" ) indítsa el a programot a /ENABLETEST /REPORT /RAID kapcsolókkal, azaz az alábbiakat kellene beírni:

HDSentinel.exe /ENABLETEST /REPORT /RAID

Ez a felismerés során előforduló lépéseket, problémákat naplózza a program mappájában található "testmode.txt" és RAID.TXT fájlba valamint riportot is ment HDSentinel_4.71.7_report.txt fájlba.

Kérem, ezeket a fájlokat küldje át. Így alaposan megvizsgálható, hogy a felismerés során milyen lépések kerülnek végrehajtásra, esetlegesen milyen hibá(ka)t ad vissza a rendszer a programnak ami miatt az állapot nem jelenik meg jelen helyzetben.

Ez segíthet kideríteni, hogy mi történhetett és remélhetőleg kiderül, hogyan lehetne a helyzeten javítani.

A Magician program tudomásom szerint csak 1 módon ellenőrzi a TRIM működését: csak azt figyeli, hogy az op.rendszer szinten engedélyezett-e. Ez mindig igaz (még ha nincs is SSD a rendszerben) de nem figyeli, hogy a parancs valóban eljut az SSD-hez vagy sem.
A Hard Disk Sentinel figyeli ezt is - csak úgy tűnik, valamiért Önnél bizonytalan értéket kap a rendszertől. Jó lenne ennek okát látni és így tenni ellene ha a Windows így megkavarta a dolgokat."

Jó lenne, ha Ti is ezt követnétek és a fejlesztőnek elküldenétek a riportokat, hogy kijavíthassa a hibát. Címe: Hard Disk Sentinel <info@hdsentinel.com>

Értelemszerűen ha a HDS verziója 5.20, akkor a riport fájl: HDSentinel_5.20 PRO_report.txt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78385) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Egy HP mini PC azt csinálja, hogy kikapcsoláskor kikapcsol semmihez nem nyúlok és kb 2 perc múlva magától bekapcsol. Van valami ötletek mi lehet ez?

Gyári win ran rajta frissen.

(#78386) YASKATIR válasza atee_13 (#78385) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Esetleg ez?

(#78387) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Az Eset internet security jelezni szokta, ha van új Windows frissítés. Jelzi az opcionális update-eket is. A Windows update-en belül ezeket hol látom? Úgy látom, ezeket nem jeleníti meg, és pl a Silverlight opcionális update már ezer éve látható az Esetben, úgy látszik ez nem kerül frissítésre.

(#78388) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#78277) üzenetére


gyugyo79
addikt

Megint nem megy amíg az Intel nem csinál új drivert ...
Csak tudnám minek frissíti magát ez az átok ha azzal hazavág egy működő dolgot. Nem mellesleg nem először b@sznak ki azokkal akik ezt használnák...

[ Szerkesztve ]

(#78389) atee_13 válasza YASKATIR (#78386) üzenetére


atee_13
őstag

Nekem huncut módon itt csak egy menüpont szerepel az a beállítások ami engedélyezésen van.

De ha jól értem ez az alvó állapotra vonatkozik és itt az a baj, hogy kapcsolom a gépet leállítással és eltelik 1 perc és jön újra a bekapcsolás minden tevékenység nélkül.

Van még 2 másik ilyen gép az nem produkálja ezt, de nem találom mi lehet a különbség. Nem lett babrálva win beállítás.

(#78390) ACE-


ACE-
addikt

Nekem frissülés óta nem működik a hálózati megosztás, hiába osztok meg, nem elérhető másik ugyanilyen Windows alól sem...
Ugyanakkor az eddig tökéletesen működő alvás sem működik, egyszer elalszik, rendesen feléled, majd ha újra altatom, akkor egy ideig teker kikapcsolt képernyővel, majd újraindul az egész gép, és azt írja logban hogy hibás leállítás után állt helyre... faxom kivan már hogy egy jól működő rendszert elqrnak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#78391) abdulka1 válasza Kékes525 (#78384) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Nálam is ez a helyzet, és el is küldtem a riportot.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#78392) #73959936 válasza ACE- (#78390) üzenetére


#73959936
törölt tag

+1 a megosztás témában

szidással együtt :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#78393) Kékes525 válasza abdulka1 (#78391) üzenetére


Kékes525
félisten

Szia!

Pár nap múlva várható a javítás. Nálad a mostani update előtt volt TRIM? Mivel az SSD-éd teljesítménye 80%-os, lehet, hogy a TRIM tényleg nem müködik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78394) worxland válasza ACE- (#78390) üzenetére


worxland
addikt

Nekem eddig kisbetűs volt a megosztás, most csak nagybetűsen fogadja el, kisbetűsen nem,
Például eddig volt \\hp820g3\c$, most csak a \\HP820G3\c$ jó, a kisbetűs változat nem.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#78395) #86564352


#86564352
törölt tag

Két nap után a 1803 megtisztelt az első kék halállal: critical_process_died :( rest in peace
reset után ethernet adapter hiba, egy perc után összeszedte magát

(#78396) polonic


polonic
félisten

Az április update telepítése meghülyült a kijelző kezelés.
A gép egy HP laptop, dokkolón. Monitor is rákötve. Ha leveszem, akkor nem vált át a laptop kijelzőjére és úgymond virtuálisan ott marad a két kijelző, még a tálcán lévő ikonok is a nagy monitoron maradnak és a megnyitott ablakok is.
Ezelőtt nem volt ilyen probléma.
Aztán megjelent 5 kijelző a beállításokban is. Meg az eszközök között is. Eszközkezelőben töröltem ezeket, de a kijelző beállításokban ugyanúgy ott vannak.

Mi a fene történt és hogy lehet ezt helyrehozni?

(#78397) #86564352 válasza polonic (#78396) üzenetére


#86564352
törölt tag

Mindig ez van verzió váltáskor, korábban működő dolgok elromlanak, funkciók hiányoznak aztán várjunk mikor veszik észre magukat.

(#78398) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Érdekes bugra bukkantam. Gyakorlatban talán nem okoz gondot, de furcsa.
Szóval ha a gépházban rákattintok a rendszerre, a kijelzőre, és nyomok egy tabot, akkor a felfelé nyíl lenyomásakor elszáll a gépház:D

üdv, adika4444

(#78399) odrif válasza adika4444 (#78398) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem módosítja a fényerőt.

20 éve a Prohardveren

(#78400) Kékes525 válasza adika4444 (#78398) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam semmi sem történik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.