Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78751) tévelygő


tévelygő
aktív tag

Sziasztok!
Véleményetekre lennék kíváncsi!
Van 2 asztali PC amiken WIN10 operációs rendszer fut ami központilag vanak regisztrálva. (WIN 8-ról frissítve win10-re)
Felmerült az igény arra,hogy a két gépben egymás közt át kellene cserélni a merevlemezeket amiken oprendszerek vannak.
Vajon az aktiváció megmarad ebben a formában is?

Sony RX 10

(#78752) enemi válasza tévelygő (#78751) üzenetére


enemi
senior tag

A két gép azonos hardware? El se fog indulni...

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#78753) Kékes525


Kékes525
félisten

Szeretném néhány programnál az UAC megkerülését. Az automatikusan induló programok esetében a feladatkezelővel már sikerült megoldanom. Azonban maradt még néhány, viszonylag gyakrabban használt program, (pl. Sysinternals Autostart rendszergazda módban indítva) amelyre az UAC ugrik. Az ilyen esetekben milyen lehetőség van az UAC kikerülésére? Alapesetben nem szeretném kikapcsolni az UAC-t, csak nagyon kevés, biztonságos program esetében.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78754) tordaitibi válasza poli27 (#78748) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igen erre rájöttem gugli barátunkkal, de akkor milyen messengere lehet...?

(#78755) pzstm válasza tordaitibi (#78746) üzenetére


pzstm
titán

a Messengert manapság Facebook Messenger-re használják ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#78756) Sub-ZeRo válasza Zolix (#78750) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én erre azt csináltam, hogy a device manager-ben letiltottam a kamerát, így kikapcsolt a hang és kép is.
Ha kellett akkor újra engedélyeznem kellett és így működött.
Sajnos régi kamera, új driver nincs rá, így nem fog jól működni. XP alatt biztos tuti lenne.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#78757) Syl válasza Kékes525 (#78753) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyanúgy a Feladatütemezővel: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78758) tévelygő válasza enemi (#78752) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Nem-nem, sőt ez lett volna a csere eredeti oka. Feleségem gépét átköltöztetni a gyerekébe,mert a az asszony gépe még fejleszthető, a gyereké meg már elérte a fejlesztés határát, de lenne igény jobb konfigra.

Sony RX 10

(#78759) enemi válasza tévelygő (#78758) üzenetére


enemi
senior tag

Akkor el se fog indulni.

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#78760) tévelygő válasza enemi (#78759) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Oké köszönöm,így megmenekültem egy nagy szívástól ha nekiálltam volna a cserének!

Sony RX 10

(#78761) MikeWazowski válasza Cs1csó (#78720) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#78762) Kékes525 válasza Syl (#78757) üzenetére


Kékes525
félisten

Ehhez hasonló cikk van itt is a PH-án is, de a Windows 10 feladatkezelőjében nem találok megfelelő indítási feltételt. [kép] A cikk nem tér ki erre (ez a triggers) lenne. Bármelyiket is választom a feltétel teljesítésekkor automatikusan indulni fog.
Ja, hogy a parancssorra kell csinálnom, nem az adott programra? És majd az teljes jogú parancssor fogja indítani a kért programot, amit az ikonjában adok meg?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78763) Geth válasza Kékes525 (#78762) üzenetére


Geth
addikt

Gondolom trigger nem is kell; ahol indítani akarod, ott meg schtasks /run ...

[ Szerkesztve ]

(#78764) Borisz76 válasza tévelygő (#78751) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Én a tegnapi nap folyamán kicsit variáltam a gépeken.

Adott 4 PC :

- Kisfiam gépe ( Zbox EN860 )
- Párom gépe ( Asztali PC Core2Duo )
- Saját gépem (Asztali Cooler Master HAF BX )
+ Vettem egy új Zbox Magnus-t is.

A párom gépe a leggyengébb ezt szerettem volna "leselejtezni".

Az új Magnus-ba átraktam a rendszer SSD-t az EN860-ból.
Tehát a fiam kapott egy erősebb ZBox gépet de a rendszere maradt, játékok stb.

Az így megüresedő EN860-s gépbe áttettem a párom gépének a rendszerlemezét.
Most a párom fogja használni a ZBox EN860-t a saját beállításaival.

A leselejtezett asztali PC helyére kerül a saját HAF XB-s házam, rendszerem.

Az SSD cserélgetésen kívül semmit nem csináltam.
Minden gép megy és az összes Win 10 ( Pro 64 bit ) aktív maradt.
Eredetileg is a Microsoft fiókjához tartozó Digitális licenccel voltak aktiválva.

A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78765) Kékes525 válasza Geth (#78763) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, most már látom, a ccleaner is hasonlóan kerüli meg az UAC-t. Na, majd csak összehozom. :D

Sikerült! Köszi Syl és Geth. :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78766) tévelygő válasza Borisz76 (#78764) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Hm köszönöm Neked is a választ. Így látok benne alternatívát! Átgondolom és meglátjuk. De előtte mindenképpen kell Microsoft profilt regisztrálnom.

Sony RX 10

(#78767) Borisz76 válasza tévelygő (#78766) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, nálunk is mindhárom gép Microsoft fiókkal rendelkezik.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#78768) Syl válasza Kékes525 (#78765) üzenetére


Syl
nagyúr

A feladatütemezőben Feladat létrehozása
Általános fül: adsz neki egy nevet, alul "futtatás a legmagasabb szintű...."
Műveletek fül: Új és beadod neki az indító exe-t
OK (semmi más nem kell)
Asztalon jobb klikk, Új, parancsikon, az "Adja meg az elem helyét:" mezőbe beírod:
schtasks.exe /run /tn "feladatneve"
Tovább, adsz nevet az ikonnak, kész.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78769) Narxis


Narxis
nagyúr

Na megkaptam a nagy tavaszi frissítést, jó érzés ha az embernek friss a windows-a.

Thanos was right.

(#78770) MikeWazowski válasza Narxis (#78769) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#78771) Kékes525 válasza Syl (#78768) üzenetére


Kékes525
félisten

Megvan, még egyszer köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78772) Zoz válasza tévelygő (#78766) üzenetére


Zoz
őstag

Csere előtt tiltsd le a gyorsindítást, és az eszközkezelőben állítsd a lemezvezérlőt szabványosra. Valamint a BIOS-ban a SATA vezérlő üzemmódja (IDE/AHCI) legyen ugyanaz az új gépben mint a régin volt, valamint a bootolás módja (UEFI vagy hagyományos) is legyen megfelelőre állítva.
Ha ezekre odafigyelsz akkor 99.999%, hogy elfog indulni. (Ha elég hasonló a két gép hardvere, akkor odafigyelés nélkül is :) )

(#78773) tomchy


tomchy
tag

Helló!

Van valakinek aktuális infója, hogy Windows 7 kulccsal lehet-e még Win 10-et aktiválni tiszta telepítés esetén?

köszi

internetprint.eu - Fotókönyv, fényképes naptár, névjegy, szórólap. 20%-os kuponkód: JDC20

(#78774) gyugyo79 válasza tomchy (#78773) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lehet.

(#78775) Cs1csó válasza tordaitibi (#78746) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg erről az oldalról le is tudod még szedni: [link] megjegyzem én sem értem, írja is hogy ezt a verziót csak xp-n lehet használni.
Mik vannak! Lehet a volt osztálytársad a múltban él :)

(#78776) tévelygő válasza Zoz (#78772) üzenetére


tévelygő
aktív tag

Mentettem! :R

Sony RX 10

(#78777) M@no válasza tordaitibi (#78746) üzenetére


M@no
tag

Nem lehet, hogy erre gondolt!?
https://www.messenger.com/
Mert ide elvileg maga a FB nélkül is tudsz regisztrálni és használni.

(#78778) Rasiel válasza Buckey (#78742) üzenetére


Rasiel
senior tag

Ki mondta, hogy mókolni kell és félévente újra kell rakni a rendszert?
Nem muszáj mindig a legfrissebb build-et használni, senki nem tart pisztolyt a fejedhez, hogy a legújabbat használd. Én egyébként még a 1607-est használom, ami 2016 nyarán jött ki. Miután felinstalláltam az év őszén, beállítottam tüzetesen és normálisan, azóta semmi problémám nincs vele. Nem frissítettem semmit az OS-en. Csak abban az esetben szoktam új build-et feltenni, ha valami nagyobb volumenű változás van a gépemben hardver(ek) tekintetében. Ez a legegyszerűbb módja az egésznek és az ember megspórolhat magának jó pár fejtörést.

Szerk.: Egyébként részemről nem ajánlott, ha csak simán ráfrissítesz a meglévő, beállított Win10 verziódra, mert a legtöbb esetben jó pár beállítást - amit előzőleg eszközöltél - visszaállíthat alapértelmezett állapotba.

[ Szerkesztve ]

(#78779) YASKATIR válasza Rasiel (#78778) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

En mondjuk nem lennek buszke arra, hogy egyetlen quality update-et sem tettel fel (mivel a feature es a quality update teljesen fuggetlen egymastol) es tele van biztonsagi resekkel a rendszered

[ Szerkesztve ]

(#78780) King Unique válasza Buckey (#78740) üzenetére


King Unique
titán

Lehet nálad állítólag nálad jobban melegedik a gép, de én mondjuk nem vettem észre, eddig itt topikban mások sem említették. A dokkolónál az az NTFS jogosultsági probléma pedig elég érdekes. Én is használok többféle USB-tárolóeszközt NTFS fájlrendszerrel, immáron a 1803-as verzióval is, de ilyenbe eddig még nem futottam bele. A szoftveres leválasztásnál az a probléma pedig végképp nem 1803 és nem is Windows 10 sajátosság, mert már a korábbi Windows-verzióknál is megvolt.

Egyébként nem muszáj félévente váltani az újonnan megjelenő verzióra. Ha legalább Pro kiadást használsz, akkor a gépházban ott van a halasztási opció. Vagyis a funkciófrissítéseket el lehet 365 nappal, azaz 1 évvel halasztani. De közben a rendszer továbbra is kapja a minőségi frissítéseket, azaz többek között a biztonsági javításokat is. Ez azért ésszerűbb megoldás, mint végérvényesen letiltani minden frissítést... Amúgy az Education és az Enterprise kiadásoknál + 6 hónap támogatást biztosít a Microsoft, tehát azoknál egy-egy verzió használatát akár még tovább el lehet tolni. Említette itt valaki még az LTSB/LTSC kiadást is, amelynél valóban jóval hosszabb egy verzió támogatási ideje. Csak annál meg ugye az gond, hogy normál esetben egy home usernek olyan nem nagyon lehet. De persze tudjuk, hogy néha előfordulhatnak kivételek... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#78781) Rasiel válasza YASKATIR (#78779) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nem írtam egy szóval sem, hogy büszke vagyok rá.
Természetesen megfelelően körültekintő használattal is lehetnek problémák, de nagyon minimális annak az esélye, hogy beszed valamit az ember, ha így használja a számítógépét. Nem feltétlenül van létjogosultsága annak, hogy mindig az újabb és újabb build-re frissítsen a felhasználó. Tény, új verzióval plusz funkciókat kaphatunk, ismert biztonsági réseket foltozhatnak be, hibákat javíthatnak, de elsősorban nem ezen fog múlni, hogy az adott felhasználó gépén megjelennek-e nemkívánatos programok, kártevők, stb.

(#78782) YASKATIR válasza Rasiel (#78781) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

A quality update-ek konkretan a biztonsagi reseket foltozzak es nem adnak hozza uj funkciot a rendszerhez.

" de elsősorban nem ezen fog múlni, hogy az adott felhasználó gépén megjelennek-e nemkívánatos programok, kártevők"

Elsosorban a felhasznalon, masodsorban pedig ezen. Nem veletlenul "erolteti" a frissitest az Ms. Nem veletlen koltenek dollar milliokat arra, hogy foltozzak a biztonsagi reseket

[ Szerkesztve ]

(#78783) King Unique válasza sittes79 (#78737) üzenetére


King Unique
titán

Igazán értelmes egy hozzászólás és az információtartalma is kb. 0... Többek között még a Windows verziója sem ismert, illetve hogy milyen frissítés történt. Csak találgatni lehet, hogy talán funkciófrissítés és 1803 az aktuális verzió, vagy ki tudja. Aztán az ilyen "nem látja", "nem ismeri fel" és társai kijelentések is sok esetben felületesek és nem teljesen fedik a valóságot. Legutóbb akinek problémája volt USB-elosztóval (hub), annál (nyilván) megjelent az eszközkezelőben. Illetve az eszközkezelős hibakódokhoz megoldási javaslatok is vannak a Microsoft weboldalán. Aztán az sem derült ki, hogy azóta az USB-hubhoz csatlakoztatva lett-e valamilyen eszköz, ki volt-e próbálva pl. egy pendrive-val. A linkelt esetnél utána rögtön működött. De aztán a végén kiderült, hogy valami mégsem stimmel az eszközzel, mert hol működik, hol nem különféle asztali operációs rendszereknél...

[ Szerkesztve ]

(#78784) #73959936


#73959936
törölt tag

Végre sikerült az azonos hálózaton lévő gépek közötti mappamegosztás a 1803 alatt, úh. happy... :DD :DD :DD

(#78785) betyarr válasza #73959936 (#78784) üzenetére


betyarr
veterán

hát,ez nálam sem egyszerű.tulajdonképpen egyszer gondol egyet és látszódik,de alapból egy ideig a megosztott hálózati mappa nem érhető el.és lövésem nincs,hogy miért :W

(#78786) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Üdv!

Lehetséges megoldani valahogy, hogy [Windows]+[Print Screen] gombok lenyomására jpg formátumban csináljon screenshotokat az OS? Anélkül, hogy külön be kelljen őket illeszteni valami külön programba. A PNG fájlok túl sok helyet foglalnak és gondoltam megkérdem, hátha van ilyen rendszerbeállítás.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#78787) Zolix válasza Sub-ZeRo (#78756) üzenetére


Zolix
tag

Köszi!

(#78788) Norberto008


Norberto008
tag

Sziasztok!

Ezzel lehet valamit kezdeni vagy SSD csere? Lefagyogat a windwz... :Y

üdv

(#78789) norti


norti
addikt

Elvileg javítva a HDS-ben a trim kijelzés (most teszteltem :) ), public verzió gondolom hamarosan kint lesz ;)

(#78790) Syl válasza Norberto008 (#78788) üzenetére


Syl
nagyúr

Elsőre próbálj meg egy SATA-kábel cserét. Sajnos volt ilyenhez szerencsém.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78791) Norberto008 válasza norti (#78789) üzenetére


Norberto008
tag

Melyik verzió lesz ez?

üdv

(#78793) Norberto008 válasza #20749568 (#78792) üzenetére


Norberto008
tag

Patika rendszer, csak távolról látom, HDS-ben 100/90-es.. Erre most nincs lehetőségem hogy sata kábelt cserélgessek, vidéken van a gép.. Így akkor marad az ssd csere, jobbat nem tudok.

üdv

(#78794) Doky586 válasza Patrick76496 (#78786) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A .png veszteségmentes, ellentétben a .jpg-vel..
A .png kisebb méretű ha csak programablakot screenshotozol vele, háttérkép, reklámok és hasonló truecolor vackok nélkül..

[ Szerkesztve ]

(#78796) norti válasza Norberto008 (#78791) üzenetére


norti
addikt

5.20.1, ha nem változik.

(#78797) Norberto008 válasza #20749568 (#78795) üzenetére


Norberto008
tag

Kábel cserével együtt természetesen. :) de már jó ideje megy, nem hiszem h kábel.

üdv

(#78798) Syl válasza Norberto008 (#78793) üzenetére


Syl
nagyúr

Szóval a kábel cseréje az nem megy, de a komplett SSD cseréje kábellel igen. :F

Egyébként nálam is pár évig ment hibátlanul amikor elkezdte a fagyást (plusz a SMART-ba bekerült pár bejegyzés)... De ahogy gondolod.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78799) Norberto008 válasza Syl (#78798) üzenetére


Norberto008
tag

Mivel vidékre kell utaznom emiatt, nem szeretnék többször menni ha mégsem kábel. Tetszik érteni?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#78800) Kékes525


Kékes525
félisten

A HDS hibás Trim jelzése béta verzióban már javítva van. A honlapról letölthető. Nálam tökéletesen müködik. [kép] :) Lehet, hogy a SMART fül hibás. :(

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.