Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Az 1709 build-nek lehet még letölteni media creation tool-ját?

Javítani szeretném a mostani telepítést, mert a win update még mindig nem akar felrakni két 1709 frissítést, akármit is csinálok.

(#78952) szaniszlokar válasza TRob1 (#78943) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Köszi!

Minden ellenállás hasztalan.

(#78953) hackeeeee válasza hackeeeee (#78949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes, gépház->fiókok alól kitörlöm a fiókot, majd bezárom a gépházat, és megnyitom újra, akkor ugyan úgy ott van a fiók.. Wtf?!

Alkalmazás alaphelyzetbe állítása sem segít...Ha böngészőben kitörlöm az eszközeim közül a gépet az sem, akkor is belép.. Hogy tudom kitörölni a fiókot a gépről? Hiába van beállítva, hogy kérdezzen rá az alkalmazás a használatára, nem teszi..

Alaphelyzetben csak arra volt használva a profil, hogy store-ból letöltsek vele, másra nem.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#78954) Syl válasza Fred23 (#78948) üzenetére


Syl
nagyúr

Még szerencse, hogy az én gépem nem olvasta ezt a cikket :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78955) TRob1 válasza gekkoXT (#78951) üzenetére


TRob1
veterán

Valahonnan biztos lehet. De szerintem egyszerűbb letölteni a Microsoft Windows and Office ISO Download Tool-t és azzal olyan Win-t vagy Office-t töltesz, amilyet akarsz. (MS szerverről szedi)

Én mondjuk első körben próbálnék rögtön egy legújabb, 1803-at ráfrissíteni...

(#78952) szaniszlokar:
Ha az volt, akkor szívesen. :)

(#78954) Syl:
Hehe... szerencsére enyéim sem. :D

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#78956) Doky586 válasza gekkoXT (#78951) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A 1803-at szedd le és azzal javítsd..

(#78957) Kékes525 válasza Syl (#78954) üzenetére


Kékes525
félisten

Az enyém se. :N

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#78958) Fred23 válasza Syl (#78954) üzenetére


Fred23
nagyúr

Enyém is frissült, de ez volt az első, ami mintha megakasztotta volna kicsit a dolgok normális menetét, rövid időre még az Opera is elfeketedett, és állt.

(#78959) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Üdv.

Hogy tudom a Posta appot berakni az indítópultba?
Nem találom az indító exe-t, hogy bemásoljam a parancsikonját.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#78960) gekkoXT válasza Doky586 (#78956) üzenetére


gekkoXT
senior tag

csak olyan sok negatív észrevétel lett hirtelen h a 1803-tól megijedtem

(#78961) hackeeeee válasza s7evcsenko (#78959) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nincs kikapcsolva a háttérben futtatása, akkor elvileg fut magától.

Véleményem szubjektív...

(#78962) King Unique válasza gekkoXT (#78951) üzenetére


King Unique
titán

A Microsoft weboldalán az aktuális MCT és a direkt letöltés egyaránt a 1803-as verziót tölti le. Nekem megvan a 1709-es verzióhoz való MCT is, ha az kell. De amúgy nem létszükséglet, mert vannak egyéb letöltési források, amelyeknél a korábbi verziókról is elérhetők. Nem világos mit és hogyan akarsz javítani, de pl. a rendszerindítás javításához nem muszáj pont ugyanolyan verziójú telepítőt használni.

[ Szerkesztve ]

(#78963) guppi2


guppi2
tag

Sziasztok
Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy az én gépem is frissült, de lehet -e a frissítésnek valami hatása a dvd olvasóra?
Az olvasóban már hónapok óta ott volt egy lemezem. Ami a Farming szimulátor 17 eredeti kiadása.
Ezzel szinte naponta játszottam mostanáig.
Most hirtelen nem tudja beolvasni a lemezt.
Mikor újra beteszem a meghajtóba, akkor csak egy desktop - konfigurációs beállítások fájl jön elő.
Amit ha megnyitok jegyzettömbbel, akkor ez van beleírval:

[.ShellClassInfo]
LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21815

Sajnos tanácstalan vagyok, hogy most a gépem kapott-e vírust, vagy a lemez törlődött, vagy a vírusírtó törölt-e ki valamit, ami kellhet hozzá?

(#78964) s7evcsenko válasza hackeeeee (#78961) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nem kapcsoltam ki háttérben futást, de ha bezárom, akkor eltűnik a feladatkezelőből.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#78965) moleculez válasza egykori (#78945) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem Z50-m van, még nen telepítettem, lehet nem is kéne?!😳

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#78966) hackeeeee válasza s7evcsenko (#78964) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én eddig akinél láttam, el sem volt indítva, de dobálgatta az értesítéseket az értesítési területen, hogy új üzenet.

Véleményem szubjektív...

(#78967) egykori válasza moleculez (#78965) üzenetére


egykori
őstag

Ez egyedi hiba is lehet, mivel nem olvastam még ilyen hibát. A 1803-ig soha semmi gond nem volt a frissítésekkel, de szerencsére ki lehet jönni belőle, csak ennek van valami oka...

(#78968) Anonymusxx


Anonymusxx
aktív tag

A frissítés óta nem tudom elmenteni az rdp-én a jelszavamat....
Erre valami megoldás?

(#78969) Buckey


Buckey
senior tag

Windows újratelepítve, mondjuk nem volt egyszerű, mert először a cél előtt fekete képernyővel leállt, csak az egér mozgott, de mivel türelmes ember vagyok, így egy óra múlva kikapcsoltam, és kezdtem előről. :W
Majd a szokásos VGA driver hiba, és kétszer a frissítés leállt, indítsam újra.
Most működik, de majd kiderül. De az életemet nem merném rábízni (mondjuk a NASA sem, ők már akkor is tudtak valamit :DD )

A hőmérsékletek pár fokot csökkentek, pedig ez most tiszta telepítés, molyol valamit a háttérben (proci 20 % körül).

(#78970) Geth válasza Buckey (#78969) üzenetére


Geth
addikt

Te viszont kitartasz (mint a müncheniek), vagy csak Te vagy a vadász a viccben :DDD

Ez a molyolós megjegyzés mi akart lenni? Gondolom ha érdekelt volna, megnézed mi az...
Valószínű .NET-et forgat a háttérben, én mondjuk ngen-nel kicsit meg szoktam siettetni :)
De évek óta ez van, és még mindig van aki meglepődik... vagy első telepítés? :DD

(#78971) totyino77 válasza pendre54 (#78941) üzenetére


totyino77
tag

Ez nem igaz amit a ms írt nekem ugyan az a problémám, asus maximus x hero lapom van ami 3 honapos itt is elavultak a driverek, ez röhej

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#78972) Buckey válasza Geth (#78970) üzenetére


Buckey
senior tag

Szeretek utánajárni, hogy mi okozza a hibát, és működjön rendesen minden. :K
A molyolás pedig egy kis indexelés illetve a PowerDVD mappabeolvasása volt.
Nem lepődtem meg, meg nem is az első telepítísem.
A frissítés után lepődtem meg, hogy 3-4 nap után is úgy viselkedett, mintha akkor telepítettem volna újra.
De most úgy néz ki, jó lesz, vagyis amiket eddig kipróbáltam. Nem jelentkezett az „USB XP/8.1” driver sem.
Hőfokok lejebb mentek, visszaállt a „normál” állapot, első beállításra működött a megosztás, a rendszerben megszűntek a mikrolaggok, egy kicsit fürgébb lett. A többi meg majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#78973) Exodius válasza Buckey (#78972) üzenetére


Exodius
őstag

Indexeléssel mit csináltál? :)

(#78974) s7evcsenko válasza hackeeeee (#78966) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszönöm, akkor figyelgetni fogom, hogy jelez-e indítás nélkül. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#78975) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, kérdezném asztali ikon nevének aláhúzását hogyan tudnám eltüntetni ?

nem jövök rá, pedig biztos nem öndöngősség.... :(

:R

[ Szerkesztve ]

(#78976) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Segítség kell.
Van egy laptop ami lelassult ,
bekapcsoláskor míg eljut a jelszóig 1-2 perc, hiába ugrik fel a jelszó ablak
nem tudom beírni a jelszót meg kell várnom a 2~ percet.
Ezek után szintén vagy 2-3~perc mire használható, mert hiába jelenik meg a
sok-sok ikon az ablakon, szintén lefagy ha megnyitom a Google-t.
Program csak ami a Windows-hoz kell++, és Synaptics; Winrar; google; vagy 4 intel; Realtek-ből is 2-3;
Ami nem kell a böngésző működéséhez azt mind töröltem!
Nem tudom hol kezdjem a probléma keresését!
Hova forduljak segítségért?

[ Szerkesztve ]

(#78977) Molyzsa válasza cooi11 (#78976) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

Hali!
Én a merevlemez kondícióját nézném meg elsőnek.
Pl: hdsentinel progival.

..o.O..

(#78978) cooi11 válasza Molyzsa (#78977) üzenetére


cooi11
senior tag

HDD
Lemez használata. Persze ha lenyugszik, 30% csak.

[ Szerkesztve ]

(#78979) silvergod


silvergod
őstag

Sziasztok! Tegnap felrakott valami lyen frissítést a gép,ma reggel fekete képernyő fogad és csak köröz...lehet ezt javítani valahogy vagy csak új telepítés segít?
Köszönöm

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#78980) Cs1csó válasza guppi2 (#78963) üzenetére


Cs1csó
félisten

Próbálj ki más lemezt is a meghajtóban ezt a lemezt pedig egy másik meghajtóban. Ezzel kizárhatod azt hogy 1. a lemez a rossz 2. a meghajtó nem tud lemezt beolvasni (Csináltál olyat hogy kivett lemezzel is újraindítottad a gépet? Ha nem akkor csináld meg ha ez sem segít akkor - szintén legyen kivéve a lemez - állítsd le a PC-t és áramtalanítsd (tápnál ha van kapcsoló lekapcsolod és húzd is ki az elektromos hálózatból, várj 1 percet dugd vissza a kábelt majd kapcsold vissza a tápot és kapcsold be a gépet és ha betöltődött a gép akkor tedd vissza a lemezt-t és teszteld.

Ha ez sem használ - gondolom telepítve van a játék a gépre ha csak részben is - akkor menj be a vezérlőpult - programok és szolgáltatások közé és ott távolítsd el a játékot majd gép restart és telepítsd újra. Lehet ez megoldja, a játék törlése előtt ha van mentett állásod azt mentsd le itt a leírás hol található a játék save mappája '"C:\Users\NAME HERE\Documents\My Games\FarmingSimulator2017\
Mentsd ez az egész mappát és majd újratelepítés után visszamásolva ugyanott folytathatod.

Ha most sem sikerül működésre bírni akkor vedd ki megint a lemezt a gépből és menj be az ESZKÖZKEZELŐBE (tálca bal oldalán a windows ikonra és ott lesz a felsorolásban) tallózd be DVD/CD ROM MEGHAJTÓ menj rá és nyisd le ott lesz a meghajtód menj rá jobb klikkes menüben TULAJDONSÁGOK itt menj arra, hogy ILLESZTŐPROGRAM majd ott alul ESZKÖZ ELTÁVOLÍTÁSA kattints rá távolítsd el majd indítsd újra a számítógépet elvileg a windows-nak érzékelnie kell majd az eszköz illesztőprogramjának a hiányát és újratelepíti ezután teszteld a lemezt újra.

(#78981) sgergi válasza silvergod (#78979) üzenetére


sgergi
veterán

Nálam többszöri újraindítás megoldotta.

(#78982) mmdms


mmdms
addikt

Egyszerűen nem találok megoldást rá, hogy az egrentyűm progija bootoláskor induljon. Vmi tipp??

[link]

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#78983) Cs1csó válasza mmdms (#78982) üzenetére


Cs1csó
félisten

EZ a legfrissebb verzióra való frissítéskor jött elő? Tehát korábban működött? A program újratelepítésével próbálkoztál már? Hátha akkor megjavul.

Ha ezek nem segítenek akkor:
Nyisd meg a feladatütemezőt (ha a start menüt legörgeted akkor windows felügyeleti eszközöknél lesz a lenyíló menüben) aztán ott jobb oldalt - ALAPFELADAT LÉTREHOZÁSA - adsz neki egy nevet pl. mouse írj valamit a szövegdobozba is - mouse softver - tovább - BEJELENTKEZÉSKOR - PROGRAM INDÍTÁSA - (betallózod az program .exe-jét) majd kattints a továbbra és itt alul van egy négyzet azt jelöld be ( ha nem jelölöd be úgy is jó de ha nem indul akkor emiatt nem fog mert akkor igényli a rendszergazdai jogokat) és ott jelöld be a FUTTATÁS LEGMAGASABB SZINTŰ JOGOKKAL opciót

FONTOS! ez az utolsó lépés LEHET nem lesz szükséges tehát először E NÉLKÜL próbáld ki indítsd újra a gépet és ha indul akkor jó ha nem akkor menj be a feladatkezelőbe töröld a feladatot majd hozd létre újra de már azzal az opcióval hogy - futtatás a legmagasabb szintű jogokkal így el fog indulni.

[ Szerkesztve ]

(#78984) Salex1


Salex1
senior tag

Lehetséges valami programmal megoldani, hogy az asztalon (úgy hogy marad az asztal a C: meghajtón) elhelyezzek egy mappa ablakot, ami egy másik meghajtón, elérési úton található? Mintha egy intéző ablak lenne, de az asztalba integrálva.

(#78985) hackeeeee válasza s7evcsenko (#78974) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Amúgy, azt hiszem külön nem minden appnak van külön exe-je, bár ebben nem vagyok biztos. Eléggé el vannak dugva az alkalmazások, de meg lehet találni. De azt nem tudom, hogy azzal indító hivatkozást csinálhatsz-e.

Véleményem szubjektív...

(#78986) Cs1csó válasza Salex1 (#78984) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értem de esetleg az adott mappán jobb klikkes menüben válaszd ki a PRANCSIKON LÉTREHOZÁSA opciót és akkor lesz az asztalon egy parancsikonod amin keresztül eléred a mappát.

(#78987) #73959936


#73959936
törölt tag

Erre vki ? :U

[ Szerkesztve ]

(#78988) Salex1 válasza Cs1csó (#78986) üzenetére


Salex1
senior tag

Nem így gondoltam. Valami iIyesmi megoldás kellene, de nem csak csoportosításra, hanem mondjuk a képen látható "Images" rész egy másik könyvtárra mutasson.

[ Szerkesztve ]

(#78989) Cs1csó válasza #73959936 (#78975) üzenetére


Cs1csó
félisten

Aláhúzása? Tudnál egy képet küldeni, hogy mire is gondolsz?

Salex1 Á értem! Ötletes, ez windows 7-en korábban valami külső programmal oldottad meg?

Létezik igaz ez fizetős de képeken látszik ez olyan mint amire te gondolsz: [link]

Van ingyenes program is rá: Nimi Places Lehet ez lesz a nyerő.

[ Szerkesztve ]

(#78990) Salex1 válasza Cs1csó (#78989) üzenetére


Salex1
senior tag

Nem csináltam még win7-en sem.
Viszont most látom, hogy amit linkeltem kép, a FENCES program, tudja ezt is.

(#78991) movax válasza #73959936 (#78987) üzenetére


movax
őstag

Állítsd vissza a duplakattos indítást és eltűnik az aláhúzás. Control panel, File Explorer Options.

(#78992) Cs1csó válasza movax (#78991) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ekkor jelenik meg az ikon aláhúzva? Na ezt nem is tudtam!

(#78993) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Nem tudom hol keressem a problémát. 1; 2;

(#78994) Syl válasza Cs1csó (#78992) üzenetére


Syl
nagyúr

Win98 óta ilyen ;)

szerk.
Sőt. Ha Win95-re feltetted az Internet Explorer 4.0-át és telepítéskor kérted az "Active Desktop"-ot, akkor abban is megjelent ez az egykattintásos dolog.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#78995) mmdms válasza Cs1csó (#78983) üzenetére


mmdms
addikt

17.09-e sverzió, szombaton telepítettem.
Természetesen többször is megpróbáltam az alkalmazást újra telepíteni, nem segített. Mindenféle kompatibilitási marhaságot is kipróbáltam, az se.
Este megcsiálom amit írtál, kíváncsi vagyok.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#78996) smc válasza cooi11 (#78993) üzenetére


smc
addikt

Feladatkezelőben inkább a folyamatokat fotózd le, az többet elárulhat. :)
Persze akkor amikor indulás után magas a terhelés.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#78997) spiritex válasza Cs1csó (#77163) üzenetére


spiritex
veterán

Pár hét elteltével mondom újra elindítom a progit, megnézem mi újság, és hát sajnos újra el tudta magát indítani a 2 db telemetria és az 1 db win update, nem tudta megakadályozni ez a jónak tűnő progi sem...

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#78998) #73959936 válasza movax (#78991) üzenetére


#73959936
törölt tag

ez lesz az - köszönöm :K

(#78999) mmdms válasza mmdms (#78995) üzenetére


mmdms
addikt

Na tessék, most frissít 1803-ra, majd utána kiderül jó-e avval.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#79000) Cs1csó válasza cooi11 (#78993) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 smc
Bár megkockáztatom tanácsadáshoz még ez is kevés:
- melyik windows 10 verzió van a gépeden?
- mióta csinálja ezt mikor kezdődött mi történt közvetlenül azelőtt hogy megkergült a gép?
- mit jelent ez: " vagy 4 intel; Realtek-ből is 2-3" manuálisan telepítettél fel drivereket a gyártó honlapjáról vagy valami driver keresőről vagy a windows telepített mindent magának?
- milyen vírusvédelem van a gépen az jelez valamit, nem ír hibát vagy nincs is védelem a gépen esetleg lejárt vagy ki van kapcsolva?
- milyen hardverről beszélünk régi-új, PC-noti, erős-gyenge

Nem szeretem fölöslegesen róni a köröket ezért a legjobb - ha túl sok az anomália egy windows reinstall de sokat irtóznak tőle mint a fogorovostól, vagy nem is értenek hozzá, és nem tudnák maguk megcsinálni.

A windows 10-ben van egy olyan opció hogy a gép alaphelyzetbe állítás tehát ha itt nem oldódik meg a dolog akkor azt könnyen megcsinálhatod ha a géped úgy van felosztva tárhely ügyileg hogy mondjuk van egy 100GB-os C rendszerpartíciód és mondjuk 1 vagy több partició amiken csak adat van akkor ha a C-ről ami adat, kép stb. van azt átmozgatod a D-re akkor tiszta telepítés után feldobod a programjaidat és kész.

DE persze mindezek előtt nem ártana kártevővizsgálatot futtatni pl. ezeket: (ha le tudnak futni a rendszeren)
- MBAM, Adwcleaner, Emsisoft Emergency Kit, Hitman pro

Ha még nagyobb a galiba és gyanús hogy kártevő akkor egy MÁSIK TISZTA gépen csinálj egy pendrive-ra egy bootolható kártevőeltávolítót beírod a gugliba és kiadja végig is visz a folyamaton nem bonyolult - pl. KASPERSKY RESCUE DISK, Avira Rescue System

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.