Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72801) Winchester95 válasza Geth (#72799) üzenetére


Winchester95
őstag

Szia!
Csak mellé kell, egy autodiag programot akarok lefuttatni.
King Unique: Ez mi ez?:) Eddig még nem hallottam róla.

[ Szerkesztve ]

(#72802) King Unique válasza Winchester95 (#72801) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem a mellételepítést ne erőltesd, mert dual-boot megoldásnál az újabb Windowsok rendszerindítását is elcseszi! Ezért szokták először az XP-t telepíteni, majd utána az újabbakat. De azt is úgy, hogy az újabb Windows telepítőjével van előparticionálva a lemez, mert még azt is elcseszi... Aztán, ha a laptopon jelenleg a W10 UEFI módban lett telepítve, akkor azt az XP ráadásul megint nem támogatja. 1 db program miatt meg amúgy is totál felesleges lenne élesben feltelepíteni és bőven megteszi ilyen célra a virtuális gép...

[ Szerkesztve ]

(#72803) pendre54 válasza noxon (#72795) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Sajnos nem egyedi eset a tied. AZ MS, a Creators Update-el behozta a saját, natív USB audio2.0-ás támogatását, ami gyakorlatilag kinyír nagyon sok egyéb drivert. Nekem konkrétan egy ilyen TEAC dac-om van.[link] A CU kiadásáig simán ment a TEAC gyári ASIO driverével a DAC, viszont azóta lehetetlen azzal megszólaltatni, csak az MS által felrakott saját driverével szól. Volt már azóta két tiszta Win újratelepítés is, de egyelőre esélytelen a dolog. A TEAC is adott már ki újabb drivert, de azzal se működik, ahonlapjukon annyit írnak, hogy tudnak a problémáról, és dolgoznak rajta.
Szerencsére ezzel az MS driverrel olyan nagy minőség romlást nem tapasztaltam, pusztán annyi hátrányom van az egészből, hogy nem tudom használni azóta, a TEAC saját zenelejátszó progiját, a HR Audio Playert, mert az is ASIO-ra van kihegyezve.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#72804) hzcs


hzcs
senior tag

Hali!

Mit hallani/tudni a lezárt win10 frissítő kiskapuról? Ha nekiállok telepíteni 10 prót, el fogja fogadni a 8.1 kulcsot? Vagy már nem, inkább telepítsek 8.1-et?

Köszi!

(#72805) Winner_hun


Winner_hun
félisten

HD Sentinel be van állítva hogy a winnel együtt induljon el, mégse teszi. Új win, friss telepítés.
A program parancsikonjának indítópultba való helyezésével se indul a program a rendszer indulásakor. Hol keressem a hibát?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#72806) Winchester95


Winchester95
őstag

Értem.
Feltelepítettem a programot ez után mi a teendő?

(#72807) #86564352 válasza hzcs (#72804) üzenetére


#86564352
törölt tag

Elvileg jó lehet még, ki kell próbálni és megtudod. :)

(#72808) abdulka1 válasza hzcs (#72804) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A múlt hét csütörtökön (25.-én) frissítettem egy gépen win7-ről, 10-re. Nem használtam semmiféle kisegítő lehetőséget sem, és mégis tartósan aktivált lett a rendszer, digitális liszenszel.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#72809) #98452736 válasza King Unique (#72794) üzenetére


#98452736
törölt tag

Szia. Köszönöm a segítséget!Sikerült feltelepíteni a windows-t. Egy kérdésem lenne. Hagytam magára hogy frissítsen. Mire ránéztem települt rá egy Avast is. Telepitettem rá chromet, mphct, ccleanert közben. A vírusirtó hogyan kerülhetett rá? Azt vissza lehet keresni hogy mivel együtt, melyik program mellett került fel?
U.i.: Azért csináltam végül rufussal mert valami okból ha csak rámásoltam az isot, nem látta a boot menü.

[ Szerkesztve ]

(#72810) sgery válasza Blue Thunder (#72755) üzenetére


sgery
őstag

Amúgy megírtam a Kaspernek hogy mi volt, a válaszuk:
"Az Ön által beküldött "XXXX" avagy "MZD36-..." kezdetű kódmondat egy oroszországi piacra készült, promóciós (ún. NFR) 6 havi licenszhez tartozik. A fentiek alapján a támogatást el kell utasítanunk."
A kódot itt vásároltam amúgy PH-n.
Nem mint ha számítana, mert nem segítséget kértem tőlük, csupán hírül adtam hogy mire nem képes a programjuk.
Szerintem egy ilyen cég megfelelő reakciója az lett volna, hogy kikérik a hibákat és másnapra már benne van a frissítésükben, hogy minden fizető Ügyfelük részesüljön benne.
De Ők a pénzéhesek táborát gyarapítják...

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#72811) Blue Thunder válasza sgery (#72810) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az úgy faxa :U
Magyarul vettél egy licenszkulcsot itt amit ha jól értelmeztem x hónapig jó...hát rendesen átejtettek...viszont ugye vannak egyéb internet security-k amik szintén lehet havi promóciós kóddal aktiválni, ergo ugyanaz amit weben megvásárolsz és elvileg ugye ennek is teljes verziónak kell lennie minden funkciójával....hát érdekes egy kör volt de legalább erre is fény derült.
Én idáig mindig biztonságcenteren keresztül vettem hivatalos helyről...korábban a chip magazint vettem, mire kis naív rájöttem hogy marhára drágább mint megvenni magát az egész pack-ot...jó jó legalább kicsit olvastam is :))

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#72812) King Unique válasza #98452736 (#72809) üzenetére


King Unique
titán

A külső vírusirtót biztos nem a Windows, illetve nem a WU telepítette. Az ilyenek általában egyik-másik program bónuszaként szoktak felcsúszni, ha a telepítésnél nem veszed ki a pipát. EZ alapján meg is van a bűnös. :D

(#72813) #98452736 válasza King Unique (#72812) üzenetére


#98452736
törölt tag

Valóban lehet figyelmetlen voltam a ccleaner telepítőnél. (vagy már meg sem kérdezi hogy feltelepítse ezt is :D ). Mindenesetre Mégegyszer köszönöm a segítséget. Legyen szép estéd! 😊

(#72814) #19482368 válasza sgery (#72810) üzenetére


#19482368
törölt tag

Sajnálatos módon nagyon sokan nyerészkednek különböző licenc kulcsokkal, ez alól nem kivételek a vírus kereső programok se. A slussz poén, hogy elméletileg azzal a céllal telepíted fel, hogy megvédjen különböző kartevőktől. Ennek ellenére különböző forrásokból telepítenek emberek biztonsági szoftvereket. Annyiból jó hogy ezt megírtad, mert így mindenki le tudja vonni a konzekvenciákat.
Bármilyen vírus kereső program telepítése úgy működik hogy be regisztrálod magad az adott termék web oldalán, létre hozol egy fiókot, és azon belül vásárolod meg a szükséges licenc kulcsot. Ettől tisztább, átláthatóbb megoldás nincs.Kapsz egy emailt, abban benne van minden szükséges információ. Ebben az esetben jár termék támogatás. Személy szerint, én több alkalommal vettem fel velük a kapcsolatot, különböző problémákkal. Mindig segítőkészek voltak, és a hivatalos SLA időn belül mindig meg oldották a problémát. Ez ugyan így, elmondható a Microsoft Windows támogatásra is. Egy titka van, ki kell fizetni a licenc díjat. És nem kerülő utakon beszerezni az adott programot, vagy a hozzá tartozó licenc kulcsokat. És akkor nincs probléma, a termék támogatással.

(#72815) Winchester95 válasza Winchester95 (#72806) üzenetére


Winchester95
őstag

Na sikerült minden, van egy winxp-m.
Feltettem rá a programot, usb hibakódolvasórol van szó amúgy. (holnap jön meg a hibakódolvasó).
Szerintetek fogja kezelni az USB-t.

Mert pl telefonomat nem kezelte, de az gondolom teljesen más tészta.virtualboxal csinálom.

(#72816) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Sziasztok.A kérdésem az lenne, hogy ha felrakok egy régebbi (ha jólemlékszem 1703- as) win 10- et,és letiltom a windows update-ét (teljessen) akkor az nemakarja magát majd újabb verzióra frissíteni?Rinyál bármiért is utána akármi,hogy nem a legújabb build fut a gépen?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#72817) Pribi


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Erre valaki? [link] Azóta annyi történt, hogy újratelepítettem a Windows-t, kábelt is cseréltem és routert is. Igaz az utóbbi kettőt nem a hiba miatt. Erre ma reggel megint ezt csinálta. Mégis haldoklana a hálókártya?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#72818) (baphomet) válasza Blue Thunder (#72765) üzenetére


(baphomet)
tag

Megpróbálom.
Köszönöm a segítséget :)

(#72819) jokeph válasza Pécsi gyerek (#72816) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha service szinten tudod tiltani, akkor nem. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72820) Syl válasza jokeph (#72819) üzenetére


Syl
nagyúr

Ó, dehogynem. Pont erről volt pár kérdés itt az elmúlt napokban. Letiltott szolgáltatás mellett is mentek fel a frissítések.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72821) Pécsi gyerek válasza jokeph (#72819) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Win 10 pro-m van.Igen itt akarom tiltani. :K Most akkor jó ez működik, vagy mégsem és egyszer gondol eggyet és elkezd frissíteni? :F Amúgy az előfordúlhat,hogy valami pl 1 év után elkezd panaszkodni hogy nem a legújabb win 10- et használom,érzékeli ezt valami?

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#72822) jokeph válasza Syl (#72820) üzenetére


jokeph
nagyúr

Felettébb érdekes... :U

Ezen a rendszeren pár napja engedélyeztem először a frissitéseket.

Ez a rendszer több mint fél évet ment kikapcsolt frissitésekkel, egy hangos szó nélkül. ;)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72823) jokeph válasza Pécsi gyerek (#72821) üzenetére


jokeph
nagyúr

3 különféle konfigon használom a w10 enterprise n-t párhuzamosan, ez a konfig (AMD FX) eddig alapon volt, tiltva volt bármiféle frissités, és nem is követett el semmit az OS önállóan.

Most engedélyeztem neki, és a jelenelgi 1709-es biuld az összes cuccával felment.

Az S1151-es gépemen (Asrock Z270m-ITX/ac+core i3 7350k) 1607--es buildig van frissitve, a retro S775-ös konfigon (aláirásomban ;) ) pedig szintén minden alapon van, nuku frissités. :))

Azzal hogy szerviz-szinten próbaképp letiltod, semmit sem vesztesz. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72824) Zoshi85 válasza 2thletme2day (#72779) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Nálam semmi gond nincs a géppel. Igy is ajánlott felrakni ezt a frissítést? A Win update nem jelezte még.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#72825) Pécsi gyerek válasza jokeph (#72823) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Hasonló nálam is a szitu (775- 1151 b250 lap)Mind a kettő gépen a legújabb win 10 van fenn.A poén a régi xeonos gépen kevesebb problémával megy mint az új gépen :C A 1703 simábban és hiba nélkűl ment frissítés előtt.Ezért szeretném visszarakni azt.Persze ez új telepítés el járna :W de a lelki békémért simán megéri :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#72826) profit


profit
junior tag

A betűk, szöveges tartalmak, ebookok megjelenítéséről kérdeznék.

A betűtípusokat a 70-es évek vége óta integrálták a fejlettebb számítógépekbe. A hivatalos betűtípusok megjelenítését a pixelek elrendezéséhez kellett igazítani. Jól sikerült annak idején 600x480-as tévéken is. A kijelzők fejlődésével tovább javíthatnának a betűtípusok megjelenítésén. Ezért nem logikus, hogy bármilyen felbontáson is éppen az ebook, a szöveg legyen kicsit gyengébb megjelenésű. Gondoljunk egy képes szótárra. A szép kép FullHD-n gyönyörűen megjelenik. Mellette pici betűvel szedve a szó. Zárójelbe apró dőlt betűvel, vékonyítva az egyéb nyelvtani adatok. Ez szépen látszik QHD-n, és kicsit már szempróbáló FullHD-n. Nem értem, miért. A betűket bármilyen program, bármilyen körülmények közt, pdf-ben is, beillesztett képként is tökéletesen tudná megjeleníteni, ha be lenne állítva a pixelekre. Ha nem kellene új feladattal szembesülnie a megjelenítőnek.
Valami miatt a Windows 7-8 óta amúgy is rontottak a betűk megjelenésén, ami kár.

Azt tapasztalom, hogy FullHD-n szépen jelennek meg a fotók, és tökéletesen a filmek, de a pdf-ek apróbb betűi már nem elég jól olvashatók, és az EDGE simán böngészés közben sem hoz szép betűket, normál méretben.

A ClearType beállítást a legszebbnél szándékosan kicsit vastagabbra állítottam, hogy a kisebb betűk is jól látsszanak Edge-ben.

(#72827) Pécsi gyerek válasza jokeph (#72822) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Én vagy 3 évre kiakarom kapcsolni legalább :DD
Upp megcsináltam ezt írja ha frissíteni akarok.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#72828) jokeph válasza Pécsi gyerek (#72827) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jó, de miért kellett ehhez 3 év ? :DDD

Én a w10 kinézetét visszaredukáltam w7 stilusra, nekem könnyebb benne eltalálni.

:C

Elméletileg ez igy jó, és önhatalmúlag sem fog semmit fötörészni. ;]

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72829) jokeph válasza Pécsi gyerek (#72825) üzenetére


jokeph
nagyúr

:))

Tudtommal, nem kell a win-t újrahúzni, a telepitett frissitések visszavonhatóak.

Ha tévedek, majd megmondják akik ebben jobban benne vannak.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72830) Pécsi gyerek válasza jokeph (#72829) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Egy már biztos.Most hogy kikapcsoltam a frissítést,meg hogy az én gépemről is szedhet le más a frissítéseimből a vinyóm 10 szer kevessebbet dolgozik :K Érdekes...Amúgy ezt írja ahol kikapcsoltam

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#72831) jokeph válasza Pécsi gyerek (#72830) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jól van ez igy. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#72832) Kowax


Kowax
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom a tálca beállításával...
Be van kapcsolva, hogy automatikusan elrejtse a tálcát. Ezzel nincs is semmi gond. Azonban ha megnyitok több programot teljes ablakban vagy teljeshez közeli méretben, akkor egy idő után valamiért nem jelenik meg a tálca, csak ha a programokat leteszem tálcára. Vagyis pontosabban felugrik a tálca, csak az adott programablak alatt... Régebben volt egy olyan opció, ha jól emlékszem, hogy a tálca legyen legfelül.
Erre tud esetleg valaki valami megoldást? :)) :R

Böff!:))

(#72833) Gordiann


Gordiann
őstag

Sziasztok!

Következő a helyzet:

[link]

Hard Disk sentinel miatt átváltott a windows 10 ilyen ablakkezelésre, mint a képen látszik.
Sajnos megmarad akkor is, ha kikapcsolom a harddisksentinelt.

Hol keressem az eredeti gyorsított grafikus windows ablakkezelést? Mi ennek a neve?

:F

[ Szerkesztve ]

(#72834) ssgk


ssgk
aktív tag

Sziasztok.

Lehet egyértelmű de azért egy megnyugtató válasz jólenne ;)
Ha egy meghajtóra(jelen esetben egy ssd re) másik gépről telepítjük a windowst mint amiben használnánk nem lesznek anomáliák meg miegymás ? (Nem települnek az alaplap meg minden vacak programjai ugye ?)
És ami még érdekel melyik win10 verziót érdemes telepíteni ebben a cirkuszban (meltdown stb.) ?

(#72835) geza844 válasza movax (#72796) üzenetére


geza844
aktív tag

Köszi! Akkor sem lesz semmi gond, ha mellé teszek egy Linux-ot? (előbb Win10, aztán Ubuntu 16.04 LTS)

(#72836) Blue Thunder válasza Kowax (#72832) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Gépház---személyreszabás--legalul tálca és ott a legördülőbe kiválasztod hogy felül legyen

(#72834) ssgk

De valószínűsíthető hogy lesznek anomáliák, ugyanis bármilyen gyors is vagy win 10 telepítésekor érzékeli az adott konfigot a gépbe, vagyis én nem szoktam ajánlani a külsős telepítést.
1709-es verziót rakd az a legújabb, a javításokat kiadták is meg visszavonták is úgy hogy nyugodtan nyomjad a legújabbat.

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#72837) Nixon18


Nixon18
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék olyan feladatot ütemezni, ami akkor fut le ha egy bizonyos fájl (aminek állandó a neve és helye) módosul. Egy txt fájl mentéseit kellene figyelnie.
Be lehet ilyet állítani valamerre?

(#72838) Kowax válasza Blue Thunder (#72836) üzenetére


Kowax
tag

Nem a képernyő tetejére szeretném tenni, hanem azt, hogy mindig a megnyitott ablakok előtt, és ne mögöttük ugorjon fel.

[ Szerkesztve ]

Böff!:))

(#72839) blod001


blod001
tag

Kékhalál után nem kapcsol be a gép, a repairing toolba beakad és nem tudom csökkentett módban sem újraindítani. Szeretném újrahúzni a Windows-t úgy hogy az adatok megmaradjanak, de a D partíció bitlockerrel titkosítva van
Engedni fogja a C-n lévő Windows-t újratelepíteni anélkül, hogy formázni kéne? Sajnos a Bitlocker kulcs nincs elmentve sehol csak a jelszót tudom.

(#72840) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Ezen az oldalon megpróbáltam letölteni a Win10 Pro ISO-ját.

Ezt a hibát kaptam:

A laptopomon korábban volt legális Win 10 Pro. Most Ubuntu 17.04 van rajta. Mit rontok el? Vagy hogy kellene leszednem a telepítő file-t?

(#72841) #86564352 válasza profit (#72826) üzenetére


#86564352
törölt tag

Valószínűleg egyénfüggő. Az én szememnek a Mac rendszer betű megjelenítése a legszebb, és jobb ott a skálázás is. Windows alatt nekem éppen az IE vagy Edge megjelenítése tetszik, a Chromium böngészők vékonyabb betűi kifejezetten zavarnak. PDF regényeket nem olvasok annyit, hogy zavarjon valami. A cleartype beállítást én nem állítottam, a monitorom élesítési beállításaival játszottam kicsit. Megszokás kérdése, lehet ami valakinek jó, másnak rossz.

(#72842) geza844 válasza geza844 (#72840) üzenetére


geza844
aktív tag

Vagy jó úgy is, hogy mondjuk letöltöm nCore-ról ezt?
Microsoft.Windows.10.AIO.64bit.Hun.Build.16299.192-fatebringer
Gondolom ezt is tudom majd aktiválni a laptopomon, és legálisan használni, ugye?

(#72843) Blue Thunder válasza Kowax (#72838) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

... "Régebben volt egy olyan opció, ha jól emlékszem, hogy a tálca legyen legfelül."

Idéztem....ez elég egyértelmű kérdésre elég egyértelmű választ kaptál....csak akkor épp nem jól tetted fel a kérdést! :N

(#72839) blod001

Ha újrahúzod a wint akkor egyértelmű hogy formázni fogja a c particiódat, viszont ha a d meghajtón vannak az adataid amik titkosítva vannak akkor nincs gond mert csak a meglévő c-re fogod újrahúzni a windows-t (feltéve ha csak a d particiód van titkosítva, ha a c is akkor az szívás)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#72844) King Unique válasza geza844 (#72840) üzenetére


King Unique
titán

Ha Linuxon nyitod meg azt a weboldalt, akkor az MCT letöltése helyett közvetlenül az ISO-fájl letöltését fogja felajánlani. Utóbbi is működik és nem kell hozzá a letöltéskor termékkulcsot megadni stb. Tehát nagyon nem világos, hogy nálad mért van az a hibaüzenet... De, ha onnan valami rejtélyes ok miatt esetedben nem akar működni a letöltés, akkor vannak egyéb hivatalosnak mondható források is. Tehát nem kell XY kétes oldalakról lehúzkodni az AIO és társai echte tákolt telepítőket... Sőt, már rég nem kell, mert a Windows 7/8.1/10 ISO-k is mind letölthetők közvetlenül a Microsofttól, vagy az előbb linkelt ugyancsak hivatalos forrásokból.

[ Szerkesztve ]

(#72845) Doky586 válasza geza844 (#72840) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ott se kér semmit, igaz win alól próbálom és a MCT-t kínálja letöltésre, más os alól mást kínál. De próbálhatod innen is letölteni (ez is MS linket ad). Semmiképp se próbálkoznék belekókányolt isoval ha ilyen egyszerű a MS-től letölteni.

(#72846) abdulka1 válasza King Unique (#72844) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Fiókkal, és fiók nélkül is ez a helyzet. (nem adtam meg kulcsot sehol)

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#72847) profit válasza #86564352 (#72841) üzenetére


profit
junior tag

Ennyire azért nem egyénfüggő. A betűtípusokat óriás, vastag könyvek tartalmazzák, és módosítani nem lehet rajtuk. A kijelző beállításai némiképpen optimalizálhatók, de a lényeg, hogy a rendszer élből tudja a betűk szép megjelenítését.

A FullHD pixelszám bőven elég a betűtípusok szép megjelenítéséhez, hiszen a 640x480 is elég volt annak idején. Az alkalmas hardver tehát adott. Persze optimalizálni kellett akkor is, és kellene ma is. Ezt meg is teszi az APPLE. A Steve Jobs: Gondolkozz másképp című filmben is szentelnek neki egy jelenetet, hogy milyen keményen védi a betűtípusok ügyét. Később bebizonyosodik, hogy igaza volt.
A legtöbb tartalom, amit a user lát a számítógépeken, szöveges. A fontossága tehát kiemelt.

A fontosság és a hardver alkalmassága megvan, ezért a betűtípusok tökéletes megjelenítésének is meg kellene lennie.

Windows XP SP3-ig meg is volt. Windows 8-nál már feltámaszthatatlanok voltak a minőségi betűk.
A TrueType, ClearType nem közelít rá a témára.

De biztosan van valami megoldás. Nem kívánok lehetetlent, a leggyakoribb betűtípusokat szeretném csak szépen látni, és megtalálni a kijelző natív betűtípusát.

(#72848) Doky586 válasza abdulka1 (#72846) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De amit én javasoltam azzal működik.. :C

(#72849) King Unique válasza abdulka1 (#72846) üzenetére


King Unique
titán

Ez mondjuk az innen letöltött program, de jelenleg valóban van valami zavar itt és a Microsoft weboldalán is. Viszont ez valószínűleg csak átmeneti és a TechBench by WZT weboldalnál továbbra is működik a letöltés.

Köszönöm az észrevételt!

(#72850) #86564352 válasza profit (#72847) üzenetére


#86564352
törölt tag

A Microsoft sajnos soha nem figyelt annyira a részletekre. Win10 példája is mutatja ezt. Pedig Jobs-nak igaza volt az interface amivel először találkozik az ember.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.