Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) pc360 válasza Orionk (#72550) üzenetére


pc360
addikt

De, annyit kell érteni. Problémásabb, mint előnyös. Inkább jogi vackolások miatt alakult ki az a verzió, sok értelme nincs. Ha meg beleakadsz egy olyan programba, vagy játékba, ami a media libek közül használna valamit, akkor máris ott a gubanc. Maradjon a sima Pro, abban ki lehet kapcsolni a mediaszolgáltatásokat anélkül, hogy a kompatibilitás látná a kárát.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72552) Syl válasza Orionk (#72548) üzenetére


Syl
nagyúr

Ugyan melyik üzletben árulnak ilyen szépen összepakolt telepítőt, és mennyiért? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72553) hzx0 válasza Headless (#72536) üzenetére


hzx0
aktív tag

Én ugyan ezzel szivok.
""Viszont simán intézőbe beírva az IP címet nem érem találja meg...
\\192.168.X.Y elvileg erre ki kéne listáznia a megosztásokat, de nem teszi, hanem elszáll egy nem található hibával egy kis idő elteltével...""
Se a Tplink se a Libreelec nem elérhető. Már mindent megpróbáltam.

(#72554) toto0569 válasza Orionk (#72550) üzenetére


toto0569
addikt

"
Az N változat azért készült, mert az Európai Unió kötelezte a Microsoftot, hogy a Médialejátszót ne kötelezően feltelepítendő program legyen, hanem a felhasználó dönthesse el, hogy milyet szeretné felrakni. 

A Pro változat meg a vállalatoknak készült - neked, egyszeri otthoni felhasználónak nem kell (nem lépsz be Windows szerver által létrehozott domainbe, távoli asztalt meg tudod oldani más 3. féltől származó programmal - mint pl. a Teamviewer)."
Ezt találtam...

[ Szerkesztve ]

(#72555) Zoz válasza Orionk (#72550) üzenetére


Zoz
őstag

Itt a fórumban már jó páran szívtak N-es verzióval, olyan egyszerű dolgokkal, mint pl. egy Androidos telefon rákötése a gépre (MTP).
Szóval ha nem akarsz szívni, akkor eszedbe ne jusson N-est telepíteni.

(#72556) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Van nálam egy lapos, jelenleg Pro 1607 verzióval. Az UA szeretne frissíteni, ez le is megy, de elbaxxa a netet, se wifi se kábeles nem lesz. Próbáltam GP-ból letiltani a frissítést (gpedit.msc), illetve átrakni olyanra, hogy értesítsen letöltés és telepítés előtt is, de ennek nem látom eredményét. Hogyan tudom teljesen tiltani az update-et? Tudom, hogy nem jó megoldás, de sajnos ez kell.

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#72557) toto0569 válasza Flowtation (#72556) üzenetére


toto0569
addikt

(#72558) Flowtation válasza toto0569 (#72557) üzenetére


Flowtation
őstag

Ez nem sikerült, legalábbis nekem az update fülön nem jelenik meg ilyen, hogy "egyes beállításokat a szervezet kezel" :F

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#72559) toto0569 válasza Flowtation (#72558) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem sikerült mindkét gépen így.

(#72560) Flowtation válasza toto0569 (#72559) üzenetére


Flowtation
őstag

Értem. Közben találtam egy korábbi hozzászólást itt, abban a services.msc-ben kellett letiltani az update-et, majd meglátjuk jó lesz-e.

Köszi a választ!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#72561) Thusor


Thusor
őstag

Hyper-V külön topikot nem találtam így ide tenném fel a kérdésem. Hogyan oldható meg hogy a host a guest ugyanazon hálókártyán ugyanazon IP címen elérjék az internetet? Host egy Windows 10 pro a guest pedig ubuntu 16.04.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#72562) kertsa


kertsa
senior tag

Sziasztok!

Rendszertelepítés előtt mentettem le adatot egy külső tárhelyre. Majd rendszertelepítés után, mikor vissza akartam másolni a gépre, meglepve tapasztaltam, hogy NTFS-ből RAW fájlrendszer lett :F

Fontos adatok vannak a hdd-n, ezért szóba sem jöhet a formázás. Hogy tudom a lehető legegyszerűbben újra használhatóvá tenni, hogy minden adat látszódjon és NTFS legyen?

A testdisk7.1-es verzijával próbálkoztam, de nem hozott megoldást, pedig NTFS partíciót mutat.

Kérem segítsetek!

[ Szerkesztve ]

(#72563) dannyl válasza kertsa (#72562) üzenetére


dannyl
addikt

Ha valamennyire tudsz angolul: LINK

(#72564) kertsa válasza dannyl (#72563) üzenetére


kertsa
senior tag

Megnézem :R

(#72565) Clemi


Clemi
veterán

Sziasztok,
Szeretném felvenni a kapcsolatot privátban valakivel, aki erősen otthon van a W10 hálózati dolgaiban, mert megint szétesett az egész otthoni hálózatom és fogalmam nincs merre keresgéljem a hibát. A saját hibaelhárító max annyit jelez vissza, hogy igen van valami hiba, de nem tudja beazonosítani.
Az egész leírással nem akarom szét offolni a topicot, ezért inkább privátban leírnám mi a hiba.

(#72566) tordaitibi válasza Flowtation (#72558) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ahogy itt leirtam, jol mukodik egyelore 3 gepen. Probald ki.

(#72567) Flowtation válasza tordaitibi (#72566) üzenetére


Flowtation
őstag

Igen ebből dolgoztam, annyi különbséggel, hogy ha forgalomdíjasra tettem a kapcsolatot, akkor nem csatlakozott a wifihez. E nélkül viszont megy, meglátjuk mit jelez vissza a tulaj.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#72568) Doky586 válasza kertsa (#72564) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A lényeg az hogy az a program csak akkor ment ha fizetsz.. :)

(#72569) madpapa válasza misirulez (#72380) üzenetére


madpapa
senior tag

Ha még nem próbáltad, próbáld ki a GWX control panelt. Na, azzal szépen le lehet szedálni. Hasonló bajjal küzdöttem én is, és sok kellemetlenséget okozott ez a build telepítés.

(#72570) dannyl válasza kertsa (#72564) üzenetére


dannyl
addikt

Nem böngésztem végig, de esetleg még Tom-éknál szoktak hasznos dolgokat írni: [link]

(#72571) svgyula válasza Flowtation (#72558) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ne a frissítést kapcsolgasd mert attól más gondja is lesz a rendszernek. Rakd fel újra a gyári drivereket amiket a laposhoz adtak ha nincs meg szedd le a gyártói oldalról! A win minden nagy frissítéskor berakja a saját sz@r drivereit aztán vagy műxik a gép vagy nem. Ami még megbolondítja a hálózati hozzáférést azok az ilyen-olyan vírusirtók. Nálam a nod32-t egyszer gondolt egyet és nem engedett fel a netre! Amikor eltávolítottam akkor is blokkolta az intenet hozzáférést csak teljes regiszteri (egyenként-törlés) oldotta meg. Valószínűleg az a "mottójuk" ha nem engem használsz akkor mást sem fogsz!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#72572) Clemi válasza Clemi (#72565) üzenetére


Clemi
veterán

Ehhez az előbbi kérésemhez, amire remélem valaki válaszol egy SOS kérdés. Az otthoni csoport beállításait a gép újra telepítésekor megcsináltam és csatlakoztattam a lakásban lévő másik két gépet. Valamelyik frissítés azonban összekutyult valamit, nem kicsit nagyon. A hálózatban lévő két gép csatlakozásra alkalmas állapotba lépett és még ez a gép amin írok is azt írja, hogy ÉN létrehoztam egy otthoni csoportot és kérjem el TŐLEM a jelszót, vagyis ennek a PC-nek a hálózati nevére hivatkozik. Ezt az állítólagos általam létrehozott otthoni csoportot hol lehet vajon törölni, amibe ez a gép nincs belépve és nem is enged létrehozni újat, mivel már van egy amit észlel.
A hálózatban lévő egy másik gépen, amin még látszott az összekutyulás előtti otthoni csoport engedte a kilépést a csoportból és azon az egy gépen megjelent a csoport létrehozása opció. De miért azon? Miért csak azon? Mindenesetre létrehoztam vele egy új otthoni csoportot és beléptettem a csoportba a többi gépet.

(#72573) tordaitibi válasza svgyula (#72571) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Semmi baja nem lesz ha nem frissítgeti magát,
amúgy meg ez valami mini pc nyűg, én eddig kettőnél futottam össze a sleep hibával és hidd el hogy küzdöttem driver keresgélés és bios beállítás vonalon és semmi eredmény.
Az egyik ilyen mini pc-n fut dualbootba egy linux és az is beledöglik az altatásba, úgyhogy ez nem csak oprendszer, hanem valami alap bios vagy rendszer összeférhetetlenségi hiba.

Geth véleményét kezdem lassan követni, ha lehet adjuk meg az esélyt az update-re, de ha nem ésszerű, pl. beborul a gép, bootlop, kékhalál, kezelési-működési hibák, akkor tiltsuk le a fenébe.

[ Szerkesztve ]

(#72574) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne , hogy amikor telepítettem a windowst 2 billentyűzet lett hozzáadva egy sima magyar és egy 101 gombos , valahogy ki lehet törölni a 101 gombost hogy csak a sima legyen ?

El. Psy. Congroo.

(#72575) pc360 válasza adamkaa777 (#72574) üzenetére


pc360
addikt

Igen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#72576) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Hogy tudok 5.1-es hangot kitenni tv-re hdmi-n keresztül?
Az út: laptopon (lenovo z500) az 5.1-es film (mpc-hc-val lejátszva pl), hdmi kábel, sony tv (50w809c), optikai kábel, 5.1-es hangfalrendszer.
A hang kimegy a hangfalrendszerre, de csak sztereóban játssza le.
Hogy tudom megnézni, hogy hol lehet a hiba: lejátszóprogram, windows, kábel, tv?

Igazából azért írtam ide, hogy a Windows részt kipipáljam. Honnan tudom, hogy a windows 5.1-et küld ki?
A lejátszó eszközöknél 2 van: a realtek hangszóró, és a sony tv (nem kéne mondjuk ide egy digital output?).
A laptop nvidia optimuszos (intel hd 4000+nvidia 740m). Az eszközkezelőben 3 hangvezérlő van: intel, nvidia, realtek.

Igazból a hdmi kábelt szeretném kizárni, vagy vagy rábizonyítani és venni egy másikat (csak biztosra akarok venni, nem olcsó tétel).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72577) ron233


ron233
tag

Sziasztok.

Mostanában frissítések után a filmek sebessége lassabb két lejátszóprogival is próbáltam. De volt hogy a játék romlott le tőle. Tegnap újraraktam a gépet. De erre ma délután magától megint frissített és ugyanaz, a filmek szarul mennek. Elmehet a micro a picsába. Most vegyek pro verziót? mert ott ha jól tudom ki lehet kapcsolni a frissítéseket.

(#72578) Borisz76 válasza ArthurShelby (#72576) üzenetére


Borisz76
veterán

Nálam is hasonló a szitu :
PC-HDMI kábel-Házimozi erősítő-HDMI kábel-Samsung TV ( HDMI ARC be/kimenet )
Alap esetben a PC-n lejátszott film hangját az erősítő adja, a képet továbbengedi a TV-nek, ahol is megjelenik.

Próbaképpen - DLNA segítségével - a TV lejátszóját izzítottam és közvetlenül a NAS-ról ( Hálózati adattár ) néztem filmet. Eleinte mikor ezt próbáltam, akkor csak sztereóban szólt.
A TV menüjében kellett matatni, hogy a hangot átváltsa AC3 5.1-re.
A HDMI ARC ( Audio Return Chanel ) lehetővé teszi ugyanazon a kábelen a hang visszaküldését a tv-ből az erősítő felé.

Mivel nálad optikán megy ki a TV-ből a hang ezért a TV menüjében keresd meg az ehhez tartozó beállításokat.
Próbáld ki, hogy melyik mit változtat.....miközben megy egy film.
Ha jól tudom max Ac3 5.1 jön ki a TV-ből optikán, tehát a nagyfelbontású hangokat ( DTS, DTS-HD MA , Atmos ) el lehet felejteni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#72579) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Mai napon nagyon meghülyült a win 10 pro, ami a lehető legfrissebb. Chrome böngésző nagyon instabil, sokszor kiírja böngészés közbe, hogy "A manóba , valami nem sikerült a weboldal megjelenítése során", videó nézés közben kifagy és magától bezárul a böngésző. Elsőnek azt hittem a chrome-al van baj, ezért kikapcsoltam benne a hardveres gyorsítást, de ugyan ezeket csinálja, de nem csak a böngészőnél.

Elindítottam egy programot a gépen, egy víruskeresőt és azt is magától bezárta a rendszer, ilyen még nem láttam, a képernyő néha feketén villan egyet, s bezáródnak a programok. Eddig sose semmi bajom nem volt a géppel és a win 10 -el, most nagyon rossz. Valaki tudja mi a baj? A gépet újraindítottam már többször, nem segít, ccleanert lefuttattam, nincs javulás.

(#72580) Ferenc. válasza Ferenc. (#72579) üzenetére


Ferenc.
tag

Na úgy néz ki a videókártyával lesz gond, most kiírta a gép, hogy A képernyőillesztő nem indult el, helyette a rendszer az Általános Microsoft képernyőillesztőt használja, s keressek új képernyőillesztőt az update-n..

Megnéztem a videókártyát az Eszközkezelőben: AMD Radeon (TM) R7 370 Series , és sárga felkiáltó jel van rajta s írja a tulajdonságoknál, hogy: "A windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. Kód: 43"
Nézek újabb videókártya drivert s hátha megoldódik.

(#72581) movax


movax
őstag

Na végre nálam is beütött a krach. :)
Nem működik az nvidia csip, nem vált át a rendszer az intelről (optimus ugye). Semmiféle driver-csere, régebbi, újabb stb. nem oldotta meg. Egyáltalán nincs rajta aktivitás, akkor sem, ha direkt utasítom, hogy valamit az nvidiával indítson. Eszközkezelő szerint minden rendben. Sony Vaio S15, eddig tökéletesen működött minden porcikája.

[ Szerkesztve ]

(#72582) csipio20


csipio20
csendes tag

Sziasztok!
Lomtárból hogyan tudom visszaállítani a fájlokat ha már kiürítettem, olyan megoldás kellene ami csak a lomtárra irányúl mivel a mappa amit kitörőltem hálózaton keresztül töröltem.

(#72583) Viktor77


Viktor77
titán

Legújabb win nyűg.
Legfrissebb win, legfrissebb Realtek driver. Bekapcsolom a gépet (hidegindítás), nincs hang. Újraindítom, van hang. Lehet rá gombot varrni. :)
Együtt lehet élni a problémával, csak furcsa.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72584) vlevi válasza Viktor77 (#72583) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gyors indítás ki van kapcsolva?

(#72585) Viktor77 válasza vlevi (#72584) üzenetére


Viktor77
titán

Igen.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72586) vlevi válasza Viktor77 (#72585) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor én tennék egy próbát úgy, hogy kikapcsolom.
A gyors inditassal ui a leállítás csak "félig" áll le.
Újra inditassal viszont tényleg teljesen újra indul y ezért javul meg a hang.

(#72587) Viktor77 válasza vlevi (#72586) üzenetére


Viktor77
titán

Azt kérdezted, ki van-e kapcsolva. A válaszom igen volt, szóval, ki van kapcsolva a gyorsindítás. :)

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72588) adika4444 válasza Viktor77 (#72587) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ne a startmenüből állítsd le hanem próbálj az asztalon ALT+f4 kombót nyomni és az ottani leállítást használni.
A startmenüs leállítás visszatöltöget néha alkalmazásokat, és el tudom képzelni hogy a Realtek kis vicces vezérlője jóvoltából mászik el a hang, engem is szórakoztatott egy időben ez a kis program igaz a reboot mindig megoldotta...

üdv, adika4444

(#72589) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a win 10 frissítéseket ki lehet valahol kapcsolni?

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#72590) VoidXs válasza Rico45 (#72589) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A kapcsolódó szolgáltatást kell lelőni.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72591) Rico45 válasza VoidXs (#72590) üzenetére


Rico45
őstag

Köszi! Mi lenne a menete?

Úgy is marad?Vagy restart után visszaáll?

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#72592) kalozhun100 válasza Viktor77 (#72583) üzenetére


kalozhun100
őstag

Nekem olyan szokott lenni hogy indítás után piros x van a hangikonon, majd ha rákattintok elindul a hibaelhárító kiírja az eszközöket és megjavul. Mi a rossebért csinálja?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#72593) VoidXs válasza Rico45 (#72591) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Futtatás, services.msc, Windows Update, leállítás, letiltás. Úgy marad.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#72594) rantotthusi


rantotthusi
tag

sziasztok! nekem az lenne a kérdésem hogy a win 10 be hogyan tudom visszaállitani a karanténba rakot fájlokat csak egyet szeretnék de mivel frissült a win 10 már el vagyok benne tévedve egy játék inditó exe jéről lenne szó! Azt megtaláltam hogy kizárta látom a listát de ott csak annyi van hogy részletek de nincs olyan opcio hogy visszaállitás! Légyszives Segitsetek! :)

(#72595) toto0569 válasza kalozhun100 (#72592) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem is ez van ,de attól működik.

(#72596) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Készül a Windows 10 modern verziója, de nem biztos, hogy akarod.....[link]

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#72597) Viktor77 válasza adika4444 (#72588) üzenetére


Viktor77
titán

Sokszor gombbal kapcsolom ki (és így sem jó), az sem jó?
Olvasgattam fórumokat, nem vagyok egyedül a Realtek bugokkal, a Control Paneljét például sehogy nem tudom előcsalni, pedig megvannak az exe-k.
Tegnap újra is tettem a drivert.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#72598) gaara01


gaara01
tag

Microsoft Windows 10 Professional Version 1703 VL HUN x64 VLSC van fent a gépen. Tegnap tettem fel.
Azóta lefrissítettem. (nem szedte le mindet, mondván valami error van.)
És azóta random időszakonként a gépem használata közben egyszer csak befagy a gépem, hang is beakad, és abban a pillanatban ez a kép jelenik meg:

Rá 10 mp-re újraindul a gép magától. Mitől lehet ez? SSD kondija 100/100-as.

(#72599) Clemi


Clemi
veterán

Hali,

Az létezhet, hogy a W10x64 Home verziókon Windows SMB 1.0 míg a Pro verzión SMB 2.0 verzió fut? Ha nem, akkor az miért lehet, hogy a androidos táblagépről minden gép megosztott mappáját elérem, csak arra nem lehet belépni, amin a Professional verzió van telepítve? Illetve helyesbítek, vannak olyan programok amikkel el lehet érni, de például a VLC sem tudja megnyitni azt a gépet, de minden más hálózatban lévő megosztást igen.

Ha ez ilyen, akkor lehet valahogy átkapcsolni a Samba servert 1.0-ra? Ha nem, akkor lehet belakott rendszert downgradelni Home verzióra?

(#72600) Viktor77 válasza gaara01 (#72598) üzenetére


Viktor77
titán

Gyanús a hibás VGA.

Csinálni kell. Kész. Pont.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.