Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72151) Ricco_hun válasza Ricco_hun (#72145) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Megoldódott: a fiók hozzáadásánál valami speckót kellett választani, valami internetes fiókot.

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#72153) vlevi válasza #46372352 (#72152) üzenetére


vlevi
nagyúr

"alaplaphoz adott CD-n lévő drivereket "
Azt szerintem sosem érdemes. Csak legvégső esetben, ha nincs netkapcsolat és nem akar menni a gép.
A driverCD tartalma (pár nappal ezelőtti hsz-t idézve) viszonylag ritkán frissül :D

(#72155) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

A legfrissebb win 10 pro -t (verzió 1709 build 16299.192) használom egy Asus x402ca laptopon, s már megőrjít.
A start menü és a tálca semmit nem reagál, pl az óra vagy hangerő ikonra akarok kattintani. A windows updaten teljesen naprakész a rendszer.

Ha leállítom a gépet és bekapcsoló gombal kapcsolom be akkor működik a start menü és tálca(szerencsére), de ha valami miatt újra kell indítani gépet, vagy én magam újra akarom indítani akkor az újraindítás után már nem működik a tálca.. de ha leállítom és bekapcsolom a laptopot akkor működik. 20x reprodukáltam már a hibát, s így van hogy újraindításnál nem megy, sima bekapcsolásnál megy.

A neten keresgéltem erre, s maga a windows fórumon mutattak mindenféle parancssorokat a cmd-ben, megcsináltam, de továbbra sem működik jól.

Felidegeltem magam, s teljesen leformáztam a vinyót, s újraraktam a windows 10 prot, elsőnek 1703 -as verzióval, de az már kiabált egyből hogy van frissítés s rá is mentem így ugyan így a 1709 ás a 16299.192 -es windows lett a vége ,s megint nem működik a tálca és start menü gép újraindítás után!! (Normál leállítás és bekapcsoláskor működik továbbra is).

Már nem tudom mit csináljak, háromszor telepítettem már újra a gépet és mindig előjön ez a hiba. Mi a megoldás? Köszönöm.

(#72156) JamesHun


JamesHun
addikt

Szerintetek mi lehet a trükkje, hogy működésre bírjam ezt a delock 62795 ös USB C to HDMI kis eszközt az Acer Aspire VX laptopomon
Semmi hibaüzi nincs
Elvileg feltelepítette a win10 a Billboard device-t, de mégsem látja a rádugott monitort

SeriesX: JamesSHun

(#72157) GEPESZ66 válasza Ferenc. (#72155) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Szerintem ez a WIN10 bug.

(#72158) Pityu. válasza pc360 (#72129) üzenetére


Pityu.
nagyúr

na meg javítottam az IDM et most már csak egy gond van vissza marad egy dll és nem tudom törölni
Ezt írja ki

Viszont a program már másik mappában van szóval nem értem a vissza maradt ddl fájlt mi használhatja és hogyan eltávolítható.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#72159) Doky586 válasza Geth (#72141) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de ha egy multi-indexelt wim-et szétvágsz, könnyen lehet, hogy telepítésnél ezt kapod.."

Kipróbáltam. Nem kaptam hibát.
win10 hun 1709 iso -ban lecseréltem a wim-et két swm-re [kép] [kép]

Fizikai gépen telepítést indítom efi módban (fat32 pen), lehet választani a 8 féle kiadás közt és eljutottam a partíció -kijelölésig, de onnan nem megyek tovább mert nem akarom elrontani a belakott gépem.

Ja mégegy: ei.cfg nincs win10-en, az csak w7-8 nál van, de azon iso-k már nem fognak nőni.. :)

[ Szerkesztve ]

(#72160) miresz


miresz
veterán

Sziasztok!

Van valakinek valami ötlete,hogy ezek mik lehetnek?

(#72161) november válasza november (#72114) üzenetére


november
tag

Sziasztok!

Valaki tudna ezekben a témákban segíteni? :K

(#72162) Doky586 válasza Doky586 (#72159) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De sikerült virtuális gépen is végigtelepíteni swm-el: [kép] [kép] [kép]
Igaz csak MBR-t hozott vétre a VirtualBox, de ez a wim to swm vágást nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#72163) kalozhun100


kalozhun100
őstag

ASUS VII Genehez van már új bios?(akár béta is)

Samsung Galaxy S7 Edge

(#72164) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Olyan lehetséges, hogy az MSI Afterburner nevezetű program annyira zavarja a rendszert, hogy random kékhalálokat kapok? Asus GPU van a gépben.
Legtöbbször a memory managementre, de ott biztos, hogy ramcsere elöbb utóbb kell nekem.

Viszont ma elöjött rövid játék után ez:

==================================================
Dump File : 011818-5156-01.dmp
Crash Time : 2018. 01. 18. 21:41:46
Bug Check String : SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION
Bug Check Code : 0x0000003b
Parameter 1 : 00000000`c0000005
Parameter 2 : fffff800`4b41b807
Parameter 3 : ffffa789`303f6f90
Parameter 4 : 00000000`00000000
Caused By Driver : ntoskrnl.exe
Caused By Address : ntoskrnl.exe+1756e0
File Description :
Product Name :
Company :
File Version :
Processor : x64
Crash Address : ntoskrnl.exe+1756e0
Stack Address 1 :
Stack Address 2 :
Stack Address 3 :
Computer Name :
Full Path : C:\Windows\Minidump\011818-5156-01.dmp
Processors Count : 4
Major Version : 15
Minor Version : 16299
Dump File Size : 1 191 676
Dump File Time : 2018. 01. 18. 21:43:53
==================================================

Olvastam olyat, ami az "Utánégető" kigyomlálását javasolja a problémára. Egyáltalán mi a nyavalya ez? :F

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#72165) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Win10/Linux dualboot,
hogyan tudnám lebeszélni a Windowst hogy a közös, FAT32 fájlrendszerre formázott, fizikailag is teljesen külön háttér adatvinyót ne akarja minden indításnál javítani?
Ha volt Linux használat, a következő win bootnál már dobja is a chkdsk indítását.
Ha épp csak bekapcsoltam a pc-t és nem vagyok ott amikor az átugráshoz nyomjon meg egy gombot, mire végigdarálja az 1 terát, lejár a munkaidőm.
A lemez természetesen hibátlan, nincs rajta se win indító, se swap, semmi winhez köthető fájl.
Csak passzív tartalom, filmek képek szöveges fájlok, iso lemezképek.

(#72166) Geth válasza Doky586 (#72162) üzenetére


Geth
addikt

Örülök, hogy el tudsz még ilyenekkel játszani :) A VM mindenképp jó ötlet, akartam írni.
Nem azt írtam, hogy mindig jön ilyen hiba, én régen kaptam. De ezt egy keresés is kidobja neten, nem emlékszem rosszul.
Lehet, hogy 4 GiB-nál (nem 4 GB !) nagyobb .wim volt.
Lehet, hogy a VL iso-hoz volt köze (egy időben megfordult nálam olyan is).
Lehet, hogy a "%SystemRoot%\System32\Licenses" könyvtár tartalmához volt köze.
Lehet, hogy az adott gépen jött csak (beégetett kulcs, stb). Mondjuk akkor VM-mel nehezen fogja dobni :)
Ha gondolod próbálgasd végig az összes szcenáriót, rádhagyom.
EI.cfg-t én korábban is csak VL imageben láttam azt hiszem, lehet, hogy már ott sincs, támogatni támogatja.

Mint írtam korábban nem érint, egyrészt 4 GiB alatt van, másrészt... netboot.
De akkor megnyugodhatsz, ha el is éri a 4 GiB-ot, darabolgathatsz.
Én nem fogok, olyan gagyi :C

[ Szerkesztve ]

(#72167) Dikri válasza Dikri (#72043) üzenetére


Dikri
tag

Sziasztok!

Még mindig a magyarítással küzdök, de támadt egy ötletem.
Át tudom állítani valahol, a billentyűzet típusát 100 gombos magyarról 101 gombosra?
Mert a telepítés elején meg tudom tenni azt tudom, de van mód erre már felhúzott rendszernél is?

(#72168) Geth válasza Dikri (#72167) üzenetére


Geth
addikt

Persze, Control Panel / Language / Options / Add an input method, és ott lesz 101 gombos kiosztás is.

(#72169) King Unique válasza tordaitibi (#72165) üzenetére


King Unique
titán

Ez még a korábban említett USB HDD?

Normál esetben nyilván nem fogja minden csatlakoztatásnál cseszegetni a CHKDSK, ellenben ha gond van a fájlrendszerrel, Windows és Linux esetében rendre nincsen megfelelően leválasztva, akkor nem meglepő. Valamint, ha állandóan a géphez van csatlakoztatva, akkor akár még a fast startup is bekavarhat. De mondjuk az utóbbit dual-boot megoldásnál amúgy is javasolt inkább kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#72170) Zoz válasza tordaitibi (#72165) üzenetére


Zoz
őstag

Kapcsold ki a gyorsindítást.

(#72171) Doky586 válasza Geth (#72166) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#72072) REIT -nek és mindenkinek teszteltem aki használni tudja ezt a 4GB fat32 efi limit leküzdéséhez.. és nem előítéletes, nem csak másodkézből származó hibás webes infókra támaszkodik.

[ Szerkesztve ]

(#72172) Geth válasza Doky586 (#72171) üzenetére


Geth
addikt

Ugyan, azt mondani, hogy az az EFI ami nem tud NTFS-ről bootolni az gagyi, na az elfogultság :))
Szerintem mindenki megköszöni (én is!), egy nem létező akadály letudva.

PS: az még mindig gibibyte (GiB) és nem gigabyte (GB), 4-nél az már majdnem 300MB eltérés...

(#72173) King Unique válasza Doky586 (#72171) üzenetére


King Unique
titán

Akik ilyen integrált, AIO és társai tákolmány telepítőkét használnak, nekik valóban hasznos lehet. :K Akik normál Windows 10 ISO-kat, ők már nem feltétlen vannak rászorulva erre a fajta megoldásra. :N

(#72174) Blue Thunder válasza NandorHUN (#72123) üzenetére


Blue Thunder
senior tag

Az azért van mert frissített egy újabb build számra a windows. Valószínű hogy létre is hozott egy windows.old mappát...na most tálcán fájlkezelő megnyitása-->Ez a gép a bal menüben --> jobb oldalon C rendszer jobbklikk egér-->tulajdonságok--> lemezkarbantaró-->rendszerfájlok törlése-->ott alapból be lesz pipálva pár négyzet, illetve magadnak is be kell pipálni néhányat (több gigásak), mondjuk windows update hátrahagyott fájljai, digitálisan letöltöt blablabla, illetve korábbi windows telepítés na ezekre katt aztán törlés! Biztos? IGENvégig fut ha kész kilépsz, itt fel kell szabadulnia jó pár gigának és TC-ben is látni fogod hogy eltűnt a windows old illetve egy ESD nevű mappa is....aztán restart, ha véletlen mégis kéri először aktiváld be a netplwiz-es dolgot restart majd ujra deaktiváld restart és elvileg öröm és boldogság

Telefonszámom: 06-30-6-570-800 +++ Ha írok PM-et tisztelj meg azzal ha bent jársz hogy válaszolsz!!!

(#72175) tordaitibi válasza King Unique (#72169) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem a mobil vinyó, ez egy komplett pc, sata porton fixen beépítve a hdd.
A fat-ot óvatosságból én csináltam, tudom ezért többen letoltok de a gond nem ez hanem mint írtam,
ha a win akárhányszor indul, ha utoljára ő futott, akkor semmi gond, ha volt egy linux használat akkor az utána következő win bootnál máris javítana. Többször hagytuk, végigment, hibát nem talált, ezért kérdezem hogy lehetne erről leszoktatni.
A két oprendszer egy sata ssd-n osztozkodik, érdekes azt sose akarná javítani csak a háttértárat. Mégiscsak ntfs lesz a végén..? Lehet azon nem méltatlankodna.
Mindkét rendszer mindig szabályosan van leállítva.
És Zoz, a win fast startup természetesen ki van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#72176) Matthew


Matthew
senior tag

Sziasztok!
Windows 10 home 64 bit dobozos verziót látott valaki ennél olcsóbban? Ugye jól gondolom, hogy ez már nem az oem verzió?
Köszi!

(#72177) Anulu79 válasza Matthew (#72176) üzenetére


Anulu79
addikt

Én tegnap vettem lemezes verziót 30-ért. Igaz nem dobozos hanem csak papír "tartós". :)

(#72178) Matthew válasza Anulu79 (#72177) üzenetére


Matthew
senior tag

Hol vetted?

(#72179) lao válasza Matthew (#72176) üzenetére


lao
tag

Hi !
én ezt találtam sry netto árat néztem

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#72180) Anulu79 válasza Matthew (#72178) üzenetére


Anulu79
addikt

Innen vettem. Ha felhívod a boltot akkor elmond mindent amit tudni szeretnél. Nekem is segített telefonon vásárlás előtt.

(#72181) Werkly


Werkly
őstag

Egy gépben két külön HDD-n lehet legálisan két W10 Home?

(#72182) Syl válasza Werkly (#72181) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha van két Windows licenced.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72183) Zoz válasza tordaitibi (#72175) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem erősen az a gyanúm, hogy az lesz a gond, hogy a Linux nem törli a dirty flag-et a FAT32 boot szektorából. Amit aztán meglát a Windows és persze, hogy neki áll CHKDSK-zni, hiszen ez van jelezve neki.

(#72184) Doky586 válasza Syl (#72182) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Miért ne lehetne..? :Y

(#72185) Syl válasza Doky586 (#72184) üzenetére


Syl
nagyúr

Írtam én hogy nem lehet? :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72186) Doky586 válasza Werkly (#72181) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen lehet (1licensz elég)

(#72187) Syl válasza Doky586 (#72186) üzenetére


Syl
nagyúr

Igazad van :B Félreértettem a kérdést...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#72188) Matthew válasza Anulu79 (#72180) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszönöm! :R

(#72189) Anulu79 válasza Matthew (#72188) üzenetére


Anulu79
addikt

Vettél is onnan? :)

(#72190) Luissimo


Luissimo
veterán

van egy laptopom, régebbi FuSi, win10-el, amin lóg egy külső monitor, kiterjesztéssel, két képernyőn használom.

egy ideje a főképernyőtől jobbra megjelenik mégegy képernyőikon a BEÁLLÍTÁSOK menűben és a képernyő nem található felirat van benne.
Eltávolitani , törölni nemtudom.
Ez még nem zavarna annyira, de sajnos egykét alkalmazást láthatóan kidob a főképernyőről jobboldalra, erre a virtuális megjelenítőre, olyan mintha nem futna mondjuk a TV+FILM lejátszó, mert mikor elindítom nemlátom, de amikor leteszem a tálcára, akkor egy villanással látszik, hogy onnan, jobbról "veszi elő"

ez teljeséggel inlogikus és így használhatatlan, pedig MKV-kat ezzel szoktam lejátszani és megnézni, de a külsóő monitoron.

Ugyanakkor a külső monitort is kezeli, mert van amit azon jelenít meg, de ezt a nyavalyás lejátszót nemtudom oda áthuzni, mert egyszerűen eltűnik

Nemtudom elég vizuálisan írtam-e le, valakinek hasonló tapasztalata vagy ötlete esetleg ??

köszi,

üdv,

Lui

(#72191) Borisz76 válasza Luissimo (#72190) üzenetére


Borisz76
veterán

Kapcsold ki a lapost. Húzd le a külső monitort.
Kapcsold be a lapost, csak a saját képernyőjével.
Kapcsold ki , külső monitort visszadugod , majd kapcsold be megint a lapost.

Konfiguráld újra a képernyőket.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#72192) Luissimo válasza Borisz76 (#72191) üzenetére


Luissimo
veterán

"Kapcsold ki a lapost. Húzd le a külső monitort."

megtörtént, annyi különbséggel, hogy csak kikapcsoltam a külső monitort és elindítottam a laptopot csak a saját kijelzőjével, de a kábelt nem huztam le a dokkolóról ... :F

(#72193) Borisz76 válasza Luissimo (#72192) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig az kell hogy a rendszer ne is lássa.....majd egy restart újra rádugott állapotban.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#72194) Werkly


Werkly
őstag

Melyik partíciós séma választása ajánlott W10-hez Rufusnál? Asus P8Z77-V laphoz? Köszi!

(#72195) SP4C3 válasza Werkly (#72194) üzenetére


SP4C3
veterán

1155-ös lapomnál GPT for UEFI lett a befutó, mert MBR for UEFI or BIOS par scheme-mel csak legacy mode-ban indult a telepítés.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#72196) King Unique válasza Werkly (#72194) üzenetére


King Unique
titán

Attól függ hogyan akarod telepíteni, ami nem lett közölve... Az alaplap a gyártó oldala alapján UEFI-s, tehát lehet annak megfelelően is, sőt célszerű. A telepítési adathordozó elkészítésére és a bootolásra vonatkozóan le volt írva nemrég néhány infó. Valamint az ISO-fájl, illetve pl. az install.wim és fájlrendszer kapcsolatára vonatkozóan szintén. Ha netán nem hivatalos forrásból származó integrált, AIO és társai tákolt telepítőt használsz, ami miatt NTFS fájlrendszer kell, ellenben a hardver UEFI módban csak FAT32-t támogat, akkor akár a .wim fájl darabolása is opció lehet. Ez ugyancsak nemrég pl. ebben és ebben a hozzászólásban volt szemléltetve egy fórumtárs jóvoltából.

A pendrive-nál normál esetben az MBR + FAT32 párosítás is jó, sőt sima fájlkezelős másolással megoldva is, mint az korábban már említve volt. Ha az MBR miatt problémázik UEFI módban a telepítő, akkor maga a célmeghajtó (HDD / SSD) lehet MBR és az a gond... Ha nincsen rajta semmi fontos adat, akkor törölni kellene! Ehhez használható a grafikus felületen lévő törlési opció, illetve parancssorban a DiskPart is.

[ Szerkesztve ]

(#72197) Werkly


Werkly
őstag

Ha a pendrive FAT 32-re van formázva akkor azt írja, hogy nem telepíthető mert MBR a lemez! Milyen módban érdemes telepíteni és mit hogyan beállítani erre lennék kíváncsi! Kösz!

(#72198) KEAN válasza Luissimo (#72190) üzenetére


KEAN
tag

Nem mondom, hogy professzionális megoldás, de nem tudod a Win + kurzormozgató nyilak kombinációval valahogy átvarázsolni a létező képernyőre az ablakot?

"Persze, hogy tudtam, csak nem sejtettem!"

(#72199) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Az a bajom, hogy Win 10 alatt, ha másik WiFI hálózathoz kapcsolódik a gépem (kettőt használok összesen), sikeresen csatlakozik, de hibát jelez, nincs net, amit hibakaresés meg is old és újra van net (alapértelmezett átjáróval van gondja), de elég bosszantó, hogy újra és újra meg kell csinálni.
Valakinek van-e ötlete mi okozhatja ezt?

Más eszközök is csatlakoznak a hálózatokhoz, csak ezen a Win 10-es gépen van ilyen gond, de ezen stabilon, amikor csak váltok.

(#72200) Ricco_hun


Ricco_hun
senior tag

Háj! Hogyan állítsam be hogy automatikusan töltődjön be a windows és ne kérjen jelszót? Helyi (offline) fiókkal telepítettem és mindenféleképpen be kellett írnom egy jelszót. Na de nem szeretném bepötyögni minden gépinduláskor. :))

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.