Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7951) csizi90 válasza premete (#7936) üzenetére


csizi90
aktív tag

Az nem működik ha a mobilnetet átállítod hogy ne legyen 'Metered connection'?

iPhone 6S, Cube i7 Stylus, XONE

(#7952) premete válasza csizi90 (#7951) üzenetére


premete
veterán

Át van állítva, nem segít rajta.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7953) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Srácok! Telepíteném a win 10-et és GPT disk kellene neki. Ezt meg lehet valahogy játszani, hogy ne kelljen neki? Laptopra tudnám feldobni, de azon van egy működő 7, meg egy adat partícióm ami MBR-es.
Ötlet? Kíváncsi vagyok rá, de nem akarom az egész 1 terát átrakni GPT-re... ?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7954) alfa20 válasza Sub-ZeRo (#7953) üzenetére


alfa20
senior tag

Hát nem tudom, én sokat nem szórakoztam.
Az adat HDD-ből elvettem 30GB-t majd megformáztam NTFS-nek az egészet, és arra felcsaptam USB-ről a W10-et, igaz boot-ba nem került be, de ezt orvosoltam W8.1-alol cmd-ben:
bcdboot E:\windows

szerk.:
ennek is meg van az előnye, mert ha megunom, csak törlöm az indító bejegyzést (msconfig) és formázom a partíciót, vagy törlöm... :)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7955) Sub-ZeRo válasza alfa20 (#7954) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem uefi boot van a laptopon. Ha kikapcsolom, a pent fel sem ismeri, nem tölt be róla. Ha bekapcsolom, kell neki a gpt lemez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7956) bisti79 válasza Sub-ZeRo (#7953) üzenetére


bisti79
tag

Szerintem csak a pendrive-nek kell a GPT, amiről telepítesz... Tettem "tizest" laposra és tablet-re is, de sehol nem volt ilyen problémám. (a GPT is csak az UEFI miatt kellhet...)

(#7957) Sub-ZeRo válasza bisti79 (#7956) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt hogy tudnám megcsinálni és a 10-et rávarázsolni?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7958) alfa20 válasza Sub-ZeRo (#7957) üzenetére


alfa20
senior tag

nekem is UEFI-s a laptop, bár nekem a úgy van beállítva, hogy ténylegesen kikapcsol így tudok bármiről boot-olni.
Pendrive-ot simán Rufus-al készítettem semmi extra.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7959) bisti79 válasza Sub-ZeRo (#7957) üzenetére


bisti79
tag

Rufus-al biztos megy. GPT-t és FAT32-t állítasz neki, és akkor tuti beboot-ol. A tabok is ezt használják, aztán a telepítőben már olyan fájlrendszert adsz meg amilyet csak akarsz!

(#7960) JamesHun


JamesHun
addikt

azért kezdek félni, hogy mindjárt itt a megjelenés és egy windows update en talált nyomtató driver telepítés (frissítés) nem sikerült neki hibaüzenet nélkül.
Azért ez egy elég alap dolog, hogy ha már jelzi van frissebb driver akkor felmenjen gond nélkül :D

SeriesX: JamesSHun

(#7961) tatararpad válasza JamesHun (#7960) üzenetére


tatararpad
őstag

Nem véletlenül van 1 év ingyen váltani. DX12-es játékok se jelennek meg augusztusban hogy sieti kéne, és a metros appok se váltják meg a világot másnapra. Akkor hova ez az egész kapuzárási pánik?

(#7962) Borisz76 válasza tatararpad (#7961) üzenetére


Borisz76
veterán

Így igaz....

Megjelenik...a sok önkéntes "tesztelő" majd jelzi a hibákat.
MS kiadja a javításokat és megjelenés után fél/egy évvel akár már jó is lehet.

1 évig lehet amúgy is váltani legális win7 / win 8 / win 8.1 -ről.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#7963) Sub-ZeRo válasza bisti79 (#7959) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem is a boottal van a baj, hanem a telepítéssel. A partícóra adja ki a hibát, hogy MBR-ben van, de mive EFI boot van, csak GPT-re engedne telepíteni. Én nem meg nem szeretném a működő rendszert egy nem, vagy alig működőre faláldozni...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7964) premete válasza Sub-ZeRo (#7963) üzenetére


premete
veterán

Akkor ne uefi alól indítsd.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7965) Sub-ZeRo válasza premete (#7964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha kikapcsolom akkor nem bootol be a pendrive.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7966) tusi74


tusi74
őstag

Nekem Windows 8.1-em van, legális. Megjött az értesítés, de nekem nem töltődik be rendesen:

Viszont ha Windows update-re kattintok, akkor azt írja ki, hogy fel vagyok íratkozva a Windows 10-re.

Hogy lehetne megoldani, hogy rendesen látszódjon az értesítés? És a kék linkek sem működnek rendesen.

(#7967) bisti79 válasza Sub-ZeRo (#7965) üzenetére


bisti79
tag

Ott valami kutyaság van...

Ez a saját tablet-em. Csak UEFI-s GPT-s boot-ot tud, de ha megnézed a háttértár típusát a képen az bizony nem az...

(#7968) Sub-ZeRo válasza premete (#7964) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha kikapcsolom akkor nem bootol be a pendrive.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7969) kaszaf válasza Sub-ZeRo (#7968) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Olvasd el hátha segít: [link]

(#7970) premete válasza Sub-ZeRo (#7968) üzenetére


premete
veterán

Furcsa, nekem ha boot eszközt választok, ugyanaz a pendrive 2 helyen szerepel, az egyik "usb device", a másik (uefi eszközök alatt) pendrive neve (esetemben Kingston DT), az elsőnél mbr, a másodiknál gpt-re menne.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7971) noxon


noxon
őstag

Hello, az insider previewes win10-en, a wifinél hiába pipálom be, hogy automatikusan csatlakozzon, következő alkalomkor megint csatlakozni kell. Ez másnál is így van? Van rá ötlet?

We live in a simulated world...

(#7972) pityu8 válasza premete (#7742) üzenetére


pityu8
tag

Azért nem is tudok mit mondani, de ha 20-30000 Ft helyett meg lehet oldani 600-ból is, érdekelne a shop címe :DD

(#7973) bisti79 válasza noxon (#7971) üzenetére


bisti79
tag

Nálam nem volt ilyen probléma sosem, pedig 10074-es óta az összest telepítettem. Más problémák voltak, de a wifi mindig működött.

(#7974) premete válasza pityu8 (#7972) üzenetére


premete
veterán

[link]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7975) worxland válasza premete (#7974) üzenetére


worxland
addikt

Csak mondjuk, mert mi nem találjuk.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7976) Sub-ZeRo válasza kaszaf (#7969) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha lesz időm akkor küldök a biosról képeket.
A linket köszi!!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7977) premete válasza worxland (#7975) üzenetére


premete
veterán

Feltettétek kulcs nélkül a friss preview-t?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7978) worxland válasza premete (#7977) üzenetére


worxland
addikt

nem. kitöröltem a kulcsot, 2xújraindítottam, sehol semmi.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7979) tatararpad válasza worxland (#7975) üzenetére


tatararpad
őstag

Rendszergazdai parancssorban slmgr /upk parancs törli az aktuális kulcsot, és deaktiválja a rendszert, utána Settingsben Activation alatt Go to Shop vagy valami hasonló.

De amúgy is kamu meg amúgy sem enged már vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#7980) worxland válasza tatararpad (#7979) üzenetére


worxland
addikt

Ott nincs ilyen.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7981) premete válasza tatararpad (#7979) üzenetére


premete
veterán

Én sajnálnék kiadni 840 forintot a windows 10-ért, annyiból már kapok 2 sört a törzshelyemen (20% törzsvendég kedvezménnyel). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7982) tatararpad válasza worxland (#7980) üzenetére


tatararpad
őstag

Kinek hogy esik. Ha már valakinek telepített cucca akkor az upgradeket viszonylag olcsón megtudja úszni, 8-ra is volt ilyen párezer forintos akció, akinek nincs, annak viszont súlyos összeg beszállni. Szerintem van az a pénz amire a warezos is azt tudja mondani hogy oké.

[ Szerkesztve ]

(#7983) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

NIncs fent egy hete a rendszer, de napok óta ilyen hibákkal van teli az eseménynapló.

-The description for Event ID 0 from source gupdate cannot be found. Either the component that raises this event is not installed on your local computer or the installation is corrupted. You can install or repair the component on the local computer.

-SettingSyncHost (1644) Unable to create a new logfile because the database cannot write to the log drive. The drive may be read-only, out of disk space, misconfigured, or corrupted. Error -1032.

-Activation of app Microsoft.Windows.Cortana_cw5n1h2txyewy!CortanaUI failed with error: The app didn't start. See the Microsoft-Windows-TWinUI/Operational log for additional information.

-SettingSyncHost (1644) {DFBF7E2D-DFF0-4298-BF9E-3690D98F6CA5}: An attempt to open the file "C:\Users\lcsok\AppData\Local\Microsoft\Windows\SettingSync\remotemetastore\v1\edb.log" for read / write access failed with system error 32 (0x00000020): "The process cannot access the file because it is being used by another process. ". The open file operation will fail with error -1032 (0xfffffbf8).

Bárkinek bármi ötlet, hogy mi a gondja baja? :S

Live-Die-Respawn

(#7984) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok

vki tudna nekem segíteni WIN 10 frissítésében ?! :F (win 7 prof van) hogyan lehetséges azonnal telepíteni ?!

ezt adja ki frissítésnél :

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#7985) pethYeti


pethYeti
addikt

Ha win 7-re majd rá akarom ereszteni a win10-es updatet akkor mennyi szabad helynek kell lennie? SSD-m nem valami nagy olyan 15GB helyem szokott lenni rajta.

(#7986) bisti79 válasza pethYeti (#7985) üzenetére


bisti79
tag

Ha x86 home vagy pro, akkor szűken elég. Legalábbis az előzeteseknek elég szokott lenni...

(#7987) pethYeti válasza bisti79 (#7986) üzenetére


pethYeti
addikt

Hát x64 home, de akkor max törlök frissítésig pár dolgot.

(#7988) worxland válasza tatararpad (#7982) üzenetére


worxland
addikt

OK, sajnos nekem nem így néz ki, ilyen gombom nincs. Akkor nem veszek occón Windows-t. :DDD

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#7989) Tournament válasza pethYeti (#7985) üzenetére


Tournament
aktív tag

13GB ír a telepítő , ha nincs elég helyed amikor update frissít x64en

[ Szerkesztve ]

(#7990) #33253120 válasza Tournament (#7989) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekem csak 9-re panaszkodott... :)

(#7991) bzoley


bzoley
veterán

Most nézem csak, hogy múlik az lsd hatása, mert a függőleges folyamatjelzőt visszacserélték vízszintesre. Remélem így marad, elég beteg ötlet volt.

(#7992) cattus válasza bzoley (#7991) üzenetére


cattus
őstag

Na ja, túl sok feedback-et kaptak ezzel kapcsolatban, így visszatállították vízszintesre, ez már így marad. :DDD Mondjuk szerintem is jobb így.

[ Szerkesztve ]

Do the thing!

(#7993) KIRA\/NOVA


KIRA\/NOVA
aktív tag

Még 2014ben írtam az ms-nek hogy a gyengén látók témálya az Fatal Error az intrnet explorerben (fekete háttéren fekete gomb) a jó isten se látja hova kattintson, változás semmi az edge is ugyan olyan fos.
CMD meg egyenesen rühelli ha MPXPlay-t szeretném futtatni mármint a program el indul de azonnal ki is fagy vagy egyszerüen kontrolálhatalan ez mostanra sem változott, ugyan ez a helyzet az NDN-el.
Az nagyon szép és jó hogy fekete témát is lehet választani de nagyon behatárolt szín összeállítás és hogy ebben a módban nem működik az átlátszóság, már siralmas.
Hogy fél év alatt nem sikerült semmi érdemlegeset csinálni csak lemásolni az osx kinézetét, ez arra enged következtetni hogy fantáziátlanok.
Egy jó dolog van hogy a GODMode még múkodik és a tálcárol is gyorsabban listázza a sajátgépet mint eszköztárat.
Amit hiányolok az még a startup mappa, amit már a regeditben sem találok meg valakinek valami ötlet hogyan tudnám automatikussá teni a programjaim betöltését.
Illetve volt egy kis apróság amit szintén jeleztem az MS-nek hogy jó lenne ha most már be lehetne állítani a multi médiás billentyűzetet hogy melyik gombra mit hozzon elő. Ami szintén nem teljesült, de a windows 7 legalább megkérdezi hogy ugyan milyen lejátszót szeretnék használni ahoz a gombhoz.
Most is írtam nekik kb ugyan azt mint akkor csak most kibővítettem anyival hogy jólenne egy Windows7-es kezelő felület mert ami most van az KÁOSZ.

Anyadeszka & kulcsdeszka szimuláló MásFélKegyElmű ZKHT.﷼

(#7994) ArsenalF válasza KIRA\/NOVA (#7993) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Az ütemezett feladatok nem jó?

(#7995) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Használja valaki az új tömörítési algoritmusokat NTFS alatt? Én ráeresztettem egy rendszergazdai parancsorra a compact /c /s:C:\ /i /f /q /exe:lzx parancsot, had szóljon. Eddig még negatív hatást nem látok, pedig csak EXE-hez és más ritkán változó fájlokhoz ajánlanák. Az biztos, hogy jobban tömörít mint az alapértelmezett algoritmus. Amúgy poén, hogy vagy 10 éve pont kérdeztem egy tanárom, nem-e lehetne-e valami paranccsal erősebb NTFS tömörítést használni. Biztos szólt azóta a Microsoftos fiúknak :D

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7996) pzstm válasza pzstm (#7946) üzenetére


pzstm
titán

10192 és 10208 is készült már tegnap illetve ma hajnalban.

Pörögnek a fiúk ezerrel ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7997) premete válasza pzstm (#7996) üzenetére


premete
veterán

Dolgozzanak is, fogy az idő :)
nekem a 162-es builden ez az idegesítő ablak ugrik fel, minden bekapcsoláskor:

@ startup folder nekem van:

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7998) Petyyyyy válasza premete (#7997) üzenetére


Petyyyyy
addikt

Eme üzenet windóz verziótól függetlenül tud idegesíteni téged, nem a 10 kiváltsága.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#7999) razorka777


razorka777
veterán

Pár napja én is feltettem a win10-et.Eddig meggyőzött, tetszik.
Ami érdekességet eddig felfedeztem:

1. A Chrome csak rendszergazdai jogokkal hajlandó elindulni.(ezzel semmi gond.)
2. Hiába állítom be, hogy a monitor kapcsoljon le 2 perc múlva, nem hajlandó.
3. Nem találok shortcut-ot a monitor és a TV közti váltásra, csak a jó öreg win+ P kombóval tudom előcsalni.

Ettől független bejön az új rendszer. :)

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#8000) premete válasza Petyyyyy (#7998) üzenetére


premete
veterán

Már nem fog, letöröltem a skype-ot. Remélem, a Facebookot nem veszi meg a MS, mert akkor azt is elqrnák. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.