Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Angel2014 válasza Воланд (#7100) üzenetére


Angel2014
addikt

Nekem ilyen ...én erről tudok frissíteni? Vagy esetleg meg kell változtatnom a regszámot?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7102) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok, van ötletetek hogy a Lenovo G50-70 laptopomon ha felrakom az amúgy Windows 8.1-hez való synaptics drivert, miért írja hogy evaluation copy, és nem is enged beállítani semmit?
Legújabb build azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#7103) Воланд válasza Angel2014 (#7101) üzenetére


Воланд
titán

eredeti windows 8-rol es windows 7-rol lehet frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7104) half333


half333
őstag

Sziasztok! Jelenleg hogy áll a windows 10,érdemes frissíteni rá 8.1-ről? Elég stabil,van olyan jó mint az előző verzió,vagy még sok a hiba? Főleg nextgen játékok terén érdekel.

(#7105) Angel2014 válasza Воланд (#7103) üzenetére


Angel2014
addikt

Korábban azt lehetett olvasni hogy azok is tudnak akik nem legálisan rakták fel...

A kép alapján mit mondasz fel fog menni :D ?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7106) Воланд válasza Angel2014 (#7105) üzenetére


Воланд
titán

tudnak azok is, de attol meg nem lesz eredeti a frissites utan....

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7107) egykori


egykori
őstag

Már egy napja eltűnt a W10 ikon a tálcáról. Csak nálam vagy másnál is?

(#7108) junior11 válasza egykori (#7107) üzenetére


junior11
veterán

Nálam is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#7109) premete válasza egykori (#7107) üzenetére


premete
veterán

Most mi lesz? Egyébként nekem is eltűnt, hála Istennek, nagyon utáltam a startikont jobb oldalon is. Igaz, segítettem az eltűnésben, a system32-ben a GWX mappát átnevezten "kabbems" névre, kitöröltem belőle a gwx.exe fáljt és a registryhez hozzáadtam egy új kulcsot: [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\GWX]
"DisableGWX"=dword:00000001

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7110) egykori válasza premete (#7109) üzenetére


egykori
őstag

Nem tudom, de biztos van oka, hogy nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#7111) pendre54 válasza egykori (#7107) üzenetére


pendre54
addikt

Üdv!
Nálam is eltünt egy pár napja az ikon, igaz én nem is kértem, nem is regisztráltam a frissítésre, oszt kéretlenül mégis megjelent pár hete. ;]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#7112) csabi0805


csabi0805
aktív tag

Sziasztok!

Mekkora helyet foglal most a 10130-as build?
Az ssd-en van 23,7 Gb és felszeretném rakni második rendszernek azért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#7113) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Az valami bug ha pin to start-ra megyünk akkor nem rak ki szinte semmit a start menübe?

Próbáltam már pl. snipping tool, paint, számológép és egyéb appokat kitenni, de nem történik semmi.

Mondjuk a this pc, drive, dropbox -ot meg sikeresen kirakta a csempékhez.

(#7114) wjbhbdux válasza csabi0805 (#7112) üzenetére


wjbhbdux
veterán

a 64 bites 16GB kb

/s

(#7115) ArsenalF válasza DeathAdder (#7113) üzenetére


ArsenalF
aktív tag

Igen az nálam is teljesen bugos, vagy ha ki is rakja újraindítás után eltűnik, vagy tök máshol jelenik meg tök más méretben...

(#7116) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Win 8 mellé azonos partícióra lehet "büntetlenül" telepíteni? Lesz választómenüm, hogy melyik op. rendszer bootoljon!? Bocs a kérdésért, de nincs időm visszaolvasni. :B

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#7117) Воланд válasza ccs2929 (#7116) üzenetére


Воланд
titán

azonos particiora nem lehet, kulon particiora kell.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7118) netpeti98 válasza ccs2929 (#7116) üzenetére


netpeti98
addikt

Maximum VHD-ra, viszont ilyenkor minden buildél új telepítést kell csinálnod, mivel VHD-ről nem tud frissíteni.

(#7119) #85552128


#85552128
törölt tag

Jött új nV WHQL driver Win 10-hez is: [link]

"Best gaming experience for Batman: Arkham Knight, including support for SLI Technology and GeForce Experience 1-click optimizations"

[ Szerkesztve ]

(#7120) Nagymelák


Nagymelák
aktív tag

Lehet tudni valamit arról hogy mikor érkezik nagyobb frissítés vagy új verzió a 10130-ra?

(#7121) vlevi válasza vlevi (#7096) üzenetére


vlevi
nagyúr

A tegnapi eset (nem a NOD :) ) óta csakazértse indítottam még el a levelezőt. Nem is frissül az élő csempéje, pedig volt már azóta kikapcsolva a gép. Még mindíg mutatja a tegnapi próbalevelet. Ez így nem ér semmit, kutyáthajigálni se jó.

(#7122) justaview válasza egykori (#7107) üzenetére


justaview
őstag

Nekem is eltünt a Win 10 ikon, helyette a Control panel/Windows update helyen kaptam ezt:

[ Szerkesztve ]

(#7123) Attila2003


Attila2003
tag

Hali! Azt mondják, a windows 10-nek ugyanaz a gépigénye és a processzor támogatása mint a windows 8.1 nek. Nos, nekem egy intel centrino laptopon windows 8.1 volt, de most a telepitő a windows 10 el csak megáll a logonál és nem csinál semmit. Egy másik laptopon simán működik. Valami info erről?

(#7124) t72killer válasza Attila2003 (#7123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Még nincs végleges win10, úgyhogy lehet nem lesz gond. Amúgy nem csak a proci okozhat gondot, hanem egy csomó más is (vga, chipszet, stb). Ja, 64bitessel ne is próbálkozz.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#7125) RaZroX


RaZroX
addikt

10147-et honnan tudom letölteni ?

This is the way

(#7126) viralmind válasza RaZroX (#7125) üzenetére


viralmind
aktív tag

(#7127) vlevi válasza RaZroX (#7125) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem érdemes letölteni, több okból.
- A 10130 egész tűrhetően megy,
- A 147-es nem hivatalos build. Külön van benne pro és home változat, telepítéskor választani kell. Ez mondjuk lehetne jó dolog is,
- szériaszámot kér (és ami ott meg volt adva, azt már letiltották)
- szériaszám nélkül is lehet telepíteni, de akkor természetesen nem aktiválódik.

Na, és a 10130 egész tűrhető, azt jelenti, hogy :
- A levelező élő csempéje döglött, akárki akármit mond. Még mindíg a tegnapi leveleimet mutatja.
- Időjárás nem indul. Felvillan, kilép.
- Tapatalk szintúgy. Ez mondjuk nem MS progi, de volt olyan build korábban, amivel működött.
- Tegnap még tudott aludni a gép, de ma már nem. Felment pár frissítés, nem tudom, köze van-e hozzá, de ha elküldöm aludni, akkor fél perc múlva felébred. Valami processz ébreszti fel, nem az egér, vagy a hálózat.

Wake History [0]
Wake Source Count - 1
Wake Source [0]
Type: Wake Timer
Owner: [PROCESS] \Device\HarddiskVolume4\Windows\SystemApps\ShellExperienceHost_cw5n1h2txyewy\ShellExperienceHost.exe

(#7128) RaZroX válasza vlevi (#7127) üzenetére


RaZroX
addikt

A rendszer többi része rendben van ? Tile-okat nem tervezek használni, mindet ki irtanám a Start menüből. Az időjárás és a Mail app hiányát is túlélem.

This is the way

(#7129) CharlieDrop válasza vlevi (#7127) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nekem az időjárás frankó

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7130) vlevi válasza RaZroX (#7128) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom mennyire van rendben. Olyan nagyon azért nem gyilkolom, hogy minden vacak előjöjjön rajta.
Amúgy ennyit az élő csempéről. Elindítottam a levelezőt, be vannak töltve az új levelek, de a csempe meg se nyekken.

[link]

(#7131) #85552128 válasza vlevi (#7130) üzenetére


#85552128
törölt tag

A mail csempéje nekem egyik buildben sem volt jó, az időjárás viszont kb. 2 hete megjavult (a nagy csempe ott sem jó!). Szerintem itt nem a build a probléma, hanem, hogy maguk az appok nincsenek még készen...

[ Szerkesztve ]

(#7132) RaZroX válasza vlevi (#7130) üzenetére


RaZroX
addikt

Gondlom Túl sok gond nem lehet vele ha 1 hónap mulva jön a végleges.. Mármint remélem. Szeretném erről frissíteni majd RTM-re.

This is the way

(#7133) alfa20 válasza vlevi (#7127) üzenetére


alfa20
senior tag

Hát ma elküldtem kicsit aludni én is, na ugy el aludt sehogy nem tudtam fel ébreszteni. Még jó hogy kikapcsolni azért ki tudtam.
Az idöjárás nekem működik rendesen, de nvidia új driver frissités közben kék halál...

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7134) RaZroX


RaZroX
addikt

A mega is elmehet melegebb éghajlatra de baromi gyorsan.. már 2x töltöttem le, mind 2x 99%-nál lefagy a letöltés..

This is the way

(#7135) vlevi válasza alfa20 (#7133) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ugy el aludt sehogy nem tudtam fel ébreszteni."
Volt, hogy nekem is csinált ilyet.

(#7136) azopi74 válasza vlevi (#7127) üzenetére


azopi74
addikt

"- szériaszámot kér (és ami ott meg volt adva, azt már letiltották)
- szériaszám nélkül is lehet telepíteni, de akkor természetesen nem aktiválódik."

Lehet aktiválni, ha kicseréled a termékkulcsot erre:

Ettől függetlenül szerintem sem érdemes a 10147-et most letölteni, csak a nagyon kiváncsiaknak, mert 10130 is elég jó, és nyakunkon valamelyik 1015X build insider ringbe, (szerintem az utolsó vagy utolsó előtti a GA build előtt, és a héten várható ) ami már RTM escrow, hivatalosan támogatva - bugfixek is jönnek rá egészen a GA build-ig (RTM-ig).

(#7137) bzoley válasza azopi74 (#7136) üzenetére


bzoley
veterán

Nekem azért elég nagy gyógyír volt a 147 az explorer bugra.
Odaát minden verziószám változásnál ugyanezt lehet olvasni: ma várható, holnap várható, a héten várható.
Mondjuk igaz, várni bármikor lehet, csak ezek a jósolgatások egyenlőek a semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#7138) Воланд


Воланд
titán

"•Do you want to continue as a Windows Insider and keep getting preview builds after 7/29?
•Or do you want to upgrade your Genuine Windows 7 or Windows 8.1 system that has been getting Windows 10 Insider Preview builds to the 7/29 release and stop being an Insider?

“I want to continue as a Windows Insider!” If you want to continue as a Windows Insider past 7/29 there is nothing you need to do. You’re already opted in and receiving builds in the Fast or Slow ring depending upon your selection. This is prerelease software and is activated with a prerelease key. Each individual build will expire after a time, but you’ll continue to receive new builds so by the time an older prerelease build expires you’ll have received a new one. Since we’re continuing the Windows Insider Program you’ll be able to continue receiving builds and those builds will continue to be activated under the terms of the Windows Insider Program. We provide ISOs for these builds for recovery from any significant problems, but they are still pre-release software. As part of the program we’ll upgrade Insiders to what is for all intents and purposes the same build as what other customers will get on 7/29, but that will be just another build for Insiders, and those who stay in the program will simply get the next build after as well.

“I want to opt out of the Windows Insider Program on 7/29.” If you decide to opt-out of the program and upgrade to the 7/29 build you will be subject to exactly the same terms and conditions that govern the offer* that was extended to all Genuine Windows 7 and 8.1 customers. This is not a path to attain a license for Windows XP or Windows Vista systems. If your system upgraded from a Genuine Windows 7 or Windows 8.1 license it will remain activated, but if not, you will be required to roll back to your previous OS version or acquire a new Windows 10 license. If you do not roll back or acquire a new license the build will eventually expire.
"
[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7139) temagad.aho válasza vlevi (#7127) üzenetére


temagad.aho
tag

Ha 10130-ról akarod feltenni a 10147-et akkor a setup.exe elindításával a fájlok megtartása funkcióval csak upgradet futtat így olyan a frissítési folyamat mintha a WU-ről szedted volna le. Nem kell kulcs, nem kell választani semmit, csak sima build frissítés :)

Honor 8

(#7140) RaZroX


RaZroX
addikt

10130 alatt a blur effektet hogy lehet bekapcsolni ?

This is the way

(#7141) envagyok


envagyok
veterán

Próbaképpen feltettem a win 10 130-as build-ot.
Hirtelen két probléma is akadt :
1- nem látja a nas-t és a hálózati megosztásokat.
2- AMD 6850-es videokártyám van, és eltolva ad képet vele, balra fel tolódott a kép, és így pont nem látszik a start menü :(

Van erre megoldás?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7142) RaZroX válasza envagyok (#7141) üzenetére


RaZroX
addikt

Nekem is 6850-em van 10130-ast most raktam fel, nekem nincs ilyen gondom.

This is the way

(#7143) envagyok válasza RaZroX (#7142) üzenetére


envagyok
veterán

Az a baj, ezt win 8-as is csinálta. Csak a régi driverrel volt jó a kép, az újjal meghülyült... Ráadásul a színek is élénkebb ilyenkor.
A win 10 is jó volt először, de az eszközkezelőben frissítettem a drivert mivel nem volt hajlandó 1280-asnál nagyobb felbontásra. Utána minden stimmelt, de a következő újraindításnál újra elcsesződött.
Ez vmi driver gond sztem...

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#7144) Villanyász


Villanyász
tag

Sziasztok!

Van egy Lenovo T410 laptomom amin gyári win7 pro van, de nálam egyáltalán nincs win10 upgrade lehetőség. A létező összes frissítés telepítve van. Mi lehet gond?

(#7145) premete válasza Villanyász (#7144) üzenetére


premete
veterán

Másnál sincs még win10 upgrade lehetőség, mivel még meg sem jelent a cucc. :)
A regisztrációs ikonnak pedig semmi értelme, ugyanúgy le tudod majd tölteni a windows 10-et, ha nem telepíted a Get Windows X malware-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#7146) Villanyász válasza premete (#7145) üzenetére


Villanyász
tag

Bocs akkor lehet rosszul fogalmaztam, szóval a regisztrációs kis ikon nem jelenik meg az értesítési területen.

(#7147) Taifa Díaz válasza envagyok (#7143) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A felbontás orvoslására legközelebb ne telepíts másik drivert, helyette próbáld meg ezt: Catalyst Control Centerben Saját VGA kijelzőim alatt van az, hogy Tulajdonságok (VGA kijelző). Itt, ha kiveszed a kibővített kijelző adatok (EDID) opciógombbol a pipát, fogsz tudni 1280-nál nagyobb felbontást is beállítani.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7148) sto1911


sto1911
veterán

Felraktam a Win 10 Preview-t; ezen cikk alapjan ha feltelepult, kell meg csinalnom valamit, hogy (remelhetoleg) megkapjam a teljes valtozatot is?

(#7149) fordfairlane válasza Villanyász (#7146) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nekem sem jelent meg a Dell notebookomon, az asztali noname gépemen viszont igen.

x gon' give it to ya

(#7150) #58000384 válasza sto1911 (#7148) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nem kell csinálnod semmit, de az RTM (végleges) telepítése után sem léphetsz ki a programból, különben ugrik az aktivált állapot. Kapod majd utána is a többi tesztverziót, szóval az RTM csak egy átmeneti állapot lesz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.