Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) Воланд válasza Angel2014 (#7400) üzenetére


Воланд
titán

arra, ami a recovery particion van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7402) #58000384 válasza King Unique (#7398) üzenetére


#58000384
törölt tag

A kikapcsolás ért valamit, mert kikapcsolta. Attól még ezek a fájlok és szolgáltatások nem törlődnek, hogy vissza lehessen kapcsolni, ha meggondolod magad.
Nem mentség, hogy más is gyűjt, de azok nem zavarnak? Amúgy nem is kell mentség, ha le van írva, hogy mit és mikor gyűjtenek, milyen feltételek mellett.
Az átlagemberről gyűjthető adatokból kb. a közösségi oldalas a hihető, mert ott önként adja meg magáról az ember az infókat. De egy webshop nem fogja csak úgy kiadni egy külföldi hatóságnak az adatokat, mikor a hazainak is bírósági végzés kell.
Aki meg a teljes adatforgalmat elrejti és ügyel arra, hogy ne lehessen követni és azonosítani, annál érthető, ha gyanús lesz.

Nem az a baj, ha valaki érdeklődik, én is sokszor kérdeztem, hogy a TP milyen adatokat gyűjtött, de az megint más, ha valaki azon aggódik, hogy miként gyűjtik be minden létező adatát külföldi hatóságok mindenféle szövevényes módon.
Na mindegy, szerintem elég sokat offoltunk a témában.

(#7403) Angel2014 válasza Воланд (#7401) üzenetére


Angel2014
addikt

Akkor ezek szerint a win 8,1 re nàllam. Akkor semmi értelme nem lesz megtartani és hasznàlni...törölni fogom.
De azért erre is kitalàlhattak volna valamit.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#7404) tomboy0013 válasza Angel2014 (#7400) üzenetére


tomboy0013
veterán

Ez engem is érdekelne mert a tabletemen van egy 6 és fél gigás recovery partíció amivel nemtudom mit csinaljak.

Szerk.: megkaptam a választ.

[ Szerkesztve ]

(#7405) vlevi válasza Angel2014 (#7400) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem a gyári recovery partíciót nem fogja módosítani a windows. Nincs gyakorlatom laptopokban, de szerintem az a recovery partíció a laptop recoveryje, és nem a windowsé. Ezért újra fel fog települni a laptop recoveryből az az alap windows, amivel a gépet kaptad.
A Windows recoveryje (refresh meg ilyenek), az más. Azt a Windows csinálja, telepítéskor. Arra is vissza lehet állni, és akkor nem a laposhoz kapott win7 (8)-ra áll vissza, hanem a 10-esre.

szerk.: Látom, mások már megírták, engem meg szivat a PH fórum, mert az előbb még nem mutatta ezeket az írásokat. :F

[ Szerkesztve ]

(#7406) King Unique válasza #58000384 (#7402) üzenetére


King Unique
titán

Arra gondoltam webshop kapcsán, hogy akármit nem rendelhetsz csak úgy, mert itthon is volt rá példa, hogy vmi egyszerű rejtett kamerás kütyünél ráment a yard a tagra...de közösségi oldalak posztok miatt is volt már balhé.
Más az MS és más a hárombetűsek, utóbbiak ténykedése e téren létező és komoly probléma a magánszférát tekintve. Előbbire csak kíváncsi voltam.

(#7407) azopi74 válasza Sutee89 (#7372) üzenetére


azopi74
addikt

"Bocsánat a dupláért. Valaki tudja, hogyan kell mezei parancsikonokat kitenni a Start Menü jobb oldalára? Nekem csak azoknál a progiknál működik a Pin to Start, amik benne vannak az All Apps-ban."

Bármilyen programot le tudsz tűzni startba. Mappákat meg explorerbe tudsz letűzni (Pin to file explorer) vagy a startba (Pin to Start) .

Alapból egyéb file-okat sehogy (ahogy pl a Windows 7-ben sem) csak trükközéssel, pl így

Ez a trükk szerintem Windows 8-on és 10-en is műxik, próbáld ki.

(#7408) pzstm válasza tomboy0013 (#7404) üzenetére


pzstm
titán

gyári Recovery partíciót PReview build felülírja, meglátjuk RTM-nél mi lesz.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#7409) #58000384 válasza King Unique (#7406) üzenetére


#58000384
törölt tag

Ja, értem. Hát szinte minden országban ez van, ha rendelsz egy tollat, amiben van egy kamera, akkor azt fogják hinni, hogy kémkedni akarsz, és ottmarad a határon, téged meg behívnak. Olvastam én is ilyenről már, de nem csak itthonról.

Amúgy próbált már valaki 5.1-et használni valamelyik újabb builden? Csak arra lennék kíváncsi, hogy a hátsó hangszórópárt be lehet-e már állítani, vagy még mindig szürke? Csak oldalsót engedett nekem.

(#7410) #73029888


#73029888
törölt tag

Nekem 5.1-es hangfalam van de elég furán kezeli szegény.

Várom az új BUILD-ot.

(#7411) #41133696


#41133696
törölt tag

Windows 10 PC-s verziójában marad a Modern UI-s Posta, vagy a Skype mellett azt is cserélik desktop verzióra?

(#7412) tomboy0013 válasza #41133696 (#7411) üzenetére


tomboy0013
veterán

Outlook mail nevű univerzális alkalmazás van a posta helyett.

[ Szerkesztve ]

(#7413) Воланд válasza pzstm (#7408) üzenetére


Воланд
titán

miota irja felul? ugyanis az ms szerint a w10-nek nem kell kulon recovery particio a visszaallitashoz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7414) #41133696 válasza tomboy0013 (#7412) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R Néztem is most róla videot :K

(#7415) #58000384 válasza #73029888 (#7410) üzenetére


#58000384
törölt tag

Nálad milyen? Ugye nekem nincs hátsó pár, meg a mély is csak 10dB erősítéssel szólal meg, de nem túl jól.

woland_y2k: Mivel több helyen is írták, hogy nem használható visszaállításra a recovery partíció, így gondolom ezért írja felül.

"You won't be able to use your recovery partition to downgrade from Windows 10 to Windows 8.1 or similar. If you have a recovery partition on your system, it will no longer be able to restore your computer to the version of Windows you had before." [link]
Persze ez a cikk régi, de azóta sem változott a helyzet, mert mindenképpen telepítőt kell szerezni hozzá.

(#7416) bisti79 válasza #58000384 (#7415) üzenetére


bisti79
tag

Nem írja felül. Sem tiszta telepítésnél, sem frissítésnél. Csak azon a partíción vakerál, amit telepítésre kijelölsz.

(#7417) kisapa


kisapa
senior tag

Erre tudna valaki válaszolni?

(#7418) noxon


noxon
őstag

Hello!
A boot menüt ahol a két rendszer között lehet választani, hogy melyik töltődjön be azt hogy lehet kikapcsolni? Azt akarom, hogy rögtön az egyik rendszer induljon csak. Esetleg később vissza lehet állítani monjduk egy usb-s windows telepítő segítségével vagy máshogy?

[ Szerkesztve ]

We live in a simulated world...

(#7419) alfa20 válasza noxon (#7418) üzenetére


alfa20
senior tag

pl: msconfig
itt tudod törölni, vagy csökkenteni az időt

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7420) Taifa Díaz válasza noxon (#7418) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Vedd előre azt a rendszert, amit be akarsz tölteni, és a Timeout-ot írd át 0-ra.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#7421) alfa20 válasza Taifa Díaz (#7420) üzenetére


alfa20
senior tag

ha jól emlékszem 3 mp-alá nem enged,
egy másik megoldás:
Vezérlőpult -> Rendszer -> Speciális rendszerbeállítások: Speciális fűl -> (Indítás és helyreállítás) Beállítások... -> itt beállítod a kívánt rendszert, majd vedd ki az első pipát. OK és kész is.

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#7422) Sutee89 válasza kisapa (#7417) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Ha jelentkezel az Insider programba, akkor letöltheted az iso-t, amit kiírhatsz USB-re (pl. Rufusz) és mehet a tiszta telepítés, nem kell alá rendszer.

(#7423) #16729600


#16729600
törölt tag

Az Insidereknek a 10130 as build az egyetlen és utolsó ami kipróbálható? Nem kellene lassan egy hónappal a megjelenés előtt kiadni valami olyan verzát, amit nem lepett be a por? :)

(#7424) kisapa válasza Sutee89 (#7422) üzenetére


kisapa
senior tag

Utoljára a 10061-es verziót töltöttem le ha jól emlékszem a hivatalos oldalról. Azóta már el távolítottam mert ami engem érdekelt azt már láttam. Ez jelentkezésnek számít vagy valahol regisztrálni is kell hozzá?

(#7425) Boonen007 válasza Воланд (#7413) üzenetére


Boonen007
őstag

Az első Build ami megjelent a Tabletemen nekem is hazavágta a full gyári visszaállító particiót amit a Toshiba csinált... Tehát, felülírta azóta sem tudtam visszaállítani a particiót.

(#7416) bisti79:
Véletlenül döglött be pont W10-re való frissítés közben a recovery partició...

[ Szerkesztve ]

(#7426) steammaguss


steammaguss
csendes tag

Sziasztok!
Ha most felrakom a még közel sem tökéletes változatot,s vállalom vele a kockázatokat,akkor miután kijön 28án az eredeti,hivatalosan is kiadott verzio,akkor azt automatikusan frissíti majd nekem,vagy ujra kell raknom a gépet?

(#7427) Sutee89 válasza kisapa (#7424) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Ha már letöltötted a hivatalos oldalról, akkor jelentkeztél is. Egy Microsoft fiók kell hozzá, és a beleegyezésed, hogy részt kívánsz venni az Insider programban. Ha mégse akarsz, akkor jelentkezz be ide és az oldal alján kattints a "Leave Program" linkre.

(#7428) steammaguss válasza Sutee89 (#7427) üzenetére


steammaguss
csendes tag

Már regisztráltam rá,le is van töltve,csak azt kérdezem,hogyha most felrakom ezt a még hibás verziót,akkor le lesz e frissitve majd a jora,vagy teljesen ujra kell majd telepitenem,amikor hivatalosan is megjelenik?

(#7429) Sutee89 válasza steammaguss (#7428) üzenetére


Sutee89
aktív tag

Nem neked ment a válasz :)
Egyébként megkapod az RTM-et, mint új buildet, nem kell tiszta telepítés, de ez csak egy állomás, nem ragadhatsz le ennél és nem lesz eredeti Windows 10-ed.
Olvass vissza a fórumban, jó ideje erről folyik a társalgás, és olvasd el ezt!

[ Szerkesztve ]

(#7430) Воланд válasza Boonen007 (#7425) üzenetére


Воланд
titán

felulirta a sajat mentesevel, vagy teljesen letorolte?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7431) Boonen007 válasza Воланд (#7430) üzenetére


Boonen007
őstag

Felülírta/használhatatlanná tette. :) Mondjuk úgy, hogy annyit ért el vele, hogy én töröltem le utána mert semminek sem volt jó az a mentés-vagy bármi is volt az amit csinált vele.

(#7432) old-dog


old-dog
aktív tag

Egy olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e választani majd július 29-én a jelenlegi aktivált Win7 pro 32bit, hogy ne a 32bites Win10 töltődjön, hanem a 64 bites?

[ Szerkesztve ]

(#7433) King Unique válasza old-dog (#7432) üzenetére


King Unique
titán

Volt egy linkelt cikk fentebb, hogy elvileg lesz lehetőség 32-ről 64 bitre váltani, de a mikéntjét ne kérdezd.

(#7434) Воланд válasza old-dog (#7432) üzenetére


Воланд
titán

frissitessel nem lehet, csak tiszta telepitessel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7435) old-dog válasza Воланд (#7434) üzenetére


old-dog
aktív tag

Köszönöm a válaszokat.

(#7436) justaview


justaview
őstag

Csak egy érdekesség.

Ránéztem a "Windows 10 Core (Home) Build 10154.0.150620-2234" start menüjére, amin a mozaik rész pont úgy néz ki, mintha egy windows-os telefon lenne, csak nagyban.

Nem lehet, hogy az MS így fogja megoldani a wines telefonom tükrözését a desktop win 10 es rendszeremre?

Magyarul a desktop gépemen egy az egyben a telefonomat fogom viszontlátni ! :)

[ Szerkesztve ]

(#7437) oriic válasza justaview (#7436) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kizárt. Mi lenne ennek az előnye?

Live-Die-Respawn

(#7438) Воланд válasza justaview (#7436) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7439) justaview válasza oriic (#7437) üzenetére


justaview
őstag

Bocsánat, a végén félreérthetően fogalmaztam. A saját desktop start menüjének mozaik részében látnám egy az egyben a telefonom kinézetét (nem az egész PC-n), vagyis amennyiben szeretném a telefon és PC startmenüjének mozaik része folyamatosan összeszinkronizálódna.

Előnye semmi más, mint a Mc Donalds-é, ugyanaz az elrendezés köszön vissza mindenhol. :)

(#7438) woland_y2k : Igen belenéztem, és nagyon jó, de ezt nagyjából egy androidos telefonnal is meg lehet tenni, ha a google legyárt egy ilyen programot, amivel PC-n látom a telefonomat, és beleláthatok az sms-eimbe, írhatok is, az új androidos MS office-al dolgozhatok, stb. (Bár, miután lóugrásban néztem meg a videót, lehet, hogy több is van benne. :) ) Én a fentiekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#7440) cattus válasza justaview (#7439) üzenetére


cattus
őstag

Ilyen nem hiszem, hogy lesz.

A Continuum meg sokkal több, mint amit leírtál, hiszen ahhoz PC sem kell, csak egy monitor + perifériák. Kvázi a telefonodat használhatod PC helyett (persze korlátozásokkal).

Do the thing!

(#7441) noxon válasza alfa20 (#7421) üzenetére


noxon
őstag

Köszi, ez a megoldás lett végül a jó :) :R

We live in a simulated world...

(#7442) savior


savior
őstag

Hogy lehet megcsinálni,hogy magától csatlakozzon a netre?

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7443) bon válasza savior (#7442) üzenetére


bon
őstag

router

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#7444) Johnny0004


Johnny0004
tag

Sziasztok. Windows 10 telepítésénél erre van megoldás nem tudok rájönni. [link]

(#7445) bobalazs válasza szezso15 (#7327) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nekem se jelent meg, míg elolvastam ezt a cikket és a benne lévő linkről le nem szedtem és futtattam a batch filet.
a batch fileban lefuttattam, a windows frissitések ellenőrzését,hogy fel vannak e telepítve, majd az 1es opcióval elérhetővé tette a tálcán azt a bizonyos windows gombot.

[ Szerkesztve ]

(#7446) oriic válasza szezso15 (#7327) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Türelem, később is jöhet még. Épp ma írtam, hogy tegnap jött fel nekem is az ablak. :)

Live-Die-Respawn

(#7447) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha megjelenik a WIN10,akkor nem jobb megoldás-e,ha újrarakom ISO-ból a 8.1-et,s erre a tiszta rendszerre frissítek rá?Tisztaszoftveres WIN8.1-em van,s nem tudom,hogy a 10-hez mikor tudok majd kódot igényelni?

[ Szerkesztve ]

(#7448) DeathAdder


DeathAdder
veterán

101030 -ban másnál is van a jelenség, hogy a csatlakoztatott eszközöket nem lehet biztonságosan leválasztani, mert azt írja ki hogy használatban van?

Múlt hét folyamán és tegnap már majdnem kivágtam a média lejátszót, és a külső vinyót, mert sehogyan sem akarta felismerni. Végül mint kiderült az ok az volt, hogy nem csatlakoztattam le biztonságosan a PC-ről. Ezt úgy oldottam meg, hogy ismét csatlakoztattam a géphez a vinyót és teljesen leállítottam a gépet, így már tudtam használni a média lejátszóval :F

Ez már bevált szokás, hogy így kell csinálni, mert azóta többször is így jártam már.

(#7449) #85552128 válasza DeathAdder (#7448) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nálam az összesben volt, néha még 8 alatt is...
Lemezkezelővel szoktam "offline"-ba rakni és utána Eject a WD Drive Utillities-szel, majd legközelebb mikor csatlakoztatom ugyanitt "online" módra kell menni, hogy megjelenjen explorerben.

[ Szerkesztve ]

(#7450) moonguru válasza DeathAdder (#7448) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Ez sajnos minden verziónál előfordul(hat), ezért érdemes külső programot telepíteni ami mindig letudja választani az eszközt! (biztonságosan)

Meg is van:

[Usb Safely Remove]

Ui:

Használatban volt az eszköz és úgy választottad le, ezért nem lehetett utána rendesen használni!

Mikor visszacsatlakoztattad szerencsére betudta fejezni a folyamatban levő műveletet ezért tudtad utána használni!

Előttem már leírták hogy a Windowsban külső cégek butított alkalmazásai is be vannak építve.

Ilyesmi lehet az a 3 rd. program is ami fizetős, nem butított verzió! (volt akcióban is)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.